post

Opublikowane 18.12.2019 12:35 przez

redakcja

W lipcu pracownicy Ruchu Chorzów strajkowali i nie było wiadomo, czy klub w ogóle wystartuje w III lidze, pierwsze dwie kolejki mu przełożono. Potem zza chmur wyszło słońce, zaległości w bieżących płacach przestały wynosić więcej niż miesiąc, a drużyna Łukasza Berety rozpędziła się tak bardzo, że jesień zakończyła na drugim miejscu w tabeli. Problemy „Niebieskich” jednak się nie kończą, wiele spraw z przeszłości jeszcze długo będzie dawało o sobie znać, dlatego podoba nam się to, że klub stara się przynajmniej częściowo wziąć sprawy w swoje ręce i nie liczyć wyłącznie na pomoc miasta czy głównych właścicieli. We wtorek w chorzowskim centrum kultury zaprezentowano rozwiązanie, które – nie ukrywamy – przedstawia się niezwykle zachęcająco, jest zupełną nowością nie tylko w Polsce i na wstępnym etapie wydaje się, że nie ma słabych punktów. 

O tym, że coś się święci wiadomo było od dobrych kilku tygodni. Klub na swoich socialach co jakiś czas wrzucał grafiki z hasztagiem #CzasOdbudowy i podawał różne dane świadczące o kibicowskim potencjale Ruchu. Szacowana liczba fanów chorzowskiego klubu to 200 tysięcy, średnio każdy z nich wydaje 1137 złotych miesięcznie na towary i usługi konsumpcyjne, co rocznie daje zawrotną kwotę 2,728 mld zł. Jest z czego uszczknąć coś dla klubu. Ten potencjał stanowi tutaj klucz, klubiki mające społeczność na poziomie kilkuset osób niewiele mogłyby wskórać. Chorzowianie sportowo są w III lidze, ale zaplecze kibicowskie nadal mają lepsze niż niejedna ekipa z Ekstraklasy.

Od lata sytuacja w klubie znacząco się poprawiła, zarówno od strony finansowo-organizacyjnej jak i sportowej. Wiadomo, że nie jest jeszcze kolorowo, pozostało wiele do zrobienia, #CzasOdbudowy trwa i ciągle będzie trwał. Rozwiązanie, które dziś prezentujemy, może ten proces przyspieszyć – rozpoczął prezentację rzecznik prasowy 14-krotnych mistrzów Polski Tomasz Ferens.

Marcin Stokłosa (przedstawiciel kibiców w radzie nadzorczej): – W stuletniej historii naszego klubu jeszcze nigdy kibice nie mieli takiego wpływu na jego funkcjonowanie. Ta aplikacja pozwala tu wejść na kolejny poziom.

Seweryn Siemianowski (prezes): – To najtrudniejszy moment w historii klubu, ale razem możemy wyjść z niego zwycięsko.

ruch chorzow czas odbudowy

O co chodzi? Już rozjaśniamy. Przy Cichej od czterech miesięcy przygotowywano specjalną aplikację, poprzez którą wszyscy kibice Ruchu mogą cały czas wspierać swój klub robiąc to samo co robią na co dzień. Z każdej transakcji dokonanej w sklepie będącym partnerem projektu określony procent idzie na Ruch. W tym momencie istnieje baza ponad dwudziestu stacjonarnych punktów partnerskich na terenie Chorzowa i innych miast. Są tu restauracje, knajpy, sala zabaw dla dzieci, salon fryzjerski, warsztat motoryzacyjny, salon mody czy kwiaciarnia. Partnerów internetowych Ruch ma już ponad tysiąc, w tym wiele najbardziej znanych marek, które każdy od razu skojarzy.

Najbardziej zachęcająca jest tutaj absolutna prostota i minimum zachodu. W przypadku punktów stacjonarnych kartę, obojętnie z jakiego banku, zgłasza się poprzez aplikację podając 16 cyfr, które są na karcie. I to tyle. Na tym kończą się wszelkie formalności. Przy zakupach płaci się tak jak zawsze, nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności, niczego potwierdzać, wpisywać czy skanować. Z jednego profilu można zgłosić maksymalnie pięć kart, również firmówki. Dane zabezpiecza firma, która w Polsce opiekuje się pięcioma największymi bankami. Aplikacja pokazuje wszystkie punkty związane z programem i pomaga ustalić te najbliższe. Użytkownik od razu widzi, jaki procent od transakcji dana firma zdecydowała się oddawać na rzecz Ruchu, a po transakcji widzi, ile dokładnie kasy z jego zakupów zyskał klub. Pełna transparentność. W przypadku kupowania w internecie rozchodzi się tylko o to, żeby na wybrany sklep wejść poprzez aplikację, a nie w inny sposób. Reszta już odbywa się normalnie. Ba, kupując w sieci nie trzeba nawet zgłaszać karty, można zapłacić w każdy inny sposób typu przelew, szybki przelew, gotówka czy odbiór osobisty.

Oprócz tego klub wszedł w specjalny program partnerski z BP (2 procent od tankowania) i Tesco (1,5 procent od zakupów). Opiera się on na kartach przedpłaconych, należy je najpierw zdobyć i doładować przez stronę Ruchu. Tutaj zachodu jest nieco więcej, ale jeśli ktoś regularnie korzysta z usług tych marek, może wydatnie pomóc klubowi.

Oczywiście korzyści muszą być obopólne, partnerzy projektu nie bawią się w wolontariat, biznes to biznes. Ruch zaprezentował kilka zachęcających danych, na przykład mówiących, że 78 procent kibiców kupuje w firmach, które wspierają ich klub, a 62 procent kibiców zmienia sklep, jeżeli może wspomóc ukochaną drużynę. Firmy mogą więc zatem liczyć, że zwiększą sprzedaż, zyskają lojalność dotychczasowych klientów i pozyskają nowych oraz zwiększą wartość jednego paragonu. Z pewnością niejeden kibic kupi w danym sklepie więcej niż normalnie, byle tylko jeszcze bardziej wesprzeć klub. Dołączenie do grona partnerów jest równie proste co korzystanie z aplikacji. Chętny przedsiębiorca przy podpisywaniu umowy musi jedynie zadeklarować procent od transakcji, nie ponosi żadnych kosztów stałych.

 – Jestem przekonany, że to zadziała. Kibice się zaangażowali, chcą z tego korzystać, a baza przedsiębiorców będzie się tylko powiększać. Nie oszukujmy się, mimo wielu pozytywnych zmian w klubie, Ruch jeszcze nie wszędzie budzi zaufanie i ma pełną wiarygodność. Wielu przedsiębiorców na razie się nie zdecydowało, będą obserwowali początki. Sądzę, że po dzisiejszej prezentacji, gdy wszystko ruszyło z kopyta, będzie nam dużo łatwiej przekonywać kolejne podmioty do współpracy. Mamy kibiców w całym regionie, jest kogo zachęcać – mówi nam Tomasz Ferens, z którym rozmawialiśmy po konferencji.

Ruch na każdym etapie chce być maksymalnie przejrzysty, dlatego nie zamierza zbierać pieniędzy ot tak. Zawsze będzie prowadzona zbiórka na konkretny cel. Na początek jest to remont szatni pierwszego zespołu, koszty oszacowano na 5 tys. zł. – Cele będę przeróżne, nie tylko infrastrukturalne. Możemy zbierać również na sprzęt, dofinansowanie zgrupowania, może też na jakiś kontrakt czy transfer. Nie będziemy o tym decydowali sami – pomijając cel pierwszy, tutaj określiliśmy go w porozumieniu z kibicami. Od teraz każdy kolejny cel będzie wyłaniany w sondzie zamieszczanej w aplikacji, zawsze znajdzie się w niej kilka możliwości – tłumaczy rzecznik Ruchu.

Kibice mogą sprawdzać, na co się zbiera, jaki jest stan zbiórki i kiedy ma się zakończyć. Klub będzie widział wszystkie transakcje wszystkich kibiców (oczywiście tylko kwoty, nie listę zakupową), a firma partnerska wszystkie zakupy dokonane przez aplikację. Każda ze stron cały czas będzie na bieżąco.

Ruch chce zachęcać kibiców, żeby polecali aplikację znajomym, gdzie tylko się da. Motywować do tego mają unikatowe nagrody dla najskuteczniejszych w tym działaniu, system będzie to zliczał. Raz w tygodniu (w poniedziałek, nieprzypadkowo o 19:20) ogłaszany będzie kibic tygodnia. Kryteria będą się zmieniały – raz może chodzić o największe pojedyncze zakupy, innym razem o największą liczbę transakcji i tak dalej. Do końca roku codziennie o 10:00 będzie też wyłaniany bohater dnia, czyli osoba, która zachęciła najwięcej znajomych do zainstalowania aplikacji. Ponadto po zarejestrowaniu każdy może się przypisać do swojego fanklubu „Niebieskich” i zbierać punkty również dla niego. Co miesiąc najaktywniejszy fanklub będzie nagradzany. Kryteria mają nie faworyzować liczebności. A pierwszych 200 osób, które wydadzą w punktach partnerskich minimum tysiąc złotych dostanie pamiątkowe koszulki.

Klub zamierza także wystawiać na licytacje różne przedmioty czy zdarzenia. Teraz można licytować jeden dzień na zgrupowaniu Ruchu w Rybniku-Kamieniu i wcale nie chodzi o przyglądanie się z boku. Zwycięzca będzie mógł potrenować z drużyną, jeść z nią posiłki, zobaczyć kulisy tego wszystkiego. Dla kibiców pewnie fajna sprawa.

[etoto league=”pol”]

Szczerze mówiąc, kiedy poznawaliśmy kolejne szczegóły, myśleliśmy sobie „genialne, tylko dlaczego wcześniej nigdzie czegoś takiego nie zrobiono?”. – Chyba po prostu nikt na taki pomysł nie wpadł. Na pewnych etapach to skomplikowany projekt, zwłaszcza jeśli chodzi o przekonanie do współpracy operatorów terminali. To dla wielu pewnie zaskoczenie, że takie nowoczesne narzędzie jako pierwszy wprowadza trzecioligowy Ruch. Szukaliśmy informacji w Polsce, w Europie i na świecie, przekopaliśmy internet i nigdzie nie znaleźliśmy czegoś takiego – mówi Tomasz Ferens.

Nie ukrywa on, że Ruch na czysto nie otrzyma pełnych kwot uzbieranych przez aplikację. – Cały system jest oparty na współpracy z operatorem terminali płatniczych. Wiadomo, że niesie to za sobą pewne koszty obsługi. Środkami będziemy dzielić się z dostawcą technologii w proporcji 70 do 30. W tych trzydziestu procentach, które nie trafią do klubu, zawierać będą się właśnie koszty operacyjne, transakcyjne i opłaty dla firmy zabezpieczającej dane kart. Trzeba jednak podkreślić, że samą aplikację dostaliśmy za darmo, stworzyła ją dla nas Fundacja Kibica. Wielki szacunek dla nich, normalnie nie byłoby nas stać na coś takiego, mówimy o kosztach rzędu kilkuset tysięcy złotych. Chłopaki z fundacji zainwestowali w to rozwiązanie duże kwoty i siłą rzeczy liczą również, że poprzez Ruch wypromują się z tym rozwiązaniem.

ruch chorzow tablica

Zastanawiało nas, dlaczego akurat do Ruchu trafiła ta technologia i kto kogo znalazł. Ferens: – Sebastian Konieczny z Fundacji Kibica odezwał się do nas w momencie, gdy strajkowaliśmy, czyli pod koniec lipca. Przeczytał artykuł o naszej sytuacji i stwierdził, że ma dla nas propozycję, że może pomóc. Tego typu zapytań dostaje się mnóstwo, często przechodzą gdzieś bokiem, ale tutaj zdecydowałem się to pociągnąć. Spotkaliśmy się, pogadaliśmy i przekonał mnie do tego. Sebastian nie ukrywał, że jednocześnie rozmawia z jednym z klubów Ekstraklasy i sam się zastanawiał. Udało się go jednak przekonać, żeby wszedł z tym rozwiązaniem tutaj. Zachęciła go nasza ideowość, fakt, że nie chodzi wyłącznie o model biznesowy. W naszym przypadku pieniądze, które możemy uzyskać są w stanie zrobić różnicę. W przypadku klubu Ekstraklasy, już niekoniecznie.

Należy wspomnieć, że tego typu próby już czasem się odbywały. Na stronie głównej Fundacji Kibica do dziś widnieje materiał z października 2016 roku o współpracy z Wisłą Płock. Procedura była jednak bardziej skomplikowana, przy każdej transakcji należało podać numer telefonu. W Płocku liczono nawet na 900 tys. zł rocznie, ale skończyło się podobno na paru tysiącach. Zbliżone, choć znacznie skromniejsze, działania podejmowano w Stali Mielec, również jednak nie słychać o sukcesie. Dlatego, jak już zaznaczaliśmy, konieczny jest tutaj rozmach zarówno w liczbie kibiców jak i podmiotów współpracujących oraz maksymalna prostota. „Niebiescy” zdają się spełniać wszystkie kryteria.

No właśnie, pytanie, ile tak realnie aplikacja może przynieść Ruchowi, bo na pewno jakieś założenia przyjęto. – To jedna wielka niewiadoma. Może się okazać, że da to tysiąc złotych miesięcznie, a może się okazać, że sto tysięcy. To już zależy wyłącznie od zaangażowania kibiców. Trudno wyznaczać sobie cele, ale ustaliliśmy, że w pierwszym roku funkcjonowania aplikacji chcielibyśmy pozyskać 10 tys. użytkowników i zgromadzić w tym czasie 300 tys. zł. Wtedy bylibyśmy zadowoleni, bo w skali naszego trzecioligowego budżetu mówilibyśmy już o znaczącej sumie, wartości dobrych kontraktów sponsorskich, natomiast po cichu liczę, że ten wynik będzie jeszcze lepszy – przyznaje Tomasz Ferens.

Może patrzymy na projekt zbyt optymistycznie, ale sądzimy, że klub spokojnie może zebrać dwa razy większą kwotę. Wystarczyłoby, że pięć tysięcy kibiców co miesiąc wygeneruje poprzez aplikację 10 złotych dla Ruchu i mielibyśmy 50 tysięcy, czyli 600 tysięcy w skali roku. Szczerze mówiąc, będziemy wręcz zdziwieni, gdyby tak się nie stało, bo już chyba nie da się wymyślić prostszej i mniej absorbującej formy wsparcia.

Dla trzecioligowca z Chorzowa byłyby to pieniądze nie do pogardzenia, zasypujące sporą część dziury budżetowej. Od nowego roku wsparcie miasta zmaleje bowiem z 4 do 2 milionów, znów trzeba będzie też płacić raty z układu restrukturyzacyjnego, które ostatnio były zawieszone. Wiele innych problemów pozostało. W poniedziałek minął termin spłaty 2 baniek pożyczki udzielonej „Niebieskim” przez miasto, ale w tej chwili klub nie ma takich pieniędzy i wystąpił o przedłużenie terminu spłaty do października 2020. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala jest na „tak”, ale zgodzić się musi jeszcze rada miasta podczas czwartkowego posiedzenia.

Tak jak pisaliśmy na wstępie, podoba nam się, że w Ruchu nie stoją z rękami w kieszeniach i nie liczą tylko na to, że w krytycznym momencie znów cudem uda się uzyskać pieniądze spod ziemi. Cała kibicowska społeczność została zmobilizowana do działania i może się wykazać jak nigdy wcześniej. Niewykluczone, że będzie to wyraźny sygnał dla innych klubów, że warto z pełnym rozmachem pójść w podobnym kierunku. Aż chciałoby się zapytać „co może pójść nie tak?”, ale to rozwiązanie w przypadku takiego klubu jak Ruch naprawdę wydaje się nie mieć słabych punktów.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Michalak

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Na zapleczu
18.10.2021

Jakim trenerem jest Dariusz Dudek?

Kiedy pandemia przerwała rozgrywki w Polsce, Dariusz Dudek stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec. Nie były to wymarzone okoliczności: przez następne tygodnie w mediach jedna strona twierdziła, że powodem tego był brak zrozumienia wobec konieczności obniżenia wynagrodzenia, a druga broniła się, że pieniądze nie były żadnym problemem. Niemniej – było to rozstanie nieprzyjemne, a biorąc pod […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Brama dnia
18.10.2021

Albertini kontra Rivaldo | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu AC Milan zremisował u siebie 3:3 z FC Barceloną, a spotkanie przeszło do historii jak pojedynek strzelecki między Demetrio Albertinim (dwa gola) a Rivaldo (hat-trick). Wracamy do tego spotkania w ramach „Bramy dnia”. DEMETRIO ALBERTINI VS BARCELONA (18.10.2000) W całym meczu padły aż cztery gole z dystansu (dwa autorstwa Włocha, dwa […]
18.10.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

328 milionów przychodu Ekstraklasy. Teraz misja „prawa telewizyjne”

Ekstraklasa SA podsumowała finansowo sezon 2020/21 i wybrała nową radę nadzorcza na bieżący sezon. Według raportu – w poprzednim sezonie skonsolidowane przychody spółki wyniosły 328 milionów złotych. Teraz przed nową radą nadzorczą kluczowe zadanie – przygotowanie i sprzedaż praw telewizyjnych. Na tak wysokie przychody Ekstraklasy złożyły się w dużej mierze przychody z praw telewizyjnych. To […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

De Bruyne: Lewandowski był najlepszy przez ostatnie dwa lata

– Jeśli miałbym wybierać, to w dwóch ostatnich latach najlepszy na świecie był Robert Lewandowski  – stwierdził Kevin de Bruyne. Belgijski pomocnik docenił dorobek Polaka w dwóch ostatnich sezonach, gdy zapytano go o jego typ na zdobywcę Złotej Piłki. Lewandowski w typowaniach bukmacherów zajmuje drugie miejsce wśród faworytów do zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza świata. […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Są zarzuty za śmierć Emiliano Sali

W tym tygodniu rozpoczął się proces w sprawie Davida Hendersona. To on miał zorganizować lot, w którym tragicznie zginął Emiliano Sala oraz pilot kierujący awionetką.  Sala 19 stycznia 2019 roku został kupiony przez Cardiff z FC Nantes za 17 mln euro, co oznaczało nowy rekord transferowy walijskiej ekipy, walczącej o utrzymanie w Premier League. Dwa […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021