post Avatar

Opublikowane 03.12.2020 11:49 przez

redakcja

Rozmaici trenerzy mentalni i inni tego typu szamani od lat wbijają ludziom do głowy, że najważniejsze jest pozytywne myślenie. I zdaje się, że właśnie tym tropem postanowił pójść Dawid Błaszczykowski. Prezes Wisły Kraków zapewnił optymistycznie kibiców, że już za dwa-trzy miesiące klub będzie miał na utrzymaniu zaledwie dwóch byłych trenerów. No, może trzech. A tak już maksymalnie to czterech.

Jak ustalił Michał Trela – chodzi tylko o pierwszych trenerów, a nie pozostałych członków sztabu szkoleniowego.

Zacytujmy wypowiedzi prezesa Błaszczykowskiego: – Doskonale znamy sytuację, jaka panuje obecnie na świecie. Nie tylko u nas w Ekstraklasie. Każdy ma bardzo dużo problemów. Nie chcę zdradzać i rozmawiać o jakichkolwiek ramach ekonomicznych. Najważniejsze jest to, że trener Peter Hyballa zgodził się na pracę w Wiśle, a klub spełnił jego wymagania finansowe. To nie jest też tak, że te wymagania były na tyle wygórowane, że nie jesteśmy w stanie im sprostać. Najważniejsze, by skoncentrować się teraz na pracy. (…) Kandydatura trenera wyszła od nas, z działu sportu. Nie od Kuby. Czyli, tak naprawdę, kandydatura trenera była przedstawiona przed radą nadzorczą w kolejnym etapie. Kuba oczywiście trenera znał, dowiedział się o trenerze na odpowiednim etapie, ale to nie było tak, że Kuba trenera wymyślił.

O warunkach kontraktu nie chcę rozmawiać, zostawię kwestie negocjacji dla nas, wewnętrznie. Najważniejsze, że trener przyjął projekt. (…) Niestety – mamy jeszcze kilku byłych trenerów u siebie na liście płac. Dobre jest to, że są to ostatnie albo przedostatnie wpłaty, które mamy do wykonania. Myślę, że w ciągu dwóch-trzech miesięcy na liście płac zostanie nam dwóch-trzech trenerów. Maksymalnie czterech. Jak najbardziej cieszy to, że idziemy ku końcowi i spłacamy zaległości.

Całość konferencji do obejrzenia tutaj:

Potem Błaszczykowski uściślił swoją wypowiedź na Twitterze: „Doprecyzowanie kwestii wynagrodzeń byłych trenerów: W przypadku trzech szkoleniowców pozostały nam do spłaty dwie ostatnie raty zawartych porozumień„.

Cóż, z pewnością socios „Białej Gwiazdy” po takim komunikacie są znacznie spokojniejsi. Chciałoby się rzec – teraz to już z górki. Widać, że wszystko wreszcie idzie w dobrym kierunku. Dariusz Wdowczyk, który pracę w Wiśle zakończył ledwie cztery lata temu, poinformował latem tego roku, że klub spłacił wszelkie zaległości wobec niego. A teraz prezes Błaszczykowski przekazał kolejne fantastyczne nowiny. Za kilka miesięcy tylko dwóch-trzech, maksimum czterech eks-szkoleniowców będzie otrzymywało od „Białej Gwiazdy” pieniądze. To się nazywa porządek w księgowości.

Wychodzi zatem na to, że działacze Wisły w gruncie rzeczy niczym nie ryzykują, kolejny raz decydując się na zmianę na stanowisku trenera. Jak się Hyballa nie sprawdzi, to można go z czystym sumieniem szurnąć ze stołka. Najwyżej do listy wierzycieli dołączy jeszcze jeden szkoleniowiec. Dwóch, trzech, czterech, góra pięciu. Kto bogatemu zabroni?

Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że nowi właściciele zastali – lekko mówiąc – bałagan i muszą go sprzątać, ale to nie jest tak, że Sarapata i spółka wciąż dokładają nowych śmieci na dywan. Szkodników już dłuższy czas nie ma, a Wisła zdążyła mieć trzech trenerów: Stolarczyka, Skowronka i teraz Hyballę. Tutaj decydował nowy zarząd, więc wieczne przerzucanie odpowiedzialności nie miałoby racji bytu.

No i trzeba płacić. Trzem, czterem trenerom. Góra pięciu.

fot. 400mm.pl

Opublikowane 03.12.2020 11:49 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 41
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fryzjer cracovia = WNM
Fryzjer cracovia = WNM

Przecież to wszystko co napisaliście to kłamstwo!!! Prezes doprecyzował na twitterze. Pierwsi kurwa do nabijania się a wiedzy sportowej kompletnie brak. Nieudacznicy z weszło

JAN
JAN

Nie zrozumieliście wypowiedzi Dawida. Ale wstyd dla was, tekst to ułańska fantazja jakiegoś dzieciaka tu zatrudnianego jako stażysta

PanZygmunt
PanZygmunt

na bank paczul, on z tych „nierozwinietych do konca”

baran
baran

Oni dla odslon, komentarzy własną matkę by sprzedali. Jak ich szef. Także nie ma co tłumaczyć, bo dobrze wiedzą że mataczą.

Elka wielka Wisła
Elka wielka Wisła

Co za głupoty hahaha stek bzdur!

ehh
ehh

Oczywiście dla beczki trzeba było coś napisać. Zupełny brak analizy tego, że trener Stolarczyk pracuje już w PZPN i ma ugodę z klubem, zgodnie z którą zrzekł się większości wynagrodzenia. Trenerowi Skowronkowi zostało pól roku kontraktu, można było go dalej trzymać, tylko jaki byłby tego sens? Skowronek popracował rok, więc to nie tak, że to wybór kompletnie nie trafiony. Niepotrzebnie przedłużano go latem, ale podobno taka była umowa w przypadku utrzymania.

Zyga
Zyga

Przecież ten artykuł to kłamstwo i manipulacja. Nie wstyd wam. mam nadzieję że klub zareaguje na te brednie i wtedy się z was pośmiejemy

666
666

Przecież to jakiś debil pisał i w ogóle nie zrozumiał o co chodzi. Chodziło o wszystkich trenerów, w tym asystentów, analityków, trenerów przygotowania fizycznego itd. Teraz zrozumieli???

Stan Levy
Stan Levy

Hmm… Kto tu nie zrozumiał?

Zrzut ekranu 2020-12-03 122905.png
666
666

trela to większy kretyn niż stanoski. Właśnie od tego wpisu wszystko poszło, oglądałem konferencjęi nic takiego tam nie padło. pojebani wszyscy by tylko chcieli afery odkrywać jak jadczak. na mydło się nadają ze swoją wiedzą

Ola
Ola

BRZYTWA byś miał na nazwisko a i tak byś był TĘPY!!!

AEO
AEO

Hahah artykuł na podstawie twitta, niezweryfikowanego w dodatku

XDD
XDD

kto wam to pisze? słuchacie konferencji i nic nie zrozumieliście. Żenada

Piotr
Piotr

Stanowski czemu kłamiesz, nic takiego prezes nie mówił pajacu z wiochy

SmyQ
SmyQ

Jak na liście płac mogą być trenerzy, z których każdy, poza oczywiście Skowronkiem, zaczął już inną robotę?

Wiślak RR
Wiślak RR

No właśnie, kolejny artykuł będzie z przeprosinami. Wisłą zatrudniła świetnego trenera to żal dupę ściska i szukają na siłę coś czego nie ma.

War
War

Świetnego 🙂 🙂 🙂

Wisła
Wisła

1. carrillo już nie płacą bo zdążył już pracować w 2 klubach
2.kiko sam pisął na twitterze że z Wisłą wszystko uregulowane
3.stolarczyk pracuje już w u21 więc Wisła nie może mu płacić skoro podjął pracęgdzie indziej
4.skowronek będzie spłacany do czerwca
5.wdowczyk już dawno spłacony , sam to potwierdził w wywiadzie.
Błaszczykowskiemu musiło chodzić o całe sztaby a nie pierwszych trenerów.
Brak refleksji dziennikarza który to pisał pokazuje że pracują tu imbecyle z iq na poziomie ślimaka
TEN TEKST TO ŚMIECH NA SALI ALE Z WAS A NIE Z WISŁY

SmyQ
SmyQ

Ja to rozumiem tak, że chodzi o zaległości wobec tych trenerów, jeszcze zanim podjęli pracę w nowych klubach.

kijek
kijek

Ale zdajesz sobie sprawę, że skoro ktoś podjął pracę za np. 50K a Wisła miała płacić 100K to trzeba pokryć różnicę? O ile wypłacali co miesiąc, a w to można wątpić.

The M
The M

Ale się psy rozszczekały w komentarzach XD
Nic was nie nauczyła historia miśków dukatów i sarapat.

farciarz2
farciarz2

Pies to ksywa twojej starej z podstawówki bo wypinała dupę w brami i ją ruchali szczerbate menele, i tak powstałeś ty żydzie pierodlony

GAD
GAD

Szukaj nogi PANA UBECKA CZYŚCIFAJO DWORCOWA!!!

Kaloryfer
Kaloryfer

Pies to cie w dupe zapina

Naimad
Naimad

Miśki i Dukaty to pół biedy. Zapomniałeś już o Vana Ly? Oni do samego końca byli murem za tym błaznem i atakowali każdego kto odważył się napisać o nim kilka słów prawdy. Nic nie nie mam do Wisły, ale kibice tego klubu są zidiocali, albo tak bardzo fanatyczni, że są zaślepieni i żyją w swojej bańce, jak Najman. Chciałem obejrzeć konferencje z prezentacji nowego trenera, ale wytrzymałem tylko 3 min. Wyłączyłem zaraz po tym jak ten cały Dawid Błaszczykowski powiedział, że nowy trener ma spowodować, że będą osiągać jeszcze większe sukcesy

Artur Fortuna
Artur Fortuna

Artykuł o o zatrudnieniu nowego trenera brak za to jest tekst o jakiś urojeniach stanowskiego byle się pośmiać jak gówniarz. weszło to piłkarski pudelek dla idiotów i nastolatków nie pewnych swojej płci

Stawowego brakuje do kolekcji!
Stawowego brakuje do kolekcji!

Zrobi wam w Wiśle drugą Barcelonę 😀

Joł
Joł

A wiecie że chodziło o wszystkich trenerów. W tym mokry, Kmiecik itd. Barany jesteście 🙂

salata1992
salata1992

Ale macie smutne życie żeby się kłócić o takie pierdoły.

Ferdynand Schwerin von Altenbach
Ferdynand Schwerin von Altenbach

Dajcie już tej Wiśle zdechną¢ z godnością

Widzewiak
Widzewiak

Zdechniecie to wy żydowskie pasiaste śmiecie i to w męczarniach

Alan Edgar
Alan Edgar

Eeee weszłaki, a wasza legła ile ma treneiros na utrzymaniu?

Joł
Joł

Podobno siedimu, od nowego roku zostanie tylko pięciu

Placzul
Placzul

No jak max 4 a Hyballa za chwile i jego następca na wiosne?

Edward
Edward

Ale was brat Kuby w chuja zrobił, dla beki to powiedział a ci łyknęli jak pelikan hahaha

Krzysztof S.
Krzysztof S.

Dla beki to jest cały ten klub stworzony

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Weszło się niestety jakościowo kończy

Fago
Fago

W wesz….ło, nigdy żadnej jakości nie było. Chyba że jakość pudełka dla pajacyków w rureczkach co to zwolnienie z wf przynosili. Tutaj tylko aby kogoś obśmiać, obsikac nogawki dowartościować swoje szczeniackie ego, czyimś kosztem. To tyle na temat tych patalajtkow..

W Krakowie tylko Wieczysta
W Krakowie tylko Wieczysta

Ale się skiślaki rozsczekały na temat cytatu słów ich pseudo prezesa. Wasz klubik nic nie znaczy w polskiej piłce, to przynajmniej możecie sobie w internecie poujadać i się dowartościować. Teraz z tego nowego trenera już robią herosa, bo przecież trenował klub w 2 lidze holenderskiej haha. Skończy się jak zawsze. Balon pęknie z hukiem, bo skisła nic nie znaczy.

MarioG
MarioG

Podpisz się cwaniaku pod tymi wypocinami jak jesteś taki odważny

KwadratABG
KwadratABG

ktoś tu po wojaku od czwartku, Stolarczyk przecież w pzpn czyli Wisła mu nie płaci nic xD

Francja
16.01.2021

Jeleń i galeria porażek. Polscy napastnicy w Ligue 1 w XXI wieku

Liga francuska nie jest w XXI wieku ziemią obiecaną dla polskich piłkarzy, a już na pewno nie jest marzeniem polskich napastników. Ireneusz Jeleń zapisał w Auxerre taką kartę, że będą tam o nim pamiętać i za kilkadziesiąt lat, ale poza tym? W gablotach spadki oraz kompletne fiaska. Miejmy nadzieję, że jeśli Arek Milik rzeczywiście trafi […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

K2 uległo! Nepalczycy zdobyli szczyt zimą!

Kojarzycie tę sytuację, gdy przeszliście już niemal całą grę, ale został wam finałowy boss, który okazuje się nie do pokonania? Mniej więcej tak to wyglądało w światowym himalaizmie. Najpierw udało się zaliczyć wszystkie ośmiotysięczniki na „łatwym” poziomie – latem. Potem przyszedł poziom trudny – zima. Bywało, że niektóre szły opornie, ale ostatecznie się udawało. Zostało […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Jak Raków wykorzystał słabość Korony

Wyciągnięcie za darmo Marcina Cebuli, który okazał się ligową gwiazdą. Pozyskanie za 250 tysięcy euro Daniela Szelągowskiego, który potrafi przedryblować pół Lecha Poznań. I transfer Iwo Kaczmarskiego, topowego talentu w skali kraju z rocznika 2004, który ma zostać przyklepany w przyszłym tygodniu. A do tego umowa partnerska ze szkółką DAP Kielce, której przez lata nie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Problemy Furmana w Turcji. Wróci do Polski?

W dzisiejszym Stanie Futbolu Krzysztof Stanowski stwierdził, że Dominik Furman myśli o powrocie do Polski. Powód? Można powiedzieć, że typowo turecki, otóż jego klub nie najlepiej stoi z kasą i zalega z płatnościami. Nie jest to dla tamtej ligi rzecz nowa, nie tak dawno kontrakt z Denizlisporem rozwiązał Adam Stachowiak, któremu też płacono w czekach. […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Bednarek kontra Vardy, derby Londynu. Sobota z Premier League!

Sobota w futbolu stoi pod znakiem Premier League. Czekają nas hitowe spotkania, kilka polskich akcentów, czy nawet derby Londynu. Sporo meczów przed nami, więc warto rzucić okiem na oferty naszych kumpli i znaleźć swoje typy na ligę angielską. Sprawdźcie nasze podpowiedzi, rzućcie też okiem na promocje oferowane przez naszych partnerów! Leicester City – Southampton Ostatnie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Triumf Chapecoense. Wracają do elity

Lecieli na swój historyczny mecz. Mecz o Copa Sudamericana. Chapecoense nigdy nie grało o tak wielką stawkę. W samolocie lecącym do Medellin rozmowy, śpiewy, gra w karty. A potem nagle zgasło światło. Tak samo jak cztery silniki. Samolot boliwijskich linii LaMia runął w przepaść. Co mogli czuć ci, którzy wtedy siedzieli w samolocie, spadającym 240 […]
16.01.2021
WeszłoTV
16.01.2021

STAN FUTBOLU. Sokołowski, Włodarczyk, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Dzisiaj gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Tomasz Włodarczyk, Tomasz Sokołowski, Mateusz Rokuszewski i Wojciech Kowalczyk. Ruszamy o 11:40. 
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN na Premier League!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Tym razem bierzemy na tapet, w której czeka nas wielki hit – mecz Manchesteru United z Liverpoolem. O co chodzi w tej promocji? Już wyjaśniamy. ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

25 PLN zakładu bez ryzyka na Premier League w Totolotku!

Półmetek sezonu Premier League już za nami! W Anglii zaczynamy dziś rundę rewanżową, choć z wiadomych względów część zespołów ma jeszcze zaległości do nadrobienia. Ale dziś skupiamy się na tym, co czeka nas w ten weekend. A że czeka nas sporo, to legalny polski bukmacher Totolotek przygotował specjalną promocję. Dzięki „Lucky Loser” mecze najlepszej ligi […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Happy Hours na Premier League w TOTALbet!

Przed nami kolejny weekend z najlepszą ligą świata, więc warto spojrzeć na aktualne promocje. W TOTALbet obstawianie Premier League się opłaca, bo za każdy kupon na te rozgrywki zgarniemy podwójną liczbę losów w loterii Kasomania! A w niej na zwycięzców czekają Porsche 718 Cayman oraz liczne nagrody pieniężne. Sprawdźcie szczegóły promocji. ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Lot nad drugoligowym gniazdem. Jakie gwiazdy mogą wkrótce opuścić Championship?

Championship przez wielu postrzegana jest jako jedna z najsilniejszych lig Europy. Nic zatem dziwnego, że kto zdoła przebić się w angielskiej drugiej lidze i zapracować tam na status gwiazdy, ten zazwyczaj prędko wypływa na znacznie szersze wody. Rzecz jasna najczęściej statek dobija w takich przypadkach do portu nazywanego Premier League.  Tylko w minionym letnim okienku […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Kadra Legii coraz węższa. Czas na transfery przychodzące

Ośmiu piłkarzy odeszło lub zaraz najpewniej odejdzie z Legii Warszawa. Przy dwóch pozostałych można postawić znaki zapytania, bo są kluby, które chętnie by ich ściągnęły już teraz. Jeszcze jesienią nie brakowało stwierdzeń, że skład „Wojskowych” jest zbyt szeroki jak na grę na dwóch frontach. Tymczasem teraz kadra mistrzów Polski stała się na tyle wąska, że […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

PRASA. Śląsk odrzucił ofertę za Exposito – liczy na lepsze propozycje latem

– Dyrektor sportowy Dariusz Sztylka przyznał, że do klubu wpłynęła propozycja transferu hiszpańskiego napastnika Erika Exposito. Zdaniem działacza nie była jednak ona zbyt atrakcyjna pod względem finansowym. – Wierzymy, że w kolejnych miesiącach Exposito będzie się rozwijał tak jak do tej pory, czyli dosyć harmonijnie, według planu, dzięki czemu latem oferty będą dużo lepsze – […]
16.01.2021
Włochy
15.01.2021

To był nokaut. Lazio zmiażdżyło Romę w derbach Wiecznego Miasta

Roma do dzisiejszych derbów Rzymu przystępowała z trzeciego, a Lazio z ósmego miejsca w lidze. Na boisku kompletnie nie było tego jednak widać. Biancocelesti zmiażdżyli lokalnych rywali w starciu o prymat w Wiecznym Mieście. Podopieczni Simone Inzaghiego koniec końców zatriumfowali 3:0 i jest to rezultat dość dobrze oddający różnicę klas, jaka dzieliła obie ekipy. Dwa […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

KRZYSZTOF RATAJSKI, JAKUB ŁOKIETEK I KRZYSZTOF STANOWSKI – HEJT PARK #118

Do pubu w najbliższym czasie nie pójdziemy, ale na pewno pamiętacie, co w takich lokalach często stoi – tarcza do rzutek. Natomiast Krzysztof Ratajski, główny bohater dzisiejszego Hejt Parku, nie zajmuje się lotkami, tylko nazywamy to profesjonalnie – dartem. Ostatnio było o nim głośniej, bo dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pytajcie o jego historię. Jedziemy. […]
15.01.2021
Anglia
15.01.2021

Umarł król, niech żyje król. Wayne Rooney nie jest już piłkarzem, ale jest trenerem

Od czasu zwolnienia Phillipa Cocu w listopadzie 2020 roku, Derby County nie miało stałego trenera. Holender nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań – klub niebezpiecznie krążył nad strefą spadkową, a były piłkarz Barcelony wykręcił słabą średnią 1.25 punktu na mecz. Żegnano go bez większego żalu, ale jednocześnie nie sądzono, że bezkrólewie potrwa aż dwa miesiące. […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Zorro spod Fontanny di Trevi

Kiedy Paulo Fonseca wrzucał monetę do Fontanny di Trevi z życzeniem, żeby jeszcze wrócić do Rzymu, nie wiedział, że za kilka lat obejmie drużynę Romy jako jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Karierę szkoleniową zaczynał na fali wielkości Jose Mourinho, ale długo kontestował jego filozofie. Z braku pieniędzy na szkolnych balach kostiumowych przebierał się […]
15.01.2021