post
Avatar

Opublikowane 10.10.2019 18:21 przez

redakcja

Wesley Omuru, rocznik 2004. Matka polskiego pochodzenia, ojciec nigeryjskiego. W Polsce żyje i gra w piłkę od pierwszej klasy podstawówki. Grywał głównie w rodzinnej Stalowej Woli, latem został wypatrzony przez drugoligową Stal Rzeszów. Ma potencjał, w Stali gra na poziomie juniora młodszego wraz ze starszymi o dwa lata kolegami.

Ten sam zdolny chłopak, z powodu swojego koloru skóry, na meczach juniorów musi wysłuchiwać obelg.

“Jebany czarnuchu”, wykrzykiwał związany z Resovią wpływowy w mieście kibic, po czym chłopak zszedł z boiska z płaczem. 

“Pali czarnuch”, wykrzyczał do sędziego trener DAP Dębica, co zarejestrowała kamera.

Jeden z widzów uchwycił także dość pokrętne tłumaczenia trenera dopuszczającego się rasistowskich okrzyków (pisownia oryginalna): – Przyznałem, że mi się krzyknęło i z czego to jest problem? Niech mi pan powie, czy on nie jest czarny? Zaprzeczamy rzeczywistości? Powiedziało mi się. Jeżeli on mówi do mojego “biały, łysy” to jest dobrze? Po kontrze rozmówcy trener utwierdził w przekonaniu, że nie po drodze mu z rozumem: – Do mnie ktoś powiedział “łysy”.

Skandaliczne szykanowanie, z jakim boryka się młody Wesley, nagłośnić postanowiła Stal Rzeszów wydając oświadczenie. Od kiedy chłopak gra w drużynie z Rzeszowa, doszło już do trzech rasistowskich incydentów. Trzech w… jedenastu meczach.

Fragment oświadczenia (TUTAJ CAŁOŚĆ).

Stal Rzeszów stanowczo potępia toksyczne i oburzające rasistowskie zachowania kibiców klubu Resovia Rzeszów oraz trenera jednego z podkarpackich klubów wobec naszego 14-letniego zawodnika.

Klub wyraża zdegustowanie i jednoznacznie potępia zachowania, jakie miały miejsce podczas meczów naszej drużyny juniora młodszego, w ramach rozgrywek B1 Junior Młodszy „gr. A” Grupa 1 przeciwko Resovii Rzeszów i DAP Dębica. Jesteśmy przerażeni tym, co spotyka naszego zawodnika Wesleya Omuru ze strony niektórych osób, (w tym rodziców pojawiających się w roli kibiców na meczach juniorów Resovii Rzeszów i trenera klubu z Dębicy).

(…)

Po incydencie w derbowym pojedynku z Resovią Rzeszów, kiedy podobnego zachowania dopuścił się jeden z rodziców kibicujących drużynie naszego lokalnego rywala i jego późniejszej refleksji, sądziliśmy, że takie rzeczy już nie będą miały miejsca. Dziś jesteśmy jednak zdania, że skoro rozmowy nie wystarczą, to jedyną szansą na właściwą refleksję jest zgłoszenie tych zachowań odpowiednim służbom i PZPN-owi.

Incydenty zostały opisane w protokołach sędziów.

Screen Shot 2019-10-10 at 17.14.17

Screen Shot 2019-10-10 at 17.18.23

Żyjemy w XXI wieku, a u wielu z nas wciąż nie wykształciła się jak widać umiejętność logicznego myślenia. Ktoś powie: to tylko jeden czy drugi okrzyk. Problem w tym, że kogoś ten okrzyk jednak znacząco dotyka. – Dlaczego moje dziecko ma się czuć gorsze? Bo co, bo ma ciemną karnację? – pyta pani Barbara, matka Wesley’a, którą rasistowskie obelgi bolą jeszcze bardziej niż syna.

Pani Barbara: – Nie wiem, co mogę więcej powiedzieć. Ręce mi opadają, jak dorośli ludzie potrafią się zwracać do dzieci. Zaczęło się od jednego pana na meczu z Resovią. Nie wiem, czy mogę podawać imię i nazwisko, ale wiem, kto to jest. Moje dziecko usłyszało “jebany czarnuchu”. Ten pan stwierdził później, że w ten sposób się nie wyraził. Ma szczęście, że nie uchwyciła go kamera, bo świadkowie są. Ale on twierdzi, że ma świadków, że się tak nie wyraził. Nawet nie chciałam tego zgłaszać na policję czy iść dalej, bo myślałam, że jest na tyle dorosły – tym bardziej, że to człowiek szanowany w mieście – że przeprosi publicznie. Ale to się nie stało.

Bywa pani na meczach syna?

– Tak. No niestety wysłuchuję to wszystko. To boli najbardziej. Żadna matka nie chciałaby słyszeć takich rzeczy w stosunku do własnego dziecka. Ja nie wiem, jak to wpłynie później na Wesley’a, jak on może zareagować. Żeby nie wyszło, że on jakoś zareaguje i będzie o coś posądzony. Bo to w sumie dziecko. Przecież my, dorośli się czasami nie kontrolujemy, co zresztą widać na meczach, a co dopiero młody chłopak. Mój syn podnosi na duchu mnie.

Czyli wnioskuję, że mimo wszystko dobrze to znosi.

– Albo nie daje tego po sobie poznać. Po incydencie z panem z Resovii widziałam, że wychodzi zapłakany. W życiu nie widziałam, żeby płakał. Później się okazało, że to przez tego pana. Widziałam, że ten pan trzęsie się z nerwów, że krzyczy, ale nie słyszałam dokładnie, co.

Zdarzały się takie incydenty wcześniej w Stalowej Woli?

– Nie było czegoś takiego. Dlatego dziwię się, że teraz są. Wesley grał przecież z tymi samymi drużynami. Nie mam pojęcia, dlaczego tak jest.

Jakie jest pani zdanie na temat tego, że zostało to powiedziane publicznie?

– Mi się wydaje, że bardzo dobrze. Ja patrzę na to jako matka dziecka, które jest szykanowane. Tym bardziej, że się słyszy teraz w telewizji, jak dzieci szykanowane, upokarzane… Był program o tym, że jedno upokarzane dziecko popełniło samobójstwo. No to dajcie spokój. Trzeba zwracać uwagę. Dlaczego moje dziecko ma się czuć gorsze? Bo co, bo ma ciemną karnację? To jest dla mnie, nie wiem… Mi żadni ludzie nie przeszkadzają. Jestem nastawiona pozytywnie do wszystkich, wystarczy, że nie robią drugiemu krzywdy. Co komu przeszkadza jaki ma kolor skóry?

– Choć wiem, że pod oświadczeniem będą komentarze, że to przesada, że to idzie już w drugą stronę, to moim zdaniem bardzo dobrze, że zostało to nagłośnione. Ja mam tylko nadzieję, że Wesley nie będzie miał już więcej problemów. Mam ciemnoskórego męża i on sam mówi, żeby sobie dać spokój, bo z tym się nie wygra. To już jest w człowieku i tak będzie. Nie skończy się na tym. Ale ja jestem tego zdania, że dlaczego mam dać spokój? Każdy będzie wchodził na boisko i sobie obrażał, nie tylko moje dziecko, ale i inne. W tych czasach jest dużo mieszanych małżeństw i różne są dzieci.

Tylko na boisku takie rzeczy się zdarzają czy w codziennym życiu Wesley’a też dochodziło do szykanowań?

– Różne są docinki, ale nie w ten sposób i nie od dorosłych ludzi. Dziwić się, czemu młodzież jest taka, skoro wychowują ją tacy ludzie jak ci, przez których obrażane jest moje dziecko.

Żeby nie kończyć tak smutno, proszę powiedzieć, jak idzie Wesley’owi w piłce. Słyszałem, że jest bardzo zdeterminowany.

– Ja nie mam żadnych planów, co będzie to będzie. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak daleko może pójść. Mogę być tylko z niego dumna.

Trener Wesley’a, Karol Zniszczoł, stoi murem za swoim podopiecznym. 

Karol Zniszczoł: – Wesley dołączył do nas latem ze Stali Stalowa Wola. Prawy obrońca albo skrzydłowy, fizyczny, bardzo dojrzały chłopak, nastawiony na piłkę. Oprócz jednostek treningowych, często można go zobaczyć na boisku czy siłowni poza czasem oficjalnych treningów. Rocznik 2005 i z powodzeniem radzi sobie w pierwszej lidze juniora młodszego na Podkarpaciu, czyli lidze dla juniora z rocznika 2003. Rywalizuje z chłopakami dwa lata starszymi, co często kończy się frustracją, ponieważ już w pierwszym meczu w Dębicy spotkaliśmy się z aktem rasizmu ze strony zawodnika. Ze strony trenera były hasła typu “jedziesz z nim, słaby jest”, mocno kontrowersyjny sposób motywowania trener z Dębicy proponował. 

Jak Wesley reagował na wyzwiska?

– To mega dojrzały, twardy chłopak. Pod skorupą kryje się człowiek wrażliwy. W pierwszym meczu w Dębicy nie robiło na nim to w ogóle wrażenia. Czarę goryczy przelała sytuacja z Resovii, gdy ktoś z kibiców mocno zwyzywał Wesley’a. Jeśli zawodnik schodzi z boiska z płaczem, musiało być niemiło. Jeśli ktoś rzuci jedno słowo z trybun, nie reaguje. Musiała być wiązanka. Była nawet kłótnia na trybunach, rodzice interweniowali. Twardy chłopak, ale wrażliwy. Dlatego też interweniujemy i ja go chronię, bo po każdym meczu, gdy jest taka sytuacja, idę do sędziów i proszę o to, by wprowadzili adnotację o takim zajściu.

Budująca była też reakcja drużyny po słowach trenera “pali czarnuch”, na filmiku widać, jak wszyscy protestują u sędziego.

– Ze strony zespołu to coś niesamowitego. Wiadomo, że my jako trenerzy, klub, organizacja, chcemy przygotowywać chłopaków do tego, by grali w piłkę, ale dwutorowo pracujemy też nad wychowaniem ludzi. Szacunek do przeciwnika i kolegi z drużyny to dla nas wartości priorytetowe. A jeśli jeszcze jeden stoi murem za drugim, to pokazuje, jaka jest dojrzałość w tych 15-letnich chłopakach.

Co myślisz jako trener o szkoleniowcu, który w obecności młodych chłopaków krzyczy “pali czarnuch”?

– Stanąłem jak wryty. Trener stał 10 metrów obok mnie i w momencie zawołałem sędziego mówiąc, że to zachowanie niegodne wychowawcy młodzieży. Zwłaszcza, że to sytuacja, która powtórzyła się już któryś raz i ja nie zostawię tego w ten sposób. Sędzia po konsultacji z liniowym pokazał trenerowi czerwoną kartkę. Takie słowa z ust każdego człowieka są absurdalne, a co dopiero z ust wychowawcy młodzieży… Skandal, po prostu. Oświadczeniem chcemy obronić naszego zawodnika i zrobić coś dla idei, bo to nie tylko Wesley, takich zawodników może być w Polsce więcej. Chcemy powiedzieć temu stanowcze nie i zwrócić uwagę na problem.

Bardzo dobrze, że każdy ma dziś w kieszeni kamerę, dzięki której można wyłapywać ludzi dopuszczających się takich zachowań. Bardzo dobrze, że klub nie zamierza zamiatać sprawy pod dywan i chroni swojego piłkarza. Szerzej komentować sprawy nie ma sensu. Zaścianek i tyle. Stalo Rzeszów – brawo. Wesley’u – powodzenia na boiskach. Oby już w spokojnej atmosferze.

redakcja

Opublikowane 10.10.2019 18:21 przez

redakcja

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Udowodnić swoją klasę. Wyzwania przed Maciejem Skorżą

O tym, że temat powrotu Macieja Skorży do Lecha Poznań istnieje, pisaliśmy już wiele tygodni temu. Teraz wiadomo oficjalnie, że Skorża po sześciu latach ponownie poprowadzi ekipę „Kolejorza”. Jakie stoją przed nim wyzwania? SKORŻA MUSI… POWALCZYĆ O PUCHARY Cóż – na tym polu Skorża wiele zapewne nie zdziała, ale też nie można powiedzieć, by Lech […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021