post Paweł Paczul

Opublikowane 19.01.2021 15:14 przez

Paweł Paczul

Włodzimierz Lubański twierdzi, że zwolnienie Brzęczka jest nieeleganckie, ale powinno być konsultowane z piłkarzami i jeśli się tak nie stało, to był błąd. Z kolei Robert Lewandowski powinien obecnie zabrać głos na temat obecnej sytuacji w reprezentacji. Można się z tym zgadzać, można się nie zgadzać, ale byłego wybitnego piłkarza zawsze warto posłuchać. Zapraszamy.

Jak pan zareagował na wieść o zwolnieniu Brzęczka? To był szok?

Na pewno. Okres, w którym to się stało, jest dużą niespodzianką. Każdy, z kim rozmawiam, jest zaskoczony, że to się wydarzyło akurat w tej chwili. Nie powiem, czy to za późno, czy za wcześnie, ale w okresie przygotowań do turnieju nikt się nie spodziewał tego zwolnienia. Dlatego zaskoczenie było moją pierwszą reakcją.

Jeszcze niedawno prezes Boniek zapewniał, że trener Brzęczek jest bezpieczny. Nie przegrał nic w grudniu i styczniu, a tutaj zwolnienie.

Gdyby to się stało po meczu reprezentacji, kiedy wyglądaliśmy słabo, byłoby to w jakimś stopniu zrozumiałe. A tutaj mamy przygotowania do imprezy, na którą Brzęczek jednak doprowadził kadrę.

POLSKA WYGRA Z WĘGRAMI? KURS 2.32 W TOTALBET!

To zwolnienie jest więc nieeleganckie?

Tak. Jest nieeleganckie. Ale nikt nie wie, co było decydującym powodem. Czy to były konflikty z zawodnikami, konflikty z PZPN-em… Trudno spekulować, nie ma sensu. Jedyną rzecz, nad którą mógłbym się zastanowić, jako były piłkarz, to pytanie, czy ta decyzja była konsultowana z zawodnikami? Według mnie taka rozmowa powinna się odbyć. Przynajmniej z czołówką polskiej kadry.

Sądzi pan, że tak się stało?

Nie wiem! Wiem, że warto byłoby, żeby głos zabrali sami piłkarze. Również dziś. Skończył się pewien okres i zawodnicy powinni się wypowiedzieć.

Teraz są takie reakcje, że po prostu dziękują trenerowi, ale też nie w jakiejś dużej liczbie.

Niektórzy dziękują, niektórzy się w ogóle nie odzywają. W każdym razie: w takich sytuacjach trudno się doszukać konkretnych przyczyn zwolnienia. Nie wszyscy byli zadowoleni ze stylu gry, ale pewne zadania postawione przed Brzęczkiem zostały zrealizowane. Jedziemy na Euro. Zaraz mamy eliminacje mundialu. W tym momencie zmieniać trenera? Chciałbym konkretnie wiedzieć – dlaczego?

To będzie tłumaczył Boniek w czwartek, ale wracając do piłkarzy: być może najwięcej powiedział Lewandowski, kiedy milczał przez osiem sekund.

Tak, to było jednoznaczne. Taka „wypowiedź” kapitana wiele nam pokazała.

Dzisiaj oczekiwałby pan od Lewandowskiego, żeby zabrał głos?

Tak. Absolutnie. Jako kapitan zespołu powinien to zrobić.

Ale co miałby powiedzieć?

Nie wiem, ale powinien zabrać głos. Albo podziękować w jakiś sposób, albo stwierdzić, że coś nie wyszło i teraz musimy iść dalej.

Niektórzy twierdzą, że on nic nie wiedział o tej zmianie i dowiedział się z oficjalnego komunikatu.

Wówczas mielibyśmy pewność, że ta decyzja nie była konsultowana z zawodnikami. I to byłoby błędem, bo w takich sytuacjach powinno się z zawodnikami rozmawiać. Pytać, czy dobrze im się pracuje z trenerem, czy źle. Zawodnik ma prawo wyrazić swoje zdanie. Dlatego do konsultacji powinno dojść.

POLAK KOLEJNYM SELEKCJONEREM? KURS 5.00 W SUPERBET!

Tym bardziej że nie ma co ukrywać – Lewandowski nie jest takim samym piłkarzem jak inni.

Przede wszystkim jest kapitanem. Sam nim byłem i wiem, jak to wygląda. Taki piłkarz powinien mieć prawo do zajęcia swojego stanowiska.

Dzisiaj mamy to zwolnienia i nowy selekcjoner będzie miał całą drużynę na dwóch-trzech treningach przed pierwszym gwizdkiem w eliminacjach.

Tak, ale zawodnicy w 90% – czy nawet więcej – przygotowują się do grania w swoich klubach. Na kadrę się przyjeżdża i pracuje nad taktyką, to jest zupełnie inna praca. Ona dla takiego szkoleniowca opiera się w głównej mierze na selekcji. Pod kątem aktualnej formy, systemu gry, jakim chce się grać. Choć oczywiście: czasu mamy bardzo mało.

Ale nie jest to według pana problem?

Nie, ja go widzę i to jest problem. Trzeba szybko sprawdzać formę zawodników, oglądać ich i – przede wszystkim – rozmawiać. Atmosfera w reprezentacji jest bardzo ważna. Trener nie będzie grał, tylko zawodnicy, ale oni muszą jego idee wykonywać na boisku. Do tego potrzebne jest zrozumienie, jeśli chcemy osiągać dobre wyniki.

Moim zdaniem nazwisko następcy Brzęczka powinno być znane już w czwartek, a tak ma nie być.

Poczekajmy do czwartku. Natomiast skoro już podjęto decyzję o zwolnieniu, to dobrze byłoby, żeby ten nowy selekcjoner był znany jak najwcześniej. Tym bardziej że – jak mówię – ta zmiana jest olbrzymim zaskoczeniem w tym momencie. Nie można się było jej spodziewać.

Z tego co się słyszy, Boniek nie chciał podejmować decyzji na gorąco.

Okej, prezes ma prawo przemyśleć, rozmawiać i konsultować. Ale ile zostało czasu do pierwszego meczu w eliminacjach. Bardzo mało. Będziemy się przygotowywać przez krótki okres.

Sądzi pan, że nowym selekcjonerem będzie obcokrajowiec?

Wolałbym się zastanowić nad tym – znów – czy zawodnicy będą pytani o zdanie, czy to będzie decyzja tylko i wyłącznie PZPN-u.

Pytam, bo jeśli zmieniać polskiego trenera na polskiego trenera, to odbiór opinii publicznej byłby bardzo negatywny. Poza tym piłkarze nie kupią go od razu.

W jeden-dwa dni się nie dochodzi do porozumienia. Potrzeba czasu, żeby wzmacniać więzi i dojść do porozumienia. Normalna sprawa. Faktem jest, że autorytet byłby lepszym wskazaniem. Kwestia psychologii – zawodnicy spojrzą na kogoś takiego inaczej, gdy on będzie nakreślał swój plan. Nie ulega wątpliwości, że to ma wpływ. Ale na końcu na boisku wykonać muszą to sami, bez niego. Poza tym autorytetem nie musi być trener zagraniczny.

Widzi pan takiego wśród Polaków?

Jest kilku, którzy dobrze się sprawują. Co innego jednak prowadzić zespół krajowy, a co innego prowadzić czołówkę polskiego piłkarstwa, rozbitą po całym świecie.

POLSKA WYGRA ZE SZWECJĄ NA EURO? KURS 2.55 W TOTOLOTKU!

I do tego zmierzam – dla Lewandowskiego na wstępie autorytetem nie będzie polski trener.

Początkowo tak, ale na końcu i tak wszystko polega na jednym: trener i zespół muszą być jednością. Jeśli tak się nie stanie, to nigdy nie będzie dobrych wyników.

W skali szkolnej – jaką ocenę wystawiłby pan Brzęczkowi.

Trzeba popatrzeć na jego liczby i zadania. Zakwalifikowaliśmy się do Euro, to było najważniejsze. W Lidze Narodów nie było dobrze, zespół nie grał najlepiej. Ale po tej radości z awansu, gdy zespół cieszył się razem z nim, to wydawało mi się, że dostrzegam jedność i wspólne porozumienie. Patrząc z zewnątrz, sądziłem, że chcą iść dalej razem.

To jaka ocena?

Nie jest zupełnie negatywna. To nie jest tak, że nic się nie udało. Ale kluczowe są oczekiwania. One są tak duże, że nie wiem, czy w ogóle są do spełnienia.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix

Opublikowane 19.01.2021 15:14 przez

Paweł Paczul

Liczba komentarzy: 32
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Myślę, że to nie jest aż tak istotne, czy trener będzie na wstępie autorytetem, ale czy będzie umiał ten autorytet zbudować warsztatem, zaangażowaniem i organizacją pracy. Czasu nie jest dużo, ale w ciągu pół roku niejeden papierowy autorytet może zostać zburzony, ale i niejeden zbudowany na tyle, żeby poszło to w dobrą stronę. Nawałka też nie zaczynał ze szczytów.

piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Klasy sie nie kupi chociaz sie jest milionerem p.Lewandowski

Konik "Artur" Konislawowdki
Konik "Artur" Konislawowdki
1 miesiąc temu

Na Euro jedzie pół Europy, więc wyczyn fest. Lewandowski swoje już powiedział, więc nie będzie bił śliny za Jerzego Górskiego, bo i po co.

Piknik
Piknik
1 miesiąc temu

Panie Konik nie chcę specjalnie bronić byłego selekcjonera, ale Polska dostała się do turnieju ME z pierwszego miejsca, znaczy nie skorzystała ze zmian systemowych w eliminacjach polegających na tym, że na turniej jechały nawet ekipy z trzeciego miejsca. Nawet gdyby powtórzyć dawny tryb eliminacji, że do Mistrzostw Europy dostają się tylko zwycięscy grup (tak było w latach 90 ) to Polska tak by jechała na ten turniej. Także tego akurat Brzęczkowi nie da się zabrać, że z reprezentacją wywalczył wyjazd na Euro.

Fago
Fago
1 miesiąc temu
Reply to  Piknik

Zobacz kolego, merytorycznie napisałeś a i tak, bezmózgi Cię minusuja, stado idzie gdzie najgłośniej zaryczą…

Fago
Fago
1 miesiąc temu

A ty tam nie pobrykasz, koniku polski..

SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu

Ilekroć czytam jakiś wywiad z Lubańskim o reprezentacji to widzę tam stwierdzenia „Lewandowski powinien to”, „Lewandowski nie powinien tamto”, mam wrażenie że jednak kłuje trochę to zrzucenie z tronu najlepszego strzelca.

Konik "Artur" Konislawowdki
Konik "Artur" Konislawowdki
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

W sumie kapitan z nadania rudego, więc co się będzie wychylał milczek. Lubański wypowiada się w kwestii obowiązków kapitana i nie podważa dokonań Lewandowskiego w żaden sposób , więc nie rozumiem po co tworzysz jakieś teorie z powietrza.

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
1 miesiąc temu

Po prostu, Lewandowski strzela teraz gole, a Lubański to stary dziad o którego dokonaniach mało kto już pamięta, więc można po nim jechać. Jeśli za jakieś 30 lat pojawi się ktoś kto przebiję Lewego to również każda jego wypowiedź nie będąca pochwałą, na temat tego kogoś będzie krytykowana i wielu kibiców będzie widzieć w Robercie jedynie zgorzkniały beton

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Przecież Robert już się wypowiedział.
Jego milczenie było bardziej wymowne niż 1000 słów.
Po co ma teraz strzępić język?

SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu

Pamiętam, jak mówił, że tak naprawdę Lewy nigdy nie pobije jego rekordu bo on przestał strzelać jak był przed 30tką i potrzebował dużo więcej meczów, więc się nie liczy. Aż musiałem to jeszcze raz przeczytać by się upewnić, że to mówił Lubański a nie Pele.

Konik "Artur" Konislawowdki
Konik "Artur" Konislawowdki
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

Kiedy to powiedział?

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Boniek rozewlił reprezentację i to on powinien się tłumaczyć. Tymczasem „dziennikarskie zera” informują, że jutro nie będzie jego konferencji prasowej. Ale to Lewy w środku sezonu Bundesligi ma organizowac jakieś konferencje prasowe… WTF? Czemu nie Peszko albo Błaszczykowski?

Fago
Fago
1 miesiąc temu

Tak rozwalił, a kiedy ta reprezentacja coś grała? Bo ja bywałem na reprezentacji, choćby 75 Polska Holandia i nikt nie zastanawiał się kto siedzi w PZPN… A wy tutaj gówniarze tylko życzeniowo pierdolicie. Propozycja, niech Rokuszewski, Piela, Paczul, Kowalczyk z Białkiem wybiorą selekcjonera i wezmą odpowiedzialność. Takiemu Rokuszewskiemu bycie dziennikarzem pomyliło się z pieskiem który nielubianym podszczywa nogawki i ciągle ujada. Fajnie przygadał Bońkowi, czy Kołakowskiemu, tyle że fajnie według niego… Takich jak on było wielu, Boniek przeżył ich ze 100.Pamietan jak podbiegł w meczu z Peru do takich rokich i jemu podobnych… Kto o nich pamięta? Nikt a równie mocno gryźli i ujadali jak ten wasz miszcz ciętego pióra. A Boniek to historia i osobowość. Myli się jak każdy a że gówniarzom zadarte noski uciera, brawa dla niego!

Rizer
Rizer
1 miesiąc temu

Szanowny Panie Lubański…

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Panie Włodzimierzu. Tak jak pana lubię bo pamiętam jeszcze z gry na boisku, tak teraz pan pitoli. Co ma mianowicie powiedzieć Lewandowski? Wielka szkoda, czy nareszcie?

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Odpieprz sie pan od Roberta – czep sie swojego fumfla rydzego.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu

Bardzo jestem ciekaw tych polskich trenerów, którzy według p. Włodzimierza dobrze się sprawują, szkoda, że redaktor nie pociągnął wątku, zapewne byłoby zabawnie.

Turbokoń
Turbokoń
1 miesiąc temu

„Konsultacja z zespolem” brzmi pieknie i tak demokratycznie, jako fraza. Ale jak to przetlumaczyc na prosty jezyk, to wychodzi gorzej: zapytac 20-latkow czy by nie wymienic im szefa?

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Pan Włodzimierz był świetnym piłkarzem ale teraz nie ma zbyt wiele sensownych przemyśleń.
Nie pamiętam by jako kapitan reprezentacji Polski wyrażał się na kontrowersyjne tematy. Może więc lepiej niech zostawi w spokoju Roberta Lewandowskiego?
Robert swoim 9-cio sekundowym milczeniem wystarczająco jednoznacznie ocenił „selekcjonera” z Bożej łaski.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 miesiąc temu

„Można się z tym zgadzać, można się nie zgadzać, ale byłego wybitnego piłkarza zawsze warto posłuchać.”
Nie, nie zawsze warto i jest na to wiele nader aktywnych w mediach przykładów.
A Lewandowski po co ma się teraz wypowiadać na temat zwolnienia Brzęczka? Jaki sens? By było o czym pisać? Bzdura.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 miesiąc temu

„Można się z tym zgadzać, można się nie zgadzać, ale byłego wybitnego piłkarza zawsze warto posłuchać.”
Nie, nie zawsze warto i jest na to wiele nader aktywnych w mediach przykładów.
A Lewandowski po co ma się teraz wypowiadać na temat zwolnienia Brzęczka? Jaki sens? By było o czym pisać? Bzdura.

Shhd
Shhd
1 miesiąc temu

Paczul, istnieje opcja nie publikowania wywiadu kiedy rozmówca nie ma nic ciekawego do powiedzenia.
W tym przypadku nie dowiedzieliśmy się niczego- same nie wiem, różnie to może być .
„Widzi Pan takiego wśród Polaków? Jest kilku którzy dobrze się sprawują”
Normalnie okładka do the sun gotowa

Elkorn
Elkorn
1 miesiąc temu

Co ma Lewandowski powiedziec?

Observver
Observver (@observver)
1 miesiąc temu

Tak patrząc czysto ekonomicznie, to Lewemu potrzebny był kapitan reprezentacji, a nie kadrze kapitan Lewy… Za jego kapitanowania sukcesy odniosły kontrakty reklamowe, a nie reprezentacja.

Fago
Fago
1 miesiąc temu

Kto się ma niby nie zgadzać? Dwa paralytyki Paczul, Rokuszewski, czy może Piela? Z kim z Lubańskim? Dzieciaki z weszło piaskownicy. Za ciency i nic nie znaczący jesteście….

foka
foka
1 miesiąc temu

dajcie już spokój temu Lewandowskiemu …Lewandowski to Lewandowski tamto… jakby nie On to by to dopiero wszystko chu…oVo wyglądało … niech głos zabierze PZPN i jego OGARY biorą kasę za zwalnianie i za przyjmowanie …

fakty po faktach
fakty po faktach
1 miesiąc temu

betoniarz-zbrojarz jak juskowiak.

jan
jan
1 miesiąc temu

dlaczego nikt nie napisze……Boniek wezmie wlocha i podzieli sie kasą…oczywista oczywistosc …w d…pie ma wzgledy sportowe

Romek
Romek
1 miesiąc temu

Już zabrał. Milczeniem. Dość Waszej „piłkarskiej” kliki. Zrobiliście swoje i teraz macie loże VIP. Czasy i piłka się zmieniły. Wy nie. Wielki szacunek dla Was, ale nie bądźcie jak Engel i Wójcik. Zostańcie mile wspominani

Pytadokolan
Pytadokolan (@pytadokolan)
1 miesiąc temu

Ja tam nie wiem ale co ma piłkarz do warunków zatrudnienia trenera?

Taiczo
Taiczo
1 miesiąc temu

Przecież Lewy już raz się dosłownie wypowiedział i to przez całe 8 sekund milcząc powiedział więcej niż trzeba było. Mimo, że ostrzegał, że to nie jest dobry pomysł, aby on wtedy poszedł do kamery.
Wuja NIGDY nie powinien był zostać selekcjonerem i jedyna winna osoba nie jest za to w ogóle atakowana czyli rudy mąciciel. Gość powinien się podać do NATYCHMIASTOWEJ dymisji, a tutaj słychać głosy, że mają zmienić przepisy aby mógł znowu wystartować.

Anglia
04.03.2021

W Anglii po staremu: Liverpool dziaduje, Chelsea Tuchela wygrywa, a sędziowie…

Na początek zagadka. Ile razy przegrał Liverpool w pierwszych 100 meczach pod wodzą Juergena Kloppa na Anfield? Cztery. Ile razy Liverpool przegrał na Anfield w ostatnich pięciu meczach? Pięć. Właściwie nie mieści się to w głowie, ale taka jest smutna prawda. The Reds w Premier League po prostu dziadują.  Dzisiaj nie było inaczej. Jeśli mamy […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Pech nas nie opuszcza”. Ojrzyński narzeka na remis z Wisłą Płock

W zaległym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy między Wisłą Płock a Stalą Mielec padł remis 2:2. Na pomeczowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski i Leszek Ojrzyński, trenerzy obu drużyn, nie byli zadowoleni z podziału punktów.  Niezadowoleniu Sobolewskiego nie sposób się dziwić. W weekend jego Wisła Płock przegrała 1:3 z Wisłą Kraków, mimo że prowadziła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Napoleon, Strażnik Teksasu i raper Foszmańczyk. Wyjątkowa prezentacja Ruchu

Tradycyjne prezentacje drużyn przed sezonami albo rundami bywają sztampowe. Tak naprawdę zazwyczaj nie dzieje się na nich nic specjalnego, bo i też wcale niełatwo o jakąś wielką kreatywność. Zupełnie inaczej do tematu podszedł Ruch Chorzów. Filmik z prezentacji, zatytułowany „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!”, robi wrażenie.  Ruch zorganizował prezentację w wersji online […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Stal Mielec jednak nie chce do I ligi

Stal Mielec walczyła z Wisłą Płock o życie. Dziś już miało nie być żadnego „zmiłuj się”, żadnego tłumaczenia, że bramkarz rywali rozegrał super mecz, że graliśmy dobrze, ale nic nie wpadało. No i Stal walczyła jak o życie, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej jako drużyna istniała tylko teoretycznie, a gdy zaraz po przerwie […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Niepewna przyszłość Milika w Marsylii. „Wiele zależy od rynku”

Od dobrych kilku- lub kilkunastu miesięcy Arkadiusz Milik stanowi łakomy kąsek na europejskim rynku transferowym. Padają przeróżne kierunki – przede wszystkim włoskie, ale też angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie. Do wyboru, do koloru. Polski napastnik na wiosnę zakotwiczył jednak w Olympique Marsylia i wydaje się, że obie strony są na razie na tyle zadowolone ze współpracy, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Szok i niedowierzenie! Karlo Muhar radzi sobie w Turcji

Pamiętacie jeszcze Karlo Muhara? Co to był za grajcar. A tak serio, to w Lechu kompletnie się nie sprawdził i zimą poszedł na wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu. Może wielu przyjmie to za żart, wielu za opowieść rodem z kart książek fantastycznych, ale jak się okazuje 25-letni Chorwat bardzo przyzwoicie radzi sobie w Super Lidze, która przecież […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bayern podpisuje długi kontrakt ze swoją gwiazdeczką

Jamal Musiala to perełka. Ma zaledwie osiemnaście lat, a w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów z Lazio. Teraz niemiecki dziennik Bild informuje, że młody pomocnik bawarskiego klubu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem.  Według największej niemieckiej bulwarówki Musiala widziany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kasperczyk zachwala nowy nabytek Podbeskidzia

Marco Tulio przyszedł do Podbeskidzia z Mlady Boleslav tydzień temu, a już zdążył kupić sobie przychylność trenera bielszczan, Robert Kasperczyk, który zapowiada, że da szansę debiutu swojemu nowemu nabytkowi już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk.  – Bieżący mikrocykl treningowy jest pierwszym, jaki przepracuje z nami Marco Tulio. Nie ukrywam, że każdy trening przybliża go […]
04.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec

Znamy już składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec. Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rodriguez, Uryga, Cabezali – Michalski, Szwoch, Rasak, Lesniak, Kocyła – Tuszyński. Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbhadzhiyski, Jonathan de Amo, Granlund – Tomasiewicz, Matras, Forsell – Zjawiński, Jankowski. Start meczu o 20:30. Fot. 400mm.pl
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz reprezentantów?

Jutro Paulo Sousa ogłosić ma listę powołanych przez siebie piłkarzy. Zapewne niedługo powiększy się nam więc wykaz reprezentantów. Niejako z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba zgadnąć to, kto się już na nim znajduje. Zadanie jest proste – my podajemy powtarzające się nazwiska reprezentantów Polski, a wy macie wskazać ich imiona. Takich, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa […]
04.03.2021
WeszłoTV
04.03.2021

W quizie jest Kowal, zwycięzcą będzie Kowal?

Będziemy grali w curling monetami i Kowal powie, że to nieuczciwe, ale to uczciwe. Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny odcinek naszych głupich zmagań.  
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Real bez napastnika? Problemy kadrowe Królewskich przed derbami Madrytu

Już w niedzielę hitowe starcie w lidze hiszpańskiej. Atletico kontra Real na Wanda Metropolitano. Derby Madrytu. I choć historycznie zazwyczaj mecze te wygrywa Real, to w tym roku faworytem wydaje się Atletico. I to nie tylko dlatego, że przewodzi tabeli La Liga, ale również dlatego, że Królewscy pogrążeni są w nieustającym kryzysie kadrowym. Niewykluczone, że do […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Trener Brighton o Moderze: – Dobrze się wpasował

Ostrożnie do regularnej gry w Premier League wprowadzany jest Jakub Moder. Choć z drużyną trenuje od początku roku, to dopiero w minionej kolejce otrzymał sześciominutową szansę na boiskach angielskiej elity. Mimo to Graham Potter, szkoleniowiec Brigton, zdaje się dostrzegać jego talent.  – Podoba mi się Moder. Gołym okiem widać jego umiejętności. Dobrze się wpasował, odnalazł […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hainer przekonuje, że Bayern stać na Haalanda

Herbert Hainer, w rozmowie ze Sport1, zapowiedział, że Bayern Monachium stać na sprowadzenie Erlinga Brauta Haalanda.  – Chcemy jeszcze mocniej postawić na ścieżkę pozyskiwania młodych zawodników z wybitnymi umiejętnościami. Jesteśmy ekonomicznie bardzo silnym i zdrowym klubem. Zawsze możemy pozwolić sobie na sprowadzenie każdego piłkarza, jeśli jesteśmy w pełni przekonani o tym, że podniesie poziom naszego klubu […]
04.03.2021
Inne sporty
04.03.2021

Nieoczywisty mistrz. Najważniejsze mgnienia Błachowicza w UFC

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się najważniejsze starcie w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz stanie do pierwszej walki pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka będzie jedna z największych gwiazd tego sportu na świecie – Israel Adesanya, mistrz wagi średniej. Polak – jak zwykle u bukmacherów – nie jest faworytem tego starcia. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Polish Kit League. Jak z koszulki zrobić małe dzieło sztuki

A gdyby tak zebrać w jednym miejscu najzdolniejszych polskich grafików zajaranych piłką nożną i poprosić ich o… rywalizację na najlepszy projekt koszulki meczowej? Polish Kit League, czyli jedyna polska liga projektowania piłkarskich t-shirtów, powoli wychodzi z czeluści Twittera i coraz mocniej przedostaje się do świadomości polskiego środowiska piłkarskiego. „Mecze” grafików, którzy ścierają się w przyjacielskiej […]
04.03.2021