post Paweł Paczul

Opublikowane 17.10.2020 11:21 przez

Paweł Paczul

Michał Probierz dokonał w Superpucharze wręcz niezwykłej rzeczy: w pewnym momencie nie miał na placu żadnego Polaka. Takie rzeczy mogą się zdarzyć, zwłaszcza w meczach ligi hiszpańskiej czy Ligi Mistrzów. Ale to był Superpuchar Polski. Polski. Można było się złapać za głowę. I też nie mamy wątpliwości, że gdyby nie przepis o młodzieżowcu, Probierz niejednokrotnie miałby takie zestawienie w meczu ligowym. Oczywiście: można z obcokrajowców zmontować silny zespół. Czy trener przez te lata to zrobił? Wątpimy.

Naturalnie ktoś może zauważyć, że Cracovia dopiero co sięgnęła po dwa trofea, ale cóż, w ostatnich latach robiły to choćby zespoły z Trójmiasta – Arka czy Lechia – i jakoś nikt nie uważał ich za cholernie mocne ekipy. W rozgrywkach pucharowych zdarzają się niespodzianki i zwycięstwo Cracovii z pewnością niespodzianką było.

Prawdziwym egzaminem zawsze będzie liga i europejskie puchary. W tych drugich Cracovia nie przeszła ani jednej rundy mimo dwóch podejść. Szwedzi z Malmoe przejechali się po niej bez żadnych problemów, Słowacy z Dunajskiej Stredy kpili z archaicznego stylu. Z kolei w Ekstraklasie szkoleniowiec Pasów nie osiągnął nic więcej niż Jacek Zieliński, który za swoich czasów miał sporo mniejszą władzę niż ma teraz Probierz, w końcu również wiceprezes.

Dlatego mówimy: sprawdzam. Przejechaliśmy nazwiska wszystkich obcokrajowców, którzy trafili do Cracovii od sezonu 17/18, czyli od czasu, gdy rządzi tam Probierz. Mamy bowiem nieodparte wrażenie, że przez tę część Krakowa przejeżdża masa szrotu, sprowadzana bez ładu i składu. Ale może się mylimy?

Podzieliśmy tych piłkarzy na cztery kategorie.

TOP – to goście, którzy wyróżnialiby się w większości zespołów naszej ligi. Nie uzupełnienia, a wzmocnienia, za które należy bić Cracovii brawo.

Solidność – półka niżej, ale wciąż w porządku. Zawodnicy, którzy o futbolu mają pojęcie i nie pobierają pensji tylko dlatego, gdyż ich nazwisko brzmi egzotycznie.

Przeciętność – tutaj już zaczynamy krytykować. Zawodnicy, którzy niewiele wnoszą i – śmiemy postawić taką tezę – na ich miejsce znajdziemy wielu tańszych Polaków z niższych lig, czekających na swoją szansę.

Szrot/niewypał – zbędni zawodnicy. Albo nic nie potrafili, albo szybko złapali kontuzję i wyjechali, bo też nikt nie miał zamiaru się nad nimi potem pochylać.

I cóż, w sumie Michał Probierz od sezonu 17/18 ściągnął aż 32 obcokrajowców. To wręcz szokująca liczba, prawie że trzy jedenastki. Natomiast oceniliśmy 30, bo Ivan Marquez i Matej Rodin przez krótki staż z tego sezonu, nie zasłużyli jeszcze na cenzurkę. Choć oczywiście trudno oczekiwać, by ten pierwszy załapał się do dwóch czołowych kategorii. Można powiedzieć: byliśmy wyrozumiali. Ale lecimy.

TOP (imię i nazwisko, średnia not na Weszło, mecze ligowe w Cracovii, liczby w Ekstraklasie):

Airam Cabrera – 5,22 – 27 – 14 goli, 2 asysty, 2 kluczowe podania

Sergiu Hanca – 4,79 – 56 – 13 goli, 9 asyst, 9 kluczowych podań

Rafa Lopes – 4,41 – 35 – 11 goli, 3 asysty, 1 kluczowe podanie

David Jablonsky – 5,7 – 30 – 2 gol, 0 asyst, 2 kluczowe podania

Marcos Alvarez – 5,83 – 6 – 1 gol ,2 asysty, 0 kluczowych podań

Javi Hernandez – 4,79 – 65 – 15 goli, 4 asysty, 7 kluczowych podań

Sześciu zawodników. Jak na 30 strzałów – dość mało. Co ciekawe, 1/3 z nich to żadne wynalazki Cracovii, tylko piłkarze ściągani do Polski już wcześniej, bo Hernandez grał w Górniku Łęczna, a Cabrera w Koronie Kielce. Oczywiście warto docenić, że Probierz ich wziął, ale odnotować też trzeba. Zastanawialiśmy się, czy dawać Jablonskiego tu, czy niżej ze względu na jego przygody pozasportowe, ale skupmy się na futbolu, a Czech jest naprawdę porządnym stoperem.

Solidność (imię i nazwisko, średnia not na Weszło, mecze ligowe w Cracovii, liczby w Ekstraklasie):

Pelle van Amersfoort – 4,45 – 40 – 8 goli, 3 asysty, 2 kluczowe podania

Michal Siplak – 4,98 – 69 – 3 gole, 8 asyst, 4 kluczowe podania

Oleksij Dytjatjew – 4,72 – 75 – 3 gole, 1 asysta, 1 kluczowe podanie

Michal Pesković – 5,16 – 69

Cornel Rapa – 4,61 – 74 – 4 gole, 5 asyst, 3 kluczowe podania

Półka niżej. Pewnie gdyby robić takie zestawienie za poprzedni sezon, Pelle byłby w TOP-ie, natomiast jesteśmy po szóstej kolejce, a Holender nie dał jeszcze ani gola, ani asysty, ani asysty drugiego stopnia. Natomiast to piłkarz wciąż solidny i gdyby Cracovia w większości brała takich gości, jak z tej i poprzedniej grupy, byłoby świetnie. Niestety: 11 na 30 zawodników to tylko troszeczkę lepiej niż 1/3. Antoni Łukasiewicz by się ucieszył, ale nie o jakość Łukasiewicza w tym wszystkim chodzi.

Przeciętność (imię i nazwisko, średnia not na Weszło, mecze ligowe w Cracovii, liczby w Ekstraklasie):

Niko Datkovic – 4,5 – 32 – 1 gol, 1 asysta, 1 kluczowe podanie

Florian Loshaj – 4,29 – 18 – 0 goli, 2 asysty, 2 kluczowe podania

Ivan Fiolić – 4,24 – 17 – 1 gol, 1 asysta , 2 kluczowe podania

Rivaldinho – 3,0 – 6 – 1 gol, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Lukas Hrosso – 4,80 – 5 –

Fiolić, Loshaj… Taka trochę wizytówka Cracovii. Coś tam potrafią, ale żeby to było wiele – raczej nie powiemy i mamy poważne wątpliwości, czy w niższych ligach nie ma podobnych piłkarzy, a jednocześnie tańszych. Rivaldinho uratował się bramką, natomiast do ojca to on ma tyle, co Zakopane do Antarktydy. Hrosso, Datković – jakby ich zabrakło, to co z tego? Natomiast prawdziwy hit zaczyna się zaraz.

Szrot/niewypał (imię i nazwisko, średnia not na Weszło, mecze ligowe w Cracovii, liczby w Ekstraklasie):

Nicolai Brok-Madsen – 3,67 – 11 – 1 gol, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Deniss Rakels – 3,87 – 12 – 1 gol, 4 asysty, 0 kluczowych podań

Lennard Sowah – 4,14 – 7 – 0 gol, 1 asysta, 0 kluczowych podań

Rubio – 6 – 2 – 1 gol, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Thiago – 4,0 – 18 – 0 goli, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Sergei Zenjov – 3,79 – 39 – 4 gole, 2 asysty, 1 kluczowe podanie

Antonini Culina – 3,00 – 16 – 0 goli, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Matić Fink – 4,21 – 20 – 2 gole, 1 asysta, 0 kluczowych podań

Jaroslav Mihalik – 3,93 – 14 – 0 goli, 1 asysta, 1 kluczowe podanie

Gerard Oliva – 3,00 – 3 – 1 gol, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Vinicius Ferreira – b.o – 1 gol, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Bojan Cecarić – 2,9 – 12 – 0 goli, 1 asysta, 0 kluczowych podań

Serder Serderov – 2,50 – 6 – 0 goli, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Elady Zorrilla – 3,00 – 2 – 0 gol, 0 asyst, 0 kluczowych podań

Momentami przecieraliśmy oczy, bo poważnie: niektórych gagatków można nie pamiętać. Zorrilla? Sowah? Serderov? Poważnie? Taki Vinicius Ferreira wciąż w Cracovii jest, niby młody, ale czy utalentowany – chyba można wątpić.

14 piłkarzy. 14 zawodników na 30 ściągniętych i ocenionych trzeba zakwalifikować do szrotu. To fatalny wynik. A jeśli dodać przeciętniaków, to jest przecież jeszcze gorzej, prawie 2/3 transferów Cracovii należy zaliczyć do wyrzucania pieniędzy w błoto. Naturalnie można się kłócić: ten wyżej, tamten niżej, natomiast to i tak nie zmieni ogólnego obrazu, koszulkę Cracovii przez ostatnie lata ubierały tabuny słabych piłkarzy.

I dlatego trudno kupować nam ten projekt. Trudno też słuchać usprawiedliwień finansowych, bo – załóżmy – Górnik czy Raków to nie są bogatsze zespoły, a takich brutalnych skojarzeń trudno u nich szukać (choć oczywiście też się mylą). Cracovia buduje swój ośrodek i może po latach coś się zmieni, ale już teraz wypada i trzeba krytykować jej politykę transferową. Jak na taką liczbę zawodników, zdecydowanie za mało oglądaliśmy tam jakości.

Fot. FotoPyk

Opublikowane 17.10.2020 11:21 przez

Paweł Paczul

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 15
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
agkś
agkś

probierz-mój ulubiony pan od wuefu! plus brzęczk-dwa dzbany.

Sprawdź
Sprawdź

Jureczek miał jaja przynajmniej wystawić inny skład, przetestować parę zawodników dłużej niż 15 minut.

Ciosek
Ciosek

Ale jak tylko zatrudnią zagranicznego trenera to Probierz jest pierwszym, który to krytykuje. W końcu polscy trenerzy nie są gorsi od tych z zagranicy. To nie powinno być tak z piłkarzami? Skoro trenują ich świetni polscy trenerzy to nie powinniśmy ich zastępować szrotem ze Słowacji czy Bałkanów. No chyba, że nasi szkoleniowcy jednak nie są tacy super…

Alvarez
Alvarez

Datković i Hrosso przeciętność, co to za dzban bezimienny pisał?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Miroslav Filipović-Majstorović

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Lopes topowym napastnikiem/skrzydłowym? Chyba komuś się coś ciężkiego na dekiel sp…ło. Drewniak, które szczytowym osiągnieciem był zeszły sezon w Eklapie.
Alvarez? Kierwa gość na razie nic nie pokazał w tych kilku meczach. Rozumiem, że ktoś ładnie posmarował za laurkę.

Co do Probierza. Pół biedy, że ledwo co 4 piłkarz coś dał. Gorzej, że kosztowało to wszystko wagon hajsiwa. Tyle kasiory co Probierz przep…ł na szrociwo to chyba tylko swego czasu Lechia potrafiła.

Pan Jurysta
Pan Jurysta

Jak mozna tego grubasa Alvareza kwalifikowac do topki skoro nic nie zrobił do tej pory i jest po prostu słabym punktem Cracovii na razie a np. Loshaja i Fiolicia, którzy są podstawowymi zawodnikami linii pomocy Cracovii (np. Loshaj potrafił skutecznie zastąpić Gola) i jako tako ciągną jej grę wraz z Pelle i Dimunem (tak – bardzo niedoceniany zawodnik!) zamieszczać w grupie przeciętniaków w takiej sytuacji?
Inna sprawa to Probierz – uważam, że to nie jest zły trener, pracowity, ambitny i potrafi rozwinąć piłkarzy, ale zarazem hipokryta (np wlasnie w kwestii polskich trenerow i piłkarzy) a z jego wypowiedzi często wychodzi buractwo. Nie zmienia to jednak faktu, że liczą się bardziej czyny a nie słowa i Cracovia powinna się go trzymać, bo ciężko byłoby jej znaleźć lepszego trenera skoro Wojciech Stawowy najlepszy trener ligowy jest obecnie zajęty 😉
Ogólnie rzecz ujmując Ci wszyscy eksperci na Weszło i gdzie indziej to nieporozumienie – sprawiają wrażenie jakby meczów nie oglądali tylko opierali się na statsach – liczbie goli i asyst. No jasne, w takiej sytuacji grubas będzie wybitny, bo raz z metra dobił głową, ale już Loshaj jest cienki, bo nie ma żadnych statystyk tyle tylko, że gra na 6.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Kręciło się bekę z Zające i Lettieriego, że ściągają masowo szrot z zagranicy, lecz prawda jest taka, że Filipiak z Probierzem robią dokładnie, ale to dokładnie to samo, tylko za większe pieniądze. Lettieri okazuje się być warsztatowo lepszym trenerem po ze znacznie rzadszej kupy długi czas robił coś niewiele gorszego niż Pan Polski Guardiola, na dodatek Koronę o wiele częściej dało się oglądać.
A że Lettieri buc i ma ego jak terytorium Chin? A Probierz?

Sławek
Sławek

Lotnisko w Krakowie jest, P. Probierzowi leci już 3 rok pracy a gra Cracovii to kraksa. No ale przyjdzie konferencja prasowa i P. Probierz odwali szopkę przy merytorycznym pytaniu. A to zamieni się z dziennikarzem miejscami a to roślinkę przyniesie, czekam na gotowanie. Zero z tego pożytku, konferencja zaliczona tydzień zleciał a P. Trener nadal jest przekonany o swojej zayebistości.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Gówniany klubik, gówniany trener, gówniany prezes. Cała Cracoorvia.

łukasz
łukasz

najbardziej antypolski trener , więcej szans zagrania Polak ma zagranicą niż w Cracovi.Styl rzeczywiśćie prymitywny siłowy

stach paluch
stach paluch

Jeśli Fiolić to przeciętniak, to ja się pytam dlaczego Lopes jest w TOP-ie i dlaczego w TOP-ie jest Alvarez?
Loshaja można uznawać za przeciętnego, ale wydaje mi się, że gość jeszcze odpali – w tym sezonie, podobnie jak Fiolić, wygląda lepiej, niż w poprzednim. Hrosso? Facet dwa razy wybronił w Pucharze/Superpucharze Polski rzuty karne, jest gdzieś tam w szerokiej kadrze Słowacji, został sprowadzony jako drugi bramkarz i dalej nim pozostaje. Jak na drugiego bramkarze to chyba całkiem niezłe osiągnięcia – gość gdy gra nie zawodzi, wręcz przeciwnie, więc w czym problem?
No, ale rzeczywiście ze szrotem to się zaczynają jaja.
Sklasyfikowanie jako szrot Matica Finka jest absolutną kompromitacją Redaktora Paczula. Facet był jednym z lepszych zawodników Cracovii w sezonie 2017/18 i nie został w polskiej lidze tylko dlatego, że Pasów nie było stać na jego wykupienie. I czujności rewolucyjnej redaktora Paczula nie wzmogła nawet średnia ocen Finka na weszło – 4,21, czyli prawie tak dobra jak TOP-owego Lopesa (4,41). To nie jest delikatna pomyłka redaktorska, bo zamiast w „szrocie” Fink powinien wylądować w „solidności”.
Thiago też nadal w Cracovii jest – klasyfikowanie go jako szrot to co najmniej przesada. Czy kolega Paczul oglądał go w Sandecji? Czy w przypadku takiego Pirulo też nadal uważacie, że to jest szrot, czy po prostu chłop potrzebował trochę czasu?
Zenjov na pewno nie był aż tak zły, żeby kwalifikować go do szrotu. Nie był gwiazdą, nie był nawet solidny, ale do przeciętności spokojnie można go zaliczyć. Skoro przeciętny jest według kolegi Paczula Loshaj i Rivaldinho, no to Zenjov też na taką ocenę zasługuje. No i ten Mihalik. Ja nie wiem, nie znam się, nie orientuję się może, ale pomimo wielu zarzutów i utyskiwań jakie miałbym pod adresem Mihalika – choć teraz zapewne są one udziałem kibiców Lechii – określenie „szrot” jakoś mi się z nim Mihalikiem gryzie.
Rakels – następna ciekawostka. Czy decyzja o wypróbowaniu go w Krakowie była nielogiczna? Po drugim pobycie Rakelsa w Cracovii pisaliście o tym tak: „Jakkolwiek spojrzeć, z Anglii wrócił zupełnie inny człowiek. Albo inaczej – wyjechał Rakels z najlepszego okresu w Cracovii, wrócił Rakels z najgorszego okresu w Zagłębiu Lubin, gdzie wyróżniał się głównie poza boiskiem.” Czyli był to gość z TOP-u, ewentualnie z szeregów „solidnych”, więc o co się czepiać Probierza, że wziął gościa za pół-darmo, wypróbował czy znowu nie zacznie działać i odpalił? W Piaście Fornalik zrobił to samo z Parzyszkiem i „zatrybiło” – nie było warto?
Czyli zestawienie to: na plus 16/ na minus 14 (a w rzeczywistości 17//13, bo – nawet jeśli darujemy sobie polemikę z Zenjovem, Michalikiem i Rakelsem, to jednak ustaliśmy już bezspornie, że Fink w szrocie to jakaś parodia). Ponadto nie ma w tym zestawieniu ujętego Rodina i Sadikovića, a jakoś mam wrażenie, że jednak nie trafią do szrotu – zwłaszcza ten drugi. Jak chcecie robić takie zestawienia, to uczciwe byłby porównać dokonania innych „szrociarzy” – ilu anonimowych gości z zagranicy przwinęło się prze Lechię, Jagiellonię, Legię…
A swoją drogą: fakt, że Alvarez ma ze wszystkich wymienionych zakupów Cracovii najwyższą średnią ocen wg. Weszło należałoby uznać za zabawny – nawet biorąc pod uwagę, że to wynika z niewielkiej ilości rozegranych spotkań.

Pan Jurysta
Pan Jurysta

Sto procent poparcia! I nie jest tu napisane nic kontrowersyjnego – po prostu rzeczowo ukazuje, że Paweł Paczul napisał o czymś o czym nie ma pojęcia, nie ogląda meczów Cracovii i opierał się tylko na notach i utartych opiniach pozostałych „ekspertów”, powtarzających banały i opierających się na statystykach tylko. Ja nie oczekuję, żeby każdy wszedł w temat czy oglądał mecze Cracovii, które się okropnie ogląda, ale jeśli ktoś zabiera się za pisanie artykułu to przydałoby się coś wiedzieć.

Patryk
Patryk

Już liczyłem na to, że zrobiliście quiz, w którym należy wymienić wszystkich obcokrajowców którzy się przewinęli przez Cracovię :/

Andrzej
Andrzej

Po co się produkować i robić podsumowania? Wystarczy spojrzeć na transfery z Cracovi. Czy z tej przypadkowej zbieraniny udało im kogokolwiek sprzedać? Czy były choćby zapytania???
Tam grają odpady które w żadnym profesjonalnym klubie nie znajdą zatrudnia. DNO!!!

Weszło
18.01.2021

Barcelono, gratulujemy! Zmarnowałaś szansę na jedyne trofeum w tym sezonie

Barcelona nie jawiła się dzisiaj jako zdecydowany faworyt, a Athletic zawsze sprawia wrażenie ekipy, która tanio swojej skóry nie sprzeda. Nie dopuszczaliśmy jednak myśli, a jeśli już, to nieśmiało, że Ronald Koeman i spółka wypuszczą z rąk szansę na jedyne trofeum w tym sezonie. No i stało się. Barca zawiodła na całej linii, nie pokazała […]
18.01.2021
Włochy
17.01.2021

Conte zabrał Pirlo do szkoły. Inter pożarł Juventus

Starcia Interu z Juventusem ze względu na klasę obu ekip i mnogość historycznych podtekstów zawsze zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Dzisiaj było podobnie. Spodziewaliśmy się spektakularnego widowiska. No i właściwie trzeba przyznać, że otrzymaliśmy naprawdę dobre spotkanie. Problem polega wyłącznie na tym, że był to mecz toczony do jednej bramki. Juve nie miało bowiem żadnych […]
17.01.2021
Weszło FM
17.01.2021

Poniedziałek w Weszło FM: Magazyn Lig Egzotycznych, „Football Bloody Hell” i „To My Scyzory”

Poniedziałek na Weszło FM zaczniemy od „Dwójki bez sternika”, w której porozmawiamy o Superpucharze Hiszpanii, meczu Polaków na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej oraz skokach narciarskich! A co jeszcze przygotowaliśmy? Szczegóły poniżej: 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Kamil Gapiński i Paweł Paczul. Ten duet zapewni dawkę pozytywnej energii, dużo anegdot i dobrej […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Bitwa o Anglię? Chyba bitwa o to, kto nie zaśnie

Nie będziemy się oszukiwać – starcia między Manchesterem United a Liverpoolem od dawna nie były emocjonujące. Ostatnim razem, gdy w ich meczu padły przynajmniej trzy bramki, nikt z nas nie słyszał o koronawirusie, a na szczycie list przebojów Billboard widniała Camila Cabello z „Havaną” i Drake z „God’s Plan”. Dość dawno. Czy to jednak powinno […]
17.01.2021
WeszłoTV
17.01.2021

QUIZ OD 20:00: WYGRAJ KALENDARZ Z KOWALEM I UDZIAŁ W QUIZIE!

No siema! Dzisiaj gramy super składem: Kowal (!!!), Roki, Paczul, Białek i Mazurek. Będzie fajnie, będzie wesoło. Przypominamy o donejtach, można wygrać super kalendarz kowalowy, ale nie tylko, bo na przykład udział w quizie. Link już odpalony: http://paymedia.pl/ligaminus​, więc jak ktoś ma ochotę to śmiało. 
17.01.2021
Inne sporty
17.01.2021

Skoki na polskiej ziemi, ale bez Polaka na podium

Miało być tak: Kamil Stoch wygrywa po raz 40. w karierze konkurs Pucharu Świata, wyprzedzając w tej klasyfikacji Adama Małysza. Albo tak: Andrzej Stękała staje na podium zawodów tej rangi po raz pierwszy w życiu. Albo jeszcze inaczej – byle z Polakiem na pudle. Nie wyszło. W dzisiejszym konkursie indywidualnym w Zakopanem nasi reprezentanci nieco […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Czy Timo Werner podzieli los Fernando Torresa?

Ludzie od zarania dziejów próbują na wszelkie możliwe sposoby poznać przyszłość. Były również takie przypadki, że kibice poprzez telewizyjne programy wróżbiarskie mieli zamiar dowiedzieć się, czy dany zawodnik wreszcie zacznie prezentować dobrą formę. Pamiętamy wszyscy doskonale historię, kiedy to zdenerwowany widz, zadzwonił do Wróżbity Macieja i pragnął zasięgnąć wiedzy dotyczącej kilku najbliższych miesięcy w wykonaniu […]
17.01.2021
Niemcy
17.01.2021

Lewandowski strzela, Bayern wygrywa, ale forma wciąż daleka od ideału

Gdyby ten mecz rozegrano pół roku temu, Bayern zapewne wygrałby co najmniej 5:0, a Robert Lewandowski zapisałby na swoim koncie hat-tricka. Ale obecnie Bawarczycy dalecy są od swojej topowej dyspozycji i nawet w takich spotkaniach jak to dzisiejsze z Freiburgiem mają straszliwe problemy z przekuwaniem ewidentnej przewagi na gole. Ostatecznie mistrzom Niemiec udało się zatriumfować […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Gikiewicz narzeka na kolegów. Przesadza czy ma rację?

– Przegrywamy ważny mecz, a niektórzy schodzą z uśmiechem na ustach z boiska. Nie potrafię tego zaakceptować – powiedział Rafał Gikiewicz w telewizji Sky po przegranym przez Augsburg meczu z Werderem. Polak oddał więc publicznie strzał do kolegów, we własną szatnię, nie gdzieś, w polskim wywiadzie, który pewnie nigdy by do Niemiec nie dotarł, tylko […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Bartek, kiedy wrócisz? Przed siódmą!

Gdyby piłkarze Napoli stwierdzili dziś, że chcą ogolić się pomidorem, to by się nim ogolili. A gdyby uznali, że chcą wejść na K2 bez „dopingu tlenowego”, pewnie też by im się udało. Polizanie własnych łokci? Bez problemu. Wyjście na domówkę z zamiarem wypicia tylko jednego piwka i wyjście z niej wypiwszy tylko jedno piwko? I to […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Niebezpieczna prędkość. Achraf Hakimi, struś pędziwiatr z Interu

L’amore di Conte. Tak “La Gazzetta dello Sport” nazwała Achrafa Hakimiego, gdy Interowi udało się dopiąć jego transfer latem 2020 roku. Włoski szkoleniowiec zakochał się w wahadłowym Borussii po tym, jak Marokańczyk niemiłosiernie pokarał Nerazzurrich w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Inter jednak miał go na celowniku już wcześniej. Dlatego ich ścieżki w końcu musiały się […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Symbol ligowego kolorytu, a potem marazmu. XI dekady Śląska Wrocław

Na początku tej dekady Śląsk Wrocław był klubem, który wywoływał największe emocje. Także ze względu na wynik sportowy – mistrzostwo Polski w sezonie 11/12 było dużym wydarzeniem, a przecież „Wojskowi” zajmowali także na początku tego dziesięciolecia drugie i trzecie miejsce w lidze. A do tego mieli bardzo kolorową szatnię, z którą nie dało się nudzić. […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Genialny Seedorf, bezlitosny Del Piero, kluczowy Higuain. Wspominamy derby d’Italia

Starcia Interu Mediolan z Juventusem od wielu dekad rozgrzewają nie tylko kibiców rodem z Turynu i Mediolanu, ale i pozostałych części Włoch, a nawet z całej Europy. Nie bez kozery mówi się o tym starciu: derby d’Italia. W ramach rozgrzewki przed dzisiejszym szlagierem Serie A urządziliśmy zatem przegląd najciekawszych ligowych starć Interu Mediolan z Juventusem, […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Lukaku kontra Ronaldo, Klopp kontra Solskjaer. Niedziela pełna hitów!

Dzieje się w Anglii, dzieje się we Włoszech, dzieje się właściwie wszędzie. Czekają nas hitowe spotkania, w tym przede wszystkim starcia na szczycie Serie A i Premier League. Nie można również zapominać o finale Superpucharu Hiszpanii czy meczach Polaków: Glik kontra Reca, Zieliński kontra Drągowski. Sami przyznacie, że niedziela jest niezwykle okazała. My postanowiliśmy skupić się […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

„David May to supergwiazda! Ma więcej medali niż Shearer!”

26 października 2016 roku, derbowe starcie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Na trybunach prawie komplet. Grubo ponad 70 tysięcy kibiców przybyło, by na żywo obejrzeć kolejną konfrontację Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Stewardzi odpowiadający za porządek na widowni musieli zatem stale mieć się na baczności. Nigdy przecież nie […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

I wtedy wchodzi Sivasspor, cały na biało

Trochę śniegu popadało w krajach, w których zwykle śnieg nie pada, i warunki szybko oddzielają chłopców od mężczyzn. Zwykłe drużyny od tych, które potrafią się adaptować do nowych warunkach. Jak w modelowym podręczniku coachingowym: problemy widzą jako szansę na to, by coś ugrać. Przykładem Sivasspor, który w śniegu zagrał cały na biało, stając się dzięki […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Dźwignięci z dna. Southampton jest gotowe, by walczyć o swoje

W miniony wieczór Southampton przegrało z Leicester City 0:2. Była to porażka zasłużona, wszak to Lisy przedstawiły więcej argumentów, łącznie ze strzałami z ostrego kąta, które lądowały pod poprzeczką bramki rywala. Mimo tego nie można powiedzieć, że Święci zagrali zły mecz. Wręcz przeciwnie, starali się objąć prowadzenie, a później odrobić straty, ale tego dnia zbyt […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021