post Damian Smyk

Opublikowane 07.07.2020 17:40 przez

Damian Smyk

O panie, takiej kolejki nie mieliśmy już dawno. Przez błędy sędziów musimy zweryfikować wyniki aż trzech meczów. I to nie starć o pietruszkę, a o puchary czy medale. W miniony weekend arbitrzy skrzywdzili piłkarzy Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław. Do tego jeszcze pod górkę miała Cracovia, ale mimo pomyłki sędziego i tak ograła Lechię Gdańsk.

Serio, nie pamiętamy takiej kolejki. Wiosną bywało, że weryfikowaliśmy jeden czy dwa mecze. Bywały serie gier, gdzie nanosiliśmy tylko drobne poprawki w kwestii „sędzia pomógł/zaszkodził”, ale te błędy nie wpływały na ostateczny rezultat. A tutaj nagle – bum – trzy spotkania do weryfikacji i jeszcze jedna wtopa, która nie wpłynęła na wynik spotkania.

Ale dobra, lećmy z weryfikacjami.

Śląsk powinien mieć rzut karny

Na początek Gliwice. Wielu kibiców dziwiło się – dlaczego sędzia odgwizdał spalonego przy bramce Milewskiego. Akurat tutaj sędzia miał rację – przepisy mówią o przedostatnim zawodniku, który wyznacza linię spalonego. Na ogół ostatnim jest bramkarz, a jeden z defensorów faktycznie jest tym przedostatnim zawodnikiem. Tutaj jednak przedostatni jest stojący gdzieś daleko Musonda, więc linię ofsajdu wyznacza piłka. No i Milewski jest bliżej bramki niż futbolówka przy zagraniu Tuszyńskiego. Spalony słuszny.

Ale błąd w tym starciu jednak się pojawił. I to zaraz na początku spotkania. Płacheta wjeżdża w pole karne, pada na ziemię i wydaje się, że mamy tu do czynienia z padolino. Ale na powtórkach widać jak na dłoni – Korun podłożył mu nogę i spowodował upadek. Śląskowi należało się wapno. Dopisujemy gościom gola i weryfikujemy wynik na remisowy.

Najtrudniejszy mecz do prowadzenia przypadł w udziale Szymonowi Marciniakowi. Stykówek w Szczecinie było aż pięć. Cztery z nich – naszym zdaniem – Marciniak rozwiązał prawidłowo. Co do drugiej żółtej kartki dla Matyni nie mamy wątpliwości – głupota lewego obrońcy Pogoni, klasyka nierozważności, słusznie wykluczenie. Kontrowersje pojawiły się wokół gola Drygasa. Czy Kostas stosuje wyblok na Romanczuku?

Widać jak na dłoni, że Grek chce zablokować rywala. Natomiast nie jest tak, że obrońcę Pogoni interesuje tylko Romanczuk. Cały czas jest przyklejony do kryjącego go Wójcickiego, zerka w stronę Romanczuka i staje na jego torze biegu. Ale nie podejmuje jakiejś agresywnej walki, nie uderza rywala. Po prostu staje w miejscu. Słyszeliśmy, że zawodnicy byli uczulani – wybloki będą odgwizdywane, nie róbcie tego. Natomiast tutaj mamy po prostu zatrzymanie się Kostasa i wbiegnięcie w niego Romanczuka. Pomocnik Jagi widzi, że do piłki nie dojdzie, więc podwija nogi i pada na ziemię. Przejrzeliśmy przepisy – nie ma tam nic o tym, że piłkarze nie mogą stawać na torze biegu rywala. Gol słuszny.

Karny na Frączczaku po potknięciu się o własne nogi?

Nie był słuszny za to rzut karny dla Pogoni. Już po wypowiedzi Frączczaka wiedzieliśmy, że tam coś nie stykało. Napastnik szczecinian mówi, że dodał trochę od siebie, że karny miękki, że jakiś tam delikatny kontakt był… Cóż, kontakt był. Ale między lewą nogą Frączczaka, a prawą nogą Frączczaka. Piłkarz Pogoni potknął się o własne stopy.

Wątpliwości nie było przy karnym dla Jagi, bo Nunes nierozważnie atakuje Wójcickiego w momencie zagrania piłki. Tutaj wapno klarowne.

Śmierdziało nam jeszcze wykluczeniem Runje przy tym faulu na Kowalczyku. Atak wykonany z dużą dynamiką, faul powyżej linii kostki. Obrońcę Jagi ratuje jednak to, że atakuje wierzchem stopy i jednak to wszystko odbywa się w walce o piłkę. Trochę jak faul Puchacza na Markoviciu tydzień temu. Żółta do wybronienia.

Pachniało nam też wykluczeniem dla Radina w starciu z Arką. Wyprostowana noga, również atak powyżej linii kostki. Na szczęście Radina, ale przede wszystkim Młyńskiego – zawodnik Korony tą nogą przejeżdża przed zawodnikiem Arki i trafia dopiero tą podciągniętą lewą nogą. Młyński nie kończy meczu ze złamaną nogą, a Radin kończy spotkanie tylko z żółtą kartką. Też nie wykluczalibyśmy go za ten wślizg.

W komplecie swojego meczu nie powinna kończyć za to Lechia. W drugiej połowie Fila stracił piłkę, po czym ratował się faulem. Mamy tutaj klasyczne SPA, czyli przerwanie dobrze zapowiadającej się akcji. Sama natura faulu oczywiście nie wskazuje na napomnienie, natomiast Cracovia po tym przejęciu wychodzi z akcją 2v2. Fila ma już kartkę na koncie, powinien zobaczyć drugą. „Pasy” i tak dowiozły zwycięstwo, więc uzupełniamy tylko rubryki „sędzia pomógł/zaszkodził”.

Legii należała się jedenastka

Do weryfikacji pozostaje nam ostatnie spotkanie – szlagier w Poznaniu. Przejrzeliśmy sobie kwestie żółtych kartek i sędzia Gil podszedł do rozdawania napomnień tak, że trudno ustalić poziom napomnienia. Ale jak dla nas – bez wykluczeń w tej kwestii. Natomiast Legii należał się rzut karny za zagranie ręką Crnomarkovicia we własnym polu karnym.

Gdyby piłka po prostu spadła na tak ułożoną rękę Crnomarkovicia, to nie byłoby mowy o karnym, bo ręka jest ułożona przy ciele i nie powiększa obrysu ciała. Natomiast Serb wykonuje skręt tułowia i następuje klarowny ruch piłki do ręki. Po drodze futbolówka nie odbija się od głowy Pekharta, zatem jest oczekiwana. Wapno. Dopisujemy gola Legii i weryfikujemy rezultat na remisowy.

W kontekście tabeli radzimy spojrzeć na strefę spadkową. I na to, jak wygląda w niej sytuacja Arki Gdynia. Gdyby nie błędy sędziów, to w utrzymanie wciąż zamieszane byłoby obie Wisły. I to zamieszane tak naprawdę poważnie.

Opublikowane 07.07.2020 17:40 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 31
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Goleadorr
Goleadorr

Po yeah bałło was z tym karnym dla Legii

Kikkhull
Kikkhull

Ale gdzie wy na tym zdjęciu macie zagranie reką? Z tego zdjęcia wygląda, że trafia go w ramie normalnie przy ciele.

Sqrwiel
Sqrwiel

Bo trafiła w ramię, dlatego nie ma mowy o żadnym karnym.

Tetek
Tetek

W anatomii człowieka ramię jest częścią kończyny górnej (inaczej ręki), znajdującej się między obręczą barkową połączoną stawem ramiennym a przedramieniem, kończącym się stawem łokciowym.

Yo75
Yo75

W anatomii człowieka ręka to to co zwyczajowo określamy dłonią, a obręcz barkowa również jest częścią kończyny górnej

Leon Kameleon
Leon Kameleon

A konkretnie : PRZEDramię

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

Przy ręce Wszołka w polu karnym jedyna powtórka w czasie meczu sugerowała, że najpierw dostał ręką w twarz(po czym padł jak piorunem rażony), a potem sam dotknął piłki ręką. Sędzia mógł tego nie zauważyć i skupić się tylko na zagraniu ręką i je odgwizdać(szczególnie, że obydwa zdarzenia były niemal jednoczesne) ale chyba po to jest VAR żeby na jakimś super slow motion sprawdzić dokładną chronologię. A jeżeli trafienie było pierwsze no to na podstawie tego co gwizdał w całym meczu chyba nie powinno być innej możliwości jak odgwizdać faul…

Makaveli
Makaveli

klarowny ruch piłki do ręki buhahah

Criticball
Criticball

Rzut karny jest ewidentny, na niekorzyść piłki, która – co za bezczelność – wykonała klarowny ruch do ręki piłkarza Lecha. Proponuję uwzględnienie w tabeli minus jednego punktu dla piłki, która dzięki temu znajdzie się na 17. miejscu w tabeli i będzie zasługiwała na spadek.

Tylko czym będą grać piłkarze w ekstraklasie, jeśli piłka spadnie do I ligi, qrwa?

waldemar
waldemar

Moim zdaniem to sędziowie zabijają rozwój futbolu w Polsce. Tolerowanie takiego chamstwa i brutalności, jakie prezentują zawodnicy Legii Warszawa, jest niesłychane. W Polsce są przepisy gry w piłkę nożną i odrębne przepisy dla zawodników Legii.

Trol
Trol

To prostaki ze wsi to czego oczekujesz.Zwlaszcza ich malpeczki to chamy.

Sławomir
Sławomir

małpeczka to Cię zrobiła

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Obudź się ! masz pełno w…

Lincoln
Lincoln

hłe hłe zaklinanie rzeczywistości. A przepisy swoje. Jest taka rycina obrazująca, zagranie tą częścią górnej kończyny. W tekście oczywiście ani słowa o tym tylko jakaś durna rozkmina o ruchu ręką do piłki. Rozumiałbym gdyby ktoś polemizował, że jednak piłka trafia go poniżej „części wyłączonej”.A tu widzę typowe mydlenie sytuacji z tworzeniem alternatywnej rzeczywistości a nie chęć analizy przypadku.

Lincoln
Lincoln

…pardon przecież wy piszecie o ruchu piłki do ręki w takim razie, to ja już w ogóle nie wiem jak tu miał być karny skoro to piłka leciała do ręki.

tytus
tytus

Nie było faulu piłkarza Korony przy wolnym, po którym padł gol dla Arki.

Sqrwiel
Sqrwiel

Pekhart nagle uchylil głowę, więc owszem,piłka była niespodziewana. Po za tym trafia go w ramię, a więc w strefę, która regulaminowo jest DOZWOLONA i przy takim kontakcie nie powoduje przewinienia.

Jakoś bardziej wierzę jasnym wytycznym i zawodowym sędziom, którzy twierdzą, że karnego w tej sytuacji nie było, niż wielkiemu znawcy Smykowi, który tak na siłę stara się być „obiektywny” i próbuje zerwać z łatką „kibica lecha”, że jeśli ma okazję to na Lecha sra, a na Legię cmoka, nawet jeśli jest to wbrew logice.

F. Underwood
F. Underwood

Dobrze gada, polać mu!

Sqrwiel
Sqrwiel

Tak po prawdzie, to Smyka lubię, po prostu uważam (nie tylko ja, jak widać po komentarzach), że akurat w tym przypadku się myli.

Tomek
Tomek

Ten rzekomy karny dla Legii chyba tylko dlatego, żeby w niewydrukowanej tabeli na koniec sezonu mistrzem nie został przypadkiem Lech. Zamiast 63-57 robi się 62-59 i biorąc pod uwagę, że przynajmniej w 2-3 kolejkach analizowaliście na niekorzyść Lecha to koniec sezonu mogłoby być ciekawie. I ten wyśmiewany przez was Żuraw zostaje mistrzem Polski i cała koncepcja o słabym Lechu i najsilniejszym mistrzu od lat zostaje spuszczona w kiblu

Aerth
Aerth

Lata płyna, zmieniają się zawodnicy, trenerzy, z rzadka zarządy, ale jedno pozostaje niezmienione: Niewydrukowana albo jest wyrocznią, kiedy kibice drużyny innej niż Legia mogą nią machać i krzyczeć „dowody na drukowanie pod warszafkę” albo jest śmieszną zabawą weszlaków, kiedy tak robić nie można.

Wislak93
Wislak93

No cóż, Arka ma za swoje. Trzeba było kiedyś nie kupować hurtowo meczów, ani nie utrzymywać się po ręce to sprawiedliwość by do nich nie wróciła. A tak to się w tym sezonie wyrównało.

Tytus
Tytus

Oczwiste błedy sędziowskie na niekorzyść Legii zawsze skrupulatnie pomijaliście, a nagle wyjeżdżacie z jakimś karnym z dupy żeby tylko rozpętać gównoburzę. Spierdalajcie. Lech był lepszy, wygrał zasłużenie i uczciwie.

nippon
nippon

Drogie weszlo… wiecie dlaczego uderzenie piłki w bark nie jest i nie bedzie nigdy gwizdane jako rzut karny? Bo bark jest zawsze naturalnie ułożony gdy reka jest opuszczona. Barku nie da sie schowac za plecami czy dupą. Po wielu latach naszego zwracania wam uwagi, zrozumieliscie jaka jest roznica miedzy braniem na tapet, a braniem na tapete. Dzis wiecie juz tez ze Stambul nie jest stolica Turcji. To chyba odpowiedni moment aby rzucic wam troche swiatla na pilke nozna. Spokojnie… Nauczymy, wyjasnimy… Wierzymy w was…

Kikkhull
Kikkhull

Zlikwidowali gimnazja i wysłali ich do liceum, to coś pomału zaczynają łapać.

Kojocik De'Maz
Kojocik De'Maz

Legia zawsze pokrzywdzona! No tak lepiej krzywdzić ich na koniec kiedy wcześniej się robiło wszystko aby pomóc tym dziadom warszawskim !

Mawin
Mawin

Przekroczyliście już wszelkie granice absurdu z tym karnym dla Legii 😀 Brakuje tylko dopisku , że Crnomarković powinien trzymać bark za plecami 😀

Aerth
Aerth

Absurdem to są obecne przepisy o zagraniu ręką, które faworyzują obrońców. Wszołek zostaje nabity w dłoń w polu karnym Lecha – gwizdek i przerwanie akcji. A co by było, gdyby to Wszołek nabił obrońcę? Nic, byłoby o naturalnym ułożeniu ręki, o bliskiej odległości, bla bla bla. W chwili obecnej jest tak, że obrońców za posiadanie rąk karać nie wolno, ale napastników – jak najbardziej.

Zresztą u nas to jeszcze, absurd obecnych przepisów było widać w meczu Sunderlandu z Tottenhamem, gdzie zawodnik Kogutów zabrał swojemu zespołowi gola, bo będąc faulowanym musnął piłkę ręką w trakcie przewracania się. Sędzia akcję puścił, bo korzyśc, padła bramka i… dupa, VAR, anulujemy gola za zagranie ręką w trakcie akcji ofensywnej.

debesciak
debesciak

Akurat o ta reke nie czepialbym sie zbytnio. Na rzut karny zaslugiwal faul na Wszolku.

Jarek1965
Jarek1965

Piast – Śląsk ! Pisałem pod opisem meczu że do 1:0 , 2:0 dla Piasta będzie biegał po boisku pan z białą laską zamiast pana z gwizdkiem i się sprawdziło. Na chuj ten VAR ??? Posnęli zaraz na początku meczu ? To samo z łokciem Vida w żebra Chrapka – Umyślny faul , nie kwalifikujący się u Złotka na żółtko ! I znów pytanie gdzie był VAR ???

PIOTR
PIOTR

Druga zasada dotyczy kontrowersyjnych zagrań piłki ręką w polu karnym. Zdecydowano, że rzuty karne będą dyktowane tylko w przypadku, gdy zawodnik, odbijając piłkę ręką, trafi do bramki lub rywal zdobędzie znaczącą korzyść w ofensywie. Z kolei, gdy piłka trafi zawodnika w ramię, to wtedy nie będzie przyznawanych jedenastek, a jeśli uderzy w dolny punkt pachy, to sędzia wskaże na rzut karny.

Weszło
11.08.2020

Klepali, męczyli, cisnęli, w końcu wpadło. Sevilla w półfinale Ligi Europy

Ever Banega i Lucas Ocampos. To są nasi wieczorni bohaterowie, herosi, którym ślemy życzenia i czekoladki. To oni bowiem skonstruowali jedną, jedyną bramkę dzisiejszego wieczora, dzięki której uniknęliśmy dogrywki w starciu Sevilli z Wolverhampton. 2020 rok jest paskudny i mógłby sobie odpuścić dogrywkę w Lidze Europy po 0:0 w 90 minutach. Okazał litość, co za […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Kamil Glik wraca do Serie A. Benevento z ambicjami na coś więcej niż utrzymanie

Cztery pełne sezony we Francji. 167 występów pod herbem Monaco. Mistrzostwo kraju i trafienie do jedenastki dekady klubu z księstwa. I wreszcie nadszedł czas, by powiedzieć „dziękuję”. Kamil Glik odchodzi z Monaco i wraca do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z beniaminkiem Serie A – Benevento. Tym razem ekipa „Czarownic” nie chce jak meteoryt przelecieć przez […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Koronawirus decyduje o tym, z kim Legia zmierzy się w eliminacjach

Potencjalni rywale Legii w I rundzie eliminacji do LM jeszcze nie zagrali swojego meczu, a już dowiedzieliśmy się, z kim  zmierzy się polska drużyna. Podopieczni Vukovicia unikną starcia z zawsze mocną Dritą Gnjilane. W zasadzie formalnością jest, że wynik meczu rozstrzygnie koronawirus. Obie ekipy miały wyjść na boisko jeszcze dzisiaj. Dwie godziny przed meczem UEFA […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Śląsk reaguje na głupotę. I brawo!

Trochę zżymaliśmy się w ostatnich dniach na zachowanie klubów, które lekko zgłupiały w związku z koronawirusem. Były proste błędy ludzkie, był brak zdrowego rozsądku, były braki w kompetencjach. Ale skoro krytykujemy, to warto też pochwalić, bo nie wszyscy temat mają w nosie. Śląsk Wroclaw bardzo poważnie podszedł do naszych wczorajszych doniesień i odsunął od treningów […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Odejście Jóźwiaka – nie „czy”, a „kiedy”. Co z Sykorą, Moderem i Klupsiem?

Dziwne są to tygodnie dla fanów Lecha Poznań. Z jednej strony – do klubu przyszło już czterech piłkarzy, dwóch z nich jest naprawdę obiecujących. Ale z drugiej strony – wątpliwości kibiców budzi fakt, że za żadnego Kolejorz nie musiał płacić. Kasa w kontekście poznaniaków jest dość ważna, bo jest kluczowym czynnikiem wpływającym dla to, że […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Michniewicz: Niektórzy w wieku Kapustki marzą o wyjeździe, on już wraca z bagażem doświadczeń

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Zmęczeni średniactwem. Pogoń chce czegoś więcej

Pogoń Szczecin to niechlubny fenomen. Mają siódme miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, przed Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Cracovią. Rozegrali w elicie aż czterdzieści osiem sezonów. Od lat sześćdziesiątych może z przerwami, ale w każdej dekadzie zaznaczając swoją obecność w polskiej piłce. Przy tym NIGDY NIC nie wygrali na najwyższym szczeblu. Tyle lat, ani jednego […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

COVID-19 także w pierwszej lidze. Sandecja Nowy Sącz już w izolacji

Wygląda na to, że koronawirus w polskiej piłce rozsiadł się wygodnie w fotelu i zapina pasy. Po serii zachorowań w Ekstraklasie, która dotknęła już czterech klubów – a nawet pięciu, bo zakażenie, choć dzięki ostrożności klubu w mniejszym stopniu, dotknęło także Górnika Zabrze – przyszedł czas na jej zaplecze. Pierwszoligowcy zgodnie z zaleceniami Komisji Medycznej […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Sytuacja niecodzienna: mistrz porządnie dozbrojony

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Piłkarz totalny. O pierwszym sezonie Ronaldo w Interze

Inter chce wygrywać Scudetto i Ligę Mistrzów, ale w starym odpowiedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA, też ma zacne tradycje. W latach dziewięćdziesiątych wygrywał go trzykrotnie, ostatni raz z Ronaldo w składzie. Ronaldo, który był wówczas zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie, Ronaldo, który przenosząc się do Nerazzurri drugi raz bił transferowy rekord świata, Ronaldo, nie tylko […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Polski mecz nie był tylko sloganem. Szymański i Augustyniak wchodzą z buta w sezon w Rosji

Takie rozpoczęcia sezonu to my lubimy. Pierwsza kolejka ligi rosyjskiej jeszcze się nie skończyła, a Sebastian Szymański już zdołał wyrównać swój wynik w klasyfikacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu. Jak do tego doszło? Otóż mecz Dynama Moskwa z Uralem Jekaterynburg okazał się „polski” nie tylko ze względu na samą obecność na murawie naszych graczy. Szymański, a […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Czwarty polski klub z koronawirusem. Tym razem Pogoń Szczecin

Start rozgrywek Ekstraklasy coraz bliżej, a tymczasem występują coraz większe komplikacje. Właśnie okazało się, że mamy czwarty przypadek koronawirusa w polskim klubie. Gdzie tym razem? W zachodnio-pomorskim, czyli w szczecińskiej Pogoni. Zakażony jest jeden, ale to wystarczyło, żeby drużyna została skierowana na kwarantannę. O sprawie poinformował sam klub, który opublikował na swojej stronie komunikat. Dowiadujemy […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Król strzelców II ligi zagra szczebel wyżej? Dwa kluby zainteresowane Michałem Bednarskim

Na polskim rynku transferowym nic się nie zmienia – większość klubów szuka napastnika, więc ci, którzy strzelają sporo, mają rozgrzany telefon. Tak też jest w przypadku Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców drugiej ligi w barwach Górnika Polkowice. Wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie trafi na zaplecze Ekstraklasy. W najwyższej lidze […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

„Legia chciała ukryć zarażenie i twierdziła, że wszyscy są zdrowi”

– Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Są procedury, które jasno mówią, jak trzeba funkcjonować, kiedy ktoś jest chory. Nasz Zespół Medyczny wysłał do klubów dokładne wytyczne. Każdy odpowiedzialny i mądry klub zrobił piłkarzom, trenerom i pracownikom badania przed pierwszym treningiem. W […]
11.08.2020