post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 01.04.2021 16:55 przez

Jakub Olkiewicz

Za nami pierwsze zgrupowanie z Paulo Sousą w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Czasu było cholernie mało, w dodatku przygotowania były strasznie szarpane zewnętrznymi bodźcami – a to zamieszaniem z testami na koronawirusa, a to z kontuzją Roberta Lewandowskiego. Mimo wszystko – materiału do analizy dostaliśmy sporo. Najbliższe tygodnie sztab reprezentacji spędzi nad drobiazgową analizą 270 minut na boiskach eliminacji mundialowych, my możemy się pokusić o pierwsze wnioski już dziś. Kto to zgrupowanie wygrał? Kto na tym zgrupowaniu przegrał? Sprawdzamy.

WYGRANI:

Kamil Jóźwiak

Tu nie ma jakichkolwiek wątpliwości ani pola do dyskusji – to był nasz najlepszy piłkarz, chociaż dwukrotnie rozpoczynał mecz w pozycji siedzącej. Kamil Jóźwiak nie tylko świetnie wywiązywał się z przydzielonych mu zadań prawego wahadłowego, ale jeszcze dokładał konkrety, praktycznie w każdym z trzech spotkań. Węgry? Wiadomo, jego zmiana dała impuls, on sam strzelił gola plus dorzucił prawie-asystę po świetnym zachowaniu na prawej flance, brał też udział w trzeciej bramkowej akcji. Z Andorą dawał chyba najgroźniejsze centry, w tym tę po której Lewandowski trafił na 2:0. Ale nawet z Anglią wypadł bardzo korzystnie, odmieniając obraz gry. Oczywiście, tutaj zadziałała też synergia – Bereszyński grał jako stoper o wiele lepiej od Helika, więc i Jóźwiak miał nieco większy spokój niż właśnie “Bereś” przed przerwą. Nie zmienia to faktu, że Jóźwiak potrafił przytrzymać piłkę, poklepać na prawej flance czy ruszyć z udanym dryblingiem. Nie chcemy przesadzić, ale to były występy z przebojowością i dynamiką, której nie widzieliśmy w kadrze od czasów rozpędzonego Grosickiego.

NA KAMILA JÓŹWIAKA MOŻNA LICZYĆ

Jeśli utrzyma formę i tempo rozwoju – mamy załataną lukę na skrzydle na długie lata. Jóźwiak ma przy tym coś, czego mocno brakowało w meczach kadry. Pierwiastek szaleństwa, rodzaj bezczelnej odwagi, dzięki której najpierw bez problemu wjeżdża między trzech piłkarzy z Andory, a kilkadziesiąt godzin później z równie wielkim optymizmem biega między Anglikami. Noty od Weszło? 8-6-6. Kozacko.

Kamil Glik

Od ławeczki w meczu z Węgrami do opaski kapitańskiej na Wembley. Dość szybko przeszliśmy z pozycji “a może w sumie ten dziad Glik mógłby już pójść na emeryturę” do “Bereszyński-Glik-Bednarek jako gwarancja ćwierćfinału Euro”. Oczywiście przesadzamy i hiperbolizujemy, ale przez moment wydawało się, że Sousa może być tym trenerem, który zredukuje rolę Glika w drużynie. Nic z tego. Choć Glik wcale nie przypominał skały, zwłaszcza z Węgrami, to na tle innych naszych stoperów wyróżniał się dojrzałością, pewnością siebie oraz, co tu kryć, warunkami. Helik? No zagrzał się, i to dwa razy. Bednarek? Dobrze wyglądał dopiero w parze z Glikiem. Piątkowski? Na Andorze trudno sobie zęby połamać.

Czy Glik może zaliczyć to zgrupowanie do w pełni udanych? Pewnie nie, z Węgrami mógł się zachować dużo lepiej. Ale czy kończy zgrupowanie z lepszą pozycją, niż je rozpoczynał? Zdecydowanie. Pamiętajmy też, że to on dał sygnał do ataku na Anglików swoim fenomenalnym uderzeniem ze 139 metrów. Niestety, Pope był na posterunku.

Grzegorz Krychowiak

Podobny przykład do Kamila Glika. Już się wydawało, że młodzi napierają, już się wydawało, że nowe twarze będą jeszcze bardziej atrakcyjne niż jeden z najmodniejszych zawodników w całej reprezentacji. Ale na koniec dnia, ale gdy nadchodzą wyzwania, okazuje się, że to Krychowiak ma najwięcej spokoju. Największe wrażenie robił w meczu z Anglią, przykuwała uwagę wyjątkowa odpowiedzialność, zresztą kontrastująca mocno ze stratą Zielińskiego w pierwszej połowie. Krychowiak potrafił przyjąć piłkę z rywalem na plecach i odegrać na drugą stronę boiska. Potrafił regulować tempo. Porządnie odbierał piłki. Cieniem kładzie się faul, po którym pewnie sędzia musiałby odgwizdać rzut karny, ale przecież wszyscy wiedzieli, że VAR-u nie ma.

SZTUKA DOCENIANIA KRYCHOWIAKA

Krychowiak przez moment wyglądał jak prawdziwy Zbawiciel, co w wielkim tygodniu ma wyjątkową wagę. Natomiast nie potrzebujemy wcale w kadrze zbawiciela, potrzebujemy solidnego pomocnika, który będzie w stanie utrzymać piłkę, wyjść spod pressingu i dostarczyć futbolówkę do zawodników ofensywnych. Jest nadzieja, że takim zawodnikiem będzie Krychowiak u Sousy. Początek jest naprawdę obiecujący. Ważny szczegół: zwłaszcza z Anglią było widać zaufanie stoperów do “Krychy”. Czasem dość ryzykowne, odważne podania, może wręcz “koniny”. Tak jakby wiedzieli: spokojnie, on to ogarnie. W większości sytuacji – faktycznie ogarniał.

Bartosz Bereszyński

I znów-  najwięcej Bereszyński wygrał z Anglią, pokazując się jako obrońca, który w chwili próby jest w stanie skutecznie powstrzymywać nawet zawodników klasy światowej, bo takich Anglia ma w przodzie. Asysta w meczu z Węgrami, generalnie bardzo dobra współpraca z Jóźwiakiem, gdy ten drugi był na murawie. Może i nieprzekonujący na wahadle, ale jako pół-prawy stoper? Na ten moment wydaje się, że to może być żelazna trójka, Bereszyński, Glik, Bednarek, rotowana tylko w wypadku układania planu pod konkretnego rywala. Swoją drogą, Bereszyński z Jóźwiakiem mogą z czasem stworzyć zgrany duet – wydaje się, że już teraz dobrze się rozumieją i “czują” ruchy, teraz wystarczy wyrobić pewne automatyzmy i naprawdę to może dobrze wyglądać w najbliższych miesiącach.

Mimo wszystko Paulo Sousa

Popełnił błędy. Niektóre szybko skorygował, inne powtórzył. Nie wszystko nam się podobało. Pewne elementy wydawały nam się irracjonalne. Ale pamiętajmy – to były jego trzy pierwsze mecze w roli selekcjonera. Jak już wspominaliśmy wielokrotnie – Adam Nawałka przed oklepaniem 7:0 Gibraltaru w swoim pierwszym meczu o punkty zagrał SIEDEM spotkań towarzyskich. Sousa został wrzucony od razu na najwyższego konia. Spadł, to prawda, ale nie połamał się. 4 punkty to był cel minimum, pewnie stać nas było na sześć, marzeniem byłoby siedem. Natomiast niech nam nie zniknie z oczu nadrzędna kwestia – Sousa w tym czasie przetestował prawie wszystkich dostępnych zawodników, wypracował sobie jakiś model grania, zapoznał piłkarzy ze swoją ukochaną strategią.

PRESSING? IDŹMY W TO, PANIE SOUSA

W 270 minut zrobił dużo pracy, którą normalnie musiałby wykonywać w trakcie meczów towarzyskich. Tutaj eksperymentował na żywym organizmie, w trakcie meczów o najwyższej wadze. Można było się w tej mgle dość mocno zagubić. Sousa wydaje się człowiekiem, który błądził, ale cały czas z mapą w ręku. Najcięższy czas przed nim – bo w najbliższych dwóch meczach towarzyskich powinien już zgrywać skład, który następnie wyślemy na Euro 2021. Dzisiaj zaliczamy go do zwycięzców, bo wybrnął niemal bez szwanku z naprawdę ostrego zakrętu. Ale musi pamiętać, że to taki triumf, jak remis z Węgrami. Do zaakceptowania w debiucie, ale już nie przejdzie w rewanżu.

PRZEGRANI:

Sebastian Szymański

Tak jak Sousa był trochę wrzucony na wysokiego konia, tak i Szymański poległ nie do końca z własnej winy. To chyba najbardziej kuriozalny z pomysłów nowego selekcjonera – na prawym wahadle zagrał zawodnik, który od zawsze operuje albo jako skrzydłowy, albo jako klasyczna dziesiątka. Lewonożny, skupiony na grze ofensywnej, jeszcze jakoś pasowałby jako odwrócony skrzydłowy, w stylu Robbena, schodzący do lewej nogi. Ale jako wahadło, w tak wymagającym systemie, w dodatku w pierwszym meczu reprezentacji granym w takim ustawieniu i składzie? Zdaje się, że to się po prostu nie mogło udać.

Ale to nie zwalnia Szymańskiego z odpowiedzialności. Wręcz przeciwnie – poza Węgrami były przecież jeszcze dwa mecze, w obu Polska grała w ustawieniu, gdzie w teorii za napastnikiem były dwa miejsca dla zawodnika o takiej charakterystyce i – przede wszystkim – doświadczeniu w podobnej grze w piłce klubowej. Szymański tymczasem już nie zaistniał, zostanie w pamięci jako jedno z największych rozczarowań meczu z Węgrami i niewiele ponad. A przecież spokojnie można sobie było wyobrazić go biegającego za plecami Piątka wraz z Zielińskim, zwłaszcza po kontuzji Lewandowskiego. Zawiedzione nadzieje.

Robert Lewandowski

Tutaj niestety porażka jest tym bardziej bolesna, że kompletnie nie dotyczy gry. Lewandowski zagrał bardzo przyzwoicie, a z Andorą po prostu nas pociągnął do zwycięstwa. Sęk w tym, że jednocześnie doznał urazu, który mocno skomplikował jego sytuację w Bawarii. Bayern walczy o mistrzostwo, jest w grze o obronę tytułu w Lidze Mistrzów, do tego oczywiście trwa indywidualny wyścig “Lewego” z legendą Gerda Mullera. Istnieje zagrożenie, że Robert opuści nawet miesiąc grania. Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót, również dlatego, że gdyby nie uraz – Lewandowski byłby wśród największych zwycięzców. Udowodnił po raz enty, że w polu karnym rywala jest nie do zatrzymania. Ten strzał z Węgrami… Poezja. A gdyby jeszcze weszły nożyce? Ech, Robert, dużo zdrowia!

LEWANDOWSKI GONI MULLERA TAKŻE W KADRZE

Michał Helik

Nie chcemy się znęcać, ale… No fatalna była ta decyzja o wślizgu w momencie, gdy Sterling już wyjeżdżał za linię. Kiepsko wyglądał też z Węgrami, zwłaszcza jeśli chodzi o współpracę całego bloku defensywnego. Szkoda, bo to gość, który wydaje się dysponować sporym potencjałem, w dodatku pasuje do filozofii Paulo Sousy. Sęk w tym, że na tym zgrupowaniu kompletnie tego nie pokazał, co przy jednoczesnych dobrych występach Bereszyńskiego może sprawić, że formacja defensywna będzie już zgrywana właśnie w takim zestawieniu. W zestawieniu bez Helika.

Arkadiusz Milik

Jako jedyny napastnik z kadry wyjeżdża ze zgrupowania bez bramki, mimo że parę okazji miał. Ale przede wszystkim – Arkadiusz Milik, którego długo postrzegaliśmy jako ewentualnego następcę Roberta Lewandowskiego, tym razem usiadł na ławce w spotkaniu, w którym nie tylko brakowało Roberta, ale jeszcze graliśmy na dwóch napastników. Oby w Marsylii szybko złapał regularność i formę, inaczej – może być ciężko o zorganizowanie jakiegokolwiek wsparcia dla Lewandowskiego i to pomimo, że Sousa jest skłonny grać nawet na trzech klasycznych napastników. Ogółem: bardzo dyskretne zgrupowanie, gdyby nie asysta do Modera, byłoby ciężko wskazać jakieś godne zapamiętania momenty, może poza żółtą kartką.

AREK, KIEDY ZDEJMIESZ PELERYNĘ NIEWIDKĘ?

Mimo wszystko Zbigniew Boniek

Pisaliśmy już o tym, że Sousa ma mało czasu, wyjaśnialiśmy, czemu eksperymentuje na żywym organizmie, pozostaje pytanie: dlaczego. Odpowiedź jest jedna – bo został zatrudniony za późno. Za zatrudnianie i zwalnianie szkoleniowców odpowiada zaś wyłącznie Zbigniew Boniek. Patrząc na to, jak Sousa próbuje się odnaleźć od razu w meczach o bardzo ważne punkty, z pewnością zdawał sobie sprawę, że te testy mogły się odbyć z Holandią, Włochami czy inną Finlandią, a nie z Węgrami i Andorą.

JAKUB OLKIEWICZ

Fot. Newspix

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 01.04.2021 16:55 przez

Jakub Olkiewicz

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Ekstraklasa
08.05.2021

Nadzieja pomału gaśnie – Podbeskidzie coraz bliżej spadku

Starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Płock w 29. kolejce Ekstraklasy zapowiadało się ciekawie ze względu na położenie obu ekip w ligowej tabeli. Bielszczanie to w tej chwili główni kandydaci do spadku. “Nafciarze” przed pierwszym gwizdkiem sędziego również nie mogli być w stu procentach pewni utrzymania. Spodziewaliśmy się zatem, że – biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy […]
08.05.2021
Felietony i blogi
05.05.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jak co roku o tej porze – Komisja ds. Licencji podejmuje decyzje dotyczące, kto by się spodziewał, licencji. Jak co roku o tej porze – istnieje spore grono klubów, których przedpotopowe obiekty nadają się do ugoszczenia telewizji Polsat z jej przedpotopowymi kamerami, ale nie są już w stanie obsłużyć bardziej nowoczesnych sprzętów Canal+. I wreszcie […]
05.05.2021
Weszło
28.04.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Piotr Koźmiński z Wirtualnej Polski – a to dziennikarz, który rzadko się myli – twierdził jeszcze wczoraj, że powrót polskich kibiców na stadiony prawdopodobnie będzie mógł mieć miejsce 26 maja – a więc na finał Ligi Europy. Biorąc pod uwagę w jaki sposób UEFA postąpiła z miastami, które nie były w stanie zagwarantować, że podczas […]
28.04.2021
Weszło
28.04.2021

Trener reprezentacji, ale nie selekcjoner. Druga część historii Macieja Skorży

Gdy kolega z pokoju na studiach zapytał Macieja Skorżę, gdzie widzi samego siebie za parę lat, ten bez zastanowienia wypalił – w reprezentacji Polski. Jak wynika z relacji zawodników czy współpracowników – ten cel po części udało się osiągnąć, bo selekcjoner Paweł Janas lubił dzielić się obowiązkami. Jak wyglądała jego reprezentacyjna codzienność? Dlaczego zaufano mu […]
28.04.2021
Felietony i blogi
21.04.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Przez długi czas dominującym nurtem w grach komputerowych (przynajmniej tych, które miałem przyjemność przejść) był dość cukierkowy obraz wojny. My dobrzy, tamci źli, oni umierają setkami, u nas jeden bohater, ale też taki z trzeciego planu, żeby za bardzo nie bolało. Na końcu dobro zwycięża, zło odchodzi, scenografia zmienia się na pastelową i żywą. Dopiero […]
21.04.2021
Weszło
20.04.2021

Student, wolontariusz, uczeń Janasa. Jak zaczynał Maciej Skorża

35 lat. Przy obecnej medycynie, suplementacji oraz stylu życia – w piłce nożnej można w tym wieku spokojnie planować kolejne sezony na boiskach, często nawet w topowych europejskich klubach. Maciej Skorża? W wieku 35 lat miał już w dorobku trenerskim dwa trofea, ogromne doświadczenie jako asystent oraz pierwszy naprawdę gwiazdorski kontrakt – podpisany z Wisłą […]
20.04.2021
Felietony i blogi
14.04.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

8 spośród 16 klubów Ekstraklasy wykonało już roszady na stołku trenerskim, w I lidze sytuacja jest jeszcze bardziej napięta, bo po kolejnym trzęsieniu ziemi w Widzewie już ponad połowa klubów zdecydowała się na wymianę szkoleniowca w trakcie sezonu 2020/21. Stal Mielec idzie na rekord, bo na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów ma już piątego trenera, którego […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu

Więcej reklam tego nowego buka. Schodzicie na psy. Cały portal zjebany tym. Stano, nosisz na czole to też?

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu
Reply to  Gggghh

Podziwiam. Dopiero po twoim komentarzu zwróciłem uwagę, że są jakies reklamy bukmachera…

Krzysztof Stanoski
Krzysztof Stanoski
1 miesiąc temu
Reply to  Gggghh

Zamknij ryj PIERDOLCU!

krzysiuu stanowsky
krzysiuu stanowsky
1 miesiąc temu

chuja grali

Observver
Observver (@observver)
1 miesiąc temu

Przy innym bramkarzu, po tych 3 meczach, mogło być 3 punkty więcej

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Observver

mam nadzieje, ze w sparingu jakims wpusci fabiana i sie do niego przekona

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
1 miesiąc temu

Na codzien w kadrze gra co najmniej 4-5 bylych Lechitow ADEN KLUB NIE MOZE POCHWALIC SIE TAKIMI STATYSTYKAMI

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Marne pocieszenie, ale zawsze coś, nie? 😉

Jarek Mergner
Jarek Mergner
1 miesiąc temu

Tyle samo Legii – Szczęsny, Fabian, Bereś, Szymański, Rybus, Lewandowski, Slisz. Na Euro Kapustka i Wszołek.

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek Mergner

Lewandowski?? Dlatego że miał epizod w drużynie rezerw?

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Świderski, Grosicki, Góralski, Kądzior, Drągowski to byli Jagiellończycy. Też nieźle co ?:)

Jajajakberety
Jajajakberety
1 miesiąc temu

Nic o Kozlowskim? Nic o Miliku? Słaby artykuł

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Jajajakberety

czytanie samych naglowkow zrobi ci kiedys krzywde

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

A Zielinski? Czytalismy ostatnie lata o jego liderowaniu Napoli, co chyba bylo zauwazone przez pijana osoba i to jeszcze w rozowych okularach. To co pokazal z Anglia chyba juz na zawsze sprowadzilo nas na ziemie.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

Jaki faul?! To nie jest ta śmieszna ekstraklapa, gdzie dyktuje się karne z kapelusza za dotknięcie rywala! W europejskich ligach nie ma stefańskich, frankowskich, marciniaków i tych zenujących komentatorow z C+, którzy widzą non stop kartki w kolorze pomarańczowym, bordo i chcieliby żeby w meczu bylo z 7 karnych! Jest jednak nadzieja, ze takich sędziów jak Sylwestrzak, ktory nie boi się pokazać kartki za symulowanie, albo pokaże gest grać dalej, kiedy jakiś ślimok potknie się o chrząszcza poruszającego się w trawie, będzie coraz więcej i nie będą się polscy sędziowie kompromitować na europejskich stadionach.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Hmm Salah czy Steerling sie z Toba nie zgodza.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

A Zieliński? Chyba sprawdził się kolejny raz. On zawsze jest pewniakiem.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Byl plan minimum na zdobycie 4 punktow ? Faktycznie, odwazny ten Sousa.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Jezeli jest za pozno na zatrudnienie kogos nowego na miejsce kogos innego , to sie tego nowego nie zatrudnia i nie robi zmiany ,bo i po co, skoro jest za pozno ?

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu

A Zieliński, a Szczęsny to co?

Ryjas
Ryjas
1 miesiąc temu

Bereszyński był dramatyczny.

Samogon
Samogon (@samogon)
1 miesiąc temu

promocje jakąś robicie?
Jóżwiak chuja grał w Anglii,przestańcie sie wygłupiać

johny
johny
1 miesiąc temu

a Zieliński? największa porażka i nic ani słowa? redaktory, ogarnąć się tam

Suche Info
08.05.2021

Liverpool pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Liverpool jeszcze nie rezygnuje z walki o czwarte miejsce w tabeli. Po wygranej 2:0 z Southampton “The Reds” tracą do niego sześć punktów, a mają mecz mniej niż zajmujące obecnie tę lokatę Leicester. W zespole gości pełny występ zaliczył Jan Bednarek. Przy straconych golach nie zawinił, natomiast statystyki miał bardzo przeciętne. 1/5 w pojedynkach na […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Hyballa: Moją misją było utrzymanie. Skorża: Dziś nie było słabego ogniwa

Po meczu przy Reymonta wreszcie większe powody do zadowolenia miał prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża. Trener Wisły Kraków, Peter Hyballa znów musiał się tłumaczyć z niepowodzenia.  – Gratulacje dla Lecha Poznań, zwycięstwo tej drużyny było zasłużone. Wyszliśmy w ustawieniu 3-4-3, założeniem było stosowanie pressingu, natomiast nie wychodziło nam to, byliśmy spóźnieni, zawsze krok za przeciwnikiem. […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Stokowiec: Graliśmy, jakbyśmy pchali autobus pod górę

Lechia Gdańsk tylko zremisowała u siebie z Cracovią, przez co oddaliła się od niej perspektywa gry w pucharowych eliminacjach poprzez zajęcie czwartego miejsca w lidze. Trener biało-zielonych Piotr Stokowiec odczuwał duży niedosyt.  – Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie zawsze chcieć znaczy móc. Na pewno pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rafał Boguski odejdzie z Wisły Kraków

Wiceprezes Wisły Kraków, Maciej Bałaziński poinformował przed kamerami Canal+, że Rafał Boguski wraz z końcem tego sezonu odejdzie z klubu. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony. 36-letni Boguski piłkarzem Wisły jest od lata 2005 roku, gdy sprowadzono go z ŁKS-u Łomża. Początki miał trudne, więc na rok powędrował do GKS-u Bełchatów i po powrocie był już […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Wymowna radość Błaszczykowskiego po golu. Podbiegł do Kazimierza Kmiecika

Coraz głośniej mówi się o tym, że relacje Petera Hyballi z Jakubem Błaszczykowskim – de facto mocno przyczyniającym się do jego zatrudnienia – stały się napięte. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski w ostatnim czasie jest zdrowy, nadal nie gra w pierwszym składzie. Radość Kuby po dzisiejszym golu z Lechem Poznań zdaje się potwierdzać, że […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rekordowy sezon Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński w sobotnim meczu ze Spezią zdobył i zaliczył asystę, co oznacza, że pod względem indywidualnych liczb jest to rekordowy sezon dla pomocnika Napoli. Polak w tej edycji Serie A strzelił już 7 goli i zaliczył 9 asyst. W dotychczas najlepszym strzelecko sezonie włoskiej ekstraklasy (2018/19) miał na koncie sześć trafień, podobnie jeśli chodzi […]
08.05.2021
Anglia
08.05.2021

I oby finał Ligi Mistrzów był taki sam

Jeśli ktoś chciał wyciągnąć daleko idące wnioski na podstawie hitu tej kolejki Premier League, musiał się rozczarować. Kubeł zimnej głowy wylali już sami szkoleniowcy, którzy najpierw przestrzegli przed takimi praktykami, a chwilę później sami zamienili słowo w ciało. Po obu stronach brakowało bowiem kilku kluczowych piłkarzy. Przede wszystkim zaszalał Pep Guardiola, który w porównaniu do […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Dwa gole Kurminowskiego, jeden Kiwiora. Żylina wygrywa 5:3

MSK Żylina pokonała dziś AS Trenczyn 5:3, a Polacy mieli w tym duży udział. Dwie bramki zdobył Dawid Kurminowski, a jedną Jakub Kiwior. Kurminowski łącznie w tym sezonie słowackiej ekstraklasy ma już na koncie 14 goli. Kiwior, który jest środkowym obrońcą, zanotował drugie trafienie. Żylina zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej i raczej […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Cudowny gol Lewandowskiego w meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern do przerwy prowadzi 4:0 z Borussią M’gladbach, a Robert Lewandowski po golu w 2. minucie dołożył kolejne trafienie. Polak po dośrodkowaniu Thomasa Muellera fenomenalnie uderzył z powietrza w ekwilibrystyczny sposób i zaskoczył Yanna Sommera. To jego 38. bramka w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu dwóch goli. ROBERT LEWANDOWSKI. WOWWWWW […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Konrad Poprawa raczej nie dla Legii

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Konrad Poprawa po namyśle prawdopodobnie odrzuci ofertę Legii Warszawa. Obrońca Śląska Wrocław na tym etapie kariery woli przedłużyć kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Dotychczasowy wygasa mu w czerwcu. Poprawa zaczął wreszcie regularnie grać w Ekstraklasie po przyjściu trenera Jacka Magiery i wpadł w oko Legii. Jego dodatkowym atutem był […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Lewandowski strzela już w 2. minucie meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern dzięki porażce RB Lipsk z Borussią Dortmund już przed pierwszym gwizdkiem meczu z Borussią M’gladbach miał zapewnione mistrzostwo Niemiec. Pół żartem, pół serio można więc stwierdzić, że teraz pozostaje skupić się rekordzie Roberta Lewandowskiego. I to spotkanie zaczęło się dla Polaka idealnie. Już w 2. minucie pozostał bez krycia w polu karnym i po […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Kasperczyk: Do postawy zawodników absolutnie nie mam zastrzeżeń

Podbeskidzie Bielsko-Biała tylko zremisowało u siebie z Wisłą Płock i ma już niewielkie szanse na utrzymanie. Trener Robert Kasperczyk był mocno rozgoryczony po tym spotkaniu.  – Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z drużyną doświadczoną, wyrafinowaną, opartą na ligowcach. Gdyby zsumować ich występy w Ekstraklasie, wyszłaby naprawdę duża liczba. Mimo to uważam, że spokojnie […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

“Hyballa upokarza Błaszczykowskiego. Chyba nie wie, z kim ma do czynienia”

Marek Motyka bardzo krytycznie podchodzi do ostatnich poczynań Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Były zawodnik “Białej Gwiazdy” uważa między innymi, że niemiecki szkoleniowiec nie zachowuje się w porządku wobec Jakuba Błaszczykowskiego.  – Ostatnie wypowiedzi nt. Błaszczykowskiego i wpuszczanie go na kilka minut to była kompromitacja trenera. On nie wie chyba z kim ma do czynienia. […]
08.05.2021