Nie przejmuj się, że straciłeś okręt. Załoga jest z tobą!

Opublikowane 17.05.2020 13:46 przez

Jan Mazurek

– Zostałem zapytany o kwestię izolacji i wyraziłem swoje zdanie. Odniosłem się do kilku wywiadów chłopaków z Ekstraklasy, którzy udzielali odpowiedzi, że mają obawy, że zakupy robi im tata, że nie wychodzą z domu i jest im bardzo trudno. Podsumowałem to, że nie dziwię się, że potem ludzie mają o piłkarzach takie, a nie inne myślenie. Jeśli pytasz mnie, czy powinienem upubliczniać swoje zdanie, to powiem ci, że ja miałem wątpliwości, czy oni powinni upubliczniać swoje zdanie. Że dwudziestoparoletni mężczyźni w sile wieku udzielają wywiadu, który czytają ludzie, którzy pracują w sklepach, na stacjach benzynowych, w szpitalach o tym, że piłkarz ma obawy, czy pójść do Żabki po papier toaletowy. A w tym czasie czytelnicy tych wywiadów normalnie chodzą do pracy, a ich pracodawca nie pyta o ich obawy, tylko każe im przyjść. Uważałem, że ich wypowiedzi są nie na miejscu – mówił Adam Marciniak w rozmowie z prowadzącymi programu Liga PL na Kanale Sportowym. Zapraszamy na zapis tekstowy. 

***

Złapaliście już głębszy oddech po turbulencjach z poprzednim właścicielem? Chyba pojawiło się światełko w tunelu.

Kamień spadł nam z serca. Dwa-trzy tygodnie temu wisiało nad nami realne widmo bankructwo. Takie informacje dostawaliśmy od prezesa, że jeżeli nie pojawi się nowy inwestor i nie przejmie tego klubu, to gasimy światło i kończymy zabawę. W takim układzie klub najprawdopodobniej musiałby odbudowywać się od IV ligi. Wtedy nie mielibyśmy nie tylko szans na sportową walkę o utrzymanie, ale też na odzyskanie jakichkolwiek pieniędzy. Dobry duch powrócił wraz z nowym właścicielem. Przyszedł nowy trener, zaczynamy pracować. Oczywiście, dalej nasza sytuacja jest ciężka, ale póki jest nadzieja, nikt nie składa broni. Skupiamy się na nowym celu już z czystymi głowami. Póki będzie to możliwe, to będziemy walczyć o utrzymanie.

Krzysztof Sobieraj wybrał na kapitana Marko Vejinović. To zostało czy wracacie do poprzedniego układu i ciebie w tej roli?

Z Krzyśkiem prywatnie jesteśmy kolegami i w momencie, kiedy objął funkcję pierwszego trenera powiedziałem mu, że chciałbym, żeby to oddzielił i nie miał żadnych sentymentów. Że między nami nic się nie zmienia, po sezonie dalej będziemy kumplami, ale tutaj nawet ja się będę wygodniej czuł, jeśli będzie mnie traktował, jak zwykłego podopiecznego. Krzysiek wziął mnie na rozmowę i użył takich argumentów, że chciałby tą opaską wyzwolić maksimum potencjału Marko Vejinovicia. Wiedział, że mnie ta opaska nie jest o tyle potrzebna, żebym dawał z siebie wszystko, a uważał, że większa dawka odpowiedzialności na barkach spowoduje, że Marko wróci do swojego optymalnego poziomu. Mimo to nie ukrywałem, że lekko mnie to ukłuło. Nawet, jeśli sytuacja jest jasno określona, to zawsze człowiek to odbiera jako delikatny znak zapytania: dlaczego? Adam Danch w szatni śmiał się:

Nie przejmuj się, że straciłeś okręt. Załoga jest z tobą.

Nie było problemu. Co do obecnej sytuacji, to jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat. Decyzję podejmie trener Mamrot, czy to przez głosowanie, czy swoją suwerenną decyzję. Na pewno wszyscy się dostosują, bo nie jest przecież tak, że każdy o tę opaskę się zabija. W pierwszej kolejności liczy się dobro drużyny.

Kapitanem zespołu jest człowiek, który ma cechy przywódcze, ale przede wszystkim potrafi poświęcić się dla drużyny. Patrząc na ciebie zawsze byłeś osobą oddaną, szczerą, naturalną i nawet ta twoja reakcja doskonale to pokazuje. Cel nadrzędny, czyli utrzymanie Ekstraklasy w Gdyni, jest najważniejszy.

Ale komplementy! Normalnie urosłem dobre kilka centymetrów po tych słowach. Każdy trener ma prawo wybrać swojego kapitana. Nawet, jak nie miałem opaski, to czynnie uczestniczyłem w negocjacjach odnośnie redukcji kontraktów. Byłem pomostem między zarządem a zawodnikami. Wszystko zależy od wizji szkoleniowca, jeśli uzna inaczej, to nie będziemy się nad tym rozwodzić. Miałem swoją małą satysfakcję, że zostałem wybrany przez kolegów z drużyny, a nie z nadania trenera. Zawsze byłem zwolennikiem tej formy. Znaczy to, że koledzy z zespołu mi ufają. Sama oficjalna funkcja niewiele zmieniała. Dalej czuję odpowiedzialność za zespół. Również przez wzgląd na swój staż w zespole poczuwam się do takiego obowiązku do ostatnich moich dni w Arce.

Mecz z Lechią Gdańsk jako ten pierwszy po powrocie, to dla was dobra okazja do premierowego występu pod wodzą nowego szkoleniowca czy jest trochę obawa, że przy porażce plan może się zawalić?

Wiecie co, zawsze będziemy mądrzejsi po fakcie. Lechia Gdańsk na poziomie Ekstraklasy nigdy nie przegrała z Arką Gdynia. Zawsze przed każdym meczem derbowym próbujemy się mobilizować, że to właśnie my możemy być tymi pierwszymi w historii klubu, którzy pokonają Lechię na najwyższym poziomie. Ale odpowiadając na pytanie, to uważam, że to dobry mecz. Jeśli uda nam się wygrać, to na pewno dostaniemy niesamowitego mentalnego kopa. Pozwoli nam to w pełni uwierzyć w nową wizję trenera Mamrota, że wszystko jest możliwe i może zmienić wiele. Oczywiście, Lechia to zespół, który ma wielki potencjał ludzki, bardzo dobry zespół, ale myślę, że to dobry przeciwnik na początek. Nie czujemy obaw. Nie było między nami takich rozmów, że szkoda, że akurat na pierwszy ogień idzie Lechia, a nie na przykład ŁKS.

Lechia też wcale nie spełnia w tym sezonie oczekiwań, wcale nie jest aż tak mocna, a dojdzie jeszcze dodatkowo fakt, że na stadionie nie będzie kibiców, a to w meczach derbowych ma znaczenie. 

Atut własnego boiska zostanie Lechii odebrany. Wiadomo, jak się gra przed własną publicznością – każda udana akcja jest nagradzana i napędza zespół gospodarzy. Tutaj mały plusik dla nas. Ale mały plusik. Derby mają swój ciężar gatunkowy i to niezależnie, czy z kibicami, czy bez nich. Każdy da z siebie wszystko i sam jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało. Jeśli brak kibiców obniży temperaturę spotkania, to naprawdę delikatnie.

Jesteście w sytuacji, kiedy potrzebujecie jedenastu kapitanów na boisku. Z Lechią musicie wygrać, choć będzie bardzo ciężko. Na początku maja udzieliłeś wywiadu Wirtualnej Polsce, kiedy dość mocno uderzyłeś w swoich kolegów w kwestii stosowania się do kwarantanny. Autoryzowałeś tę wypowiedź?

Nie autoryzowałem. To była wypowiedź pod wpływem emocji, ale absolutnie się z niej nie wycofuję i szczerze mówiąc nie zmieniłbym w niej nic.

Zalecenie wobec piłkarzy były takie, żeby stosowali się do kwarantanny. Teoretycznie piłkarze powinni siedzieć w domach i z nich nie wychodzić.

Wiem, do czego zmierzacie, ale w realiach Arki i wielu innych klubach jest to niemożliwe. Może poza Legią czy Lechem, tak jest wszędzie, że nikt za nas zakupów nie zrobi. Moja żona pracuje, nikt jej nie przetrzyma w domu, bo pracodawca o nic się nie pyta. Cała ta izolacja była delikatną fikcją.

Mamy absolutnie takie samo zdanie, jak ty, w pierwszej kolejności jesteś ojcem rodziny, a nie piłkarzem, ale mam duże obawy, czy nawet, jeśli tak uważasz, to czy jest sens głośno o tym mówić?

Zostałem o to zapytany i wyraziłem swoje zdanie. Odniosłem się do kilku wywiadów chłopaków z Ekstraklasy, którzy udzielali odpowiedzi, że mają obawy, że zakupy robi im tata, że nie wychodzą z domu i jest im bardzo trudno. Podsumowałem to, że nie dziwię się, że potem ludzie mają o piłkarzach takie, a nie inne myślenie. Jeśli pytasz mnie, czy powinienem upubliczniać swoje zdanie, to powiem ci, że ja miałem wątpliwości, czy oni powinni upubliczniać swoje zdanie. Że dwudziestoparoletni mężczyźni w sile wieku udzielają wywiadu, który czytają ludzie, którzy pracują w sklepach, na stacjach benzynowych, w szpitalach o tym, że piłkarz ma obawy, czy pójść do Żabki po papier toaletowy. A w tym czasie czytelnicy tych wywiadów normalnie chodzą do pracy, a ich pracodawca nie pyta o ich obawy, tylko każe im przyjść. Uważałem, że ich wypowiedzi są nie na miejscu.

Fot. Fotopyk

Brama dnia
20.05.2022

Francesco Totti kontra Serginho | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj przenosimy was do Italii, gdzie ładne trafienia zanotowali Francesco Totti oraz Serginho. FRANCESCO TOTTI VS ROMA (20.05.2003) Dziewiętnaście lat temu Milan rozbił Romę 4:1 w finałowym starciu Pucharu Włoch. My wspominamy jednak honorowe trafienie dla rzymian – spektakularnego gola zapisał bowiem wówczas Francesco Totti.  SERGINHO VS PALERMO […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Brzęczek: Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli

Już jutro ostatnie mecze tego sezonu Ekstraklasy. Znamy już jednak wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia. Jednym z nich jest spadek Wisły Kraków. Jutro „Biała Gwiazda” zagra u siebie z Wartą Poznań. Szkoleniowiec krakowskiego zespołu na konferencji prasowej wypowiedział się na temat swojej przyszłości w klubie.  – Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli. Decyzję, czy będę trenerem Wisły […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Kylian Mbappe osiągnął porozumienie z dwoma klubami?

Wiadomo już, że Erling Haaland w przyszłym sezonie zagra w Manchesterze City, wciąż nie wiadomo jednak w jakich barwach będzie występował Kylian Mbappe. Najnowsze informacje dotyczące sytuacji piłkarza PSG ujawniła jego matka. – Mamy porozumienie z Realem i PSG. Obie oferty są prawie identyczne. Negocjacje są już zakończone. W Realu mój syn miałby większą kontrolę […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Dani Pacheco przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze

Kontrakt Daniego Pacheco z Górnikiem Zabrze wygasa wraz z końcem sezonu, ale Hiszpan zostanie w tym klubie na dłużej. Był jednym z cudownych dzieci hiszpańskiego futbolu, znakomicie się zapowiadał. Gdy miał dwanaście lat został wypatrzony przez Barcelonę, która podebrała go Maladze. W 2007 roku sięgnął po niego Liverpool. Dwa lata później zadebiutował w Lidze Mistrzów […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

„Jak było tak dobrze, to dlaczego Stomil spadł?”

Stomil Olsztyn po dziesięciu latach spadł z I ligi. Najdłużej występujący klub na zapleczu Ekstraklasy znalazł się w trudnym położeniu, bowiem może nie przystąpić do rozgrywek II ligi. O tym, a także całej pierwszoligowej przygodzie Dumy Warmii porozmawialiśmy z wieloletnim kapitanem olsztyńskiego klubu – Januszem Bucholcem. Czy można było się spodziewać spadku Stomilu Olsztyn z […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Peszko: Udział w Lidze Narodów traktowałbym jako przegląd kadr

W rozmowie z „Faktem” Sławomir Peszko skomentował powołania Czesława Michniewicza na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski oraz wyraził swoją opinię na temat szans Polaków w meczach Ligi Narodów. – To dobrze, że trener szuka nowych. Początkowo śmiano się z tych podróży Czesława Michniewicza, ale z doświadczenia wiem, jak ważny dla piłkarza jest kontakt ze szkoleniowcem. No […]
20.05.2022
Brama dnia
20.05.2022

Francesco Totti kontra Serginho | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj przenosimy was do Italii, gdzie ładne trafienia zanotowali Francesco Totti oraz Serginho. FRANCESCO TOTTI VS ROMA (20.05.2003) Dziewiętnaście lat temu Milan rozbił Romę 4:1 w finałowym starciu Pucharu Włoch. My wspominamy jednak honorowe trafienie dla rzymian – spektakularnego gola zapisał bowiem wówczas Francesco Totti.  SERGINHO VS PALERMO […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Dani Pacheco przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze

Kontrakt Daniego Pacheco z Górnikiem Zabrze wygasa wraz z końcem sezonu, ale Hiszpan zostanie w tym klubie na dłużej. Był jednym z cudownych dzieci hiszpańskiego futbolu, znakomicie się zapowiadał. Gdy miał dwanaście lat został wypatrzony przez Barcelonę, która podebrała go Maladze. W 2007 roku sięgnął po niego Liverpool. Dwa lata później zadebiutował w Lidze Mistrzów […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

„Jak było tak dobrze, to dlaczego Stomil spadł?”

Stomil Olsztyn po dziesięciu latach spadł z I ligi. Najdłużej występujący klub na zapleczu Ekstraklasy znalazł się w trudnym położeniu, bowiem może nie przystąpić do rozgrywek II ligi. O tym, a także całej pierwszoligowej przygodzie Dumy Warmii porozmawialiśmy z wieloletnim kapitanem olsztyńskiego klubu – Januszem Bucholcem. Czy można było się spodziewać spadku Stomilu Olsztyn z […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – gdzie jest Jakub Błaszczykowski?

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – gdzie się podział Jakub Błaszczykowski? Jak trzeba w kogoś pieprznąć, to Kuba jest pierwszy, ale jak trzeba pieprznąć już w siebie, to Błaszczykowskiego nie ma. Jedno można o nim powiedzieć: zachowuje się jak typowy polski działacz. Po pierwsze – obsadził klub swoją rodziną. Kto wie, jak się odnajdzie jeszcze jakiś […]
20.05.2022
Inne sporty
20.05.2022

Marcin Lewandowski skończył karierę!

W okolicach 2020 roku Marcin Lewandowski przeżywał drugą młodość i znajdował się na fali wznoszącej. Zastanawialiśmy się, jak wiele może osiągnąć na dystansie 1500 metrów i czy zdobędzie jeszcze medal wielkiej imprezy. Życie niestety pisze jednak rożne scenariusze. Dzisiaj jeden z najlepszych biegaczy w historii polskiej lekkoatletyki ogłosił, że zawiesza buty na kołku.   Co miało […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

KOWAL MANAGER III (#8): ZROBILIŚMY COŚ STRASZNEGO. ALE IMIĘ KOWALA POZOSTANIE NIESKALANE

Kolejny odcinek przygód menadżera Wojtka Kowalczyka – lecimy! 
20.05.2022
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2 lat temu

Najpierw dziennikarze mają pretensje, że piłkarze udzielają bezbarwnych, dyplomatycznych, wymijajacych odpowiedzi, a gdy któryś powie coś wprost to leci pytanie kontra – czy nie lepiej swoje zdanie jednak było zatrzymać dla siebie? Przecież to tak żałosne że aż zeby bolą.
A Marciniak swój chłop, prosto z mostu nie pierwszy raz, brakuje trochę tego w dzisiejszej pilce.

Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
2 lat temu

Marciniak zawsze na propsie. Normalny gość.

Adam
Adam
2 lat temu

Marciniak w opozycji do Stanowskiego, można powiedzieć.

Brama dnia
20.05.2022

Francesco Totti kontra Serginho | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj przenosimy was do Italii, gdzie ładne trafienia zanotowali Francesco Totti oraz Serginho. FRANCESCO TOTTI VS ROMA (20.05.2003) Dziewiętnaście lat temu Milan rozbił Romę 4:1 w finałowym starciu Pucharu Włoch. My wspominamy jednak honorowe trafienie dla rzymian – spektakularnego gola zapisał bowiem wówczas Francesco Totti.  SERGINHO VS PALERMO […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Brzęczek: Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli

Już jutro ostatnie mecze tego sezonu Ekstraklasy. Znamy już jednak wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia. Jednym z nich jest spadek Wisły Kraków. Jutro „Biała Gwiazda” zagra u siebie z Wartą Poznań. Szkoleniowiec krakowskiego zespołu na konferencji prasowej wypowiedział się na temat swojej przyszłości w klubie.  – Jestem do dyspozycji zarządu i właścicieli. Decyzję, czy będę trenerem Wisły […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Kylian Mbappe osiągnął porozumienie z dwoma klubami?

Wiadomo już, że Erling Haaland w przyszłym sezonie zagra w Manchesterze City, wciąż nie wiadomo jednak w jakich barwach będzie występował Kylian Mbappe. Najnowsze informacje dotyczące sytuacji piłkarza PSG ujawniła jego matka. – Mamy porozumienie z Realem i PSG. Obie oferty są prawie identyczne. Negocjacje są już zakończone. W Realu mój syn miałby większą kontrolę […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Dani Pacheco przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze

Kontrakt Daniego Pacheco z Górnikiem Zabrze wygasa wraz z końcem sezonu, ale Hiszpan zostanie w tym klubie na dłużej. Był jednym z cudownych dzieci hiszpańskiego futbolu, znakomicie się zapowiadał. Gdy miał dwanaście lat został wypatrzony przez Barcelonę, która podebrała go Maladze. W 2007 roku sięgnął po niego Liverpool. Dwa lata później zadebiutował w Lidze Mistrzów […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

„Jak było tak dobrze, to dlaczego Stomil spadł?”

Stomil Olsztyn po dziesięciu latach spadł z I ligi. Najdłużej występujący klub na zapleczu Ekstraklasy znalazł się w trudnym położeniu, bowiem może nie przystąpić do rozgrywek II ligi. O tym, a także całej pierwszoligowej przygodzie Dumy Warmii porozmawialiśmy z wieloletnim kapitanem olsztyńskiego klubu – Januszem Bucholcem. Czy można było się spodziewać spadku Stomilu Olsztyn z […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Peszko: Udział w Lidze Narodów traktowałbym jako przegląd kadr

W rozmowie z „Faktem” Sławomir Peszko skomentował powołania Czesława Michniewicza na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski oraz wyraził swoją opinię na temat szans Polaków w meczach Ligi Narodów. – To dobrze, że trener szuka nowych. Początkowo śmiano się z tych podróży Czesława Michniewicza, ale z doświadczenia wiem, jak ważny dla piłkarza jest kontakt ze szkoleniowcem. No […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Pięciu piłkarzy odchodzi z Jagiellonii Białystok

Białostocki klub poinformował, że nie przedłuży wygasających umów z pięcioma swoimi zawodnikami. Nowego miejsca pracy będą musieli poszukać sobie Błażej Augustyn, Przemysław Mystkowski, Filip Piszczek, Pavel Steinbors oraz Michał Żyro.  Decyzja w klubie zapadła już jakiś czas temu, dlatego całej piątki nie oglądaliśmy na boiskach Ekstraklasy w ostatnich kolejkach. Teraz jest to już oficjalna informacja. […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – gdzie jest Jakub Błaszczykowski?

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – gdzie się podział Jakub Błaszczykowski? Jak trzeba w kogoś pieprznąć, to Kuba jest pierwszy, ale jak trzeba pieprznąć już w siebie, to Błaszczykowskiego nie ma. Jedno można o nim powiedzieć: zachowuje się jak typowy polski działacz. Po pierwsze – obsadził klub swoją rodziną. Kto wie, jak się odnajdzie jeszcze jakiś […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Jewhen Konoplanka zostaje w Cracovii

Jewhen Konoplanka przedłużył kontrakt z Cracovią. Dotychczasowa krótkoterminowa umowa obowiązywała tylko do końca czerwca tego roku. Ukrainiec podpisał z „Pasami” umowę wiążącą go z klubem do końca przyszłego sezonu. To dość zaskakujące, bo wydawało się, że Konoplanka przyjdzie do Cracovii tylko na rundę wiosenną, a później spróbuje jeszcze sił w silniejszej lidze. Skrzydłowy rozegrał w […]
20.05.2022
Inne sporty
20.05.2022

Marcin Lewandowski skończył karierę!

W okolicach 2020 roku Marcin Lewandowski przeżywał drugą młodość i znajdował się na fali wznoszącej. Zastanawialiśmy się, jak wiele może osiągnąć na dystansie 1500 metrów i czy zdobędzie jeszcze medal wielkiej imprezy. Życie niestety pisze jednak rożne scenariusze. Dzisiaj jeden z najlepszych biegaczy w historii polskiej lekkoatletyki ogłosił, że zawiesza buty na kołku.   Co miało […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Rzeźniczak przedłuży kontrakt z Wisłą Płock

Kontrakt Jakuba Rzeźniczaka z Wisłą Płock wygasa wraz z końcem sezonu. Ale wygląda na to, że defensor „Nafciarzy” zostanie w zespole na kolejny sezon. Informację o tym, że Rzeźniczak przedłuży kontrakt z Wisłą jako pierwszy podał Piotr Koźmiński ze Sportowych Faktów. Udało nam się potwierdzić te doniesienia – wkrótce Rzeźniczak przedłuży kontrakt z Wisłą. Nowa […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Podolski: Moje serce jest tutaj. Dopóki ciało pozwola, to chce grać w piłkę

– Każdy wie skąd pochodzę, gdzie się wychowałem. Moje serce jest tutaj. Cieszę się, że mogę grać w piłkę, robić to co kocham, grać w piłkę co weekend – mówi Lukas Podolski po przedłużeniu umowy z Górnikiem Zabrze. Wczoraj Górnik ogłosił, że Podolski przedłużył kontrakt z zabrzańskim klubem i jeszcze przez przynajmniej rok będzie reprezentował […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

KOWAL MANAGER III (#8): ZROBILIŚMY COŚ STRASZNEGO. ALE IMIĘ KOWALA POZOSTANIE NIESKALANE

Kolejny odcinek przygód menadżera Wojtka Kowalczyka – lecimy! 
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

Oświadczenie Wisły Kraków. Klub zapowiada konferencję o sytuacji po spadku

Wisła Kraków wydała oświadczenie o planie zorganizowania konferencji prasowej, na której zostanie omówiona sytuacja klubu po spadku z Ekstraklasy. „Biała Gwiazda” zapowiada, że władze klubu pracują nad planem szybkiego awansu z 1. ligi. Wiślacy dość oszczędnie komunikują się z kibicami po tym, jak Wisła straciła już szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Właściwie tylko Jarosław Królewski […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Sprawdźmy, postawmy: pewny Lech, Milan i over w meczu Realu

Jest piątek, więc wypada rzucić okiem na listę spotkań, które warto obejrzeć w ten weekend. Większość europejskich lig,  kończy sezon, więc uznaliśmy, że to dobry moment, by podzielić się z wami kilkoma typami na najbliższe dni. Zerknijcie na wybrane zdarzenia i kursy, które znajdziecie w ofercie naszych kumpli z Fuksiarza. SPRAWDŹMY, POSTAWMY Real Madryt – […]
20.05.2022
Weszło
20.05.2022

Grobelny: Moim wzorem bramkarskim był Artur Boruc

– Czy porównuję siebie z innymi młodymi bramkarzami w Ekstraklasie? Muszę najpierw wyrobić sobie markę, żeby zestawiać się z innymi. Przyszłość pokaże, czy to się uda, ale wierzę w to. Jestem w stanie być najlepszy wśród młodych bramkarzy w lidze – powiedział nam Jędrzej Grobelny, 20-letni bramkarz Warty Poznań. To wychowanek poznańskiego klubu, z którym porozmawialiśmy […]
20.05.2022
Ekstraklasa
20.05.2022

Ile zarobią kluby w Ekstraklasie za sezon 2021/2022?

230 milionów złotych — to pula nagród dla klubów Ekstraklasy za sezon 2021/2022. Choć najważniejsze rozstrzygnięcia w lidze już znamy, nie można powiedzieć, że w Multilidze ligowcy zagrają o pietruszkę. Niektóre kluby wciąż mogą powalczyć o spore pieniądze. Ponad 600 tysięcy złotych — tyle do podniesienia z murawy mają Radomiak, Cracovia i Wisła Płock. Blisko […]
20.05.2022
Suche Info
20.05.2022

OFICJALNIE: Borussia Dortmund zwolniła Marco Rose

Marco Rose został zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund. Choć niemieckie media pisały, że w czwartek dojdzie do spotkania władz klubu z trenerem, to przewidywały, że szkoleniowiec poprowadzi BVB w przyszłym sezonie. Ale klamka zapadła – Rose żegna się z Dortmundem. – Borussia Dortmund i Marco Rose kończą współpracę. To efekt intensywnej analizy tego sezonu, […]
20.05.2022