post

Opublikowane 23.12.2019 14:11 przez

redakcja

Kiedy w PKO Bank Polski Ekstraklasie wprowadzano przepis o obowiązku gry młodzieżowca niektórzy jego przeciwnicy wspominali, że odbije się to na niższych ligach. Po pierwsze dlatego, że I liga żyła także z wypożyczeń zawodników z wyższej klasy rozgrywkowej, po drugie dlatego, że kluby Ekstraklasy wydrenowały rynek, wyciągając co lepszych zawodników z tym statusem. Chcąc nie chcąc pierwszoligowcy musieli dostosować się do nowej rzeczywistości. Jak na tym wyszli? Sprawdziliśmy.

**

Teoretycznie można powiedzieć, że przepis wyszedł klubom z pierwszej ligi na lepsze. Na zapleczu Ekstraklasy zagrało 83 młodzieżowców, podczas gdy jesienią ubiegłego roku na placu gry zameldowało się 71 piłkarzy z takim statusem.

To jednak czysta teoria. Liczba, której można użyć co najwyżej do propagandy, żeby pokazać – zobaczcie, jest lepiej, ruszyliśmy machinę. Rzeczywistość jest dla pierwszoligowców brutalna, a duże problemy zaczęły się już w trakcie letniego okienka. Doświadczył ich choćby Radomiak, który mocno odczuł był pat rozmów z Legią Warszawa w sprawie Michała Karbownika. Ktoś powie, że Karbownikowi wyszło to na dobre – tak, jednak trzeba pamiętać, że do ostatnich dni sierpnia grał tylko w rezerwach i gdyby nie szczęśliwy splot wydarzeń i zmiana pozycji, nie musiało być tak kolorowo. Natomiast o ile Karbownik zyskał, tak Dariusz Banasik był zmuszony do improwizacji. W pierwszych kolejkach wystawiał do gry Kacpra Pietrzyka, stopera bez większego doświadczenia w seniorskiej piłce, co szybko odbiło się na postawie defensywy. Po korekcie postawiono na bramkarza Mateusza Kochalskiego, który początkowo spisywał się nieźle, zaliczył serię 352 minut na zero z tyłu, ale i on w końcu zaczął popełniać błędy. Wrócono do opcji z Pietrzykiem, ale zimą klub spróbuje zwiększyć wachlarz możliwości.

Przepis sam w sobie jest dobry, bo młodzieżowcy mają szansę się rozwijać, ale nie ma co się oszukiwać, dla nas jest ciężej. Legia, Zagłębie czy inne kluby muszą zostawiać młodzież u siebie. Oczywiście nie wszyscy zostają, ale na przykładzie Karbownika: gdyby nie przepis, trafiłby do nas. Widziałem też, że Lech ściąga zawodników z wypożyczeń. Musimy po prostu szkolić młodzieżowców sami, jeżeli się tego nie robi, trzeba szukać wyróżniających się piłkarzy w niższych ligach, albo brać tych, którzy się nie przebili w Ekstraklasie. Z wnioskami poczekałbym jednak jeszcze rok, żeby zobaczyć jakie wtedy będą statystyki, bo to pierwsze okienko było próbą dla wszystkich. Teraz zimą może być przecież tak, że ekstraklasowicze chętniej wypożyczą nam piłkarzy, którzy jesienią nie grali – ocenia szkoleniowiec radomian, Dariusz Banasik.

O Radomiaku wspominamy dlatego, że jest to jeden z najgorszych zespołów w lidze pod względem młodzieżowców. Na dobrą sprawę korzystał on tylko z dwóch piłkarzy z tym statusem, w obydwu przypadkach byli to zawodnicy defensywni. Nic więc dziwnego, że „Zieloni” są jednym z trzech zespołów, w których młodzieżowcy nie wypracowali ani jednego gola. Obok radomian są to także Olimpia Grudziądz i Odra Opole, mimo że młodzież znajdziemy tam także w ofensywie. – U nas przez większą część sezonu Bartłomiej Wdowik grał jako lewy obrońca, dlatego może tych liczb brakować. Druga rzecz jest taka, że pół rundy spędziliśmy bardzo nisko i więcej było ratowania wyniku niż oczekiwania wysokich zwycięstw, dlatego młodzieżowcy grali u nas raczej ostrożnie. Czy będziemy szukać wzmocnień wśród młodzieżowców zimą? Nie jestem już osobą decyzyjną w klubie, zobaczymy, jak sytuację oceni nowy trener – komentuje Piotr Plewnia, który jesienią zastępował w Odrze Mariusza Rumaka. Trener opolan ma rację, ale tylko po części bo w ofensywie Odra miała Huberta Sobola i Franciszka Wróblewskiego. Obaj przez ponad 650 minut nie zdołali nic wskórać.

W Grudziądzu natomiast rolę młodzieżowca pełnił głównie Dominik Frelek. Chłopak ma dopiero 18 lat i nie będziemy się go przesadnie czepiać, ale skoro sam siebie w wywiadzie określa mianem „wydolnościowca”, którego największym atutem jest wybieganie, to nie ma się co dziwić, że jego obecność w drugiej linii nie przyczyniła się do żadnej bramki. Nic dziwnego też, że Olimpia, podobnie jak Radomiak, poszuka konkurencji. Tyle że w przypadku grudziądzan pobudki są inne – jak informował lokalny dziennikarz Tomasz Warsiński, z powodu pustek w kasie klub z Grudziądza wiosną będzie grał młodzieżą, licząc na zysk z Pro Junior System. Istnieje więc szansa, że przy hordzie młodzieżowców, któryś z nich w końcu, choćby zrządzeniem losu, do gola się przyczyni.

GOLE WYPRACOWANE PRZEZ MŁODZIEŻOWCÓW JESIENIĄ:
GKS Tychy – 8 (5 goli + 3 asysty)
GKS Bełchatów – 6 (5+1)
Zagłębie Sosnowiec – 6 (2+4)
Bruk-Bet Termalica – 5 (1+4)
Sandecja Nowy Sącz – 5 (4+1)
Chrobry Głogów – 5 (3+2)
Wigry Suwałki – 4 (1+3)
GKS Jastrzębie – 3 (1+2)
Chojniczanka – 3 (3+0)
Warta Poznań – 3 (1+2)
Stal Mielec – 3 (0+3)
Miedź Legnica – 3 (1+2)
Podbeskidzie B-B – 2 (2+0)
Stomil Olsztyn – 2 (1+1)
Puszcza Niepołomice – 1 (0+1)
Radomiak, Olimpia Grudziądz, Odra Opole – 0

Gdzie mogą odczuwać komfort? Na pewno w Tychach, które nie tylko przewodzą klasyfikacji, ale przede wszystkim mają pod ręką swoich wychowanków. Mimo że Ryszard Tarasiewicz nie ma wyraźnego faworyta wśród młodzieżowców, może liczyć, że każdy z nich dołoży małą cegiełkę do sukcesu. Poza tym przynosi to punkty w Pro Junior System. – Zwracamy uwagę na udział wychowanków-młodzieżowców. Gdyby rozgrywki I ligi zakończyły się w tym momencie, GKS dostałby 1,3 mln z PJS. I to wcale nie dlatego, że my na siłę patrzymy na ten ranking. Nasza wysoka pozycja jest niejako przy okazji. Nasi młodzi zawodnicy zaliczani do tej klasyfikacji to wychowankowie klubu, więc punktują razy dwa – cieszył się prezes Leszek Bartnicki w rozmowie z katowickim „Sportem”.

Powodów do radości nie mają natomiast w Bełchatowie. Owszem, GKS na swoich młodzieżowców nie mógł narzekać. „Brunatni” wpadli zresztą na ciekawy pomysł. – Uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli młodzieżowcy będą rywalizowali ze sobą na tej samej pozycji. Wtedy będzie to uczciwe, będzie grał lepszy, a nie młodszy – mówił w „Pierwszoligowcu” w Weszlo.FM asystent trenera Artura Derbina, Patryk Rachwał. Idea była słuszna i skuteczna, bo napastnicy GKS-u wypracowali 6 goli, jednak zrodziła problem – obydwu punktujących już nie ma w klubie. Latem błysnął i szybko odszedł Przemysław Zdybowicz, zimą Wisła Płock wyciągnęła Dawida Kocyłę. Beniaminek został z Maciejem Masem, który w 17 występach nie zaliczył ani gola, ani asysty. W związku z problemami finansowymi ciężko będzie znaleźć zastępców, ale klub wciąż liczy na młodych zdolnych.

Już niemal dwa lata pracuję w Bełchatowie i co pół roku zespół jest osłabiany. Zawsze powtarzam piłkarzom, żeby angażowali się w treningi i mecze, żeby ktoś ich dostrzegł, żeby trafili do klubu z lepszymi perspektywami. Ostatnio oddaliśmy Michalskiego, Zdybowicza, Kocyłę, wszyscy poszli do Ekstraklasy, więc można się w Bełchatowie rozwijać. Myślę, że to dobry sygnał dla młodych zawodników, którzy mogą się u nas pokazać – uważa trener Derbin.

Względny spokój mają w Sosnowcu, choć początkowo nie wyglądało to zbyt dobrze. Kacper Radkowski i Jakub Sinior nie błyszczeli, ale od kiedy Dariusz Dudek postawił na Mateusza Szweda, Zagłębie może powiedzieć, że na młodzieży nie traci. Biorąc pod uwagę, że wiosną do gry powinien wrócić Michał Góral, sosnowiczanie zimą mogą się skupić na innych celach transferowych. Pewni swego mogą być też w Bielsku-Białej, gdzie występuje czołowy młodzieżowiec ligi, Konrad Sieracki. Ugruntowane pozycje w klubach mają też Maciej Śliwa, Patryk Makuch (Miedź Legnica), Krystian Wachowiak (Chojniczanka) czy Radosław Kanach (Sandecja). Problem w tym, że choć w każdy z nich ma pewny plac, ciężko powiedzieć, że któryś z nich jest czołową postacią ligi. Jasne, nie grają na sztukę, ale jeszcze rok temu młodzież naprawdę potrafiła pozamiatać zaplecze Ekstraklasy. Teraz mówimy, że kluby mogą być spokojnie głównie dlatego, że zwyczajnie nie muszą szukać perełek na totalnym bezrybiu. Zresztą, spójrzmy na liczby.

CZOŁOWI MŁODZIEŻOWCY: JESIEŃ 18/19
1. Juliusz Letniowski (Bytovia) – 7 goli, 2 asysty
2. Hubert Adamczyk (GKS Tychy) – 4 gole, 2 asysty
3. Miłosz Szczepański (Raków) – 4 gole, 2 asysty
4. Jakub Moder (Odra) – 4 gole, 1 asysta
5. Kacper Kostorz (PBB) – 2 gole, 3 asysty
6. Michał Góral (Wigry) – 3 gole, 2 asysty

CZOŁOWI MŁODZIEŻOWCY: JESIEŃ 19/20
1. Dawid Kocyła (GKS Bełchatów) – 3 gole, 1 asysta
2. Adrian Benedyczak (Chrobry) – 2 gole, 2 asysty
3. Mateusz Szwed (Zagłębie) – gol, 3 asysty
4. Dominik Połap (GKS Tychy) – 2 gole, 1 asysta

Nietrudno zauważyć, że czołówka z tego sezonu nie łapałaby się nawet do top 5 ubiegłych rozgrywek. Mało tego, wynik taki jak Kocyła (którego już w lidze nie ma), Benedyczak i Szwed rok temu wykręcili Gracjan Jaroch i Mateusz Czyżycki, więc w top 10 znalazłoby się maksymalnie trzech graczy z jesieni 2019. Teraz tyszanie chwalą się ośmioma bramkami wypracowanymi przez młodzieżowców, sezon temu lepszy wynik wykręcił sam Letniowski.  Zresztą – w top 5 obecnego sezonu znalazłby się ktoś z dwoma wypracowanymi golami na koncie. Poprzedniej jesieni taki wynik Bartosz Bida wykręcił w… 120 minut.

Okej, nie samą ofensywą człowiek żyje. Może po prostu zdolna młodzież pochowała się w tyłach? No… nie do końca. O problemach Radomiaka z Kochalskim i Pietrzykiem już wspominaliśmy, natomiast warto pamiętać, że rok temu na zapleczu Ekstraklasy oglądaliśmy Jana Sobocińskiego czy Mateusza Spychałę, zawodników zdecydowanie wyróżniających się w swoich zespołach. Spychała poprzedniej jesieni mógł pochwalić się 10 czystymi kontami, Sobociński zebrał ich 9. Tyle samo, ale łącznie, zebrali tej jesieni czołowi młodzi defensorzy, czyli Aleks Ławniczak z Warty Poznań i Konrad Matuszewski z Wigier Suwałki.

Bramkarze? Tu można porównać jeden do jednego na przykładzie Puszczy Niepołomice. Rok temu Miłosz Mleczko wpuścił jesienią 27 goli i miał 6 czystych kont. Teraz Karol Niemczycki spisywał się nieco lepiej: 6 meczów na zero z tyłu i 19 wpuszczonych bramek, choć według InStata ma też 8 błędów bramkowych. W tej sytuacji można się jednak dopatrzyć plusów, bo Niemczycki zachowuje przy tym skuteczność interwencji na poziomie 77%.

Tyle że Niemczycki to mały plus w morzu minusów. Kolejnym dowodem na to, że wiodących młodzieżowców brakuje, jest czas gry. Wspominaliśmy, że liczba grających piłkarzy z roczników objetych statusem wzrosła. To fakt, natomiast przy tym spadła liczba zawodników, którzy spędzili na boisku przynajmniej 50% czasu gry. W poprzednim sezonie wymóg ten spełniło 21 z 71 młodzieżoców, teraz tylko 14 z 83. Rok temu trzy kluby nie miały żadnego zawodnika, który jesienią przekroczył ten próg, teraz takich zespołów jest pięć. Widać, że problem wciąż mają w Chrobrym, który jako jedyny powiela się w tym zestawieniu. Znamienne jest też to, że obecnie tylko w dwóch drużynach znalazł się „ponadprogramowy” młodzieżowiec z 50% minut gry na koncie. W sezonie 2018/2019 takich zawodników było bowiem sześciu.

Czas wbić gwóźdź do trumny, choć żadna w tym przyjemność, bo naprawdę fajnie byłoby oglądać w pierwszej lidze młodych zdolnych. W czerwcu na mistrzostwa świata do lat 20 zostało powołanych sześciu zawodników, którzy miniony sezon spędzili na zapleczu Ekstraklasy. I tak, jasne – Polska mundialu nie zawojowała, tak, najlepiej wyglądaliśmy przeciwko amatorom z Tahiti, ale jednak była to grupa najzdolniejszej młodzieży w kraju. Mało tego, w gronie tej szóstki tylko rezerwowy bramkarz Miłosz Mleczko nie pojawił się na boisku, reszta była pewnymi punktami kadry Jacka Magiery. Teraz ten sam selekcjoner nie ma po kogo sięgać. Podczas ostatniego zgrupowania zadzwonił do trzech piłkarzy z I ligi – Adriana Benedyczaka, Bartłomieja Wdowika i Mateusza Górskiego. Jedynie ten ostatni, rezerwowy golkiper Puszczy, powąchał murawę. O ile zdążył, bo od Magiery dostał 9 minut gry.

Fakty są więc brutalne – w I lidze jakość piłkarskiej młodzieży spadła tak drastycznie, że zaraz z hukiem roztrzaska się o ziemię. Jedyna nadzieja w tym, że spełni się życzenie Dariusza Banasika i kluby z PKO Bank Polski Ekstraklasy wkrótce „oswoją się” z nowym przepisem, luzując kilku młodych, dopiero aspirujących do bycia wybitnymi. Przez lata przecież na zapleczu szlifowano młodzież z niezłym skutkiem. Gdyby tak się jednak nie stało, warto spojrzeć w kierunku GKS-u Tychy. Ok, może tyska młodzież ligi nie podbiła, ale przynajmniej w klubie nie muszą się martwić, czy więksi łaskawie odstąpią im piłkarza. Tyle że podglądać GKS można, a kopiować łatwo nie będzie, bo niewielu ligowych rywali ma akademię na poziomie tej z piwnego miasta.

Wygląda więc na to, że na skok jakości wśród pierwszoligowej młodzieży przyjdzie nam trochę poczekać.

SZYMON JANCZYK

fot. 400mm.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Kto ma lepszy skład? Punktujemy kadry Lecha i Legii

Nie mogło tego zabraknąć przy okazji hitu Ekstraklasy. Klasyczne porównanie jedenastek Lecha i Legii sprawia, że w komentarzach wyzywacie nas do debili. Albo pół roku później wyciągacie to zestawienie i pukacie się w głowy mówiąc „jak można było uznać, że Iksiński jest lepszy od Igrekowskiego”. Ale cóż – zaryzykujemy. Kto wygląda lepiej na papierze – […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Pogoń w Płocku. Grosicki wreszcie da konkret?

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Plach uratował Piasta w Łęcznej. PLACH, PIASTA, W ŁĘCZNEJ

Jeśli jedziesz do Łęcznej na mecz i twoim najlepszym piłkarzem jest bramkarz, to wiedz, że grasz dość wstydliwe zawody. Górnik powinien zgarnąć po meczu z Piastem Gliwice trzy punkty i przeskoczyć w tabeli Wartę Poznań oraz Bruk-Bet, ale nie zrobił tego głównie dlatego, że goście mieli między słupkami Frantiska Placha.  Ledwie wczoraj wrzuciliśmy na stronę […]
16.10.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
17.10.2021

Kto ma lepszy skład? Punktujemy kadry Lecha i Legii

Nie mogło tego zabraknąć przy okazji hitu Ekstraklasy. Klasyczne porównanie jedenastek Lecha i Legii sprawia, że w komentarzach wyzywacie nas do debili. Albo pół roku później wyciągacie to zestawienie i pukacie się w głowy mówiąc „jak można było uznać, że Iksiński jest lepszy od Igrekowskiego”. Ale cóż – zaryzykujemy. Kto wygląda lepiej na papierze – […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Jakub Świerczok odpadł z Azjatyckiej Ligi Mistrzów

Klub Jakuba Świerczoka – Nagoya Grampus, odpadł z Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Mocniejsi od japońskiego klubu okazali się Koreańczycy z Pohang Steelers. Niestety, nie był to udany występ w wykonaniu byłego napastnika Piasta Gliwice. Świerczok zmarnował dwie dogodne okazje na zdobycie bramki. Najpierw nie wykorzystał dobrego podania od kolegi z zespołu, a następnie jego strzał został […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Pogoń w Płocku. Grosicki wreszcie da konkret?

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Manchester United atakowany. Klubowi zarzuca się hipokryzję

Na mecz z Leicester City, Manchester United wybrał się samolotem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała podróż wynosiła raptem 160 kilometrów.  To nie spodobało się wielu osobom na Wyspach, które znalazły kolejny powód do ataków na Czerwone Diabły. Klubowi zarzuca się skrajną konsekwencję i nieodpowiedzialność – nadmiernej emisji spalin można […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Potrzebujemy punktów jak tlenu

Osiem ligowych meczów, trzy zwycięstwa na koncie. Sytuacja Legii Warszawa przed meczem z Lechem Poznań nie jest najlepsza, o czym doskonale wie trener stołecznego klubu – Czesław Michniewicz.  – Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja w lidze, przegraliśmy wiele spotkań. Mamy świadomość, w którym miejscu jesteśmy. Wiemy też, że Lech dobrze rozpoczął […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Mamy spore szanse, żeby przywieźć z Warszawy jakieś punkty

Na ostatniej konferencji prasowej Lecha Poznań temat mógł być tylko jeden – starcie z Legią Warszawa. W Poznaniu podchodzą do tego meczu bardzo poważnie, wyjeżdżających piłkarzy żegnała spora grupa kibiców i czuć, że Kolejorz ma ciśnienie na wygranie tego starcia.  Tym bardziej, że coraz pewniej czuje się Lechia Gdańsk Tomasza Kaczmarka. Wczoraj udało im się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Sadio Mane w ekskluzywnym gronie piłkarzy

Dzięki swojemu trafieniu przeciwko Watfordowi, Sadio Mane wszedł na listę piłkarzy z przynajmniej setką trafień na poziomie Premier League. Senegalczyk jest 32. piłkarzem w zestawieniu.  Drogę do stu bramek Mane miał ułatwioną przez Mo Salaha. To właśnie po cudownej asyście autorstwa Egipcjanina 29-latek mógł wpakować piłkę do siatki, a co za tym idzie zapisać się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kuriozalna czerwona kartka dla piłkarza Lazio

Wczorajszy hit Serie A zagwarantował kibicom mnóstwo emocji. Lazio ostatecznie pokonało Inter 3:1, tłamsząc rywala w drugiej połowie spotkania. Mimo tego Maurizio Sarri nie był najbardziej szczęśliwym człowiekiem na świecie – jeden z jego zawodników został ukarany kuriozalną czerwoną kartką.  Luiz Felipe na mecz z Interem wyszedł w podstawowym składzie. Grał pewnie, miał spory wkład […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Kiereś: Takie mecze jak z Piastem musimy przekuwać na trzy punkty

Górnik Łęczna zdobył dzisiaj kolejny punkcik do swojego dorobku w Ekstraklasie. Najpierw stracił bramkę, ale potem się ogarnął i zdołał odpowiedzieć. Nie udało się jednak przechylić szali w stronę zwycięstwa, zabrakło lepszego wykończenia. Słowem: dzisiejszego Piasta dało się pokonać i dobrze wiedział o tym trener beniaminka. – Dwutygodniową przerwę staraliśmy się optymalnie wykorzystać. W sytuacji, […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dyrektor sportowy Odry Wodzisław Śląski trafi do Ekstraklasy

Transfery osób, które budują struktury klubu zamiast zakupów piłkarzy? Zdarzają się, także takie planowane ze sporym wyprzedzeniem. Z naszych ustaleń wynika, że w najbliższym czasie do Ekstraklasy trafi jeden z dyrektorów sportowych z niższych lig. Damian Wróbel, bo o nim mowa, ma zostać pracownikiem Piasta Gliwice. Damian Wróbel obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Odry Wodzisław […]
16.10.2021