post

Opublikowane 10.03.2021 19:06 przez

Jan Mazurek

W takiej sprawie liczą się fakty. Sąd Apelacyjny w Mediolanie orzekł, że Robinho jest winny gwałtu z 2013 roku na 23-letniej wówczas Albance i podtrzymał tym samym wyrok z 2017 roku skazujący Brazylijczyka na dziewięć lat więzienia. Byłemu gwiazdorowi Canarinhos pozostaje jeszcze ostatnia instancja – Sąd Kasacyjny. Na odwołanie ma półtora miesiąca. Prawdopodobnie będą to jego ostatnie chwile na wolności, bo włoscy śledczy twierdzą, że sprawa jest wnikliwie przenalizowana i skrupulatnie udokumentowana. Zresztą to długa historia i żeby lepiej ją poznać należy zagłębić się w akta całej opowieści. Rozświetlmy więc, o co w tym wszystkim chodzi, wchodząc w świat grzechów niegdysiejszego brazylijskiego gwiazdora. 

Robinho, wraz z grupą kolegów, oskarżony jest o złamanie dwóch artykułów włoskiego kodeksu karnego.

609 bis

Każdy, kto z użyciem przemocy, groźby lub nadużycia władzy zmusza inną osobę do uprawiania lub znoszenia czynności seksualnych podlega karze pozbawienia wolności od pięciu do dziesięciu lat.

609 octies

Grupowa przemoc seksualna polega na współudziale kilku zgromadzonych osób w aktach przemocy seksualnej, o których mowa w artykule 609 bis.

Robinho i Albanka w Sio Cafe

W 2017 włoscy śledczy przeprowadzili bardzo konkretną rekonstrukcję wydarzeń feralnej nocy, którą przedstawiamy na podstawie opracowania z Globo. Był 21 stycznia 2013 roku. Młoda Albanka świętowała swoje 23. urodziny i wraz z dwoma przyjaciółkami postanowiła udać się do popularnego w mediolańskich kręgach imprezowych klubu Sio Cafe. Tego dnia tematem przewodnim zabawy była muzyka brazylijska. Skoczne rytmy, latynoskie klimaty, wesoły klimat. Od początku lał się alkohol. W tym samym czasie do Sio Cafe zawitał Robinho. Nie był sam, bo do klubu przyszedł z żoną i czterema kumplami.

Albanka pobieżnie znała się z brazylijskim piłkarzem Milanu. Wcześniej spotkali się w innym klubie w stolicy Lombardii i mieli się ku sobie. Piłkarz – wedle jej zeznań – miał już wówczas kłaść jej rękę na brzuchu i starać się lizać ją w okolicach dekoltu. Dalej wersje się różnią. Według niej przy pierwszym spotkaniu nigdy do niczego między nimi nie doszło, a według piłkarza przed spotkaniem w 2013 roku łączył ich drobny, namiętny i sprawnie ukrywany przed żoną romans.

21 stycznia dostała sms-a od jednego z kolegów Robinho, że jest mile widziana w ich loży, ale dopiero wtedy, kiedy zabawę opuści żona brazylijskiego gwiazdora. Godziny oczekiwania mijały szybko – alkohol, tańce, pląsy, flirty zajmowały pełnię uwagi jubilatki. W końcu jednak żona Robinho opuściła towarzystwo, więc Albanka i jej przyjaciółki mogły dołączyć do oczekującej na nie grupy. Brazylijczycy od razu zaproponowali nowym partnerkom fiesty morze kolorowych drinków. Piła tylko ona. Jedna przyjaciółka była w ciąży, druga prowadziła samochód.

Co stało się tej nocy?

O 1:30 przyjaciółki wyszły. Prowadząca auto kumpela obiecała wrócić po świętującą urodziny Albankę, ale tego wieczoru już się nie spotkały. Jubilatka dała się porwać wirom zabawy. Naprzemiennie tańczyła i piła z Brazylijczykami, coraz bardziej tracąc świadomość i kontrolę nad własnym ciałem. Z reszty nocy pamięta tylko flesze i przebłyski. Podczas zeznań przypominała sobie chociażby, że próbowała wyjść z Sio Cafe, kiedy jeden z kumpli Robinho próbował ją pocałować. Nie udało się. Kolejny przebłysk to już garderoba muzyka Jairo Chagasa, jednego z najbliższych kolegów piłkarza Milanu, gdzie znowu ktoś uporczywie chciał się z nią całować. Szybko w tym miejscu pojawiła się też reszta brazylijskiej grupy.

Tu zaczyna się historia stosunku seksualnego. Do niego doszło na pewno. Przyznają to obie strony. Z tym, że Albanka – co potwierdziły do tej pory dwie instancje – twierdzi, że to był gwałt, a Robinho i spółka, że seks za zgodą wszystkich biorących w nim udział stron. Podczas zeznań ofiara używała następujących określeń: „nie byłam wstanie mówić i wstawać” i „gdy się ocknęłam, widziałam, jak Robinho i jego kolega mnie wykorzystują”.

Albanka twierdzi, że doszło do gwałtu zbiorowego. Robinho z przyjaciółmi mieli wykorzystywać ją na kilka różnych sposobów. Oralnie. Waginalnie. Analnie. Pamiętała również, że piłkarz prosił swojego kumpla o prezerwatywę. Że po wszystkim zaczęła płakać. I że do domu wróciła samochodem z Brazylijczykami. Sprawa wstrząsnęła światem. Robinho długo unikał szerokiego komentowania całej historii, ograniczając się do lapidarnych komunikatów. Na pewno twierdził i dalej twierdzi, że seks odbył się za zgodą dziewczyny. Jego prawnik w 2017 roku tłumaczył, że uprawnie z kimś stosunku seksualnego nie stanowi złamanie prawa i jego klient nie musi się z niczego tłumaczyć.

Czy Robinho pójdzie siedzieć?

Co innego orzekał i orzeka sąd. Prokurator prowadzący sprawę Cuno Tarfusser mówił tak: – To było bardzo dobrze i uczciwie przeprowadzone śledztwo. Poważnie, z poprawnym wyrokiem już w pierwszej instancji. Wielki szacunek należy się też ofierze, która odważnie i z zachowaniem zasad moralnych opowiedziała o całej sprawie.

Sąd Apelacyjny w Mediolanie określił czyn Brazylijczyków jako „wykonany ze szczególnym okrucieństwem i pogardą”. Nie tak dawno do samej sprawy ciutkę szerzej odniósł się Robinho, który w rozmowie z UOL przyznał, że znał Albankę od dłuższego czasu i jedyne czego się wstydzi to romansu z nią, który był aktem nieuczciwości wobec własnej żony. Inne światło na podejście stukrotnego reprezentanta Brazylii rzucają za to nagrane za pozwoleniem sądu rozmowy jego ze swoimi przyjaciółmi uczestniczącymi w feralnej imprezie.

Fragment pierwszy.

Przyjaciel: – Ona pamięta tamtą sytuację. Wie, że wszyscy z nas uprawiali z nią seks.

Robinho: – Śmieję się, bo mnie to nie obchodzi, kobieta była kompletnie pijana, nawet nie wie, co się stało.

Fragment drugi.

Przyjaciel 2: – Uprawiałeś z nią seks?

Robinho: – Nie, próbowałem, ale mój penis był miękki.

Przyjaciel 2: – Widziałem cię, kiedy wkładałem penisa do jej ust.

Robinho: – To nie oznacza uprawiania seksu.

Rozmowy stanowiły dowody w sprawie. Sąd zarzucił też Robinho i spółce, że podczas rozpraw kłamali, ukrywali prawdę i celowo próbowali rozmydlać sprawę propozycjami mylących tropów. Aktualnie Robinho pozostaje bez klubu. Jeśli jest niewinny, jak sam twierdzi, udowodni to w ostatniej instancji. Po to ona jest. Prawo to prawo. Ale jeżeli jest winny gwałtu, a wszystko na to wskazuje, bo jednak skazany został już w dwóch niezależnych od siebie śledztwach, to gorąco jesteśmy za tym, żeby już nigdy nie znalazł klubu i żeby odsiedział swoje w więzieniu, bo na to zasłużył. Za błędy trzeba płacić. Nie ma zbrodni bez kary.

Fot. Newspix

Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Real Madryt ogrywa Real Sociedad. W drugiej połowie Jović przybenzemił

W sobotę zagrały wszystkie zespoły reprezentujące ligę hiszpańską w Lidze Mistrzów. Wisienką na torcie miało być starcie Realu Sociedad z Realem Madryt. Dla gości była to świetna okazja na powiększenie przewagi nad zespołem txuri-urdin do dziesięciu oczek. Plan został zrealizowany, ale czy wynik oddaje przebieg spotkania? Real Sociedad – Real Madryt 0:2. Pokraczny Jovic Mecz […]
04.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Real Madryt ogrywa Real Sociedad. W drugiej połowie Jović przybenzemił

W sobotę zagrały wszystkie zespoły reprezentujące ligę hiszpańską w Lidze Mistrzów. Wisienką na torcie miało być starcie Realu Sociedad z Realem Madryt. Dla gości była to świetna okazja na powiększenie przewagi nad zespołem txuri-urdin do dziesięciu oczek. Plan został zrealizowany, ale czy wynik oddaje przebieg spotkania? Real Sociedad – Real Madryt 0:2. Pokraczny Jovic Mecz […]
04.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Weszło
25.11.2021

Europa jeszcze nie jest stracona…

Kiedy Marek Gołębiewski obejmował pierwszą drużynę Legii i jeszcze nie wiedział o nadchodzącym mrocznym okresie serii niepowodzeń, starał się prowadzić narrację, według której największy problem mistrza Polski  leżał w mentalności zawodników. Teraz już wiemy, że nie była to najtrafniejsza diagnoza choroby toczącej stołeczny klub. Albo inaczej: była to diagnoza niepełna. Legia leży i kwiczy na […]
25.11.2021
Liczba komentarzy: 35
Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Boski Diego
Boski Diego
8 miesięcy temu

ladny chlopczyk, w pierdlu mu wytlumacza co to gwalt

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@pawuloniasty)
8 miesięcy temu
Reply to  Boski Diego

Za dymanie pijanej 23-latki nikt mu krzywdy nie zrobi. To nie pedofilia cymbale.

AmberMozart
AmberMozart
8 miesięcy temu

za pedofilie też nic nie robią, bo za nią zamaist do celi dostaje sie awans do innej parafii

Boski Diego
Boski Diego(@glemp)
8 miesięcy temu

dymanie pijanego kogokolwiek bez jego/jej zgody to gwalt, nawet jezeli on/ona nie kontaktuje z powodu upojenia, a nawet zwlaszcza wtedy

Boski Diego
Boski Diego(@glemp)
8 miesięcy temu

a cymbalem to jest twoj dziadek, obojetnie z ktorej manki

Oh, my god. (Yes) Mm-mm-mmm
Oh, my god. (Yes) Mm-mm-mmm
8 miesięcy temu

Może dzięki temu powstanie remake filmu „Mecz ostatniej szansy”?

fan kibolkiewicza 1
fan kibolkiewicza 1
8 miesięcy temu

Zapowiadal sie na pilkarza klasy Neymara. Stoczyl sie niesamowicie, zreszta nie on jeden z Brazyli. Adriano utopil talent w butelce, Kaka tez zgasl szybko. Pato nie zostal tym na kogo sie zapowiadal a Hulk czy Oskar pokazali, ze nie ambicje a kasa sie liczy. Mozna wymieniac dalej jak np. Jardel.

lol
lol
8 miesięcy temu

jak widac nie potrafia uczuc sie na bledach przodow – podobnie jak tamci, za blyszczace swiecidelka sprzedali swoje skarby i talent

Fred Jones
Fred Jones
8 miesięcy temu

Porównywać takich ananasów jak Robinho czy Oscar do Kaki to śmiech na sali, Kaka wygrał złotą piłkę i przez wiele lat był kluczową postacią Milanu, w Realu gwiazdą nie został, ale porażką tego pobytu nie można nazwać, kontuzje niestety nie pozwoliły mu na kontynuowanie kariery po 30, ale Kaka to osiągnął więcej niż wszscy wyżej wymienini razem wzięci

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
8 miesięcy temu

Zapowiadał się na piłkarza klasy Neymara, powiadasz? Kto był pierwszy? R czy N?

A panienka niech nadal się turla, co za śmieć.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@pawuloniasty)
8 miesięcy temu

Można opuścić Favele, ale Favela człowieka nie opuści nigdy.

KowsWwa
KowsWwa(@kowswwa)
8 miesięcy temu

Natomiast twój przykład pokazuje że można nauczyć się czytać i pisać, nawet pewnie jakieś szkoły pokonczyć ale jednak pozostawać tępym idiotą

lol
lol
8 miesięcy temu

ciekawe co z żona – uniosla sie honorem i odeszla, zabierajac troche grubych baniek z jego konta czy udaje ze deszcz pada, bo maz moze i puka inne na boku ale zapewnia wygodne zycie

Lolek
Lolek
8 miesięcy temu

Jak to sa podsluchane rozmowy i Robinho nie wiedzial ze jest podsluchiwany, to ja tam widze, ze akurat on jej nie zgwalcil bo mu nie stanal.

troll-cwel Szeliga Cweliga
troll-cwel Szeliga Cweliga
8 miesięcy temu
Reply to  Lolek

no jednak słaba linia obrony, by nie powiedzieć chujowa

Arni
Arni
8 miesięcy temu
Reply to  Lolek

Jak ktoś Ci ukradnie samochód i rozwali się nim na pierwszym drzewie przy drodze, to rozumiem, że nie będziesz chciał dla niego kary, no bo w sumie nie skorzystał za bardzo z samochodu?

zzz
zzz
8 miesięcy temu
Reply to  Arni

słabe porównanie, lepsze byłoby, że chciał ukraść, ale nie zabrał narzędzi

krz
krz
8 miesięcy temu
Reply to  Arni

porównanie z czapy… trafniejsze byłoby , ze ktoś włamał Ci sie do samochodu ale nie udało mu się go odpalić.

Tonald Dusk matole
Tonald Dusk matole
8 miesięcy temu

Co jest kurwa cenzura na weszło usuwanie komentarzy!!!

Father Teddy
Father Teddy
8 miesięcy temu

mi też co drugi nie wchodzi. Je..ł ich pies.

H.CH.Andersen
H.CH.Andersen
8 miesięcy temu

Van Persie i Kluivert też swoje mieli za uszami, a nie siedzieli. Ten też nie pójdzie do pierdla.

Edward Potok
Edward Potok
8 miesięcy temu

Jak można zgwałcić oralnie osobę, która jest nieprzytomna? Rozwieraki stomatologiczne jej wsadzili czy jak?

lol
lol
8 miesięcy temu
Reply to  Edward Potok

zastosowali metode klina, zaczynajac od tego ktory ma najmniejszego

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
8 miesięcy temu
Reply to  Edward Potok

Jeden czarny rozwierak

Edward Potok
Edward Potok
8 miesięcy temu

Hmm… Utrata pamięci nie zawsze znaczy, że ktoś był ubzdryngolony jak szpadel i nie wiedział co w danym momencie robi. Chyba każdy w naszym pięknym Kraju wie, że jeżeli masz na koncie kilka 'urwanych filmów’ to niepamięć może przydarzyć się nawet po 'lekkiej libacji’. Nie trzeba się zataczać ani szczać pod siebie. Pytanie gdzie jest to granica.

Zastanawia mnie również jak można zgwałcić oralnie osobę nieprzytomną? Na siłę jej usta otwierali rozwierakami? Bo jeżeli sama otworzyła usta to znaczy, że miała kontrolę nad swoim ciałem.

Jeżeli naprawdę została zgwałcona to nie jest to jej winą ale trzeba uczulać laski na takie sytuacje i uczyć inne, że samotne chlanie z kilkoma nowo poznanymi facetami nie jest najlepszym pomysłem.

Endrju
Endrju(@endrju)
8 miesięcy temu

Od czasu kiedy z dosyć bliska (raz kumpel, raz znajomy znajomego) słyszałem o dwóch takich sytuacjach, w których kobieta była niby zgwałcona i dzwoniła na policję, kolesie lądowali w areszcie a potem musieli udowadniać przed sądem swoją niewinność (w obu sytuacjach udowodnili, bo nic złego nigdy nie zrobili), to bardzo ostrożnie podchodzę do tego typu informacji i zawsze się zastanawiam, czy facet przypadkiem nie został wrobiony.

Lepper
Lepper
8 miesięcy temu

jak mozna prostytutke zgwalcic

Jurek Kukułka
Jurek Kukułka
8 miesięcy temu
Reply to  Lepper

gdy jest po pracy

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
8 miesięcy temu
Reply to  Lepper

W Samoobronie

Smerf Maruda
Smerf Maruda
8 miesięcy temu

Jak piszecie takiego newsa to róbcie minimalny research. Sądy najwyższe w żadnym kontynentalnym systemie prawa nie są trzecią, czy też ostatnią instancją. Zaskarżenie do SN ma charakter nadzwyczajny i dotyczy rażących naruszeń prawa przez sądy instatncyjne. Na chwilę obecną Pan Piłkarz jest skazany prawomocnym wyrokiem i prawie na pewno będzie pierdział w pasiak 😛

Leszek
Leszek
8 miesięcy temu
Reply to  Smerf Maruda

Nie bedzie. Jest w Brazyli, oni swoich nie wydaja, tak ja Argentyna czy obrzezani

Mateusz
Mateusz
8 miesięcy temu
Reply to  Smerf Maruda

Brazylia nie uznaje ekstradycji swoich obywateli w żadnym wypadku. Robinho się uśmiechnie i po prostu do Włoch już nie pojedzie. Tyle

Murat
Murat
8 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Nie tyle do Włoch co właściwie juz nigdzie.( do czasu przedawnienia)
Zostana mu Państwa gdzie nie będzie zatrzymany na podstawie czerwonej noty interpolu tj :
Kosowo, Mikronezja,Niue,Palau,Sahara Zachodnia .Tuva oraz Korea płn.

Kacpiuchna
Kacpiuchna
8 miesięcy temu

Czy tylko ja tak mam, że widzę artykuł po raz pierwszy, a w komentarzach są już postawione plusy jakbym to ja je stawiał???

Bartek
Bartek
8 miesięcy temu

Jak zostanie w Brazylii nie będzie siedział bo tam ekstradycja nie obowiązuje

Suche Info
05.12.2021

Przepiękne trafienie piłkarza Tottenhamu [WIDEO]

Lucas Moura w sezonie 2021/22 nie błyszczał skutecznością – dość powiedzieć, że jak dotąd nie zdobył w Premier League ani jednego gola. Ale jak już się przełamał, to w doprawdy niesamowitym stylu. Spójrzcie na trafienie Brazylijczyka w dzisiejszym starciu z Norwich: GOAL: 10′ Tottenham 1-0 Norwich City (Lucas Moura)#TOTNOR #PL #THFC #FPL Follow for more […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Brutalny faul na Sebastianie Szymańskim [WIDEO]

Zaledwie pięć minut spędził na boisku Sebastian Szymański w starciu Dynama Moskwa z FK Ufa. Polak został brutalnie sfaulowany przez Wiaczesława Krotowa i opuścił boisko z powodu urazu. Wygląda to niestety poważnie: Ai meu tornozelo! Entrada terrível faz o polonês Sebastian Szymanski sair de campon chorando. Krotov, do Ufa, é expulso aos 5 minutos. pic.twitter.com/JZOhGRbXgU […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Bellingham zostanie ukarany za krytykowanie arbitra?

Jude Bellingham po porażce Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (2:3) zaatakował sędziego Feliksa Zwayera. Teraz 18-letni zawodnik może zostać ukarany przez władze Bundesligi za swoje wypowiedzi. – Dajesz taki mecz sędziemu, który wcześniej był karany za ustawianie meczów. To czego oczekujesz? – zagrzmiał piłkarz BVB, nawiązując do afery, w jaką Zwayer był uwikłany kilkanaście lat […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

Piotr Stokowiec był gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk wspominał swoją kadencję na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych. – Było głośno o Marco Paixao, który naruszył reguły szatni. Chciał być ponad drużyną. Musiałem chronić tych reguł. Gdzie by była Lechia, gdybym nie wprowadził wtedy takich twardych zasad? Na tej podstawie zrobiliśmy wynik. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Dembele negocjuje z Barceloną

Ousmane Dembele w 2017 roku trafił do FC Barcelony za przeszło 100 milionów euro, stając się jednym z najdroższych zawodników w dziejach futbolu. Wiele wskazuje jednak na to, że reprezentant Francji może wkrótce opuścić Camp Nou… za darmo. Kontrakt podatnego na kontuzje zawodnika wygasa w czerwcu 2022 roku. Barca chce przedłużyć umowę, ale na znaczenie […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Kiereś: „Taka jest rola mężczyzny, by się podnieść”

Wczoraj Górnik Łęczna niespodziewanie pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok. Trener Kamil Kiereś nie ukrywał zadowolenia z postawy swoich podopiecznych. – Dziś mamy 4 grudnia, a więc święto górników. W imieniu drużyny dedykuję zwycięstwo górnikom, pracownikom naszej kopalni Bogdanka. Zdobyliśmy trzy punkty i jest to w jakimś stopniu niespodzianka. Nie poddajemy się, szukamy rozwiązań – rzekł […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

„Słyszałem, że Lewandowski może dostać Złotą Piłkę”

Bixente Lizarazu – mistrz świata z 1998 i mistrz Europy z 2000 roku – dołączył do grona osób domagających się przyznania Robertowi Lewandowskiemu Złotej Piłki za 2020 rok. Były reprezentant Francji (i wieloletni zawodnik Bayernu Monachium) w rozmowie z „Telefoot” nie ukrywał, że kibicował „Lewemu” w tegorocznym plebiscycie „France Football”. Jego zdaniem o triumfie Leo […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Juventus ma kłopoty. Będzie kara dla „Starej Damy”?

Wszyscy na pewno pamiętacie, jak Juventus został zdegradowany do Serie B wskutek słynnej afery Calciopoli. Wygląda na to, że przed turyńskim zespołem kolejne problemy. Tym razem „Stara Dama” może zostać wykluczona z międzynarodowych rozgrywek. O co chodzi? Najkrócej rzecz ujmując – o tak zwaną „księgowość kreatywną”. Władze Juve miały w ostatnich latach w nieuczciwy sposób […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Drużyna Niezgody w finale play-offów MLS

Jarosław Niezgoda pomału wraca do regularnego grania za oceanem. Tymczasem jego zespół – ekipa Portland Timbers – znakomicie radzi sobie w play-offach MLS. W finale rozgrywek zespół w Providence Park zagra z kimś z pary Philadelphia Union/New York City FC. Sukces Timbers jest o tyle zaskakujący, że w sezonie zasadniczym zespół ten uplasował się dopiero […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Rafa Benitez ma wsparcie właściciela Evertonu

Everton w ostatniej kolejce Premier League wypadł nad wyraz blado na tle lokalnych rywali z Liverpoolu. Angielskie media zaczęły więc plotkować o możliwym rozstaniu z Rafą Benitezem. Wygląda jednak na to, że Hiszpan cieszy się wielkim poparciem władz klubu. – Benitez został poinformowany, że właściciel klubu udziela mu poparcia – donoszą dziennikarze „The Mirror”. – […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

RB Lipsk zwalnia trenera

Jesse Marsch nie jest już trenerem RB Lipsk. Szkoleniowiec stracił pracę po serii fatalnych wyników. Amerykanin wydawał się naturalnym następcą Juliana Nagelsmanna. Wcześniej z dobrym skutkiem prowadził ekipę Red Bulla Salzburg i przeprowadzka do Lipska wydawała się dla niego naturalnym kierunkiem. Ale okazało się, że to nie takie proste. Marsch w roli szkoleniowca niemieckiej ekipy […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Rangnick: „Klopp nie miał agenta. Poniekąd byłem nim ja”

Ralf Rangnick robi furorę na wyspach po podjęciu pracy w Manchesterze United. W wywiadzie udzielonym The Mirror niemiecki szkoleniowiec wspominał początki swojej znajomości z Juergenem Kloppem. – Przed podjęciem pracy w Mainz Klopp do mnie zadzwonił z pytaniem, jakiej płacy powinien zażądać w nowym klubie – opowiadał Rangnick.  – Ja wtedy byłem trenerem w Ulm. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Kahn: „To wspaniałe, że Robert został z nami”

Wciąż plotkuje się o ewentualnym transferze Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt lub jednego z klubów Premier League. Na pogłoski postanowił zareagować Oliver Kahn, od lipca 2021 roku prezes Bayernu Monachium. Kahn odmówił komentarza odnośnie ewentualnego transferu Erlinga Haalanda do Bayernu. – Nie mówię publicznie o piłkarzach innych klubów. W tej chwili mamy najlepszego napastnika na […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Kaczmarek: „To była nasza zasłużona wygrana”

Lechia Gdańsk niespodziewanie zwyciężyła wczoraj z Rakowem Częstochowa. Dla biało-zielonych to cenne przełamanie po klęsce w starciu z Pogonią Szczecin. Satysfakcji nie ukrywał trener Tomasz Kaczmarek. – To była nasza zasłużona wygrana – powiedział szkoleniowiec gdańskiego zespołu. – Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, rywal nie stworzył jakichś klarownych sytuacji, mimo tego wyszedł […]
05.12.2021