post Damian Smyk

Opublikowane 21.01.2021 17:03 przez

Damian Smyk

Wiele można było spodziewać się po konferencji Zbigniewa Bońka. Natomiast nie tego, że – po pierwsze – przyzna się do błędu z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka. I – po drugie – że rzuci mediom Brzęczka na pożarcie otwarcie go krytykując. Prezes PZPN między wierszami znalazł winnych tego, że Brzęczek musiał zostać zwolniony – piłkarzy.

Cała konstrukcja logiczna i retoryka Bońka w argumentacji tezy „Brzęczek musiał zostać zwolniony” opierała się na tym, że on – prezes PZPN – został do tej sytuacji zmuszony. Nie tyle zmuszony siłą czy zachęcany, co po prostu szereg czynników złożył się na to, że z bólem serca musiał przerwać misję Brzęczka. Znamy doskonale prezesa, znacie i wy – Boniek to człowiek, który nie lubi przyznawać się do błędu. Krytykując Brzęczka – sam podkopywałby pod sobą dołek. A krytykując siebie… No, tego nawet sobie nie wyobrażamy.

Zatem trzeba było znaleźć kogoś lub coś, co jego zdaniem doprowadziło do tego, że selekcjoner po prostu musiał polecieć.

I znalazł – piłkarzy, którzy grali za słabo. Oraz ogólne złe nastawienie narodu.

Cytaty z konferencji:

– Każdy myślał, że ja tak po polsku wyrzucę Brzęczka dwa dni po meczu i rzucę go na stos, bo tego oczekiwało społeczeństwo. Mam taką refleksję ,że doszło do dziwnego rozkładu presji w tej kadrze. Nie wiem z czego to wynika. Ale presja była wyłącznie po stronie trenera. Widzieliśmy reakcje piłkarzy po meczach na zasadzie „to nie ja, to on”, czyli trener. Doszło do tego, że jeśli piłkarz źle podał, to winiliśmy za to trenera. Pewien pułap w tej relacji został przekroczony.

– Jest szereg składowych, które wpływają na decyzję. Widziałem niestety marazm wśród piłkarzy, widziałem złe zachowanie po meczach. Dlatego musiałem taką decyzję podjąć. Nie żałuję, że Brzęczek prowadził kadrę. Wręcz przeciwnie – chciałbym mu podziękować za realizację celów. 

– Trener jest potrzebny, by poprawić wyniki, ale najwięcej wymagam od piłkarzy. By widzieć, że oni po bramce się cieszą jak Milik czy Mila w meczu z Niemcami.

–  Jeśli Brzęczek został zwolniony, to jest to też „zasługa” piłkarzy, bo nie było dobrej gry. Gdyby grali lepiej, to nie miałbym po co takiej analizy przeprowadzać.

Boniek zdjął parasol ochronny z zawodników

Trudno tutaj rozstrzygnąć, czy Boniek ma rację. Bo też jak ocenić – ile w słabym stylu kadry było winy piłkarzy, a ile trenera? Wszak sam prezes PZPN przyznał później, że piłkarzy mamy dobrych – grają w niezłych klubach europejskich, mamy perłę w postaci Lewandowskiego. Dlaczego zatem to nie funkcjonowało? Może właśnie winę za to, że te klocki nie wskoczył na odpowiednie miejsce, ponosi były już selekcjoner?

Jednego można być jednak pewnym. Boniek ma pretensje do zawodników. Retoryka płynąca z jego wypowiedzi jest jasna. Zmiana selekcjonera ma nie tylko taki wymiar, że prezes związku chciał zamienić trenera słabszego na lepszego. Ale też chciał tak po prostu wstrząsnąć tym zespołem. Jego zdaniem piłkarze dostali od mediów i kibiców parasol ochronny w postaci Brzeczka. Swoisty zderzak, który będzie przyjmował ciosy za każdy słabszy mecz. Zderzak przyjął jednak za dużo ciosów i musiał zostać wymieniony. Ale Boniek nie chce, by Sousa był kolejnym do zbierania batów.

I wystawia do krytyki też piłkarzy. Słowa „gdyby grali lepiej, to nie miałbym po co takiej analizy przeprowadzać” są na to jasnym dowodem. Przekaz Bońka jest bardzo klarowny. Gdyby ściąć okrągłe słówka i odrzucić konwenanse, to brzmiałby on mniej więcej tak: – Panowie, Brzęczka już nie ma, jak coś spieprzycie, to pierwsi powinniście wystawić pierś do krytyki. Jurek zebrał baty za was, jego trzeba było poświęcić, ale od następnego meczu zacznijcie wymagać od siebie, a nie oglądać się na to, że trener zrobi coś za was.

fot. FotoPyk

Opublikowane 21.01.2021 17:03 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

A co takiego kontrowersyjnego jest we stwierdzeniu, że za wyniki odpowiedzialny nie jest tylko trener, ale też piłkarze? Nie dziwię się, że czasem Bońkowi, że się denerwuje w rozmowach z dziennikarzami, skoro ci potrafią tak nadinterpretować jego słowa.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
1 miesiąc temu

Już zacieram rączki na „Niekochanych” część 3. Największymi ofiarami oczywiście Lewandowski, Zieliński, Glik, Grosicki, Krychowiak no i Fabiański na czele jako największy płaczek.

Żeby nie było, nasz reprezentacja ma całkiem dobrych piłkarzy ale niestety obrażalskich płaczków. Przypominam sobie MŚ 2018 i wywiad pomeczowy z Glikiem „który to zastanawiał się co do swojej przyszłości w reprezentacji” po takim meczu i takich słowach jednego z najważniejszych piłkarzy to jest kurwa cyrk.

Czas najwyższy aby chłopcy stali się wreszcie mężczyznami. Takie heheszky z Karolka były, a okazuje się, że podobna choroba dotyka prawie całą reprezentacje.

Last edited 1 miesiąc temu by Marekkk
Przemek
Przemek
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze mowi, nie ma co szukac kontrowersji. Lewandowski i cala reszta zapominaja jak sie gra w pilke po przyjezdzie na kadre. Boniek pozbawil ich argumentu, taktyka bula slaba to teraz macie trenera z rozpoznawalnym nazwiskiem i poarzcie co potrafice. Koniec z wymowkami

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
1 miesiąc temu

Zmiana trenera może coś dać ale nie oczekujmy cudów Nie oszukujmy się , ci chłopcy którzy są teraz trenowani na zawodowych piłkarzy zaczną coś znaczyć w piłce za pare lat Zaniedbań w kwestii szkolenia nie da się nadrobić w ciągu kilku lat Ambicje My kibice mamy zawsze wielkie ale rzeczywistość jest zgoła inna Na dzień dzisiejszy mamy może 4 piłkarzy na europejskim poziomie, a grać musi 11.

Kibic Obiektywny
Kibic Obiektywny
1 miesiąc temu

jeśli coś pójdzie nie tak to winny teraz będzie Boniek. Zatrudnił jakiegoś frajera bez sukcesów a teraz sugeruje, że piłkarze się lenią. Jak nie wyjdziemy z grupy to Boniek powinien więcej się w Polsce nie pojawiać. Niech sobie siedzi w tej swojej Italii

lexus
lexus
1 miesiąc temu

nie wierz nigdy kobiecie…sory, nie wierz nigdy rudemu.

Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz
1 miesiąc temu

Nie lubię bonka ale ma absolutną rację. Te wkłady do koszulek zapominają że tak jak dupa jest od srania, tak oni od wyników. Trener może ewentualnie naprowadzic i przez obserwacje poustawiac optymalnie ludzi, ale grać tych parobów nie nauczy.

Kostuch
Kostuch
1 miesiąc temu

BONIEK: Ja dokonuję wyborów a wy za nie odpowiadacie. Geniusz by tego lepiej nie wymyślił. Rozumiem, że Boniek NIE WIEDZIAŁ iż Brzęczek jest przeciętnym trenerem/selekcjonerem.
A Wygląda to trochę tak, że BRZĘCZKA wybrali piłkarze a teraz Boniek uwalnia świat od tej decyzji, szukając winnych wokół.
Większość i tak mu przyklaskuje, nawet się nie zastanawiając, kto tak naprawdę podejmuje słabe decyzje.
HAHAHAHA

Karol Wojtyła przyjaciel pedofila
Karol Wojtyła przyjaciel pedofila
1 miesiąc temu

znaczy się Boniek podjął samodzielną decyzję będąc zmuszonym przez piłkarzy. Brzeczka zwolnił bo jego kadra się nie rozwijała, ale zła gra kadry jest winą piłkarzy.
Wszystko jasne

sedzia
sedzia
1 miesiąc temu

Mi się wydaje, że ten wybór jest troche kontrowersyjny, ale z drugiej strony facet trochę pograł i trochę widział w latach 90. Finały LM itd to duże osiągnięcie w tamtym czasie w porównaniu z Polską, gdzie u nas w tym czasie kibole demolowały drewniane ławki i lały się z policją. Na każdym meczu armatki wodne , zdewastowane pociągi i każdy mecz był ustawiony od góry do dołu i grały kluby przyzakładowe, które teraz ledwo wiąża koniec z końcem i obecnie upadają. Życzę mu powodzenia i niech mu sie wiedzie z rezprezentacją jak najlepiej. Mam nadzieję, że z charakteru nie jest to drugi Sa Pinto.

Piter
Piter
1 miesiąc temu

Tacy odwazni jestescie bo Boniek odchodzi. Wracacie do korzeni brawo. Szukacie komu wejsc teraz w tylek. No tu juz mniejsze brawa.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Troszkę autor poplątał się w interpretacji słów Bońka. Czy pracownicy firmy zarządzanej przez beznadziejnego szefa odpowiadają za rozkład całości? Oczywiście,że mogliby wbrew jemu pracować super. Ale to tylko teoria. W praktyce to „szef” wpływa na resztę. A w przypadku trenera Brzęczka to on przecież „narzucał” schematy i taktykę. Piłkarze mieli te „głupoty” realizować. Reasumując: myślę,że gdyby Brzęczka zabrakło „na ławce” to drużyna nasza zagrałaby lepiej bez trenera aniżeli z nim. Natomiast „sygnał” od trenera Sousy jest bardzo pozytywny i myślę,że z nim nasza kadra da nam jeszcze dużo radochy!

Buczacu
Buczacu
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Tak, z gó[email protected]$$na bicza nie ukręcisz,ale to działa w obie strony. Równie dobrze można pisać, że piłkarzyki odebrały wybór Brzęczka jako obrazę ich inteligencji i uznali że ten człowiek po prostu nie ma prawa mieć w czymś racji. Tyle że oni nie pokazali absolutnie nic, aby twierdzić, że ich pierd$%^^olenie o dumie z gry dla Polski to coś więcej niż pierd#$^^lenie. Słaby trener i chu#$%j. Jest wymówka. Nic nie robimy, nie gryziemy murawy, jeszcze się spocimy. Po co to komu?

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu

To normalne, że szef zespołu bierze odpowiedzialność za wyniki tego zespołu. Normalne jest też, że jeśli członkowie zespołu nie funkcjonują na miarę swoich możliwości, to szef powinien mieć sposoby, by ten potencjał z nich wydobyć.

Brzęczek nie potrafił wydobyć potencjału z tej reprezentacji. Tyle.

Miki
Miki
1 miesiąc temu

No i ma dużo racji. Piłkarze i dziennikarze i środowisko kibicowskie w PL jest bezwzględne dla trenerów. Krytykując Wuja, w większości mieli racje, ale na Lewego przez cały czas nie padło żadne złe słowo, tylko lizanie po jajkach. Z drugiej strony- czy Rudy mieszka w Polsce od wczoraj? Nie spodziewał się co zrobią z trenerem po dwóch latach bez progresu? Trzeba było wybrać kogoś z mocniejsza psychą prezesie, zamiast psioczyc na polską mentalność. Boniek popełnił błąd biorąc Brzeczka

Dzoszua
Dzoszua (@dzoszua)
1 miesiąc temu

Wow, nowy system komentarzy. Z tego co widzę lepiej zbudowany i mam nadzieję, że będzie lepiej działał niż poprzedni. Brawo i dziękuję.

Cerber
Cerber
1 miesiąc temu
Reply to  Dzoszua

to już chyba z dziesiąty na weszlo xD

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Jest w tych słowach dużo prawdy, tylko że Brzęczek sam dokładal do pieca w postaci retoryki – ostatnio modne – oblężonej twierdzy. Skoro piłkarze sami mieli poduszkę, to z niej korzystali.

Teddy
Teddy
1 miesiąc temu

panowie piłkarze czytaja? Pamiętajcie, bez kibiców jesteście zerami. Więc dla kibiców, od pierwszego spotkania, chcemy was widzieć z wywalonymi jęzorami po każdym meczu! Jak się nie podoba gra z orzełkiem, z zaangażowaniem, to wypierdalać i nie przyjeżdżać na repre!

Olala
Olala (@olala)
1 miesiąc temu

Boniek adwokatem diabła. Czyli swoim.

Andrzej Kluz
Andrzej Kluz
1 miesiąc temu

Tutaj się z Bońkiem zgadzam bo nie gra trener tylko pilkarze. Według mnie mamy tylko Lewandowskiego i bramkarzy a reszta?. Wystarczy popatrzeć w jakich klubach i ile minut grają. Teraz się mówi, że Zieliński gra bardzo dobrze. To dlaczego Gatuso w każdym meczu go zmienia w drugiej połowie. Grał może dwa mecze 90 minut ale tylko dlatego, że dużo innych zawodnikow Napoli bylo kontuzjowanych. Jak pilarz gra dobrze to trener nie sciaga go w 70 czy 60 minucie z boiska.

Jarek
Jarek
1 miesiąc temu

a my winimy Bonka, ze teraz „pytal innych o zdanie” a przy Brzeczku losowal tarotem

Buczacu
Buczacu
1 miesiąc temu

Ja napiszę tylko tyle. Oglądając mundial w Rosji, ogień w oczach i wypluwanie flaków na murawę widziałem u wszystkich, tylko nie u Polaków. Taka Islandia, taki Iran., zostawiając serce na boisku, sprawiali, że pięknie się to oglądało. Tylko nie Polaków. Przykro to pisać, ale prawda jest taka, że jak to w naszym narodzie: ryje pełne patosu i pier$#@%dolenia o dumie z gry z orzełkiem na piersi. Rzeczywistość jednak taka, że dominują egoizm, małostkowość, minimalizm i strach. W dupkach tego orzełka mają, co udowodnił występ w Rosji i to nie tylko wina Fakena, ale również piłkarzyków. Bo ani Islandczycy, ani Irańczycy przez Kloppa trenowani nie byli. A jednak grali jakby świat się miał za chwilę skończyć. Ale nie Polacy. Nie potrafimy się dogadać. Nie chcemy. Ego bierze górę nad współpracą. Jeden [email protected]#$ie drugiego jak Polak Polaka na emigracji. Zesr#$%anie przed najważniejszym egzaminem zawodowym w życiu. I wszystko na trenera. Najłatwiej. Wyprzeć temat z głowy i wypierdalać z powrotem na saksy do Albionu lub Krzyżakowa.

Można nie zgadzać się z Bońkiem w wielu kwestiach. Ale w temacie aluzji co do piłkarzyków 100% racji. Ktoś to musiał powiedzieć. Odpowiedzialność selekcjonera to nie 100%. Ona jest sporo mniejsza. Dziękuję za uwagę. Można minusować.

Inne sporty
03.03.2021

Sąd postanowił: Dariusz Michalczewski ma prawa do Tigera. „Wyrok jest ostateczny”

Dariusz Michalczewski od ponad dekady walczył w sądzie o prawa do korzystania z oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych. Wreszcie sprawę wygrał. – Sąd jednoznacznie potwierdził, że prawo do oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych należy do mnie. I od tego wyroku nie ma odwołania. Warto było walczyć i się nie poddawać – powiedział sam zainteresowany. Ale […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Ile defensywie Legii brakuje do klasy europejskiej? Pokazuje Szabanow

Przy budżecie transferowym Legii od zimowego okienka nie można było za wiele oczekiwać. Słyszeliśmy, że w stolicy się po prostu nie przelewa. A skoro na realne wzmocnienia pojawiały się dość wątłe perspektywy, rozum kibica winien był podpowiadać, że trzeba przygotować się na rozczarowanie. Minęło jednak trochę czasu, może niewiele, ale wystarczająco, żeby stwierdzić jeden fakt. […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Freebet 25 PLN na Puchar Polski w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na rozgrywki Pucharu Polski. Możemy więc zgarnąć 25 PLN ekstra za obstawienie dzisiejszych spotkań! ZAREJESTRUJ […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Boguski strzela dla Wisły dłużej niż legendy. 14 lat i licznik bije – Niezły Numer!

W sportach walki po takim osiągnięciu usłyszałby z głośników: and still… W Płocku mógł jednak co najwyżej liczyć na dobre słowo od Petera Hyballi. Rafał Boguski strzelił w weekend dwa gole dla Wisły Kraków i nie tylko zagwarantował jej zwycięstwo, ale przede wszystkim trafił do siatki po 14 latach od swojej premierowej bramki dla „Białej Gwiazdy”. Weteran […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Tymoteusz Puchacz barometrem nastrojów w Lechu Poznań

Nastroje w Lechu Poznań muszą być teraz podłe, bo inne być nie mogą. Odpadnięcie z Pucharu Polski po 0:2 z Rakowem oznacza, że droga do europejskich pucharów już nawet nie tyle jest ciernista, co pełna kraterów z gorącą lawą, do której co tydzień będzie można wpaść i ostatecznie się spalić. „Kolejorz” musi teraz zająć czwarte […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

PRASA. Arbiter skazany za korupcję wrócił do pracy. Znowu sędziuje mecze

W dzisiejszej prasie wyróżnia się felieton Antoniego Bugajskiego. Dziennikarz zwraca uwagę, że jeden ze skazanych za korupcję sędziów wrócił do zawodu. – Arbiter skazany kiedyś prawomocnym wyrokiem za przyjmowanie łapówek w ustawionych meczach znowu sędziuje w ligowych rozgrywkach. Nazywa się Hieronim Twardosz i reprezentuje Poznań. Działacze bezradnie rozkładają ręce – nie mogą mu zabronić, skoro […]
03.03.2021
Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021