post

Opublikowane 06.08.2019 12:28 przez

Jan Mazurek

Maciej Wilusz twierdzi, że kiedy znajduje się w swojej optymalnej dyspozycji, poradzi sobie niezależnie od tego, gdzie akurat gra. Tak było w Holandii, później w Polsce i długo wszystko wskazywało na to, że tak jest w Rosji. Przez półtora roku czterokrotny reprezentant Polski stanowił bowiem silny punkt mocnego FK Rostów, ale sześć miesięcy temu przydarzyła mu się kontuzja, która wykluczyła go z gry na długi czas.  

Nam opowiada o powrocie do zdrowia, swojej mentalności, pozycji w zespole i braku telefonów od sztabu Jerzego Brzęczka. Zapraszamy! 

*** 

Wiem, że nie lubisz rozmawiać o swoim zdrowiu. 

Często zdarza mi się, że muszę odpowiadać na pytania o moje kontuzje, a naprawdę nie przydarzają mi się one tak często, jak mogłoby się wydawać. Abstrahując już od tego, że żaden zawodnik nie lubi o tym rozmawiać. Każdy uraz jest zwyczajnie uciążliwy dla życia. Traci się formę, traci się czas, trzeba się leczyć, nie można uprawiać swojego zawodu.  

Właśnie, wydaje się, że zerwałeś więzadła w najgorszym możliwym dla siebie momencie. 

Nie ma na to żadnego dobrego momentu, ale wiadomo, pół roku temu znajdowałem się w wysokiej dyspozycji, regularnie grałem, wszystko mi się układało, myślałem o kolejnym kroku, a tu nagle mocne zderzenie z ziemią i trzeba budować wszystko od nowa. 

Myślałeś o wyjeździe na Zachód? 

Zapytania się pojawiały, można było coś w tym kierunku myśleć, choć ja skupiam się zazwyczaj na konkretach, ale nie o to chodzi, tutaj transfer raczej nie wchodził w grę. W Rostowie czułem się mocno i pewnie, mieliśmy walczyć o europejskie puchary, wygrywać, zaliczyć świetną wiosnę, ale cóż, więzadła pokrzyżowały mi plany.  

Stwórzmy obraz sytuacji, w której doznałeś kontuzji. Półtora roku w pierwszym składzie silnego zespołu z rosyjskiej ligi i powoli można było spoglądać nawet w stronę reprezentacji. 

Można było, ale niestety nikt z otoczenia trenera Jerzego Brzęczka się ze mną nie kontaktował. Ze swojej strony zrobiłem wiele. Pracowałem bardzo dużo i będąc jednym z liderów zespołu, nie ukrywam, że spoglądałem czasami w stronę telefonu, czy może zadzwoni jakiś reprezentacyjny numer. Czas mijał, a telefon milczał, selekcjoner miał inną koncepcję, beze mnie, nic na to nie poradzę. Widocznie nie byłem nawet w kręgu zainteresowań. 

W wieku trzydziestu lat znajdowałeś się w swoim szczytowym okresie? 

Nie sądzę, zawsze może być lepiej, ale czułem się dobrze, choć kurczę, teraz sobie myślę, że wszędzie czułem się tak samo mocny. Jako siedemnastolatek i dziewiętnastolatek w Holandii, później w Bełchatowie i w czasie ostatniej rundy w Lechu. Zdarzały się okresy słabsze, faktycznie, ale były one przejściowe, bo finalnie zawsze przeważała hossa.  

Pytam, ponieważ dla środkowego obrońcy to wiek, kiedy mają jeszcze w sobie szybkość, dynamikę i siłę, a dochodzi im spore doświadczenie i cwaniactwo z poprzednich lat. 

Piłka trochę się zmienia. Kiedyś mówiło się, że stoper może grać do czterdziestki, ale czy takich przykładów było wiele? 

Zazwyczaj przenoszą się do niższych lig. 

Właśnie, na szczycie bardzo rzadko się utrzymują. Środkowy obrońca musi nadążać. Naprzeciwko siebie ma teraz szybkiego i silnego przeciwnika, za którym trzeba nadążyć. Nie można już tylko prawidłowo się ustawiać, bo to by było za mało. 

W lidze rosyjskiej ta zmiana umiejętności i fizjonomii napastników jeszcze bardziej rzuciła ci się w oczy? 

Nie brakuje tu gości o dużych umiejętnościach. Wystarczy przyjrzeć się ofensywom Krasnodaru albo Zenitu. Łączą techniczną piłkę z wybieganiem i fizycznością. Zresztą w każdym klubie znajdzie się przeciwnik, który sprawia problemy. Tu nie ma ludzi z przypadku. Rostów też co roku kompletuje ponadprzeciętny atak, który gwarantuje nam spokój w kreacji sytuacji podbramkowych. 

A jak wygląda rywalizacja na środku obrony, bo wróciłeś po półrocznej przerwie i na razie siedzisz na ławce? 

Pewne miejsce w składzie ma Ragnar Sigurdardsson. Kapitan. Po mojej kontuzji trwała rywalizacja o miejsce obok niego. Wygrał ją nasz nowy nabytek, Dmitri Czistjakow i radzi sobie bardzo dobrze. Są chwaleni, nie popełniają błędów, więc siedzę na ławce.  

Inna sprawa, że mam w sobie jeszcze pewną rezerwę, ale jestem w zespole od początku przygotowań do sezonu, pracuję na pełnych obrotach. Początki były ciężkie, po treningach odczuwałem zmęczenie, bolały mnie mięśnie, ale z każdym tygodniem czuję się lepiej. Tak to działa. Walczę, żeby wrócić do formy, bo wiem, że kiedy to się stanie, to mogę być spokojny o swoją pozycję.  

Myślisz, że kontuzja wiążę się też z nieodwracalną utratą pewnych umiejętności? 

Wszystko wróci. Nie można przecież zapomnieć konkretnych umiejętności. Wszystko leży w zaadoptowaniu mięśni i ciała do meczowych obciążeń. Na razie jestem tylko trochę poza rytmem. Potrzebuję czasu. Nawet gierki na zawężonym boisku wydają mi się dużo szybsze i intensywniejsze, ale to tylko złudzenie, które zniknie po jakimś czasie.  

Rozmawiałeś już z trenerem Karpinem o swojej pozycji w klubie? 

Uznałem, że to nie ma większego sensu. Priorytetem jest, żeby samemu czuć się dobrze, złapać swój rytm, pokazywać się na swoich warunkach i nie odczuwać już skutków kontuzji. Do tego nie potrzebuję jakichś specjalnych rozmów z trenerem. Własna forma jest najważniejsza. 

Też zawsze miałeś takie przeświadczenie, że bez formy nie ma niczego, a jeśli już się pojawi, to potrafisz być w czołówce stoperów w lidze, w której grasz. 

Bo wtedy znasz swoje granice i limity, a nawet je przekraczasz. Po prostu. Powie ci to każdy zawodnik. Jeśli realizujesz swój talent na boisku, czujesz się komfortowo, to inaczej patrzysz też na rzeczywistość. Czujesz się pewniej. Więcej możesz. Nawet jak coś nie układa się po mojej myśli i siedzę na ławce rezerwowych, ale wiem przy tym, że jestem w swojej szczytowej dyspozycji, to zwyczajnie jestem spokojny o swoją przyszłość, bo zaraz przyjdzie szansa i nie zawiodę.  

Może już nawet niedługo będziesz miał okazję pokazać się na boisku, bo Rostów w tym sezonie walczyć będzie w czołówce ligi i jakaś rotacja być musi. 

Też mam taką nadzieję. Walczymy o najwyższe cele. Każdy silny zespół musi stawiać sobie za cel mistrzostwo albo przynajmniej pozycję gwarantującą europejskie puchary. To się nie zmienia, odkąd przyszedłem do Rosji.  

Styl gry środkowego obrońcy w rosyjskiej lidze jest inny niż w Ekstraklasie? 

Nie powiedziałbym. Liczy się wygrywanie pojedynków, uprzedzanie napastników, twarda gra w kontakcie i umiejętne wyprowadzanie piłki. Ten ostatni element z każdym rokiem staje się coraz ważniejszy w każdej lidze. Już nie można uciekać od odpowiedzialności za kreowanie akcji od własnej bramki. Najważniejszą różnicą między Rosją a Polski stanowi tempo gry i rozumienie taktyki. Tam gra się nieporównywalnie szybciej, więc różnicy nie robi przyspieszanie gry, a jej organizowanie. Z drugiej strony też nie jest tak, że w Ekstraklasa jest tak beznadziejnie, bo zobacz, że wszedłem w rosyjski rytm właściwie z miejsca. Zawdzięczam to współpracy z Nenandem Bjelicą w Lechu. Świetny, zorganizowany trener. 

Po grze u niego faktycznie od początku miałeś pewne miejsce w składzie Rostowa. Nie było żadnego problemu z tym przejściem? 

Najmniejszego. Przez półtora roku czułem się czołowym środkowym obrońcą ligi. Generalnie dobrze mi w Rosji, z każdym potrafię się skomunikować, coraz lepiej znam język. 

To jest kluczowe dla odnalezienia się w obcym kraju. 

Dlatego korzystam z każdej okazji, żeby szlifować rosyjski. Miałem świetne wejście do szatni, odnalazłem się wśród chłopaków, sporo od nich podłapałem i sam cały czas się uczę. Wsiadam do samolotu – wyjmuję książkę do nauki. Mam chwilę wolnego – znowu książka. A potem praktyka w szatni. Wiem, jakie to ważne. Pamiętam holenderskie czasy. Kiedy zacząłem śmiać się z żartów moich kolegów, od razu to wychwycili, zaczęli mnie inaczej traktować. Komunikatywność jest niezbędna dla sukcesu w grupie. Nie da się od niej uciec. 

W jaki sposób dogadujesz się z Islandczykami w Rostowie? Też uczą się języka?  

Mają utrudnione zadanie, ale Ragnar Sigurdsson, z którym gramy na tej samej pozycji, radzi sobie z rosyjskim naprawdę nieźle. Trochę gorzej idzie to Bjornowi Sigurdssonowi, ale też stara się wtrącać jakieś słówka, więc duży podziw dla ich obu. Tak jak powiedziałem, język musi stanowić jakiś obowiązek dla obcokrajowca. Zawsze o tym wiedziałem i zawsze dobrze na tym wychodziłem. Teraz liczy się tylko… 

Niech zgadnę: powrót do formy! 

Tak! Możemy zrobić coś fajnego. Mocna ekipa, ułożona, już w poprzednim sezonie powinniśmy coś osiągnąć, ale przydarzyło się sporo nieprzyjemnych niespodzianek, w tym moja kontuzja i odejście Sverrira Ingassona, co w konsekwencji nie pozwoliło nam do końca zrealizować potencjału. Teraz ma być inaczej. Jeśli będziemy grali swoją piłkę, to nie mamy żadnego sufitu.  

JM 

Fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech odbudowuje społeczność

Zbliżające się stulecie klubu. Mistrzowskie aspiracje. Pierwsze miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach. Najlepszy ligowy start od wielu, wielu lat. Koniec bojkotu kibiców. Zbliżające się rekordy stadionowej frekwencji. Daleko jeszcze do jakichkolwiek rozstrzygnięć, daleko jeszcze do odbudowania pełni klubowej tożsamości i zbudowania zwycięskiej mentalności, ale tegoroczny Lech Poznań zaczyna nabierać poważnego kształtu. Nie jest już […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Łzy, emocje i tysiące kibiców. Za nami faza grupowa Euro w Amp futbolu

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje.  – Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Najlepsi Slisz, Nawrocki i Kastrati. Noty dla piłkarzy Legii po Spartaku

To był wymarzony początek jesiennej przygody Legii Warszawa w Lidze Europy. Ekipa Czesława Michniewicza pokonała Spartak Moskwa 1:0. Zwycięstwo, co jasne, miało swoich bohaterów. Najwyżej oceniliśmy Bartosza Slisza, Maika Nawrockiego i Lirima Kastratiego. Na drugim biegunie znaleźli się zaś Filip Mladenović i Ihor Charatin. Oto nasze oceny dla piłkarzy Legii za mecz ze Spartakiem – […]
15.09.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021