post Avatar

Opublikowane 19.02.2021 09:45 przez

redakcja

Michał Probierz – znany wszak z wojowniczego usposobienia – w ostatnich tygodniach sprawiał wrażenie lekko przygaszonego. Przegrał kilka ważnych starć, na dodatek w bardzo kiepskim stylu. Po ciężkim nokaucie z rąk Warty Poznań przebąkiwał nawet o potrzebie odpoczynku, chciał na jakiś czas rozstać się z ekstraklasowym ringiem. Tym bardziej zaskakujące, że na ostatniej konferencji prasowej, poprzedzającej wyjazdową konfrontację Cracovii ze Stalą Mielec, pięściarz w pasiastych spodenkach natarł na swego rywala z agresją, jakiej dawno u niego nie widziano. Jak za dawnych, dobrych lat. Był dynamiczny, nabuzowany, wyprowadzał jeden cios za drugim. Problem w tym, że jego oponentem były… fakty. A z nimi nie sposób zwyciężyć, nawet jeśli zasypie się je gradem chaotycznie dobranych argumentów. Dlatego Probierz kolejny raz wylądował na deskach.

Prześledźmy tę nierówną potyczkę runda po rundzie. Potrwała krótko.

MICHAŁ PROBIERZ VS. FAKTY – runda pierwsza

Napastnik żyje z podań. To jest problem, że nie dogrywamy tych ostatnich piłek. Nad tym cały czas pracujemy. Na to zwracamy uwagę. Jak już Rivaldinho dostał jedną piłkę, no to wykorzystał swoją sytuację w meczu z Wartą w Poznaniu. To jest takie skreślanie od razu chłopaka. (…) Na pewno nie zgodzę się z opiniami ekspertów, że Rivaldinho zagrał bardzo słabo w meczu z Podbeskidziem. Rozegrał dobre spotkanie. Miał jedną sytuację, ale i tak otrzymał za mało piłek, gdy dobrze wychodził na pozycję – powiedział Probierz.

Fakty bezlitośnie kontratakują.

Zacznijmy od meczu z Podbeskidziem, Rivaldinho oddał w tym meczu trzy strzały, ani jednego celnego. Nie wywalczył ani jednego faulu w okolicy pola karnego przeciwnika, za to sam obejrzał żółty kartonik. Wygrał zaledwie 33% pojedynków. Właściwie nie można się go czepiać tylko za przyzwoitą celność podań (95%, w tym jedno kluczowe). Ogólnie jednak – właściwie nic tego występu nie broni. A jeśli ktoś uważa, że statystyki to żaden wyznacznik, z czym się poniekąd zgadzamy, służymy również argumentem spod szyldu „testu oka”, czyli krótkim fragmentem z naszej pomeczowej relacji: – Rapa molestował nas bezsensownymi dośrodkowaniami. Zaucha dostał wędkę. Rivaldinho snuł się bez celu. Fiolić był klasycznym Fioliciem, czyli gościem od nieprzynoszącego żadnych korzyści zamętu. W pewnym momencie widzieliśmy nawet w Pasach zespół, który – przy odpowiedniej dawce mizerii, stagnacji i marazmu – wpadnie jeszcze w tym sezonie w dramatyczną walkę o utrzymanie.

Rivaldinho za swoje – jak to ujął trener – „dobre spotkanie” otrzymał od nas notę 2.

Wszystkie jego noty w tym sezonie ligowym wg Weszło:
 • 2 – siedem razy
 • 3 – cztery razy
 • 5 – raz
 • za krótko grał, by ocenić – trzy razy

Średnia ocena: 2,58. Mocny kandydat do miana najgorszego piłkarza sezonu 2020/21. Nie ma zatem mowy o żadnym „skreślaniu chłopaka od razu”. Rivaldinho po prostu nie pokazał nic ciekawego, odkąd wylądował w Ekstraklasie.

Obrony napastnika poprzez podkreślanie, że strzelił ostatnio drugiego gola w trakcie całej swojej przygody z klubem (pierwszy padł we wrześniu 2020 roku) nawet nie będziemy komentować. Już prędzej nas przekonują argumenty związane z COVID-em, do których Probierz także się uciekał, no ale nie można przecież w nieskończoność uzasadniać w ten sposób nędznej postawy Brazylijczyka. Pomocnicy „Pasów” naturalnie powinni prezentować się bardziej kreatywnie, pełna zgoda, no ale… czy to nie ten sam Probierz zwykł oburzać się na krytykę stylu gry swojej ekipy?

MICHAŁ PROBIERZ VS. FAKTY – runda druga

To jest bardzo fajne dogadywanie i opowiadanie o Probierzu. Już mnie to zaczyna naprawdę irytować i zaczynam się śmiać z tego wszystkiego. Jeżeli teraz w innych klubach gra podobna liczba obcokrajowców, to jakoś nie słyszę narzekania. Tylko że Probierz wystawia – oburzył się trener.

Statystyki wyprowadzają sierpowego prosto w szczękę szkoleniowca „Pasów”.

Portal EkstraStats prowadzi ciekawostkową tabelę, uwzględniającą sytuację klubów naszej ligi, gdyby brać pod uwagę tylko gole Polaków. Cracovia w takim zestawieniu znajduje się na przedostatnim miejscu w stawce, tylko przed Jagiellonią. I to bez odjętych pięciu punktów. Krajowi zawodnicy w sezonie 2020/21 strzelili dla krakowskiego klubu jak dotąd dwa gole w lidze. Jednego zanotował na swoim koncie Dawid Szymonowicz w trzeciej kolejce, zresztą przeciwko Stali Mielec. Drugiego zdobył Filip Piszczek w piątej serii spotkań. To oznacza, że żaden polski piłkarz nie strzelił bramki dla Cracovii w Ekstraklasie od września 2020 roku. Jest to oczywiście najgorszy wynik w stawce.

Procentowy udział Polaków w dorobku strzeleckim całego zespołu (TOP5 najniższych wyników):
 • Cracovia – 10,5% (2/19)
 • Legia Warszawa – 19,2% (5/21)
 • Jagiellonia Białystok – 20% (5/20)
 • Lech Poznań – 25% (6/18)
 • Raków Częstochowa – 25,9% (7/20)

No ale przecież nie tylko o bramki tutaj chodzi.

Jeśli spojrzymy na sprawę całościowo, nie ma drugiego zespołu w Ekstraklasie, gdzie obcokrajowcy otrzymaliby aż tyle minut co w Cracovii. Znów powołamy się na EkstraStats. W sezonie 2020/21 zagraniczni piłkarze spędzili w sumie na boisku w barwach „Pasów” aż 12826 minut, co daje 76,31%. A pamiętajmy, że wystawienie całej jedenastki złożonej ze stranierich jest w praktyce niemożliwe z uwagi na przepis o młodzieżowcu. Probierz więc niebezpiecznie zbliżył się do maksimum w wykorzystaniu zagranicznych zawodników.

Procentowy udział obcokrajowców w występach danego zespołu (TOP5 najwyższych wyników):
 • Cracovia – 76,31%
 • Jagiellonia Białystok – 57,23%
 • Górnik Zabrze – 54,61%
 • Wisła Kraków – 54,14%
 • Lech Poznań – 50,33%
I jeszcze te same dane, tylko z poprzednich rozgrywek ligowych (2019/20):
 • Cracovia – 70,79%
 • Lech Poznań – 66,28%
 • Korona Kielce – 59,77%
 • Górnik Zabrze – 59,61%
 • Jagiellonia Białystok – 58,27%

Nie da się zatem obronić stwierdzenia, że „w innych klubach gra podobna liczba obcokrajowców”. Po prostu nie, Cracovię od reszty ligowej stawki dzieli w tym aspekcie przepaść. W kadrze „Pasów” (wg Transfermarktu) znajduje się obecnie 20 piłkarzy spoza Polski. Druga pod tym względem Jagiellonia ma 15, Legia 14. A tak poza wszystkim, to i tak nie chodzi tutaj o liczbę, tylko o jakość sprowadzanych przez Probierza piłkarzy. Przecież nikt nie ma pretensji o Hancę, van Amersfoorta czy Rapę. Problem w tym, że na każdego niezłego obcokrajowca przypada w Cracovii kilku marnych.

No i jeszcze dochodzi kwestia tego, że „na Probierza się wszyscy uwzięli, a inni mają taryfę ulgową”. Cóż – kilka razy pojawiła się w wymienianych przez nas statystykach Jagiellonia. Jeśli trener Cracovii uważa, że polityka transferowa białostoczan nie była w ostatnich miesiącach krytykowana, to powinien z nieco większą uwagą śledzić artykuły na temat klubu, w którym spędził przecież kawał swej kariery.

MICHAŁ PROBIERZ VS. FAKTY – runda trzecia

Popatrzmy najpierw, że wyjeżdżają wszyscy szesnastolatkowie, siedemnastolatkowie, osiemnastolatkowie. Za granicę. I teraz nie ma skąd nagle tych chłopaków brać, dlatego swoich chłopaków bierzemy. Przykładem tego, że jak Jasiu Ziewiec, rocznik 2004, debiutował na Warcie Poznań, to ja nie widziałem, żeby gdzieś ktoś mówił, że tak młody chłopak debiutował w drużynie (…) i wszedł w bardzo trudnym momencie. Nie ma ochów i achów (…). Dlatego bardzo bym prosił, żeby tak delikatnie niektórzy, bo już zaczyna mnie to denerwować, od Probierza się odżegnali, bo jeżeli są fakty, to niech popatrzą na fakty we wszystkich zespołach, a nie tylko tam, gdzie ja jestem – grzmiał szkoleniowiec Cracovii.

No to popatrzmy na fakty we wszystkich zespołach.

sezon 2018/19 (za EkstraStats)
 • liczba młodzieżowców, którzy zagrali dla Cracovii w lidze: 5 (7. miejsce w Ekstraklasie)
 • czas gry młodzieżowców w lidze: 896 minut (14. miejsce w Ekstraklasie)
 • gole młodzieżowców w lidze: 1 (11. miejsce w Ekstraklasie)
sezon 2019/20
 • liczba młodzieżowców, którzy zagrali dla Cracovii w lidze: 7 (12. miejsce w Ekstraklasie)
 • czas gry młodzieżowców w lidze: 4197 minut (13. miejsce w Ekstraklasie)
 • gole młodzieżowców w lidze: 2 (13. miejsce w Ekstraklasie)
sezon 2020/21
 • liczba młodzieżowców, którzy zagrali dla Cracovii w lidze: 4 (16. miejsce w Ekstraklasie)
 • czas gry młodzieżowców w lidze: 1932 minuty (9. miejsce w Ekstraklasie)
 • gole młodzieżowców w lidze: 0 (16. miejsce w Ekstraklasie

Fakt, Cracovia nie wypada najsłabiej w ligowej stawce. Są kluby, które mają jeszcze większe problemy z instalowaniem młodych graczy w wyjściowym składzie. No ale mimo wszystko kuriozalna jest argumentacja Probierza, który dał szesnastolatkowi zagrać kilkanaście minut w Pucharze Polski i najwyraźniej uważa, że to powinno zbudować wokół niego aurę trenera ochoczo stawiającego w Krakowie na młodzież. No nie. Po pierwsze, liczy się też efekt skali, a po drugie – ciągłość tego rodzaju decyzji. Kiedy – dajmy na to – dwóch czy trzech nastoletnich zawodników dostanie od Probierza przeszło tysiąc minut zaufania w sezonie ligowym i ich wpływ na grę zespołu stanie się zauważalny, będziemy mogli mówić o zmianie kursu.

Szansa dla Ziewca to wyłącznie epizod. Godny pochwały, ale wciąż – epizod.

***

Wystarczy. Minęły ledwie trzy rundy, ale już czas, by rzucić ręcznik.

W sumie nawet się cieszymy, że znów mogliśmy oglądać Michała Probierza w tradycyjnym wydaniu. W kontrze do całego świata, obwarowanego w oblężonej twierdzy. To jeden z niewielu showmanów wśród trenerów pracujących w Ekstraklasie. Tym niemniej, jego wypowiedzi z ostatniej konferencji prasowej po prostu nie wytrzymują weryfikacji przez twarde dane. Batalię z faktami Probierz przegrywa przez ciężkie KO.

Zobaczymy, jak mu pójdzie w starciu ze Stalą Mielec.

fot. FotoPyk

Opublikowane 19.02.2021 09:45 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 52
Subscribe
Powiadom o
guest
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zige
Zige
16 dni temu

Probierz doskonale nadawałby się do polityki. Fakty w niczym mu nie przeszkadzają w snuciu swoich oderwanych od rzeczywistości bzdur.

rroy
rroy
16 dni temu
Reply to  Zige

Szkoda że dzisiaj wygra…

Michal
Michal
16 dni temu
Reply to  Zige

Istny człowiek orkiestra, nadawał by się do polityki, a jest Najmanem piłki nożnej

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
16 dni temu

Niestety – ten facet ma poważne problemy i ktoś powinien mu pomóc. Tu już nie chodzi o piłkę, wyniki czy klub. Jego charakter jest destrukcyjny dla otoczenia, w którym pracuje. Początkowo mógł jawić się jako taki człowiek-taran, który przed nikim nie klęka, z kibicem się jakby co na gołe klaty zderzy, pie..nie whisky, rozda w mediach parę barwnych bon-motów. Ale to już nie jest zabawne. On powinien naprawdę odpocząć, ale tak naprawdę, w dodatku – a ma kasę – poprosić o jakieś wsparcie terapeutyczne. Tak jak z piłkarzami – czasami nie warto ciągnąć kariery żeby zniszczyć sobie nogi jak Batistuta. Czasem lepiej zejść z pierwszej linii, żeby nie przypłacić tego czymś jeszcze ważniejszym. I ja wcale nie ironizuję.

Wojtek
Wojtek
16 dni temu

Dlatego szkoda, że jednak nie zrobił sobie tej przerwy. Niestety przez ciągłą pracę odcięło gościowi zasilanie i pierdoli kocopoły.

kol. Zenon
kol. Zenon
16 dni temu

ale jak chciał iśc na długi urlop to się czytelnicy Weszło mocno oburzali, że nieodpowiedni moment, że „tak się nie robi”, że „co ludzie powiedzo..”, nie powiem ja też się zirytowałem, bo każdy facet powinien dobrze skończyć, a nie przerywać w połowie, bo przerywanie jest niezdrowe 🙂 wiadomo, …. mnie akurat M.Probierz nie przeszkadza w swoim gadaniu, lubi byc na siłe kontrowersyjny – jego sprawa i jego kompleksy, niech gada co chce i kiedy chce, byle ta jego Cracovia coś wreszcie grała.

egzekutor_77
egzekutor_77
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

3 lata nie gra i nagle ma zacząć ?? Myślę, że wątpię 🙂

kol. Zenon
kol. Zenon
16 dni temu
Reply to  egzekutor_77

masz racje. 3 lata to dość, żeby coś pokazać. dlatego miał chłop iśc na urlop, może nawet roczny… ale mu nie dali.

Armando
Armando
16 dni temu
Reply to  egzekutor_77

Nie przesadzajcie już. W minionym sezonie Carxa wylądowała tuż za podium! Gdyby nie zamieszanie z Golem, miałaby szanse na medal. Fuksem, bo fuksem, ale zdobyła także Puchar Polski. Pomijając okropny dla oka styl, Probierz jakoś tym dyrygował. A co potem? Odeszli z Krakowa Gol, Helik, Jablonski, Wdowiak. Powaznym kontuzjom ulegli Pestka, Dytiatiew, Siplak. Pokażcie, która drużyna bez tylu 7 kluczowych ogniw nadal będzie funkcjonować na wysokich obrotach? Aaaa, no i te legendarne -5 pkt.

Fidel
Fidel
16 dni temu

Juz myslalem, ze merytoryczine wypunktujecie Probierza ale skoro jako pierwsze „fakty” wytoczyliscie wlasna opinie i wlasne noty pomeczowe to znaczy ze Probierz nie boksowal sie z faktami tylko z malo wiarygodnym zrodlem.

Franek
Franek
16 dni temu
Reply to  Fidel

Michał, przeloguj.

Fidel
Fidel
16 dni temu
Reply to  Franek

Nie no Franek przecież to nie ja pisałem.

Fidel
Fidel
16 dni temu
Reply to  Franek

Cholera, znowu nie to konto.

Fago
Fago
16 dni temu
Reply to  Fidel

100 procent racji, tzw noty weszło do rzeczywistości pasują jak świni siodlo. 4 paralytyków plus frustrat Kowalczyk noty z d wali. Potem ci paralytycy za słabi na serie B, cytują samych siebie.. Żałosne.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu

Brak słów.. Typ zaraz będzie tłumaczył że 2+2 to nie jest cztery.. Kurwa czy on wie co mowi? Czy on mówi co wie?

kol. Zenon
kol. Zenon
16 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

??? słaby widze z matmy jesteś, bo jesli mamy grupę G (R,”+”) z określonym działaniem dodawania „+” w następujący sposób (a,b∈R): tak że a⊕b=a+b+1. a wtedy 2 „+” 2=5. …. poza tym policz przykładowe równanie : jeśli 4-4 = 10-10 (czyli 0 = 0) to można zapisać (2+2)(2-2)=5(2-2), czyli po przekształceniu (dzielenie obustronnie przez (2-2)) –> 2+2=5 .. można? można

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

No probierz drugi.. Ja mam kufel z piwem i Ty masz kufel z piwem.. Ile razem mamy kufli? Wiem.. rozbijesz czy coś? Człowieku piłka jest okrągła a bramki są dwie. Nie wiem co bierzesz ale odstaw… Serio

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Aha tak bez złośliwości.. Jak se chwilówkę w prowidencie wezmisz i masz chwilowo np 1tyspln.. To jesteś na plusie czy na minusie jak już oddasz.. Nadajesz do odkrywania koła na nowo. Pozdro 🙂

kol. Zenon
kol. Zenon
16 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

schematy, schematy, schematy. Probierz sie ich trzyma i widzisz co gra. … idąc dalej to na tej samej zasadzie ludzie, którym przeszła koło nosa wygrana w totka płaczą, że stracili wielkie pieniądze. chociaż tak naprawdę przeciez nigdy ich nie mieli 😉 więc co mieli stracić? … wracając do Probierza, to kazdy jakiś jest, ale jak przestaniesz sie przejmować tym co on gada to zauważysz, że jest wesoło. nawet jeśli on przy tym się ośmiesza. ale to jego problem, którego może zresztą nie ma ? za skomplikowane to sie zrobiło .. pozdr.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Zgadzam się całym ryjem:-)

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

O ja jebie.. Każdy widział co jego drużyny grały.. Kończymy temat..

Ted
Ted
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

W pierwszym przykładzie określone działanie (+) plus w kółeczku nie jest tożsame ze zwykłym dodawaniem.
W drugim przykładzie jest dzielenie przez 0, bo (2-2)=0.
Ale dobre

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  Ted

To jak na boisku gramy w piłkę to ona w nawiasach jest czy jak? Powiedz to Messiemuu Cristiano Lewemu.. No kurwoow7.. Jak idę sobie z kumplem pokopać i mamy jedną piłkę to z tych nawiasów się nie zrobią dwie albo – 2.. Co najwyżej jal się hujowo strzeli to w krzaki poleci..

Też mam internet
Też mam internet
16 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Wszystko pięknie do momentu, w którym podzieliłeś równanie przez 2-2, czyli 0.

CM711
CM711
16 dni temu

Najwyższy czas żeby Probierz zgłosił się do specjalisty i zaczął brać jakieś leki, a może faktycznie przydałby mu się urlop, który mógłby wykorzystać na pobyt w specjalistycznym ośrodku z fachową opieką psychiatryczną.

CM711
CM711
16 dni temu

Najwyższy czas żeby Probierz zgłosił się do specjalisty i zaczął brać jakieś leki, a może faktycznie przydałby mu się urlop, który mógłby wykorzystać na pobyt w specjalistycznym ośrodku z fachową opieką psychiatryczną.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
16 dni temu

Zasadniczo mam z zagrywek Probierza przeważnie niezły ubaw, ale w gruncie rzeczy to coraz bardziej zaczyna przypominać objawy choroby dwubiegunowej, a to już zabawne by nie było. Nie to, że stawiam tu jakąś diagnozę, bo żaden tam ze mnie znawca, ale jedno muszę powiedzieć. W pełni zgadzam się z  Jurgen Guardiola , ten facet potrzebuje pomocy i chociaż krytycznie oceniałem pieprznięcie drużyny po jednym meczu wiosny, to jednak źle się stało, że Probierz został w klubie. Znów posłużę się pseudonaukowym porównaniem, ale Probierz/Cracovia, to już od dawna toksyczny związek i prowadzi do wzajemnego wyniszczania obu stron.

Janek1988
Janek1988
16 dni temu

Probierz-rzuc to i spierdalaj gdzie popadnie. Juz twoje zachowanie przy linii bocznej kwalifikuje cie do psychiatryka. Przereklamowany,narcystyczny NIEdoszły selekcjoner

Gmoch
Gmoch
16 dni temu

Trener wykreowany przez media z przerostem ego. Może w jednym klubie da się go ocenić na plus. Większość pracy jaką wykonuje to totalny paździerz. Jego kluby staczają się grając totalny beton. Anty-futbol i anty-trener. Tego nie można oglądać, bo potem trudno odzobaczyć. Jakby piłkarze grali za karę.

W dodatku ma jakąś awersję do polskich zawodników. Niby wypiera się, ale to jeden z największych importerów zagranicznego szrotu w Polsce. Musi być internacionale i dodatku wysoki współczynnik hujowatości na szrotomierzu.

Niestety ewidentnie i z głową coś ma. Powinien pójść na jakąś terapię, bo trener marny, ale w końcu to człowiek. Szkoda chłopa, tylko niech da spokój z piłką. Dla jej dobra.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu
Reply to  Gmoch

Puchary go zweryfikowały.. Antfutbol działa już chyba tylko w Eklapie.. Ale Trenejro wie lepiej i huj.. Coś jak w wojsku Dlaczego pluton stoi krzywo.. Bo Ziemia jest okrągła.. Itd..

rroy
rroy
16 dni temu
Reply to  Gmoch

A jakim był ligowcem???

Gmoch
Gmoch
16 dni temu
Reply to  rroy

Chyba trochę lepszym niż trenerem:) Solidna przeciętność, lekko pod kreską. A trener grubo w dół. Mocna wartość ujemna. Aż dziwne, że kolejne kluby nabierają się na jego „medialność”.

Tabisz
Tabisz
16 dni temu
Reply to  Gmoch

Chyba ta awersja od czasu sąsiadki (gts)się pojawiła jak się tam zderzył z mocną szatnią

Oborniki Wlkp drużyna A
Oborniki Wlkp drużyna A
16 dni temu

Jest i on, polski Guardiola. Symbol polskiej myśli szkoleniowej i chodząca odpowiedź na pytanie: dlaczego z polską piłką jest tak tragicznie?

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu

Bo jest on i kupa jemu podobnych.. vide CM711.. I do tego pełno przytakiewaczy, przydupasów i mamy co mamy..

Marko Gaccio
Marko Gaccio
16 dni temu

Michał Probierz to najsensowniej mówiąca osoba w polskiej piłce. Że jedzie po bandzie, to zbiera hejt, ale jak się na to spojrzy chłodnym okiem, to rzeczowości jest tu najwięcej.

— Tomasz Cwiakala (@cwiakala) August 19, 2018

Dziki trener
Dziki trener
16 dni temu
Reply to  Marko Gaccio

HEJT.

Nie negatywne komentarze. Nie krytyka. Nie ocenianie.

Jeżeli ktoś się nie zgadza z twoim zachowaniem czy zdaniem.

TO JEST KURWA HEJTEREM ROZUMIESZ?!!!!

Mój komentarz
Mój komentarz
16 dni temu

Probierz to przede wszystkim ma mentalność i wiedzę taktyczną z minionej epoki. Gra na dzidę, młodych wprowadzać powoli, gnojenie zawodników, ściąganie setki szrotowiciów… Typowa januszerka, którą powoli udaje się wyplewić z naszych boisk.

Yogi
Yogi
16 dni temu

tak jak w zeszłym sezonie życzyłem spadku Arce i Koronie, bo to były chore kluby nieudolnie prowadzone, tak w tym sezonie życzę spadku Cracovii. Żaden inny klub mnie tak nie irytuje, z trenerem na czele.

Gmoch
Gmoch
16 dni temu
Reply to  Yogi

Z Arką i Koroną było o tyle śmiesznie, że to kluby stojące po dwóch biegunkach skrajnie złego zarządzania. Arka była synonimem stagnacji. Tam przez lata było źle na tym samym pułapie. Ta sama przeciętność każdego sezonu. Chujowo, ale stabilnie:)

Za to w Koronie było chujowo, ale niestabilnie. Tam co okienko transferowe, albo sezon wywracanie flaków w drużynie, przenicowywanie składu. Przypuszczam, że wziąć randoma z ulicy, wprowadzić do szatni, to do czasu treningu nie skojarzyliby, że gość nie należy do „rodziny”.

Myślę, że większość Polski życzy Cracovii spadku. Za ten mur-beton. Cracovia Betony.
Antyfutbol w wykonaniu szczegółowo wyselekcjonowanego zagranicznego szrotu, który nadaje się co najwyżej do II ligi Uzbekistanu.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
16 dni temu

„Napastnik żyje z podań” – to może zacząć grać w piłkę i podawać. Trudno, żeby z wślizgów, kopania po nogach i kopania po autach ktokolwiek stwarzał sobie sytuację. Cracovii nie potrzebny lepszy napastnik bo po co wydawać pieniądze na gościa, który piłkę dostać może tylko przypadkiem?

wykolejona poznańska ciuchcia
wykolejona poznańska ciuchcia
16 dni temu

Probierz powinien trenować Amicę. Wtedy mielibyśmy najbardziej żenującego trenera w najbardziej gównianym klubie

Jesteśmy waszą amicą
Jesteśmy waszą amicą
16 dni temu

pierwszy będziesz go witał jak przyjedzie uberem na narodowy z czukwu trenować twój radziecki zespół pieśni i tańca

Turek
Turek
16 dni temu

Zjemy was w Mielcu bez popitki. Zapraszamy!

antyant
antyant
16 dni temu

DZBAN powrócił! Ego pogłaskane, bo było zainteresowanie i cyk wraca cały na biało..

haec habui dicere
haec habui dicere
16 dni temu

To weszlackie bajdurzenie nt Rivaldinho i podpieranie swoich tez (zwanych faktami hehe) swoimi dennymi ocenami i idiotycznymi relacjami meczowymi jest rozkoszne.

3 strzały z Podbeskidziem? Ale co to ma udowadniać? Jak ktoś oddaje strzał w zamieszaniu, który został zblokowany to w statystyce jest strzał ale to żadna sytuacja bramkowa.

Sytuacji bramkowych Rivaldinho w Cracovii w zasadzie nie ma. Jakby miał to by strzelał. To kamyczek do ogródka Probierza rzecz jasna więc śmiesznie jest gdy opowiada, że nie ma podań podczas gdy sam za to odpowiada de facto.

Współczynnik xG dla Rivaldinho jest niski dlatego bo mu nie kreują okazji. Przedstawcie ile miał dużych szans? Nie marnuje okazji. Koledzy mu ich nie tworzą. To dobry piłkarz.

Z resztą zasadniczo zgoda

Gonzo
Gonzo
16 dni temu

Dokładnie, w tej „pierwszej rundzie” to ostro pojechali. Generalnie w Weszło trochę za często odnoszą się do tych swoich śmiesznych not i relacji pisanych chyba na podstawie livescore’a.

bucefał
bucefał
16 dni temu

facet ma zadatki na polityka platformy nie lubi Polski Polakami gardzi

Pioter
Pioter
16 dni temu

Ogólnie chłop chyba ma jakaś depresje czy coś. Albo jest agresywny albo mega wysnuty. I co z tych cyrków wyszło jak ziarenko zasadził? Ośmieszył się tylko, czas pokazuje jak bardzo.

Wzumpt
Wzumpt
16 dni temu

Przywalanie sie do Probierza, to jak robienie jaj z niepelnosprawnego.

Gzuz
Gzuz
16 dni temu

Ten typ to jest jakas farsa, ktos mu kiedys zrobil krzywde i pierdolnal glupote ze jest zajebistym trenerem a on w to uwierzyl i stal sie karykaturą samego siebie .
Dramat

Suche Info
07.03.2021

Kompromitacja Olympique’u Marsylia. Klub Arka Milika przegrał z czwartoligowcem

Nie posiadamy na to statystycznych dowodów pod ręką, ale tak na nos wydaje się, że nie ma drugiego krajowego pucharu w Europie, gdzie tak często miałyby miejsce małe niespodzianki i wielkie sensacje, jak w Coupe de France. Dzisiaj negatywnymi bohaterami takiej właśnie sensacji zostali gracze Olympique’u Marsylia. Klub Arkadiusza Milika wyleciał z Pucharu Francji po […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Zieliński z dubletem asyst! Skorupski nie dał rady Napoli

Możemy to powiedzieć bez grama kurtuazji: Piotr Zieliński zaliczył standardowy dzień w biurze. Tak, to już pewnego rodzaju codzienność, że w meczach Napoli widzimy Polaka z bramką lub asystą. Rok 2021 jest pod tym względem absolutnie wyjątkowy. Mówimy o życiowej formie, czymś magicznym. „Zielu” na pozycji nr 10 gra jak z nut, co trzeba powiedzieć […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Szymon Marciniak krytykowany za hit ligi greckiej. „Nie było karnego!”

Szymon Marciniak poprowadził dziś szlagier greckiej ekstraklasy. PAOK (3. miejsce w lidze) podjął przed własną publicznością Aris (2. miejsce). Derby Salonik zakończyły się wynikiem 2:2, a polski arbiter znalazł się pod ostrzałem krytyki. Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg. Goście prowadzili już 2:0, ale w 87 minucie gry PAOK zdobył kontaktowego gola. Następnie, już w doliczonym […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021