post

Opublikowane 04.06.2020 13:43 przez

Jan Mazurek

– W Hiszpanii nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia za naszych czasów. Oczywiście, że były, ale to był twój wybór, twoja sprawa – mówił Roman Kosecki w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim w Hejt Parku na antenie Kanału Sportowego. Spisaliśmy najciekawsze fragmenty. Wyszło naprawdę barwnie. Zapraszamy.

***

O barwnych latach młodości

W życiu spróbowałem wszystkiego. Boisko zawsze definiowało mój świat, ale się do niego nie ograniczałem. W wieku 11 lat mama zawiozła mnie na trening MKS-u Mirków, a wieku 14 lat założyliśmy z kolegami kapelę. Graliśmy reggae, punka – mam te nagrania nawet do dzisiaj.  słabej jakości. Może kiedyś udostępnię. Takie typowe łupanie. Grałem na basie i śpiewałem. Potem trochę na gitarze. Punk czy reggae zyskiwały wtedy w Polsce, były bardzo popularne, na Woli odbywały się świetne festiwale pod namiotem. Poznałem Darka Malejonka, poznałem Roberta Brylowskiego, poznałem Tomka Lipińskiego. Jeździłem na ich koncerty. Oni wyśpiewywali problemy tego kraju. Później grałem w Ursusie, gdzie stałem w kolejce po wypłatę, a Solidarnościowcy stosunek mieli, jaki mieli – jak Urusus słabo zagrał, to parę razy mi się dostało. Następnie w milicyjnej Gwardii – miałem długie włosy, warkoczyki, mówiłem o Solidarności.

Tak to leciało. Miałem jazdy. Wezwania. Był taki sławny pułkownik Makowski. Mnie akurat krzywdy nie zrobił, ale barwna postać. Zapraszał na moje mecze Wojciecha Łazarka. I z II ligi poszedłem do reprezentacji. Do Legii wprowadziłem księdza Mariusza Zapolskiego. Robił bierzmowania, chrzty, w takiej Barcelonie, przed meczem na 1:1, prowadziliśmy w dniu meczowym rano mszę świętą. W Hiszpanii byli w szoku. Mundurowi wychodzą, samolot czarterowy, ksiądz, jakiś kosmos, o co tu chodzi? W kadrze musiałem się wykłócać o bilety, o sprzęt, rzucić butami prezesowi przed nogi.

Barwne czasy. Pamiętam, jak przywożono nam pieniądze. Trener Zientara z przykutą do ręki walizką, ochroniarze, wypłata. Grajewski przysłał nam sprzęt Mullermilch, na rozgrzewkę przed meczem z Anglią wychodziliśmy z napisem zaklejonym plastrami. O wszystko trzeba było się kłócić. Pamiętam reprezentację Polski, kiedy na rozgrzewkę każdy wychodził w swoim klubowym dresie. Albo niektórzy chłopcy najpierw sami kupowali bilety, żeby przylecieć na kadrę, a dopiero potem dostawali jakiś zwrot. Takie to były czasy.

O Jakubie Koseckim

Czy zawstydziłem się, jak zobaczyłem dupę mojego syna? Trochę tak, bo miał ładniejszą niż moja. Natomiast osunęły mu się po prostu spodenki. Nie widzę tutaj żadnej kontrowersji. Nie wiem, czy ktoś, kto się temu dziwi grał kiedyś w piłkę, splunął z nosa albo jakieś takie rzeczy. Zdarza się, to są zwykłe rzeczy. Pamiętam, jak grałem w Hiszpanii i jeden z piłkarzy złapał Michela za jąderka przy rzucie rożnym. Bywa. Ale Kuba pupę ma niezłą.

Trochę żałuję, że nie poprowadziłem go sam. Na początku było dobrze. Fajnie zaczął, zdobył trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski. Kuba ma swoją karierę. W pewnym momencie przeszkodziły mu kontuzje. On jest drobny, pod tym względem bardziej podobny do mamy. Dostawał po kościach, bo jest bardzo szybki. Myślę, że jego wybory transferowe nie były najlepsze. Przede wszystkim przejście do Sandhausen, do 2. Bundesligi. On miał propozycję z Espanyolu Barcelona, ale Legia go nie puściła. Wysłannicy klubu byli u mnie w domu. Jakoś nie potrafili się dogadać. Teraz jest w Turcji, w klubie z dużymi możliwościami i bardzo bogatym prezesem. Chcą awansować, budują stadion.

O bankietach

Jeżeli nie ma sukcesów, to ktoś lub coś jest temu winne. Lata 90. były specyficzne. Nie zgadzam się z Piotrem Nowakiem, że brakowało nam osoby, która powiedziałaby, kiedy wyhamować i kiedy przestać. Mieliśmy naprawdę świetną drużynę, świetnych piłkarzy, momentami dobrze to wyglądało. Chłopcy grali w bardzo dobrych klubach i nikt nie dawał im tam miejsca za darmo. Trzeba było być zawsze przygotowanym. I powiem jedno: nikogo, ale to nikogo nie interesowało, jak się człowiek prowadzi, bo na twoje miejsce było paru takich.

Pamiętam swój pierwszy wyjazd do Osasuny Pampeluny. Przyszedłem jako pierwszy, bo nie chciałem się spóźnić. Wchodzę na salę. Wycofałem się. Chłopaki weszli, idzie Janek Urban:

– Czemu nie wchodzisz?

– Janek, tam na każdym stole stoi butelka wina!

– Romek, to normalne, tutaj nie wyobrażają sobie, żeby zjeść bez wina.

Nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia za naszych czasów. Oczywiście, że były.

Po meczach w Atletico czy Galatasaray zawsze chodziłem do klubu nocnego. Przed spotkaniami czasami były kolacje z prezesem – siedziało się dłużej. To normalne. Twoja sprawa, jak się czujesz. Jeżeli potrafiliśmy grać, jak równy z równym, z Holendrami, z Angolami, i z Francuzami, to o czymś to świadczy. Byłem w dużych klubach i widziałem, że ci ludzie żyją. Chcesz – napij się. Decyduj o sobie. Ale jeśli komuś nie odpowiada, mówi, jak to tam nie było – Apostel, Strejlau, Łazarek, jakaś matnia, to niech będzie: Kosecki jest winny!

O grze w USA

Zaczynaliśmy niepozornie na Soldier Field. To obiekt na 80 tysięcy, a przychodziło 30. Choć oczywiście, bywały mecze, gdzie było i 40 tysięcy ludzi. Nie zapomnę takiego jednego spotkania, kiedy przed naszym meczem grała kobieca reprezentacja USA. Były wtedy mistrzyniami olimpijskimi i mistrzyniami świata. Pełen stadion. 80 tysięcy. Przyjechaliśmy wcześniej. Mecz się skończył. Przebieramy się. Wychodzimy, a tam zostało 20 tysięcy. Wszyscy poszli do domu. Amerykanie wielbią sukces.

O realiach USA

NBA, NHL, NFL miały przewagę i prymat. Czuło się, że Michael Jordan jest królem świata. Tylko baseballa jakoś nigdy nie rozumiałem i już nigdy nie rozumiem. Tam dopiero bym przytył, bo ludzie cały czas jedzą podczas oglądania meczów MLB, a mecz trwa cztery godziny. Moi koledzy z drużyny przed każdym spotkaniem śpiewali hymn. Fajny patriotyzm. Moje dzieci, które chodziły do amerykańskiej szkoły, zawsze przed każdą pierwszą lekcją leciał hymn USA. Przed sportowymi widowiskami śpiewają go gwiazdy. To show. U nas największą gwiazdą był Piotrek Nowak. Słyszałem, że chwalił się, że Michael Jordan wiedział, kim on jest. Oczywiście, że wiedział.

O wyborach na prezesa PZPN

Cieszę się, że brałem udział w wyborach, które wygrał Zbyszek Boniek. Jakbym ja je wygrał, to też pewnie byłoby dobrze. Ale myślę, że udało się dużo fajnych rzeczy zrobić. I dobrze, że dostałem propozycje stanowiska wiceprezesa ds. szkoleniowych. Dużo zrobiłem. Jestem bardzo dumny z unifikacji rozgrywek dzieci i młodzieży. Ruszyła też machina z kursami. Zawsze zresztą powtarzałem Zbyszkowi, żeby nie pisać moich nazwisk w książkach, nie dawać moich zdjęć – on jest prezesem. Nikt nie zobaczy mnie nigdzie. Jestem zwolennikiem założenia, że każdy projekt jest produktem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Natomiast chyba już nie wystartuję w innych wyborach na to stanowisko. Niby w życiu nigdy nie mów nigdy, ale raczej dam sobie spokój.

O propozycjach

Po meczu z Barceloną miałem propozycję z Espanyolu. Niestety, Legia krzyknęła zaporową cenę. Nie poszedłem. Potem Fenerbahce, Galatasaray. Miałem propozycje, potwierdzą to Ziółkowski i Pietruszka, testów w Arsenalu Londyn. Siedem dni. Uważałem, że to mi uwłacza. Jak ktoś mnie chce, to nie musi mnie sprawdzać na testach. Jeśli gramy w ćwierćfinale Zdobywców Pucharów, to chyba nie jestem anonimowym zawodnikiem. Arsenal mnie chciał? Super, ale żadne testy. Pewność siebie. Tak myślałem. W życiu nie jeździłem na żadne testy. Czy tego żałuję? Nie. Pewnie, że chciałbym spróbować się w Anglii. Był ten Arsenal. Chciałbym spróbować we Włoszech – była propozycja z Torino. Ale tak się ułożyła moja droga.

O rzuceniu koszulki reprezentacji Polski po meczu ze Słowacją

Zdjąłem koszulkę, pocałowałem orzełka i położyłem koszulkę przy linii bocznej. Piotr Kanclerz, który już nie żyje, ówczesny kierownik reprezentacji Polski i Górnika Zabrze, potem ją przyniósł, zachował ją, ale teraz nawet nie wiem, gdzie ona jest. Wtedy zszedłem z boiska. Widziałem, co się dzieje. Zawsze szuka się jakiegoś kozła ofiarnego. Za moich czasów to był Rysiu Tarasiewicz, Roman Szewczyk, później byłem ja, później pojawiali się następni, tak to jest, jak nie ma awansów. Ale powiem szczerze: trochę pychy u mnie było, choć denerwowało mnie, że jesteśmy tak zakompleksieni. Powtarzałem chłopakom w szatni, że tam, za ścianą, w drugiej szatni są tacy sami ludzie. My się nie możemy bać ani Barcelony, ani Aberdeenu, nikogo. Wmawiałem to wszędzie wszystkim. Tamci ludzie też mają dwie ręce i nogi.

O polskiej mentalności

Wiecie, co było kwintesencją polskiej głupoty, polskiego cwaniactwa, i tego wszystkiego? Lata korupcyjne, gdzie to wszystko wyszło na jaw. Wyobraź sobie, co tam się działo wcześniej. To jest taka beznadzieja, z którą zawsze starałem się walczyć. Żadnych skrupułów, żadnego popuszczania, kiedy ktoś kombinuje przy wyniku meczu. Tam na stadionie siedzą tysiące ludzi…

O bójce z Pawłem Zarzecznym

Podkreślę tylko, że potem mieliśmy bardzo dobre kontakty. Był chociażby na mojej pięćdziesiątce. Zawsze miał ostry język. Dyskutowaliśmy. Ale wtedy to były zupełnie inne czasy. Lecieliśmy o trzeciej w nocy czarterem. To było całkowicie nienormalne. Lądowanie, wyszliśmy na lotnisko i czekaliśmy na odbiór torb bagażowych. Wyrzucali je z samolotu i zaczynały krążyć na taśmie. I powiem tak: paru dziennikarzy jechało po tej taśmie z bagażami. Trzeba było ich brać i wrzucać do autobusu. Zapach był niezłą mieszanką. Przegraliśmy mecz, siedzieliśmy na stołówce – ja, Jurek Brzęczek, jeszcze ktoś. Kelner stał przy szwedzkim stole. Paweł przechodził obok mnie, klepnął mnie w ramię i mówi:

Ja już was tam sobie obsmaruję w gazecie.

Wstałem i dostał ode mnie cios. Przeleciał przez szwedzki stół. A drugi raz dostał w autobusie. Oczywiście, on ma swoją wersję, ale nie zdążył wówczas nawet wyprowadzić ciosu. Najpierw na górze w restauracji, a później w hotelu. Ja już wtedy, za trenera Apostela, powinienem zrezygnować z kadry. Taki jest moje zdanie po latach. Organizacyjnie było tam fatalnie.

O Jesusie Gilu

Było ostro. Iskrzyło. Powiedział kiedyś, że ma białego konia i on na nim przyjedzie, bo to jego zwierzę gra lepiej niż jego zawodnicy. Więc odpowiedziałem mu, że go zapraszamy, bo mamy nawet przygotowaną koszulkę dla jego konia. Szyderczo mu pojechałem, że bardzo dużo mówi, a mało robi. Następnego dnia znalazłem się w gabinecie Jesusa Gila. Mówi do mnie:

Roman, co się dzieje, czego chcesz?

Wyjaśniliśmy sobie wszystko.

Prezesie, takie teksty nie pomagają.

Jak grałem przez dwa lata, to spotkałem się z dwunastoma trenerami i dwudziestoma pięcioma wymienianymi zawodnikami plus tymi, którzy byli cały czas. Szatnia cały czas żyła. Brakowało stabilności. Jeden ze szkoleniowców był tydzień czasu. Innym razem usiadłem na ławie, bo nie mogłem przylecieć na mecz do Hiszpanii, bo grała reprezentacja Polski. Kiedyś nie było tak, że jak grała kadra, to nie grały kluby – my graliśmy inaugurację ligi, a reprezentacja swój mecz. Chyba to był mecz z Anglikami. 0:0. Trener Strejlau nie chciał mnie zwolnić, Gil mnie ściągał, zaproponował nawet Strejlauowi, że będzie trenerem Atletico i że będzie miał wszystko, co będzie chciał. Wróciłem, usiadłem na ławie, zdenerwowany i wtedy mój menadżer powiedział:

Nie trzyma się Ferrari w garażu.

Na co Gil:

Skoro mam jedenaście Royce-Rolssów, to dlaczego mam wystawiać Ferrari!

I potem powiedziałem, że chcę zmienić klub. Ostra rozmowa, ale mnie ułagodził, że będę grał, choć już na samym początku chciałem rozwiązać kontrakt.

 

Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Weszło
22.11.2021

Weszłopolscy w nieco innym składzie. Zapraszamy!

Bez Pawła Paczula, bez Kuby Białka, bez Mateusza Rokuszewskiego, ale wystartowali Weszłopolscy na Kanale Sportowym. Oznacza to tyle, że w końcu będzie się dało to oglądać, bo o odpowiedni koktajl humoru i wiedzy z zakresu Ekstraklasy zadbają Jakub Olkiewicz, Leszek Milewski, Damian Smyk i Szymon Janczyk. Odpalcie koniecznie.  
22.11.2021
Kanał Sportowy
19.11.2021

STANOWISKO #73 – co z Sousą i oświadczenie Lewandowskiego

Krzysztof Stanowski zaprasza na kolejny odcinek „STANOWISKA”, którego bohaterami są Paulo Sousa i Robert Lewandowski.  
19.11.2021
Kanał Sportowy
08.11.2021

Weszłopolscy – Mateusz Mak, Radosław Mozyrko, Marek Ubych

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Mateusz Mak (Stal Mielec), Radosław Mozyrko (dyrektor sportowy Warty Poznań) i Marek Ubych (dyrektor sportowy Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Przemysław Michalak. W części pierwszoligowej Paczula zluzuje Szymon Janczyk. Zapraszamy od 20:00! 
08.11.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 rok temu

„Mówi się o tym, że były balangi i picia za naszych czasów. Oczywiście, że były, ale to był twój wybór, twoja sprawa .”
Pierdolenie. Wystarczy przypomnieć sobie opowieści wielu innych zawodników z tamtych lat i odnaleźć fragmenty o tym, jak funkcjonowała szatnia. Jak kogoś szatnia nie „kupiła”, nie polubiła, to niemal zawsze kończyło się to dla zawodnika źle. Nie miał w niej życia, na boisku też nie lepiej. A to nie podali, a to wsadzili na konia. Co tu tłumaczyć. Nie trzeba być ekspertem, żeby wiedzieć, że koledzy z drużyny nie zawsze muszą pomagać w grze, a i mogą zaszkodzić. Jak się wtedy wkupowało w łaskę szatni? Pytanie retoryczne. Jasne, że zdarzały się mocne osobowości albo gracze tak mocni sportowo, że ich to nie musiało dotyczyć, ale ilu takich było? Procent? Może pięć procent? A ilu musiało chlać ze starszyzną? Ilu coś takiego zatrzymało kariery lub wręcz je zniszczyło?
Wkurwiają mnie gadki, że oni owszem strasznie wtedy chlali, ale dobrze grali. A jak by mogli grać gdyby tyle nie chlali? Ile karier potoczyłoby się inaczej? Wpływ alkoholu na organizm jest rzeczą oczywistą i każdy kto gada, że nie miało to wpływu na jego postawę na boisku jest debilem. Zresztą Roman Kosecki jest z tego pokolenia reprezentantów, które niby tak utalentowane, ale doświadczyło klątwy Bońka, a kadry raczej nigdy nie pociągnął na plecach, choć niby był jej gwiazdą i graczem z Primera Division.

wajman
wajman
1 rok temu

Tia. Jak się czyta wywiady z piłkarzami grającymi w latach 90-tych, to normalnie anioły, nie ludzie. Każdy każdemu pomagał, ludzie rozmawiali ze sobą, a nie gapili się w telefony, a że się wypiło hehe kielicha? Piłkarz pijo, ale piłkarz graje…

…tylko zawsze jakoś dziwnym trafem, jeśli wyjechali za granicę, to albo przepadali, albo do średniaków z Bundesligi. Reprezentacji sił wystarczało co najwyżej na pierwszą połowę, a eliminacje przegrywali, bo dziwnym trafem zawsze wpadali na Anglików. Zamiast na boisku mecze wygrywało się przez telefon, a w każdym klubie funkcjonował człowiek wyznaczony do „kontaktów” z sędziami. I potem taki autorytet ma w telewizji czelność pouczać innych – a sam pił zamiast trenować, co wygrał to od razu tracił w kasynie, karierę zakończył w wieku 33 lat, bo na więcej zniszczony organizm nie pozwalał. Co za zakłamane towarzystwo, to się w pale normalnie nie mieści.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 rok temu
Reply to  wajman

Słusznie. O tym aspekcie wywiadów nie wspomniałem i dziękuję, że na to zwróciłeś uwagę.
-Czy w szatni dużo się piło?
-To znaczy ja to nie piłem prawie wcale (lub wcale), ale koledzy to łohohoho!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Mozna lubic,nie lubic Koseckiego,zgadzac sie lub nie.Ale zawsze wkurzal mnie ten mit koszulki rzuconej z wsciekloscia w trakcie meczu ze Slowacja.Dzis jest do obejzenia na yt,ja pamietalem to przez lata-zdjal,ucalowal orzelka ,zlozyl w kostke i polozyl na murawie.Plotki o rzekomym zniewazeniu koszulki mozna dzis miedzy bajki wlozyc,a ciagnelo sie to za nim bardzo dlugo

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Oglądałem tamten mecz. Kosecki nie znieważył koszulki, bo było jak mówisz. Bardziej uderzająca była jego nieroztropność, która skutkowała czerwoną kartką.
O znieważeniu możemy mówić w przypadku Piotra Świerczewskiego, który też dostał czerwo i to za ewidentne prowokowanie sędziego, czyli czystą głupotę. Jeśli więc ktoś tu kogoś znieważył, to nie Kosecki koszulkę, lecz Świerczewski polskich kibiców, których nadzieje utopił wtedy w kiblu.

StalinMourinho
StalinMourinho
1 rok temu

Kolejny mitoman.

KoseckiRoman
KoseckiRoman
1 rok temu

Obrzydliwy typ. Leśny Dziad zagubiony w swoich urojeniach

Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Legia Warszawa przedłużyła kontrakt z młodzieżowcem

Legia Warszawa zaczyna budowę zespołu na nowy sezon. Co prawda kibice najbardziej oczekują na informacje dotyczące trenera, ale kwestia młodzieżowców także jest istotna. Wiadomo już, że w przyszłych rozgrywkach jednym z młodych piłkarzy, którzy będą spełniali zapisy w regulaminie, będzie Bartłomiej Ciepiela. Mistrz Polski przedłużył z nim kontrakt. – 20-letni pomocnik Bartłomiej Ciepiela podpisał z Legią […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Widzewowi Łódź groził dwuletni zakaz transferowy

„Przegląd Sportowy” po zakończeniu rundy jesiennej w 1. lidze porozmawiał z prezesem Widzewa Łódź, Mateuszem Dróżdżem. Sternik łódzkiego klubu zdradził, że pierwszoligowiec mógł mieć poważne problemy. Groził mu zakaz transferowy na dwa lata. – We wrześniu otrzymaliśmy zawiadomienie, że został na nas nałożony zakaz transferowy i przez dwa lata nie będziemy mogli sprowadzić żadnego piłkarza […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Nowe obostrzenia: mniej kibiców na stadionach

We wtorek, 7 grudnia, odbyła się konferencja prasowa rządu w sprawie czwartej fali koronawirusa w Polsce. Jednym z punktów była frekwencja na stadionach piłkarskich. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany w obostrzeniach dotyczących meczów piłki nożnej. Wspomniane zmiany wejdą w życie 15 grudnia. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że od wtedy mecze piłkarskie nad Wisłą będą się odbywały przy […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Nie poddajemy się, nie ma w nas bezsilności

– Musimy to dźwignąć. Nie ma czegoś takiego, że się poddajemy, że panuje bezsilność, że nic nie możemy zrobić. Nie jesteśmy załamani. Nie wychodzimy na mecze jak na ścięcie z myślą, że na pewno przegramy. Czujemy na boisku, że jesteśmy za daleko od siebie. Rozmawiamy o tym cały czas, trener non stop zwraca nam na […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Niemcy: Bayern chce zatrzymać Lewandowskiego. Problemem jest Zahavi

Robert Lewandowski i jego wygasający wkrótce kontrakt z Bayernem Monachium to temat, który od dłuższego czasu „grzeje” wszystkie niemieckie media. Choć Polak mógłby odejść za darmo dopiero w 2023 roku, Bawarczycy nie chcą czekać i spróbują do tego nie dopuścić. Problemem jest jednak agent zawodnika – Pini Zahavi. Tematem umowy Lewandowskiego tym razem zajął się […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
1 liga
07.12.2021

Dadełło: – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami Miedzi

– Jesteśmy zespołem młodym, którego naturalną siłą jest to, że będzie się cały czas rozwijać. To pewna nowość dla Miedzi, że w czołówce 1. ligi mamy chyba najmłodszą kadrę. W ostatnich meczach nie mieliśmy w wyjściowej jedenastce ani jednego zawodnika obecnie będącego po trzydziestce. W całej kadrze mamy tylko dwóch takich. Z półrocza na półrocze […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Jamie Vardy będzie miał klub w trzeciej lidze w USA

W połowie 2021 roku Jamie Vardy zdecydował się na nietypową inwestycję. Nietypową, bo piłkarz Leicester City postanowił kupić sobie klub. Postawił na amerykańskie Rochester Rhinos. Od tamtego czasu klub zdążył jednak zmienić nazwę, a teraz poznaliśmy plany na jego przyszłość. Rochester Rhinos to dziś Rochester New York FC. Nie jest to pierwszy lepszy klub, bo […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Szymon Włodarczyk wybierze między Legią a Górnikiem Zabrze?

Szymon Włodarczyk w ostatnim czasie ma swoje pięć minut. 18-letni napastnik od dawna jest częścią pierwszej drużyny Legii Warszawa, ale teraz zdobył premierową bramkę w Pucharze Polski. I to nie byle jaką, bo zapewniła ona awans mistrzów Polski do kolejnej rundy rozgrywek. W tle trwa jednak dyskusja o jego przyszłości. Młody napastnik, syn Piotra Włodarczyka, […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Boniek: Podziwiam Mourinho, ale spodziewałem się po nim więcej

Zbigniew Boniek to wciąż prezes honorowy PZPN, ale od kiedy nie musi na co dzień zajmować się sprawami polskiej piłki, często udziela się w tematach związanych z Romą. Były zawodnik tego klubu niedawno wpadł na mecz z Interem Mediolan. A po meczu porozmawiał o swoim wrażeniach z „Il Messaggero”. Były prezes PZPN nie miał szczęścia […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Stomil Olsztyn znów zmienia prezesa

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn po wielu zawirowaniach w poprzednim sezonie, teraz miał być spokojną wodą. Być może cele nie były już tak ambitne, bo chodziło tylko o grę o utrzymanie, ale jednak. Tymczasem po rundzie jesiennej, którą olsztynianie zakończyli w strefie spadkowej, znów mamy do czynienia z burzą w klubie. Łukasz Puciłowski nie będzie już prezesem […]
07.12.2021
Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Bild: Bayern nie odpuści Barcelonie

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów najciekawiej będzie w meczach Bayernu Monachium, FC Barcelony, Benfiki Lizbona oraz Dynama Kijów. Kataloński klub powalczy z Bawarczykami o awans do fazy pucharowej rozgrywek. O sukces nie będzie jednak łatwo, bo mimo pewnej promocji Julian Nagelsmann nie zamierza wyciągać pomocnej ręki do Barcy. Niemiecki „Bild” prognozuje składy na […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie […]
07.12.2021