post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 31.03.2020 15:30 przez

Krzysztof Stanowski

Sytuacja nie jest łatwa dla kogokolwiek. Jeśli dalej tak będzie, liczba firm, które padną porazi skalą, jakiej za naszego życia nie zaznaliśmy. Pospinanie budżetu – na każdym poziomie: domu, zakładu pracy, całego państwa – stanie się niezwykle trudne i chyba wszyscy musimy pogodzić się z myślą, że coś się na pewien czas skończyło. Potem oczywiście (no, oczywiście to może nie, ale oby!) nastąpi odwilż i eksplozja biznesów. Ale to potem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy na pewno w roku 2020.

Na razie jest obgryzanie paznokci. Czytam wpis szklarza: – Co z tego, że mogę dalej produkować szyby, skoro dzisiaj nikt nawet nie wykonuje pomiarów?

To są zawody, o których nie myślimy na co dzień, analizując konsekwencje kryzysu. Mówimy o gastronomii, hotelarstwie, transporcie, turystyce… Ale bezpiecznych przystani jest naprawdę bardzo, bardzo mało. Owszem, niektóre branże zyskają, ale będzie ich niewiele. Zdecydowana większość straci, liczba bezrobotnych wzrośnie nadzwyczajnie i kto wie, może siła robocza z Ukrainy wcale nie będzie już uchodzić za „tanią”.

Kryzys będzie trwał tym dłużej, im dłużej nie zmienimy nawyków życiowych, które aktualnie powinny sprowadzać się – jeśli chodzi o aktywności pozadomowe – do pracy. Praca jest ważna, bez pracy się wszystko zawali (czego nie rozumieli piłkarze, gdy stwierdzili, że wolą nie pracować, ale dzisiaj już zaczynają ogarniać konsekwencje), ale wszystko inne schodzi na dalszy plan. Im dłużej będziemy siedzieć na tyłku w domu, tym szybciej wszystko ruszy na nowo. Trzeba pilnować siebie i innych. Jeśli dzisiaj nie zwracasz uwagi na to, że twoje dziecko całe dnie spędza poza domem i ma koronoferie, to potem się nie dziw, kiedy we wrześniu stracisz robotę. I nie miej o to pretensji. Młodzież szwendając się w nieskończoność doprowadza do ruiny tego szklarza z początku tekstu. I jego dostawcę. I jego pracownika. I jego rodzinę. Jak rzadko kiedy, jesteśmy wszyscy połączeni ekonomicznie.

Są ludzie, którzy się zastanawiają, dlaczego rząd wprowadził takie obostrzenia, a nie inne. Na jakiej podstawie to zrobił. Czy trzeba przyjąć mandat, czy też można się odwołać. Czy jak mam wszy, to wyprowadzam zwierzątka na spacer, czy też wszy się nie wliczają. Internet jest pełny wiejskich filozofów, bojowników o wolność jednostki, albo opozycjonistów na siłę. Komuś może się rząd nie podobać i ja to doskonale rozumiem, ktoś może nienawidzić premiera i spoko – takie prawo demokracji. Ale dzisiaj innego rządu nie mamy i mieć nie będziemy, żaden inny premier nie wyda innych wytycznych, żadna inna władza odpowiedzialności za walkę z kryzysem nie weźmie. Najlepsze co możemy zrobić, to po prostu wykonywać polecenia. Jeśli uważasz, że wykonywanie poleceń tego rządu narusza twoje prawa lub masz w związku z tym po prostu pewien absmak, to ja uważam, że ty naruszasz moje prawo do bycia zdrowym i moje prawo do funkcjonowania w działającej sprawnie gospodarce. A twój absmak mam gdzieś.

Mam więc wielką prośbę – ludzie, przestańcie ględzić. Albo mówiąc dobitniej – przestańcie pierdolić. Zrozumcie, że to wszystko jest dla waszego dobra. Jeśli chcecie mieć pracę, pieniądze i plany wakacyjne – wykonujcie polecenia. Masz jedno, główne polecenie: siedzieć na dupie. Robiłeś to przez większą część życia, tylko teraz nagle odezwała się w tobie żyłka maratończyka, kolarza, ornitologa? Nie bądź człowieku śmieszny i siedź na dupie. Spraw, by twoja mama też siedziała. I twoja babcia też. Wytłumacz, że nie musi iść do kościoła, ani na bazarek. Zamów jej zakupy przez internet.

Swoje „mądre” pytania: – A dlaczego? A po co? A gdyby tak…

Zachowaj je na idiotyczne kłótnie podczas Świąt Wielkiej Nocy.

Przyszłorocznych Świąt, rzecz jasna.

 

Opublikowane 31.03.2020 15:30 przez

Krzysztof Stanowski

Liczba komentarzy: 90
Subscribe
Powiadom o
guest
90 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tytus_Sz
Tytus_Sz (@tytus_sz)
9 miesięcy temu

nuda w chuj, dawaj coś o tym urlopie tacierzyńskim

Bartoni
Bartoni (@bartoni)
9 miesięcy temu

> Są ludzie, którzy się zastanawiają, dlaczego rząd wprowadził takie obostrzenia, a nie inne. Na jakiej podstawie to zrobił. Czy trzeba przyjąć mandat, czy też można się odwołać. Czy jak mam wszy, to wyprowadzam zwierzątka na spacer, czy też wszy się nie wliczają. Internet jest pełny wiejskich filozofów, bojowników o wolność jednostki, albo opozycjonistów na siłę. Komuś może się rząd nie podobać i ja to doskonale rozumiem, ktoś może nienawidzić premiera i spoko – takie prawo demokracji. Ale dzisiaj innego rządu nie mamy i mieć nie będziemy, żaden inny premier nie wyda innych wytycznych, żadna inna władza odpowiedzialności za walkę z kryzysem nie weźmie. Najlepsze co możemy zrobić, to po prostu wykonywać polecenia. Jeśli uważasz, że wykonywanie poleceń tego rządu narusza twoje prawa lub masz w związku z tym po prostu pewien absmak, to ja uważam, że ty naruszasz moje prawo do bycia zdrowym i moje prawo do funkcjonowania w działającej sprawnie gospodarce. A twój absmak mam gdzieś.

Niesamowite jest niezrozumienie sedna problemu. Polega on nie na obostrzeniach, bo te są zrozumiałe, a na tym, że rząd bokiem wprowadza sobie stan wyjątkowy i za wszelką cenę chce przeprowadzić wybory w maju, jednocześnie mówiąc, że potrzebne są kolejne ograniczenia. Uważam również, że podstawa prawna tych wszystkich obostrzeń jest bardzo ważna, bo inaczej za parę miesięcy możemy obudzić się z uchylanymi przez kolejne sądy koronawirusowymi mandatami, których kwota jest na tyle wysoka, że większość ludzi, którzy je dostaną będzie próbowała z nimi walczyć. A to zablokuje sądy na długie miesiące.
No i do tego dochodzą wszystkie niesłuszne kary, które ktoś na pewno dostanie, a nie powinien. Co wtedy ma zrobić taka osoba? Na co się powołać? Obecnie nie wie.

ice numéro cinq
ice numéro cinq (@icenumerocinq)
9 miesięcy temu
Reply to  Bartoni

„ Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego.” B. Franklin

SantoPoco
SantoPoco (@santopoco)
9 miesięcy temu

„Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje” – to również B. Franklin

ice numéro cinq
ice numéro cinq (@icenumerocinq)
9 miesięcy temu
Reply to  SantoPoco

Bo Benji to mądry człowiek był. Myślę, że procentowo jakieś 20% społeczeństwa ma gdzieś zalecenia odnośnie epidemii i funkcjonuje tak jakby nic się nie działo. Dzięki tym osobom możemy mieć w kraju prawdziwą pożogę w ilości zachorowań. Myślę, że dość oczywiste jest, że te 20% (choć wg mnie znacznie więcej) to są rasowi kretyni, którzy mają negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego państwa w czasie gdy nie ma żadnych kataklizmów czy innych pandemii. Ot urok demokracji. Oprócz tej oczywistej wady tego ustroju, jest on nabardziej liberalny ze wszystkich, a jego podstawą są wolności. I pomimo, że widzę zagrożenie to nie chciałbym rezygnować z żadnej wolności jaką zapewnia mi konstytucja. Chyba, że rząd wprowadzi stan wyjątkowy. Zgodnie z konstytucją nie może być on dłuższy niż 90 dni i raz przedłużony na nie dłużej niż 60 dni.

wizz
wizz (@wizz)
9 miesięcy temu

W 20% jest też Stanowski

knorek
knorek (@knorek)
9 miesięcy temu
Reply to  Bartoni

Myślę, że autor doskonale rozumie sedno problemu, ale myśli, że jego czytelnicy (czyli my) są ludźmi niespecjalnie rozwiniętymi intelektualnie…

Czester
Czester (@czester)
9 miesięcy temu
Reply to  knorek

Czytając komentarze na tym portalu można i nawet trzeba myśleć o innych intelektualnie.

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
9 miesięcy temu
Reply to  Bartoni

Dodajmy ze np ja jestem inspektorem budowlanym i moja budowa pracuje pelna para (w centrum Warszawy). Jak to sie ma do zalecenia odnosnie kas w sklepach? tam max 60 osob a u nas zapierdala z 250 ale to spoko bo to budowlancy. Do tego hotele – wszystkie zamkniete oprocz tych gdzie sa budowlancy.
Po prostu ludzie sie wkurwiaja na brak konsekwencji i proby przepychania jakis innym gowien bokiem. Czyt. Terlecki mowi ze wprowadza komisarzy – coz widac kto ma przywiazanie do „stanowiska” a kto faktycznie chce dzialac jak samorzadowcy ktorzy nie chca ich przeprowadzic.
Poslem sie bywa a czlowiekiem sie jest….

Dodajmy ze % to mamy w PL jakies 0.001 zakazen…..

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  PiotrekB

Piotrze, budowlańcy pracują w 1 miejscu i w jednym miejscu śpią itp. Do sklepu chodzą wszyscy w promilu powiedzmy 3km. Jak się budowlańcy rozłożą to się rozłoży budowa + hotel, wpada sanepid i wyłapuje 95% ludzi którzy mieli kontakt. Przez sklep zarażą się wszyscy do tego rozsiani na iluś tam km2 , wtedy max co może zrobić sanepid to zamknąć całą okolicę.

hahahaczyk
hahahaczyk (@hahahaczyk)
9 miesięcy temu

Fajne takie nie za ciekawe…można było zamknąć się w 2 czy 3 zdaniach. No ale autor widocznie ma czytelników za idiotów i tłumaczy dlaczego czarne jest czarne a białe białe.

ostoja
ostoja (@ostoja)
9 miesięcy temu

Łatwo jest pisać „siedź na dupie” , jak się ma wielki dom i ogród wielkości przeciętnego warszawskiego osiedla. No niestety, nie wszyscy mamy taki komfort.
Ty nie zauważasz wielu podstawowych ABSURDÓW w decyzjach tego rządu, które właśnie sprawiają, że ich kolejne zakazy robią się coraz śmieszniejsze. Członkowie rodziny mają przebywać 2m od siebie. W domu też? Sorry, moje łóżko ma tylko 140cm, może przeniosę się do salonu? Kwarantanna dla domowników przebywających w jednym mieszkaniu z osobą poddaną już kwarantannie? Czemu nie wprowadzono tego OCZYWISTEGO przepisu 2 czy 3 tygodnie temu, kiedy sprowadzano do Polski tysiące potencjalnie zakażonych osób w ramach akcji #LotDoDomu? Obowiązek noszenia rękawiczek w sklepach? Jeszcze wczoraj Ministerstwo Zdrowia kategorycznie tego odradzało. Czemu nie wprowadzić nakazu noszenia maseczek, który przecież doskonale się sprawdził w innych krajach? Czy chodzi o to, że ten debilny rząd nie zapewnił zapasu tego podstawowego środka ochrony? Czy chodzi o to, że maseczka, która jeszcze niedawno kosztowała 30-50 groszy teraz kosztuje 10zł i jest prawie niedostępna?
I akurat podejrzany sposób wprowadzania tych ograniczeń, żywcem wyjęty z ustawy o stanie wyjątkowym, którego przecież nie wprowadzono, jest obecnie najmniejszym problemem. Ale po zakończeniu tego całego cyrku będzie trzeba ten nieudolny rząd z tego również rozliczyć.

Semp
Semp (@semp)
9 miesięcy temu
Reply to  ostoja

Tak, a dodatkowo sam Stanowski, razem z tą bandą innych kutafonów typu Borek, Pol, Kowal i kto tam jeszcze, regularnie się spotykają w studiu, bo przecież kliki się muszą zgadzać. Siedzieć w domu ma tylko tłuszcza – celebrytów to nie dotyczy. Co za zakłamana gnida.

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu
Reply to  Semp

Może mieli przeprowadzony test za który zapłacili i wiedzą, że cała ta hmm banda jest zdrowa? W przeciwieństwie do ciebie? Szaraka który wylewa swoje żale w internecie..

Artifosi
Artifosi (@dpultyn)
9 miesięcy temu
Reply to  Bojarski89

To może się zmienić między każdym z tych nagrań, a pojedynczy test może nie pokazać prawidłowego wyniku. Między zrobieniem testu a dojazdem do studio również mogą się zetknąć z wirusem. Po co piszesz takie głupoty? Jest taki nakaz, który tutaj jest jeszcze podbijany przez Stanowskiego, to niech sami się do niego stosują.

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu
Reply to  Artifosi

Dojazdem do studia? Bo uważasz, że co? autobusem dojeżdżają? Kto tu pisze bzdury
Poza tym może Oni traktują to jako pracę? Pomyślałeś o tym? Sponsorzy itp? O wyświetleniach nie mówię bo to akurat kropla w morzu.. A jak nie złapałeś przekazu o co chodzi w tekście to nie mamy o czym dyskutować..

Artifosi
Artifosi (@dpultyn)
9 miesięcy temu
Reply to  Bojarski89

MIĘDZY ZROBIENIEM TESTU a DOJAZDEM DO STUDIA. Potrzebujesz jakiegoś specjalnego tłumaczenia? Nie robią tych testów codziennie i pięć minut przed każdym nagraniem bo wówczas nie mieliby nawet wyniku. Jeśli zrobili sobie test, to potem robili jeszcze x rzeczy w tym część poza domem. To samo może dotyczyć ich domowników. Zwyczajnie nie mogą mieć żadnej pewności co do bycia zakażonym lub nie. A skoro tak to albo niech odpuszczą nagrania, albo niech nie pouczają innych w takich artykułach. Sugerowałbym to pierwsze.

ostoja
ostoja (@ostoja)
9 miesięcy temu
Reply to  Bojarski89

Może i jestem szarakiem, ale uważam, mimo że zabrzmi to patetycznie, że jako inżynier zrobiłem dla świata więcej dobrego, niż typ, który pod płaszczykiem dziennikarstwa wciska ludziom zakłady bukmacherskie i za pieniądze ze spółek skarbu państwa uprawia rządową propagandę.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
9 miesięcy temu
Reply to  ostoja

Ja mam wrażenie że te obostrzenia z dupy które zatwierdzono w dniu dzisiejszym (moim zdaniem te które obowiązywały do dziś były absolutnie wystarczające) to zrobiono po to by ciemny lud myślał że „coś się robi”.
Poza ministrem zdrowia p.Szumowskim do którego mam wielki szacunek za to co robi, to reszta to jest banda oszołomów oderwanych od rzeczywistości. stąd zestaw śmiesznych i absurdalnych ulepszeń dotychczasowych przepisów.
Wiem że sytuacja jest poważna ale ktoś tam decyzyjny kompletnie odlatuje już z tym wszystkim.

pawko
pawko (@pawko)
9 miesięcy temu

Wszystkie te programy można w chwili obecnej nagrywać z domu – łączyć się przez Skype itd. Nikt ich nie ogląda dla pięknego studia – są one potrzebne, żebyśmy mieli co robić w tych domach i nie ochujeli z nudów, ale sposób ich realizacji również można dostosować do czasów pandemii.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
9 miesięcy temu

Z tym szacunkiem to bym nie przesadzał, po prostu pracuje, jak my wszyscy, za to ma odpowiednie wynagrodzenie, a ochy i achy, że ktoś przychodzi do pracy są nie na miejscu. Poza tym nie zapominajmy, że pierwsze co zrobił Szumowski jako minister, to zawierzył służbę zdrowia Najświętszej Panience. Panienka w odpowiedzi zesłała wirusa i okazało się, że teraz musi robić po 12 godzin, bo służbę zdrowia rozłożył na amen. On tylko usiłuje panicznie pospinać tą ruinę i fikcję, którą zamiatał pod dywan, a teraz Bozia powiedziała: „sprawdzam”.

Michal Sz
Michal Sz (@michal-sz)
9 miesięcy temu

Nie mam pretensji, że w związku z pracą musisz wychodzić z domu, ale pierdolenie żeby siedzieć w domu, kiedy stale w domu się nie siedzi jest śmieszne. Tak jakby profesor Religa, kiedy jeszcze żył, miałby mnie namawiać na rzucenie fajek, choć palił jednego szluga za drugim.

Placzul
Placzul (@placzul)
9 miesięcy temu

Akcja „siadaj na dupie” powinna być imienia Kamila Kieresia. Troche pisane jakby w kiblu na szybko (czyli tez na dupie).

ahmed
ahmed (@ahmed)
9 miesięcy temu

a może warto się zastanowić nad akcją powrotu Polaków do Polski? czy tutaj oby nie doszło do błędów? czy nie powinno dać się im chociaż maseczek na twarz, skoro musieli się razem tłoczyć na lotniskach później… a może by ich testować? 4 na 10 nie ma żadnych objawów mimo zakażenia. dlaczego nie wprowadzono obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich domowników, w przypadku gdy już 1 ma taki nakaz (dopiero teraz ma wejść). dlaczego osoby, które razem żyją, mają na zewnątrz trzymać dystans… ???

logon
logon (@logon)
9 miesięcy temu
Reply to  ahmed

Gdy ponad dwa tygodnie temu na jednym z pisowskich forów napisałem że Lot do domu to nieprzemyślana, ryzykowna akcja a każdy przybywający to potencjalny nosiciel to zjebano mnie jak bura suke… Myślę że te przyrosty są jednak w istotnym stopniu powodowane masowymi przylotami w ostatnim czasie. Dla mnie od początku działania tego rządu to granie pod wyborcze słupki i często dziwne wykluczające się decyzje.

ahmed
ahmed (@ahmed)
9 miesięcy temu
Reply to  logon

tak. brak profesjonalizmu, przy organizacji tych powrotow to glowny powod obecnej sytuacji. to mozna bylo zrobic bezpiecznie, ale niestety Pis popelnil ogromne bledy i mozliwa jest faza ostra. w dodatku toporna propaganda TVP i ciagle parcie do wyborow…

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM (@goodomadom)
9 miesięcy temu
Reply to  ahmed

Na chuja większość z nich w ogóle wracała nagle do Polski? Z tego co się mówi to dlatego, że w Polsce to jest wszystko super ogarnięte, „zabrali” się to u nas konkretnie i jest bezpieczniej niż np w UK! A wychodzi na to, że nie jest tak kolorowo jednak.

ahmed
ahmed (@ahmed)
9 miesięcy temu
Reply to  GooDOMaDOM

caly problem polega na tym, jak to bylo zorganizowane.

Hill
Hill (@hill)
9 miesięcy temu

Gdyby to był 1981 rok, to sympatyczny redaktor nawoływałby do poparcia WRON, potępienia ekstremistów z Solidarności i uspokojenia nastrojów. Czasy się zmieniają, ludzie bez kręgosłupa zawsze tacy sami.

Michal Sz
Michal Sz (@michal-sz)
9 miesięcy temu
Reply to  Hill

Swoją drogą stan wojenny w 1981 roku też wprowadzono nielegalnie.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
9 miesięcy temu
Reply to  Hill

A cóż innego robi? Obecny rząd jest dokładnie takim WRONem, który łamie prawa obywatelskie bez żadnego trybu, nie patrząc, że każdy sąd musi uchylić wszystkie mandaty, bo nie mają one żadnej podstawy prawnej.

Tom Ford
Tom Ford (@tom-ford)
9 miesięcy temu

Stano co ty znowu z tym kościołem… prędzej się można zarazić tym chińskim gównem w kolejce w Lidlu niż w dużych kościołach, które są zresztą i tak już niemal puste… Nie chodzi o to żeby pokazać że ma się w dupie wszystkie zalecenia rządu, ale jeżeli ktoś jest wierzący (czyli w większości osoby starsze), to zwłaszcza w tym trudnym okresie będzie chciał brać udział w obrzędach religijnych do czego zresztą ma prawo, a msza przez radio to nie to samo co w kościele (nikt w przeciwnym razie by nie chodził jeśli wystarczyłoby radio). Zresztą w Polsce wielokrotnie w obliczu kryzysów i zagrożeń ludzie gromadzili się w kościołach, więc jak (odpukać) gospodarka upadnie i bankructwo zaleje nasz kraj to już nikt nie będzie się przejmował wirusami..

fryzjer
fryzjer (@fryzjer)
9 miesięcy temu
Reply to  Tom Ford

Tylko ze kasjerce z Lidla opłatka z ręki nie jadasz
Amen

ahmed
ahmed (@ahmed)
9 miesięcy temu
Reply to  Tom Ford

akurat z tymi kosciolami to racja, tu przede wszystkim, chodzi o eliminacje wiekszych potencjalnych ognisk , wiekszych zbiorowisk (tym bardziej osob starszych, a wiec z slabsza odpornoscia). we Francji, czy Korei to wlasnie miejsca kultu przyspeszyly faze ostra, ale w dluzszej perspektywie zdecyduje natura/ewolucja. wirus albo padnie, albo przyjmie sie na stale. zeby nie bylo, generalnie nie popieram wpisu autora. w nie ktorych aspekach mozna jednak przyznac racje.

fryzjer
fryzjer (@fryzjer)
9 miesięcy temu

A jak z prawem do bycia zdrowym w świetle wyborów ?
Tu tez mam usiąść na dupie, słuchać rządzących i nie pierdolić ?
Czekam na sport.
Jak piłka nie wróci to Pan Krzysztof nie będzie miał o czym pisać, a ja czego tutaj czytać. Pozdrawiam

Skandaloza
Skandaloza (@skandaloza)
9 miesięcy temu

Krzysiu na polityce to ty sie nie znasz wcale.
Moze najpierw troche poczytaj np. „Doktrynę szoku” Naomi Klein albo „Wojnę o pieniądz” Song Hongbinga.
Wtedy być moze nie bedziesz pisac takich głupot.
No chyba ze to wypociny na zamowienie dla lemingow 🙂

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
9 miesięcy temu
Reply to  Skandaloza

Jego poglądy polityczne kształtują przelewy z Orlenu i innych pralni publicznych pieniędzy.

warka2
warka2 (@warka2)
9 miesięcy temu

Wchodzę w komenty i oczom nie wierzę. Ludzie! To właśnie przez „nie rezygnowanie z wolności” teraz we Włoszech nie ma żadnej wolności. Nie bez powodu to właśnie w krajach nastawionych na swobodę, ciała są zwożone jak z jakiejś cholernej wojny. Spójrzcie za okna i zadajcie sobie pytanie, czy naprawdę wasza podstawowa wolność polega na przebywaniu na świeżym powietrzu gdy to jest naprawdę niebezpieczne dla Was i Waszych bliskich? Czy można porównywać pandemię ze stanem wojennym? Czy naprawdę aż takie znaczenie ma, czy kwarantannę odbywa się w willi czy bloku?

Też mnie wkurwia rząd akcjami z wyborami, zwożeniem Januszów z całego świata na zasadach absolutnie nieakceptowalnych z medycznego punktu widzenia i wybiórczym podchodzeniem do zasad bezpieczeństwa, ale to nie znaczy, że ja też mam zachowywać się w tej śmiertelnie poważnej sytuacji jak idiota. Nie traćmy z oczu tego co naprawdę teraz ważne, bo stracimy znacznie więcej niż sesję joggingu, spacer w parku czy poczucie, że nie daliście się zmanipulować władzy.

Michal Sz
Michal Sz (@michal-sz)
9 miesięcy temu
Reply to  warka2

Ale to nie o to chodzi czy ze obostrzenia są sensowne czy nie. Chodzi o samowolkę uprawianą przez rząd i jaki bałagan może z tego być. Albo poruszamy się w jakimś porządku albo uznajmy, że mamy dziki zachód. Jeśli uznajemy, że mamy państwo prawa to nie można mieć raz tego prawa w dupie a innym razem się na nie powoływać. Nie mam problemów z tymi ograniczeniami, pracuję w domu, ale nawet na wojnie obowiązują przepisy.

warka2
warka2 (@warka2)
9 miesięcy temu
Reply to  Michal Sz

Rozumiem samowolę rządu i że działa ona na ludzi jak płachta na byka. Jak ma to się jednak to faktu, że ludzie nie stosują się do sensownych zaleceń, które mogą ich uchronić przed katastrofą? Na Allegro sprzedawane są maski jako idealne do biegania czy na rower. No żesz kurwa… czy naprawdę trudno ogarnąć, że każde wyjście z domu w celach rekreacyjnych to igranie ze zdrowiem swoich i innych? I krew mnie zalewa, jak ktoś powołuje się na wolność i cytuje Franklina próbując argumentować własny egoizm.

Michal Sz
Michal Sz (@michal-sz)
9 miesięcy temu
Reply to  warka2

Ludzie są debilami, a głupich jest więcej niż mądrych. To nie tylko u nas tak przecież, ale w każdym społeczeństwie. Ile by zakazów nie wprowadzić i obostrzeń to tego się nie zmieni.

Pasta
Pasta (@pasta)
9 miesięcy temu
Reply to  warka2

Czym sie rozni niebezpieczne od naprawde niebeziecznego? I czym sie rozni od bezpiecznego? Moglbys podac jakies numeryczne przedzialy? Bo chyba tym sie roznimy, ze to co dla jednych naprawde niebezpieczne dla innych bezpiecznie. Np moja mam twierdzi, ze skatepark jest bardzo niebezpieczny, a ja uwazam, ze bezpieczny

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu
Reply to  warka2

Dlatego liczę, że wszyscy Ci co tak za wolnością tęsknią polecą razem z COVID-19

eneene5
eneene5 (@eneene5)
9 miesięcy temu

Liverpool – Atletico dzień 11.03.2020r. Ekipa weszlotravel zawitała do miasta Beatlesów pomimo tego, że w Polsce od tygodnia były pierwsze przypadki zachorowań, a w Europie w wielu krajach były przypadki śmiertelne… Przestań gwałcić logikę Stanowski!

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu
Reply to  eneene5

Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje

Megadriano
Megadriano (@megadriano)
9 miesięcy temu

Krzysztof nie przejmuj się opiniami POpaprańców. Szkoda też do nich przemawiać i apelować. To bezmózgie stado przyjmuje tylko papkę podaną przez tvn i nic więcej. Albo jesteś jednym z nich albo jesteś pisiorem. Nawet gdybyś popierał tylko jedną na sto decyzji rządu. Nie wolno. Wszystko robią źle. Nie ma nic po środku. I bedą jechać po Tobie jak po łysej kobyle. Szkoda każdego kliknięcia klawiatury na nich.

rockyy
rockyy (@rockyy)
9 miesięcy temu

Tak czytam komentarze i myślę że to tekst właśnie dla takiego stada baranów jak wy. Stada które nic nie rozumie i uprawia tą wspomnianą przez Stanowskiego filozofie wiejską. Wszyscy coś zrozumiecie jak problem dosięgnie wam kogos bliskiego albo was samch, czego wam nie życzę, nie bedzie pierdolenia o karze o blokadzie sądów i że dlaczego nie moge z pieskiem wyjść etc. Mamy szczęście absolutne szczęście przynajmniej wszystko na razie na to wskazuje że nasz rząd interweniował na tyle wcześnie że sytuacja nie jest tragiczna ale trzeba mieć worek zarzucony na głowę i słuchawki na uszach aby nie widzieć i nie słyszeć co się dzieje w innych krajach. Krajach potężniejszych lepiej zorganizowanych nie mających za sobą dekad raka komunizmu. Tam nie ma maseczek zamiast kombinezonów są worki na śmieci. Siedźcie na dupach!

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
9 miesięcy temu
Reply to  rockyy

Rząd ukrywa faktyczną liczbę zarażonych oraz ofiar. Ziemca nam tu nie czytaj, bo narażasz się na uśmiech politowania. Tarcza jest fikcją, stan epidemii jest fikcją. W telewizji najlepszy rząd na świecie, a w realu pielęgniarki wylatują na zbity pysk, bo pokazały ręce zniszczone przez brak rękawiczek. Jest zakaz wypowiadania się dla służb medycznych i koordynatorów wojewódzkich, wszytko musi przejść przez pisowskiego cenzora, byś mógł zagłosować na jedynego kandydata, a potem umieraj.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
9 miesięcy temu

I także dla wlasnego dobra mamy iść w maju na wybory, a szczególnie ci młodzi, bo ich mniej umiera. Zgadzam się ze Stanem, ale proszę też, by skończyli cyniczne pierdolenie politycy prący do wyborów. Urna wyborcza nabiera nowego znaczenia. Czy naprawdę wszyscy uważają, że jesteśmy narodem samych idiotów? Siedźcie w domu, nie gromadźcie się, unikajcie kontaktów i idźcie na wybory. Skurwysyństwo i tyle.

Megadriano
Megadriano (@megadriano)
9 miesięcy temu

A co Ty jakiś jasnowidz jesteś i znasz przyszłość? A może w maju już będzie po wszystkim? Dziś karzą siedzieć w domu właśnie po to żeby w maju można było z niego wyjść. A jeśli sytuacja będzie nieciekawa to wybory na pewno zostaną przesunięte. Ale nie dlatego, że POpaprańcy tak krzyczą tylko dlatego, że będzie taka konieczność.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
9 miesięcy temu
Reply to  Megadriano

Nie trzeba być jasnowidzem. Wystarczy myśleć.

Megadriano
Megadriano (@megadriano)
9 miesięcy temu

Chyba z tym myśleniem u Ciebie kiepsko, skoro karzą Ci siedzieć w domu w marcu, a wybory są w maju. Gdyby kazali Ci siedzieć w domu w maju i iść na wybory w maju to rzeczywiście byłoby to dziwne. A tak to niepotrzebne bicie piany i gównoburza. „Siedźcie w domu, nie gromadźcie się, unikajcie kontaktów i idźcie na wybory. Skurwysyństwo i tyle.” Marzec=Maj ? A w maju śmichy chichy bo teoretycznie może być po sprawie, a wybory przełożone. Hipokryci.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
9 miesięcy temu
Reply to  Megadriano

„Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki, żeby pójść do lokalu wyborczego.”-Andrzej Duda.
I nie, on nie mówił o terminie majowym, on mówił to w odniesieniu do obecnej sytuacji. Jeśli mówisz poważnie i naprawdę uważasz, że spokojnie można sobie planować wybory na maj, znaczy, że jesteś klasycznym idiotą. Over and out.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
9 miesięcy temu
Reply to  Megadriano

Doopa będzie a nie po wszystkim. Nawet jak wszystkich pozamykają w domach i pozaspawują drzwi jak w Wuhan to to jeszcze potrwa minimum 2 miesiące. Sytuacja jest zbyt poważna.

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu
Reply to  Megadriano

Nie pisz z idiotą bo on i tak nie zrozumie

fulkodelorsz
fulkodelorsz (@fulkodelorsz)
9 miesięcy temu

Naprawdę uważasz, że ktoś zorganizuje wybory ?! Oni tylko napieprzają „prętem po klatce” i patrzą na ten żałosny skowyt tych drugich.

Marginalny Swierzop
Marginalny Swierzop (@marginalny-swierzop)
9 miesięcy temu

>Najlepsze co możemy zrobić, to po prostu wykonywać polecenia. Jeśli uważasz, że wykonywanie poleceń tego rządu narusza twoje prawa lub masz w związku z tym po prostu pewien absmak, to ja uważam, że ty naruszasz moje prawo do bycia zdrowym i moje prawo do funkcjonowania w działającej sprawnie gospodarce. A twój absmak mam gdzieś.

Stano rzeczny – bardzo niebezpieczny.

Na takiej zasadzie powinniśmy znieść ustawowo wszystkie choroby – zwłaszcza grypę. Ile razy KAŻDY z nas miał przypadek, że ktoś w pracy, bibliotece, szkole, na uczelni był chory i nas zaraził? Nie każdy może siedzieć w domu. Argument z troską o x czy y – gospodarkę, starszych, biznesy – to szantaż emocjonalny na zasadzie „pamiętasz tę fajną knajpkę na rogu? Już jej nie ma – to przez ciebie. Hał der ju”. Tu nie chodzi o absmak – to nie kwestia smaku, czy gustu: chodzi o DROGĘ PROCEDOWANIA tych ograniczeń i tego, jak jest to przeprowadzane. Argument o „poleceniach” rządu jest bronią obusieczną. A gdy TEN RZĄD dobierze się do rzyci biznesmenom z działalnością zarejestrowaną na Cyprze, to też tak powiesz, Krzysiu? Gdy nałoży na Ciebie jakieś chomąto podatków, to powiesz: ok, takie jest polecenie rządu? Tobie dobrze mówić, bo nie musisz wychodzić, ale są ludzie, którzy muszą. Mam tolerować każdą formę ograniczenia, bo taka jest wola Pana Premiera?

redmitch
redmitch (@redmitch)
9 miesięcy temu

Ludzie, tak cięzko siąść na tyłku na te kilka miesięcy? Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu jakie mam od lat. Jesteśmy wspaniałym narodem i chu*owym społeczeństwem.
Przestańcie wymyślać przyszłość. Zarzucać rządowi gierki. To nie jest „mój” rząd. Ale innego nie mamy. Taki nam się trafił w tych nadzwyczajnych wydarzeniach. Robił głupie akcje. Pewnie nadal będzie. Ale zdecydowana większość tych działań, nawet jeśli nieco nieudolnych, ma na celu jedno. Ochronić nasze życia. Ludzie! ŻYCIA! Tysiące. Twojej mamy, syna, przyjaciela.
Pandemia minie. Wtedy będzie czas na strajki, manifestacje czy nawet Trybunał Stanu. Póki co bądźcie mądrzejsi niż Hiszpanie, Niemcy, Włosi… Wyprzedzają nas w cywilizacji wolności i dobrobytu. To może być naszą siłą. Bezkrytyczne zamiłowanie do swobody w tych trudnych czasach to sabotaż wysiłków tysięcy lekarzy i wyrzeczeń milionów ludzi którzy siedzą w domach, bo chcą dać coś od siebie, nie przeszkadzać, pomóc.
Ja bym chciał znów biegać po lesie. Nawet nie wiem dlaczego nie mogę. Jak tam zarazić? W sumie nigdy nikogo nie spotykałem, nie rozmawiałem. Raz na tydzień minąłem innego biegacza w odległości… hm… może 2-3 metrów.
I dziś tego nie mogę. Trochę mi z tym źle. Ale czuję się solidarny z innymi więźniami własnych mieszkań. Jeśli cierpimy to wspólnie. Dla nikogo nie jest to łatwe. Ale jestem dumny widząc jak wiele osób z mojego otoczenia dobrowolnie ograniczyło aktywność swą i dzieciaków. To jest dojrzałość. Wytłumaczyć dziesięciolatce, że nie będzie hipermarketów, basenu, placów zabaw, kolonii, wakacji czy czego tam jeszcze. Nie widzicie jak dziecko nie rozumie i tęskni za koleżankami, zabawami, rowerem… I z premedytacją skazujecie je na areszt domowy. Czasami serce się łamie w człowieku.

Nie macie pojęcia o wolności niektórzy. Cholerni egocentrycy dla których największym wyrzeczeniem jest brak dostępu do pedicure czy fryzjera.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
9 miesięcy temu
Reply to  redmitch

Przez baranów, którzy nie robią sobie nic z wytycznych od prawie 3 tygodni część z nas będzie prawdopodobnie w zamknięciu przez kilka następnych miesięcy. Brakowało walnięcia pięścią w stół i zmuszenia ludzi do pozostania w domu – TAK! Zmuszenia ludzi – bo wielu kretynom wydaje się że są wolni jak mogą pobiegać w swoich obcisłych legginsach (równocześnie będąc niewolnikami korporacji w których pracują po 12-14h)

Zastanawiam się a co liczyły władze 3 tygodnie temu? Że znowu będą się mogli pochwalić hasłem „zielona wyspa”? Że Jezus Chrystus tzw. Król Polski (dla niektórych) ochroni swoje polskie owieczki (pięknie je chronił na przestrzeni wieków nie ma co)?
Stan wyjątkowy powinien zostać wprowadzony 15 marca 2020 roku lub najpóźniej 16 marca. Wojsko na ulicach rozwiązałoby problemy typu:
– „bo ja muszę z dziećmi iść na spacer” (osoba która nigdy nie wychodziła na takie spacery – prawdziwy przykład)
– „bo muszę się z kimkolwiek spotkać, bo oszaleję” (osoba która w restauracji siedzi wlepiona w telefon przez 90% czasu)
– „bo muszę pobiegać/pojeździć na rowerze/pospacerować” (osoba, która nigdy nie uprawiała żadnego sportu).

Sprawa jest prosta – kretyni w tym kraju siądą na dupach dopiero kiedy dzienna liczba ofiar osiągnie wartości znane z Włoch i Hiszpanii. Jak wreszcie dojdą do wniosku, że warto nie wychodzić to będzie już za późno. Koszmar w Polsce jeszcze się nie rozpoczął, choć wielu wydaje się że jest źle – smutne to, ale prawdziwe.
Nam się ta historia będzie śniła przez wiele nadchodzących lat o ile przeżyjemy.

jacekwacek
jacekwacek (@jacekwacek)
9 miesięcy temu

A ja bym zwrócił uwagę na coś innego – z wiadomych względów gospodarka stoi od ok. 2 tygodni, a już bardzo wielu ludziom zajrzało w oczy widmo „obgryzania kolan”. Rozumiecie to? Większośc ludzi(w tym tzw. przedsiębiorców) nie ma oszczędnosci nawet na 2 tygodnie. To jest całkowity upadek człowieczeństwa. Jak tak w ogole mozna zyć? I po co przede wszystkim? Gdzie jakieś zaskórniaki, poduszki finansowe? Ktos w ogóle o tym pomyślał, czy trzeba było wziąć nowego smartfona na raty?

Lysy
Lysy (@lysy)
9 miesięcy temu
Reply to  jacekwacek

W obecnych czasach myśli się tylko o fotkowej lanserce na Fejsbusiu i Instagramie, czyli niech widzą chamy co mamy. Żeby się lansować trzeba mieć czym, a to „coś” kosztuje, więc płukają się z kasy do czysta żyjąc od 1-go do 1-go, poza tym kredyty, leasingi itd. Przychodzi kryzys, „nima” z czego żyć, nie ma z czego utrzymać firmę przez max kilka tygodni. Stąd pierdolenie o stanie wyjątkowym, bo wtedy wedle konstytucji, to rząd będzie musiał wypłacić pensję. Problem polega na tym, że państwo jest gołe i wesołe z powodu wszelakich „coś tam +”. Ogłoszenie stanu wyjątkowego w obecnych warunkach jest równoznaczne z ogłoszeniem niewypłacalności państwa, czyli bankructwa. W takim przypadku, zapomnijcie ludziska o rentach, emeryturach, różnorakich zasiłkach itd.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
9 miesięcy temu
Reply to  Lysy

Gdybyśmy posiadali w tym kraju u władzy prawdziwego męża stanu, przywódcę z krwi i kości to program „darmowe fajki, alko i smartfon dla patologii+” już byłyby zaorane na najbliższe 24 miesiące.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
9 miesięcy temu
Reply to  jacekwacek

Nie przesadzałbym z tą poduszką finansową. Ci nie mający oszczędności przynajmniej nie stracą, wydali to co zarobili i na pewno na tym skorzystali. Oszczędni mają lub już niedługo będą mieć nic nie znaczący papier.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny (@czcibor-czcigodny)
9 miesięcy temu
Reply to  jacekwacek

Dlatego, że żeby oszczędzać, trzeba mieć z czego. Zdecydowana większość ludzi nie ma.

Gino J
Gino J (@gino-j)
9 miesięcy temu

Panie Krzysztofie, dziękuję za trafny tekst. Niestety zawsze znajdą się ci „mądrzejsi” co wiedzą lepiej, którym nie wytłumaczysz co to dobro ogółu…

Czernobog
Czernobog (@czernobog)
9 miesięcy temu

Stan, właśnie wróciłem ze spaceru z psem, przechodziłem obok Twojego domu, mieszkamy niedaleko siebie. Ty i ja, jako że potrafiliśmy zadbać o swoje rodziny finansowo mamy tę kwarantannę zasadniczo w dupie, oboje z żoną pracujemy w domu i to w branży, która nie będzie zwalniać. Mamy komfort psychiczny, dom, duży ogród, mamy gdzie się poruszać. Natomiast jest gross ludzi żyjących z dwójką dzieci, psem, kanarkiem i żółwiem w kawalerkach na Bródnie, Woli, w Pcimiu Dolnym. Ci ludzie dostają zajoba siedząc kolejny dzień na 30 metrach. Szczególnie małolaty. Ich rozumiem. Mamie, lat 70, która przeżyła chemioterapię da się to przetłumaczyć ale małolatowi, lat 15 z dziewczyną we wsi obok albo w Piasecznie czy w Warszawie, bo poznali się w szkole? To nie jest takie proste. Apelujesz (słusznie!) ale to nie ten odbiorca. Weszło nie czytają ci ludzie, którzy są teraz na bulwarach. Tu powinni apelować ich idole, jacyś streamerzy, gracze e-sportu. Macie z Leśnym koneksje- tu atakujcie.

logon
logon (@logon)
9 miesięcy temu

„… w działającej sprawnie gospodarce” – dobre, naprawdę dobre, uśmiałem się do łez. Nowobogacki dziennikarz, który zarobił kasę rości sobie prawo do pouczania innych i bezrefleksyjnej akceptacji wszystkich, nawet absurdalnych poczynań rządu. Na wybory jak rozumiem też trzeba pójść bo tak nakazuje rząd?

ViteQ
ViteQ (@viteq)
9 miesięcy temu
Reply to  logon

myślę że nowobogacki dziennikarz, który zarobił kasę z uwagi na sam fakt tego, że do czegoś doszedł może być uważany za inteligentniejszego i bardziej sprawnego niż wszyscy biedacy bez oszczędności i rozumu więc dobrze ze poucza tych, którym jednego lub drugiego brakuje

logon
logon (@logon)
9 miesięcy temu
Reply to  ViteQ

Jeśli uważasz, że osiągnięty status materialny jest ściśle skorelowany z poziomem IQ a co gorsza uprawnia do pouczania innych to obawiam się że jesteś typowym wytworem współczesnej cywilizacji, gloryfikującej nic więcej poza pieniądzem… Nie twierdzę, że Stano jest głupi bo nie jest, po raz kolejny udowadnia jednak, że jest cynicznym burakiem i zarozumialcem, przekonanym o tym, że jest się ulepionym z lepszej gliny

Komandor
Komandor (@komandor)
9 miesięcy temu

Człowiek ma rozum po to, żeby myśleć, a nie bezkrytycznie uznawać, że rząd ma zawsze rację i przyklaskiwać nawet idiotycznym zarządzeniom. Już nieraz było tak w historii, że wszyscy słuchali Wodza, a przed Trybunałami d/s Zbrodni Wojennych tłumaczyli się tym, ze tylko wykonywali rozkazy. Czasem wiec warto się zastanowić czy mamy nieomylnych rządzących.
Jak wytłumaczyć zarządzenie o spacerach rodzinnych w odstępach ? Jaka to tęga nieomylna głowa wymyśliła, że na godzinnym spacerze z żoną mam utrzymywać dystans dla naszego bezpieczeństwa, a przez pozostałe 23 godziny przesiadywania razem w domu już mogę trzymać ją nawet na kolanach ?

Poza tym już tu i ówdzie na świecie przebąkuje się o tym, ze lekarstwo nie może być gorsze od choroby. A to własnie rząd nam funduje. Nie tylko zresztą nasz rząd. Zatrzymanie całego kraju na ileś tam miesięcy to gwoźdź do trumny dla tego pokolenia i kilku następnych.
200 miliardów na ratowanie gospodarki ? Skąd ? Skoro Polska jest zadłużona na bilion złotych. Druk pustego pieniądza ?
Potem galopująca inflacja, setki tysięcy bezrobotnych którym należy wypłacać zasiłki, związany z bezrobociem wzrost przestępczości, dramaty rodzinne bo pewnie będzie ileś rozwodów, a w gorszym scenariuszu parę tysięcy obywateli może wybrać gałąź i sznurek. A kto da gwarancję, ze te 200 mld wystarczy ? Może będzie potrzeba 3 razy tyle.

Kto analizuje rzeczywiste zagrożenie koroną ? Chyba na razie niewielu. We Włoszech 95 procent zmarłych to ludzie w wieku 60+, Hiszpanii czy Chinach również ponad 90 procent. Czyli na 20 zgonów tylko 1 osoba ma mniej niż 60 lat i do tego jest to osoba po chorobie nowotworowej czy wieńcowej. A nasi i nie tylko nasi rządzący stworzyli atmosferę jakby była to dżuma i zarażenie się koroną to praktycznie wyrok śmierci. Przecież to gówno prawda. Ludzie poniżej 50 lat odczują zarażenie wirusem poprzez trochę kaszlu i i kichnięć jak przy grypie. Albo wcale nie odczują.
Nasz służba zdrowia ledwo zipała wcześniej, teraz pewnie robi na 150 procentach mocy, a rząd zapewnia im hurtowy dostęp pacjentów, którym faktycznie nic nie grozi. Na kwarantannie lądują ludzie, którzy mogą bez problemu funkcjonować.Ile czasu to może wytrzymać ? Aż personel medyczny sam padnie ? Już są przecieki, ze wszystko trzeszczy w szwach. Nie bez powodu wydano zakaz dla. ludzi z pierwszej linii frontu o wypowiadaniu się publicznie na ten temat.

Na koniec coś z z pozoru zabrzmi okrutnie ale rząd musi podejmować trudne decyzje. Ile ludzi może umrzeć ? Załóżmy,
że 10 000. Ale trzeba myśleć o 38 milionach, które będą żyć i zapewnić im coś więcej niż gospodarkę w ruinie.
Czy dla 10 000 (pewnie mniej) można wydać 200 miliardów złotych ? Rocznie na raka umiera ok. 90 000 Polaków, 300 dziennie. Jakoś nikt nie wpadł na to, żeby rzucić na pomoc dla nich powiedzmy 50 miliardów. Ba, okazało się, ze 2 mld są zbędne. Zachoruje dziecko na rzadką chorobę i rodzice muszą zbierać na leczenie 100 tysięcy w internecie bo Państwa nie stać na takie wydatki extra. Teraz stać po 20 milionów na każdego z potencjalnych 10 tysięcy prawdopodobnych nieboszczyków.

Trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, że ileś osób umrze ale są to niestety konieczne ofiary aby reszta mogła godnie żyć.
Pewnie zaraz posypią się komenty w stylu: a gdyby to twój ojciec/matka/babka itd.. A wtedy będzie mi żal. Ale mnie jako członkowi rodziny. Premier czy ministrowie nie mogą myśleć takimi kategoriami, oni mają obowiązek zadbać o przyszłość, a nie tylko tu i teraz, a potem jak Bóg da.

PS. Panie Stanowski, Pan to chyba kompletnie odleciał. Może trzeba czasem wyjść ze studia telewizyjnego, z Camp Nou czy innego Anfield. Pomiędzy zwykłych ludzi. Może wtedy Pan dostrzeże, że zdecydowana większość społeczeństwa nie może sobie pozwolić na siedzenie na dupie w domu przez 30 dni. Nie mówiąc o 90 czy 120. Więc jeśli Pana stać to niech się Pan cieszy. Należy patrzeć nieco dalej niż czubek własnego nosa i stan konta Stana. Czuje absmak kiedy czytam co Pan pierdoli w oderwaniu do rzeczywistości i społeczeństwa.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
9 miesięcy temu
Reply to  Komandor

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie przepadam ani za PiS ani tym bardziej za PO, ale dzisiaj rząd się skompromitował totalnie z tym co zatwierdził. Takie jest moje zdanie. Bo obostrzenia które były do tej pory były wystarczające.
Zarażonych w następnym czasie i tak będą mieli bo zaraża personel w szpitalach, między sobą się zarażają na przymusowych kwarantannach no i wszyscy Ci których rząd wspaniałomyślnie „przygarnął” nazwozili w wielu przypadkach to barachło do kraju.

logon
logon (@logon)
9 miesięcy temu

Nie, te obostrzenia nie były wystarczające… Wiesz co najbardziej irytuje? To, że ten rząd gra na zwłokę, przeczekanie, nie uprzedza faktów tylko próbuje za nimi nadążyć ale oficjalny przekaz jest taki, że niby wszystko jest pod kontrolą. Jestem gorącym zwolennikiem obostrzeń ale takich które wprowadzane są w miarę szybko i w sposób przemyślany, teraz to już wylewania dziecka z kąpielą… patrz ruina gospodarki. O działaniach należało myśleć najdalej pod koniec lutego gdy we Włoszech już szalał wirus a wielu rodaków z Mazowsza poleciało sobie w ferie na narty w Dolomity… Rząd jednak dopiero co zbierał się do działania. Gdyby na początku marca wprowadzono takie środki jak obecnie mamy to najdalej na początku maja sytuacja byłaby opanowana.

Michal Sz
Michal Sz (@michal-sz)
9 miesięcy temu
Reply to  Komandor

W ogóle to przecież nawet siedzenie w domu przez rok gówno może dać, bo pojawi się 1 przypadek, który znowu zrobi lawinę. Ale niczego takiego nie będzie – ludzie nie mogą miesiącami siedzieć w domach, bo trzeba z czegoś żyć żeby nie paść z głodu. Więc jeśli obecny stan potrwa jeszcze parę miesięcy to te zakazy i tak będą jebane albo wybuchną zamieszki. Wystarczy trochę wyobraźni żeby dojść do takiego wniosku. Może redaktor Stanowski ma odłożone na kilka lat do przodu, a nawet jeśli nie to pracować może zdalnie i wrzucać artykuły na stronę. Ale bardzo wielu ludzi nie ma takich możliwości, a niestety jedzenie i podstawowe artykuły same się nie kupią.
.
Łatwo tak pierdolić „siedź w domu” i zgrywać mądrego kiedy ma się pracę i jakieś perspektywy. A co mają zrobić tacy fryzjerzy, szewcy czy restauratorzy, którzy pracować nie mogą? Kto ich teraz zatrudni? Rząd nie ma planu co z tym wszystkim zrobić, liczy tylko, że sytuacja w końcu się uspokoi. No w końcu się uspokoi, ale zanim to się stanie to ludzie potracą biznesy, majątki, dorobią się długów i generalnie jak zwykle zostaną z tym wszystkim sami. Dla nich redaktor Stanowski nie będzie miał już pewnie żadnych mądrych rad.

przewalek0122
przewalek0122 (@przewalek0122)
9 miesięcy temu

Ludzie, kurde… to nie dzuma jest do cholery… Co stuprocentowo ochroni Cie przed wirusem…. Duperele przeciez…. Maseczka – jakis podrasowany papier, koszt produkcji kilka groszy… gumowe rekawiczki, znowu: kilka groszy…. maski plexi na pysk, znowu, przy masowej produkcji to kilka, moze kilkanascie groszy… kombinezonik z celofanu: kilkanascie groszy… Za mniej niz zlotowke, no moze dwa zlote statystyczny Polak, ba, mieszkaniec planety Ziemia jest na wirusa uodporniony…

Kobity nosza torebki czasem za kilkanascie tysiecy zlotych… torebki to element ich garderoby… Mezczyzni nosza/nosili zegarki… to byl/jest element ich garderoby… Wszyscy nosza telegony komorkowe – te gadzety, krorymi posluguja sie wszyscy kosztuja kilkanascie/kilkadziesiat razy drozej od ubioru ktory potrafi stuprocentowo/prawie stuprocentowo ochronic czlowieka przed wirusem!!!

Dlaczego wiec zamiast zamykac cywilizacje na klodke… wziac sie wespol zespol i do cholery wyprodukowac te elementy garderoby, ktore chonia przed wirusem… i pojsc do przodu z gospodarka, zyciem spolecznym… normalnym zyciem!!!!!

Dlaczego narazac na bankructwo cale narody…. zamiast zmusic sie i, do cholery, wyprodukowac w wystarczajacej ilosci te dodatki garderoby, ktore ludzi chronia przed wirusem!!!!

W walce z wirusem chodzi o masowa produkcje dupereli…. a nie o zamykanie cywilizacji, narazajac tworzacych ja ludzi na dramatyczne obnizenie poziomu zycia… albo – tak, tak, tak – pozegnanie sie z zyciem ze wzgledu na niepokoje spoleczne, ktore zaraz moga wybuchnac…

Tu nie chodzi – do cholery – o jakis dantejski wysilek, o syzyfowe prace… Pokonanie wirusa zapewni masowa produkcja dupereli…. DUPERELI!!!!!

A Nadredaktor… coz… nie odzisiaj wiadomo z jaka opcja polityczna jest powiazany… mam nadzieje, za na ktorym ze wczesniejszych etapow swego zycia pozwolil sobie byc socjalista…

Konkord88
Konkord88 (@konkord88)
9 miesięcy temu

Boże, co za brednie. Jak zawsze szanowałem Twoje zdroworozsądkowe podejście do wielu tematów, tak przy tej epidemii kompletnie rozmijasz się z rozumem. Co to w ogóle znaczy, że mam ślepo słuchać rządu bo upadnie szklarz ? Weźżesz sobie do ręki statystyki, zobacz kto choruje, ile umiera ludzi, jakie są inne przyczyny zgonów i w jakiej liczbie. Fajnie że media podbiją sobie kliki opisując kilkanaście (globalnie) spraw dotyczących osób młodszych, ale ta epidemia dotyczy w ponad 99% osób starszych i chorych. Tymczasem działania rządu opierają się na zatrzymaniu całej gospodarki i zamknięciu wszystkich biznesów przy uwięzieniu w domach randomowych młodych osób, którym już całkiem realnie (statystyki) grozi tyle co przy sezonowej grypie. Na zwykłą za przeproszeniem sraczkę umiera rocznie 2mln osób i nic z tym nie robimy, nie mówiąc o zwykłym zapaleniu płuc czy nowotworach. Dziennie bez tego wirusa umiera w Polsce 1200 osób, czy wobec tego zamkniemy się wszyscy na cztery spusty na wszelki wypadek ? Czy jeżeli upadnie gospodarka to nie umrze z różnych przyczyn wielokrotnie więcej osób ? Kwarantanna tak, ale dla grup ryzyka, reszta musi ten burdel utrzymywać, inaczej padną wszystkie służby i nie pomożemy nikomu. Z resztą, weźmy kalkulator i policzmy sobie tak pi razy oko – jeżeli jeden chory zarazi 2,5 osoby dziennie to po 25 dniach mamy 8 miliardów zakażonych. Jasne, że tak nigdy nie będzie, ale to obrazuje, że nie ma żadnej realnej szansy powstrzymania tego wirusa za pomocą kwarantanny, skoro jeden pacjent (a wirus na zwierzętach będzie występował stale) zarazi się za pół roku to znowu obejmie to w ciągu kilku tygodni cały świat, a zanim (o ile w ogóle) doczekamy się szczepionki połowa świata zwyczajnie zdechnie z głodu. Społeczeństwo a z nim rząd zachowują się tak, jakby perspektywa śmierci stała się nagle realna po raz pierwszy w ich życiu, ale to ryzyko istniało zawsze i jak weźmiesz do ręki np. statystyki umieralności to zobaczysz, że nie zwiększyły się w żaden zauważalny sposób (nawet we Włoszech) z powodu tego wirusa. Przy takim wskaźniku zaraźliwości, zakażonych są już zapewne setki milionów na świecie a my mamy przed sobą wierzchołek góry lodowej, czyli objawowych, wykrytych, w 99% z chorobami współistniejącymi, w 50% z trzema lub więcej naraz chorobami przewlekłymi. Mamy nawet dobry test na realną zjadliwość tego wirusa – na statku Diamond Princess z 3700 pasażerami głównie starszymi, przy zupełnej nieznajomości wirusa i nieograniczonym przepływie zarazków zaraziło się 700 osób, zmarło 7 – niecałe dwa promile wśród najbardziej zagrożonych. Zatem grupy ryzyka należy chronić i rozważyć wszelkie formy izolacji, ale wbrew użytemu przez Ciebie sloganowi – młodsze pokolenia walczą praktycznie z sezonową grypą. Jedyną realną możliwością wydaje się przechorowanie i uodpornienie się znacznej części mniej zagrożonego społeczeństwa, chyba że ktoś pojutrze wynajdzie cudowny lek, co może się równie dobrze nie zdarzyć w ogóle. Kończąc – jeżeli o czymś nie masz pojęcia (nie żebym ja miał ogromne, po prostu staram się szukać źródeł) to bierzesz statystyki, badania, słuchasz naukowców w danej dziedzinie, a nie w stylu przytoczonego wiejskiego filozofa rzucasz demagogicznymi bzdurami jak to, że rząd jest jaki jest i jedynym wyjściem jest go ślepo słuchać i siedzieć na dupie bez zająknięcia.

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu
Reply to  Konkord88

H

Konkord88
Konkord88 (@konkord88)
9 miesięcy temu
Reply to  Bojarski89

Możesz coś konkretnego przytoczyć gdzie się rozmijam z prawdą ? 3711 osób, średnia wieku pasażerów 69 lat, 712 zachorowań, ilość zgonów – 7, data wypłynięcia 20. Stycznia, Pierwszy wykryty przypadek dopiero po dwóch tygodniach.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
9 miesięcy temu
Reply to  Konkord88

Przecież ten 89 to jest naczelny dzban tutaj. Obrażanie kogoś kto ma inne zdanie i brak rzeczowych argumentów by podjąć dyskusję.
Moderacja nie lepsza bo usunęli mi już kilka wpisów które nie zawierały żadnych wulgaryzmów tylko własne zdanie poparte obserwacją tego co się dzieje. Ale jak widać przekaz musi iść inny więc usuwa się niewygodne opinie, choćby były poparte sensownymi argumentami.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny (@czcibor-czcigodny)
9 miesięcy temu
Reply to  Konkord88

To dałoby w Polsce 70 tys. ofiar, więc raczej te ograniczenia przynoszą efekt. Poza tym tutaj walka trwa w dużej mierze o wykładnik potęgi. Niemniej jednak dzisiejsze ograniczenia to już przesada, ale tu już wchodzi polityka, więc rozsądku bym się nie spodziewał.

Matelusz Moralwiejski
Matelusz Moralwiejski (@matelusz-moralwiejski)
9 miesięcy temu

Siedź na pupie….hmm ja codziennie chodzę do pracy na produkcję gdzie pracuje 60cosob .cieszę się ze mam pracę ale te teksty zostaną w domu są śmieszne.Oczywiscie nie zmienia to faktu że zgadzam się z tym żeby wyłazić jak najmniej

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
9 miesięcy temu

Napisałem już jeden komentarz na ten temat, ale „czujna” moderacja go za chwilę usunęła, więc napiszę jeszcze raz trochę innymi słowami.
Zastanówcie się i zróbcie bilans co w dłuższej perspektywie będzie bardziej szkodliwe – hamowanie gospodarki kolejnymi (od wczoraj coraz bardziej irracjonalnymi) obostrzeniami czy pozwolenie przy dotychczasowych (marcowych) obostrzeniach jak się sytuacja rozwinie. Zróbcie sobie bilans – ile osób (głównie schorowanych i w sile wieku) odejdzie z powodu koronawirusa a ile:
– z powodu nieudzielenia pomocy w szpitalu w przypadku: innych zachorowań/wypadków itp (brak personelu, kwarantanny w „zamykanych” czasowo szpitalach,
– z powodu stresu wywołanego wszechobecną paniką nakręcaną przez massmedia (ciśnieniowcy, sercowcy itp)
– z powodu samobójstw i przestępstw różnego typu spowodowanych bankructwem wielu branż i co za tym idzie – niesprawiedliwą biedą wielu ludzi którzy przez lata rzetelnie pracowali.
Przemyślcie i odpowiedzcie sobie sami.
No chyba że od razu zamykamy wszystko i wszędzie, dodrukowywujemy papierki z wizerunkami historycznych naszych władców i za miesiąc wywieszamy szyld „Venezuela2” albo „Zimbabwe2”.

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu

Nie kompromituj się..

Fachowiec se bilans zrobił ja prdl..

To co proponujesz? Zlać COVID-19 i żyć po swojemu czy co?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
9 miesięcy temu
Reply to  Bojarski89

To nie jest żaden bilans, to są fakty, które mniej myślący (lub wcale) ludzie zobaczą za parę tygodni/miesięcy jak bida będzie piszczeć aż miło.
A Ty co proponujesz? Bo widzę że tylko obrażać potrafisz jak ktoś ma inne zdanie od Twojego.

Bojarski89
Bojarski89 (@bojarski89)
9 miesięcy temu

Odpowiadasz pytaniem na pytanie?
Jeśli uważasz, że aktualnie rząd robi źle to jak według Ciebie powinien robić?

ahmed
ahmed (@ahmed)
9 miesięcy temu

no wlasnie, z tego, co widze, to moj koment tez polecial, chyba z calym tematem innego usera. mnie to troszke zirytowalo, nie wiem, czy obecna moderacja pamieta pierwsze lata serwisu, ze wzglegu na moj wklad w rozwoj tej strony po prostu nie wypada tak robic… tym bardziej, ze tam nie bylo nic, niezgodnego z regulaminem.

JANKO BUSZEWSKA
JANKO BUSZEWSKA
9 miesięcy temu

To jeszcze nie wywiesili??? Przecież drukarnie NBP pracują pełną parą!!! OBIECANKI+ to nie efekt cudu gospodarczego. Inflację do tej pory ludzie bagatelizowali no to będę mieli hiper. Na koniec dodam to już ostatnie kwiknıęcia świń przy korycie. Niedługo społeczeństwo zrobi z wami porządek! Wy wprowadziliście zakaz wstępu do lasu, a w ramach rewanżu będziecie mieć zakaz odwiedzin!

kotkameleon
kotkameleon (@kotkameleon)
9 miesięcy temu

Jestem w stanie zrozumieć obawy ludzi, którzy patrzą rządowi na rękę.
Pamiętajmy, że tym krajem dyryguje człowiek, który przez wiele lat igrał tragedią w Smoleńsku. Więc nie cofnie się przed niczym aby zdobyć bądź utrzymać władzę. I to widać na przykładzie nadchodzących wyborów. Podwładni tego człowieka wygadują teksty, że skoro można iść do sklepu, to można i na wybory. Zmiany w kodeksie wyborczym są oczywistym łamaniem konstytucji.
Jest też obawa – rząd nie mówi wszystkiego. Nie mówi wszystkiego, bo komu jak komu, ale obecnej władzy wybitnie weszło w krew robienie dobrego wrażenia, gdzie nawet głosowanie 1:27 można odtrąbić sukcesem.
Oczywiście jest też cała masa innych mieszkańców kraju nad Wisłą, którzy wolność szlachecką pojmują bardzo szeroko i żaden wirus nie będzie nadwyrężać honoru oraz swobód. Mało tego, mamy nawet posła na sejm który się burzy na obostrzenia co do pięciu osób w kościele. Zresztą nie on jeden.
Tak więc rozróżniajmy dwie kwestie. Dbałość o własne zdrowie nie może nam przysłonić innych zagrożeń. Na ulice nikt nie wyjdzie, ale warto o tym pamiętać.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz (@trzaskopikiewicz)
9 miesięcy temu

Felieton sponsorowała Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej…
Stanowski, nie strugaj wariata, nie jesteś w TVP, a my nie jesteśmy debilami przed ekranem. Rozsądek to jedno, a łamanie prawa przez PZPR-bis to drugie. Stosując takie obostrzenia rząd ma obowiązek wprowadzić stan nadzwyczajny, a to wiązałoby się z automatycznym wyrównaniem strat, które ludzie ponoszą stosując się dziś do pisowskiego widzimisię, które łamie wszystkie prawne standardy. Druga rzecz, to konieczność odwołania wyborów, kiedy tylko jeden ‚długopis’ może prowadzić kampanię.

wizz
wizz (@wizz)
9 miesięcy temu

Piszesz siedź na dupie, a potem wrzucasz na twittera… Hipokryta lvl Stanowski
Uprzedzam: w pierwszym wypadku: praca zdalna się kłania, w drugim sesja zdjęciowa to nie są rzeczy, których nie można przełożyć w czasach epidemii. Stanowski, dlaczego pouczasz ludzi, potem zapominasz o czym pisałeś?
Gościu, sprawa jest poważna, ale dotyczy również ciebie.

EUdMmd8X0AEIr5D.jpg
EUxms79WkAA4vu9.jpg
lion
lion (@witek)
9 miesięcy temu

Stano, ty głupku…

Włochy
24.01.2021

Hołd dla polskiej szkoły bramkarzy na włoskiej ziemi

Wojciech Szczęsny plasuje się w ścisłej czołówce bramkarzy świata. Może w trójce, może w piątce, trudno to zmierzyć. Na pewno to top topów i jest to jasne jak słońce na niebie podczas bezchmurnego dnia. I w sumie za rzadko to doceniamy. A wpływ jaki ma na Juventus jest serio olbrzymi. Kilka interwencji w meczu z […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Piątek będzie miał nowego trenera. Dziesiątego od czasu wyjazdu za granicę

Gdy Krzysztof Piątek wyjeżdżał z polskiej ligi, pewnie miał świadomość, że pozna wiele nowych osób. To normalne przy zmianie środowiska, a dla niektórych ludzi pewnie i ekscytujące. Natomiast Piątek chyba wolałby te nowe znajomości… ograniczyć. Niedługo bowiem będzie problem, by jego wszystkich zagranicznych trenerów zmieścić do jednego autobusu. Piszemy o tym, bo Hertha Berlin poinformowała, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nowy selekcjoner kotem w worku? To nie nowość

Dobrzy selekcjonerzy nie zawsze rodzą się z wielkich sukcesów trenerskich. To teza, z którą polecamy oswoić się kibicom z marszu strzelającym do Paulo Sousy. Jasne, kariera Portugalczyka do rewelacyjnych nie należy, ot, mamy do czynienia ze szkoleniowcem, który jednym butem potrafił namalować sukces, by za chwilę drugim zostawić ślad porażki. Mówimy również o człowieku bez […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Harvey Elliott – dzieciak, który może zbawić Liverpool

Od czasów Raheema Sterlinga Liverpool nie wychował piłkarsko żadnego elektryzującego publikę zawodnika. Dojrzewali obrońcy, dojrzewali pomocnicy, ale gracze stricte ofensywni zawsze byli owocami czyjeś pracy. Wydaje się jednak, że niedługo nadejdzie kres tej pięcioletniej posuchy. W 2019 roku na boiskach Premier League zadebiutował Harvey Elliott. Wszedł na dwie minuty w starciu Fulham z Wolverhampton Wanderers, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Lewandowski po rekord, United po awans

Niedziela dla fanów piłki nożnej zapowiada się kapitalnie. Przed nami dwa szlagierowe pojedynki – Schalke kontra Bayern oraz Liverpool kontra Manchester United. Jedni walczą o ligowe punkty, drudzy o awans w Pucharze Anglii. Sprawdziliśmy więc ofertę naszych kumpli, żeby wiedzieć, co warto dziś obstawić i mamy dla was kilka podpowiedzi. Schalke 04 Gelsenkirchen – Bayern […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nigdy nie trenowałem tak ciężko jak u Hyballi. To zaprocentuje w meczach

– Każdy trener ma swoją taktykę i pomysł na grę. Trener Hyballa ma swój. I w tej taktyce, niestety, trzeba bardzo dużo biegać. Możemy sobie pomóc tym, że będziemy zasuwać na treningach, robić na nich dużo kilometrów i będzie wysoka intensywność. To wszystko, czego trener wymaga od nas, ma swoją przekładnię. Jeśli robimy na treningu […]
24.01.2021
Niemcy
24.01.2021

Pogromy, zwroty akcji, dramaty. 10 najbardziej szalonych starć Schalke z Bayernem

Kiedy na początku bieżącego sezonu ligowego Bayern Monachium powiózł Schalke 04 aż 8:0, pewne wydawały się dwie rzeczy. Po pierwsze, że ekipa z Gelsenkirchen będzie miała duże problemy z utrzymaniem się w Bundeslidze. Po drugie, że monachijczycy nie będą mieli żadnych problemów z obroną mistrzowskiego tytułu. No i jak na razie wszystko przebiega zgodnie z […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Derby Anglii dowodem na to, że nic w futbolu nie jest wieczne

Zaledwie tydzień po ostatnim meczu Manchesteru United z Liverpoolem, czeka nas powtórka. Podopieczni Jurgena Kloppa przyjadą na Old Trafford w ramach kolejnej rundy Pucharu Anglii. Nie będzie to jednak zwyczajny mecz, bo pierwszy raz od dawien dawna to nie oni będą faworytami.  Gdy w minioną niedzielę oba kluby wybiegały na murawę podczas meczu Premier League, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Freebet 25 PLN na wszystkie ligi z TOP 5 w TOTALbet!

W TOTALbet czeka nas kolejny weekend z promocjami w tle! Tym razem ten legalny polski bukmacher ma dla nas darmowe zakłady. Freebety 25 PLN czekają na każdego, kto obstawi mecze czołowych lig w Europie – Premier League, Ligue 1, La Ligi, Bundesligi oraz Serie A. Jak odebrać nagrodę? Sprawdźcie! ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO LINKU I […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Futbol Totalny – 60 PLN bonusu na Serie A!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na włoską Serie A. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Coraz więcej Polaków w Turcji – obstaw Super Ligę bez ryzyka w Totolotku!

Damian Kądzior i Jakub Szumski powiększyli ostatnio naszą kolonię w lidze tureckiej. Na dziś liczba Polaków grających w Super Lig oraz na jej zapleczu jest już dwucyfrowa. Legalny bukmacher Totolotek postanowił to uczcić, dlatego w weekend spotkania tureckiej ekstraklasy zagramy bez ryzyka! W ramach promocji „Lucky Loser” za nietrafiony kupon zgarniemy bonus. ZGARNIJ BONUS DLA […]
24.01.2021
Włochy
24.01.2021

Fiorentina 1998/99. Eksplozja, kontuzja, karnawał i niespełnione marzenie o scudetto

7 lutego 1999 roku. Fiorentina, prowadząca w Serie A po dziewiętnastu ligowych kolejkach, podejmuje przed własną publicznością Milan. Drugi w tabeli włoskiej ekstraklasy. Spotkanie kończy się bezbramkowym remisem. Czyli  w miarę przyzwoitym rezultatem, patrząc z perspektywy ekipy z Florencji. Mimo to, gospodarze z murawy zeszli z minami tak nachmurzonymi, jak gdyby dopiero co przerżnęli 0:5. […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nie będę mamił opowieściami o pięknym i cudownym futbolu

Jak to się stało, że do szatni Podbeskidzia wrócił uśmiech? Dlaczego wolał nie konsultować się z Krzysztofem Brede? Skąd decyzja o odstrzeleniu kilku zawodników w zimowym oknie transferowym? Na ile jego poprzednia kadencja w Bielsku-Białej miała wpływ na to, że ponownie dostał pracę w klubie? Jaki jest jego pomysł na poprawę wyników Podbeskidzia i dlaczego […]
24.01.2021
Inne sporty
24.01.2021

Rok temu król wrócił. Dziś król upadł. McGregor pokonany!

Conor McGregor był zdecydowanym faworytem starcia z Dustinem Poirierem. Conor McGregor miał dziś zapewnić sobie miejsce w walce o pas kategorii lekkiej. Conor McGregor miał znów przynieść UFC miliony w pojedynku o mistrzostwo. Nic z tego nie wyszło – Poirier wziął rewanż za porażkę sprzed ponad sześciu lat i w drugiej rundzie mocnymi ciosami rzucił […]
24.01.2021
Weszło
23.01.2021

Milik przypomniał sobie, że gra w piłkę. Szkoda, że reszta Marsylii o tym zapomniała

Pamiętacie jeszcze, jak Krzysztof Piątek trafiał do Milanu, Rossoneri bili rekordy oglądalności w telewizji, a wszyscy nagle zaczęli się fascynować Serie A? Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii sprawił, że mamy małe deja vu. Tyle że sam zainteresowany raczej nie będzie go wspominał dobrze. Nieco ponad 30 minut, które dostał od Andre Villasa-Boasa, okazało się zbyt wysoko […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Real rozsierdzony, kibic zadowolony

Jeśli można w jakikolwiek sposób próbować zmyć plamę na śnieżnobiałej królewskiej koszulce – to w taki sposób jak dzisiaj. Real Madryt świeżo po pucharowej wtopie pojechał do Kraju Basków i przynajmniej częściowo zrehabilitował się w oczach kibiców. Rozwścieczony i rozdrażniony Real rzucił się na to biedne Alaves z taką zaciekłością, że w przerwie było już […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kiedyś ten moment musiał nadejść: porażka Milanu po bardzo słabej grze

Zero argumentów. AC Milan dzisiaj ugościł u siebie Atalantę Bergamo po królewsku, z tradycyjnym hasłem „nie zdejmujcie butów” oraz oprowadzeniem przyjezdnych po wszystkich pokojach. Tak słabego meczu lider Serie A w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a z drugiej strony – Atalanta potwierdziła, że niepowodzenia z pierwszej części ligi były wypadkiem przy pracy, a może […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Dzień drugich miejsc. Skoczkowie w Lahti, Maliszewska na gdańskim lodzie

Za każdym razem czegoś brakuje. W Zakopanem zadecydował jeden skok Andrzeja Stękały. Dziś Stękała latał znakomicie, ale w swojej pierwszej próbie gorzej zaprezentował się Dawid Kubacki. I ostatecznie nasi skoczkowie przegrali w konkursie drużynowym z Norwegami. Również druga była Natalia Maliszewska w mistrzostwach Europy w rywalizacji na 500 metrów  – swoim koronnym dystansie.  Znów jeden […]
23.01.2021