post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 19.05.2020 15:44 przez

Krzysztof Stanowski

Ze stałych rzeczy w Polsce, mamy o jedną mniej – lista przebojów Trójki przechodzi do lamusa, tzn. być może będzie toczyła się jej bezzasadna już egzystencja, ale nie za długo, zwłaszcza, że i całe radio można zamykać. I tak było to radio o niewielkim udziale w rynku, trochę radio dla niedobitków, a teraz to już zupełnie dla nikogo.

Ostatnio w dobrym tonie jest pisanie, że ktoś się na Trójce wychował, ale teraz już przestaje jej słuchać. I tak niektórzy już przestają jej słuchać po raz piąty w ciągu ostatnich dwóch lat – ale „teraz to już na pewno”. Ja akurat na Trójce ani się nie wychowałem, ani jej raczej nie słuchałem (z dzieciństwa kojarzę raczej „Lato z radiem”, czyli Jedynkę), chyba że przez przypadek. Ale mimo że emocji ta stacja we mnie akurat nie wywołuje żadnych, to ostatnie zamieszanie jak najbardziej wywołało – pewnie ze względu na nieskrywany sentyment do twórczości Kazika.

Mechanizm jest stary jak świat. Na wysokie stanowisko wskakuje ktoś, kto podskórnie czuje, że to nie jest jego rola i robi wszystko, by opóźnić nieuniknione – utratę stołka. Stara się więc w swej nadgorliwości zgadywać, co odpowiednim ludziom mogłoby przeszkadzać, czego mogliby oczekiwać i na ile może sobie pozwolić. Nadgorliwość połączona ze strachem odbiera rozum i w efekcie taki ktoś zamiast pożary gasić to je wznieca. Jak już płonie wszystko wokół, to płacze przed obliczem przełożonego, że przecież chciał jak najlepiej, ale i tak dostaje kopa w dupę (ten odcinek jeszcze przed nami). Zanim jednak obejrzymy finał tej historii, czekają nas jeszcze próby odwrócenia nieodwracalnego. Słyszymy więc o nowym systemie liczenia głosów, budowania regulaminów, przy okazji oczywiście słyszymy też, że Niedźwiecki kapował dla SB, albo brał kasę za umieszczanie piosenek na liście od kapeli weselnej spod Przasnysza, w zasadzie to był sprzedajną, ruską mendą i tylko przez przeoczenie pracował jeszcze w poprzednim tygodniu (na szczęście naprawiono i to).

Na Twitterze wyraziłem rozbawienie faktem, że w 2020 roku ktoś na serio podnosi argument, że jakiś pan od puszczania muzyki w radiu rzekomo kilkadziesiąt lat temu miał pseudonim. Ojej, ależ się na mnie rzucili. Że nie znam historii, że jestem idiotą, że dla mnie liczy się tylko kasa, że moi rodzice też pewnie donosili, że ofiary SB takich wpisów mi nie wybaczą, że w katowniach łamano ludzi. No, dużo tego było. Niemniej po przeczytaniu tych wszystkich wpisów wciąż nie mogę ukryć rozbawienia, że w 2020 roku ktoś na serio podnosi argument, że jakiś pan od puszczania muzyki w radiu rzekomo kilkadziesiąt lat temu miał pseudonim. Ja rozumiem, że w czasach dawnych kontakt z zagraniczną muzyką był utrudniony i z tego powodu ktoś, kto wciskał play mógł zbudować niesamowitą rozpoznawalność, ale wciąż był to ktoś, kto wciskał play i wciąż jest to dziś ktoś od wciskania play. Z tego względu kult Niedźwieckiego wydaje mi się zarazem zrozumiały, jak i groteskowy – wykonywał czynność nieskomplikowaną, którą mogłoby wykonywać wielu (oczywiście wykonywał ją dobrze), ale że robił to we właściwym czasie to urósł do rangi symbolu. Jak więc widać, nie jest to żaden mój idol, a że prywatnie człowieka nie znam, to mogę z równym prawdopodobieństwem zakładać, że jest to gość bardzo w porządku, albo że to hiena wyjątkowa. Szczerze mówiąc, w ogóle mnie to nie interesuje.

No ale pseudonim.

Do soboty Marek Niedźwiecki był po prostu Markiem Niedźwieckim, który pracował sobie spokojnie w państwowym radiu, ale koło niedzieli stał się komunistycznym kapusiem. Wszystko w myśl zasady, że nasz komuch to dobry komuch (zazwyczaj komuch rozwalający organizację od środka, w najgorszym razie nieszkodliwy i zaszczuty), w przeciwieństwie do ich komucha, który był złym komuchem, takim, któremu historia nie wybaczy. Niedźwiecki w kilka chwil stał się ich. No więc kapusiem.

Gdyby ten kapuś narobił komuś realnych krzywd, gdyby zniszczył komuś życie, to pewnie i mnie by uwierał, ale póki co nikt mi nie odpowiedział na pytanie, komu konkretnie te krzywdy wyrządził i komu złamał życie. Dowodem na jego nikczemność jest to, że nie ma dowodów, a skoro dowodów nie ma, to znaczy, że było ich tak dużo i były tak mocne, że postanowiono je zniszczyć. Mamy więc sytuację, w której brak dowodów obciąża bardziej niż dowody i można z interpretacją przeszłości posunąć się w najciemniejsze zakamarki. „Ale miał teczkę” – odpowiadają sędziowie z Twittera i to jest argument nie do zbicia. Wprawdzie nie wiadomo, w jakich okolicznościach ją założono, czy go straszono, czy może po prostu obiecano, że będzie mógł normalnie pracować jako dziennikarz muzyczny, a on sam pomyślał sobie, że nigdy nikogo nie podkabluje, ale dla świętego spokoju i chęci pracy uda, że się zgadza i w ogóle. Nic nie wiadomo, ale to przecież tym gorzej.

Mnie wyciąganie pseudonimu u pana od muzyki w 2020 śmieszy i nic na to nie poradzę. Gdybyście mi powiedzieli, że muzykę puszcza koleś, który posłał kumpla za kraty na 15 lat to podszedłbym do tego inaczej, ale na dzisiaj pan od muzyki miał teczkę. Ludzie. Mam 37 lat, czyli wcale nie jestem już taki młody. Ludzie młodsi ode mnie o 19 lat mają prawa wyborcze. W ogromnej większości mają w dupie, że kiedyś było jedzenie na kartki, albo przydziały na samochód. Mają też w dupie te wszystkie pseudonimy i solidarnościowe, kombatanckie historie. Interesuje ich wizja Polski w roku 2025, 2030, 2035… Z idoli to mają Elona Muska, a nie Henrykę Krzywonos, a jeśli chodzi o muzykę to wolą Spotify od Trójki. I nic na to nie poradzicie. Osobiście mam po dziurki w nosie grania wątkiem Solidarności, Magdalenki, Stoczni i Porozumień. Rozumiem ludzi, dla których to jest bardzo ważne, to zdefiniowało ich życie, ale od tego są odpowiednie rocznice czy obchody. A w bieżącej polityce, w dzisiejszym życiu interesuje mnie przyszłość. To mielenie, kto jaki miał pseudonim i czy miał na pewno, co było w teczce, zanim zaginęła – no spoko, to jest ważne w przypadku kluczowych osób w państwie i odkłamywania historii, ale jednak do przodu trzeba iść.

Trzeba z Żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe:
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę!

Nadejdzie moment, w którym granie teczkami stanie się już tylko zajawką dla największych hardkorów oraz dla najstarszych, jeszcze pamiętających tamte czasy osób (ale ta grupa z przyczyn oczywistych już się kurczy, a z czasem skurczy się całkowicie). Cała reszta społeczeństwa będzie interesować się rzeczami aktualnymi, własną lodówką, no i przyszłością. Oczywiście nie mam nic przeciwko, abyście moje podejście uważali za głupie, a mnie samego za idiotę, gdybym był trochę starszy to pewnie i za szpicla, ale naprawdę – mam to gdzieś. Po prostu mi się już ulewa od ciągłego tkwienia jedną nogą w wydarzeniach minionych.

A teraz Kazik, który narobił zamieszania ogromnego. Jeszcze z tydzień przed całą aferą napisałem, że o ile Tede totalnie przestrzelił w swoim słynnym antyrządowym monologu, o tyle Kazik trafił w środek tarczy. Było kwestią czasu, aż piosenka się rozniesie, chociaż do aż takiej sławy potrzebny był pożyteczny idiota, który akurat się trafił. Jako że mamy kampanię wyborczą, najdziwniejszą konstatacją jest to, że dzisiejsza opozycja wybory może wygrać pod jednym tylko warunkiem: że absolutnie nie będzie się odzywać, nawet nie powinna wyściubiać nosa poza dom, bo wtedy stanie się to co zawsze – wpadka zacznie gonić wpadkę. Na to jednak żądza lansu nie pozwoli – wyjdą, otworzą gębę i będzie po ptokach. Jedyną osobą, która faktycznie mogłaby te wybory wygrać jest Kazik Staszewski, lecz wyłącznie pod warunkiem, że nikt nie będzie mu przeszkadzać. Najciekawsze jest to, iż sam Kazik chyba nie zamierzał odgrywać aż tak wielkiej roli, bo i jemu – tak się zdaje – z tą opozycją nie do końca po drodze. A na sam koniec pierdołowata opozycja i tę piosenkę przegrzeje, zamiast dać się sprawom toczyć swoim rytmem. Goździkowej rewolucji w Polsce nie będzie, będzie jedynie okolicznościowa piosenka, zapowiadającą złotą płytę. Innych nowości nie przewiduję.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 19.05.2020 15:44 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 132
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alex_Sandro
Alex_Sandro

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- JP II. O ile cała sytuacja z Niedźwiecki i szukanie na niego ‚haka’ wygląda na dość naciąganą, to mimo wszystko uważam, że powinniśmy jako naród rozliczać się z przeszłością, nie przechodzić obok tego typu spraw obojętnie, a raczej piętnować takie przypadki i takich ludzi.

BigPoppa
BigPoppa

Tylko że to samo wielce antykomunistyczne środowisko nagle nabiera wody w usta, gdy prominentnymi działaczami PZPR są ludzie będący po ,,ich” stronie. Nie protestowali gdy Piotrowicz został sędzią TK, gdy Przyłębska z ZMS została prezesem tej instytucji, nie przeszkadzali im Wolski, Kujda, Kryże czy Jasiński. A dziś głównym tropicielem komunistów w TVP Info jest były I sekretarz Marek Król.

Marek
Marek

Alex_Sandro nie chodziło zapewne o walki plemienne tylko o zasadę co do której ma rację i obecność TW w naszej rzeczywistości jest skandaliczne.
Dziwi mnie postawa Stanowskiego, który tego zdaje się nie zauważać co niezbyt dobrze o nim świadczy – ot, tępawy zwolennik ciepłej wody w kranie.

drabek
drabek

:Do Marek:: A Ty to kto? Data , choć rok urodzenia i co wiesz o tamtych czasach? Wiesz imienniku, żal mi Ciebie. Po prostu żal.

zebmccain
zebmccain

PiS to nie jest wielce antykomunistyczne środowisko, jeśli do nich pijesz.

podszyszkownik
podszyszkownik

Marek Król,notabene w teczce figurujący z ksywą Rycerz.I tak będziemy te teczki rozkminiać,do usranej śmierci chyba.

Boski Diego
Boski Diego

zaraz sie okaze ze obcmokany i oblizany z kazdej strony Wojtyla (i sprzedany na kazdym rodzaju badziewia) kryl pedofilie przez caly pontyfikat, ale w PL bedzie czczony po wsze czasy bo kurwa slawny Polak. Zwinny czarodziej w bialej kiecce i tyle.

Alex_Sandro
Alex_Sandro

Też jestem daleki od gloryfikowania, przedstawiania go jako człowieka bez skazy, ale co trzeba oddać Wojtyle to sztuka trafienia w punkt, nazywanie rzeczywistości po imieniu.

drabek
drabek

Nihil novi ….. wszak tak było. I niestety jest.

zebmccain
zebmccain

Problem z JPII jest taki, że to był wybitny Polak, ale kiepski papież. Dorabianie przez plebs (tu nie piję do Ciebie) jakichś wyimaginowanych, albo nie historii nt. tzw. „krycia pedofili” jest mocno passe (bez dowodów oczywiście).

e_e
e_e

a w czym on niby taki wybitny był?

Ambermozart
Ambermozart

szkoda, że ci co wyskoczyli z teczką i rozliczaniem mają w swoich szeregach wielu powszechnie znanych kapusiów i to ciężkiego kalibru (np. Piotrowicz, a nawet nie będę się rozpisuywał pod czyją protekcją Kaczyński dostał dyplom) i udają, że nic się nie dzieje. Za takie rozliczanie przeszłości, w ramach którego pozbywamy się nie winnych a tych, których nie lubimy, to ja podziekuję.

Paweł
Paweł

Jak chcą być tacy anty PZPR to niech przeniosą truchło tego sowieckiego agenta Bieruta z Powązek na cmentarz żołnierzy radzieckich. To jest dopiero skandal że ta kanalia leży pośród polskich patriotów.

Mateusz
Mateusz

ciągle dookoła tylko pomniki, tablice, rocznice klęsk, rozdrapywanie ran. Ten naród żyje przeszłością tak bardzo, że zapomina o przyszłości. Ileż można…

Jam
Jam

a co z Tow. Piotrowiczem czy TW Wolfgangiem ?

Koug
Koug

Fajny autorytet, koleś który tuszował pedofilę w kościele przez cały pontyfikat.

MARCIN
MARCIN

To może i z przeszłością powinniśmy rozliczyć JP2? Za uszami ma jednak sporo więcej niż Niedźwiecki.

qdlaty81
qdlaty81

Stary tu nikt nie chce rozliczać przeszłości, w tym rzecz, jakby chcieli to by otworzyli wszystkie teczki, byłyby max 2 miesiace dyskusji i koniec tematu, jak w Czechach.
Tu chodzi o to, żeby można było nimi straszyć (dopóki nie są otwarte to nie wiadomo co w nich jest)

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

Znam lepszy cytat: „człowiek bez narodu jest jak ryba bez roweru”.

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

„Gdyby ten kapuś narobił komuś realnych krzywd, gdyby zniszczył komuś życie” Oj Krzysztof Krzysztof. Masz w zwyczaju rozpisywac sie czasem sensownie na wszelkie tematy, ale nie ma takiej mozliwosci zebys znal sie na wszystkim. Na pewno nie na tym jak dzialaja sluzby specjalne. Ludzie werbowani jako tajni wspolpracownicy decydowali sie z przeroznych powodow na to. Czesto to byl wyzszy standard zycia, mozliwosc wyjazdow zagranicznych, praca, ktora nie jest dostepna dla innych. Czasem moze powodem byl naiwny patriotyzm. Tak czy owak, zgadzam sie z tym ze bylo to wiele lat temu, wiele osob popelnilo blad decydujac sie na to i nalezy w sumie na to spuscic kurtyne milczenia i wstydu. Nie mniej jednak zawsze mnie bawi jak ktorys z dawnych TW mowi ze „ja nie donosilem na kolegow”, albo „mowilem nieistotne i niegrozne szczegoly”. Takze wyobraz sobie, ze jak wychodzisz z imprezy poznym wieczorem, jedziesz uberem a kierowca Ci mowi, „ze co tam u Ciebie?” i „ze moze bys sie przysluzyl krajowi”? A co u dziecka, bo ostatnio ze szkoly przynioslo ocene dostateczna od pani Nowak, i ze Twoj tata to chodzi na pokerka do wujka, choc ostatnio jeden z ziomkow wuja nie przyszedl bo niby zachorowal, ale tak naprawde spotkal sie z kochanka. I ze Twoja zona to w sumie moglaby awansowac, ale w gruncie rzeczy to raczej zalezy od tego co teraz odpowiesz. Nie zesralbys sie? Ile faktow z Twojego zycia musialbys uslyszec zeby podjac moralnie klopotliwa decyzje? Tego nie wiesz. To nie film szpiegowski a Ty nie jestes bohaterem, bo nagle boisz sie o rodzine. Wiec jak piszesz ze „gdyby ten kapuś narobił komuś realnych krzywd, gdyby zniszczył komuś życie” to ja uwazam, ze o wiele bardziej prawdopodobne jest ze narobil.

Piotr
Piotr

Niemcy i Czesi przecieli ten wrzod w 1990. Taki Niedzwiecki mialby zakaz pracy we wszelkich mediach, i szlus. Stanowski to rowniez resortowe dziecko, dlatego probuje bagatelizowac cale zjawisko…

Ambermozart
Ambermozart

Stanowski w 89 miał 16 lat. z pewnością też donosił… Jeśli on jest „resortowym dzieckiem” to kim jesteś Ty, albo Twoi rodzice? A dziadkowie? Pewnei komuniście nawet ręki nigdy nie podali i spędzili życie w łagrach? Bo przecież nie pracując dla tamtego ustroju, nigdy w życiu. Ba – kto dał dyplomy tym co obecnie rządzą? Krasnoludki? Końcyzli państwowe, komunistyczne studia, w dodatku z silną protekcją, bo bez tego nie dało się w ogóle dostać na studia. Każdy z nich ma teczkę, bo bez tego uniwersytet to mogli oglądac tylko z zewnątrz. CHcą rozliczać? Spoko. Niech zaczną od siebie.

Paweł
Paweł

Chyba 6 lat

Ambermozart
Ambermozart

tak, 6. tym bardziej chciałbym widzieć jak donosił 😉 chyba przedszkolance na kolegę.

drabek
drabek

Piotr ty kpisz czy o drogę pytasz???? Podaj rocznik cieciu.

No kto?
No kto?

Teraz czekamy na wysyp tekstylnych patryjotów wielbiących TW Balbinę.

zebmccain
zebmccain

Daleko, oj bardzo daleko mi od PiSu, ale takie informacje z domyślam się komentarzy z onetu są mocno słabe. Coby o Kaczce nie powiedzieć złego gość jest uczciwy. Tak z ciekawości zapytam, TW Balbina to z NIE, Wyborczej, czy jakiegoś innego gównianego źródła?

Carl C. Frost
Carl C. Frost

Jaki uczciwy? Hahahahah, na poczatku lat 90 pewno by na emigracji w Kongo wrócił w 2000 i zdegustowany święty rozpoczął rewolucje? Ludzie przestańcie wierzyć w bzdety o uczciwości Kaczyńskiego, przecież ten gość na początku lat 90 uwłaszczał się z dziką radością na nieswoim majątku, podstawą przetrwania jego partii są budynki zajumane ekspresowi wieczornemu i kasa od Art-B,

Ambermozart
Ambermozart

uczciwy by studiów za komuny nie ukończył. Już samo dostanie się na nie graniczyło z cudem dla ludzi bez znajomości. Ale prosze, żyj w swoim świecie, w którym Kaczyński potajemnie wśliznął się na uniwersytet, potajemnie go ukończył i jeszcze potajemnie odebrał dyplom. I to wszystko działając w opozycji. Co za geniusz, ze nikt się nei zorientował 🙂

Darek
Darek

To jest aplikacja do Sevres na wzorzec debila?

Lukasz
Lukasz

Uczciwy 😉 cytując „Misia” – Znam uczciwszych

Bartosz
Bartosz

Co do przekazu się zgadzam, ale stawiając Niedźwieckiego w roli „pana od muzyki” wskazuje się Pan analogicznie jako „pan od piłkarzy”, zabierając jednocześnie głos w zupełni innej sprawie. Nie fair. Chyba że rola dziennikarza sportowego ogranicza się do włączania play, ale nie piosenki, tylko meczu.

Xmazd@

Przecież Stano nieraz pisał że bez jego zawodu świat by się nie zawalił. On jest tylko panem od piłki a Niedźwiecki tylko panem od muzyki. Ludzie zupełnie nieistotni w kształtowaniu życia przeciętnego Polaka, nie piastujący żadnych ważnych funkcji w narodzie.

zebmccain
zebmccain

Tak z ciekawości zapytam, bez złośliwości, gdzie napisał?

Matt
Matt

Mowil w odcinku Hate Parku z Mazurkiem

Asior
Asior

Powtarzał to wiele razy w swoich felietonach

Pablo
Pablo

Stanowski jak rzadko ma rację

Wojtek
Wojtek

Tak uważasz? No to pytanie do Krzysia Stanowskiego – Dlaczego od jakiegoś czasu na Weszło panuje zamordyzm i usuwanie „niewygodnych” wypowiedzi? Dlaczego Weszło ma „prawo” dokopania innym, ale inni nie mają PRAWA odrobinę dokopać Weszło? Krzysztofie Stanowski, czy przypadkiem nie ponosi cię od pewnego czasu tak zwyczajnie „iż jesteś lekiem na całe zło, ba wręcz wyrocznią w każdym temacie” ? Od czasu ogłoszenia pandemii w mediach gównie sportowych stało się coś bardzo złego. Niemal wszyscy publicyści sportowi poszybowali w kierunku …..politykowania a wychodzi im/wam jedynie tandetne mędrkowanie. Ci wszyscy którzy tak zwyczajnie zostali wywaleni a to z Gazety, a to z Przeglądu, a to z jakieś telewizorni robią u Weszlaków niemal za King Lear. Krzysiu od Stanowskich, chcesz robić za twardziela, za gościa z twardymi jajami, no to miej odwagę mieć twardą dupę. Sorry, ale na razie to robisz za wypacykowanego pięknisia który nie ma zbyt wiele do powiedzenia, no po za tym że sobie od czasu do czasu pogada! ……ps. moderator CIACH?

printbartek6
printbartek6

I gdyby teraz były „podobne czasy”, to większość tych twiterowych krzykaczy dla poprawy swojego życia, a przede wszystkim swoich rodzin (żona-dzieci) sprzedawałoby szybciej i więcej niź ich proszono i w 2050 i wnuki też mówiłyby o „teczkach” swoich dziadków. Taka jest natura ludzka, oczywiście ważne są takie wartości jak honor/sprawiedliwość/prawda/uczciwość , ale czasami te wartości zanikają w człowieku kiedy na drugiej „szali” leży przyszłość i dobro własnej rodziny, która jest wartością najważniejszą dla każdego. Żebyście mnie, źle nie zrozumieli, nie popieram cyt.”katowniach łamano ludzi” czy niszczenia komuś życia, to nigdy nie powinno mieć poparcia i akceptacji. Nawiązując do tekstu Pana Stanowskiego, jestem trochę młodszą osobą od niego i moim zdaniem tutaj trafił w sedno…w 2020 mało mnie interesuje kto miał pseudonim, czy ma teczkę czy jej nie ma…to nic w moim życiu nie zmieni…może gdyby ktoś obiecał, że poprawi się NASZE życie w kraju jak wyłapiemy wszystkich z „teczkami” to bym się tym zainteresował…lecz nikt tego nie może obiecać, tak więc dla mnie ważniejsze jest to co będzie w 2025/2035 i dalej dalej, bo te lata będą miały wpływ na życie moje/mojego dziecka. A historię zostawiam sumieniu tym z „pseudonimami „, tym bardziej, że na szczęscie nie żyłem w tamtych czasach

Skrybydyp
Skrybydyp

Magdalenka, okrągły stół, PRL itp to nie jakieś opowieści o królu Popielu, tylko ciągłość historii – bohaterowie tamtych wydarzeń kształtują obecną rzeczywistość. Bliscy współpracownicy SB założyli telewizje, które nadają kierunek debacie publicznej i w jednej chwili mogą kogoś zniszczyć, albo zrobić z niego prezydenta. Świat jest bardziej skomplikowany, niż zawartość lodówki. Idąc tym tropem będziemy skazani na powtarzanie historii.

Xmazd@

Jaki wpływ na moje życie ma ta wiedza, co z tym można zrobić i co z tym wszystkim ma wspólnego casus Niedźwieckiego?

zebmccain
zebmccain

Służę cytatem z cytowanego przez Ciebie tekstu: „bohaterowie tamtych wydarzeń kształtują obecną rzeczywistość. Bliscy współpracownicy SB założyli telewizje, które nadają kierunek debacie publicznej i w jednej chwili mogą kogoś zniszczyć,”. Amen.

Kibic
Kibic

Tak, stworzyli TVP PiS i rozciągają swoje macki na cały kraj

Zła matka
Zła matka

Noż więc w wyborach wybrałeś samozwańczych kontynuatorów jedynej słusznej ideologii , których ugrupowanie jest totalnie wolne od TW , oglądasz TVP jedynie polską i prawdziwą telewizję , w której uświadczysz tylko suchych faktów , bez politycznych zagrywek – czyż nie ?
Nie jesteśmy skazani na powtarzanie historii . Wiedza o przeszłości potrzebna jest po to , by nie powielać błędów , iść dalej z nową kartą patrząc w przyszłość .

Lukasz
Lukasz

PIS próbuje nam tworzyć swoją historię Polski. Z zamachem Smoleńskim i Kaczynskim, który stał na czele opozycji demokratycznej.

PrzydupasBonkaiLesnego
PrzydupasBonkaiLesnego

Naczelny polski hejter dzis sie nie popisal. Slabo.

Wafel
Wafel

Zawsze , na zarzut rodziców, że mało poważnie traktuje lustrację odpowiadałem – czy Wy naprawdę, w połowie lat 70-tych,
dyskutowaliscie w wolnym czasie o tym co towarzysz Wiesław robił podczas II wojny a co towarzysz Edward? Czy Anders mógł inaczej a… Stop.
Przecież to absurd. Nosili długie włosy, oporniki w swetrach, na ZOMO wołali gestapo ale do głowy bym im nie przyszło cofać się 30 lat wstecz.
A Kazikowi , średnią piosenkę, nadgorliwy aparatczyk wylansował na główny temat w gazetach i to jeszcze w czasie kampanii wyborczej.
W dawnych czasach zostałby ambasadorem w Mongolii, teraz pozostanie mu tylko jakaś mało ważna rada nadzorcza…

Wojciech
Wojciech

pan od puszczania muzyki..

to w takim razie Stanowski to Pan od naciskania klawiszy.

Xmazd@

Tak, to jest pan od puszczania muzyki, w sensie że w kształtowaniu poziomu życia Polaków, człowiek nieistotny.

BŁyczek
BŁyczek

Dlaczego Ci wszyscy kapusie pracują w budżetówce i nikt nie chce tego zmienić jedną ustawą? Budżetówka to raptem 10% rynku pracy w Polsce. Szybko by sie okazało kto ma komptenecje i się odnajdzie na rynku, a kto był partyjnym aparatczykie.

Lolek
Lolek

„ci” nie Ci”

Marcin
Marcin

Krzysztof, czy jest szansa na zaproszenie Korwina do Hejt Parku? To byłoby złoto

Paweł
Paweł

I czego ciekawego dowiedział byś się ot tego starego idioty? Równie dobrze można by było zaprosić Kononowicza. Efekt ten sam

zebmccain
zebmccain

Już abstrahując od jego poglądów politycznych. Ten IDIOTA był mistrzem Europy w brydżu. Nie lepiej napisać, że nie jesteś w stanie intelektualnie ogarnąć o czym on mówi? Byłoby prościej.

Lukasz
Lukasz

Ten góra intelektu rzucał petardy swojemu psu i namawiał nam że to mu się podoba.

marek
marek

Lubię czytać pana felietony ale dziś straciłem czas na tej lekturze. Dziwię się po co pisać o beznadziejnym didżeju i artyście, który ostatnią dobrą płytę nagrał 22 lata temu (Ostateczny krach systemu korporacji).

DragonSlayer
DragonSlayer

Z tego samego powodu dla którego Bob Dylan dostał nagrodę Nobla i było o nim głośno, chociaż ostatnią dobrą płytę wydał 31 lat temu (Oh Mercy). Są postacie (notabene) KULTowe i działające na wyobraźnie mimo upływu lat. Pzdr!

Piotrek
Piotrek

Nie mam Twittera, więc te wspomniane dyskusje nie są mi znane, jednak… Fajnie, że ktoś zauważył w końcu, że dla pokolenia urodzonego po 1980-85 roku nie ma większego znaczenia, co dawniej robił pan od guziczków w radiu, jeśli tylko nikt przez niego nie ucierpiał. My w Polsce lubimy się chyba biczować jakąś martyrologią, wspominać stare czasy i roztrząsać, co kto wtedy robił. Najbardziej niepokoi mnie to, że nas (ludzi, którzy w tych mitycznych czasach byli za młodzi lub w ogóle ich nie było na świecie) zacznie się oceniać przez to, co robili nasi rodzice, dziadkowie

Trójki mi szkoda, choć wcale się na niej nie wychowywałem, od czasu do czasu (poranne piątkowe audycje Manna, Trzy wymiary gitary, Magiel Wagli) się słuchało. Natura nie zniesie próżni, ci ludzie przecież się nie rozpłyną w powietrzu, jak ktoś ich lubił, to założę się, że niedługo usłyszymy o jakimś projekcie, w który są zaangażowani

Koszula Paczula
Koszula Paczula

Już jest – Radio Nowy Świat

Optiv
Optiv

Ten nowy projekt potrwa pół roku i zniknie tak jak oni, bo nagle okażę się, że w sumie to oni nikogo nie obchodzą i to wszystko to tylko żenująca gadka pseudo polityczna pod publiczkę.

Tomek
Tomek

Trojka to jakis tam poziom kultury, a kultura zanika, odbiorca chamieje 😉 wiec masz racje, radio moze okazac sie zbedne.

Xmazd@

Mam to samo. Argumenty starszych ludzi że ktoś kiedyś była agentem po prostu ignoruję. Mam 30 lat i mam to generalnie gdzieś. Dla mnie liczy się tu i teraz, oraz to co będzie za rok, dziesięć.
Tak nawiasem, ja jestem ciekaw czy jeśli za 10 lat uznamy że Unia Europejska była beznadziejna, wystąpimy z niej to też będziemy piętnować ówczesnych rządzących…nie wiem, pracowników administracji?

Ambermozart
Ambermozart

ale tylko tych, którzy będą należeli do opozycji (ktokolwiek wtedy bedzie opozycją) 😉

PanZygmunt
PanZygmunt

jaki dramat intelektualny, ty masz w dupie przeszlosc, ale przeszlosc ksztaltuje/ksztaltowala twoja terazniejszosc i bedzie przyszlosc, nie umiesz tego pojac? to moze inaczej, jak pan z przeszloscia komusza zdecyduje, ze bedziesz jadl chleb z pasztetem, a nie maselkiem i szyneczka, to tez bedziesz mial to w dupie? od 46 r. na sowieckich czolgach przyjechala „elita” i rozeszla sie jak mrówki na caly kraj, sa w urzedach, kulturze, mediach, decyduja i kreauja rzeczywistosc, w ktorej egzystujesz, to oni decyduja jak masz myslec. w 90r. byla szansa na przeciecie tego wrzodu, zrobienie lustracji i dekomunizacji, a nie zrobiono nic, zmienili szyld i jechali dalej, jesli tego nie dostrzegasz to po prostu jestes godzien tylko miski kaszy i pajdy chleba, kolejny leming

Lukasz
Lukasz

W każdej partii są byli członkowie pzdr i kto by nie rządził tacy ludzie będą piastować ważne i mniej ważne funkcje. Nie powinniśmy wchodzić we wzajemne ujadanie polityków, niech się bawią sami w TW bolki.

TW Stanowski
TW Stanowski

To wciąż strona o sporcie? Bo te wypociny nijak się mają do jakiejkolwiek dyscypliny sportowej.

Marek
Marek

Kazik, Trójka, Niedzwiecki cenzura i kasa, plus lustracyjne zapędy PiS-u.

Bert
Bert

Haha co za bełkot. Jakiś muzyk….. nazwiskiem Jan Jakiś Chujszczanin.
Też znam wielu co spotkało niewielu, proponując wiele. Przepraszam oskarżyć mogę, nazwiska powiedzieć nie. Sami wiecie, nie mogę. Obrzucę błotem, a nuż coś się przyklei.
Marek jedź Ty już tym swoim wozem. Zdejmij okular ciemny , skup się na drodze i nie pierdol bo w drzewo jebniesz. A może jeszcze z Twoją głową da się coś zrobić

pejsbuk
pejsbuk

I po co te nerwy, Bert?

Marek jeszcze raz
Marek jeszcze raz

W latach 90-tych do afery Rywina, monopol ideowy oraz jaki i jak ma być opowiadany świat, miała GW. Wszyscy dziennikarze zaczynali dzień od studiowania „przekazu dnia”.
Nawet nieformalnie spotykało się na śniadania trio Olejnik-Lis-Durczok i ustalało tematy dnia.
Pamiętam to.

Mann, Niedźwiecki, Wrona out….
Kurde, jeszcze trochę i będzie znowu warto słuchać #Trojka.

trojka3.jpg
trojka2.jpg
trojk1.jpg
Piotr Rezydent
Piotr Rezydent

Tylko że jednym z autorów tej książki jest pan który sam jest „resortowym dzieckiem” – Jerzy Targalski.
Czepiają się wszyscy Pana od Radia, a szefem obecnego organu cenzorskiego czyli Rady Mediów Narodowych jest Pan który był w PZPR.

Nikt nie jest na tyle święty by wystawiać innym świadectwa moralności.

Lukasz
Lukasz

A obecnie mamy większe afery niż Rywin Gate które są umarzane. A partia rządząca zachowuje się jakby nigdy nic. To jest bardzo nie fair. Poparcie PiS powinno oscylować w okolice 0, a nie w kierunku 50%. Przy takim podejściu społeczeństwa PiS będzie głębiej nas rujnował

ztered
ztered

Jak to jest, że w Polsce 30 lat po komunie nadal na każdym kroku z lodówki wyskakuje ex komuch albo esbek albo inny czerwony. Czy to sąd, czy to radio, czy to Sejm ciągle siedzą tam jak kameleony.

Ambermozart
Ambermozart

w takim razie mamy obligatoryjnie zamknąć wszystkich co mają 45+ lat? Bo każdy z nich to komuch. Każdy z nich żył i pracował w tamtych czasach bo innych nie było. Zawołaj ojca i powiedz mu, ze ma do więzienia spierdalać, na pewno się ucieszy.

zebmccain
zebmccain

Kwestia braku rozliczenia, ot i co. Te sprawy należało rozliczyć 30 lat temu. Byłeś w PZPR spierdalaj, byłeś kapusiem spierdalaj, byłeś w UB/SB spierdalaj. To załatwiłoby wszystko. Ale u nas ważniejszy był deal w Magdalence.

Świroos
Świroos

Cenzura na weszlo.com też Panu zupełnie nie przeszkadza? Jebać was komunistyczni cenzorzy!

Franco
Franco

Wielokrotnie się z Panem nie zgadzam, ale dzisiaj w samo sedno.

scianaogroch
scianaogroch

Jutro dowiemy się, że Niedrzwiecki strzelał do górników, a Ziemkiewicze i Rachonie na twitterku wklepią w klawisze „niech udowodni że nie”

Ciosek
Ciosek

Tak jak się Krzysiek często z tobą nie zgadzam to muszę przyznać, że tym razem też się z tobą nie zgadzam

Ciosek
Ciosek

A jeszcze tylko dodam, że najbardziej mnie wkurwia wybielanie Kaczyńskiego, że on o tym nie wiedział, że on by do tego nie dopuścił i to wina nadgorliwego pracownika. Widocznie pracownik bardzo dobrze zna prezesa i wie czego prezes sobie życzy. Pewnie konstytucję łamali też bez jego wiedzy, komunistycznego prokuratora Piotrowicza też wsadzili do TK gdy Jarek akurat nie patrzył. Nawet go na ten cmentarz zawieźli podstępnie. Dajcie kurwa spokój

Ambermozart
Ambermozart

Kaczyński ma 70 lat. Proszę idź mu powiedz, ze ma isć na emeryturę, zamiast rujnowac kraj. Zrobię Ci loda jeśli to zrobisz.

pejsbuk
pejsbuk

Amber
No ale Kaczor nie zajmuje żadnych stanowisk rządowych. Mylę się może?
Ma to hobby emeryta z kotem w partii, ….partia emerytów tez kiedyś była i nikomu nie przeszkadzała! Partia piwa.
Co? Dziadkom już wszystko chcecie odebrać? Prawo do głosowania odebrać? = Z dowodami mieliście akcje.
Pozamykać ich w domach starości i zainfekować Wirusami po europejsku?

ziobroczynca
ziobroczynca

Krzysztof, fajnie, bardzo fajnie to napisałeś. Uczciwie na przelew dobrej zmiany zapracowałeś. Klasyczny pojazd po opozycji (trudno nie jest), dalej jest już więcej finezji, mianowicie: chamska, prewencyjna cenzura, która się nie wydarzyła od trzech dekad to zaledwie nadgorliwość pracownika. Właściwie niefrasobliwość taka, zwykłe głupstwo, ot, nietrafione podlizywanie. Treść utworu taktycznie pominięta, zmarginalizowana. Nie kumam tylko, czemu zwolennikowi dobrej zmiany tak nie podoba się lustracja do trzeciego pokolenia i wskazywanie, który dobry komuch, który zły. Tego nie kumam. Pieniądze są twoje, uczciwie zarobione. Należą Ci się.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz

Dokladnie. Mamy przypadek obrzydliwej cenzury jak za kwitnacej komuny, a Stanowski tlumaczy, ze to tylko jeden nadgorliwy sie nie popisal, bo przeciez cala pisowska wierchuszka jest tym swiecie oburzona. A zwlaszcza towarzysz Jaroslaw. Kurwa, wystarczy 5 minut poogladac Wiadomosci TVP. Wystarczy popatrzec na afery, zlodziejstwo i komunistyczne metody pisu.
Stanowski sprzedaje Polske za hajs z Orlenu najpodlejszym gnidom. O takich typach bedziemy pisac za pare lat: TW.

Ted
Ted

Dobrze opisał PIS Kazik : ” Pis to komuna, która wierzy w Boga”.
Zwyczaje, zachowania, kto nie z nami ten przeciw nam, lepszy głupi nasz , niż mądry i kompetentny nie nasz.
Mamy nowe średniowiecze.
Zaraza, dwóch papieży, wiara w teorie spiskowe i zabobony, popyt na szamanów i znachorów, do uzyskania stanowiska w spółkach skarbu państwa i w urzędach potrzebne jest odpowiednie urodzenie i znajomości, a nie kompetencje i wykształcenie.
Nam zostaje czekać na nowy renesans i oświecenie.

psitas
psitas

Brawo, ani słowa o TVP, które oskarżyło Niedźwieckiego o wszystko, zabrakło chyba tylko morderstwa Jezusa (ale to wiadomo, że Robak zrobił).

Krzysztof
Krzysztof

Stan, widać u Ciebie strach przed upadkiem tej władzy.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz

Osrany jest. Za duzo hajsu leje sie do weszlo za plucie na wolnosc i demokracje.

Czlek
Czlek

D.dobry.taka sama teczka jest na męża prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Mąż jest ambasadorem R.P.w Berlinie. No i qrwa co?

drabek
drabek

Stano , dzięki za ten tekst. Na chwilę znormalniało

Jarek
Jarek

Panie Krzysztofie
Rozumiem że niniejszy portal jest Pana własnością i może Pan sobie tu wypisywać co Pan tylko chce , ale niepotrzebnie zapuszcza się Pan w rejony , o ktorych Pan niewiele wie i odniosłem wrażenie szczyci się tą niewiedzą. Muzyczne audycje radiowe to nie jest włączanie play przez prowadzącego .To o wiele więcej. Dobry prowadzący dobiera piosenki odpowiednio do pory dnia, pogody , aktualnych wydarzeń – wszytkiego co może go zainspirować – oraz korzystając ze swojej charyzmy i wiedzy stara się zbudować interesującą dla odbiorcy narrację. Stacji radiowych nie jest mało natomiast audycji które przyciągają przed odbiornik słuchacza praktycznie juz nie ma. Spotify i jego playlisty to trochę inna bajka. Szczerze Panu życzę aby w Pańskim radiu udało się stworzyć audycję , która przetrwa 38 a może i więcej lat . Pozdrawiam serdecznie
Jarek

Dan
Dan

Krzysztof, jestem 10 lat starszy i trochę pamiętam „tamte” czasy. Kartki na mięso, cukier, alkohol, ale to dzieciakiem byłem. Pamiętam też, jak zmieniała się Polska po 89 roku – dzikie prywatyzacje itp. W Czechach zrobiono grubą kreskę i pracownicy służb nie mogli zajmować newralgicznych stanowisk, u nas to nowa klasa Biznesu. Wykupili za bezcen cały majątek, do dzisiaj u Olejnikowej występują, jako autorytety, a tu afera, bo Niedźwiedzki miał teczkę. O gościu przez lata słyszałem tylko dobrze, a dzisiejsza „inteligencja” nie zastanowi się nawet, że jak wyjeżdżał zagranicę, to żeby dostał paszport warunkiem było podpisanie glejtu o współpracy – na zasadzie „zdobyty kontakt”. Esbek musiał się wykazać, jak dzisiaj przedstawiciel handlowy. Zgadzam się w 100% z każdym Twoim zdaniem. Pozdrawiam:))

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz

Najwiekszy hajs na prywatyzacji zarobil Kaczynski. Przypadek?

Falibor
Falibor

Też bardziej kojarzę „Lato z radiem” i Jedynkę 🙂 Mają zakładać swoje „NIEZALEŻNE” radio- jak im pójdzie z tą „Niezależnością” zobaczymy 🙂 Czemu ściągali tę piosenkę Kazika ? – może to kolejny klasyczne ODWRÓCENIA UWAGI od spraw istotnych. Może jakiś podatek kolejny Polakom szykują ?- któż to wie. Zwalniane jakiegoś gościa który zapowiadał utwór czy tam go puszczał to porównywalne ze zwalnianiem pogodynki czy CZYTACZA z promptera -wieczornych wiadomości/faktów (ktoś to w ogóle ogląda?). Sensowniejsza i ważniejsza jest dla mnie praca dróżnika na przejeździe. Tutaj jest moja pełna zgoda z felietonem.

Natomiast mówienie a wręcz myślenie że historia komuny, teczek czy tajnych agentów nie dotyka mieszkańców PL – jest naiwne. Teraz wojny nie wygrywają tanki – tylko banki (to tyle jeśli chodzi o niezależność…). Nie piszcie w komentarzach kto ile ma lat (swoją drogą ciekawa licytacja) – i że macie gdzieś kto na kogo donosił i jaki to odniosło skutek. Bo jeden donosiciel skończył jako ambasador a ofiara kończyła w Wiśle czy na dnie jeziora. My tylko możemy odwodnić albo swoją wiedzę,/obycie i takt albo doszczętną głupotę. Jak pisał poeta IGNORANCJA TO SIŁA- nieprawdaż ?

Pisanie że mnie to nie rusza – jest słabe, bo czy chcesz czy nie dotyka Ciebie w mniejszym lub większym stopniu. Przecież po wstąpieniu do UE 1 maja 2004 po prostu masowo rzuciliśmy się do wyjazdu, za chlebem żeby wreszcie GODNIE ZARABIAĆ- takie to eldorado nam fundowali – przecież już nie komuniści 🙂 Na pytanie do maturzystów „jaki kierunek obierzesz po maturze” odpowiedź często była : LOTNISKO. Więc jak to Tadek Mazowiecki jest z tą „grubą kreską”, że tyle po obaleniu komuny potrafią zniknąć osoby z pierwszych stron gazet a drudzy moralizują -niby niedbale- i uczą Polaków jak mają żyć i co mają myśleć. He ? O lokalnych samorządach i powiacikach nawet nie wspomnę i tamtejszym betonie. Dlaczego tyle lat po tej MITOLOGII Z 1989 nie można zmienić prawa z lat minionych ? Czyżby ktoś miał interes do ubicia ? „TEMAT RZEKA” 🙂

Historia magistra vitae est – kto sobie ją lekceważy – wróci szybciej niż ktoś mógł się spodziewać. Należy wyciągać z niej wnioski. Tak samo jak z ostatniego meczu – nieprawdaż ?

Karma
Karma

A mnie nie interesuje czy i kiedy ktoś tam po pijaku kładł się na koleżance z pracy w aucie podczas podróży z wyjazdu służbowego. Podwójna moralność mendo. Kolegi nie broniłeś frajerze.

Pasta
Pasta

Wie ktos kto i na jakiej zasadzie wybieral powerplay? Zawsze mnie zastanawialo, dlaczego promuja jakiegos garou czy jakis innych starych slowakow, a nie kogos innego. Wyglada to jak ustawki managerow tak samo jak w pilce nozne. Jak kto uwaza, ze niedzwiedzki czy man decydowali to ja w to watpie, i mysle, ze byli bardziej pionkam od wciskania play

zebmccain
zebmccain

Kto to jest TeDe?

Pio
Pio

Ojoj panie Krzysztofie. Znasz pan marka sierockiego nawet go publikujesz a marka niedzwieckiego nie znasz. Czyzby wasc do warszawy dymales z pod sochaczewa ? Tfu
Trzymaj pan sie bo pod cela to za cwela bys wacpan robil.
Bardzo przepraszam za brak Polskich liter .

Jarek
Jarek

Czy jako słuchacz Trójki od ponad 40 lat mogę coś powiedzieć? Zaznaczam, że mam nieco inne zdanie od opinii dominujących. Dodam jeszcze, że przez te 40 lat żadnego innego radia nie słuchałem. Dlaczego lubiłem Trójkę? Dla MUZYKI. Tak, bo od zawsze było to radio o profilu muzycznym. Polityka była tam na marginesie. Uwielbiałem słuchać na przykład Wojciecha Manna gdyż ten redaktor serwował muzykę najbliższą moim gustom. Blues – rock, to jest to! Tak więc słuchałem tej muzyki, ale już poglądy polityczne pana Manna nie specjalnie mnie interesowały. Nawet przez dziesiątki lat nie wiedziałem jakie one są. I tak było dobrze, jego poglądy – jego sprawa. Tu rozmawia się o muzyce. Jednak po 2015 roku coś się zmieniło. Pana Manna zaczęło coś boleć i z tym swoim bólem zaczął obnosić się na antenie. Z czasem robiło się to coraz bardziej żenujące, momentami nawet pachniało SokiemzBuraka. Co tu dużo gadać, to nie kto iny tylko pan Mann zaczął upolityczniać to radio aż w końcu ostentacyjnie się zwolnił i teraz publicznie obnosi się ze swoim męczeństwem ofiary pisssssowskiego reżimu. No cóż, dla tego typu gości mam swoją prywatną nagrodę: krzyż ze styropianu. Krzyż ze (styropianu) na drogę, panie Mann! Sam pan zniszczył swoją legendę. Czy to tak trudno było przewidzieć, że słuchają Pana ludzie o różnej wrażliwości i że niektórych mogą wkurzać Pana przemyślenia na tematy polityczne? Skoro ma pan takie zacięcie, to może trzeba było zabrać głos gdy zwalniano z Trójki Krzysztofa Skowrońskiego albo gdy reżim Tuska pacyfikował Rzeczpospolitą i tygodnik Uważam Rze? Albo ostatnio gdy pewien kandydat na prezydenta jawnie odgrażał się dziennikarzom bo zadali mu złe pytania? Mann, Zimoch, Niedźwiedzki……. męczennicy! Styropianowy krzyż dla was! Dźwigajcie!

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Krzychu piszesz, że dawne czasy Cię nie interesują a jednocześnie Twój portal to idealny przykład starej szkoły cenzury.

Może napisz coś o tym w następnym felietonie – jakim kluczem kierują się Twoi portalowi cenzorzy, bo śmietnik w komentarzach i spamerskie wpisy im nie przeszkadzają, ale – nie daj Boże – ktoś coś napisze o obecnej władzy i komentarz znika w ciągu 5 minut.

Żeby nie było Krzychu, obecna władza to dramat, ale nie większy niż poprzednia. Pogarda dla ciemnego ludu niemal na tym samym poziomie, a ile to Brudziński mówił jak oni będą szanować Rodaków.

Cenzorski piesku – tnij komentarz, bo wyraziłem swoją opinię w kraju w którym podobno mamy wolność słowa i przekonań.

pawko
pawko

A kiedy będzie coś o sporcie?

Shogun
Shogun

Że jestś idiota, to chyba trafili ?

baran
baran

Zostań w domu. Stanowski zostań w domu. Zoooostań w domuuu. Stanowski zostań w domu.

odrzut
odrzut

Ciekawostka – w dokładnie takej samej sytuacji, jak Niedwiecki – była pani Maria Kaczyńska, matka Jarusia. Też miała teczkę i nie wiadomo dlaczego, bo została zniszczona. Ciekawe, że w tej sprawie jakoś tropiciele ubeków się nie wypowiadają:)

Jarek
Jarek

Może Niedźwiedzki się zwolnił bo wystraszył się pogróżek Trzaskowskiego?

Lukasz
Lukasz

Właśnie Nie, pokazał że nie boi się o posadkę

Jarek
Jarek

Może Niedźwiedzki się zwolnił bo przestraszył się pogróżek Trzaskowskiego?

Mateusz
Mateusz

Jestem 5 lat starszy od autora felietonu i wychowałem się na Trójce. W latach 80-90 to było radio po prostu najlepsze i nie było jeszcze tej sieczki i papki, którą serwują dzisiaj stacje komercyjne. To co się stało nie powinno mieć miejsca. Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy stworzyli tę stację i szkoda Trójki, może jeszcze kiedyś będzie normalną stacją, ale na pewno nigdy nie będzie tym czym była właśnie 30 lat temu i wcześniej…

Old
Old

Leninowski ,,pożyteczny idiota,, ? Jasne, dzisiejszą Polskę ukształtowała ,,Sierotka Marysia i 12 kasnoludków,, , a to, że od 1989 roku, w ciągu 30 lat, ,,środowiska solidarnościowe,, sprawowały rządy w kraju przez dosłownie lat kilka, to zupełny przypadek. Dodam jeszcze tylko, że pan Stanowski na ,, Weszło,, nagminnie stosuje cenzurę. od kogo się tego nauczył ?

Słuchacz
Słuchacz

Nie zgadzam się z deprecjonowaniem Trójki. To nie jest jakieś tam radio, do którego kieruje gówniany, wnerwiający baner na kolorowej stronie z reklamami. To było prawdziwe radio.

Leszek
Leszek

Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa cyt”dajcie polakom rządzić ,to rozpierdolą sobie sami swój kraj” chyba nikt nic nikt mądrzejszego nie wypowiedział ,krótko i dobitnie.

Abu
Abu

Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą – Bismarck

Majcher
Majcher

Bardzo mnie Pan rozczarował brakiem jednoznacznego napiętnowania największego szwindla w polskim futbolu od 1993 roku. #2ligadlaHutnika #Bartnikwon

Weszło
05.12.2020

Kolejny słoniowy krok w kierunku Ekstraklasy

12 zwycięstw w 15 meczach, 6 punktów przewagi nad wiceliderem, 10 nad trzecim miejscem. Bruk-Bet Termalica Nieciecza po prostu rozjeżdża I ligę i zimę spędzi w fotelu mistrza jesieni. Dominacja „Słoników” na zapleczu jest bezdyskusyjna – ostatni klub, który mógł im zagrozić jesienią, dzisiaj przegrał w bezpośrednim starciu. Niecieczanie ograli u siebie ŁKS Łódź 2:0 […]
05.12.2020
Live
05.12.2020

LIVE: Warta przetrwała sztorm, co pokaże na spokojnym morzu?

Warta Poznań przez koronawirusowe zawirowania miała w pewnym momencie naprawdę wąziutką kadrę. Dziś powoli wraca do równowagi, ale czy na spokojniejszym morzu ta łajba będzie nadal tak dzielnie płynąć? To jedno z wielu pytań przed sobotą z Ekstraklasą – wszak mamy jeszcze po meczu Jagi z Wartą spotkania Śląska z Rakowem Częstochowa oraz Legii Warszawa […]
05.12.2020
Bukmacherka
05.12.2020

Hit pod dyktando Lewego? Superbet rozdaje bonusy za gole i asysty Polaka

20 złotych za każdego gola i 10 złotych za każdą asystę Roberta Lewandowskiego – taką ofertę przygotował Superbet z okazji hitowego starcia Bayernu Monachium z RB Lipsk w 1. Bundeslidze. Dla nowych graczy przewidziany jest również bonus powitalny w wysokości 50 złotych, a na dokładkę do tych wszystkich atrakcji – CASHBACK do 500 złotych. „Lewy” […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Niespodziewane wzmocnienie Legii poza okienkiem – Andre Martins

Cierpliwość jest najbardziej pożądaną cnotą u piłkarzy. Nierzadko zdarza się, że na efekty lub szansę zmuszeni są pokornie czekać przez dłuższy czas. W przypadku Andre Martinsa musiał nastąpić niespodziewany splot okoliczności, by jego nieciekawa sytuacja w klubie uległa zmianie. Przyjście nowego szkoleniowca, problemy zdrowotne kolegów, a także poprawa dyspozycji całego zespołu sprawiły, że Portugalczyk ponownie […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Parzyszek: Chodziło o pokazanie różnic w treningu, a nie obrażanie trenera Fornalika

Piotr Parzyszek tydzień temu doczekał się swojego pierwszego gola dla Frosinone. Dał on ważne zwycięstwo nad Brescią, więc radość tym większa. W dłuższej rozmowie 27-letni napastnik opowiada nam o specyfice Serie B, zupełnie innym życiu, współpracy z Alessandro Nestą i planach klubu. Wracamy także do głośnego wywiadu sprzed paru tygodni, w którym Parzyszek kilkoma wypowiedziami […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Słoma może wystawać nawet z najdroższych butów

Kiedyś w programie Liga+ Extra profesor Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, przechwalał się, że ma na sobie „tanie” buty. – Kosztowały tylko 1500 euro – zażartował w typowym dla siebie stylu. Czyli – pozując na wielkiego magnata. Ostatnio zresztą również dowalił do pieca, gdy w wywiadzie z Onetem oznajmił niefrasobliwie, że kupił sobie… samolot, żeby ograniczyć […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Pierwszoligowe transfery Śląska tym razem na minus? Niekoniecznie

Śląsk Wrocław w ostatnich latach dał się poznać jako klub, który bardzo dogłębnie przeszukuje rynek 1. ligi. To na Dolny Śląsk trafiała największa liczba piłkarzy, którzy wyróżniali się na zapleczu Ekstraklasy. Przed startem obecnych rozgrywek „Wojskowi” sięgnęli po czterech takich zawodników – to największy zaciąg od czasu okienka w 2018 roku, gdy do zespołu trafili […]
05.12.2020
WeszłoTV
05.12.2020

STAN FUTBOLU – LIVE OD 10:30


05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Najmniej radosna robota w Ekstraklasie – bycie napastnikiem Warty Poznań

Bycie napastnikiem Warty Poznań to trudna robota. Przez półtorej godziny kręcisz kilometry, jesteś pierwszym obrońcą, jako pierwszy ruszasz do pressingu, musisz natłuc się z obrońcami przy walce o górne piłki. A robisz to wszystko, bo – tak przynajmniej zakładasz – prędzej czy później z tej ciężkiej roboty urodzą się sytuację strzeleckie. Problem w tym, że […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

PRASA. Michniewicz: Mamy kłopot w ataku, a nie w obronie

W sobotniej prasie Czesław Michniewicz analizuje problemy Legii, są newsy o zainteresowaniu wielu klubów Kamilem Piątkowskim i chęci wykupienia Sebastiana Musiolika przez Pordenone, rozmowy z Janem Grzesikiem i trenerem Spartaka Moskwa oraz kilka tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Czesław Michniewicz uważa, że problemy Legii Warszawa niekoniecznie leżą tam, gdzie sądzą eksperci. – Od początku […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

I liga dwóch prędkości. Bruk-Bet i ŁKS nie mają konkurencji

Przed startem rozgrywek 1. ligi wydawało nam się, że czeka nas sezon, jakiego dawno nie było. Arka, Bruk-Bet, ŁKS, Miedź, Widzew – grono klubów, które miały chrapkę na awans było spore, nawet bez doliczania do niego czarnych koni pokroju GKS-u Tychy. Tymczasem boisko te oczekiwania zweryfikowało. I to całkiem brutalnie, bo na zapleczu Ekstraklasy oglądamy […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Bezbarwny hit w Niemczech? Bayern i Lipsk nie postrzelają

Bayern kontra Lipsk, wielki hit niemieckiej Bundesligi. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny za naszą zachodnią granicą. Murowani kandydaci do mistrzostwa kraju. Nie możemy więc przepuścić takiej okazji i nie sprawdzić typów na to spotkanie. Tak się składa, że nasi koledzy od bukmacherki przygotowali kilka ciekawych zdarzeń, na których możemy porządnie zarobić. Bayern Monachium – […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Legia faworytem u siebie, czy Lechia może coś ugrać?

Dwa mecze bez strzelonej bramki, dwa mecze bez wygranej. Nigdy nie jest dobrze przyjeżdżać na mecz z taką passą. Jednak najgorzej, kiedy ta passa trafia się przed spotkaniem z mistrzem Polski. Lechia Gdańsk nie będzie faworytem starcia z Legią – to wiadome. Pytanie, czy cokolwiek w stolicy ugrają? Próbujemy na to odpowiedzieć, sprawdzając ofertę naszych […]
05.12.2020
Weszło
04.12.2020

Boże, jaki ten mecz był obrzydliwy

Dziesięć żółtych kartek. Czterdzieści dwa faule. Czerwona kartka. Kartki dla sztabów obu drużyn. Kontrowersje przy bramkach i rzutach karnych. Wszystko było w tym meczu – poza grą w piłkę nożną. W obozach Cracovii i Wisły ktoś za mocno wziął sobie to serca tę gadkę, że w derbach trzeba jeździć na dupach i zapieprzać. Obejrzeliśmy jakiś […]
04.12.2020
Niemcy
04.12.2020

No i to jest SuperPiątek!

Gdy spojrzeliśmy na skład Herthy Berlin na dzisiejsze derby z Unionem – załamaliśmy się. Mimo kontuzji głównego konkurenta do gry, mimo ciężaru oczekiwań, z jakimi wiązał się jego transfer – Krzysztof Piątek zaczął mecz na ławce. Trener Bruno Labaddia wolał rozpocząć derbowy bój bez klasycznej dziewiątki, niż postawić na Polaka. Dopiero w przerwie, przy wyniku […]
04.12.2020
Weszło FM
04.12.2020

Co czeka nas w sobotę na Weszło FM? Zerknijcie w ramówkę!

W weekend Weszło FM nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie – przyspiesza, bo czeka nas kilka naprawdę ciekawych meczów. Ramówka na sobotę: 8.30 – 10.25 „Dwójka bez sternika” z duetem P&P, czyli Paczul i Piela. W programie m.in. rozmowa z Tomaszem Frankowskim do krakowskich derbach 10.25 – 12.00 „Stan Futbolu”. Krzysiek Stanowski i jego goście to […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

Miedź sto mil od regularności

Jeśli ktoś zadałby nam karkołomne zadanie określenia poczynań Miedzi Legnica w tym sezonie I ligi za pomocą jednego słowa, mielibyśmy ułatwione zadanie, bo przynajmniej wiedzielibyśmy, że jedno wyrażenie odpadłoby na samym starcie tych językowych rozważań. Jakie? Ano mianowicie „regularność”. Podopieczni Jarosława Skrobacza są tak nieprzewidywalni i tak nierówni, że robi się to po prostu zabawne.  […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

Gorsi od Azerów, Bułgarów i Cypryjczyków. Ile polskie kluby osiągnęły w Lidze Europy?

Wielkimi krokami zbliża się rewolucja w europejskich pucharach. Inauguracja UEFA Conference League w sezonie 2021/22 spowoduje, że dla polskich klubów nie tylko droga do Ligi Mistrzów, ale i do Ligi Europy stanie się wyjątkowo kręta, ciasna i wyboista. Tylko mistrz Polski będzie miał szansę, by wystąpić w tych rozgrywkach. Pozostałym ekipom pozostania walka o awans […]
04.12.2020