Juventus i Piast na zero z tyłu?

22 lutego 2021, 11:44 • 3 min czytania 1 komentarz

Poniedziałki z futbolem bywają nudne, jednak mamy dziś dwie ciekawe propozycje. Piast Gliwice gra o przedłużenie serii bez porażek, a Juventus o nadrobienie straty do liderującego Interu. Wnioski? Zapowiada się na parę bramek, zwłaszcza że rywale nie powalają. Łapcie nasze podpowiedzi na dzisiejsze spotkania.

• Piast tylko raz przegrał z Wartą w oficjalnym meczu

CZYSTE KONTO PIASTA – KURS 2.27 W TOTOLOTKU!

Zespół Waldemara Fornalika znów jest jak maszyna. Co ciekawe – nie tylko z przodu, ale też z tyłu. Defensywa Piasta Gliwice jest ostatnio monolitem. No, może z wyłączeniem spotkania z Wisłą Kraków. Spójrzcie na ostatnie wyniki gliwiczan w Ekstraklasie.

• 0:0
  • 2:0
  • 4:3
  • 0:0
  • 5:0

Cztery czyste konta to bardzo solidny wynik. Zwłaszcza że rywalami Piasta były całkiem solidne marki. Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dzisiaj w starciu z poznaniakami o grę na zero z tyłu będzie jeszcze łatwiej, bo Warta to najsłabsza ofensywa ligi. Podopieczni Piotra Tworka strzelili zaledwie 16 bramek, więc ich średnia nie sięga nawet gola na mecz. Dla gliwickiej bandy takie zadanie to błahostka.

ŚWIERCZOK STRZELI, PIAST WYGRA – KURS 2.90 W EWINNER!

Jeśli szukacie pewniaczków na Ekstraklasę, to najlepiej typować trafienia Jakuba Świerczoka. Napastnik Piasta miał ostatnio dwa mecze przerwy, więc wróci do gry głodny strzelania. A to w tym sezonie wychodzi mu świetnie. Od dziewiątej kolejki Świerczok odpalił jak najlepsza armata.

• Wisła Kraków – 2 gole

Jego średnia to bramka co 97 minut. A jeśli weźmiemy tylko mecze od dziewiątej kolejki, to jest jeszcze lepiej – Świerczok trafia co 73 minuty. Nie ma co, defensywa Warty będzie musiała się dziś nagłowić.

• Crotone to najgorszy zespół w lidze na wyjazdach. 12 meczów bez wygranej z rzędu robi wrażenie

OVER 2.5 GOLA W MECZU, BTTS – NIE. KURS 2.75 W TOTALBET!

11:0. To bilans bramkowy wszystkich meczów Juventusu z Crotone, które odbyły się w Turynie. „Stara Dama” wygrywała w Serie B, wygrywała także w Serie A. Nawet fakt dwóch remisów Crotone z zespołem z Piemontu nie skreśla tego, że to rywal, który mistrzom Włoch wyjątkowo leży. W dodatku mamy coś, co przekona was do typu na czyste konto Wojciecha Szczęsnego. Pięć ostatnich meczów Juve w Turynie:

• 0:0
  • 2:0
  • 4:0
  • 2:0
  • 2:0

Czyli passa bez wpuszczonej bramki jest już naprawdę imponująca – wynosi 466 minut. Wygląda na to, że Juventus Stadium znowu jest twierdzą nie do zdobycia. A skoro rywalem „Starej Damy” jest ligowy słabeusz, to nie widzimy tu szansy na niespodziankę.

FEDERICO CHIESA Z GOLEM – KURS 2.00 W SUPERBET!

Spore straty ma z przodu ekipa z Turynu. Nie zagrają dziś Alvaro Morata, Arthur czy Juan Cuadrado. W zasadzie do strzelania bramek zostało dwóch gości: Cristiano Ronaldo oraz Federico Chiesa. To właśnie w skrzydłowym upatrujemy dzisiejszego bohatera, bo ostatnie tygodnie w jego wykonaniu są kapitalne. Statystyki Chiesy od początku roku:

• 728 minut
  • 6 bramek
  • asysta

Czyli Chiesa miał udział przy bramce Juventusu co 104 minuty. Całkiem solidny bilans jak na bocznego pomocnika, ale warto go jeszcze poprawić. Dziś kurs na to jest znacznie wyższy niż na gola Cristiano Ronaldo. Dlatego w to wchodzimy.