Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 19.05.2020 15:44 przez

Krzysztof Stanowski

Ze stałych rzeczy w Polsce, mamy o jedną mniej – lista przebojów Trójki przechodzi do lamusa, tzn. być może będzie toczyła się jej bezzasadna już egzystencja, ale nie za długo, zwłaszcza, że i całe radio można zamykać. I tak było to radio o niewielkim udziale w rynku, trochę radio dla niedobitków, a teraz to już zupełnie dla nikogo.

Ostatnio w dobrym tonie jest pisanie, że ktoś się na Trójce wychował, ale teraz już przestaje jej słuchać. I tak niektórzy już przestają jej słuchać po raz piąty w ciągu ostatnich dwóch lat – ale „teraz to już na pewno”. Ja akurat na Trójce ani się nie wychowałem, ani jej raczej nie słuchałem (z dzieciństwa kojarzę raczej „Lato z radiem”, czyli Jedynkę), chyba że przez przypadek. Ale mimo że emocji ta stacja we mnie akurat nie wywołuje żadnych, to ostatnie zamieszanie jak najbardziej wywołało – pewnie ze względu na nieskrywany sentyment do twórczości Kazika.

Mechanizm jest stary jak świat. Na wysokie stanowisko wskakuje ktoś, kto podskórnie czuje, że to nie jest jego rola i robi wszystko, by opóźnić nieuniknione – utratę stołka. Stara się więc w swej nadgorliwości zgadywać, co odpowiednim ludziom mogłoby przeszkadzać, czego mogliby oczekiwać i na ile może sobie pozwolić. Nadgorliwość połączona ze strachem odbiera rozum i w efekcie taki ktoś zamiast pożary gasić to je wznieca. Jak już płonie wszystko wokół, to płacze przed obliczem przełożonego, że przecież chciał jak najlepiej, ale i tak dostaje kopa w dupę (ten odcinek jeszcze przed nami). Zanim jednak obejrzymy finał tej historii, czekają nas jeszcze próby odwrócenia nieodwracalnego. Słyszymy więc o nowym systemie liczenia głosów, budowania regulaminów, przy okazji oczywiście słyszymy też, że Niedźwiecki kapował dla SB, albo brał kasę za umieszczanie piosenek na liście od kapeli weselnej spod Przasnysza, w zasadzie to był sprzedajną, ruską mendą i tylko przez przeoczenie pracował jeszcze w poprzednim tygodniu (na szczęście naprawiono i to).

Na Twitterze wyraziłem rozbawienie faktem, że w 2020 roku ktoś na serio podnosi argument, że jakiś pan od puszczania muzyki w radiu rzekomo kilkadziesiąt lat temu miał pseudonim. Ojej, ależ się na mnie rzucili. Że nie znam historii, że jestem idiotą, że dla mnie liczy się tylko kasa, że moi rodzice też pewnie donosili, że ofiary SB takich wpisów mi nie wybaczą, że w katowniach łamano ludzi. No, dużo tego było. Niemniej po przeczytaniu tych wszystkich wpisów wciąż nie mogę ukryć rozbawienia, że w 2020 roku ktoś na serio podnosi argument, że jakiś pan od puszczania muzyki w radiu rzekomo kilkadziesiąt lat temu miał pseudonim. Ja rozumiem, że w czasach dawnych kontakt z zagraniczną muzyką był utrudniony i z tego powodu ktoś, kto wciskał play mógł zbudować niesamowitą rozpoznawalność, ale wciąż był to ktoś, kto wciskał play i wciąż jest to dziś ktoś od wciskania play. Z tego względu kult Niedźwieckiego wydaje mi się zarazem zrozumiały, jak i groteskowy – wykonywał czynność nieskomplikowaną, którą mogłoby wykonywać wielu (oczywiście wykonywał ją dobrze), ale że robił to we właściwym czasie to urósł do rangi symbolu. Jak więc widać, nie jest to żaden mój idol, a że prywatnie człowieka nie znam, to mogę z równym prawdopodobieństwem zakładać, że jest to gość bardzo w porządku, albo że to hiena wyjątkowa. Szczerze mówiąc, w ogóle mnie to nie interesuje.

No ale pseudonim.

Do soboty Marek Niedźwiecki był po prostu Markiem Niedźwieckim, który pracował sobie spokojnie w państwowym radiu, ale koło niedzieli stał się komunistycznym kapusiem. Wszystko w myśl zasady, że nasz komuch to dobry komuch (zazwyczaj komuch rozwalający organizację od środka, w najgorszym razie nieszkodliwy i zaszczuty), w przeciwieństwie do ich komucha, który był złym komuchem, takim, któremu historia nie wybaczy. Niedźwiecki w kilka chwil stał się ich. No więc kapusiem.

Gdyby ten kapuś narobił komuś realnych krzywd, gdyby zniszczył komuś życie, to pewnie i mnie by uwierał, ale póki co nikt mi nie odpowiedział na pytanie, komu konkretnie te krzywdy wyrządził i komu złamał życie. Dowodem na jego nikczemność jest to, że nie ma dowodów, a skoro dowodów nie ma, to znaczy, że było ich tak dużo i były tak mocne, że postanowiono je zniszczyć. Mamy więc sytuację, w której brak dowodów obciąża bardziej niż dowody i można z interpretacją przeszłości posunąć się w najciemniejsze zakamarki. „Ale miał teczkę” – odpowiadają sędziowie z Twittera i to jest argument nie do zbicia. Wprawdzie nie wiadomo, w jakich okolicznościach ją założono, czy go straszono, czy może po prostu obiecano, że będzie mógł normalnie pracować jako dziennikarz muzyczny, a on sam pomyślał sobie, że nigdy nikogo nie podkabluje, ale dla świętego spokoju i chęci pracy uda, że się zgadza i w ogóle. Nic nie wiadomo, ale to przecież tym gorzej.

Mnie wyciąganie pseudonimu u pana od muzyki w 2020 śmieszy i nic na to nie poradzę. Gdybyście mi powiedzieli, że muzykę puszcza koleś, który posłał kumpla za kraty na 15 lat to podszedłbym do tego inaczej, ale na dzisiaj pan od muzyki miał teczkę. Ludzie. Mam 37 lat, czyli wcale nie jestem już taki młody. Ludzie młodsi ode mnie o 19 lat mają prawa wyborcze. W ogromnej większości mają w dupie, że kiedyś było jedzenie na kartki, albo przydziały na samochód. Mają też w dupie te wszystkie pseudonimy i solidarnościowe, kombatanckie historie. Interesuje ich wizja Polski w roku 2025, 2030, 2035… Z idoli to mają Elona Muska, a nie Henrykę Krzywonos, a jeśli chodzi o muzykę to wolą Spotify od Trójki. I nic na to nie poradzicie. Osobiście mam po dziurki w nosie grania wątkiem Solidarności, Magdalenki, Stoczni i Porozumień. Rozumiem ludzi, dla których to jest bardzo ważne, to zdefiniowało ich życie, ale od tego są odpowiednie rocznice czy obchody. A w bieżącej polityce, w dzisiejszym życiu interesuje mnie przyszłość. To mielenie, kto jaki miał pseudonim i czy miał na pewno, co było w teczce, zanim zaginęła – no spoko, to jest ważne w przypadku kluczowych osób w państwie i odkłamywania historii, ale jednak do przodu trzeba iść.

Trzeba z Żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!

Nadejdzie moment, w którym granie teczkami stanie się już tylko zajawką dla największych hardkorów oraz dla najstarszych, jeszcze pamiętających tamte czasy osób (ale ta grupa z przyczyn oczywistych już się kurczy, a z czasem skurczy się całkowicie). Cała reszta społeczeństwa będzie interesować się rzeczami aktualnymi, własną lodówką, no i przyszłością. Oczywiście nie mam nic przeciwko, abyście moje podejście uważali za głupie, a mnie samego za idiotę, gdybym był trochę starszy to pewnie i za szpicla, ale naprawdę – mam to gdzieś. Po prostu mi się już ulewa od ciągłego tkwienia jedną nogą w wydarzeniach minionych.

A teraz Kazik, który narobił zamieszania ogromnego. Jeszcze z tydzień przed całą aferą napisałem, że o ile Tede totalnie przestrzelił w swoim słynnym antyrządowym monologu, o tyle Kazik trafił w środek tarczy. Było kwestią czasu, aż piosenka się rozniesie, chociaż do aż takiej sławy potrzebny był pożyteczny idiota, który akurat się trafił. Jako że mamy kampanię wyborczą, najdziwniejszą konstatacją jest to, że dzisiejsza opozycja wybory może wygrać pod jednym tylko warunkiem: że absolutnie nie będzie się odzywać, nawet nie powinna wyściubiać nosa poza dom, bo wtedy stanie się to co zawsze – wpadka zacznie gonić wpadkę. Na to jednak żądza lansu nie pozwoli – wyjdą, otworzą gębę i będzie po ptokach. Jedyną osobą, która faktycznie mogłaby te wybory wygrać jest Kazik Staszewski, lecz wyłącznie pod warunkiem, że nikt nie będzie mu przeszkadzać. Najciekawsze jest to, iż sam Kazik chyba nie zamierzał odgrywać aż tak wielkiej roli, bo i jemu – tak się zdaje – z tą opozycją nie do końca po drodze. A na sam koniec pierdołowata opozycja i tę piosenkę przegrzeje, zamiast dać się sprawom toczyć swoim rytmem. Goździkowej rewolucji w Polsce nie będzie, będzie jedynie okolicznościowa piosenka, zapowiadającą złotą płytę. Innych nowości nie przewiduję.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Brama dnia
16.01.2022

Zinedine Zidane kontra Theodoros Zagorakis | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dziś przygotowaliśmy dla was trafienia Zinedine’a Zidane’a oraz Theodorosa Zagorakisa. ZINEDINE ZIDANE VS PERUGIA (16.01.2000) Golkiper Perugii swoim ustawieniem ewidentnie prowokował Zinedine’a Zidane’a, by ten uderzył w lewy róg bramki. Zizou pozostał jednak niewzruszony – przymierzył w prawą stronę i tak nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.  […]
16.01.2022
Brama dnia
15.01.2022

Davor Suker kontra Siaka Tiene | BRAMA DNIA

Kolejna „Brama dnia”! Dzisiaj w szranki stają Davor Suker oraz Siaka Tiene. DAVOR SUKER VS SUNDERLAND (15.01.2000) Pobyt Davora Sukera w Arsenalu nie stanowił pasma sukcesów, ale zdarzały się Chorwatowi przebłyski geniuszu. Jak choćby w starciu z Sunderlandem.  SIAKA TIENE VS GHANA (15.01.2010) Dwanaście lat temu spektakularnym trafieniem podczas Pucharu Narodów Afryki popisał się […]
15.01.2022
Prasówka
15.01.2022

PRASA. Włosi obserwują Sebastiana Kowalczyka i młodziutkiego piłkarza Górnika

W sobotniej prasie najwięcej miejsca poświęca się oczywiście castingowi na posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Ale jest też mocne wyznanie Damiana Nawrocika o walce z depresją. Poza tym – trochę informacji transferowych, bo Włosi obserwują Sebastiana Kowalczyka z Pogoni. „SPORT” Nawałka, Koller lub… ten tajemniczy trzeci kandydat na selekcjonera. Kulesza zawęża grono trenerów, których bierze pod […]
15.01.2022
Felietony i blogi
14.01.2022

Nawałka, czyli pierwszy selekcjoner, który dostałby robotę przez zasiedzenie

Nigdy nie byłem dobry w pisaniu wstępów, zawsze wolałem przejść do sedna sprawy i początki mnie meczą. Ale proszę – nic konkretnego jeszcze nie przekazałem, a tu zaraz trzecie zdanie i trzecia linijka. W reprezentacji panuje bałagan, od dłuższego czasu permanentny i zatrudnienie Nawałki byłoby kropką nad „i”. Pokazaniem na upaćkany dywan i stwierdzeniem: „proszę […]
14.01.2022
Brama dnia
14.01.2022

Stefano Fiore kontra Steve McManaman | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”, którą jak zawsze przygotowaliśmy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. STEFANO FIORE VS LAZIO (14.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu we włoskiej ekstraklasie Udinese stoczyło kapitalny bój z rzymskim Lazio. Finalnie gospodarze przegrali 3:4, ale – pomimo gry w osłabieniu – walczyli o punkcik do końca. Ładnym trafieniem bezpośredni z […]
14.01.2022
Weszło
14.01.2022

PRASA. Kulesza: Nie pozwolimy, że selekcjoner będzie mógł postawić PZPN pod ścianą

– Kiedy byłem prezesem Jagiellonii, wpisywaliśmy w umowach, że jeśli trener odchodzi z jego winy, to musi wpłacić równowartość wcześniejszych wynagrodzeń: zarówno swoich, jak i sztabu szkoleniowego. Jeśli pracował w klubie od roku, musiał oddać wynagrodzenia za ten rok. Drugi zapis może brzmieć tak, że jeśli trenera chce pozyskać inny klub czy federacja, musi zapłacić […]
14.01.2022
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Weszło
13.12.2021

Człowiek niebezpieczny dla otoczenia

Pierdołowatość, którą wykazuje się Dariusz Mioduski podczas zarządzania Legią, może być obiektem drwin ze strony kibiców innych klubów. Problem w tym, że ta pierdołowatość stała się niebezpieczna dla otoczenia. Już po raz drugi podczas jego kadencji – nie tak długiej znowu – pobici zostali piłkarze. Nie można przerzucać winy za przestępstwa popełniane przez bandytów na […]
13.12.2021
Weszło
28.11.2021

Jestem Darek, teraz to już na pewno mi się uda

Nie wszystkie kawały muszą być o Jasiu, bo to niesprawiedliwe. Zupełnie jakby każdy Jaś musiał być obiektem żartów. Zmieńmy więc początek tej historii. Przybiega mały Darek z kanistrem na stację benzynową. – Szybko, szybko, dajcie 10 litrów benzyny. – Pali się czy coś? – Pali się mój klub, ale już przygasa. Ale można też zacząć […]
28.11.2021
Weszło
16.11.2021

Stanowski po meczu z Węgrami: Sabotaż

Nie zdarzyła się – jeszcze – żadna katastrofa. W zasadzie – jeszcze – nie wydarzyło się nic złego. Tylko, że – już teraz – widzimy, iż zarządzanie polską kadrą jest nie tyle oryginalne, co dziwaczne. Na ostatniej prostej eliminacji wykonaliśmy tak niewytłumaczalne ruchy, że inne słowo niż „sabotaż” nie przychodzi do głowy. Na skutek tego […]
16.11.2021
Weszło
10.08.2021

Stanowski o Messim, Barcelonie, PSG i jedynym meczu…

Wszystko poszło źle. W zasadzie: najgorzej jak mogło. Jeśli prawdą jest, że aby doszło do katastrofy lotniczej, musi zostać popełnionych jednocześnie kilka błędów, to w tym wypadku liczbę błędów można było liczyć w setkach, zaczynając od największego: nie leciał z nami pilot. Przyznajcie sami, że jest to jedno z większych niedopatrzeń, jakie można sobie wyobrazić. […]
10.08.2021
Weszło
18.07.2021

Wybory, których nie ma

W wyborach na prezesa PZPN nie ma debat publicznych. Ale co dziwniejsze: nie ma nawet debat wewnętrznych. Kandydaci nie mają gdzie i kiedy się zmierzyć. W piątek miało odbyć się spotkanie klubów Ekstraklasy z kandydatami na prezesa PZPN, Cezarym Kuleszą i Markiem Koźmińskim. Miało się odbyć, z inicjatywy Wojciecha Cygana, nowego wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego, […]
18.07.2021
Weszło
24.06.2021

Stanowski podsumowuje Euro i Paulo Sousę

Z uwagi na dość sporą grupę ludzi, którzy albo mają kłopoty ze zrozumieniem dłuższych tekstów, albo im się dłuższych tekstów nie chce w ogóle czytać, więc zadowalają się tytułem i zdjęciem, na wstępie napiszę: Paulo Sousa powinien zostać. Można sobie wracać do tego zdania co jakiś czas, dla utrwalenia i za każdym razem, gdy przez głowę […]
24.06.2021
Liczba komentarzy: 132
Subscribe
Powiadom o
guest
132 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alex_Sandro
Alex_Sandro
1 rok temu

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- JP II. O ile cała sytuacja z Niedźwiecki i szukanie na niego 'haka’ wygląda na dość naciąganą, to mimo wszystko uważam, że powinniśmy jako naród rozliczać się z przeszłością, nie przechodzić obok tego typu spraw obojętnie, a raczej piętnować takie przypadki i takich ludzi.

BigPoppa
BigPoppa
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

Tylko że to samo wielce antykomunistyczne środowisko nagle nabiera wody w usta, gdy prominentnymi działaczami PZPR są ludzie będący po ,,ich” stronie. Nie protestowali gdy Piotrowicz został sędzią TK, gdy Przyłębska z ZMS została prezesem tej instytucji, nie przeszkadzali im Wolski, Kujda, Kryże czy Jasiński. A dziś głównym tropicielem komunistów w TVP Info jest były I sekretarz Marek Król.

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  BigPoppa

Alex_Sandro nie chodziło zapewne o walki plemienne tylko o zasadę co do której ma rację i obecność TW w naszej rzeczywistości jest skandaliczne.
Dziwi mnie postawa Stanowskiego, który tego zdaje się nie zauważać co niezbyt dobrze o nim świadczy – ot, tępawy zwolennik ciepłej wody w kranie.

drabek
drabek
1 rok temu
Reply to  Marek

:Do Marek:: A Ty to kto? Data , choć rok urodzenia i co wiesz o tamtych czasach? Wiesz imienniku, żal mi Ciebie. Po prostu żal.

zebmccain
zebmccain
1 rok temu
Reply to  BigPoppa

PiS to nie jest wielce antykomunistyczne środowisko, jeśli do nich pijesz.

podszyszkownik
podszyszkownik(@podszyszkownik)
1 rok temu
Reply to  BigPoppa

Marek Król,notabene w teczce figurujący z ksywą Rycerz.I tak będziemy te teczki rozkminiać,do usranej śmierci chyba.

Boski Diego
Boski Diego(@glemp)
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

zaraz sie okaze ze obcmokany i oblizany z kazdej strony Wojtyla (i sprzedany na kazdym rodzaju badziewia) kryl pedofilie przez caly pontyfikat, ale w PL bedzie czczony po wsze czasy bo kurwa slawny Polak. Zwinny czarodziej w bialej kiecce i tyle.

Alex_Sandro
Alex_Sandro
1 rok temu
Reply to  Boski Diego

Też jestem daleki od gloryfikowania, przedstawiania go jako człowieka bez skazy, ale co trzeba oddać Wojtyle to sztuka trafienia w punkt, nazywanie rzeczywistości po imieniu.

drabek
drabek
1 rok temu
Reply to  Boski Diego

Nihil novi ….. wszak tak było. I niestety jest.

zebmccain
zebmccain
1 rok temu
Reply to  Boski Diego

Problem z JPII jest taki, że to był wybitny Polak, ale kiepski papież. Dorabianie przez plebs (tu nie piję do Ciebie) jakichś wyimaginowanych, albo nie historii nt. tzw. „krycia pedofili” jest mocno passe (bez dowodów oczywiście).

e_e
e_e
1 rok temu
Reply to  zebmccain

a w czym on niby taki wybitny był?

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

szkoda, że ci co wyskoczyli z teczką i rozliczaniem mają w swoich szeregach wielu powszechnie znanych kapusiów i to ciężkiego kalibru (np. Piotrowicz, a nawet nie będę się rozpisuywał pod czyją protekcją Kaczyński dostał dyplom) i udają, że nic się nie dzieje. Za takie rozliczanie przeszłości, w ramach którego pozbywamy się nie winnych a tych, których nie lubimy, to ja podziekuję.

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

Jak chcą być tacy anty PZPR to niech przeniosą truchło tego sowieckiego agenta Bieruta z Powązek na cmentarz żołnierzy radzieckich. To jest dopiero skandal że ta kanalia leży pośród polskich patriotów.

Mateusz
Mateusz
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

ciągle dookoła tylko pomniki, tablice, rocznice klęsk, rozdrapywanie ran. Ten naród żyje przeszłością tak bardzo, że zapomina o przyszłości. Ileż można…

Jam
Jam
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

a co z Tow. Piotrowiczem czy TW Wolfgangiem ?

Koug
Koug
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

Fajny autorytet, koleś który tuszował pedofilę w kościele przez cały pontyfikat.

MARCIN
MARCIN
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

To może i z przeszłością powinniśmy rozliczyć JP2? Za uszami ma jednak sporo więcej niż Niedźwiecki.

qdlaty81
qdlaty81
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

Stary tu nikt nie chce rozliczać przeszłości, w tym rzecz, jakby chcieli to by otworzyli wszystkie teczki, byłyby max 2 miesiace dyskusji i koniec tematu, jak w Czechach.
Tu chodzi o to, żeby można było nimi straszyć (dopóki nie są otwarte to nie wiadomo co w nich jest)

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...(@xxc)
1 rok temu
Reply to  Alex_Sandro

Znam lepszy cytat: „człowiek bez narodu jest jak ryba bez roweru”.

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo(@transilvanian-nosferatoo)
1 rok temu

„Gdyby ten kapuś narobił komuś realnych krzywd, gdyby zniszczył komuś życie” Oj Krzysztof Krzysztof. Masz w zwyczaju rozpisywac sie czasem sensownie na wszelkie tematy, ale nie ma takiej mozliwosci zebys znal sie na wszystkim. Na pewno nie na tym jak dzialaja sluzby specjalne. Ludzie werbowani jako tajni wspolpracownicy decydowali sie z przeroznych powodow na to. Czesto to byl wyzszy standard zycia, mozliwosc wyjazdow zagranicznych, praca, ktora nie jest dostepna dla innych. Czasem moze powodem byl naiwny patriotyzm. Tak czy owak, zgadzam sie z tym ze bylo to wiele lat temu, wiele osob popelnilo blad decydujac sie na to i nalezy w sumie na to spuscic kurtyne milczenia i wstydu. Nie mniej jednak zawsze mnie bawi jak ktorys z dawnych TW mowi ze „ja nie donosilem na kolegow”, albo „mowilem nieistotne i niegrozne szczegoly”. Takze wyobraz sobie, ze jak wychodzisz z imprezy poznym wieczorem, jedziesz uberem a kierowca Ci mowi, „ze co tam u Ciebie?” i „ze moze bys sie przysluzyl krajowi”? A co u dziecka, bo ostatnio ze szkoly przynioslo ocene dostateczna od pani Nowak, i ze Twoj tata to chodzi na pokerka do wujka, choc ostatnio jeden z ziomkow wuja nie przyszedl bo niby zachorowal, ale tak naprawde spotkal sie z kochanka. I ze Twoja zona to w sumie moglaby awansowac, ale w gruncie rzeczy to raczej zalezy od tego co teraz odpowiesz. Nie zesralbys sie? Ile faktow z Twojego zycia musialbys uslyszec zeby podjac moralnie klopotliwa decyzje? Tego nie wiesz. To nie film szpiegowski a Ty nie jestes bohaterem, bo nagle boisz sie o rodzine. Wiec jak piszesz ze „gdyby ten kapuś narobił komuś realnych krzywd, gdyby zniszczył komuś życie” to ja uwazam, ze o wiele bardziej prawdopodobne jest ze narobil.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Niemcy i Czesi przecieli ten wrzod w 1990. Taki Niedzwiecki mialby zakaz pracy we wszelkich mediach, i szlus. Stanowski to rowniez resortowe dziecko, dlatego probuje bagatelizowac cale zjawisko…

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu
Reply to  Piotr

Stanowski w 89 miał 16 lat. z pewnością też donosił… Jeśli on jest „resortowym dzieckiem” to kim jesteś Ty, albo Twoi rodzice? A dziadkowie? Pewnei komuniście nawet ręki nigdy nie podali i spędzili życie w łagrach? Bo przecież nie pracując dla tamtego ustroju, nigdy w życiu. Ba – kto dał dyplomy tym co obecnie rządzą? Krasnoludki? Końcyzli państwowe, komunistyczne studia, w dodatku z silną protekcją, bo bez tego nie dało się w ogóle dostać na studia. Każdy z nich ma teczkę, bo bez tego uniwersytet to mogli oglądac tylko z zewnątrz. CHcą rozliczać? Spoko. Niech zaczną od siebie.

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Ambermozart

Chyba 6 lat

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu
Reply to  Paweł

tak, 6. tym bardziej chciałbym widzieć jak donosił 😉 chyba przedszkolance na kolegę.

drabek
drabek
1 rok temu
Reply to  Piotr

Piotr ty kpisz czy o drogę pytasz???? Podaj rocznik cieciu.

No kto?
No kto?
1 rok temu

Teraz czekamy na wysyp tekstylnych patryjotów wielbiących TW Balbinę.

zebmccain
zebmccain
1 rok temu
Reply to  No kto?

Daleko, oj bardzo daleko mi od PiSu, ale takie informacje z domyślam się komentarzy z onetu są mocno słabe. Coby o Kaczce nie powiedzieć złego gość jest uczciwy. Tak z ciekawości zapytam, TW Balbina to z NIE, Wyborczej, czy jakiegoś innego gównianego źródła?

Carl C. Frost
Carl C. Frost
1 rok temu
Reply to  zebmccain

Jaki uczciwy? Hahahahah, na poczatku lat 90 pewno by na emigracji w Kongo wrócił w 2000 i zdegustowany święty rozpoczął rewolucje? Ludzie przestańcie wierzyć w bzdety o uczciwości Kaczyńskiego, przecież ten gość na początku lat 90 uwłaszczał się z dziką radością na nieswoim majątku, podstawą przetrwania jego partii są budynki zajumane ekspresowi wieczornemu i kasa od Art-B,

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu
Reply to  zebmccain

uczciwy by studiów za komuny nie ukończył. Już samo dostanie się na nie graniczyło z cudem dla ludzi bez znajomości. Ale prosze, żyj w swoim świecie, w którym Kaczyński potajemnie wśliznął się na uniwersytet, potajemnie go ukończył i jeszcze potajemnie odebrał dyplom. I to wszystko działając w opozycji. Co za geniusz, ze nikt się nei zorientował 🙂

Darek
Darek
1 rok temu
Reply to  Ambermozart

To jest aplikacja do Sevres na wzorzec debila?

Lukasz
Lukasz
1 rok temu
Reply to  zebmccain

Uczciwy 😉 cytując „Misia” – Znam uczciwszych

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

Co do przekazu się zgadzam, ale stawiając Niedźwieckiego w roli „pana od muzyki” wskazuje się Pan analogicznie jako „pan od piłkarzy”, zabierając jednocześnie głos w zupełni innej sprawie. Nie fair. Chyba że rola dziennikarza sportowego ogranicza się do włączania play, ale nie piosenki, tylko meczu.

Xmazd@
1 rok temu
Reply to  Bartosz

Przecież Stano nieraz pisał że bez jego zawodu świat by się nie zawalił. On jest tylko panem od piłki a Niedźwiecki tylko panem od muzyki. Ludzie zupełnie nieistotni w kształtowaniu życia przeciętnego Polaka, nie piastujący żadnych ważnych funkcji w narodzie.

zebmccain
zebmccain
1 rok temu

Tak z ciekawości zapytam, bez złośliwości, gdzie napisał?

Matt
Matt
1 rok temu
Reply to  zebmccain

Mowil w odcinku Hate Parku z Mazurkiem

Asior
Asior
1 rok temu
Reply to  zebmccain

Powtarzał to wiele razy w swoich felietonach

Pablo
Pablo
1 rok temu

Stanowski jak rzadko ma rację

Wojtek
Wojtek
1 rok temu
Reply to  Pablo

Tak uważasz? No to pytanie do Krzysia Stanowskiego – Dlaczego od jakiegoś czasu na Weszło panuje zamordyzm i usuwanie „niewygodnych” wypowiedzi? Dlaczego Weszło ma „prawo” dokopania innym, ale inni nie mają PRAWA odrobinę dokopać Weszło? Krzysztofie Stanowski, czy przypadkiem nie ponosi cię od pewnego czasu tak zwyczajnie „iż jesteś lekiem na całe zło, ba wręcz wyrocznią w każdym temacie” ? Od czasu ogłoszenia pandemii w mediach gównie sportowych stało się coś bardzo złego. Niemal wszyscy publicyści sportowi poszybowali w kierunku …..politykowania a wychodzi im/wam jedynie tandetne mędrkowanie. Ci wszyscy którzy tak zwyczajnie zostali wywaleni a to z Gazety, a to z Przeglądu, a to z jakieś telewizorni robią u Weszlaków niemal za King Lear. Krzysiu od Stanowskich, chcesz robić za twardziela, za gościa z twardymi jajami, no to miej odwagę mieć twardą dupę. Sorry, ale na razie to robisz za wypacykowanego pięknisia który nie ma zbyt wiele do powiedzenia, no po za tym że sobie od czasu do czasu pogada! ……ps. moderator CIACH?

printbartek6
printbartek6(@printbartek6)
1 rok temu

I gdyby teraz były „podobne czasy”, to większość tych twiterowych krzykaczy dla poprawy swojego życia, a przede wszystkim swoich rodzin (żona-dzieci) sprzedawałoby szybciej i więcej niź ich proszono i w 2050 i wnuki też mówiłyby o „teczkach” swoich dziadków. Taka jest natura ludzka, oczywiście ważne są takie wartości jak honor/sprawiedliwość/prawda/uczciwość , ale czasami te wartości zanikają w człowieku kiedy na drugiej „szali” leży przyszłość i dobro własnej rodziny, która jest wartością najważniejszą dla każdego. Żebyście mnie, źle nie zrozumieli, nie popieram cyt.”katowniach łamano ludzi” czy niszczenia komuś życia, to nigdy nie powinno mieć poparcia i akceptacji. Nawiązując do tekstu Pana Stanowskiego, jestem trochę młodszą osobą od niego i moim zdaniem tutaj trafił w sedno…w 2020 mało mnie interesuje kto miał pseudonim, czy ma teczkę czy jej nie ma…to nic w moim życiu nie zmieni…może gdyby ktoś obiecał, że poprawi się NASZE życie w kraju jak wyłapiemy wszystkich z „teczkami” to bym się tym zainteresował…lecz nikt tego nie może obiecać, tak więc dla mnie ważniejsze jest to co będzie w 2025/2035 i dalej dalej, bo te lata będą miały wpływ na życie moje/mojego dziecka. A historię zostawiam sumieniu tym z „pseudonimami „, tym bardziej, że na szczęscie nie żyłem w tamtych czasach

Skrybydyp
Skrybydyp
1 rok temu

Magdalenka, okrągły stół, PRL itp to nie jakieś opowieści o królu Popielu, tylko ciągłość historii – bohaterowie tamtych wydarzeń kształtują obecną rzeczywistość. Bliscy współpracownicy SB założyli telewizje, które nadają kierunek debacie publicznej i w jednej chwili mogą kogoś zniszczyć, albo zrobić z niego prezydenta. Świat jest bardziej skomplikowany, niż zawartość lodówki. Idąc tym tropem będziemy skazani na powtarzanie historii.

Xmazd@
1 rok temu
Reply to  Skrybydyp

Jaki wpływ na moje życie ma ta wiedza, co z tym można zrobić i co z tym wszystkim ma wspólnego casus Niedźwieckiego?

zebmccain
zebmccain
1 rok temu

Służę cytatem z cytowanego przez Ciebie tekstu: „bohaterowie tamtych wydarzeń kształtują obecną rzeczywistość. Bliscy współpracownicy SB założyli telewizje, które nadają kierunek debacie publicznej i w jednej chwili mogą kogoś zniszczyć,”. Amen.

Kibic
Kibic
1 rok temu
Reply to  zebmccain

Tak, stworzyli TVP PiS i rozciągają swoje macki na cały kraj

Zła matka
Zła matka
1 rok temu
Reply to  Skrybydyp

Noż więc w wyborach wybrałeś samozwańczych kontynuatorów jedynej słusznej ideologii , których ugrupowanie jest totalnie wolne od TW , oglądasz TVP jedynie polską i prawdziwą telewizję , w której uświadczysz tylko suchych faktów , bez politycznych zagrywek – czyż nie ?
Nie jesteśmy skazani na powtarzanie historii . Wiedza o przeszłości potrzebna jest po to , by nie powielać błędów , iść dalej z nową kartą patrząc w przyszłość .

Lukasz
Lukasz
1 rok temu
Reply to  Skrybydyp

PIS próbuje nam tworzyć swoją historię Polski. Z zamachem Smoleńskim i Kaczynskim, który stał na czele opozycji demokratycznej.

PrzydupasBonkaiLesnego
PrzydupasBonkaiLesnego
1 rok temu

Naczelny polski hejter dzis sie nie popisal. Slabo.

Wafel
Wafel
1 rok temu

Zawsze , na zarzut rodziców, że mało poważnie traktuje lustrację odpowiadałem – czy Wy naprawdę, w połowie lat 70-tych,
dyskutowaliscie w wolnym czasie o tym co towarzysz Wiesław robił podczas II wojny a co towarzysz Edward? Czy Anders mógł inaczej a… Stop.
Przecież to absurd. Nosili długie włosy, oporniki w swetrach, na ZOMO wołali gestapo ale do głowy bym im nie przyszło cofać się 30 lat wstecz.
A Kazikowi , średnią piosenkę, nadgorliwy aparatczyk wylansował na główny temat w gazetach i to jeszcze w czasie kampanii wyborczej.
W dawnych czasach zostałby ambasadorem w Mongolii, teraz pozostanie mu tylko jakaś mało ważna rada nadzorcza…

Wojciech
Wojciech
1 rok temu

pan od puszczania muzyki..

to w takim razie Stanowski to Pan od naciskania klawiszy.

Xmazd@
1 rok temu
Reply to  Wojciech

Tak, to jest pan od puszczania muzyki, w sensie że w kształtowaniu poziomu życia Polaków, człowiek nieistotny.

BŁyczek
BŁyczek
1 rok temu

Dlaczego Ci wszyscy kapusie pracują w budżetówce i nikt nie chce tego zmienić jedną ustawą? Budżetówka to raptem 10% rynku pracy w Polsce. Szybko by sie okazało kto ma komptenecje i się odnajdzie na rynku, a kto był partyjnym aparatczykie.

Lolek
Lolek
1 rok temu
Reply to  BŁyczek

„ci” nie Ci”

Marcin
Marcin
1 rok temu

Krzysztof, czy jest szansa na zaproszenie Korwina do Hejt Parku? To byłoby złoto

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Marcin

I czego ciekawego dowiedział byś się ot tego starego idioty? Równie dobrze można by było zaprosić Kononowicza. Efekt ten sam

zebmccain
zebmccain
1 rok temu
Reply to  Paweł

Już abstrahując od jego poglądów politycznych. Ten IDIOTA był mistrzem Europy w brydżu. Nie lepiej napisać, że nie jesteś w stanie intelektualnie ogarnąć o czym on mówi? Byłoby prościej.

Lukasz
Lukasz
1 rok temu
Reply to  zebmccain

Ten góra intelektu rzucał petardy swojemu psu i namawiał nam że to mu się podoba.

marek
marek
1 rok temu

Lubię czytać pana felietony ale dziś straciłem czas na tej lekturze. Dziwię się po co pisać o beznadziejnym didżeju i artyście, który ostatnią dobrą płytę nagrał 22 lata temu (Ostateczny krach systemu korporacji).

DragonSlayer
DragonSlayer
1 rok temu
Reply to  marek

Z tego samego powodu dla którego Bob Dylan dostał nagrodę Nobla i było o nim głośno, chociaż ostatnią dobrą płytę wydał 31 lat temu (Oh Mercy). Są postacie (notabene) KULTowe i działające na wyobraźnie mimo upływu lat. Pzdr!

Piotrek
Piotrek
1 rok temu

Nie mam Twittera, więc te wspomniane dyskusje nie są mi znane, jednak… Fajnie, że ktoś zauważył w końcu, że dla pokolenia urodzonego po 1980-85 roku nie ma większego znaczenia, co dawniej robił pan od guziczków w radiu, jeśli tylko nikt przez niego nie ucierpiał. My w Polsce lubimy się chyba biczować jakąś martyrologią, wspominać stare czasy i roztrząsać, co kto wtedy robił. Najbardziej niepokoi mnie to, że nas (ludzi, którzy w tych mitycznych czasach byli za młodzi lub w ogóle ich nie było na świecie) zacznie się oceniać przez to, co robili nasi rodzice, dziadkowie

Trójki mi szkoda, choć wcale się na niej nie wychowywałem, od czasu do czasu (poranne piątkowe audycje Manna, Trzy wymiary gitary, Magiel Wagli) się słuchało. Natura nie zniesie próżni, ci ludzie przecież się nie rozpłyną w powietrzu, jak ktoś ich lubił, to założę się, że niedługo usłyszymy o jakimś projekcie, w który są zaangażowani

Koszula Paczula
Koszula Paczula
1 rok temu
Reply to  Piotrek

Już jest – Radio Nowy Świat

Optiv
Optiv
1 rok temu
Reply to  Piotrek

Ten nowy projekt potrwa pół roku i zniknie tak jak oni, bo nagle okażę się, że w sumie to oni nikogo nie obchodzą i to wszystko to tylko żenująca gadka pseudo polityczna pod publiczkę.

Tomek
Tomek
1 rok temu
Reply to  Piotrek

Trojka to jakis tam poziom kultury, a kultura zanika, odbiorca chamieje 😉 wiec masz racje, radio moze okazac sie zbedne.

Xmazd@
1 rok temu

Mam to samo. Argumenty starszych ludzi że ktoś kiedyś była agentem po prostu ignoruję. Mam 30 lat i mam to generalnie gdzieś. Dla mnie liczy się tu i teraz, oraz to co będzie za rok, dziesięć.
Tak nawiasem, ja jestem ciekaw czy jeśli za 10 lat uznamy że Unia Europejska była beznadziejna, wystąpimy z niej to też będziemy piętnować ówczesnych rządzących…nie wiem, pracowników administracji?

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu

ale tylko tych, którzy będą należeli do opozycji (ktokolwiek wtedy bedzie opozycją) 😉

PanZygmunt
PanZygmunt
1 rok temu

jaki dramat intelektualny, ty masz w dupie przeszlosc, ale przeszlosc ksztaltuje/ksztaltowala twoja terazniejszosc i bedzie przyszlosc, nie umiesz tego pojac? to moze inaczej, jak pan z przeszloscia komusza zdecyduje, ze bedziesz jadl chleb z pasztetem, a nie maselkiem i szyneczka, to tez bedziesz mial to w dupie? od 46 r. na sowieckich czolgach przyjechala „elita” i rozeszla sie jak mrówki na caly kraj, sa w urzedach, kulturze, mediach, decyduja i kreauja rzeczywistosc, w ktorej egzystujesz, to oni decyduja jak masz myslec. w 90r. byla szansa na przeciecie tego wrzodu, zrobienie lustracji i dekomunizacji, a nie zrobiono nic, zmienili szyld i jechali dalej, jesli tego nie dostrzegasz to po prostu jestes godzien tylko miski kaszy i pajdy chleba, kolejny leming

Lukasz
Lukasz
1 rok temu
Reply to  PanZygmunt

W każdej partii są byli członkowie pzdr i kto by nie rządził tacy ludzie będą piastować ważne i mniej ważne funkcje. Nie powinniśmy wchodzić we wzajemne ujadanie polityków, niech się bawią sami w TW bolki.

TW Stanowski
TW Stanowski
1 rok temu

To wciąż strona o sporcie? Bo te wypociny nijak się mają do jakiejkolwiek dyscypliny sportowej.

Marek
Marek
1 rok temu

Kazik, Trójka, Niedzwiecki cenzura i kasa, plus lustracyjne zapędy PiS-u.
https://www.youtube.com/watch?v=EhwNdZSjLJU&feature=youtu.be

Bert
Bert
1 rok temu
Reply to  Marek

Haha co za bełkot. Jakiś muzyk….. nazwiskiem Jan Jakiś Chujszczanin.
Też znam wielu co spotkało niewielu, proponując wiele. Przepraszam oskarżyć mogę, nazwiska powiedzieć nie. Sami wiecie, nie mogę. Obrzucę błotem, a nuż coś się przyklei.
Marek jedź Ty już tym swoim wozem. Zdejmij okular ciemny , skup się na drodze i nie pierdol bo w drzewo jebniesz. A może jeszcze z Twoją głową da się coś zrobić

pejsbuk
pejsbuk(@pejsbuk)
1 rok temu
Reply to  Bert

I po co te nerwy, Bert?

Marek jeszcze raz
Marek jeszcze raz
1 rok temu

W latach 90-tych do afery Rywina, monopol ideowy oraz jaki i jak ma być opowiadany świat, miała GW. Wszyscy dziennikarze zaczynali dzień od studiowania „przekazu dnia”.
Nawet nieformalnie spotykało się na śniadania trio Olejnik-Lis-Durczok i ustalało tematy dnia.
Pamiętam to.

Mann, Niedźwiecki, Wrona out….
Kurde, jeszcze trochę i będzie znowu warto słuchać #Trojka.

trojk1.jpg
trojka2.jpg
trojka3.jpg
Piotr Rezydent
Piotr Rezydent(@piotr-rezydent)
1 rok temu

Tylko że jednym z autorów tej książki jest pan który sam jest „resortowym dzieckiem” – Jerzy Targalski.
Czepiają się wszyscy Pana od Radia, a szefem obecnego organu cenzorskiego czyli Rady Mediów Narodowych jest Pan który był w PZPR.

Nikt nie jest na tyle święty by wystawiać innym świadectwa moralności.

Lukasz
Lukasz
1 rok temu

A obecnie mamy większe afery niż Rywin Gate które są umarzane. A partia rządząca zachowuje się jakby nigdy nic. To jest bardzo nie fair. Poparcie PiS powinno oscylować w okolice 0, a nie w kierunku 50%. Przy takim podejściu społeczeństwa PiS będzie głębiej nas rujnował

ztered
ztered
1 rok temu

Jak to jest, że w Polsce 30 lat po komunie nadal na każdym kroku z lodówki wyskakuje ex komuch albo esbek albo inny czerwony. Czy to sąd, czy to radio, czy to Sejm ciągle siedzą tam jak kameleony.

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu
Reply to  ztered

w takim razie mamy obligatoryjnie zamknąć wszystkich co mają 45+ lat? Bo każdy z nich to komuch. Każdy z nich żył i pracował w tamtych czasach bo innych nie było. Zawołaj ojca i powiedz mu, ze ma do więzienia spierdalać, na pewno się ucieszy.

zebmccain
zebmccain
1 rok temu
Reply to  ztered

Kwestia braku rozliczenia, ot i co. Te sprawy należało rozliczyć 30 lat temu. Byłeś w PZPR spierdalaj, byłeś kapusiem spierdalaj, byłeś w UB/SB spierdalaj. To załatwiłoby wszystko. Ale u nas ważniejszy był deal w Magdalence.

Świroos
Świroos(@swiroos)
1 rok temu

Cenzura na weszlo.com też Panu zupełnie nie przeszkadza? Jebać was komunistyczni cenzorzy!

Franco
Franco
1 rok temu

Wielokrotnie się z Panem nie zgadzam, ale dzisiaj w samo sedno.

scianaogroch
scianaogroch
1 rok temu

Jutro dowiemy się, że Niedrzwiecki strzelał do górników, a Ziemkiewicze i Rachonie na twitterku wklepią w klawisze „niech udowodni że nie”

Ciosek
Ciosek
1 rok temu

Tak jak się Krzysiek często z tobą nie zgadzam to muszę przyznać, że tym razem też się z tobą nie zgadzam

Ciosek
Ciosek
1 rok temu
Reply to  Ciosek

A jeszcze tylko dodam, że najbardziej mnie wkurwia wybielanie Kaczyńskiego, że on o tym nie wiedział, że on by do tego nie dopuścił i to wina nadgorliwego pracownika. Widocznie pracownik bardzo dobrze zna prezesa i wie czego prezes sobie życzy. Pewnie konstytucję łamali też bez jego wiedzy, komunistycznego prokuratora Piotrowicza też wsadzili do TK gdy Jarek akurat nie patrzył. Nawet go na ten cmentarz zawieźli podstępnie. Dajcie kurwa spokój

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu

Kaczyński ma 70 lat. Proszę idź mu powiedz, ze ma isć na emeryturę, zamiast rujnowac kraj. Zrobię Ci loda jeśli to zrobisz.

pejsbuk
pejsbuk(@pejsbuk)
1 rok temu
Reply to  Ambermozart

Amber
No ale Kaczor nie zajmuje żadnych stanowisk rządowych. Mylę się może?
Ma to hobby emeryta z kotem w partii, ….partia emerytów tez kiedyś była i nikomu nie przeszkadzała! Partia piwa.
Co? Dziadkom już wszystko chcecie odebrać? Prawo do głosowania odebrać? = Z dowodami mieliście akcje.
Pozamykać ich w domach starości i zainfekować Wirusami po europejsku?

ziobroczynca
ziobroczynca
1 rok temu

Krzysztof, fajnie, bardzo fajnie to napisałeś. Uczciwie na przelew dobrej zmiany zapracowałeś. Klasyczny pojazd po opozycji (trudno nie jest), dalej jest już więcej finezji, mianowicie: chamska, prewencyjna cenzura, która się nie wydarzyła od trzech dekad to zaledwie nadgorliwość pracownika. Właściwie niefrasobliwość taka, zwykłe głupstwo, ot, nietrafione podlizywanie. Treść utworu taktycznie pominięta, zmarginalizowana. Nie kumam tylko, czemu zwolennikowi dobrej zmiany tak nie podoba się lustracja do trzeciego pokolenia i wskazywanie, który dobry komuch, który zły. Tego nie kumam. Pieniądze są twoje, uczciwie zarobione. Należą Ci się.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz(@trzaskopikiewicz)
1 rok temu
Reply to  ziobroczynca

Dokladnie. Mamy przypadek obrzydliwej cenzury jak za kwitnacej komuny, a Stanowski tlumaczy, ze to tylko jeden nadgorliwy sie nie popisal, bo przeciez cala pisowska wierchuszka jest tym swiecie oburzona. A zwlaszcza towarzysz Jaroslaw. Kurwa, wystarczy 5 minut poogladac Wiadomosci TVP. Wystarczy popatrzec na afery, zlodziejstwo i komunistyczne metody pisu.
Stanowski sprzedaje Polske za hajs z Orlenu najpodlejszym gnidom. O takich typach bedziemy pisac za pare lat: TW.

Ted
Ted
1 rok temu

Dobrze opisał PIS Kazik : ” Pis to komuna, która wierzy w Boga”.
Zwyczaje, zachowania, kto nie z nami ten przeciw nam, lepszy głupi nasz , niż mądry i kompetentny nie nasz.
Mamy nowe średniowiecze.
Zaraza, dwóch papieży, wiara w teorie spiskowe i zabobony, popyt na szamanów i znachorów, do uzyskania stanowiska w spółkach skarbu państwa i w urzędach potrzebne jest odpowiednie urodzenie i znajomości, a nie kompetencje i wykształcenie.
Nam zostaje czekać na nowy renesans i oświecenie.

psitas
psitas
1 rok temu

Brawo, ani słowa o TVP, które oskarżyło Niedźwieckiego o wszystko, zabrakło chyba tylko morderstwa Jezusa (ale to wiadomo, że Robak zrobił).

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Stan, widać u Ciebie strach przed upadkiem tej władzy.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz(@trzaskopikiewicz)
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Osrany jest. Za duzo hajsu leje sie do weszlo za plucie na wolnosc i demokracje.

Czlek
Czlek
1 rok temu

D.dobry.taka sama teczka jest na męża prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Mąż jest ambasadorem R.P.w Berlinie. No i qrwa co?

drabek
drabek
1 rok temu

Stano , dzięki za ten tekst. Na chwilę znormalniało

Jarek
Jarek
1 rok temu

Panie Krzysztofie
Rozumiem że niniejszy portal jest Pana własnością i może Pan sobie tu wypisywać co Pan tylko chce , ale niepotrzebnie zapuszcza się Pan w rejony , o ktorych Pan niewiele wie i odniosłem wrażenie szczyci się tą niewiedzą. Muzyczne audycje radiowe to nie jest włączanie play przez prowadzącego .To o wiele więcej. Dobry prowadzący dobiera piosenki odpowiednio do pory dnia, pogody , aktualnych wydarzeń – wszytkiego co może go zainspirować – oraz korzystając ze swojej charyzmy i wiedzy stara się zbudować interesującą dla odbiorcy narrację. Stacji radiowych nie jest mało natomiast audycji które przyciągają przed odbiornik słuchacza praktycznie juz nie ma. Spotify i jego playlisty to trochę inna bajka. Szczerze Panu życzę aby w Pańskim radiu udało się stworzyć audycję , która przetrwa 38 a może i więcej lat . Pozdrawiam serdecznie
Jarek

Dan
Dan
1 rok temu

Krzysztof, jestem 10 lat starszy i trochę pamiętam „tamte” czasy. Kartki na mięso, cukier, alkohol, ale to dzieciakiem byłem. Pamiętam też, jak zmieniała się Polska po 89 roku – dzikie prywatyzacje itp. W Czechach zrobiono grubą kreskę i pracownicy służb nie mogli zajmować newralgicznych stanowisk, u nas to nowa klasa Biznesu. Wykupili za bezcen cały majątek, do dzisiaj u Olejnikowej występują, jako autorytety, a tu afera, bo Niedźwiedzki miał teczkę. O gościu przez lata słyszałem tylko dobrze, a dzisiejsza „inteligencja” nie zastanowi się nawet, że jak wyjeżdżał zagranicę, to żeby dostał paszport warunkiem było podpisanie glejtu o współpracy – na zasadzie „zdobyty kontakt”. Esbek musiał się wykazać, jak dzisiaj przedstawiciel handlowy. Zgadzam się w 100% z każdym Twoim zdaniem. Pozdrawiam:))

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz(@trzaskopikiewicz)
1 rok temu
Reply to  Dan

Najwiekszy hajs na prywatyzacji zarobil Kaczynski. Przypadek?

Falibor
Falibor
1 rok temu

Też bardziej kojarzę „Lato z radiem” i Jedynkę 🙂 Mają zakładać swoje „NIEZALEŻNE” radio- jak im pójdzie z tą „Niezależnością” zobaczymy 🙂 Czemu ściągali tę piosenkę Kazika ? – może to kolejny klasyczne ODWRÓCENIA UWAGI od spraw istotnych. Może jakiś podatek kolejny Polakom szykują ?- któż to wie. Zwalniane jakiegoś gościa który zapowiadał utwór czy tam go puszczał to porównywalne ze zwalnianiem pogodynki czy CZYTACZA z promptera -wieczornych wiadomości/faktów (ktoś to w ogóle ogląda?). Sensowniejsza i ważniejsza jest dla mnie praca dróżnika na przejeździe. Tutaj jest moja pełna zgoda z felietonem.

Natomiast mówienie a wręcz myślenie że historia komuny, teczek czy tajnych agentów nie dotyka mieszkańców PL – jest naiwne. Teraz wojny nie wygrywają tanki – tylko banki (to tyle jeśli chodzi o niezależność…). Nie piszcie w komentarzach kto ile ma lat (swoją drogą ciekawa licytacja) – i że macie gdzieś kto na kogo donosił i jaki to odniosło skutek. Bo jeden donosiciel skończył jako ambasador a ofiara kończyła w Wiśle czy na dnie jeziora. My tylko możemy odwodnić albo swoją wiedzę,/obycie i takt albo doszczętną głupotę. Jak pisał poeta IGNORANCJA TO SIŁA- nieprawdaż ?

Pisanie że mnie to nie rusza – jest słabe, bo czy chcesz czy nie dotyka Ciebie w mniejszym lub większym stopniu. Przecież po wstąpieniu do UE 1 maja 2004 po prostu masowo rzuciliśmy się do wyjazdu, za chlebem żeby wreszcie GODNIE ZARABIAĆ- takie to eldorado nam fundowali – przecież już nie komuniści 🙂 Na pytanie do maturzystów „jaki kierunek obierzesz po maturze” odpowiedź często była : LOTNISKO. Więc jak to Tadek Mazowiecki jest z tą „grubą kreską”, że tyle po obaleniu komuny potrafią zniknąć osoby z pierwszych stron gazet a drudzy moralizują -niby niedbale- i uczą Polaków jak mają żyć i co mają myśleć. He ? O lokalnych samorządach i powiacikach nawet nie wspomnę i tamtejszym betonie. Dlaczego tyle lat po tej MITOLOGII Z 1989 nie można zmienić prawa z lat minionych ? Czyżby ktoś miał interes do ubicia ? „TEMAT RZEKA” 🙂

Historia magistra vitae est – kto sobie ją lekceważy – wróci szybciej niż ktoś mógł się spodziewać. Należy wyciągać z niej wnioski. Tak samo jak z ostatniego meczu – nieprawdaż ?

Karma
Karma
1 rok temu

A mnie nie interesuje czy i kiedy ktoś tam po pijaku kładł się na koleżance z pracy w aucie podczas podróży z wyjazdu służbowego. Podwójna moralność mendo. Kolegi nie broniłeś frajerze.

Pasta
Pasta(@pasta)
1 rok temu

Wie ktos kto i na jakiej zasadzie wybieral powerplay? Zawsze mnie zastanawialo, dlaczego promuja jakiegos garou czy jakis innych starych slowakow, a nie kogos innego. Wyglada to jak ustawki managerow tak samo jak w pilce nozne. Jak kto uwaza, ze niedzwiedzki czy man decydowali to ja w to watpie, i mysle, ze byli bardziej pionkam od wciskania play

zebmccain
zebmccain
1 rok temu

Kto to jest TeDe?

Pio
Pio
1 rok temu

Ojoj panie Krzysztofie. Znasz pan marka sierockiego nawet go publikujesz a marka niedzwieckiego nie znasz. Czyzby wasc do warszawy dymales z pod sochaczewa ? Tfu
Trzymaj pan sie bo pod cela to za cwela bys wacpan robil.
Bardzo przepraszam za brak Polskich liter .

Jarek
Jarek
1 rok temu

Czy jako słuchacz Trójki od ponad 40 lat mogę coś powiedzieć? Zaznaczam, że mam nieco inne zdanie od opinii dominujących. Dodam jeszcze, że przez te 40 lat żadnego innego radia nie słuchałem. Dlaczego lubiłem Trójkę? Dla MUZYKI. Tak, bo od zawsze było to radio o profilu muzycznym. Polityka była tam na marginesie. Uwielbiałem słuchać na przykład Wojciecha Manna gdyż ten redaktor serwował muzykę najbliższą moim gustom. Blues – rock, to jest to! Tak więc słuchałem tej muzyki, ale już poglądy polityczne pana Manna nie specjalnie mnie interesowały. Nawet przez dziesiątki lat nie wiedziałem jakie one są. I tak było dobrze, jego poglądy – jego sprawa. Tu rozmawia się o muzyce. Jednak po 2015 roku coś się zmieniło. Pana Manna zaczęło coś boleć i z tym swoim bólem zaczął obnosić się na antenie. Z czasem robiło się to coraz bardziej żenujące, momentami nawet pachniało SokiemzBuraka. Co tu dużo gadać, to nie kto iny tylko pan Mann zaczął upolityczniać to radio aż w końcu ostentacyjnie się zwolnił i teraz publicznie obnosi się ze swoim męczeństwem ofiary pisssssowskiego reżimu. No cóż, dla tego typu gości mam swoją prywatną nagrodę: krzyż ze styropianu. Krzyż ze (styropianu) na drogę, panie Mann! Sam pan zniszczył swoją legendę. Czy to tak trudno było przewidzieć, że słuchają Pana ludzie o różnej wrażliwości i że niektórych mogą wkurzać Pana przemyślenia na tematy polityczne? Skoro ma pan takie zacięcie, to może trzeba było zabrać głos gdy zwalniano z Trójki Krzysztofa Skowrońskiego albo gdy reżim Tuska pacyfikował Rzeczpospolitą i tygodnik Uważam Rze? Albo ostatnio gdy pewien kandydat na prezydenta jawnie odgrażał się dziennikarzom bo zadali mu złe pytania? Mann, Zimoch, Niedźwiedzki……. męczennicy! Styropianowy krzyż dla was! Dźwigajcie!

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy(@pewnieitakwszyscyzginiemy)
1 rok temu

Krzychu piszesz, że dawne czasy Cię nie interesują a jednocześnie Twój portal to idealny przykład starej szkoły cenzury.

Może napisz coś o tym w następnym felietonie – jakim kluczem kierują się Twoi portalowi cenzorzy, bo śmietnik w komentarzach i spamerskie wpisy im nie przeszkadzają, ale – nie daj Boże – ktoś coś napisze o obecnej władzy i komentarz znika w ciągu 5 minut.

Żeby nie było Krzychu, obecna władza to dramat, ale nie większy niż poprzednia. Pogarda dla ciemnego ludu niemal na tym samym poziomie, a ile to Brudziński mówił jak oni będą szanować Rodaków.

Cenzorski piesku – tnij komentarz, bo wyraziłem swoją opinię w kraju w którym podobno mamy wolność słowa i przekonań.

pawko
pawko(@pawko)
1 rok temu

A kiedy będzie coś o sporcie?

Shogun
Shogun
1 rok temu

Że jestś idiota, to chyba trafili ?

baran
baran(@baran)
1 rok temu

Zostań w domu. Stanowski zostań w domu. Zoooostań w domuuu. Stanowski zostań w domu.

odrzut
odrzut
1 rok temu

Ciekawostka – w dokładnie takej samej sytuacji, jak Niedwiecki – była pani Maria Kaczyńska, matka Jarusia. Też miała teczkę i nie wiadomo dlaczego, bo została zniszczona. Ciekawe, że w tej sprawie jakoś tropiciele ubeków się nie wypowiadają:)

Jarek
Jarek
1 rok temu

Może Niedźwiedzki się zwolnił bo wystraszył się pogróżek Trzaskowskiego?

Lukasz
Lukasz
1 rok temu
Reply to  Jarek

Właśnie Nie, pokazał że nie boi się o posadkę

Jarek
Jarek
1 rok temu

Może Niedźwiedzki się zwolnił bo przestraszył się pogróżek Trzaskowskiego?

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Jestem 5 lat starszy od autora felietonu i wychowałem się na Trójce. W latach 80-90 to było radio po prostu najlepsze i nie było jeszcze tej sieczki i papki, którą serwują dzisiaj stacje komercyjne. To co się stało nie powinno mieć miejsca. Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy stworzyli tę stację i szkoda Trójki, może jeszcze kiedyś będzie normalną stacją, ale na pewno nigdy nie będzie tym czym była właśnie 30 lat temu i wcześniej…

Old
Old
1 rok temu

Leninowski ,,pożyteczny idiota,, ? Jasne, dzisiejszą Polskę ukształtowała ,,Sierotka Marysia i 12 kasnoludków,, , a to, że od 1989 roku, w ciągu 30 lat, ,,środowiska solidarnościowe,, sprawowały rządy w kraju przez dosłownie lat kilka, to zupełny przypadek. Dodam jeszcze tylko, że pan Stanowski na ,, Weszło,, nagminnie stosuje cenzurę. od kogo się tego nauczył ?

Słuchacz
Słuchacz
1 rok temu

Nie zgadzam się z deprecjonowaniem Trójki. To nie jest jakieś tam radio, do którego kieruje gówniany, wnerwiający baner na kolorowej stronie z reklamami. To było prawdziwe radio.

Leszek
Leszek
1 rok temu

Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa cyt”dajcie polakom rządzić ,to rozpierdolą sobie sami swój kraj” chyba nikt nic nikt mądrzejszego nie wypowiedział ,krótko i dobitnie.

Abu
Abu
1 rok temu
Reply to  Leszek

Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą – Bismarck

Majcher
Majcher
1 rok temu

Bardzo mnie Pan rozczarował brakiem jednoznacznego napiętnowania największego szwindla w polskim futbolu od 1993 roku. #2ligadlaHutnika #Bartnikwon

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Algieria przegrała po raz pierwszy od 2018 roku [WIDEO]

Sensacja stała się faktem – reprezentacja Algierii przegrała 0:1 z Gwineą Równikową. Obrońcy Pucharu Narodów Afryki byli niepokonani od 16 października 2018 roku. W sumie zanotowali passę 35 oficjalnych meczów bez porażki. Algierczyków pogrążył w 70. minucie Esteban Obiang.  Co to oznacza dla układu tabeli w grupie E? Ano obrońcy tytułu mają poważny problem. […]
16.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Piechniczek: „po co nam cieć za dwa miliony euro rocznie?”

Antoni Piechniczek od lat prowadzi krucjatę przeciwko zagranicznym trenerom pracującym w reprezentacji Polski. Tym razem w rozmowie z TVP Sport były selekcjoner biało-czerwonych przejechał się po obcokrajowcach wyjątkowo mocno. – Gdyby to ode mnie zależało, gdyby prezes Cezary Kulesza liczył się z moim zdaniem, zasugerowałbym mu, aby oświadczył, że dopóki on będzie prezesem, selekcjonerem będzie […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

„Sportowe Fakty”: Kulesza zdecydował, ma już selekcjonera

Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty”, klamka zapadła. Cezary Kulesza zdecydował, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes PZPN ostatecznie postawił na Adama Nawałkę. Były trener kadry od początku uchodził za faworyta do objęcia zespołu w kryzysowym momencie. Tym bardziej że nawet od samych zawodników wypływał przekaz, jakoby oczekiwali oni nominacji dla […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Sensacja w Pucharze Narodów Afryki! Kuriozalny gol dla Sierra Leone [WIDEO]

Wielka sensacja w Pucharze Narodów Afryki. Piłkarze Sierra Leone zremisowali 2:2 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Iworyjczycy prowadzili 1:0, potem 2:1, lecz pogrążył ich gol stracony w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Gol, dodajmy, kuriozalny: 🚨⚽️ | Another angle of the Sierra Leone equalising goal by Kamara! What’s the goalie doing! pic.twitter.com/riC1q3zKKi — Football For You […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Everton polował na Jose Mourinho

Jak informują angielskie media, działacze Evertonu już podjęli pierwszą próbę zatrudnienia następcy Rafy Beniteza. Miał nim zostać… Jose Mourinho, obecnie prowadzący AS Romę. Portugalczyk stanowczo odrzucił propozycję The Toffees. Benitez został dziś zwolniony po serii fatalnych wyników w ostatnich miesiącach. Wcześniej szkoleniowcem Evertonu był zaś Carlo Ancelotti, ale Włoch latem zdecydował się na powrót do […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Prezes Stadionu Śląskiego: „A gdybyśmy znów tu awansowali na mundial?”

– Na Stadionie Śląskim trzykrotnie przypieczętowaliśmy awans do mistrzostw świata. W 1977, 1985 i 2001. A czternaście lat temu do mistrzostw Europy. Na razie to tylko marzenie, bo najpierw trzeba ograć Rosję, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy ponownie wywalczyli tu awans? – pyta Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w rozmowie z TVP Sport. Po […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rangnick zaczyna się niecierpliwić?

Jak donoszą brytyjskie media, Ralf Rangnick zaczyna odczuwać zniecierpliwienie postawą władz Manchesteru United. Klubowi działacze nie chcą realizować transferowych zachcianek Niemca, ponieważ jest on tylko szkoleniowcem tymczasowym. Kością niezgody zdaniem dziennikarzy „The Mirror” jest przede wszystkim Amadou Haidary – 23-letni pomocnik RB Lipsk, którego Rangnick chciałby ściągnąć na Old Trafford już w zimowym oknie transferowym. […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Kehl: „Haaland nie może przeciągać tematu w nieskończoność”

Erling Haaland wywołał spore medialne poruszenie – norweski napastnik stwierdził ostatnio, iż władze Borussii Dortmund wywierają na niego presję, aby jak najszybciej podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Do sprawy odniósł się Sebastian Kehl, obecnie działacz BVB. – Byłem trochę zaskoczony komentarzami Haalanda. Niebawem z nim o tym porozmawiam. Chcę wiedzieć, co chodzi mu po głowie, […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Klich górą nad Fabiańskim, Leeds lepsze od West Hamu

Mateusz Klich lepszy od Łukasza Fabiańskiego, Leeds United lepsze od West Hamu United. Podopieczni Marcelo Bielsy zwyciężyli w Londynie 3:2. Bohaterem przyjezdnych został Jack Harrison – 25-letni Anglik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, otwierając hat-trickiem drogę do zwycięstwa dla swojego zespołu. Po stronie „Młotów” bramkami odpowiedzieli Jarrod Bowen i Pablo Fornals. Łukasza Fabiańskiego zdołał […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Joan Jordan opuścił szpital

Jak poinformowała oficjalnymi kanałami Sevilla, jej zawodnik Joan Jordan – ugodzony rzuconym z trybun przedmiotem podczas wczorajszych derbów Andaluzji – opuścił już szpital i obecnie znajduje się pod domową obserwacją lekarzy. – Joan opuścił stadion Benito Villamarin w stanie oszołomienia. Przewieziono go do szpitala, w którym przeszedł serię badań kontrolnych. Finałowa diagnoza lekarzy to urazowe […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rafa Benitez zwolniony z Evertonu

To po prostu musiało się tak skończyć. Po 22 rozegranych spotkaniach Rafa Benitez został zwolniony z funkcji trenera Evertonu. Drużna pod wodzą Hiszpana popadła w olbrzymi kryzys i obecnie plasuje się na 16. miejscu w tabeli Premier League. Nie trzeba chyba dodawać, że oczekiwania były znacznie większe. Everton to – wbrew pozorom – jeden z […]
16.01.2022