post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 03.03.2021 16:06 przez

Jakub Olkiewicz

Brak transparentności to dla mnie jeden z najtrudniejszych do wytłumaczenia grzechów ludzi i instytucji. W XXI wieku, w czasach, gdy na niczym nie da się tyle wygrać, co na bezkompromisowej szczerości, wieczne bujanie się w atmosferze tajemnicy to szkodliwy anachronizm. Firmy, które szczerze opowiadają o swoich metodach, zyskach, problemach i wtopach, wygrywają na rynku. Politycy, którzy potrafią przyznać się do własnych błędów zyskują autentyczność i zaufanie. Podobnie jest w dziennikarstwie czy w piłce nożnej, gdzie bardziej ceni się zawodnika w typie szczerego najemnika, niż całującego herb każdej kolejnej drużyny, dla której gra. 

A mimo to – nadal jest szereg instytucji, polityków czy ludzi, którzy uważają transparentność za zło konieczne. Jakoś tak się złożyło, że w ostatnich dniach zirytowałem się trzykrotnie i za każdym razem dotyczyło to właśnie braku przejrzystości w działaniach.

***

Pierwszy raz brak przejrzystości wnerwił mnie w środowisku piłkarskim, a konkretnie sędziowskim. Przyzwyczaiłem się już, że wysłuchiwanie wypowiedzi przewodniczącego Komisji Sędziowskiej, Zbigniewa Przesmyckiego, to nie jest najlepszy sposób spędzania wolnego czasu. On sam mówi bardzo niewiele konkretów, unika udzielania prostych odpowiedzi, a co więcej – tego samego wymaga najwyraźniej od wszystkich członków organizacji, którą zarządza. To o tyle problematyczne, że wpływa jasno na odbiór środowiska sędziowskiego przez kibiców. Nie czepiałbym się ostatniej głośnej wypowiedzi, w której Przesmycki grzmi: póki ja rządzę, żaden sędzia nie zostanie ukarany za błędy.

Czepiałbym się raczej tego, że tak rzadko sędziowie wychodzą przed szereg wytłumaczyć swoje decyzje. Moim zdaniem występ telewizyjny, w którym Przesmycki samodzielnie przeanalizował błędy arbitrów, powinien być właściwie standardem. Sędzia, albo nawet i obserwator wychodzi do mediów czy wręcz na konferencję prasową i punktuje po kolei kontrowersje, na koniec ujawniając też własną ocenę pracy. Z miejsca otrzymujemy:

  • rzetelną i uzasadnioną przepisami opinię fachowca – zapewne trudno z nią dyskutować, poza jakimiś skrajnymi przypadkami
  • jasną ocenę pracy zarówno sędziego głównego, jak i zespołu w wozie VAR
  • wraz z jawnością ocen – bardziej klarowne zasady sędziowskich awansów i spadków

Jeśli okaże się, że po występach Szymona Marciniaka kontrowersji właściwie nie ma, albo znikają po ich wytłumaczeniu za pomocą przepisów i wytycznych, a u innego sędziego błędy są punktowane co trzeci tydzień – sami wyrobimy sobie opinię na temat faktycznej jakości ich pracy. Nie oszukujmy się – zwłaszcza w I lidze byłoby to wyjątkowo pomocne. Takie bezprecedensowe awanse jak choćby sędziego Sebastiana Jarzębaka, systematycznie mylącego się na zapleczu Ekstraklasy, czy sędziego Wojciecha Mycia, który zaliczył błyskawiczny rajd od niższych lig, przestałyby budzić wątpliwości. Mielibyśmy przecież jasno wyliczone – sędziowali w tylu meczach, według obserwatorów nie popełnili żadnych błędów, kontrowersje rozwiano w magazynie I ligi na Polsacie 7 października.

To przecież właściwie nic nie kosztuje, poza tym, że opinia obserwatora oceniającego występ arbitra musiałyby zostać jeszcze przekazana “opinii publicznej”. Nie wywołuje to też w mojej opinii jakichś szczególnych zagrożeń – to nie lata dziewięćdziesiąte, gdy noty obserwatorów były jak towar na półkach. Transparentność, która pomogłaby wszystkim. Kibicom, głowiącym się, dlaczego Augustyn dostał czerwoną kartkę, bo piłka otarła mu włosy na ręce. Sędziom, którzy zyskaliby okazję albo do wytłumaczenia się, albo po prostu do przeprosin. Całej organizacji sędziowskiej, która stałaby się o wiele bardziej czytelna dla postronnych, ale też – tak sądzę – sprawiedliwa wewnętrznie.

Zamiast tego wiecznie mamy domyślanie się i odgadywanie intencji. A może widział faul, a może jednak spalonego. A może uznał, że to przypadek, a może jednak według nowych wytycznych rękę trzeba trzymać w nosie.

***

Druga sprawa to też środowisko piłkarskie i ten sam temat niejawności pewnych wyborów czy decyzji.

By dobrze zrozumieć tę sprawę, trzeba się cofnąć do tekstu, który zamieściliśmy we wrześniu, podczas głośnego wejścia funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego do siedziby PZPN-u. Choć niektórzy komentatorzy widzieli już Zbigniewa Bońka w kajdankach, czas pokazał, że najprawdopodobniej chodziło o sprawę niemalże Bońka niedotyczącą. Szeroko opisaliśmy to w tym miejscu, natomiast w skrócie – Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej stał się miejscem, w którym zaroiło się od nieszczęśliwych zbiegów okoliczności. A to firma związana z synem Jana Bednarka organizowała jakąś akcję dla organizacji zarządzanej przez samego Jana Bednarka, a to zakupy sprzętowe odbywały się w powiązanych firmach.

Pisaliśmy o tym w tekście – nie chodziło nawet o jakieś bezczelne przekręty, bardziej o wybory dwuznaczne moralnie niż wątpliwe prawnie. Zresztą, o tym, że CBA nie do końca potrafiło sfinalizować sprawę świadczy fakt, że Jan Bednarek w przeciwieństwie do syna żadnych zarzutów nie ma. No ale właśnie – pewne wątpliwości pozostały, żeby nie napisać jak w dowcipie: pozostał niesmak.

Nie mam zamiaru Bednarka o cokolwiek oskarżać, nigdy nasze drogi się nie przecięły, wiem tyle, ile opowiedzieli mi “ludzie z regionu”. Natomiast zirytowały mnie dwie zagrywki, które łączą się z jego rządami w Zachodniopomorskim ZPN-ie. Po pierwsze – Bednarek za pomocą oficjalnej strony związku i jej mediów społecznościowych poinformował o swoim starcie w wyborach. Nie ma to jeszcze charakteru otwartej kampanii wyborczej, ale jednak – kontrkandydat żadnych możliwości zaprezentowania się w mediach związkowych nie posiada. To jeszcze pół biedy, może mało eleganckie, ale niespecjalnie obruszające.

Natomiast uwagę przykuwa druga część tej historii, już bezpośrednio dotycząca właśnie kontrkandydata.

Otóż w szranki z wieloletnim baronem całego regionu stanął trener Maciej Mateńko. Znany i ceniony w lokalnym środowisku, ale co ważne – doceniany również wyżej. Mateńko od marca 2018 roku był szkoleniowcem Mobilnej Akademii Młodych Orłów, czyli projektu, w którym najlepsi szkoleniowcy młodzieżowi przekazują swoją wiedzę dalej, krzewiąc w regionie zasady, wartości oraz metodologię “przyklepaną” przez PZPN. Zapewne już się domyślacie, jaki był ciąg dalszy tej historii. Mateńko pracował sobie tak przez prawie trzy lata, ale w pewien piątkowy poranek postanowił ogłosić, że kolejnym krokiem w jego karierze będzie start w wyborach prezesa ZZPN. Jak relacjonuje sam Mateńko dla Głosu Szczecińskiego – w poniedziałek został zawieszony, a we wtorek zwolniony. Zastosowano 2-tygodniowy okres wypowiedzenia “bez podania przyczyn”.

Ja nawet po części rozumiem PZPN – albo jesteś trenerem młodzieży, albo marzy ci się świat wielkiej piłkarskiej polityki. Sam proces wyborczy, zbieranie podpisów i poparcia w klubach, potem kampania – to wszystko są zadania, które zabierają nie tylko uwagę, ale i czas. Ale znów pojawia się pytanie: dlaczego bez podania przyczyn? Dlaczego bez słowa komentarza? Dlaczego dopiero media wysępiły uzasadnienie, w którym związek przyznał, że zwolnienie jest w prosty sposób powiązane ze startem w wyborach? Sportowe Fakty uzyskały następującą odpowiedź z PZPN-u:

Pan Maciej Mateńko świadczący usługi jako trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów na terenie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej jednocześnie, deklarując start w wyborach na Prezesa wojewódzkiego ZPN w Szczecinie, nie mógł transparentnie wykonywać powierzonych mu przez PZPN zadań.

Dlaczego więc nie poinformowano o tym od razu trenera? Zamiast prostego, przejrzystego komunikatu, związek sam naraził się na trwającą kilka dni burzę w szklance wody, pozostawiającej oczywiście pytania o przejrzystość. Szczególnie, że w przywoływanych już przeze mnie materiałach widać, że sprawa nie jest do końca jednoznaczna. Jan Bednarek – i nie mam podstaw, by mu nie wierzyć – twierdzi w GS, że nie wykonał w tej sprawie jakichkolwiek ruchów. Ale już dyrektor biura ZZPN, Dariusz Królikowski, dla WP mówi, że pan Mateńko był przez nasz regionalny związek rekomendowany do pracy w głównym związku. Kiedy postanowił kontrkandydować, to oznacza, że nie do końca jest lojalny wobec swojego pracodawcy.

Sprawa do rozwiązania w dwadzieścia minut, zawieszenie współpracy na okres kampanii wyborczej, wszystko jasno, prosto, przejrzyście. Zamiast tego znów wizerunkowa zadyma, kolejna już z udziałem Zachodniopomorskiego ZPN-u.

***

Natomiast bez wątpienia najbardziej wnerwia mnie brak transparentności w kwestii znoszenia i wprowadzania obostrzeń. Mam wrażenie, że pół Europy cały czas bazuje na listopadowym artykule w magazynie Nature. Nie chodzi mi wcale o otwieranie wszystkiego, zdejmowanie masek i generalnie zawieszenie walki z tym niewidzialnym, ale śmiertelnym przeciwnikiem. Chodzi mi o elementarne przyłożenie się do wyjaśniania świata. Spokojnie przyjąłbym derby bez kibiców (no, w miarę spokojnie), gdyby ktoś mi wyłożył jak krowie na rowie: wykonaliśmy test dla 500 ochotników, obejrzeli na własną odpowiedzialność trzy mecze w lutym, okazało się, że transmisja wirusa na stadionach doprowadzi nasz kraj do ruiny.

Ale nie, nikt takich prób nie wykonuje, na slajdach cały czas goszczą te same wyliczenia z połowy drugiej fali, gdy my tu już wszyscy surfujemy na trzeciej. Przy czym trzeba pamiętać – dla mnie to tylko komfort oglądania meczów i realizowania swojej pasji darcia mordy w ciasnej klatce gości. Ale dla niektórych to biznesy budowane latami. Są zamknięte – skaczą zachorowania, są otwarte – spadają, potem są otwarte, skaczą, zamknięte – spadają. Jestem wielkim wrogiem stawiania tzw. “chłopskiego rozumu” w opozycji do nauki. Ale skoro nauka nie dostarcza danych? Skoro możemy bazować tylko na naszym odczuciu, że niezależnie od tego, co robimy, wirus i tak podąża własną ścieżką?

Zresztą – to nie jest tak, że w ogóle nie posiadamy żadnych badań na jakikolwiek temat. Minister Andrzej Niedzielski zaprezentował wyjątkowo optymistyczne dane na temat zakażeń wśród służb medycznych, które drastycznie spadły po zaszczepieniu tej grupy. Ale znowu – mamy dowód na to, że szczepionka jest skuteczna. Dlaczego więc obostrzenia nadal obejmują zaszczepionych? Dlaczego w DPS-ach, gdzie zaszczepiono większość pacjentów i personelu, nadal nie ma mowy o odwiedzinach? Takie pytania można mnożyć. Byłem bardzo wyrozumiały i rok, i pół roku temu, gdy tak naprawdę niewiele wiedzieliśmy o tym, z kim właściwie walczymy, jakimi sposobami, co jest w tej walce skuteczne.

Dziś? Dziś po prostu chciałbym oprzeć swoje zaufanie na czymś mocniejszym, niż pojedynczy artykuł. Zwłaszcza, że przy takim stężeniu ludzi apelujących o natychmiastowe zakończenie wszelkich lockdownów, nie powinno być kłopotów ze znalezieniem ochotników do badań nad transmisją wirusa w zależności od miejsca, branży, pasji i tak dalej. Bo gdzieś je wszystkie robimy, prawda?

Prawda?

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 03.03.2021 16:06 przez

Jakub Olkiewicz

Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
baran
baran
1 miesiąc temu

nie czytałem, ale pewnie jak zwykle o ŁKSie, więc nie czytam

Dario
Dario
1 miesiąc temu
Reply to  baran

Podsumowując Twój komentarz, dobrałeś idealny nick.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

uczciwi transparentności się nie boją. Ale ja nie dałbym palca za to, ze w PZPN-ie jest uczciwie. Zwłaszcza u Przesmyckiego. A skoro nie jest uczciwie, to i nie ma transparentności

Mama Jana Rodo
Mama Jana Rodo (@mama-jana-rodo)
1 miesiąc temu

O meczach z widzami należy zapomnieć na rok. Obłęd narasta i obawiam się, że w te wakacje można zapomnieć o swobodzie w większych centrach turystycznych – czeka nas łażenie w maseczkach i jedzenie na stojąco skitrani gdzieś za winklem, jeżeli w ogóle do tego czasu będą istniały jeszcze jakieś knajpy.

Znajoem
Znajoem
1 miesiąc temu

Koniec kadencji ryżej kurwy już w tym roku. Jest duża szansa, że kurwa przesmycki pójdzie razem z nim na śmietnik.

Rozbawiony
Rozbawiony
1 miesiąc temu

Przyjęliście w weszło linie że nie krytukujemy maseczek itd itp.a to oznacza że z Waszej niezależności nie wiele wynika. Wśród kilkunastu młodych ludzi z weszło,nie ma ani jednego odważnego?

MAREK
MAREK
1 miesiąc temu

no tak niby buntujemy przeciwko idiotycznym ograniczeniom, się ale ogólnie przyjęliscie ze maseczki, tak, na cos pomagają (wystarczy porownac gęstosc materiału i wielkosc wirsa by uśwdom ic sobie ze to bzdura) , pandemia istnieje i mamy śmieterlny wirus, są inne co prawda niespójene z główna liinia dane i opinie takze lekarzy i takzę z dyplomami, jednak jakos tej waszej niezaleznej opinii nie widać? a wystarczy poszukać, nie tak znowu długo.

Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kamil Glik strzela drugiego gola dla Benevento

Mimo że Benevento uległo Lazio w meczu ligowym, na listę strzelców wpisał się nasz reprezentant. Przy wyniku 2:4 strzelił gola w 85. minucie, co dało jakiekolwiek nadzieje jego kolegom na zdobycie chociaż jednego punktu. Okazało się, że nic z tego. W samej końcówce Immobile dokończył dzieła, Benevento przegrało 3:5. Kamil Glik ma jednak bramkę na […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Na kłopoty… Malinowski! Atalanta lepsza od Juventusu

Coraz gorzej wygląda sytuacja Juventusu we włoskiej ekstraklasie. Dzisiaj piłkarze “Starej Damy” – bez Cristiano Ronaldo w składzie – przegrali na wyjeździe 0:1 z Atalantą w ramach 31. kolejki Serie A. Przegrali, dodajmy, zasłużenie, bo zawodnikom Gian Piero Gasperiniego udało się w wydatny sposób obnażyć wiele słabości w grze mistrzów Włoch. Atalanta – Juventus. Dobre […]
18.04.2021