post Avatar

Opublikowane 09.03.2020 17:33 przez

Damian Smyk

Dopóki nie mamy oficjalnych informacji od władz administracyjnych, to organizacyjnie przygotowujemy się do meczu Lech – Legia normalnie. Musimy to robić, nawet jeśli istnieje ryzyko, że na mecz nie będziemy mogli wpuścić kibiców. Oczywiście jesteśmy gotowi na scenariusz, że w sobotę będziemy musieli sobie radzić bez naszych fanów. Albo na scenariusz, że mecz zostanie rozegrany w innym terminie. Natomiast na moment, w którym rozmawiamy, czyli w poniedziałek około 16:00 – Lech jest gotowy, by grać normalnie – mówi Maciej Henszel, rzecznik Lecha Poznań.

Największa piłkarska impreza masowa ma się odbyć w sobotę w Poznaniu. Odbędzie się?

Tego nie wiemy. Oczywiście mecz Lecha z Legią cieszy się największym zainteresowaniem kibiców piłkarskich w kraju, natomiast z naszych informacji wynika, że nie będziemy traktowani w sposób wyjątkowy. Jeśli mecze odbędą się bez udziału publiczności to wszystkie, a nie tylko ten w Poznaniu.

Ale na dziś szykujecie się do tego spotkania tak, jakby miało być rozegrane normalnie?

Dopóki nie mamy oficjalnych informacji od władz administracyjnych, to tak. Musimy to robić, nawet jeśli istnieje ryzyko, że na mecz nie będziemy mogli wpuścić kibiców. Oczywiście jesteśmy gotowi na scenariusz, że w sobotę będziemy musieli sobie radzić bez naszych fanów. Albo na scenariusz, że mecz zostanie rozegrany w innym terminie. Natomiast na moment, w którym rozmawiamy, czyli w poniedziałek około 16:00 – Lech jest gotowy, by grać normalnie.

Ile sprzedaliście biletów?

Mamy około 23 tysiące uprawnionych osób do wejścia na stadion. Jeśli dynamika sprzedaży by się utrzymała, to spodziewalibyśmy się ponad 30 tysięcy sprzedanych wejściówek.

30 tysięcy, dzień meczowy z Legią… Czyli przychód na poziomie półtora, dwóch milionów złotych.

Jeśli ktoś sprawnie sobie to wszystko pomnoży, to faktycznie o takich pieniądzach jest mowa.

Rozważaliście już scenariusze wynagrodzenia tego jakoś kibicom na wypadek, gdyby mecz w sobotę faktycznie musiałby się odbyć bez publiczności?

Rozmawialiśmy o tym w klubie i mamy kilka możliwych rozwiązań na taki wypadek. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by nikt nie czuł się poszkodowany. Oczywiście jeśli mecz zostałby przeniesiony na inny termin, to bilety zachowałyby ważność i kibice mogliby wejść na to spotkanie w przyszłości. Wiemy jaka jest sytuacja, rozumiemy naszych fanów i nie chcemy, by przez decyzję niezależną od nas mogli być stratni.

A jeśli mecz z Legią zostanie rozegrany w normalnych trybie, to planujecie zorganizować jakieś szczególne środki bezpieczeństwa?

Wówczas będziemy apelować do kibiców, którzy źle się czują, mają gorączkę, kaszel czy inne symptomy zarażeniem koronawirusem, by zostali jednak w domach. Ponadto chcemy przeprowadzić szybką kampanię profilaktyczną, informować o zagrożeniu, środkach zapobiegawczych, wspomagać odpowiednie służby zajmujące się sprawami zdrowia i bezpieczeństwa.

Pewne kroki podjęliście jako klub już wcześniej.

Zgadza się. Po meczu z Górnikiem poprosiliśmy piłkarzy, by nie zbijali piątek z dziećmi na sektorze rodzinnym, zawodnicy jedynie pomachali naszym najmłodszym kibicom i udali się do szatni. Nasi lekarze mieli też spotkanie z piłkarzami i przedstawili im profilaktykę przed koronawirusem, powiedzieli im o tym, by nie podróżowali w czasie wolnym – zwłaszcza zagranicę. O to samo poprosiliśmy za ich pośrednictwem ich rodziny – jeśli żona czy rodzice któregoś z naszych zagranicznych zawodników mieliby przyjechać na kilka dni, to lepiej, żeby zostali w domu i nie narażali na ryzyko ani siebie, ani piłkarzy, ani innych osób.

Czyli czekamy?

Tak, czekamy na rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z ludźmi odpowiedzialnymi za polski sport. Jeśli będziemy mieli oficjalne komunikaty, to wówczas będziemy działać. Choć i tak już to robimy. Natomiast na ten moment wszystko organizujemy tak, jakbyśmy w sobotę rozgrywali mecz przy otwartym stadionie.

Opublikowane 09.03.2020 17:33 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 37
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Jeśli mecze bez publiczności to chyba tym bardziej pozammykane kina, teatry, odwołane koncerty, zamknięte restauracje, zamknięte kościoły, dworce, lotniska. Wszędzie tam to duże skupiska ludzi i zwiększone możliwości zarażenia się wirusem. Zwłaszcza że to zazwyczaj zamknięte pomieszczenia, gdzie możliwość złapania wirusa się potęguje. Bo na razie słyszę tylko , że to stadiony mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Niemcy, czy Anglia jak na razie mają większe kłopoty z tą epidemią, ale takich restrykcji na razie nie wprowadzają.

nieobiektywny
nieobiektywny

Poczekaj jeszcze 3-4 dni.

oglądam piłkę nożną dla beki
oglądam piłkę nożną dla beki

Wiesz, to że ktoś nie traktuje problemu poważnie, nie znaczy że my nie musimy. Poza tym, dworce, lotniska, nawet galerie handlowe mają funkcje logistyczne. Kościoły też, choć nie chcę wchodzić w wojenkę o podłożu teologicznym. Natomiast koncerty, kina, stadiony oraz teatry to jednak są rzeczy nieważne. I jeżeli będzie trzeba je zamknąć – to niech je zamykają.

dex_pl
dex_pl

Z ciekawości – jaką to „funkcję logistyczną” spełniają kościoły? Rozumiem szpitale (położnicze), rozumiem kostnice i cmentarze. Ale kościoły? 😀
(chyba nie warto liczyć pielgrzymek – choć to jedyna opcja, która mi przyszła na myśl – ale to trochę nie ta pora)
Chyba, że źle rozumiem pojęcie funkcja logistyczna.

szmaja
szmaja

Logistyczna funkcja kościoła jest taka, że to cyrk na kółkach, a stada baranów za nim ślepo idą.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Tej! To tak jak z marksizmem!

Jacek
Jacek

Masz racje stawiam tu znak rownosci

Normalny człowiek
Normalny człowiek

Problem w tym, że msza czy projekcja filmu w kinie to nie imprezy masowe i nie podlegają ustawie o imprezach masowych.

Ted
Ted

Na meczu ligowym zazwyczaj jest młodsza publiczność, niż na mszy w kościele. W Kościele, kinie, teatrze, centrum handlowym mogą przebywać tłumy anonimowych ludzi. Na meczu ekstraklasy biletu nie kupisz bez karty kibica lub dowodu osobistego. Czyli w razie czego można w miarę łatwo każdego namierzyć.
Dworce, lotniska to też duże skupiska ludzi. Tłok w metrze, tramwaju, autobusie to potencjalnie dużo większe ryzyko zarażenia się od przypadkowej osoby niż na meczu ligowym. Na meczu zazwyczaj najbliższych widzów znam , bo każdy ma swoją miejscówkę, widzicie się co mecz ligowy. Czasem nawet jesteście ze sobą po imieniu. Dlatego nie kupuję tego zakazu rozgrywania meczy bez kibiców.
Poza tym to wszystko jedna wielka ściema.
Gdyby nasz rząd miał jaja i rzeczywiście tak dbał o zdrowie Polaków, jak deklaruje, to wprowadziłby na miesiąc stan wyjątkowy. Zamknięto by na miesiąc wszystkie szkoły, uczelnie, kina, kawiarnie, teatry, dyskoteki, kościoły centra handlowe, lotniska, dworce, wiece wyborcze. Ograniczono by do minimum możliwość podróży i przemieszczania się ludzi w obrębie kraju. Zamknięto by granicę, a każdy wjeżdżający do Polski byłby poddany przymusowej minimum 20 dniowej kwarantannie.
Wtedy rzeczywiście ograniczono by do minimum możliwość rozwoju epidemii tego wirusa w naszym kraju. W ten sposób można by wyłapać wszystkie osoby zarażone. I za miesiąc Polska była by wolna od tego wirusa. Po miesiącu ruch na granicach dalej byłby ograniczony, dopóki w Europie i na świecie nie opanowano by epidemii. I każdy wjeżdżający poddany byłby dalej obowiązkowej kwarantannie.
Tylko, że w roku wyborczym takie posunięcie rządu i prezydenta nie przysporzyło by im wielu zwolenników. Na pewno stracili by część poparcia. Każda taka kryzysowa sytuacja odbija się na rządzących. A ograniczenie swobód obywatelskich , nawet w szczytnym celu spowodowało by spadek poparcia. SLD przerabiało ten temat podczas powodzi tysiąclecia. I za chwilkę przegrało wybory.
Dlatego uważam, że mecze bez widzów to hipokryzja władzy, która chce pokazać, że coś robi. Sport stał się w obecnej chwili taką ofiarą gry politycznej rządzących. Tam, gdzie rzeczywiście możliwość zakażenia się wirusem jest stosunkowo duża, nie robi się nic.

Normalny człowiek
Normalny człowiek

Do tego tramwajami podróżują też ludzie chorzy (do lekarza, do apteki) a na mecze raczej chorzy nie chodzą szczególnie zimą.

AGnorthwest
AGnorthwest

Z takiego zalozenia wyszli Włosi 2 tyg temu
Twoje argumenty sa z dupy!!

marcin
marcin

dla mnie ważniejszy jest stadion niż kościół , skupisko to skupisko,nie można dzielić na huj wie jakie, jak ma być zamknięte to wszystko i bez wyjątku

AmberMozart
AmberMozart

kościołów nie moga. gdzie by wtedy rząd prowadził agitacje wyborczą?

tencowie
tencowie

Widać, że do kościoła nie chodzisz, ze piszesz takie pierdoły.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Słyszałeś smyku o wynalazku telewizji i TVPiS?

Dr.Alban
Dr.Alban

Zwłaszcza że to zazwyczaj zamknięte pomieszczenia, gdzie możliwość złapania wirusa się potęguje. – Tak napisałeś , a wirus nie rozprzestrzenia się w ten sposób . Wirus nie krąży w powietrzu tylko roznosi się drogą kropelkową , czyli w tym zamkniętym pomieszczeniu musi ktoś kichnąć w twoim kierunku , ok jeden mit obalony , czas na drugi , wirus sam w sobie nie jest ciałem , jest to tylko informacja genetyczna która w połączeniu z naszym białkiem koduje ją na nowo i dopiero potem komórka taka mutuje , następny mit obalony , ok teraz czas na najważniejsze , jeśli jesteś zdrowy i nie za stary to po zarażeniu tym słynnym wirusem nie umrzesz , ale niestety zgadzam się co do tego , że trzeba unikać teraz dużych skupisk ludzkich .

qdlaty81
qdlaty81

Czyli lepiej zsmknąć koscioly, tam wiecej starszych ludzi

Normalny człowiek
Normalny człowiek

Bo są normalni. Kto z gorączką idzie na mecz?
Ludzie chorzy leżą w domu ewentualnie jak muszą skądś wrócić (samolotem, autokarem czy samochodem) to wracają ale nikt z gorączką nie chodzi na mecze jeszcze zimą..

Jack
Jack

Niech grają i tak teczowi będą rozjechani. Jak z Piastem nie istnieli, w końcu to slabeusze.

CHwala Wam Dzielni Policjanci
CHwala Wam Dzielni Policjanci

A widziałeś mecz i statystyki?

Aerth
Aerth

Puścił sobie z odtworzenia mecz jesienny i udaje, że to były dokładnie te same spotkania.

Jeżeli Legia to słabeusze to jak określić jego Piasta, który w tabeli traci 8 punktów i to pomimo dwóch wygranych w bezpośrednich meczach? Co powiedzieć o Cracovii, która traci 9 punktów i przegrała z Legią oba mecze? Co o Lechu, który też traci 9 i na razie ma z Legią jedną porażkę?

O drużyny tracące do „słabej” Legii dwucyfrową liczbę punktów już nawet nie pytam

Grażyna
Grażyna

Dzisiaj wolne w Macu masz pedale?

PhoenixLk
PhoenixLk

hej – są na tym forum osoby, które tęsknią za twoją profilową fotką… Czyżby w solarium zabrakło instrukcji, jak wstawić zdjęcie na weszlackie konto?

nieobiektywny
nieobiektywny

Zakładam z dużą dozą prawdopodobieństwa, że najbliższe kolejki rozegrane zostaną bez udziału publiczności. O ile wogle zostaną rozegrane.

Pelikan Gumofilce
Pelikan Gumofilce

Kurwa w jakim kraju ja żyje, klikanaście przypadków zakażeń wirusem lżejszym od grypy na który umierają głównie stare baby a cała Polska dostaje pierdolca

Maciej
Maciej

Problem jest tylko taki ,że nie ma jeszcze leku na ten wirus. A jak jakąś ‚starą babę’ zarazisz w swojej rodzinie np. matke, babcie lub kogokolwiek i ona umrze to wtedy przejrzysz na oczy.

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa

Na różne inne powikłania też nie ma.
W Polsce średnio rocznie na zapalenie płuc umeira 12 tys ludzi. Wychodzi ok 1000 na miesiąc.
Czy ktoś robi z tego taką paranoję jak w przypadku tego wirusa?
Przecież na świecie zaraziło się 90 tys ludzi głównie w ponad 1.4mld Chinach!
Zresztą wyleczono już prawie 50 tys.

Nie popadajmy w paranoję, ale oczywiście kościołów w naszym zacofanym kraju nie zamkną bo nie…..

michael
michael

Typowy ignorant, który patrzy tylko na czubek własnego nosa. „Stare baby” to nie ludzie?

psitas
psitas

Tak stare baby umierają, że w Chinach zmarło kilku 30-letnich lekarzy

Koronawirus
Koronawirus

W twoim wypadku, zrobię wyjątek. Dzisiaj mam ochotę na Ciebie!!

Jan Diabeł 2
Jan Diabeł 2

Nie wiem czy pozamykają stadiony ale rozpierdala mnie lekceważenie wszystkiego przez polaczków bo piłki nie będą mogli oglądać na żywo. Szkoda kurwa, że na stadiony nie chodzicie jak są otwarte. Rozprzestrzenienie się tego gówna na cały kraj to dużo większe straty w dalszej perspektywie. Zaraz wakacje, a ludzie będą siedzieć w domach jak we Włoszech. Jeżeli jest szansa nie doprowadzić do takiego syfu jak we Włoszech to zamykać stadiony. I kościoły, i kina i co tam jeszcze płaczecie też głupie chuje.

Ted
Ted

Na meczu ligowym zazwyczaj jest młodsza publiczność, niż na mszy w kościele. W Kościele, kinie, teatrze, centrum handlowym mogą przebywać tłumy anonimowych ludzi. Na meczu ekstraklasy biletu nie kupisz bez karty kibica lub dowodu osobistego. Czyli w razie czego można w miarę łatwo każdego namierzyć.
Dworce, lotniska to też duże skupiska ludzi. Tłok w metrze, tramwaju, autobusie to potencjalnie dużo większe ryzyko zarażenia się od przypadkowej osoby niż na meczu ligowym. Na meczu zazwyczaj najbliższych widzów znam , bo każdy ma swoją miejscówkę, widzicie się co mecz ligowy. Czasem nawet jesteście ze sobą po imieniu. Dlatego nie kupuję tego zakazu rozgrywania meczy bez kibiców.
Poza tym to wszystko jedna wielka ściema.
Gdyby nasz rząd miał jaja i rzeczywiście tak dbał o zdrowie Polaków, jak deklaruje, to wprowadziłby na miesiąc stan wyjątkowy. Zamknięto by na miesiąc wszystkie szkoły, uczelnie, kina, kawiarnie, teatry, dyskoteki, kościoły centra handlowe, lotniska, dworce, wiece wyborcze. Ograniczono by do minimum możliwość podróży i przemieszczania się ludzi w obrębie kraju. Zamknięto by granicę, a każdy wjeżdżający do Polski byłby poddany przymusowej minimum 20 dniowej kwarantannie.
Wtedy rzeczywiście ograniczono by do minimum możliwość rozwoju epidemii tego wirusa w naszym kraju. W ten sposób można by wyłapać wszystkie osoby zarażone. I za miesiąc Polska była by wolna od tego wirusa. Po miesiącu ruch na granicach dalej byłby ograniczony, dopóki w Europie i na świecie nie opanowano by epidemii. I każdy wjeżdżający poddany byłby dalej obowiązkowej kwarantannie.
Tylko, że w roku wyborczym takie posunięcie rządu i prezydenta nie przysporzyło by im wielu zwolenników. Na pewno stracili by część poparcia. Każda taka kryzysowa sytuacja odbija się na rządzących. A ograniczenie swobód obywatelskich , nawet w szczytnym celu spowodowało by spadek poparcia. SLD przerabiało ten temat podczas powodzi tysiąclecia. I za chwilkę przegrało wybory.
Dlatego uważam, że mecze bez widzów to hipokryzja władzy, która chce pokazać, że coś robi. Sport stał się w obecnej chwili taką ofiarą gry politycznej rządzących. Tam, gdzie rzeczywiście możliwość zakażenia się wirusem jest stosunkowo duża, nie robi się nic.

Normalny człowiek
Normalny człowiek

„Zaraz wakacje, a ludzie będą siedzieć w domach jak we Włoszech.” Widać, że kolega ma już wykupione wakacje letnie i będzie mi zabraniał chodzić na mecze, żeby do lata się wirus „rozszedł’. Pie.rdol się kolego.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Lepsze polaczki co łykają wszystko co im pan/pani w tv powie. Nie desperuj Mirmił, podobno już za 18 miesięcy będziesz mógł się zaszczepić! Obyś przetrwał jakoś tę hekatombę do czasu aż przyjmiesz komunię szczepionki.
Zamykanie jedynie stadionów to tylko popisówka i propaganda. No chyba, że pisiory odkryły, że ten wirus jest mobilny jedynie na stadionach.

Placzul
Placzul

Najpierw powinni zamknąc mecze Korony, w końcu to koronawirus.

Milka
Milka

Uważam ,że ze względów bezpieczeństwa rosnącej liczby zarażonych , mecz powinien odbyć się w innym terminie. Mam nadzieję że rząd podejmie rozsądną decyzję

kkk
kkk

I po dyskusji – przed telewizor marsz…

Bukmacherka
28.05.2020

Mecz na szczycie 2. Bundesligi. Czy Kamiński powstrzyma HSV?

Na zapleczu niemieckiej Bundesligi zasady są proste. Dwa zespoły mogą awansować poziom wyżej, kolejny musi już powalczyć o to w barażach. Wyczerpujący finisz sezonu raczej odbiera ochotę na to, by rozgrywać kolejne mecze. Dlatego też VfB Stuttgart oraz Hamburger SV chcieliby załatwić temat od razu. Pomóc w tym może wygrana z bezpośrednim rywalem, a tak […]
28.05.2020
Weszło
28.05.2020

Ekstraklasa po pandemii: „Będziemy jak Nowy Jork, zasada zero tolerancji”

To dzięki nim kibice w Polsce tydzień w tydzień mogą oglądać mecze swoich ulubionych zespołów. Tak będzie również teraz, zwłaszcza że większość fanów ze stadionów przeniesie się przed telewizory. Z Marcinem Serafinem, szefem Ekstraklasa Live Park, rozmawiamy o tym, jak wyglądała będzie realizacja spotkań po pandemii. Czy widzowie odczują i zobaczą jakiekolwiek zmiany? W jaki […]
28.05.2020
Weszło
28.05.2020

„Będziemy ścigać się z Legią”

Czwartkowa prasa nas nie rozpieszcza, trudno znaleźć coś ciekawego. Waldemar Fornalik nie rezygnuje z walki o mistrzostwo, Maciej Murawski obawia się o grę podczas upałów, są teksty wspominające tragedię na Heysel i przerwanie ligi przed mundialem w 1974 roku. I w zasadzie tyle.  PRZEGLĄD SPORTOWY Maciej Murawski uważa, że pogoda nie będzie teraz sprzyjała dobrej […]
28.05.2020
Weszło
27.05.2020

Proszę państwa, wysoki sądzie – to jest profesor-drybler Kamil Jóźwiak

Może i nie oglądaliśmy meczów przez ponad dwa miesiące, natomiast pewne rzeczy pozostały niezmienne. Na Lecha w ofensywie aż przyjemnie popatrzeć, Karlo Muhar nadal wygląda, jakby wygrał miejsce w składzie Kolejorza w festynowej loterii, a Kamil Jóźwiak przerasta już ligowy futbol. Nie zmienia się też to, że jeśli Lech w tym sezonie jedzie na Podkarpacie, […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Apel do Lecha i całej Ekstraklasy: więcej Jóźwiaków, mniej Muharów

Polskie szkolenie w ostatnich kilku (kilkunastu?) latach nie rozpieszczało nas w kwestii skrzydłowych, bo raczej skupiano się na promowaniu szybkich graczy, potem tych z najlepszą wydolnością, a o graniu w piłkę zapominano. Byle dobiec do linii końcowej i wrzucić, a że 95 na 100 dośrodkowań kończy się na pierwszym obrońcy? Oj tam, oj tam, przecież […]
27.05.2020
Niemcy
27.05.2020

Dali sobie po dwa razy i wystarczyło. Piątek przełamuje się z karnego

Wyobraźcie sobie, że dwóch mocnych chłopaków na osiedlu wychodzi na ustawkę dla sportu – klasyczne jeden na jednego. Nie ma publiczności. Nie mają nic do siebie. Są dobrze przygotowani, dopiero co pokonali słabszych przeciwników w podobnych warunkach i teraz chcą udowodnić swoją wyższość. Przebieg starcia? Jeden huknął, drugi oddał. Jeden huknął, drugi oddał. Poza tym […]
27.05.2020
Inne sporty
27.05.2020

Bjoergen znów pobiegnie – śladami Kowalczyk

Jeśli chodzi o sporty zimowe, jest jedną z największych postaci w historii. Na podium olimpijskim stała 15 razy. Ośmiokrotnie jako mistrzyni. Medali z mistrzostw świata ma za to 26. Do tego cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w Pucharze Świata. Nic dziwnego, że wiadomość o powrocie Marit Bjoergen do sportu zelektryzowała świat biegów. Norweżka nie wróci […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Hejt Park w Dobrym Składzie – live od 22:00 – Probierz i Stanowski

Odliczanie do startu PKO Bank Polski Ekstraklasy z Hejt Parkami trwa! Dziś w Kanale Sportowym i Weszło FM gościmy Michała Probierza, trenera i wiceprezesa Cracovii. Zasady są takie same jak zawsze – dzwońcie, piszcie, pytajcie i… hejtujcie! Numer telefonu do studia: (22) 219 50 31. Zaczynamy o godz. 22!
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Wirtualne bilety – kibice pomagają polskim klubom

Czy zjadłbyś kiełbasę, której nie da się dotknąć? Wypiłbyś piwo, które nie istnieje? Czy kupiłbyś bilet na mecz, na który nie da się wejść? Czy zamiast siebie wysłałbyś na trybuny swoją tekturową podobiznę? Oczywiście, że tak – choć na pozór brzmi to jak czarny koszmar każdego kibica – jeśli chcesz wesprzeć klub, który wpadł na […]
27.05.2020
Blogi i felietony
27.05.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Miejsce na ledowym ekranie, jakieś dwa metry na dwa metry, żeby można było rozpoznać swoją twarz podczas transmisji telewizyjnej. W tym kwadraciku powiększony obraz ze Skype’a czy innego Zooma, na nim kibic w szaliku, który głośno krzyczy do swojej domowej kamery. W pojedynkę nie robi wrażenia, ale ledowy ekran rozciąga się przez całą szerokość boiska. […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Hi, I’m Mazowiecki ZPN, welcome to Jackass!

Kto czyta komunikaty na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, ten się w cyrku nie śmieje. Jak wiecie, uważaliśmy za totalnie bzdurne decyzje, by kończyć definitywnie sezon, choć niemal równolegle rząd zapewniał, że w czerwcu odmrożenie sportu pozwoli na dość swobodną grę nawet amatorom. Oczywiście intuicja nas nie zawiodła, obecnie można już zupełnie legalnie grać po […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Kibice znów na stadionach? Premier Morawiecki zapowiada dobre wiadomości

Dopiero co cieszyliśmy się, że piłkę będziemy mogli w ogóle oglądać na żywo. W telewizji, bo w telewizji, ale zawsze coś. Tymczasem w ostatnim czasie sprawy toczą się zaskakująco szybko. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przedstawił plan powrotu kibiców na stadiony. Teraz natomiast premier między słowami potwierdza, że […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

QUIZ. Kto był na ostatniej prostej przed finałem Pucharu Polski?

Znamy już trzech z czterech półfinalistów tegorocznej edycji Pucharu Polski, a dziś dowiemy się, kto z dwójki Stal-Lech uzupełni to grono. Już samo dojście do tego poziomu w przypadku wielu klubów musi uchodzić za sukces, czasami nawet jest to wydarzenie wspominane latami, więc postanowiliśmy sprawdzić, czy pamiętacie, komu się udało. Skupiliśmy się na XXI wieku, […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Paluchowski: Puchar Polski? Jak gram, to strzelam. Z Lechem też tak będzie!

Adrian Paluchowski to weteran polskich boisk, zwłaszcza pierwszoligowych. 33-latek w obecnym sezonie strzelał bramkę w każdym meczu Totolotek Pucharu Polski. Nam zapowiada, że jeśli zagra z Lechem, znów wpisze się na listę strzelców. Napastnik zdradza też, co było powodem spadku Pogoni Siedlce z pierwszej ligi, kto jest najlepszym piłkarzem na zapleczu Ekstraklasy, które kluby interesowały […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Krótko-długa kołdra Lecha. Czym martwić się będzie Żuraw?

Przerwa w rozgrywkach dla niektórych klubów była kupionym czasem na wykurowanie się kontuzjowanych piłkarzy. Dla innych – hamulcem wciśniętym głęboko w podłogę, bo przed pandemią były w gazie. Lech Poznań znajduje się jedną nogą w obu tych kręgach. Kolejorza rozpatrujemy nadal jako jednego z głównych kandydatów do gry w pucharach, być może przy sprzyjających okolicznościach […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Przestraszyliśmy się, graliśmy zbyt bojaźliwie. Legia zasłużyła na awans

– Legia zasłużyła, by przejść dalej, nie ma się co czarować. Nie powiem, że brakło nam umiejętności, ale przestraszyliśmy się. Nie graliśmy tego, na co się umówiliśmy. Wiadomo, też Legia nam nie pozwalała grać w piłkę i utrzymywać się przy niej, lecz podeszliśmy do tematu zbyt bojaźliwie i ze zbyt dużym respektem – mówi Paweł […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Bartosz Nowak: Zimą mogłem odejść do Ekstraklasy. Stal przekonała mnie, żebym został

Bartosz Nowak to lider Stali Mielec, która zagra dziś z Lechem Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski i jeden z najlepszych piłkarzy pierwszej ligi. Od dłuższego czasu, więc siłą rzeczy co chwilę przymierzany jest do klubów Ekstraklasy. Dlaczego wciąż w żadnym z nich nie wylądował? Między innymi na to pytanie odpowiadamy w dłuższym wywiadzie. Ale rzecz […]
27.05.2020
Bukmacherka
27.05.2020

Czy Piątek w końcu dostanie szansę? Lipsk – Hertha w BETFAN!

Chcielibyśmy napisać, że będzie to pojedynek Krzysztofa Piątka z Timo Wernerem, ale… Wiadomo, jaka jest sytuacja Polaka w Berlinie. Niemniej myślimy, że Vedadowi Ibisevicowi zaczęło strzykać tu i tam, co skończy się konieczną rotacją. A stąd już tylko trzy kroki do zatrzymania RB Lipsk… W każdym razie, tak czy siak mecz Herthy z RB zapowiada […]
27.05.2020