post
leszek.milewski

Opublikowane 01.04.2021 09:32 przez

leszek.milewski

Porozmawiajmy o problemach z interpretacją piłki nożnej. Za punkt wyjścia weźmy bramkę Modera z Anglią.

Otóż wczoraj można było dojść do wniosku, że ocena występu reprezentacji Polski za pierwsze 57 minut była jednoznacznie zła. I trudno się takiej ocenie dziwić. San Marino oddało strzał w pierwszej połowie z Anglikami, my nie. Glikowi statystycy powinni zapisać to wykopnięcie z własnej połowy za strzał – tak chociaż z litości.

Ale potem 58. minuta. Moder strzela gola. Jest 1:1 na Wembley. Jest remis, jest wynik jak w tym mitycznym 1973. I nagle dzieje się cud przemienienia, woda w wino: trochę głupio krytykować całe te 57 wcześniejszych minut, skoro ostatecznie doprowadziły do remisu. To znaczy – nikt nie zamierza wybielać, że o, działo się, biało-czerwone skrzydełka po husarsku chodziły, że zasłużenie. Natomiast już nie jechano z tymi minutami jak z furą gnoju. Choć chwilę wcześniej jechano z nimi jak z furą gnoju.

Gol Modera zawrócił kijem narrację.

Futbol jest tak skonstruowany, że bramka potrafi przykryć mnóstwo niedostatków, względnie na odwrót: zaciemnić obraz relatywnie niezłego występu. Bramka Modera jest dla mnie przykładem idealnym. Bowiem:

  • Do tego czasu graliśmy źle
  • W kulturze gry różnica była taka, jak z Włochami na wyjeździe
  • Gol to zasługa gamoniowatości Stonesa, wykorzystanej świetnie przez Modera; wykończenie też chyba trochę niedoceniane, to nie była szansa typu Leśniak
  • Gol to zasługa w wielkim stopniu przytomności umysłu jednego zawodnika, a nie jakiejkolwiek przewagi wypracowanej zespołowo przez nasz zespół nasz zespołem angielskim; ta bramka jakby padła w zawieszeniu zespołowości, jej struktur, jej siatek zależności.

Nie lubię tego powiedzenia, że istnieje kłamstwo, większe kłamstwo i statystyka. Ale niejednokrotnie dałoby się powiedzieć, że istnieje kłamstwo, większe kłamstwo i wynik w piłce nożnej. Problem futbolu polega na tym, że wynik – co za zaskoczenie – faktycznie jest najistotniejszy. Ciężko go wziąć w nawias, bo jak wziąć w nawias to, co ostatecznie wiążące.

Gdybyśmy ten remis dowieźli, to, choć ten mecz był nawet w porywach mocno jako taki, należałoby to nazwać najlepszym meczem Polaków z Anglikami na wyjeździe. Bo Wembley 1973 to waga nieporównywalnie większa, to masa krytyczna, to mit założycielski, to pierwszy powojenny mundial i wywalona z gry potęga. Tutaj, ot, początek eliminacji. Ale jakkolwiek to trąci świętokradztwem, tak znowu – odsiewając emocje, na Wembley w 1973 było oblężenie Częstochowy. Wczoraj nie.

Ale Anglicy gola strzelili i nawiązywać można najwyżej do meczu z 2005 w Manchesterze, gdzie też przegrywaliśmy, gdzie też – oględnie mówiąc – nie sypiąc okazjami jak z rękawa wyrównaliśmy, gdzie też brakło kilku minut do remisu. Jest to nawiązanie, zgódźmy się, uczciwsze, prawdziwsze.

Ta prawda o meczu, tak dla nas ważnym w różnych kontekstach, meczu kluczowym, z potencjałem – tak tak – na historyczny, okazuje się niebywale chwiejna. Długi cień na całą interpretację rzuca jedno indywidualne zagranie trwające ile, ze dwadzieścia sekund?

O tym trzeba pamiętać. Że w futbolu decydują chwile. Czasem niesprawiedliwe chwile. A jednak coś trwałego to szerszy obraz, tak jakby zapominać o wyniku. Przynajmniej w meczach, w których można, bo jak zapisze się historię – kogo będzie obchodziło, jak ten mecz będzie wyglądał.

I tak to z piłką jest, niby przestrzeń całego meczu powinno się, tak na rozsądek, brać pod uwagę, ale wynik może całą budowaną pieczołowicie narrację zburzyć, choćby była prawdziwa, bo – na przykład – zespół marnie grał, a ten drugi znacznie lepiej. I jak wtedy ocenić szkoleniowca, któremu wynik dał – dajmy na to – czyjś indywidualny zryw, a założenia meczowe jako takie były złe? Jak będzie wynik, ze wszystkiego się wyślizga.

***

Czy jestem więc rozczarowany wczorajszym meczem? Nie, bo nie oczekiwałem, że ugramy wynik. We wczorajszym felietonie pisałem – chciałbym, żeby w tym meczu można było się połudzić. I łudzić się można było, chociaż tyle. Nie było to smutne jak 0:2 w Chorzowie za Piechniczka, gdzie Shearer strzelił w piątej minucie, potem nie graliśmy nic, a potem Sheringham podniósł na 2:0 i koniec, dziękuję bardzo. Nie czuję się za wczoraj bezpowrotnie okradziony z dziewięćdziesięciu minut życia.

Nie mogę zapomnieć, że wszedł na boisko Kamil Grosicki. Który, od zawsze to powtarzam, w kadrze potrafi wznieść się ponad swój poziom, wziąć w nawias wszystko, co aktualnie dotyczy go w piłce klubowej. Ale nie da się tego uniknąć, gdy za nami mecz z Anglikami, a Grosik, było nie było, jest w Premier League:

Jak my, Polska, podeszlibyśmy do meczu z zespołem, w którym na boisko wchodzi ratować wynik – strzelam – Luka Susnjara? Albo ktoś z równie mocną ekstraklasową kartą? Serhij Miakuszko? Czego byśmy oczekiwali?

U nas, na ratunek, wszedł Kamil Jóźwiak. I znowu, rzetelny występ, jak wiele w ostatnim czasie. Ale z perspektywy Anglików to tak, jakbyśmy my grali z rywalem, w którego kadrze wyróżnia się piłkarz nierobiący liczb w Puszczy Niepołomice.

Mecze reprezentacji, jakość drużyn narodowych, to nie suma overalli w FIFA. Da się je zakrzywić, sprawić, by zespół jakościowo spuchł i na tle mocniejszych wyglądał lepiej, niż wskazywałoby na to jego CV. Choć zasadniczo nie lubimy tych czasów za mocno wspominać, to taka była Polska w pierwszej dekadzie XXI wieku, kiedy przechodziła eliminacje. Nad każdą z tych drużyn unosi się trauma finałów, bo Korea, Ekwador, Euro 2008. To były nie porażki, a traumy. Ale eliminacje przechodziliśmy wtedy zawodnikami średnimi – Frankowskim strzelającym seryjnie w drugiej lidze hiszpańskiej. Duetem środkowych pomocników Kałużny-Świerczewski, który był solidny, ale czy klubowa piłka – ich pozycja wówczas – świadczyła o tym, że to jakiś ekstra duet? O kadrze Beenhakkera nawet nie wspominam. Wiele można o Leo powiedzieć, ale naprawdę lepił z trudnego materiału.

Natomiast nie oczekuję, by coś takiego, takie zakrzywienie overalli w FIFA, zrealizować po dwóch meczach.

Nie tłumaczy to, w mojej opinii, aż tak złej pierwszej połowy, kiedy nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Tak miernego potencjału, żeby nie zrobić nic, żeby Rybus wrzucał piłkę na piszczele rywali, też nie mamy. Natomiast jestem w stanie jakoś tam docenić, że gol Modera nie był całkowicie jednostkowym wystrzałem, gdzieś tam, po tym golu, było trochę spokoju. Nie stworzyliśmy już później nic klarownego, tylko takie “szanse na szanse”, ale i Anglików udało się trochę utemperować.

Anglia wygrała ostatecznie zasłużenie.

Mówić, że zagraliśmy dobry mecz – przesada.

Mówić, że nie ma się czego wstydzić – zależy od interpretacji, bo pierwszej połowy można. Czyli jednak czegoś. Wyniku, wstydzić się nie można, biorąc pod uwagę wszystkie konteksty. Choć i chwalić nie ma czym, przestańmy się chwalić porażkami. Gry w drugiej połowie raczej się wstydzić nie można, choć nie należy zapominać, że mieliśmy jedną dobrą okazję i ją wykorzystaliśmy, taka efektywność w futbolu to rzadkość.

Zastanówmy się, też wracając do wcześniejszej myśli: jaka byłaby narracja o tym meczu, gdyby Moder nie strzelił? Odzyskał, przeprowadził akcję, ale uderzył trochę gorzej? Pope by to odbił? Wiadomo, że musiałaby być inna, ale czy na rozpiętości od “kubły pomyj” do “nie ma się czego wstydzić”? Jestem sobie w stanie wyobrazić, że te kilka centymetrów w niewłaściwą stronę, a wczorajszy mecz byłby traktowany od góry do dołu ogniem. Ten moment zrobił gigantyczną różnicę w wyniku, w postrzeganiu spotkania, ale w tym jak wyglądaliśmy przez całe spotkanie – nie.

***

Sousa znowu popełnił błędy w zestawieniu pierwszego składu. Tłumaczył na konferencji, że jego piłkarze nie zrozumieli do końca tego, co chciał grać. Kupili taktykę, ale nie potrafili jej wprowadzić. Znowu reagował na żywca, znowu coś to jednak dało – czy zdjęcie Helika, czy Świderskiego.

Jak to się utrzyma, będzie bicie w bęben. Na razie mamy pierwsze zgrupowanie, liczba personalnych błędów selekcjonerów na pierwszych zgrupowaniach bywała dalece bardziej kuriozalna niż zagranie Helikiem, a także Świderskim zamiast Jóźwiaka.

Do Sousy nic nie mam, uważam, że to zgrupowanie było OK. Natomiast żeby teraz nie przesłodzić, co tu i ówdzie widzę. Sousa otwarciej mówi choćby o błędach taktycznych, tak piłkarzy, jak i swoich. Ale wczoraj nie zgodził się też z Jankiem Kałuckim, że jego Polska ma słabe pierwsze połowy.

Polska w pierwszych połowach za Sousy:

  • Węgry, 0:1; mamy więcej posiadania piłki, bo 63%, mamy więcej strzałów, ale kto widział tę połówkę, ten wie, że to Węgrzy mogli spokojnie prowadzić wyżej, oddali nam piłkę celowo i mądrze kontrowali
  • Andora, 1:0; nasza przewaga nie podlega dyskusji, ale jest to toporne granie z ostatnią drużyną w Europie za ostatnią Ligę Narodów; oddajemy dwa celne strzały, mamy trochę farta przy golu
  • Anglia, 0:1; 0 strzałów celnych, 0 strzałów niecelnych, 0 strzałów nawet zablokowanych, 32% posiadania piłki; nawet jakiegoś bieda kornera brak, w niebezpiecznych atakach 29 do 3 na rzecz Anglii (druga połowa to 31 do 16), Anglicy mogli prowadzić wyżej

Jak to nie są złe połowy, to nie wiem, jak wyglądają złe połowy. Jak będziemy przegrywać z San Marino?

Nie jest to przyczynek do medialnego ukamienowania portugalskiego szkoleniowca. Ale jest mocno chwalony za to, że zupełnie inaczej mówi o kadrze i swoich meczach. No, może w pewnych kwestiach mówi inaczej, ale ta wypowiedź zakrawa na brzęczkizm. Jest to tylko rysa, do której nie mam zamiaru się przywiązywać. Ale zwracam uwagę, by zastanowić się, na ile Sousa kupuje nas tym, że jest nowy, i jest jednak Paulo Sousą mającym z miejsca większy autorytet niż trener, który osiągnął w historii tylko piąte miejsce z Wisłą Płock, a na ile kupowanie Sousy polega na wybieraniu tego, na co rzuca się światło, a na co nie.

Ja to zgrupowanie kupiłem, ale bez pompy – raczej sprawne żelazko niż nowy samochód.

Leszek Milewski

fot. FotoPyK

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 01.04.2021 09:32 przez

leszek.milewski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Prasówka
11.05.2021

PRASA. Białkowski: Chcę grać jak najdłużej. Coraz lepiej znam swój organizm

W dzisiejszej prasie sporo o finiszu rozgrywek. Mamy newsy transferowe, mamy teksty o ostatecznych rozstrzygnięciach i garść informacji z zaplecza. Ligi zagraniczne? Rekord Robertwa Lewandowskiego i postawa Bartosza Białkowskiego to dwie wyróżnione rzeczy. Polski bramkarz znów został wybrany golkiperem roku w Milwall. – Każdy trening sprawia satysfakcję, lubię, jak mogę napsuć krwi napastnikom. Po prostu rajcuje […]
11.05.2021
Na zapleczu
10.05.2021

“Grałem w 2. lidze i pomagałem niepełnosprawnym dzieciom. Taka praca buduje człowieka”

Radosław Adamski to przykład piłkarza, dla którego sport nie jest jedynym sposobem na życie. Zawodnik Resovii jeszcze rok temu łączył grę w drugiej lidze z pracą w szkole. Adamski pomagał w nauce dzieciom z niepełnosprawnościami i autyzmem, był nauczycielem wspomagającym. W wywiadzie z nami opowiada o tym, dlaczego zdecydował się na taki zawód i co […]
10.05.2021
Stranieri
10.05.2021

Lewy, Kownacki, Wilczek, Stępiński, Kurminowski… Przebudzenie napastników | STRANIERI

Jest Robert Lewandowski, mamy grad goli Polaków w ligach zagranicznych. Nasi stranieri w minionym tygodniu przekroczyli “dyszkę” jeśli chodzi o zdobyte bramki. Przebudzili się napastnicy w zasadzie każdej części Europy – od Danii przez Niemcy po Włochy. Pech, że akurat Grzegorz Krychowiak Pauzował, bo i w Rosji coś byśmy zebrali. W każdym razie za nami […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Pobije rekord Muellera i kilka innych rekordów po drodze. Lewandowski jak maszyna

– Pogoń za rekordem Müllera jest oczywiście najbardziej emocjonująca, nie tylko z naszej perspektywy, ale również kibiców bawarskiego klubu. Dlatego niektóre osiągnięcia Lewego przeszły trochę niezauważone, a przecież w sobotę nie tylko ustrzelił hattricka. Druga bramka zdobywa przez Polaka, po efektownym uderzeniu nożycami, była jego dwusetnym trafieniem w barwach Bayernu w Bundeslidze. Lepszą skuteczność miał […]
10.05.2021
Prasówka
08.05.2021

PRASA. Skrzypczak i były członek sztabu Sa Pinto będą pracowali w Rakowie

W sobotniej prasie m.in. doniesienia o nowych członkach sztabu szkoleniowego Rakowa i 4 mln zł, których ZUS żąda od GKS-u Katowice. Do tego wywiad z selekcjonerem reprezentacji Słowacji, rozmówka z trenerem Podbeskidzia i kilka tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY – Marcowe zgrupowanie pokazało wszystkie nasze niedostatki. Dobrze, że przed EURO jest jeszcze zgrupowanie – […]
08.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Ekstraklasa
11.05.2021

Kozacy i badziewiacy. Witamy z powrotem, panie Jimenez

Jesus Jimenez to nie jest piłkarz idealny. Może irytować, że okresy świetnej gry przeplata z seriami naprawdę bladych występów. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że bez jego wkładu w ofensywę Górnik Zabrze miałby w tym sezonie poważne problemy. Swoim występem przeciwko Jagiellonii Białystok napastnik zabrzan w pełni zapracował na piątą już w bieżących rozgrywkach nominację […]
11.05.2021
Weszło
07.05.2021

Lech torturuje kibiców, co na to Trybunał w Strasburgu? | Dwaj Zgryźliwi Tetrycy

W dzisiejszym odcinku “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz sprawdzi, czy zawodnicy Lecha Poznań oszukali władze tegoż klubu metodą na “zagraniczne sibi”. Ale sprawdzimy również, czy pokrzywdzony nie jest przypadkiem krzywdzicielem, bo z drugiej strony władze Lecha Poznań już od dawna łamią zapisy konwencji genewskiej i torturują własnych kibiców. A tak naprawdę to nie, tak naprawdę […]
07.05.2021
Felietony i blogi
06.05.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Moim zdaniem Piast Gliwice powinien znaleźć milion euro na Jakub Świerczoka nawet, jeśli w tym celu trzeba będzie zaciągnąć chwilówkę, względnie oddać Kristophera Vidę do lombardu. Tak uważam, bowiem Jakub Świerczok jest rzadkim przypadkiem w tej lidze – otóż jest bowiem piłkarzem. Piłkarzem w pełnym tego określenia znaczeniu. Piłkarzem, czyli kimś, kto zarabia na grze […]
06.05.2021
Weszło
05.05.2021

Wzlot i upadek na polskim Olimpie. Maciej Skorża i Wisła Kraków

Sezon 2006/07 przyniósł ogromne przetasowania na polskiej scenie piłkarskiej. Mistrzowski wyścig stoczyły ze sobą Zagłębie Lubin Czesława Michniewicza i GKS Bełchatów Oresta Lenczyka. Pozostałe dwa trofea – Puchar Polski i Puchar Ligi włożył do gabloty prowincjonalny Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski prowadzony przez wciąż młodziutkiego trenera, Macieja Skorżę. Wisła Kraków? Niedawne mocarstwo kończyło sezon kompromitacją – […]
05.05.2021
Weszło
30.04.2021

Legia złapała ligę za szyję | Dwaj zgryźliwi tetrycy od 10

Legia Warszawa została mistrzem Polski. Arka Gdynia występuje w I lidze, a Raków Częstochowa w Ekstraklasie, stąd też w finale Pucharu Polski odrobinę większe szanse zdaje się mieć zespół spod Jasnej Góry. Tego typu newsy, ciekawostki, interesujące informacje oraz opinie usłyszycie od Leszka Milewskiego oraz Jakuba Olkiewicza w czternastym odcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków”. Ale to […]
30.04.2021
Weszło
29.04.2021

Jak co czwartek…. LESZEK MILEWSKI

Legia Warszawa została mistrzem Polski, choć miała z kim to mistrzostwo przegrać. Legia Warszawa została mistrzem Polski, ponieważ była najlepszą drużyną w kraju, a nie najmniej słabą. Owszem, interesuję się polską ligą dostatecznie długo, by widzieć takich mistrzów, którzy najmniej razy wyłożyli się na prostej. Albo wyłożyli się tyle samo razy co inni, tylko czołgali […]
29.04.2021
Weszło
23.04.2021

SUPERLIGA JAK POSTANOWIENIE NOWOROCZNE | Tetrycy od 10!

Stało się. Dwaj zgryźliwi tetrycy, a więc Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz zdradzili polskie piłkarstwo i zamiast omówić bezprecedensowy rajd Sandecji Nowy Sącz – zaczęli debatować o Superlidze i UEFA. Jako że to program Dwaj zgryźliwi tetrycy, nie zabrakło oryginalnych pomysłów jak np. powierzenie losów europejskiego futbolu Arturowi Orzechowi, który mógłby przyznawać samodzielnie punkty jak […]
23.04.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spocony Jan
spocony Jan
1 miesiąc temu

Ocenianie Sousy po tych 3 meczach nie ma sensu. Miał mało czasu i tak naprawdę bazował na zawodnikach powoływanych przez Brzęczka.Zweryfikuje go Euro i przygotowania do turnieju i patrząc na to że nawet po kilku treningach ta kadra ma jakieś pomysły na grę to jestem spokojny o Euro. Tak, są pomysły, założenia taktyczne i jest natychmiastowa reakcja jak nie idzie zamiast,,Krystian próbuj “

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

p. Leszek jal zawsze celnie.. Ale ja bym jeszcze dodał : Co wybicie nie(szesnego) to oddanie pilki rywalowi.. Anglicy też mieli recznik w bramce i trzeba było ładować w bramkę z kazdej mozliwej sytuacji.. A po bramce na 1:1 to już w ogóle nie gralismy tylko laga i modlitwa o koniec meczu.. Szkoda w huj ale trenejro też się nie popisał

Urkides
Urkides (@urkides)
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Z których sytuacji? Przecież Glik strzelił z własnej połowy, ale bramkarzowi udało się wybronić. (ironia)

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Urkides

Hehe.dobre

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

A co mial zrobic Szczesny ze tak sie zapytam? Grac z pierwszej do Glika czy Bednarka czy moze znowu do Krychowiaka i liczyc na to ze uda mu sie odwrocic z gosciem na plecach? Nikt nie umie u nas grac tak szybko aby dostawac pilke do nogi 25 metrow od bramki bo 7 razy na 10 prob, ona sie odbije jak kauczuk od drewnianych obroncow. Ale jakby zagral taka pilke i bysmy stracili bramke, to takie Janusze jak Ty by pierdolili ze powinien wybijac. Jakby Szczesny nie umial rac nogami to by nie gral w Juve, proste?

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Lukasz

Wziąć piłkę do ręki(jesli można) i wyrzucić celnie do kolegi z pomocy skoro obrońcy nie potrafią rozegrać. Proste?

Mario Piekario
Mario Piekario
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Ale wziąć piłkę do ręki to on może po kontakcie rywala z piłką a nie po podaniu nogą od swojego zawodnika. Sytuacji, w których mógł rzucać piłką z ręki było w tym meczu tyle co nic, tak naprawdę jedynie po wrzutkach z rożnego, jeśli piłka była w jego zasięgu. Jeszcze niedawno przedstawiano statystykę, chyba nawet tutaj, wedle której Szczęsny to czołowy bramkarz w Europie jeśli chodzi o skuteczność podań (zwłaszcza “długich piłek”). Ale według Januszy to Szczęsny nie potrafi grać nogami albo wręcz w ogóle nie umie grać i bronić, a do tego Juventusu to chyba musiał go Maciejo Szczęsny ściągnąć no bo kto by go tam chciał mieć jak on cieńki jak sik węża.

onlykadra
onlykadra
1 miesiąc temu

Odnoszę wrażenie, że z Brzęczkiem przy jego lepszym rozeznaniu w zawodnikach byśmy pyknęli Węgrów i przy jego szczęściu byśmy dowieźli remis z Anglikami. Za późno ta podmianka na Zołze.

panie.co.pan
panie.co.pan
1 miesiąc temu
Reply to  onlykadra

KURWA REMIS Z ANGLIĄ. Holandia nam nie dała piłki powąchać, ale tam byłby remis xD.

Anjinsan
Anjinsan
1 miesiąc temu

Porównanie z Puszczą Niepołomice trochę średnie. Angielska reprezentacja gra zawodnikami z Premier League. Polska gra zawodnikami z lig zdecydowanie mocniejszych od ekstraklasy i nie ma wiele wspólnego z poziomem polskiej piłki ligowej, więc zawodnik z I ligi odstawałby znacznie bardziej.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Anjinsan

Przeczytaj jeszcze raz, nie o to chodziło.

Liliangarcia
Liliangarcia
1 miesiąc temu
Reply to  Anjinsan

Czytanie ze zrozumieniem to nie jest twoja mocna strona.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu

Sousa nie kupuje mnie tym, że jest Sousą. Było mnóstwo wielkich nazwisk, które okazywały się słabymi trenerami (Boniek). Sousa kupuje mnie tym, że ma pomysł i wizję, plan. I nieważne jaki, każdy plan jest lepszy niż brak planu (Brzęczek). Zresztą plan Sousy nie wydaje się byle jaki, ale dość konkretny i z potencjałem na wyniki, tylko wykonanie szwankuje – prawdopodobnie jeszcze i z czasem będzie lepiej.

Kupuje mnie też Sousa tym, że dobrze reaguje na wydarzenia na boisku. Ktoś powie, że to efekt tego, że pierwotny plan nie działa, z tym, że w futbolu zwykle przynajmniej jednej z drużyn pierwotny plan nie działa, więc naprawdę dobrze mieć trenera, który potrafi na to reagować. A jak wspomniałem, można liczyć, że pierwotny plan będzie częściej działał w przyszłości, jak zostanie dopracowany.

Kupuje mnie też tym – choć to jedynie moje wrażenie i mogę się mylić – że wydaje się rozsądnym gościem, który zamiast toksycznych klimatów wprowadza pozytywną atmosferę, skupienie na pracy i wizję postępu (to a propos pierwszego punktu). To pozwala myśleć, że potencjał najlepszego piłkarza w historii naszej kadry zostanie należycie wykorzystany, a myślę, że Lewy już dość najeździł się na kadrę z poczuciem marnowania czasu i żaden kibic nie chce, by ten czas Lewego był dalej marnowany, bo takiego piłkarza możemy nie mieć już nigdy, a na pewno nieprędko. Sousa daje nadzieję, że za jego kadencji tak nie będzie.

Yasiu
Yasiu
1 miesiąc temu
Reply to  Damiano_L

Ja tam planu na razie za bardzo nie widzę. Chyba że jest nim mieszanie w pierwszym składzie na siłę, a potem mozolne wycofywanie się z błędów jak już zmarnujemy 50-60 minut. Reca, Milik, wciąż niestety Zieliński… tacy nasi sabotażyści, a mimo to regularnie wystawiani. No w ten sposób to nie pyknie.
Ale treneiro ładnie mówi na konferencjach i nawet potrafi się sam skrytykować więc i odbiór jest inny niż wcześniej.
Zobaczymy, ale póki co bardzo słabo to wygląda.

Yasiu
Yasiu
1 miesiąc temu
Reply to  Damiano_L

Ja tam planu na razie za bardzo nie widzę. Chyba że jest nim mieszanie w pierwszym składzie na siłę, a potem mozolne wycofywanie się z błędów jak już zmarnujemy 50-60 minut. Reca, Milik, wciąż niestety Zieliński… tacy nasi sabotażyści, a mimo to regularnie wystawiani. No w ten sposób to nie pyknie.
Ale treneiro ładnie mówi na konferencjach i nawet potrafi się sam skrytykować więc i odbiór jest inny niż wczesniej.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu

Co do tego, że krótkie momenty mogą zaburzyć postrzeganie meczu… Futbol to gra momentów i często wygrywa ten, który potrafi do nich doprowadzać, a potem je wykorzystywać. Obie rzeczy to umiejętności.

Urkides
Urkides (@urkides)
1 miesiąc temu

Sousa wprowadził zamieszanie w skromne umysły polskich pismaków tym, że sam mówi o błędach. Tym samym “skrocił pole” do popisów tych wszystkich mejwenów, którzy patrzą na mecz i niewiele z tego rozumieją, dopiero jak spojrzą w statystyki, to zaczynają swoje rozkiminy.
Przed meczami jeden przez drugiego ustawiali skład a po meczach zniknęli ci, którzy pletli bzdury a wyskoczyli ci, ktorzy akurat trafili.
Zastanawia mnie, gdzie są piewcy potencjału Zielińskiego? Czasem mam wrażenie, że jesteśmy poddani eksperymentowi psychologicznemu i wmawiają, że wybitny jest gość, który po boisku drepcze jak kobyła dorożkarza. Wczoraj Krychowiak był rozgrywającym. Nie miał finezji, ale przynajmniej miał energię.

psitas2
psitas2
1 miesiąc temu

“Gol to zasługa w wielkim stopniu przytomności umysłu jednego zawodnika, a nie jakiejkolwiek przewagi wypracowanej zespołowo przez nasz zespół nasz zespołem angielskim”

Ciężko się zgodzić, gdy w momencie strzału Modera było czterech Polaków w polu karnym i jeszcze dwóch niedaleko 16. metra. Pierwszy raz chyba od Beenhakera zobaczyłem w kadrze wysoki pressing, całym zespołem, i do tego skuteczny.

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  psitas2

tak samo jak któryś z komentujących pisze że co podanie Szczęsnego to do przeciwnika, ja tam oglądałem mecz i co podanie to cyk górą na klatkę bocznego obrońcy, a że inni piłkarze w czasie lotu piłki nie umieli zmienić pozycji zeby przyjmujący miał komu odegrać to już raczej nie Szczęsnego wina.
to my – kanapowui eksperci 🙂

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu
Reply to  psitas2

Zgadzam się. Trzeba oddać Moderowi przytomne zachowanie, jednak cała sytuacja była dla mnie bardziej przebłyskiem pomysłu na grę w postaci próby odbioru wysoko niż jakimś szaleńczym zrywem błędnego rycerza. Zresztą te przebłyski, chociaż może póki co zbyt krótkie, w moim odczuciu dają dużo nadziei na rozwój tej kadry. Jestem spokojny o Souse. Widać o co mu chodzi, dobrze się komunikuje, rzeczywiście chce zmienić sposób gry ale zmiana musi nastąpić również, albo i przede wszystkim na poziomie mentalnym. Jeśli piłkarze uwierzą w swoje umiejętności, nabiorą odwagi i takiej pozytywnej zuchwałości, to ta drużyna może nam sprawić dużo pozytywnych emocji w przyszlości. Nawet jeśli to będą szalone mecze ze sporą ilością straconych bramek to jednak wolę coś takiego niż męczenie buły jak za poprzedniego selekcjonera, gdzie pierwszy raz od dawna nawet nie czekałem specjalnie na mecze kadry. Udało się mu mecze reprezentacji kompletnie odrzeć z emocji, co uważam za rzecz najsmutniejszą. Sousa operuje na żywym organizmie ale widać, że nie pęka. Mam w końcu poczucie, że mamy na tym stanowisku fachowca i przeczucie, że będzie dobrze. Szkoda tylko, że PZPN nie postarał się o tego typu rozwiązanie po Nawałce ale z drugiej strony lepiej późno niż wcale.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

“Nie mogę zapomnieć, że wszedł na boisko Kamil Grosicki. Który, od zawsze to powtarzam, w kadrze potrafi wznieść się ponad swój poziom, wziąć w nawias wszystko, co aktualnie dotyczy go w piłce klubowej. Ale nie da się tego uniknąć, gdy za nami mecz z Anglikami, a Grosik, było nie było, jest w Premier League:

Jak my, Polska, podeszlibyśmy do meczu z zespołem, w którym na boisko wchodzi ratować wynik – strzelam – Luka Susnjara? Albo ktoś z równie mocną ekstraklasową kartą? Serhij Miakuszko? Czego byśmy oczekiwali?

U nas, na ratunek, wszedł Kamil Jóźwiak. I znowu, rzetelny występ, jak wiele w ostatnim czasie. Ale z perspektywy Anglików to tak, jakbyśmy my gra?li z rywalem, w którego kadrze wyróżnia się piłkarz nierobiący liczb w Puszczy Niepołomice.

” – no to pytam. gdzie to złote pokolenia o którym się trąbi od lat i które Brzęczek ponoć marnował? To może jednak graliśmy zgodnie ze swoim potencjałem? Normalnie pół roku to dziennikarze jak mantrę powtarzali nazwy klubów z naszymi reprezentantami i jak to świadczy o naszej potędze, a teraz nagle mamy cieniasów z drugoligowców i rezerwowych?

Fjardabyggd
Fjardabyggd
1 miesiąc temu

Ten mecz był kalką tego w Manchesterze. 2:1 w plecy, choć z wyrównaniem i nadziejami na remis. Gol dla polaków po mocnym strzale lewą nogą, z lewej strony pola bramkowego (wtedy Frankowski, teraz Moder). Gol na 2:1 dla Anglii w końcówce meczu, strzałem z woleja pod poprzeczkę (wtedy Lampard, teraz Maguire). Nawet nieobecność najlepszego napastnika się zgadza, bo Żurawski zszedł wtedy w 39. minucie z kontują. Ja osobiście wyżej ceniłem Frankowskiego, ale to “Magic” Żurawski miał status gwiazdy w naszej kadrze.

Mario
Mario
1 miesiąc temu

I to jest właśnie dramat. Udało się fartem coś strzelić i większość zadowolona, bo prawie zremisowali.
Taka Macedonia nie kalkulowała, że może uda się tylko walnęła bramkę zwycięską.

vul6
vul6
1 miesiąc temu

To porównanie że kadra ma się do angielskiej jak Ekstraklasa do Premier League jest bez sensu. Anglia ma kadrę powiedzmy w top3-7 w Europie a Polska w top12-17. Premier League to w tym momencie pewnie najlepsza liga świata a Ekstraklasa… top30?

vtn
vtn
1 miesiąc temu
Reply to  vul6

Top 30 to co najwyżej w Europie. Biorąc pod uwagę cały świat można co najwyżej dyskutować o top 50.

Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Laporte zagra na Euro, ale… dla Hiszpanii

Aymeric Laporte to ciekawy przypadek. Ma 26 lat, od kilku sezonów gra w Manchesterze City, kosztował 65 milionów euro, a nigdy nie zadebiutował reprezentacji Francji. Obrońca uznał więc, że skorzysta ze swoich baskijskich korzeni. Według informacji „Marki” piłkarz City ma dostać jutro hiszpańskie obywatelstwo. Hiszpański magazyn uważa, że Laporte znajdzie się tym samym w kadrze […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Żona Vesovicia kontratakuje: – Boicie się pozwolić mu grać!

Nie wiemy, czy Tamara Vesović, żona Marko, ma rację. Nie wiemy też, czy pomaga swojemu mężowi, czy jednak wyrządza szkodę. Wiemy jednak, że ma do powiedzenia dużo i wypowiada się bardzo chętnie. Dziś znów na Instagramie stanęła murem za swoim partnerem. Pani Tamara wrzuciła maila od jednego z dziennikarzy, w którym ten prosi o rozmowę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boguski: – Jean Carlos powiedział prawdę

Rafał Boguski żegna się z Wisłą Kraków. Ikona „Białej Gwiazdy” z ostatnich lat udzieliła wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Odnosi się do ostatnich wydarzeń w Wiśle i konflikcie z Peterem Hyballą. Boguski brał udział w symbolicznej celebracji gola Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonej bramce podbiegł do Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć. – Jestem zdania, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Trzech piłkarzy żegna się ze Śląskiem Wrocław

Israel Puerto, Mathieu Scalet i Maciej Wilusz po zakończeniu tego sezonu odejdą ze Śląska Wrocław. Puerto ostatnio nie był w najwyższej formie, ale klub chciał zatrzymać. Hiszpan jednak nie wyrobił limitu potrzebnego do automatycznego przedłużenia umowy, a porozumienie w sprawie normalnego przedłużenia kontraktu okazało się niemożliwe.  – Oczekiwania Israela Puerto i reprezentującej go agencji są […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Buffon potwierdził, że latem odchodzi z Juventusu

Gianluigi Buffon odejdzie z Juventusu po zakończeniu tego sezonu. Plotkowano na ten temat od dłuższego czasu i tym razem w pogłoskach było więcej niż ziarno prawdy. Do pewnego momentu wydawało się, że Buffon pozostanie w Turynie, ale potem media zaczęły informować, że jednak spodziewał się częstszej gry w tym sezonie. Na dziś 43-latek wystąpił w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Oficjalnie: Dariusz Szpakowski skomentuje finał Euro 2020

TVP ogłosiło nazwiska komentatorów na Euro 2020 i zaskoczeń nie ma. Potwierdziły się wcześniejsze informacje Piotra Koźmińskiego ze Sportowych Faktów, że finał turnieju skomentuje Dariusz Szpakowski. Towarzyszyć mu będzie Andrzej Juskowiak. Potwierdził się także plan, że każdy z trójki komentatorskich twarzy stacji, czyli poza Szpakowskim Mateusz Borek i Jacek Laskowski, skomentuje jeden mecz Polaków w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Czech Jakub Jugas pierwszym letnim transferem Cracovii?

Cracovia zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie i myśli już o nowym sezonie. Pierwszym letnim nabytkiem ma zostać czeski stoper Jakub Jugas.  Taką informację podał Maciej Kmita ze Sportowych Faktów. Jugas w tym sezonie był wypożyczony ze Slavii Praga do Slovana Liberec. W jego barwach rozegrał 22 mecze w czeskiej ekstraklasie oraz cztery w fazie grupowej […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021