post

Opublikowane 04.05.2020 11:15 przez

redakcja

Po czym poznać, że dany klub jest dobrze zarządzany? Ano choćby po tym, czy byli pracownicy wypowiadają się o nim ciepło. Oni nie muszą już ściemniać, nie są na liście płac, więc nie mają większego interesu w tym, żeby kryć byłego pracodawcę. I cóż, jeśli przyjmiemy tę teorię za słuszną, to po rozmowie „Super Expressu” z Arturem Sobiechem widać, jak sprawy mają się w Lechii Gdańsk. Nieciekawie. Delikatnie mówiąc.

Chciałoby się powiedzieć: w końcu ktoś zaczął mówić prawdę. Różne historie się słyszy o Lechii, a właściwie same liczby wskazują na bałagan, bo dług widać z kosmosu, ale jakoś tak to się układało, że Mandziarze wiele uchodziło płazem. Byli piłkarze raczej nie odpalali bomb w wywiadach, podobnie szeregowi pracownicy, tłumacząc, że chcą zostawić ten syf za sobą.

No ale Sobiech się z tego wyłamał i chwała mu za to. W “Superaku” czytamy na przykład:

– Gdy pod koniec ubiegłego roku wraz z dwoma kolegami z zespołu upomniałem się o swoje zaległe pieniądze za 2019 rok, to od razu stałem się wrogiem prezesa Adama Mandziary. Dostałem od niego SMSa, że klub nie wiąże ze mną przyszłości.

– Od pani Martyny Góral, odpowiedzialnej za organizację i administrację, usłyszałem, że przyszedłem do Lechii za 50 tys. euro i tyle wynosiło odstępne za mnie, co było nieprawdą. Do Lechii trafiłem za darmo, a kwota odstępnego obowiązywałaby tylko w przypadku zdobycia przez Lechię mistrzostwa Polski, do czego nie doszło. Gdy wyszło na jaw, że mam zgodę na odejście z Lechii, to dostałem dwie propozycje z czołowych klubów polskich, na co usłyszałem od prezesa, że nie będzie wzmacniał konkurencji w lidze. Gdzie tu logika?! Na Lechię byłem za słaby jak uważali prezes i trener, a tu słyszę, że mógłbym wzmocnić rywali.

– Nie mam zastrzeżeń do jego wiedzy trenerskiej, ale jako do człowieka bardzo duże. W rozmowie ze mną i moją żoną zarzucił mi, że to przeze mnie Lechia odpadła w Lidze Europy z Broendby, bo niby ja byłem zajęty i nalegałem na transfer do Uerdingen. Przecież to nonsens.

Czyli nie dość, że w Lechii nie ma kasy, to jeszcze na dodatek nie ma klasy, bo gdy tylko piłkarz zająknie się na temat pieniędzy, ma problem. Nie mamy prawa nie wierzyć Sobiechowi, gdyż po pierwsze w innych klubach nie miał takich problemów i historii, a po drugie przykłady Wolskiego, Peszki i Augustyna pokazują, że tak się rzeczywiście sprawy mają.

Chcesz grać? W porządku.

Chcesz kasy? Wypad.

I to jest całkiem zabawne, że dzisiaj, tym razem w Przeglądzie Sportowym, ukazał się też wywiad z Piotrem Stokowcem. A Stokowiec akurat wciąż pracuje w Lechii i gdyby zamazać nazwę klubu, można by pomyśleć, że Sobiech ze Stokowcem mówią o kompletnie innych miejscach. U Sobiecha dno, rzyg i metr mułu, u Stokowca niemal kraina mlekiem i miodem płynąca. Spójrzcie tylko:

– Myślę, że niezależnie od sytuacji kibice doceniają nasze osiągnięcia z poprzedniego sezonu. Wiedzą, że był wyjątkowy pod wieloma względami, a przy tym znają realia klubu. Zdają sobie sprawę z pewnych niedociągnięć i dają nam wsparcie, które czujemy na każdym kroku. Udało się osiągnąć zarówno cele sportowe, jak i finansowe, bo przecież te drugie wynikają z pierwszych. Kibice widzą, że zmierzamy w dobrym kierunku, chociażby kontraktując coraz młodszych zawodników. Na potwierdzenie moich słów mogę tylko powiedzieć, że grą w Lechii coraz częściej zainteresowani są zawodnicy, którzy chcą się tutaj rozwinąć i być może pokazać się w europejskich pucharach. To na pewno jest budujące.

Szanujemy dokonania Stokowca w Lechii, ale to, co mówi trener w tym wywiadzie, to już inny poziom dyplomacji. Szkoleniowiec opowiada o „pewnych niedociągnięciach”, a cytując klasyka, trzeba spytać, gdzie tam są dociągnięcia.

Piłkarze regularnie składają wezwania do zapłaty.

Piłkarze odchodzą z klubu skłóceni.

Piłkarze dogadują się na aneks do umowy, potem ktoś „zapomina” go umieścić.

Klub ma 27 milionów złotych długu.

Można tak wymieniać i wymieniać. Lechia jest być może najgorzej zarządzanym klubem w Ekstraklasie, a przecież konkurencję ma sporą, wystarczy na przykład podjechać do Gdyni i sprawdzić.

Ponadto – PR PR-em, ale Stokowiec tak naprawdę przeczy Sobiechowi i znów: jednak wierzymy Arturowi.

Wracając do tych zawodników, którzy odeszli, jak Sobiech, Peszko, Wolski, czy Mak. To były trudne rozmowy, po których została spalona ziemia? Mógłby pan z tymi zawodnikami współpracować w przyszłości np. w innym klubie?

Nie chciałbym uogólniać, bo każda decyzja była indywidualna, a nie zbiorowa. Mogę sobie wyobrazić, że będę z nimi kiedyś współpracować. Często to nie klub podejmował decyzję, a sami zawodnicy. Rozstaliśmy się z wieloma zawodnikami, z którymi mam bardzo dobre relacje.

„Często to nie klub podejmował decyzję, a sami zawodnicy”. Nie no, jednak najczęściej zawodnicy podejmowali tylko jedną decyzję – składali wezwania do zapłaty. Potem to Mandziara i spółka rozdawali karty, decydując o przenosinach do rezerw czy utrudnianiu życia, jak opowiadał Sobiech.

A te „bardzo dobre relacje”? Na pewno nie z Sobiechem…

Z jednej strony trochę szkoda nam Stokowca, bo musi lawirować i momentami opowiadać niestworzone rzeczy w wywiadach. Z drugiej – nikt mu broni do głowy nie przykłada, trener chce firmować swoim nazwiskiem ten bajzel. Cóż, my byśmy nie chcieli i mamy nadzieję, że coraz większa liczba zawodników też będzie tak myśleć. Takie twory muszą dostawać po głowie, w innym wypadku nasza piłka wciąż będzie żenująca.

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 04.05.2020 11:15 przez

redakcja

Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu “Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

“Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
#WeszłoFuksem
30.06.2021

Taśma miesiąca, Euro 2020 reklamą Fuksiarza i ekspert piłkarsko-tenisowy

Euro 2020 jest fajne. A zarabianie na typowaniu Euro 2020 równie spoko. Więc jeśli można zarobić sobie w Fuksiarzu na tym, że z jednej strony emocjonujecie się turniejem, a z drugiej przytulacie przyjemną sumkę, to zapytajcie autorów kuponów z nowego “Weszło Fuksem”. Czyli naszego cyklu, gdzie pokazujemy wam najciekawsze zakłady poprzedniego tygodnia. Jakich fuksiarzy mamy […]
30.06.2021
Anglia
27.07.2021

Witajcie w Derby County, krainie absurdów

Na froncie stadionu Pride Park umieszczono gigantyczną grafikę przedstawiającą kilku piłkarzy Derby County oraz ich trenera – Phillipa Cocu. Obraz ten przetrwał zwolnienie Holendra, tymczasową robotę Wayne’a Rooneya, podpisanie stałej umowy z Rooneyem i kilka miesięcy pracy rzeczonego. Zdjęto go dopiero na koniec sezonu 2020/21. Witajcie w Derby County, krainie absurdów, krainie przeklętej. Gdy szeregi […]
27.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
26.07.2021

Wtorek z Weszło FM: ponad osiem godzin z igrzyskami i eliminacje LM

We wtorek na radiowej antenie królować będą Igrzyska Olimpijskie, pierwsze pasmo na żywo potrwa aż do 12:30, a podsumowanie wydarzeń nastąpi w Stanie Igrzysk. Nie zabraknie też relacji z meczu eliminacyjnego Ligi Mistrzów z udziałem Legii Warszawa. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Olimpijska „Dwójka bez Sternika” – olimpijski radiowy poranek poprowadzą we wtorek […]
26.07.2021
Weszło
26.07.2021

Najciekawiej położone piłkarskie stadiony świata

Piękno jest wartością subiektywną, zależną od wrażeń odbiorcy dzieła. W ostatnim czasie powstało wiele niesztampowych, niezwykle oryginalnych obiektów sportowych, które zachwycają ze względu na wielkość, nowoczesne rozwiązania i niekonwencjonalne elementy architektoniczne. Jednych interesują monumentalne i kultowe stadiony piłkarskie. Drudzy zaś przede wszystkim zwracają uwagę na miejsce usytuowania. Ktoś może fascynować się kameralnymi boiskami wkomponowanymi w […]
26.07.2021
Weszło
26.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Iga Świątek. Siatkarze. Koszykarze. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem polskich sportowców, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Sebastian Warzecha. Fot. newspix.pl
26.07.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trawa
trawa
1 rok temu

Stokowiec to dobry ligowy trener, ale jako czlowiek jest juz gorzej. Nie stoi za swoimi zawodnikami, skoro ich odsuwa bo Mandziara tak kaze to jest pacholkem tego pseudprezesa.

cezar
cezar
1 rok temu
Reply to  trawa

przypomnę, że w czasach “kariery” piłkarskiej był znany właściwie tylko z tego, że ostro zbuntował się o brak wypłat.
Już na początku kariery trenerskiej, w Polonii warszawa, zasłynął tym, że publicznie krytykował i osmieszał jego piłkarzy, którzy śmieli śmieć upominać się o niewypłaconą kasę. no po prostu komediodramat XD

to jest menda, śliski typ, czy on jest dobrym trenerem no nie powiedział bym, ale na pewno jest obrotny i potrafi się zabetonować układami w towarzystwie na dłużej.
dobry trener to nie tylko rzucanie piłek i robienie zmian, ale i zarządzanie drużyną. a to, no cóż, nie idzie 😀

TomGruz
TomGruz
1 rok temu
Reply to  cezar

“Już na początku kariery trenerskiej, w Polonii warszawa, zasłynął tym, że publicznie krytykował i osmieszał jego piłkarzy, którzy śmieli śmieć upominać się o niewypłaconą kasę. no po prostu komediodramat XD”

Dokładnie, nawet na Weszło wciąż wiszą o tym artykuły sprzed 7 lat, bodaj z kwietnia ’13. Już wtedy weszlacy jeździli (słusznie zresztą) po ryżym jak po burej suce. Minęło 7 lat i nic w kwestii u Stokowca nie drgnęło in plus.

Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
1 rok temu

Ten rudzielec to menda, wiadomo nie od dziś. Wszyscy piłkarze którzy mieli z nim styczność jako trenerem to potwierdzą. Bucowaty, zakłamany, hipokryta. Zresztą widać to nawet w wywiadach w tv jak mówi.

pkvern
pkvern (@pkvern)
1 rok temu

tldr: piłkarzom trzeba płacić regularnie, jak nie to wypad z ligi. Wolę w Lechii Tobersa, Haydarego, Kałuzińskiego i Sopoćkę niż Augustyna, Peszkę, Wolskiego i Sobiecha.

Zanim przejdę do sedna to zaznaczę oczywistość: piłkarzom należy płacić regularnie. Jako kibic Lechii jestem za zdecydowanym zaostrzeniem przepisów licencyjnych względem drużyn, nawet jeżeli miałoby się to dla mojego klubu skończyć katastrofą.

Z drugiej strony nie zgadzam się, że usunięcie Augustyna, Wolskiego, Sobiecha i Peszki jest tylko i wyłącznie związane z wezwaniami do zapłaty. Wyraźnie klub zmienił politykę kadrową i bardzo dobrze. W ostatnich latach koniec końców to nie powyższe nazwiska ciągnęły Lechię w górę (nie licząc Sobiecha i jego dwóch bardzo ważnych goli w PP) tylko zawodnicy jak Nalepa, Kubicki, Haraslin, Paixao czy Mladenović.

Cieszę się, że do Lechii trafiają tacy jak Tobers, Haydary, Conrado, Zwoliński czy Kryeziu (taki słoweniec co ma 20 lat, jakby ktoś nie śledził),a niebawem szansę dostaną Urbański, Kałuziński i Sopoćko. Wolę ich niż ludzi, którzy kontynuują karierę bardziej dla wygody finansowej niż ambicji. W kwestii transferu Sobiecha do Niemiec zgadzam się w 100% z trenerem.

Mam nadzieję, że klub już więcej nie będzie ściągał takich zawodników jak Wolski, Peszko, czy Sobiech.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  pkvern

Zgadzam się z kolegą w całej rozciągłości

Kibic
Kibic
1 rok temu
Reply to  pkvern

Tylko czekać, aż twój szef w firmie wypierdoli cię z roboty i zastąpi cię tańszymi, którzy chcą pracować dla ambicji, a nie dla kasy. Nic tak fajnie nie działa na obnażenie hipokryzji kiboli odnośnie do piłkarzy, którzy chcą zarobić jak najwięcej na swojej pracy.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
1 rok temu
Reply to  pkvern

a k iedy prawdziwą szanse dostanie Wasz Indonezyjczyk? W koncu zapewnił wam czołówke w popularnosci w social mediach xD On zasluguje na PRAWDZIWĄ szanse, w koncu to byl prawdziwy diament skautingu

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 rok temu

Jednak rudy to rudy… rudy zawsze fałszywy…

Damiano_L
Damiano_L (@Damiano_L)
1 rok temu

Powiem delikatnie – przysługi rudym to Stokowiec nie robi.

Marian
Marian
1 rok temu

Na dziesięciu rudychu, jedenastu fałszywych

Kuba
Kuba
1 rok temu

Lechia pogoniła przepłacanych leszczy

Lee
Lee
1 rok temu
Reply to  Kuba

hmmm … czy Sobiech byl przeplacany? Pewnie tak.
Czy jest leszczem? Tak.
Ok, masz racje

Who
Who
1 rok temu

Stokowiec to ten, co się rozchorowały w KSZO Ostrowiec?

SylwekWawa
SylwekWawa
1 rok temu

Stokowiec pokazał się z “dobrej” strony już na początku swojej kariery trenerskiej w Polonii Warszawa. Tam też spełniał każde życzenie właściciela, włącznie z “Klubem Kokosa”.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
1 rok temu

Nie pierwszy raz pojawiają się poważne przesłanki, że Stokowiec to śliski typek. Przypadek? Nie sądzę!

Świroos
Świroos
1 rok temu

A Pan Stokowiec to ostatnio nie chciał się jako trener reprezentacji?

wojtekrk
wojtekrk
1 rok temu
Reply to  Świroos

Rudy nie może być selekcjonerem, kontrakt z T-mobile i kwestie wizerunkowe tego zabraniają.

Poznaniak
Poznaniak (@poznaniak)
1 rok temu

Zadluzona nie placaca pilkarzem pensji Lechia Zespol ktory wiekszosc w Polsce na sile wciagali na piedestal

Tymon
Tymon
1 rok temu

Rację miał Cartman żeby rudym nie ufać. Chociaż w sumie sam okazał się w połowie rudym… Więc w sumie miał rację, ponieważ mu nie powinno się ufać, a to……

Suche Info
27.07.2021

Alderweireld odszedł z Tottenhamu do Kataru

Toby Alderweireld oficjalnie przechodzi z Tottenhamu do katarskiego Al-Duhail. Kluby osiągnęły porozumienie w sprawie transferu. Według medialnych doniesień kwota transakcji wyniosła 15 mln euro. Obrońca reprezentacji Belgii spędził w Tottenhamie sześć lat po przyjściu z Atletico. Dla klubu z Londynu rozegrał 236 meczów, w których strzelił 9 goli. Żadnego trofeum nie zdobył, ale w 2019 roku […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Ferdinand: Varane musi być gotowy na to, że w Anglii czasem jest kopanina

Transfer Raphaela Varane’a z Realu Madryt do Manchesteru United jest już praktycznie pewny, więc pierwsi eksperci zaczynają go oceniać. Rio Ferdinand jest dobrej myśli co do Francuza, ale uważa, że jedna rzecz będzie dla niego wyzwaniem.  – Varane będzie musiał zrozumieć, że w Anglii gra się inaczej niż gdzie indziej. Czasami jedziesz do takich miejsc […]
27.07.2021
Anglia
27.07.2021

Witajcie w Derby County, krainie absurdów

Na froncie stadionu Pride Park umieszczono gigantyczną grafikę przedstawiającą kilku piłkarzy Derby County oraz ich trenera – Phillipa Cocu. Obraz ten przetrwał zwolnienie Holendra, tymczasową robotę Wayne’a Rooneya, podpisanie stałej umowy z Rooneyem i kilka miesięcy pracy rzeczonego. Zdjęto go dopiero na koniec sezonu 2020/21. Witajcie w Derby County, krainie absurdów, krainie przeklętej. Gdy szeregi […]
27.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“FF” jednak przyzna Złotą Piłkę za rok 2020? Szansa dla Lewandowskiego

“France Football” nie przyznał Złotej Piłki za rok 2020, tłumacząc to zawirowaniami w niektórych rozgrywkach z powodu koronawirusa. W praktyce oznaczało to tylko tyle, że liga francuska nie dokończyła sezonu. Decyzja gazety była powszechnie krytykowana, ponieważ podjęto ją bardzo szybko, na początku całego zamieszania. Siłą rzeczy nie spodobała się ona również w Polsce, bo faworytem […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Niesamowite pudło w lidze argentyńskiej [WIDEO]

W meczu 2. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Argentinos Juniors pokonali skromnie Newells Old Boys, ale napastnik gospodarzy Nicolas Reniero i tak schodził z boiska niepocieszony. Wszystko przez swoje niesamowite pudło w doliczonym czasie gry. Nowy snajper Argentinos przejął piłkę, którą zbyt lekko wycofywał obrońca, minął bramkarza i musiał tylko spokojnie posłać futbolówkę do siatki. Kilka metrów, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Stępiński jedną nogą w Arisie Limassol

Mariusz Stępiński znajduje się już na ostatniej prostej, żeby zostać wypożyczonym z Hellasu Verona do Arisu Limassol – informują Meczyki.pl. Cypryjczycy zagwarantują sobie prawo pierwokupu polskiego napastnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lecce, dla którego strzelił 9 goli w Serie B. Aris Limassol to beniaminek cypryjskiej ekstraklasy, ale niedawno przejął go rosyjski oligarcha, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“Wyczyn” w lidze duńskiej: posłał piłkę poza stadion przy rzucie wolnym [WIDEO]

Nie tylko w polskiej lidze zdarzają się absolutnie kuriozalne sceny. W internecie viralem jest już nagranie rzutu wolnego w wykonaniu Emila Holma z duńskiego ekstraklasowca SonderjyskE. Facet dokonał tego, o czym często się żartuje przy okazji fatalnie wykonanych rzutów wolnych. On faktycznie uderzył z wolnego tak źle, że… posłał piłkę poza stadion. Ciekawe, gdzie wylądowała. […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Legia rezygnuje z Jurczenki

Ukraińskie media donosiły o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Władłenem Jurczenką, któremu skończył się kontrakt w Zorii Ługańsk. Jak jednak donosi Legia.net, temat jest już nieaktualny. 27-letni Ukrainiec na papierze wyglądał całkiem ciekawie. Ma na koncie 18 meczów i 3 gole dla Bayeru Leverkusen, a ostatnio dobrze radził sobie w ojczystej ekstraklasie w barwach Zorii. Mimo […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Cztery transfery Górnika Polkowice

Górnik Polkowice w poniedziałek pozyskał czterech nowych zawodników. Szeregi beniaminka I ligi zasilili Marcin Biernat, Maciej Pałaszewski, Dorian Krakowski i Kajetan Szmyt. Obrońca Biernat w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów dla Miedzi Legnica. To doświadczony pierwszoligowiec. Pomocnik Pałaszewski ma na koncie 36 spotkań w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Milik nie zagra w pierwszym meczu Ligue 1

Arkadiusz Milik jest wielkim pechowcem. Z powodu kontuzji łąkotki był zmuszony opuścić Euro 2020. Kiedy wróci na boisko? Jak informuje Wirtualna Polska, Arkadiusz Milik od półtora miesiąca nie brał udziału w żadnych treningach piłkarskich. Ćwiczył w specjalistyczny sposób, według specjalnej rozpiski, żeby przesadnie nie obciążać łąkotki i nie ryzykować ewentualnych dalszych powikłań. Rehabilitacja ponoć przebiega […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Hertha sprowadza konkurenta dla Piątka

Krzysztof Piątek leczy kontuzję. Według informacji niemieckiego dziennika Bild wróci do gry w połowie września, ale to wizja optymistyczna, bardziej realistyczny wydaje się październik. Czy od razu będzie w formie? Pewnie nie, będzie potrzebował czasu i zaufania. Tymczasem Hertha Berlin sprowadza mu konkurenta.  Hertha Berlin are set to sign Stevan Jovetic as free agent, as […]
26.07.2021