post Damian Smyk

Opublikowane 14.01.2021 06:50 przez

Damian Smyk

– Pan Kołakowski w programie telewizyjnym publicznie przyznał, że istnieje jakaś umowa doradcza. Konflikt interesów pomiędzy pośrednikiem transakcyjnym, a klubem, w którym ma coś do powiedzenia, może istnieć i trzeba to wyjaśnić. Zrobimy to również na skutek pana artykułu. Całą sprawę zainicjował sam zainteresowany, bo wypowiadał się na tematy Arki Gdynia, a nie na te dotyczące jego działalności menedżerskiej. To, że pośrednik transakcyjny opowiada o tym, jak się zarządza klubem w I lidze, jest zastanawiające i dziwne – mówi Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN, w „Przeglądzie Sportowym. Co tam dziś w prasie?

„SPORT”

Dokładnie za pięć miesięcy rozegramy mecz ze Słowacją na Euro. Odliczanie czas zacząć, a Janusz Kupcewicz mówi o bolączkach polskiej kadry w perspektywie otwarcia turnieju.

Jesteśmy gotowi do meczu ze Słowacją?

– Pięć miesięcy to sporo czasu. Nie wiadomo, czy wszyscy będą zdrowi, czy ktoś nie będzie kontuzjowany i jakim składem wybiegniemy na boisko. Może dojdzie ktoś nowy… Trochę za wcześnie, by mówić o szczegółach.

To inaczej – gdzie dziś szukać bolączek polskiej reprezentacji?

– Przede wszystkim na bokach, co powtarzam cały czas. Chodzi mi zarówno o defensywę, jak i drugą linię. Trudno zastąpić kogoś takiego jak Łukasz Piszczek… Na tę chwilę piłkarze, którzy grają na tych pozycjach, nie zdają egzaminu. Udowodnili to Włosi, obnażając nasze braki.

Pod koniec zeszłego roku, po meczach rozegranych w Lidze Narodów, nie sposób być optymistą…

– A kiedy reprezentacja Polski zdobyła jakiś medal? Mamy takich, a nie innych piłkarzy i nic nie poradzimy. Kilku z nich jest naprawdę bardzo dobrych, ale gros – niestety – prezentuje przeciętny poziom. Podobnie można powiedzieć o młodzieży. Żeby w prawie 40-milionowym kraju nie było zawodników, którzy byliby w stanie osiągnąć znaczący sukces? Przyzna pan, że to nie świadczy o nas najlepiej.

Górnik Zabrze przez koronawirusa zrezygnował z wyjazdu na zagraniczne zgrupowanie. Zabrzanie zostali na miejscu i próbują różnych środków, by jednak urozmaicić te zajęcia. Jednym ze sposobów jest trening w hipoksji.

W tej sytuacji trenerzy i działacze zdecydowali, że zamiast dwutygodniowego zgrupowania na Cyprze i treningów na zielonym boisku w temperaturze 20 stopni, drużyna zostanie na miejscu. „Górnicy”, o czym w środowym wywiadzie dla „Sportu” mówił trener Marcin Brosz, nie próżnują. Mieli przygotowany alternatywny plan i obecnie go realizują. Za piłkarzami 5. zespołu ekstraklasy zajęcia na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie odbył się trening w hipoksji. Co to takiego? – Hipoksja to warunki wysokogórskie – tłumaczy doktor Miłosz Drozd. – To stan wytrenowania całego organizmu lub niektórych tkanek, wskutek zwiększonej ilości tlenu w płucach. To taki proces, który pomoże zawodnikom biegać dłużej, lepiej i aktywniej – mówi przed klubową kamerą naukowiec i chwali zabrzan. – Bardzo fajnie wyglądają i widać, że ich potencjał motoryczny stoi na wysokim poziomie. Nie bez kozery przodują we wszystkich statystykach, jeśli chodzi o bieganie – zaznacza dr Drozd. Faktycznie, po pierwszej części rozgrywek w liczbie przebiegniętych kilometrów z Górnikiem nie może konkurować żaden zespół. Jego średnia wynosi 117,99 km na mecz. To o prawie 3 km więcej niż Pogoń. Szczecinianie mają w nogach 115,30 km na spotkanie.

Ekstraklasa na sprzedaż, czyli jak co roku – zagraniczne kluby chętnie łowią zawodników w polskich klubach. Kto jest najbliżej wyjazdu? Kiedy powinno się decydować na transfer? Jak dobrze trafić z wyborem klubu?

– Musimy pamiętać, że wykładnią nie jest pół sezonu czy 6 meczów, ale powinien nią być minimum sezon – tłumaczy Paweł Golański, były reprezentant Polski, a obecnie ekspert telewizyjny, który jest także związany z agencją menedżerską INNfootball. – Nasza ekstraklasa pokazuje jednak, że młodzi piłkarze po kilkunastu dobrych spotkaniach znajdują się w notesach skautów całej Europy, a później następuje weryfikacja, jak to było chociażby w przypadku Patryka Klimali. Ci zawodnicy „wystrzelili”, dobrze się u nas prezentowali, ale zderzyli się z rzeczywistością. Oczywiście są to młodzi piłkarze, mogą jeszcze wznieść się na wyżyny, ale to pokazuje, że nawet jeśli jest się młodym i utalentowanym, to często mocniejsze ligi i mocniejsze kluby dokonują weryfikacji – ostrzega Golański. Puchacz czy Kamiński jakość pokazują już od wielu miesięcy, więc na transfer są już zapewne gotowi. Podobnie mogą mówić o sobie Przemysław Wiśniewski z Górnika czy Karol Fila z Lechii. Ich też łączono z większymi klubami. Fila był przecież bliski przenosin do Celtiku, „Wiśnia” rok temu łączony był z praską Slavią, ale ostatecznie obaj zostali w swoich drużynach, gdzie są podporami. Obaj mogą jeszcze odejść, a fakt, że w tym roku skończą 23 lata, nie ma tu żadnego znaczenia. Tomasz Kędziora w 2017 roku opuścił Lecha równo miesiąc po swoich 23. urodzinach. Trafił do Dynama Kijów, rozwinął się, jest tam bardzo ceniony, zadebiutował w Lidze Mistrzów i stał się godnym następcą Łukasza Piszczka w reprezentacji. Wschód nie zawsze jest gorszy od Zachodu.

Atletico na półmetku sezonu jest liderem ligi hiszpańskiej, a Diego Simeone został trenerem dekady. Madrytczycy mają swój moment chwały. Natomiast nie dołączy do nich Arkadiusz Milik – Atletico znalazło już piłkarza do ataku.

Atletico przerwało dobrą passę Sevilli, niepokonanej od 8 spotkań. „Chicos del Cholo”, jak mawiają o zawodnikach trenera Diego Simeone, odnieśli 5. z rzędu zwycięstwo i 13. w mistrzostwach. Stracili dotąd 6 goli, najmniej z wszystkich klubów w pięciu czołowych ligach Europy. Poprawili też skuteczność i pod tym względem Atletico ustępuje tylko Barcelonie, ale rozegrało dwa mecze mniej. Jednak w klubie widzą konieczność wzmocnienia ataku i nie tylko odejście Diego Costy ma znaczenie, bo on i tak od dłuższego czasu grał poniżej oczekiwań. Arkadiusz Milik już nie pojawia się w tych planach, ale Francuz Moussa Dembele z Olympique Lyon. Z tego klubu przed sezonem miał do Barcelony odejść Holender Memphis Depay, rozczarowany sytuacją, że Lyon jest poza europejskimi pucharami. Sprawę odłożono do zimy, teraz okazuje się że Depay będzie w Lyonie do końca sezonu, bo jest szansa na mistrzostwo. W tej sytuacji zimą chce odejść z klubu coraz mniej grający Moussa Dembele. W tym sezonie tylko trzykrotnie zagrał całe mecze, ostatni raz we wrześniu i zdobył jedną bramkę. W dwóch wcześniejszych strzelał odpowiednio 15 i 16, więc w Atletico raczej spoglądają na tamten dorobek.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

PZPN przyjrzy się działalności Jarosława Kołakowskiego w Arce. Formalnie prezesem klubu jest jego syn Michał, ale Kołakowski senior w „Stanie Futbolu” stwierdził, że formalnie jest dyrektorem sportowym Arki. To sprzeczne z przepisami związkowymi.

– Departament Rozgrywek Krajowych gromadzi dokumentację dotyczącą spraw licencyjnych i z tego co wiem, to pan Jarosław Kołakowski nigdzie w papierach nie figuruje jako pracownik Arki Gdynia. Udało się nam to potwierdzić. Postępowanie sprawdzająco-wyjaśniające musi jednak zostać przeprowadzone – mówi rzecznik dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski. – Pan Kołakowski w programie telewizyjnym publicznie przyznał, że istnieje jakaś umowa doradcza. Konflikt interesów pomiędzy pośrednikiem transakcyjnym, a klubem, w którym ma coś do powiedzenia, może istnieć i trzeba to wyjaśnić. Zrobimy to również na skutek pana artykułu. Całą sprawę zainicjował sam zainteresowany, bo wypowiadał się na tematy Arki Gdynia, a nie na te dotyczące jego działalności menedżerskiej. To, że pośrednik transakcyjny opowiada o tym, jak się zarządza klubem w I lidze, jest zastanawiające i dziwne – dodaje mecenas Gilarski.

Marek Koniarek wspomina zimowe obozy przygotowawcze za jego czasów. Sporo fajnych anegdot. Na przykład tak, jak na obiad zjeżdżali na poręczach, bo nogi były tak zmęczone, że już nie niosły.

Może któryś z piłkarzy obecnego pokolenia, narzekający na monotonność zgrupowań i natężenie pracy, rzuci okiem na naszą rozmowę i pomyśli: „No, jednak nie mam tak źle!”.

– Oj, nie wiem, czy szczególnie ci dzisiejsi, młodsi piłkarze kiedyś daliby radę. Rzecz jasna wówczas były inne metody szkoleniowe i bez sensu je porównywać. U trenera Huberta Kostki zimowe zgrupowanie spędzaliśmy w górach. Zaznaczę, a właściwie przypomnę, że kiedyś przerwa między rundą jesienną i wiosenną trwała ze trzy miesiące. Był więc czas, by nas mordować. Nazywam tak szczególnie pierwszą część okresu przygotowawczego. Przez kilka tygodni często widzieliśmy piłkę, ale lekarską! Przygotowania do ligi pod względem fizycznym trwały dwa miesiące. Organizm dostawał w kość, lecz jeszcze mocniej dobijała nuda. W kółko patrzyło się na te same twarze, robiło te same ćwiczenia, bo trudno o urozmaicenie, skoro szykujesz się dwa miesiące. No nie było siły, wiele zajęć musiało się powtarzać. No i te góry… Wyprawa w nie trwała około trzech godzin, a kiedy ktoś się zawieruszył, trzeba było czekać, aż dołączy i wtedy to chodzenie wydłużało się z pół godziny. A śniegu leżało powyżej kolan. W trakcie pierwszego, dwunastodniowego obozu góry były „grane” każdego ranka. A oprócz nich jeszcze dwa treningi. Popołudniowy w hali gimnastycznej, a wieczorny bywał grą w siatkonogę lub zajęciami na basenie. „Bieganie po górach” – to taki umowny termin. Wchodziło się pod górę, a biorąc pod uwagę ilość śniegu, nie było to lekkie zajęcie. Truchtało się na płaskich odcinkach. Z góry, już umęczeni, ścieżkami gładko zjeżdżaliśmy na plecach, bo nosiliśmy ortalionowe kurtki.

A drugi trening?

Stacyjny. W hali zaliczało się stacje. Ćwiczenie z piłką lekarską. Następnie skoki przez płotki, skok przez skrzynię, materace, drabinki, no wszystko! Do pokonania było ze dwadzieścia stacji, w odpowiednim czasie, minuta, półtorej. Przeskoków przez płotki robiło się ze dwieście. Później kolacja, a po niej, jak wspomniałem, basen lub siatkonoga. Po górach i stacjach nikomu już nie chciało się ani jednego ani drugiego.

„SUPER EXPRESS”

Bielik bardzo dobrą formą w Derby przybliża się nie tylko do powołania na najbliższe mecze kadry, ale i na Euro. A Milik? Zbigniew Boniek twierdzi, że bez gry na Euro nie pojedzie.

W tym sezonie zagrał dziewięć meczów w angielskiej Championship. Wprawdzie Barany zajmują miejsce w strefie spadkowej, ale polski pomocnik może być zadowolony ze swojej postawy. Jego grę docenili także kibice portalu Give Me Sport, którzy uznali, że zasłużył na miano najlepszego piłkarza Championship w grudniu! Trzeba przyznać, że to duże wyróżnienie dla naszego rodaka. Może być dumny, że tak szybko wskoczył na najwyższy poziom. W niezwykle trudnej sytuacji jest za to Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli znalazł się w potrzasku po tym, jak zdecydował się nie przedłużać umowy z włoskim klubem. Ofert dla polskiej gwiazdy nie brakuje, ale przez cały czas coś stoi na przeszkodzie. 

Poza tym – nową dyrektorką w West Hamie zostanie była gwiazda porno. Tekst krótki, zdjęcie duże – nie ma za bardzo czego zacytować. No chyba, że tytuły filmów, w których pani zagrała – m.in. – „Lesbijki w szkole dla pielęgniarek” czy „Lubieżne żony w pracy”.

„GAZETA WYBORCZA”

Dzisiaj króluje piłka ręczna i siatkówka, o futbolu nic.

fot. FotoPyk

Opublikowane 14.01.2021 06:50 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 37
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
13 dni temu

Teraz PZPN będzie kontrolował Kołakowskiego. Jak chciał kupić Arkę to nie można było tego zrobić? To trzeba najpierw pozwolić na zakup klubu przez agenta na słupa? I teraz zacząć kontrolować, gdy zaczną pojawiać się patologiczne sytuacje w klubie?

Rudzielec
Rudzielec
13 dni temu
Reply to  Radek

Przecież to typowa zasada, którą kierują się dziady z PZPN. Kontrola zaczyna się wtedy kiedy gówno wypłynie.
Czekam na wnioski tej błyskotliwej kontroli.

Radek
Radek
13 dni temu
Reply to  Rudzielec

PZPN zrobi kontrole i powie, że wszystko jest OK.

Tym powinno się zainteresować CBA. Przecież to wygląda na ściąganie własnych zawodników do klubu, którego jest się właścicielem, a zarazem klubu współfinansowanego przez miasto. Śmierdzi wałkiem w chuj. Jak Kołak -syn-właściciel (jego syn to przecież słup) negocjuje kontrakt z agentem Kołakiem-ojcem za który zapłaci mu z samorządowej kasy. Parodia. Ale jak Kołakowski przejmował klub to oczywiście mało kto to widział. Obejrzałoby się jakieś Stanowisko o tym, ale niestety szef portalu jest zajęty Najmanem, Trumpem i feministkami.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
13 dni temu
Reply to  Radek

Biorąc pod uwagę naczelną zasadę którą w ostatnim czasie kierują się dziennikarze: „o funflach albo dobrze, albo wcale” (która nawiasem mówiąc przeczy jakiejkolwiek dziennikarskiej etyce) to zobaczymy tu artykuł o Kołakach jak świnia niebo.

Radek
Radek
13 dni temu

Roki pewnie bardzo chętnie by coś wysmarował, ale sumienie narodu Stanowski mu pewnie zabronił.

azaa
azaa
13 dni temu
Reply to  Radek

Roki jeszcze się wycwanić trochę musi. Odwaga jest, ale wciąż mi brakuje u niego takiego umiejętnego odbijania chamskich szpilek. Po tym jak mu Kołakowski jechał od kupienia sobie klubu i żeby mu Stano podwyżke dał, szkoda że Roki nie zagadał go w stylu Jarosława o jakiś temat typu oprogramowanie komputerowe a potem nie odpowiedział mu coś w stylu że „jeśli nie podoba się Panu np. oprogramowanie komputerowe x, to niech sobie Pan założy najpierw firmę konkurencyjną dla Microsoftu a potem krytykuje”, a następnie odwrócić twarz do kamery i powiedzieć „panie prezydencie Gdynii, apeluję do pana żeby dawał pan wyższą dotację dla Arki, tak żeby Kołakowski jeszcze więcej trzepał hajsu na swoich zawodnikach z publicznych pieniędzy, a zgromadzone środki przeznaczył na budowę Microsoftu 2”.

Konrad
Konrad
13 dni temu
Reply to  Radek

O! Czyżby zmienił orientację?

Jaro
Jaro
13 dni temu
Reply to  Radek

Najśmieszniejsze jest to, że gdyby Kołakowski sam otwarcie o tym nie powiedział, to nikt w tym kurwidołku zwanym potocznie PZPN nie zareagowałby na całą „aferę”

Konrad
Konrad
13 dni temu
Reply to  Radek

Kupił Arkę, żeby na niej zarobić. Już rozpoczął proces niszczenia-sprzedał najlepszych zawodników. Zakupił (czytaj miasto Gdynia) takich piłkarzy ze swojej stajni, których nie był w stanie nikomu sprzedać. 25% akcji klubu jest w posiadaniu miasta, mała sycylia

Rudzielec
Rudzielec
13 dni temu

Rudy i jego świta jak zwykle na straży prawa!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
13 dni temu
Reply to  Rudzielec

Zibi na białym koniu zawsze wjeżdża w kluczowych chwilach (czytaj: gdy reputacja i PR związku kuleją).

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
13 dni temu

Milik jednak nie idzie do Atletico?! No niemożliwe 🙂

H.CH.Andersen
H.CH.Andersen
13 dni temu

A kiedy u Was zapowiedź MŚ w ręczną?

WojtekGKS
WojtekGKS
13 dni temu

Kiedy Arka zostanie ukarana odjęciem 10 punktów to dopiero będzie można mówić o karze. Dostaną do zapłacenia 15 tysięcy, Kołakowski powie, że się nie zgadza, ale zapłaci i wszyscy będą zadowoleni. A gdzie przyzwoitość?? PZPN stoi na straży Polski Ludowej, pomimo jej rozwiązania…..smutne….

Czarny Piotruś
Czarny Piotruś
13 dni temu
Reply to  WojtekGKS

Wnioskuję również za ukaranie sysia dożywotnim odcięciem netu za obronę ziomka kołaka na tłiterku!

Dzoszua
Dzoszua (@dzoszua)
13 dni temu

Uuu, Roki, i po co było zadawać niewygodne pytania? To było wcale nie potrzebne.

ropa
ropa
13 dni temu

No kto, by się spodziewał.

Marian
Marian
13 dni temu

Ja pierdolę, ile on na te przysiady bierze?

Screenshot_20210114_094754.jpg
FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
13 dni temu
Reply to  Marian

„Te, Mane, stań no tu koło tej sztangi to Ci jakieś ładne zdjęcie cyknę, żeby wszyscy widzieli jak zap….. na tych treningach. No i na insta będziesz miał jak znalazł”.
Czyli coś jak golenie gładkiej twarzy bez zarostu w reklamach Gillette’a 🙂

Boski
Boski
13 dni temu
Reply to  Marian

To są bumpery, mało ważą a wyglądają na cięższe przez grubość, max 25 kg na stronę

gjfdjgjfdkfhdaassghdgagdadsshsgdssgsadsh
gjfdjgjfdkfhdaassghdgagdadsshsgdssgsadsh
13 dni temu

https://skutecznetypowanie1x2.blogspot.com/ – Wczoraj trafili 310 kurs kuponu. Sam skorzystalem i zarobilem ponad 10 tys. Smialo polecam ich typy bukmacherskie. Kolejny kupon mają już na dziś.

Efir
Efir
13 dni temu

W Wiśle współwłaścicielem klubu jest jeden z piłkarzy, klub łamie prawo wykorzystując third party ownership. Wszyscy milczą i jest ok.

janusz
janusz
13 dni temu

Przecież od pół roku to wiadomo., jak i przez kogo naprawdę jest zarządzana Arka.
przybierało to karykaturalna postać.
Newsy w mediach- np. Arka zainteresowana Łukaszem Wosztyńskim.
Czyli- czytaj- Arka, klub będący własnością familii Kołakowskich ( m.in. Jarosława, bo przecież młody Kołakowski takich pieniędzy, by kupić Arkę jeszcze w życiu nie zdążył zarobić ) jest zainteresowany piłkarzem z Agencji Piłkarskiej KMF ( czy jakoś tam ) Jarosława Kołakowskiego -Łukaszem Wolsztynskim.
A teraz sprawdźcie-ilu piłkarzy grających obecnie w Arce jest związanych z Agencja Jarosława Kołakowskiego.
ostatni nabytek-wzmocnienie Arki , które albo wola o pomstę do do nieba, albo budzi śmiech- Fabian Hiszpańskim z KKS Kalisz- II ligowego klubu będącego również własnością familii Kołakowskich.
Tak się „robi” interesy w polskiej piłce.
Ale skoro Prezes PZPN Zbigniew ” w 1982 r. w Hiszpanii” Boniek mówi publicznie, ze n ie pozwoli by Milik, nie grający w klubie miał grać na Mistrzostwach Europy???
Prezes taki mówi?
A gdzie i co na to trener?
jaki jest to jest, ale jest.
To trener decyduje kto będzie grał na Mistrzostwach Europy. jak uzna, ze Milik, nawet nie grający jest Mu potrzebny to Go powoła. powoła też spoconego Jasia Tomaszewskiego, jezeli tak uzna.
Bo to On jest trenerem.
A nie Boniek.
Ale wypowiedz Zbigniewa „panie, weź pan ten mikrofon” Bonka pokazuje rzeczywisty stan polskiej piłki nożnej.
Sytuacja z Jarosławem Kołakowskim tylko to potwierdza.

Arkowiec
Arkowiec
13 dni temu
Reply to  janusz

Janusz Kaftan taki z Ciebie Arkowiec a wszystko robisz zeby dowalili Arce

Janusz
Janusz
11 dni temu
Reply to  Arkowiec

Nie.
Nie będę udawał, że sytuacja z Kołakowskimi jest uczciwa.
Bo ona uderza w Arkę.
Kupli Arkę by robić interesy na niej.
Ok.
Ale to maja być i muszą być – uczciwe interesy.
Niech zarabiają.
Ale niech Arka ma z tego korzyść sportową.
A nie pozbycie się piłkarzy-ostatnio Marciniaka i Jankowskiego, a ściąganie Hiszpańskiego-27 letniego piłkarza, z którego wszędzie być rezygnowano, aż przygarnął Go II ligowy KKS Kalisz -klub Kołakowskich.
Teraz ma być wzmocnieniem Arki?
Hiszpanski z II ligowego klubu, gracz 27 letni ma być wzmocnieniem????
Ktoś sobie żarty robi?
Kołakowski gdyby nie sytuacja z tymi partaczami Midakami-mógłby co najwyżej powąchać Kołakowski od drzwi wejściowych do klubu Arka Gdynia.
Nawet nie pocałować, a powąchać.
Jego decyzje sa nietrafione. Cały letni zaciąg- te wszystkie Mazki, Drewniaki, kwietnie, Siemaszki- to pomyłka.
I boję sie jednego- oby, powtrzam oby- za chwile nie okazalo sie, że Kolakowski są jeszcze gorsi od Midaków

Teddy
Teddy
13 dni temu

odrażajacy typ ten Kołakowski. Wódki bym się z nim nie napił. Paszoł won, szemrany dziadu.

egzekutor_77
egzekutor_77 (@egzekutor_77)
13 dni temu

A jak się nazywa ta nowa pani dyrektor z West Hamu?? Kolega pyta…

Basta !
Basta !
13 dni temu

Bla bla bla – SZCZUREK MUSI ODEJŚĆ!! Gdynia to perła wśród polskich miast, a ten się zagnieździł jakby to był jego prywatny folwark. Wpuścić kogoś z opozycji to zaraz trupy z szafy zaczną wypadać i okaże się, że nie tylko środowisko piłkarskie temu wszystkiemu winne. Co to za bzdura, że nie ma kadencyjności w samorządach. Mała warszafka tutaj się robi, a Olimpijska to chyba drugi najmodniejszy adres po Mazowieckiej patrząc jakie znane „facjaty” można uchwycić co mecz na VIPach z Listkiewiczami i 711 na czele. No sami krystaliczni ludzie.

Konrad
Konrad
13 dni temu
Reply to  Basta !

Totalny przekręt , tzw. „lotnisko”-ogromne marnotrawstwo publicznych pieniędzy to tylko pierwszy lepszy przykład rządów tej sitwy!

Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano
Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano (@tohp)
13 dni temu

Kołak a raczy Kołek to kupa szittu!

Ssa Pento
Ssa Pento
13 dni temu

Tu nie ma co sprawdzać, w stanie futbolu wyraźnie powiedział że jest dyrektorem sportowym i przez cały program odpowiadał o polityce kadrowej klubu właśnie z pozycji dyrektora sportowego. A papier wszystko przyjmie, sprawdzą mu co ma wpisane i się okaże że on tam tylko sprząta i na tym się zakończy wielka „kontrola”

gjfdjgjfdkfhdhfdshsgdssgsadsh
gjfdjgjfdkfhdhfdshsgdssgsadsh
13 dni temu

https://skutecznetypowanie1x2.blogspot.com/ – Wczoraj trafili 310 kurs kuponu. Sam skorzystalem i zarobilem ponad 10 tys. Smialo polecam ich typy bukmacherskie. Kolejny kupon mają już na dziś.

Alou Diarra
Alou Diarra
13 dni temu

Podoba mi się nagłówek Super Expressu o Miliku (o fotomontażu nie wspomnę) – dziennikarz zadecydował za Brzęczka, czy Arek jedzie xD

Scierwopis
Scierwopis
13 dni temu

Kolakowski ? A kiedy on nie kojarzył się z jakąś aferą? Szkoda Arki

informator
informator
13 dni temu

Na miejscu Milika po takich słowach ogłosił bym zakonczenie kariery reprezentacyjnej. Teraz maja go w dupie, ale jak podpisze latem z nowym klubem i zacznie cos strzelac to sobie o nim szybko przypomną .
Ciekawe ze prezes nic nie powiedział o Grosiku który również nie gra.
Są równi i równiejsi ?
I jeszcze te głupie argumenty jego kolesia Hajty ze Kamil zabija statystykami.
To moze powołajmy tez Błaszczykowskiego bo ma jeszcze lepsze statystyki ?
Zagramy na ME skrzydłami z instytutu Geriatrii jak to okreslał Bobo KAczmarek tj Błaszczykowski 36 i Grosicki 33.
Liczy sie tu i teraz i nikt mi nie wmowi ze Grosik bedzie w formie jak zagra tam moze z 300 minut wiosną.

Referee
Referee
10 dni temu

Jaki PZPN ma problem? Żenada. P. Kołakowski sensowny człowiek z większą wiedzą piłkarską niż wszyscy ludzie w PZPN razem wzięci. Już wszyscy zapomnieli jak niedawno z znany agent piłkarski Pini Zahavi negocjował z Mioduskim kupno Legii? Wtedy nikt się nie oburzał.

Arkowiec@wp.pl
8 dni temu

Metoda na słupa w Arce zastosowana

Weszło
27.01.2021

Ale show w Pucharze Włoch! Atalanta i Lazio zrobiły nam wieczór

Nie jest tak, że czekamy na ćwierćfinały Pucharu Włoch jak na święta, raczej nie zaznaczamy tych dat czerwonym kolorem w kalendarzu, ale uznaliśmy, że na Atalantę z Lazio warto spojrzeć. Jedni i drudzy potrafią dać show, w ostatnich trzech meczach z udziałem tych drużyn padło 16 bramek, a ponadto obie ekipy są w dobrej formie. […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

QUIZ SKOKI NARCIARSKIE OD 20: JEST JUŻ NA GÓRZE WOJTEK PIELA, OCZEKIWANIE WIELKIE

NO HEJ. DZISIAJ O 20 KOLEJNY ODCINEK Z CYKLU: „Wojtek Piela jest oszustem matrymonialnym”, A WIĘC QUIZ O SKOKACH NARCIARSKICH. Wpadajcie z całymi rodzinami. W studiu poza Wojtkiem Adam Sławiński, Filip Wiśniewski, Jakub Balcerski, Maciej Nowak. Weszło Tv, 20! 
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Dwa medale przed upadkiem. XI dekady Ruchu Chorzów

Miniona dekada była dla Ruchu Chorzów przełomowa. Przy Cichej wylało się dużo szamba, klub stanął nad przepaścią i dziś próbuje się odbudowywać. Wciąż jest w trzeciej lidze, lecz przykłady sprzed lat pokazują, że tak duże marki są w stanie stosunkowo szybko powrócić na należne im miejsce. Zanim Ruch się posypał, zdobył w minionej dekadzie wicemistrzostwo […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

„Kobiecej piłki w Polsce nie traktuje się do końca poważnie. Anglia to inna bajka”

Pewnego dnia Daniela Kosińska usłyszała słowa, które w głowach bramkarzy wybrzmiewają niczym wyrok. Poważna kontuzja nadgarstka, dwa lata przerwy, koniec kariery. Dwa lata później: Daniela trafia na zaplecze najwyższego szczebla w Anglii, a dziś, w wieku 19 lat, jest zawodniczką tejże ligi. Swego czasu zbijała piątki z Jackiem Grealishem, teraz rywalizuje z jedną z najlepszych […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Jakie zdjęcia z Florencji Kokorin dorzuci do swojego albumu?

„Fotogeniczny” to nie jest najbardziej fortunne słowo, gdy chcemy określić człowieka, który nawet na zdjęciach z więzienia wygląda świetnie. Ale takie są fakty. Aleksandr Kokorin swój szelmowski, cwaniacki uśmiech wytrenował do takiego poziomu, że trudno wskazać różnicę w jego mimice pomiędzy fotkami z kolonii karnej w Biełgorodzie i zdjęciami z czasów, gdy w reprezentacyjnej koszulce […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Niezły Numer – Skorupski po jednym z najlepszych meczów w karierze. Powalczy o kadrę?

Po spotkaniu Juventusu z Bologną włoskie media nie miały wątpliwości: w Polsce nie mają problemu z bramkarzami – czytaliśmy w tamtejszej prasie. Ale o ile Wojciech Szczęsny ma już wyrobioną markę, tak Łukasz Skorupski wciąż walczy o swoje. Numerem jeden w reprezentacji Polski nie będzie, jednak przy takiej konkurencji nawet „trójka” w kadrze to sukces. Po […]
27.01.2021
Inne sporty
27.01.2021

Monika Hojnisz-Staręga mistrzynią Europy w biathlonie!

Monika Hojnisz-Staręga miała zaplanowany jeden start na mistrzostwach Europy – na 15 kilometrów. Jeden, bo impreza ta jest dla niej tylko przystankiem do mistrzostw świata. Wykorzystała jednak tę okazję w najlepszy możliwy sposób – zdobywając złoty medal. Drugi taki w swojej karierze. Stała się tym samym najlepszą biathlonistką w historii Polski, jeśli chodzi o starty […]
27.01.2021
Anglia
27.01.2021

Kto w tym sezonie Premier League realnie walczy o spadek?

Wreszcie większości klubów Premier League udało się przekroczyć półmetek. 19 meczów nie rozegrało jeszcze tylko pięć zespołów, ale dzisiejszego wieczoru ten licznik znacznie się uszczupli, bowiem zestawienie opuści Tottenham i Burnley. Ten sezon dla nikogo nie jest sprintem, lecz morderczym maratonem, zatem będąc w jego połowie możemy wreszcie zastanowić się, komu grozi spadek do Championship.  […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Pucharowa środa z małymi hitami – Atalanta gra z Lazio, Sevilla z Valencią

Środa w futbolu upłynie pod znakiem krajowych pucharów. Barcelona i Juventus powinny sobie poradzić z rywalami, którzy są znacznie słabsi od najlepszych ekip w swoich ojczyznach. Natomiast ciekawie zapowiadają się starcia, które w karcie bokserskiej umieścilibyśmy na liście „co-main event”. Atalanta kontra Lazio i Sevilla versus Valencia to spotkania, które zapowiadają się bardzo ciekawie. Na […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Bojan Nastić w Jagiellonii. Zapowiada się na konkretne wzmocnienie

Zimowe okienko w Ekstraklasie dotychczas przebiega spokojnie, dzieje się niewiele. W tym kontekście pozyskanie Bojana Nasticia przez Jagiellonię z miejsca wyrasta na jeden z najciekawszych ruchów transferowych polskich klubów. Na papierze wygląda on naprawdę zachęcająco i to z kilku powodów.  Wzmocnienie lewej obrony było w białostockim zespole potrzebą chwili. Jesienią Bogdan Zając miał duży problem […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Ligowe make or break. Dla kogo ekstraklasowa wiosna będzie rozstrzygająca?

Wiosną w Ekstraklasie nie zabraknie zawodników, którzy będą mieli coś do udowodnienia. Niekiedy więcej, niekiedy mniej, ale jasne będzie, że zagrają o własną reputację. Albo w kwestii tego, czy w ogóle się nadają, albo tego, czy będą jeszcze w stanie nawiązać do swoich najlepszych chwil, na podstawie których nadal utrzymują się w polskiej elicie, albo […]
27.01.2021
Blogi i felietony
27.01.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

We wrześniu minie dokładnie 15 lat od momentu, gdy Wisła Kraków zrezygnowała z usług Dana Petrescu. Mam wrażenie, że to zdarzenie jest bardzo niedoceniane, gdy rozmawiamy sobie o polskiej piłce nożnej. Stanowi jakiś punkt w odległej przeszłości, wprawdzie często wspominany, w Krakowie też doskonale pamiętany, ale jednak: jeden z wielu podobnych. Nikt nie postrzega tamtej […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Dziewięć klubów Ekstraklasy było na minusie jeszcze przed pandemią. Legia traciła najwięcej

Co dziś słychać w prasie? Coraz więcej ligowych tematów, bo w końcu za moment wraca Ekstraklasa. Znalazło się też miejsce na rozważanie o reprezentacji Polski. Mamy wywiad z wiceprezesem Widzewa i ciekawy felieton dotyczący finansów Legii. – Przechodzimy zatem do rubryki ostatniej – porównania przychodów i kosztów, czyli wyniku finansowego. Czujny czytelnik już się zorientował, […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

– Strzeliłem więcej bramek w karierze niż ty rozegrałeś meczów – krzyczał kilka dni temu Zlatan do Duvana Zapaty. Milan przegrał 0:3, Kolumbijczyk trafił do siatki. – Wracaj do swoich laleczek voodoo, ośle – krzyczał dziś Zlatan do Romelu Lukaku. Milan przegrał 1:2, Belg trafił do siatki. Ewidentnie nie jest to jego najlepszy czas. A przecież dziś mógł […]
27.01.2021
Anglia
27.01.2021

Arsenal zemścił się na ekipie Jana Bednarka i odkupił sobotnie winy

Jeżeli ktoś zdecydował się włączyć starcie Southampton z Arsenalem i przegapił przez to całe show związane ze Zlatanem i Lukaku, raczej nie musi żałować tej decyzji. Była to rywalizacja na boiskach Premier League w bardzo dobrym wydaniu. Może nie w wersji premium, ale zobaczyliśmy bramki, doświadczyliśmy emocji i wielu szybkich akcji. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie, […]
27.01.2021
Włochy
26.01.2021

Ale to było meczycho! Inter wyrzuca Milan z Pucharu Włoch

Było w tym meczu wszystko. Sporo dobrej ofensywy, wielka dramaturgia, awantura na murawie, czerwona kartka dla głównego bohatera całego widowiska. No i wisienka na torcie – piękny gol w ostatnich sekundach. Kto skusił się dzisiaj na derby Mediolanu, ten na pewno nie żałuje. Ostatecznie górą Inter. Nerazzurri pokonali Milan 2:1 i meldują się w półfinale […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Jak upokorzyć rywala na sto różnych sposobów?

O raju, gdyby to był mecz rozgrywany przez Internet, jesteśmy pewni, że Sam Allardyce rozłączyłby się najpóźniej w 30. minucie gry. Manchester City dał dzisiaj WBA dokładnie 120 sekund na ruchy. Gospodarze przez ten czas zmontowali bardzo fajną akcję, zakończoną gigantycznym zamieszaniem niemal w polu bramkowym Edersona. I to by było tyle. Potem na murawie […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Konflikt tragiczny według Thomasa Tuchela

Thomasem Tuchelem targa konflikt tragiczny. Wywodzi się z dwudziestopierwszowiecznej generacji genialnych laptopowych szkoleniowców z Hennes-Weisweiler-Akademie, utożsamia się z nią, wybija się w jej ramach, a jednocześnie jest prawdopodobnie najmniej niemieckim trenerem z tego całego wybitnego grona. Chce być najważniejszy i zarażać profesjonalizmem, ale na każdym kroku podkreśla, że jako trener niewiele może, bo wszystko zależy […]
26.01.2021