post Avatar

Opublikowane 19.03.2020 08:28 przez

redakcja

– Nic mi nie oddał, mimo że bardzo się tego dopominałem. Dzwoniłem do niego wiele razy, wysyłałem wiadomości. Przez miesiąc zero odzewu, milczał. Gdy minął termin spłaty, a on nie odpowiadał, zacząłem mieć duże wątpliwości, czy na pewno odzyskam pieniądze. W końcu zadzwonił do mnie i poprosił o wydłużenie terminu ze względu na swoje problemy – mówi na łamach „PS” Rafał Kosiec, który w maju 2019 roku udzielił Tomaszowi Hajcie ogromnej pożyczki z pieniędzy z ubezpieczenia (mówi się o 200 tysiącach złotych).

GAZETA WYBORCZA

Jak czas stracony przez pandemię wpłynie na kariery Lewandowskiego, Brzęczka, Grosickiego, Błaszczykowskiego? Analizuje Rafał Stec.

Kamil Grosicki
O ile odłożenie Euro 2020 może poniekąd sprzyjać – tak, to paradoks ponury, zmusza do delikatnego obracania każdym słowem – piłkarzom kontuzjowanym, o tyle piłkarzom dojrzałym grozi odebraniem ostatniej szansy. Ta uniwersalna zasada w Grosickiego uderza szczególnie dotkliwie, ponieważ zasuwa on jako skrzydłowy, czyli na pozycji, na której najtrudniej przechytrzyć upływ czasu. Gdy polegasz przede wszystkim na nagłych zrywach, mijasz przeciwników dzięki przyspieszeniu i szybkości, to nie znasz dnia ani godziny. W pewnym wieku naturalne predyspozycje mogą zniknąć niemal w każdej chwili.

Tymczasem Euro 2021 wystartuje już po jego 33. urodzinach. Nawiasem mówiąc, od trzydziestki zacznie się oddalać niebezpiecznie liczna grupa aktualnych kadrowiczów – obejmuje także Kamila Gli­ka, Grzegorza Krychowiaka, Mateusza Klicha, Macieja Rybusa, Artura Jędrzejczyka czy Thiago Cionka.

SUPER EXPRESS

Eugen Polanski w rozmowie z Jerzym Chwałkiem twierdzi, że Dietmar Hopp, właściciel Hoffenheim, uratuje świat. Polanskiemu już kiedyś pomógł.

Jak odebrałeś informację, że Dietmar Hopp nie chce sprzedać Trumpowi szczepionki?
– Obojętnie czego dotyczyłaby sprawa, to znając pana Hoppa, wiem, że jest człowiekiem, który chce pomagać wszystkim ludziom. Może w sytuacji, w jakiej znalazła się Europa, a nawet świat, ludzie zobaczą i docenią, ile on robi dla wszystkich.

Ty i twoja rodzina doświadczyliście na sobie jego pomocnej dłoni. Jak to było?
– Kiedy mój ojciec zachorował na raka jakieś trzy lata temu, to zwróciłem się do pana Hoppa o pomoc i tata natychmiast został przyjęty do specjalistycznego szpitala. Przypadek taty nie był bardzo ciężki, ale bezpośrednio po diagnozie mówiącej o nowotworze był to dla nas szok. Kuracja przyniosła efekty i tata jest zdrowy. Hopp zrobił wiele dla ludzi cierpiących na nowotwory. Wybudował dużą klinikę koło Hoffenheim, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Testują tam nowe metody leczenia, jakich w Niemczech jeszcze nie stosowano, wszystko po to, żeby pomóc ludziom.

Podobnie jak „GW”, „Super Express” także pisze o wygranych i przegranych sytuacji z koronawirusem. Pod chwytliwym tytułem o zabiciu marzeń Błaszczykowskiego.

Problem dotyczy przede wszystkim starszych graczy polskiej kadry. Nasz kapitan Robert Lewandowski będzie miał w przyszłym roku już 33 lata. W grupie doświadczonych graczy jest także kapitan Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski (35 l.). Wydaje się, że chiński wirus zabił jego marzenia o Euro. Był na dwóch poprzednich turniejach. W 2012 r. był kapitanem, strzelił gola w meczu z Rosja. W 2016 r. trafiał z Ukrainą i Szwajcarią, a w 1/4 finału nie wykorzystał rzutu karnego z Portugalią w konkursie jedenastek i pożegnaliśmy się z imprezą. W tym roku Błaszczykowski jest liderem Wisły, znajduje się w wybornej dyspozycji. Czy tak samo będzie w 2021 r.?

PRZEGLĄD SPORTOWY

Piłka przed i po koronawirusie, to mogą być dwie różne dyscypliny sportu. Jak zmieni się gra, którą znamy?

BANKRUCTWO KLUBÓW
Na razie zaczyna się po cichu, od informacji o kłopotach zespołów z niższych lig angielskich. Występujące w Conference National League (piąty poziom) Barnet było zmuszone rozstać się z 60 pracownikami, bo inaczej po prostu nie dałoby rady zachować płynności finansowej. A przecież nie trzeba było koronawirusa, by rok temu śmiertelnie zachorowało Bury FC. Dla Hartlepool United strata 25 tys. funtów w związku z przełożeniem domowego meczu jest jak odcięcie tlenu. Na sytuację narzekają też w Dover, a prezes czwartoligowego Walsall apeluje o wsparcie rządu, przestrzegając, że kluby będą upadać jeden po drugim. To jak z wirusem i jego początkami w Chinach – niby słychać, wiemy, że coś się dzieje, ale wydaje się, że to bardzo daleko, jakieś niższe ligi, małe kluby. Lada moment może dotyczyć potężniejszych graczy.

OBNIŻENIE PENSJI
Czy piłkarze zbiednieją, ilu z nich straci pracę? Dzisiejszy futbol obraca się wokół niewyobrażalnych pieniędzy i przy- musowa przerwa wywołana przez rozwijającą się namolnie chorobę nikomu nie jest na rękę. Wiele klubów, i to w bogatych ligach, chciałoby grać dalej, choćby i bez kibiców, ale grać – tak żeby mecze były transmitowane w telewizji, a ludzie je oglądali. Bez grania wpływy maleją, a biednieją wszyscy. Musi się to odbić także na zawodnikach, których pensje są wywindowane do niebotycznych wysokości. Nawet jeśli przekazują część zarobków na cele charytatywne, jak ostatnio zobowiązał się zrobić Paul Pogba z Manchesteru United, to bywa, że efekt i tak jest odwrotny od zamierzonego, bo są to bardzo drobne sumy w porównaniu z tym, jak wynagradzani są widzowie podziwiający zawodników. Futbol nie jest towarem pierwszej potrzeby, wobec kwarantanny bez pracy piłkarzy możemy się (z trudem…) obyć, w przeciwieństwie do kasjerek, piekarzy, farmaceutów. Kiedy Pogba mówi, że „w takich czasach wszyscy musimy się zjednoczyć”, to nie brzmi szczerze w kontekście tego, w jakiej bańce żyje jego środowisko.

Jak wygląda sytuacja w Arce Gdynia? Jakub Radomski rozmawia z jej prezesem Radomirem Sobczakiem.

To prawda, że piłkarze Arki nie dostali w terminie pensji za luty?
— Tak. Jednak w piątek doszło do spotkania z zawodnikami i wypracowaliśmy porozumienie. Niektórzy gracze dostaną całość pensji, inni jej część. Jesteśmy od wielu miesięcy w sytuacji kryzysowej, która się nasiliła, gdy władze miasta zdecydowały o zaprzestaniu finansowania Arki. To trudny czas, musimy go przetrwać. Nasz budżet jest zaciśnięty do granic możliwości i należy ograniczyć bieżące wypłaty do minimum. Miasto uzależnia ewentualny powrót do wspierania klubu od zmian właścicielskich. Rozmowy z potencjalnymi inwestorami są w toku.

Jeżeli nie zakończą się powodzeniem, miasto nie zmieni zdania?
— W tej chwili nie zanosi się na to. Rozmowy z miastem zostały zawieszone.

Arka znajduje się na pozycji spadkowej. Liga nie gra z powodu koronawirusa, klub w związku z tym na pewno notuje straty finansowe. Poza tym ciągle nie wiadomo, ile drużyn będzie spadać z ligi, gdyby nie udało się dograć sezonu. Myśli pan, że w takiej sytuacji ktoś wesprze klub?
— Wierzę, że tak, ale jednocześnie gram w Arce takimi kartami, jakie mam. Warunki zewnętrzne nie ułatwiają nam działania, ale nie przesądzałbym w tym momencie, że nie znajdziemy inwestora.

Tomasz Hajto pożyczył bardzo dużą sumę od Rafała Kośca zbierającego na operację wartą prawie milion złotych. Iza Koprowiak ujawnia szczegóły.

– Czy to prawda, że Tomasz Hajto pożyczył od pana 200 tysięcy złotych? – pytamy byłego piłkarza o historię, o której coraz głośniej mówi się w środowisku piłkarskim.

– Tak, jest mi winien pieniądze, ale kwoty wolałbym na razie nie ujawniać – rozpoczyna Kosiec. Panowie znają się ze wspólnej pracy w GKS Tychy z wiosny 2015 roku, gdzie Hajto był jego trenerem. Potem przekazał mu koszulki na licytację, którą Kosiec prowadził, by zebrać pieniądze na leczenie (…).

Kosiec informuje, że pożyczki udzielił Hajcie w maju 2019 roku i do tej pory były reprezentant Polski nie zwrócił mu z tej kwoty ani złotówki.

– Nic mi nie oddał, mimo że bardzo się tego dopominałem. Dzwoniłem do niego wiele razy, wysyłałem wiadomości. Przez miesiąc zero odzewu, milczał – opowiada. – Gdy minął termin spłaty, a on nie odpowiadał, zacząłem mieć duże wątpliwości, czy na pewno odzyskam pieniądze. W końcu zadzwonił do mnie i poprosił o wydłużenie terminu ze względu na swoje problemy – relacjonuje Kosiec.

Na tekst w krótkim oświadczeniu odpowiedział sam Hajto.

„W następstwie trudnej sytuacji osobistej, w jakiej się znalazłem, skorzystałem z pomocy finansowej Rafała Kośca. Zawarliśmy z Rafałem umowę obejmującą zarówno zasady udzielania pożyczki, jak i termin spłaty zobowiązania. W zależności od okoliczności na bieżąco aktualizowaliśmy nasze ustalenia. Pragnę zaznaczyć, że obecnie finalizuję wszelkie kwestie, które pozwolą zakończyć sprawę.”

Kluby zaczęły kalkulować, co komu bardziej się opłaca, trochę jak na wojnie – mówi „PS” Marek Papszun, komentując decyzję o odwołaniu meczu Rakowa ze Śląskiem w zeszły piątek.

Wasz wyjazd do Wrocławia był niepotrzebnym ryzykiem?
— Patrzę na to w inny sposób. Uważam się za człowieka odpowiedzialnego, który do wszystkiego podchodzi racjonalnie. Nie panikuję, ale także jestem ostrożny. Byliśmy, podobnie jak inne drużyny, skupieni w jednej grupie, razem trenowaliśmy. Inne zespoły też były w swoim gronie, ćwiczyły albo były w drodze na mecze. Dlatego, zachowując wszelkie zasady ostrożności, spokojnie mogliśmy rozegrać kolejkę w ostatni weekend. Nagle po jednej decyzji przerwaliśmy rozgrywki i puściliśmy zawodników do domu. Na boisku byłby kontakt między 22 piłkarzami, rezerwowymi i czwórką sędziów. Czy to taki wielki stan zagrożenia? W klubach i tak wszyscy przebywamy razem. Przecież od piątku, kiedy zawodnicy pojechali do siebie, to po drodze czy w sklepie mogli mieć kontakt z dziesiątkami innych osób. Wydaje mi się, że sygnały z niektórych klubów miały podtekst polityki piłkarskiej. Zaczęło się kalkulowanie: co komu bardziej się opłaca. Trochę jak na wojnie. Pojawiły się grupy, które chciały wykorzystać dezorganizację.

Przez lata pracował pan w niższych ligach. Przerwa wpłynie na finanse tych klubów?
— Niżej może być jeszcze gorzej. Uśrednijmy, że zarobki w ekstraklasie to ok. 20 tys. zł miesięcznie. Oczywiście rozmawiamy hipotetycznie. Jeśli apanaże spadną o 30%, to zawodnik zarobi ok. 14 tys. zł. Jeśli piłkarzowi z III ligi, który ma pensję na poziomie 2,5–3 tys. zł, zabierzemy 30%, to zostanie 1,8–2 tys. zł. W większości klubów trenuje się profesjonalnie, gracze nie mają dodatkowej pracy. Z czego będą żyć? Chłopaki z ekstraklasy sobie poradzą, nie zbiednieją, bo kwota, którą dostaną, i tak będzie spora. Sytuacja zawodników z niższych lig może być niezwykle trudna.

SPORT

Jak poradzić sobie w czasach wirusa, jakie rozwiązania wprowadzić, by złagodzić skutki przerwania, a może i skrócenia rozgrywek? Odpowiada Bartłomiej Laburda, specjalista prawa sportowego.

I. Umowy ze sponsorami

W związku z odwołaniem meczów lub ich przełożeniem, klub nie może świadczyć na rzecz swoich sponsorów usług polegających na udostępnieniu loży na mecze, ekspozycji reklam w trakcie meczów i wszelkich innych świadczeń związanych z dniem meczowym.

W związku z powyższym, w pierwszej kolejności konieczna jest analiza postanowień wszystkich obowiązujących umów, których stroną jest klub pod kątem postanowień i klauzul dotyczących „siły wyższej”, która to „siła wyższa” przez najbliższe miesiące będzie z pewnością najczęściej używanym przez wszystkich prawników zwrotem.

Jeżeli umowa zawiera klauzulę dotyczącą siły wyższej, należy oczywiście dokonać dokładnej analizy jej brzmienia, celem ustalenia jakie przypadki zostały przez strony wskazane jako „siła wyższa” i czy na przykład epidemie nie zostały pominięte albo wyłączone z katalogu przypadków traktowanych przez strony jako „siła wyższa”.

W sytuacji, w której brak jest jakichkolwiek zapisów w umowie dotyczących siły wyższej, a umowa podlega polskiemu prawu, pozostaje nam oczywiście art. 471 k.c., zgodnie z którym samo naruszenie zobowiązania przez dłużnika nie rodzi jeszcze jego odpowiedzialności kontraktowej, konieczne jest bowiem jeszcze to, aby naruszenie było spowodowane okolicznościami, za które dłużnik ponosi odpowiedzialność.

Maciek Grygierczyk w felietonie „Strach na peryferiach” o tym, że piłka w niższych ligach może zostać zmuszona do przejścia na amatorstwo.

W dobie koronawirusa – co zrozumiałe – zapominamy trochę o podstawie piramidy, czyli piłce półzawodowej, też jednak potrafiącej raz na jakiś czas być paliwem dla zamożniejszych, generującej perełki. Ktoś może powiedzieć, że te problemy jej tak bardzo nie dotyczą, skoro – no właśnie – znajduje się na peryferiach, do organizacji meczów częściej dokłada niż na nich zarabia, a drużynę seniorów opiera nie na kontraktach, a kartach amatora, jakichś umowach zlecenie, z których zapewne teraz będzie można się względnie suchą stopą wykręcić. Zamieniłem niedawno kilka zdań z prezesem klubu czwartoligowego. Mówił wprost: uregulujemy jedną trzecią marca, no bo za co tu płacić? Za siedzenie w domu?

W długi te wszystkie mniejsze kluby z powodu koronawirusa raczej nie popadną. Pytanie, co czeka je jutro i czy coś dobrego. Ale zastanowić się warto, co tu jest dobre, a co złe. I czy ten rynek jakoś nie zdefiniuje się po nowemu. Nie wiem, czy na lepsze, ale może zdrowsze.

Kalendarz piłkarski za rok? Totalnie przeładowany.

16-zespołowe Klubowe Mistrzostwa Świata – to już przesądzone – nie odbędą się w zakładanym terminie. Kiedy turniej zostanie rozegrany? Tego nie wiadomo, ale najbardziej realnym rozwiązaniem jest przesunięcie go o rok. Widać jak na dłoni, że kompromis jest potrzebny, a UEFA – wobec zaistniałej sytuacji i przełożenia mistrzostw Europy – być może będzie musiała pójść na ustępstwa i jednak wyśle na KMŚ 2022 najlepsze zespoły Ligi Mistrzów. To o tyle ważne, że wiosną przyszłego roku miały rozpocząć się eliminacje do katarskiego mundialu, a w związku z przełożeniem Euro przesunięty zostanie start kwalifikacji.

– Trzeba pamiętać, że w przyszłym roku kalendarz będzie jeszcze bardziej przeładowany, bo w czerwcu odbędzie się turniej, a zaraz potem, jesienią, wystartują eliminacje mistrzostw świata – podkreślił w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Ibrahimović ma dość Milanu. Uciekł przed koronawirusem do Szwecji, a w klubie denerwują go chaos i personalne układy.

Włoskie i szwedzkie media piszą, że Zlatan ma przeczekać pandemię w rodzinnym kraju i podjąć decyzję, co dalej. Ale jaki ma wybór? Milan pozbył się Bobana, który Ibrahimovicia do klubu ściągnął, ma odejść Maldini, zaprzyjaźniony z Bobanem i też w ten transfer mocno zaangażowany (na oficjalnej prezentacji to oni byli razem z piłkarzem). Oczekuje się zwolnienia trenera Piolego, który bardzo stawiał na „Ibrę”. Przejął zespół w trybie awaryjnym i nie należy go oceniać pod kątem końcowego wyniku, ale za pracę wykonaną w trudnych warunkach. Mimo to postawiono przed nim zadanie zajęcia miejsca w europejskich pucharach lub wygrania Pucharu Włoch. Gazidis oficjalnie twierdzi, że ma do Piolego zaufanie, co nazwano w Italii „kłamstwem dyplomatycznym”. Jednocześnie negocjuje bowiem z Niemcem Ralfem Rangnickiem z RB Lipsk, oferując mu szerokie kompetencje trenera i dyrektora sportowego. Rangnick jeszcze nie został zatrudniony, a sporządził już listę 15 piłkarzy, których chce mieć w Milanie i zapowiada tworzenie nowego, młodego zespołu. Dodajmy do tego złe relacje Ibrahimovicia z Gazidisem, więc na co ma liczyć piłkarz, który w październiku ukończy 39 lat? Chciał dobrze, pomógł klubowi jak potrafił, za to mu chwała, ale tkwić w tym nie ma sensu.

Coraz mniej czasu na ukończenie stadionu Rakowa Częstochowa. Czy wyłonienie firmy, która dokona modernizacji wysłużonego obiektu nie nastąpiło jednak trochę za późno?

Kibicom Rakowa pozostaje wierzyć, że pandemia koronawirusa nie storpeduje planów przebudowy stadionu. – Mam nadzieję, że problem koronawirusa nie skomplikuje zanadto sytuacji. Oczywiście, gdyby była decyzja o generalnym zamknięciu urzędów, mogłoby to wpłynąć na bieg i procedowanie spraw w najbliższym okresie, a więc potencjalnie także na proces inwestycyjny – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego urzędu miasta.

Aby Raków otrzymał licencję musi zacząć się przebudowa obiektu. Czasu – niezależnie od tego, kiedy zacznie się nowy sezon – nie pozostaje jednak wiele. W najbardziej optymistycznym scenariuszu rundę wiosenną następnego sezonu Raków rozegra na zmodernizowanym obiekcie. O ile oczywiście otrzyma on licencję na grę. Ostatnie lata w Częstochowie pokazały, do jakiej sytuacji doprowadziła ociężałość w decyzjach i zaniechanie ze strony władz miasta. Gdyby od razu miasto zadecydowało o małej rozbudowie obiektu, by dostosować go do wymogów ekstraklasy, prawdopodobnie nie trzeba by było organizować żadnych wyjazdów do Bełchatowa, tylko Raków już teraz mógłby spokojnie czekać na rozwój wypadków. Jednak kibice i włodarze patrzą na tę sytuację z ogromnym niepokojem i równie wielką wiarą, że lata walki o stadion zakończą się choć częściowym happy endem.

fot. FotoPyK

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 19
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sibik Sibik
Sibik Sibik

Wielki Gianni Versace. Żenujący typ, który kiedyś szpanował kasą, a teraz musi pożyczać. Powinien zniknąć z przestrzeni publicznej.

Pan Miyagi
Pan Miyagi

Gianni, jak powszechnie wiadomo, ma potężny problem z hazardem, całe wieczory spędza przy maszynach w Casinie w Siemianowicach Śląskich. Pożyczony pijondz już dawno poszedł w p%#$zdu…

Placzul
Placzul

I pomyśleć, że gość reklamuje etoto

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun

Jest hazardzista. Hazardzista na tyle inteligentnym, że maskuje ile może swoje problemy i nikt mu nie pomoże. A za tym idzie utrata środków pieniężnych dla niektórych w niewyobrażalnych rozmiarach. Ale uzależnienie to choroba. Nazywanie idiota uzaleznionego jest tak płytkie jak wysmiewanie dziecka z zespołem downa. Ale nie jest zabronione więc śmiało.

Placzul
Placzul

Hajto PDW

Tomek Hajto
Tomek Hajto

Ja powiem tak, tłumaczyłem Rafałowi że nie moja wina. Rynek mamy jaki mamy, umówiłem się z nim na spłatę zadłużenia na Marzec, tak. I dalej co? I chuj, koronawirus przyszedł, granice z Niemcami mi zamknęli, już mi dwa transporty pod Zgorzelcem stoją. Tak że trochę wyrozumiałości, bo ja jako handlarz-przedsiębiorca również tracę w obecnej sytuacji, tak?

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Nie spłaca długów, łamie linię…

Swoją drogą ciekawe jest to, że facet grał trochę na tym zachodzie i sobie nie ogarnął finansów? Zawsze mnie to zastanawia – gra taki piłkarz w skali europejskiej przeciętny w lidze top 5 i czy jest w stanie z tej kasy potem w miarę bezpiecznie żyć. W sensie że to leży sobie w banku, nie ruszam tego za bardzo, żyję na co dzień z czegoś innego a ta górka z piłki jest zabezpieczeniem. Czy oni wszystko to przepalają na wysoki poziom życia, hazard, nietrafione „biznesy” i właściwie zerują licznik, tyle że wchodzą w zycie jako 40 latkowie tyle że bez żadnego sensownego zawodowego doświadczenia w czymkolwiek… Z tego co widzę to chyba może jednemu na sto udaje się ogarnąć po karierze…

Placzul
Placzul

Piłkarze tak mają, słyszałem, że taki Furtok ma milionowe długi i tez jest uzależniony od hazardu i alkoholu.

Sir Benett
Sir Benett

A kto ich nauczy zarządzania finansami? Większość to prości ludzie z prostych domów gdzie żyło się z dnia na dzień. Same pieniądze bez zaplecza w postaci wykształcenia, doświadczenia, planu na życie, zdrowego rozsądku nie znaczą za wiele. Dodatkowo dość jest na świecie cwaniaków dla których wydoić takiego sportowego dorobkiewicza to jak splunąć.
Jest takie powiedzenie „garnitur leży dobrze na chamie dopiero w trzecim pokoleniu”. Nagłe podniesienie standardu życia nie sprawi, że wyzbędziesz się złych nawyków i nabierzesz ogłady. Dlatego właśnie szybki pieniądz równie szybko znika.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Szybko się nauczą oszczędzać jak im koronawirus w dłuższej perspektywie dokona dewaluacji pensji na bardziej adekwatne – czyli jakiś nieduży procent tego co obecnie. Nagle będzie się okazywało że 18-latek po 2 meczach w ekstraklasie już nie kupi sportowego auta za kilka pensji i nie będzie się dało wydać tysięcy złotych na (często dość pedalskie) ciuchy. A może i za rzetelne granie w piłkę się w końcu zabiorą.

Michael
Michael

Wypływa całe gówno co za gościem jest Hajto.
Generalnie ja to widziałem, bo miałem znajomego w kasynie i opowiadał ile razy tam widział Tomusia i jak jaśnie Pan traktował obsługę. Inna sprawa, że pożyczać 200k dla takiego człowieka, to też lekka nieodpowiedzialność, ale nie krytykuje go, chciał po prostu zarobić na pożyczce w potrzebie.

ViteQ
ViteQ

Iza Koprowiak ujawnia szczegóły? Ehh, niszczy kolejnego dobrego chłopaka

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Zakolasty jakos to wyjasni.

mastodont
mastodont

W Krakowie Hajto ma takie długi z kasyn, że nie zbliża się do tego miasta. Gdyby nie to, że cała wierchuszka krakowskiej gangsterki siedzi lub się ukrywa to w końcu ktoś by go wreszcie zastrzelił

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo

– Wujek, a za rok mogę pojechać na Euro?
– Jasne, Kubuś.

DZIERZAN
DZIERZAN

#wykopmyhajtezpolskiejpilki

Wysek1488
Wysek1488

Z jednej strony, pożyczanie więcej niż 5zł temu panu, może świadczyć o co najmniej naiwności.
Z drugiej strony, odnoszę wrażenie że ataki na tego buca nasiliły się jak śmiał śmieć wypomnieć pewnemu nadprezesowi, że pewien nadtrener był zamieszany w korupcję 😀

ronnie3000
ronnie3000

Stan zaproponuj mu 100pln w żetonach żeby przyszedł do HajtoParku! Na bank nie odmówi

CHwala Wam Dzielni Policjanci
CHwala Wam Dzielni Policjanci

Jakim to trzeba być idiotą żeby hazardziście hajs pożyczyć…

Kanał Sportowy
31.03.2020

Zebranie Zarządu – LIVE charytatywny Kanału Sportowego

Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Michał Pol i Krzysztof Stanowski zapraszają na ZEBRANIE ZARZĄDU – czyli charytatywny LIVE z donejtami i telefonami do studia!
31.03.2020
Inne sporty
31.03.2020

Już niedługo w twoim domu… Chicago Bulls Michaela Jordana

Jesteś dzieckiem lat dziewięćdziesiątych? Tęsknisz za czasami, kiedy koszykówka wzbudzała w tobie wielką ekscytację? Chcesz przekonać swoje nadaktywne dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu, aby wreszcie zostało w domu? A może po prostu przepadasz za sportem, tym najwyższego sortu? Jeśli na którekolwiek z wymienionych wyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to chyba mamy coś dla ciebie… […]
31.03.2020
Hiszpania
31.03.2020

W Barcelonie kryzys podczas kryzysu. O co chodziło?

W Barcelonie wiosny bywają gorące. Pogoda to jedno, piłka to drugie. Nie dość, że śródziemnomorski klimat sprzyja przyjemnej aurze, to jeszcze na wiosnę piłkarze Dumy Katalonii rok w rok, od wielu lat, rozgrywają najważniejsze mecze i zdobywają najważniejsze trofea. Jakoś w tym marcowym okresie zazwyczaj to wszystko się rozpoczyna. Tym razem też jest gorąco, ale […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

QUIZ. Kto zasiedział się w Ekstraklasie?

Kilka dni temu spodobał wam się quiz, w którym musieliście wymienić obcokrajowców z największą liczbą goli w Ekstraklasie, więc dziś postanowiliśmy pójść krok dalej. Tym razem waszym zadaniem jest wymienienie zagranicznych graczy, którzy w naszej lidze zagrali przynajmniej 100 razy. Jasne, zazwyczaj było tak, że jeśli ktoś był dobry, to szybko stąd czmychał, ale trochę […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

„W Siedlcach mówiono, że jest dziwny. A on po prostu więcej trenował”

Pół roku w Pogoni Siedlce. Rok w Podbeskidziu. Powołanie do reprezentacji Michniewicza tuż przed samym Euro, debiut na turnieju, potem tylko jeden opuszczony mecz w Ekstraklasie po transferze do Śląska. Kariera Przemysława Płachety pędzi bardzo szybko, być może jeszcze szybciej niż on na boisku – cztery z dziesięciu czołowych sprintów w sezonie 19/20 są jego […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Kondycja zamknięta w areszcie domowym

Wracamy do gry! Liga startuje! Otwórzmy stadiony, wypełnijmy trybuny i zacznijmy igrzyska. Ale zaraz. Możemy? Tak bez przygotowania? Nawet nie z marszu, a prosto z kanapy? Słyszymy coraz to nowsze terminy powrotu do gry w piłkę i choć wiemy, że ci, którzy podają daty w promieniu najbliższych kilku tygodni mocno fantazjują, to zadajemy jedno pytanie. […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

„Odpowiadam na wszystkie kłamstwa”, czyli Kaszowski odpowiada na list Kałuży

Dzieje się w Gliwicach. Ustalmy chronologię.  26 marca, czwartek – dostajemy informację, że Piast zwalnia część pracowników działu administracyjnego, a w tym nazywanego legendą klubu Jarosława Kaszowskiego.  28 marca, sobota – publikujemy wywiad z Jarosławem Kaszowskim, w którym przedstawia szczegóły zwolnienia z Piasta i ostro krytykuje władze klubu – „Prezes Żelem nie lubi ludzi. Nigdy […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Ekstraklasa apeluje do PZPN: pozwólcie obciąć pensje

„Ekstraklasa S.A. w imieniu 16 klubów uczestniczących w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwróciła się do PZPN o pilne przyjęcie przez zarząd Związku uchwały w sprawie zasad zmniejszenia wynagrodzeń zawodników” – czytamy na stronie ekstraklasa.org. Co to oznacza? Cóż, wygląda na to, że – w najwyższym skrócie – rozpoczyna się kolejna odsłona wojenki między klubami i związkiem. […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Niemcy wychodzą przed szereg: Bundesliga chce wystartować od maja

Większość światowych lig powoli godzi się z tym, że prawdopodobnie nie uda się dokończyć rozgrywek do 30 czerwca. Bardziej niż o planach ewentualnego powrotu myśli się o tym, jak sprawiedliwie rozstrzygnąć przerwany sezon. Z tego schematu wyłamują się Niemcy. Dziś odbyła się konferencja prasowa z Christianem Seifertem, prezesem DFL, niemieckiej federacji, na której ogłoszono istotne […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Sytuacja nie jest łatwa dla kogokolwiek. Jeśli dalej tak będzie, liczba firm, które padną porazi skalą, jakiej za naszego życia nie zaznaliśmy. Pospinanie budżetu – na każdym poziomie: domu, zakładu pracy, całego państwa – stanie się niezwykle trudne i chyba wszyscy musimy pogodzić się z myślą, że coś się na pewien czas skończyło. Potem oczywiście […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Jak obniżać pensje? Zagłębie Sosnowiec przykładem dla innych klubów

Powiększa się grono pierwszoligowców, którzy zdecydowali się na obniżki wynagrodzeń. Do Miedzi Legnica i Warty Poznań dołączyło dziś Zagłębie Sosnowiec. Dlaczego wyróżniamy akurat ten klub? Bo przedstawił on najbardziej rozsądny i sprawiedliwy sposób na cięcia, jaki widzieliśmy. Pensje obniżono proporcjonalnie do ich wysokości, a w przypadku najmłodszych oraz pracowników administracji, cięć nie będzie wcale. Marcin […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Trenerzy reprezentacji obniżają swoje pensje o połowę

Obniżki, obniżki, obniżki. Nie wszyscy się kłócą, nie wszyscy się dziwią, niektórzy podchodzą do sytuacji z pełnym zrozumieniem. Dzisiaj zapadła decyzja, że trenerzy reprezentacji narodowych – z Jerzym Brzęczkiem i jego sztabem na czele – przez następne cztery miesiące (za kwiecień, maj, czerwiec i lipiec) będą otrzymywać mniejsze wynagrodzenie, niektórzy mniejsze nawet o połowę. Co […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Absolutny hit! Custom Bet na Heroes III w eWinner!

Chyba nie znajdziemy osoby, która nie zna tej kultowej gry! Heroes III to żywa legenda, gra, która mimo upływu lat cieszy się ogromną popularnością. Rzesza fanów ciągle się powiększa, a wśród nich znajdziemy nawet… Jakuba Błaszczykowskiego! Tak jest, legenda polskiej piłki przyznała, że potrafi zarwać nockę w poszukiwaniu artefaktów. Wszystkich miłośników tej kultowej gry ucieszy […]
31.03.2020
Anglia
31.03.2020

Kolejna idiotyczna afera w kolekcji Jacka Grealisha

Wydawało się, że Jack Grealish etap wywoływania kretyńskich afer ma już dawno za sobą. Anglik powrócił z Aston Villą do Premier League, grał naprawdę nieźle i wszystko wskazywało na to, że się – mówiąc krótko – ogarnął. No ale jeśli ktoś ma siano w głowie, to niestety trudno zastąpić je rozumem. Grealish zaledwie kilka dni […]
31.03.2020
Weszło
31.03.2020

Widłak: Co z amp futbolowym EURO? Czas na decyzje do końca maja

Gdy w październiku 2011 roku w Polsce szykowano się do pierwszych treningów w amp futbolu, nikt nie wiedział nawet, czy powstanie reprezentacja, a co dopiero uda się z nią wyjechać na EURO czy mistrzostwa świata. Dzisiaj zawodników wspierają Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek czy nawet prezydent Andrzej Duda, a transmisję przeprowadzoną w TVP Sport z ich […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Zakłady over/under – jak obstawiać?

Zapowiada nam się prawdziwy festiwal bramkowy – kto z nas nie słyszał takiego zdania z ust komentatorów? Czasami idzie to też w drugim kierunku i słyszymy, że goli nie ma co się spodziewać. Przede wszystkim jednak na tym, czy bramki padną czy nie, można zarobić. W jaki sposób? Obstawiając zakładu typu over/under u legalnych bukmacherów. […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Kolejny powrót Marcina Najmana? Postaw na to w BETFANIE!

Niestrudzony fighter, niepokonany wojownik, ikona polskich sportów walki. Tymi słowami na pewno nie opiszemy Marcina Najmana, ale co by nie mówić, wielu bardziej rozpoznawalnych postaci w tym środowisku nie znajdziemy. A że swoją popularność zawdzięcza słynnemu odklepywaniu? Co poradzić… Najman wróci do klatki? Ringu? Gdziekolwiek? Postaw na kolejną walkę „legendy” MMA w BETFANIE! Kolejna porażka […]
31.03.2020
Bukmacherka
31.03.2020

Obstawiaj CS:GO ESL Pro League w Totolotku!

Trzy mecze, potrójny zysk! Przed nami kolejny dzień promocji #GRAMzDOMU w Totolotku. Ten legalny bukmacher oferuje nam dziś spotkania ESL Pro League w Counter Strike’u oraz mecz Szachtara z Yunostem w hokejowych mistrzostwach Białorusi. Stawiając na faworytów tych spotkań otrzymamy kurs aż 3,56! Marzec dobiega końca, więc warto zamknąć miesiąc efektowną wygraną! Legalny bukmacher Totolotek […]
31.03.2020