post
Avatar

Opublikowane 06.03.2021 08:28 przez

Szymon Janczyk

Co słychać w dzisiejszej prasie? Szału nie ma, ale trochę ciekawych treści znajdziemy. “Przegląd Sportowy” serwuje nam m.in. wywiad z prezesami łódzkich klubów oraz ciekawostkę o rzutach karnych w Serie A, które bardzo często bronią Polacy. Jest także szczera rozmowa z Jakubem Rzeźniczakiem. – Nie będę ukrywał, że przed rokiem pojawiły się myśli, żeby skończyć z graniem. Miałem sporo mniej lub bardziej poważnych urazów. Wiadomo, gdy piłkarz nie występuje i jest kontuzjowany, to ma chwile zwątpienia. Było to frustrujące, bo nie mogłem pomóc kolegom z drużyny, a czasami nawet trenować. Od początku listopada wszystko jest już jednak w jak najlepszym porządku. Miło byłoby zostać w Wiśle do momentu pierwszych meczów na nowym stadionie. Chciałbym m.in. w taki sposób wpisać się do historii klubu – mówi obrońca “Nafciarzy”.

Sport

Błąd kiosku – dodano numer sprzed miesiąca jako dzisiejszy, postaramy się nadrobić “Sport” w trakcie dnia.

Super Express

Euzebiusz Smolarek o Der Klassiker oraz zmianach w kadrze Polski. Czy faktycznie polski trener nie jest w stanie zaimponować piłkarzom?

– Kto wygra Der Klassiker?

– Przykro mi to mówić, ze względu na polskich kibiców Bayernu i Lewandowskiego, ale wygra Borussia. Grają nierówno, co pokazuje ich miejsce w tabeli, ale są mecze, w których im wszystko wychodzi. Mam nadzieję, że tak będzie dzisiaj. Mówię to również jako były piłkarz i kibic tego klubu do dzisiaj. Natomiast uważam, że mistrzem będzie Bayern, choć do końca będzie musiał walczyć o każdy punkt. Nie tak, jak w kilku poprzednich sezonach, gdy na kilka kolejek przed końcem miał zapewnione mistrzostwo.

– Zaskoczyła pana zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?

– Zaskoczyła, a nawet była lekkim szokiem. Znam trenera Brzęczka i mieliśmy okazję rozmawiać kilkakrotnie, gdy prowadził kadrę. Uważam, że dobrze wykonywał swoją pracę.

– Trener Jacek Gmoch powiedział, że żaden polski trener nie jest w stanie niczym zaimponować gwiazdom naszej kadry. Zgodzi się pan z takimi słowami?

– Nie do końca. Gdy piłkarze nie są zadowoleni z taktyki, a chyba tak było za kadencji Brzęczka, to zawsze mogą porozmawiać z trenerem i coś wyjaśnić. Autorytet może i jest ważny, ale są trenerzy, którzy podchodzą do piłkarzy w sposób bardziej koleżeński, jak choćby Juergen Klopp. Takie podejście jest często pomocne. Poza tym w reprezentacji gra się przede wszystkim dla kraju, a nie dla trenera.

Przegląd Sportowy

Komentarz dotyczący pierwszych powołań Sousy. 10 nazwisk odpadnie z listy?

Poza Puchaczem, Piątkowskim, Kozłowskim i Sliszem, na liście Sousy znalazło jeszcze czterech piłkarzy, którzy nigdy w drużynie narodowej nie grali: Michał Helik, Sebastian Kowalczyk, Karol Świderski i Rafał Augustyniak. Temu ostatniemu pomogła sytuacja w środku pola kadry. Jacek Góralski i Krystian Bielik zerwali więzadła krzyżowe, o wyjeździe na EURO mogą zapomnieć. Sousa musi szukać nowych rozwiązań w drugiej linii, dlatego zdecydował się sprawdzić 27-latka z Uralu Jekaterynburg, który w miniony weekend strzelił dwa gole w spotkaniu ligi rosyjskiej. Zmiana selekcjonera okazała się też dobrą wiadomością dla Pawła Dawidowicza z Hellas Werona i Dawida Kownackiego z Fortuny Düsseldorf – obaj wracają do reprezentacji po dłuższej przerwie. Po nominacji dla Portugalczyka sporo dyskutowano o tym, dla kogo zatrudnienie tego szkoleniowca może być korzystne, a kto na tym najmocniej ucierpi. Wygranymi są wyżej wymienieni, natomiast największym przegranym wydaje się obrońca Heerenveen Paweł Bochniewicz, którego Jerzy Brzęczek powoływał jesienią, a który teraz nie znalazł się nawet na 35-osobowej liście. Liście, która 15 marca zostanie dość mocno okrojona. Selekcjoner zdecydował się na tak wiele nazwisk, ponieważ federacje mają obowiązek rozesłać powołania minimum 15 dni przed początkiem zgrupowania. Przez ten czas może się jednak wiele wydarzyć, dlatego Sousa pozostawił sobie sporo możliwości: z 35 nazwisk wybierze najprawdopodobniej 25.

Jakub Rzeźniczak z jasną deklaracją: chce zakończyć karierę w Płocku. A potem obrońca ruszy w świat menedżerki.

Po spotkaniu z Białą Gwiazdą, w mediach społecznościowych kibice Wisły Płock łączyli pana zejście z boiska z porażką. Domagali się również przedłużenia umowy z panem. Obecny kontrakt wygasa 30 czerwca. Będzie nowy?

Z prezesem Tomaszem Marcem spotkałem się w grudniu. Umówiliśmy się, że w marcu podejmiemy decyzję dotyczącą mojej przyszłości. W międzyczasie rozmawiałem z dyrektorem sportowym Pawłem Magdoniem i wyraziłem chęć pozostania w klubie. Nie będę ukrywał, że przed rokiem pojawiły się myśli, żeby skończyć z graniem. Miałem sporo mniej lub bardziej poważnych urazów. Wiadomo, gdy piłkarz nie występuje i jest kontuzjowany, to ma chwile zwątpienia. Było to frustrujące, bo nie mogłem pomóc kolegom z drużyny, a czasami nawet trenować. Od początku listopada wszystko jest już jednak w jak najlepszym porządku. Nic mi nie dolega, nic nie boli. Jest duża radość z gry. Zmieniłem trochę dietę, schudłem kilka kilogramów. Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Pokazują to również wszystkie meczowe statystyki wydolnościowo-biegowe. Na tą chwilę chcę grać w piłkę jak najdłużej. Tak jak mówiłem, wyraziłem chęć pozostania w Wiśle. Myślę, że w odpowiednim momencie usiądziemy z prezesem Marcem i dogadamy wszystkie szczegóły.

W programie „Turbo Kozak” na antenie Canal+ powiedział pan, że po karierze zamierza pójść w świat menedżerów piłkarskich. To daleka perspektywa?

Bez dwóch zdań jestem bliżej zakończenia kariery niż początku. Mam taki plan, żeby później zostać przy futbolu w roli agenta. Na początku na pewno nie będę samodzielnym menedżerem. Nie jest to proste zajęcie. Niektórych spraw trzeba się nauczyć. Od dłuższego czasu znam się i przyjaźnię z Jurkiem Kopcem. On siedzi w tym biznesie dobrych kilka lat. Gdy przechodziłem do Legii, to już wtedy zajmował się interesami na przykład Maćka Korzyma. Teraz Jurek bardzo blisko współpracuje z Pinim Zahavim (menedżerem m.in. Roberta Lewandowskiego – przyp. red.). Trwa to już od bodaj trzech lat. Będę szedł w menedżerkę. Miałem przyjemność poznać pana Zahaviego. Kilka razy dzięki kontaktom Jurka spotkałem się z nim. Zamieniliśmy kilka zdań. Powiedział, że chętnie widziałby mnie w swoim teamie. Dla niego pracuje sporo osób. Taka perspektywa bardzo mi się podoba, ale na razie jest to bardzo poważna opcja na przyszłość. Obecnie jestem piłkarzem i w stu procentach na tym się koncentruję. Cieszy mnie jednak, że pojawiają mi się takie możliwości i alternatywy na przyszłość. To, że jestem zawodnikiem, może mi pomóc w pracy agenta. Nieskromnie powiem, że dzięki moim występom przez 18 lat stałem się jednym z bardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy w ekstraklasie. Myślę, że to może być swego rodzaju ułatwienie w pierwszych krokach na rynku menedżerskim.

A chciałby pan zakończyć karierę w ekstraklasie czy niekoniecznie? Ponoć drugoligowy Motor Lublin, w którym trenerem jest pana znajomy z Legii Marek Saganowski, również chciałby w letnim oknie transferowym sprowadzić Jakuba Rzeźniczaka.

Jeżeli zdrowie dopisze i cały czas będę utrzymywał wysoki poziom, to chciałbym grać do końca w jak najwyższej klasie rozgrywkowej. Chyba każdy tak ma. Magnesem do pozostania w Płocku jest też perspektywa ukończenia budowy nowego stadionu. To ekscytujące. Widzę, jak dzień po dniu prace idą do przodu. Obiekt rośnie w oczach. Miło byłoby zostać w Wiśle do momentu pierwszych meczów na nowym stadionie. Chciałbym m.in. w taki sposób wpisać się do historii klubu.

Podwójny wywiad z prezesami łódzkich klubów. Piotr Szor i Tomasz Salski w rozmowie z Łukaszem Grabowskim.

ŁUKASZ GRABOWSKI: Pamiętają panowie swoje pierwsze derby?

TOMASZ SALSKI (PREZES ŁKS): Trochę się wszystko zlewa, nie jestem pewien, czy to na pewno był mój debiut na meczach z Widzewem, ale jedno z pierwszych spotkań, które oglądałem, rozegrano w 1985 roku przy Piłsudskiego. Poszedłem z tatą na stadion Widzewa, mając nadzieję, że uda się wygrać. I zaczęło się całkiem nieźle, bo gola strzelił Krzysztof Baran, ale później trafiali już tylko gospodarze. Pamiętam bramki Dariusza Dziekanowskiego i Włodzimierza Smolarka. Przegraliśmy wtedy 1:4, więc nie był to udany start derbowej przygody.

A jak wyglądał pana derbowy debiut?

PIOTR SZOR (PREZES WIDZEWA): Pamiętam go doskonale. To był 1991 rok, miałem 12 lat i zaczynałem chodzić na mecze RTS z kuzynem. Zazwyczaj siedzieliśmy na trybunie pod Zegarem, ale akurat wtedy miałem lepszą miejscówkę, bo tuż za ławkami rezerwowych, więc mogłem co nieco podsłuchać, a i lepiej było widać. Gola dla nas strzelił Paweł Miąszkiewicz, ale chwilę później wyrównał Tomasz Wieszczycki. Do dziś pamiętam jego twarz po tym trafieniu. Delikatnie mówiąc, bardzo się cieszył z gola. Później widziałem tę minę jeszcze raz, kiedy zdobył bramkę dla Legii w meczu z nami. Przeżywałem deja vu.

Ostatnia kwestia. Łódź kibicowsko jest mocno podzielona, mniej więcej na pół. Wśród znajomych macie osoby stojące po drugiej strony barykady. Jak wyglądają wasze relacje przed i po derbach?

TOMASZ SALSKI: Normalnie. Wiadomo, że to szczególne spotkanie i o tym rozmawiamy. Po meczu wygrani mają powód do delikatnej szydery, ale na tym się kończy. Nie ma żadnych kłótni. Zresztą muszę przyznać, że sprawia mi satysfakcję, jak od widzewiaków usłyszę, że czegoś nam zazdroszczą. Że robimy coś dobrze.

PIOTR SZOR: Szczerze mówiąc ostatnio nie mam wiele czasu na utrzymywanie znajomości, ale z tymi ludźmi związanymi z ŁKS, z którymi mam kontakt, relacje wyglądają podobnie jak u pana Tomka. Drobne szpileczki, okazja do żartów i tyle. Ale to normalne i chyba na tym też ta gra polega.

Bayern brutalnie wbija szpilkę Haalandowi. Wszyscy się nim zachwycają, a Rummenigge rzucił, że Bawarczykom taki piłkarz nic nie da, bo mają lepszego.

W Borussii jest oczywiście kilku zawodników, o których marzą trenerzy niemal wszystkich klubów świata. Chodzi przede wszystkim o Erlinga Haalanda oraz Jadona Sancho. Ale w Monachium już zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w wyścigu o rewelacyjnego Norwega i znakomitego  Anglika. Bo przy konkurencji z Madrytu, Barcelony, Paryża i klubów Premier League cena za tych piłkarzy podskoczy do olbrzymich rozmiarów, a poza tym w Monachium mają świetnych skrzydłowych i przede wszystkim genialnego napastnika. Haalandem należy się zachwycać, bo do niego bez wątpienia należy przyszłość, ale teraz podziwiać należy Roberta Lewandowskiego. Starcie Polaka z Norwegiem będzie oczywiście najciekawszym wydarzeniem „Der Klassiker”, żeby zobaczyć, jak dużo jeszcze atakującemu Borussii brakuje do naszego zawodnika. – Haaland? Bardzo dobry napastnik. Ale po co on nam teraz, skoro u siebie mamy jeszcze lepszego – powiedział kilka dni temu dyrektor zarządzający FCB Karl-Heinz Rummenigge. Również o Sancho w Monachium nie zamierzają się starać, bo za reprezentanta Anglii trzeba będzie zapłacić około stu milionów euro, a przecież mając Leroya Sane, Kingsleya Comana i Serge’a Gnabry’ego nie ma sensu inwestować w czwartego skrzydłowego.

Derby o tytuł? Real ma przed sobą bardzo ważny mecz z Atletico, którego stawką nie będzie tylko dominacja w stolicy Hiszpanii.

Ten mecz da odpowiedź na pytanie, na ile faktycznie Real ma za sobą kłopoty. Kilka tygodni temu znajdował się daleko w tyle za imponującym formą Atletico, ale w ostatnich tygodniach Królewscy odnieśli pięć zwycięstw z rzędu. Inna sprawa, że przeciwników mieli niezbyt mocnych, ale w pierwszej części sezonu to właśnie starcia ze słabszymi zespołami były ich zmorą. Z kolei lokalny rywal złapał zadyszkę, w czterech meczach wywalczył pięć punktów. Real zbliżył się do niego już na odległość trzech, ale w ostatniej kolejce znów sprawa się skomplikowała. Królewscy zremisowali z Sociedad (1:1), a Atletico pokonało na wyjeździe Villarreal (2:0) i różnica wzrosła do pięciu punktów. Za Realem przemawia jednak historia derbowych potyczek – i ta z dawnych lat, która nie ma jednak teraz specjalnego znaczenia, i ta najnowsza. W lidze Królewscy nie przegrali z sąsiadem dziewięciu meczów z rzędu. Do ostatnich derbów w grudniu Atletico przystępowało po serii 26 spotkań bez porażki, notabene od czasu poprzedniego starcia z Realem (0:1). Trwającą dziewięć miesięcy świetną passę zakończył właśnie przeciwnik z Santiago Bernabeu, zwyciężając 2:0. Oczywiście obie porażki Atetico poniosło na wyjeździe, ale u siebie szło mu nie lepiej. Nie potrafi ło wygrać z Realem w lidze w pięciu ostatnich spotkaniach na własnych obiektach. Oznacza to, że jeszcze nigdy nie pokonało go na Wanda Metropolitano, gdzie podejmuje rywali od 2017 roku. Jeśli teraz się przełamie, to wykona wielki krok do tytułu.

Polacy specjalistami między słupkami. Nasi bramkarze wybronili blisko połowę rzutów karnych w Serie A.

Jako się rzekło, Immobile też bezbłędny nie jest, i polscy bramkarze doskonale o tym wiedzą. W sobotę w starciu z Bologną (0:2) snajpera Lazio zatrzymał właśnie Skorupski, który miesiąc wcześniej okazał się też lepszy w wojnie nerwów ze Zlatanem Ibrahimoviciem i do kompletu najcenniejszych skalpów spośród gwiazd ligi brakuje mu już w tym sezonie tylko Cristiano Ronaldo (rewanż z Juventusem odbędzie się w ostatniej kolejce). W poprzednim sezonie Immobile dwa razy stawał naprzeciwko Szczęsnego i raz został zatrzymany, raz go pokonał. Lazio miało też karnego w meczu z Fiorentiną, kiedy w bramce stał Drągowski. Wtedy w doliczonym czasie drugiej połowy Ciro oddał jednak piłkę Felipe Caicedo, a strzał Ekwadorczyka obronił polski golkiper. Oprócz sław, które ma na rozkładzie Skorupski, Polacy bronili także próby Francka Kessiego (Milan) i Joao Pedro (Cagliari) – w obu przypadkach to dzieło Drągowskiego, a we wtorek Szczęsny, wręcz z uśmiechem na ustach, odbił w bok uderzenie Andreja Gyłybinowa ze Spezii. Bogiem a prawdą, Bułgar wykonał zadanie fatalnie. – Spodziewałem się, że strzeli blisko środka, więc to była łatwa interwencja – przyznał. W styczniu Szczęsny nie skapitulował też po strzale Lorenzo Insigne z Napoli w Superpucharze Włoch (2:0 dla Juventusu), tyle że kapitan rywali go zmylił i po prostu uderzył obok prawego słupka, kiedy Polak rzucił się w stronę swojego lewego. Dwa karne w trwającej edycji Serie A obronił także Pierluigi Gollini z Atalanty – obronił próby Ronaldo oraz Andrei Belottiego z Torino, innego byłego króla strzelców ligi. Z dwóch pojedynków zwycięsko wyszedł również Gianluigi Donnarumma – raz okazał się lepszy od Immobile, a raz Gianluca Caprari z Benevento, widząc olbrzyma z Milanu między słupkami, przestrzelił.

Gareth Bale zaimponował Jose Mourinho. W końcu, bo początek przygody Walijczyka w Londynie nie był wymarzony.

Dla Walijczyka przenosiny do Londynu miały być okazją do odbudowania kariery. […] W końcu zadzwonił Mourinho i ściągnął go do Tottenhamu, licząc na to, że Bale w dobrze znanych stronach zdoła się odbudować i pomoże zająć drużynie Portugalczyka miejsce w pierwszej czwórce na koniec rozgrywek. Przez większą część sezonu wszystko wskazywało na to, że Bale tak przyzwyczaił się do roli rezerwowego, że nie zamierza z niej wychodzić. Rozsiadł się wygodnie na ławce Tottenhamu i nawet jeśli od czasu do czasu z niej wstawał, to na boisku raczej zawodził. A że był niezwykle luksusowym zmiennikiem, któremu trzeba było wypłacić około 20 milionów euro pensji, to w Północnym Londynie coraz głośniej mówiło się o tym, że po sezonie trzeba się będzie z Bale’em pożegnać. I wtedy, zupełnie niespodziewanie, Walijczyk zaczął grać całkiem nieźle, dając nadzieję, że jeszcze może się przydać w końcówce sezonu. A że sezon jest rozgrywany w morderczym tempie, na finiszu każdy zawodnik może odegrać decydującą rolę. A już piłkarz z takimi umiejętnościami jak Bale, na pewno może pomóc w walce o pierwszą czwórkę.

Gazeta Wyborcza

Poza króciakiem o powołaniach – nic o piłce.

Rzeczpospolita

Lewandowski opowiada o dopingu. Tyle że Marcin.

fot. 

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 06.03.2021 08:28 przez

Szymon Janczyk

Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Prasówka
16.04.2021

Pekhart: Bez rodziny na miejscu mógłbym nawet zerwać umowę z Legią

Piątkowa prasa jak zawsze dostarcza nam sporo ciekawych materiałów. Jest geneza rozwoju Warty Poznań pod wodzą obecnego właściciela, jest rozmowa z Tomasem Pekhartem i analiza wcześniejszych problemów Macieja Skorży. Mamy tekst o pożegnaniu Rakowa z Bełchatowem, pochwały Kosty Runjaica pod adresem Kacpra Kozłowskiego i sporo innych rzeczy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Roszady na ławkach trenerskich w ekstraklasie […]
16.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Prasówka
14.04.2021

PRASA. Skorża nie poprowadził Lecha z Legią, bo przeciągały się rozmowy

– To nie tak, że nie chciałem poprowadzić drużyny w meczu z Legią. Rozmowy rozpoczęliśmy po odejściu Darka Żurawia i one długo trwały. Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Teraz Wisłę Płock przejmie Bartoszek, a po sezonie Brzęczek

– Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, o ekstraklasowy byt powalczy z Wisłą Bartoszek, ostatnio pracujący w I-ligowej Koronie. Gdyby Nafciarzom udałoby się zostać w elicie na kolejny sezon, drużynę ma przejąć Brzęczek. (…)Według naszych informacji obie strony są już po pierwszych rozmowach i były selekcjoner podejmie się wyzwania pod dwoma warunkami – Nafciarze muszą […]
13.04.2021
Prasówka
12.04.2021

PRASA. Artur Płatek dyrektorem sportowym Lecha? Chętna też Jagiellonia

W poniedziałkowej prasie ciekawy tekst o stanie śląskiej piłki. Oprócz tego głównie felietony, echa weekendu i nieco spekulacji transferowo-dyrektorskich.  PRZEGLĄD SPORTOWY W Lechu Poznań szykują się zmiany nie tylko na stanowisku szkoleniowca. Artur Płatek nowym dyrektorem sportowym? (…) Według naszych informacji całkiem prawdopodobna staje się zmiana na stanowisku dyrektora sportowego Lecha i w tym momencie […]
12.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

Czar Brosza pryska. W Zabrzu liczą na byłych selekcjonerów?

Cztery zwycięstwa z rzędu, pięć meczów bez porażki. Ogranie Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, awans w Pucharze Polski. Początek w wykonaniu Górnika Zabrze zwiastował, że to może być ten sezon, w którym zabrzanie zrobią krok do przodu. Nawet po 12. kolejce wciąż byli na podium rozgrywek, więc optymizm jak najbardziej był wskazany. Ale od tamtej […]
16.04.2021
1 liga
16.04.2021

Zero pośpiechu. Korona po miesiącu ogłosiła nazwisko nowego trenera

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Korona Kielce ogłosiła nazwisko następcy zwolnionego w kuriozalnych okolicznościach Macieja Bartoszka. Trochę to trwało, bo Kamil Kuzera prowadził spadkowicza z Ekstraklasy przez 36 dni. A przecież początkowo nie było pomysłu, żeby sezon kończył trener tymczasowy. W końcu jednak Dominik Nowak został zaprezentowany oficjalnie, więc w weekend zadebiutuje w nowej roli […]
16.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefistofeles Dziura
Mefistofeles Dziura
1 miesiąc temu

Rzeźniczak najbardziej pomaga kolegom gdy nie gra. A podnoszeniu średniej ludzkiego IQ gdy nie mówi.

Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kamil Glik strzela drugiego gola dla Benevento

Mimo że Benevento uległo Lazio w meczu ligowym, na listę strzelców wpisał się nasz reprezentant. Przy wyniku 2:4 strzelił gola w 85. minucie, co dało jakiekolwiek nadzieje jego kolegom na zdobycie chociaż jednego punktu. Okazało się, że nic z tego. W samej końcówce Immobile dokończył dzieła, Benevento przegrało 3:5. Kamil Glik ma jednak bramkę na […]
18.04.2021