post
Avatar

Opublikowane 30.07.2019 13:22 przez

redakcja

– Trzymajcie kciuki, jedziemy na wojnę do Kopenhagi, nie będzie to spacerek, ale będziemy gotowi. Zakładki nie bierzemy, musimy coś pokazać. Chciałbym przejść pełną gębą, by udowodnić, że awansowaliśmy zasłużenie. Dobra organizacja, dobre przygotowanie. Myślę, że nie taki diabeł straszny – mówił Piotr Stokowiec w audycji “Weszłopolscy” w radiu Weszło.FM. Kto nie lubi słuchać, a woli czytać, ma teraz dobrą okazję, by zapoznać się z rozmową z trenerem Lechii. Zapraszamy!

Czy wynik 2:1 w pierwszym meczu z Broendby jest dobry, bo Lechia odniosła zwycięstwo, czy jednak jest zły, ponieważ Duńczycy strzelili gola na wyjeździe?

To na pewno jest podchwytliwe pytanie. W kontekście tego, jak przebiegał mecz, ten wynik mógł być lepszy. Jednak też wygrywając spotkanie, nie można powiedzieć, że rezultat jest zły. No, ale jednak nie mamy żadnej zakładki i musimy grać o zwycięstwo, musimy coś pokazać, nie będzie kalkulowania, nie możemy grać na remis. Czeka nas ciężka przeprawa i fajnie byłoby, gdybyśmy pokazali to, co w Gdańsku.

Ta rotacja w meczu z Wisłą była spowodowana tylko meczem z Broendby, czy też na przykład chciał pan sprawdzić resztę swoich wojsk w lidze?

Jest wiele składowych. Po pierwsze mam już jakieś doświadczenie pucharowe z Zagłębia Lubin i to też mi pomaga. Ostatnio Lechia również grała co trzy dni, łącząc ligę z Pucharem Polski, dlatego wiem, że trzeba rozsądnie dysponować siłami zawodników. Oni mogliby grać, ale to jest jednak dla nich koszt i uznałem, że to będzie dobry moment dla innych na pokazanie się. Nie wiem, ile będziemy grać w tych pucharach, więc chcę mieć jak najwięcej zawodników przygotowanych do długiego grania. Poza tym to jest też trochę zarządzanie szatnią. Wszyscy mają kontrakty i biorą pieniądze za to, żeby grać, a nie trenować, toteż trzeba być uczciwym wobec każdego, każdy powinien dostawać jakieś szanse. A jeszcze jest paru zawodników, którzy by dojść do formy, potrzebują meczów i minut. Taki Rafał Wolski, który nie grał osiem miesięcy, Sławek Peszko, wracający po krótszej przerwie, Mario Maloca, który mało grał w zeszłym sezonie. Ten mecz był cenny. To nie było zrobione na pokaz, to po prostu była Lechia. Kibice też chcą wiedzieć, jak wygląda bezpośrednie zaplecze. To jest ich drużyna.

Chyba nie będzie specjalnie kontrowersyjne, jeśli powiemy, że Lechia ma jedne z najmocniejszych boków w lidze, środek też wygląda dobrze, dwóch bramkarzy również. Pewien niedosyt jest, jeśli chodzi o napastnika. Pytanie, czy trener też tak czuje i chciałby kogoś do rywalizacji?

Oczywiście. My tego nawet nie ukrywaliśmy. Życie pokazuje, że nie strzelamy za wielu bramek. Chcieliśmy kogoś do rywalizacji, bo jest to pozycja, na której następuje najwięcej zmian, jest najwięcej rotacji. Możemy zmieniać, cofać Flavio do pozycji 10 i grać na dwóch napastników, ale nie ukrywam, że przydałby się nam jeden nowy snajper. Robimy pewne ruchy, ale nie jest łatwo. Dysponujemy swoim budżetem, nie chcemy iść w kierunku zadłużania i brania kredytów. Może nie ja powinien o tym mówić jako trener, ale tak się sprawy mają. Żeby przychodzili kolejni zawodnicy, chyba ktoś by musiał zrobić im miejsce.

Kursy na Brondby – Lechia w ETOTO: Brondby 1.86 – remis 3.90 – Lechia 4.25

A co do boków obrony – chciałem powiedzieć, że my tych piłkarzy trochę sami wychowaliśmy. Można mówić dziś o wartości Fili, ale trzeba pamiętać, że wiele trzeba było włożyć pracy i odwagi, by postawić na Makowskiego czy Filę, tak, by oni dojrzeli i stali się takimi zawodnikami, jakimi są teraz. Dlatego też z Wisłą dałem szansę kolejnym jak Chrzanowski i Kobryń. Młodzi zawodnicy pojawiają się i będą się pojawiać.

Pan widzi to, że Euro U21 zmieniło podejście mentalne Fili?

Tak. Są zawodnicy, którym kadra przeszkadza albo daje mocnego kopa. To samo mogę powiedzieć na przykładzie Jarka Jacha, gdy miałem go w Zagłębiu. Czuliśmy obawy co do jego rozwoju, bo popełniał błędy, ale Marcin Dorna go obserwował i Jach awansował z kadry U20 do U21. I on, razem z Jarkiem Kubickim, udźwignął kadrę, co dało mu oraz Jarkowi ogromną pewność siebie. To samo jest z Filą. Widać, że go to wzmocniło. Nie przestraszył się. Niektórych to przytłoczy, nie udźwigną ciężaru, ale Karol to zrobił. Fajnie go zbudował trener Michniewicz i kooperacja trenera w kadrze z trenerem klubowym przyniosła skutek.

Niestety każdy kij ma dwa końce – nie boi się pan tego, co może się wydarzyć po Broendby? Odejść Fili czy Haraslina? Ze swoich źródeł wiemy, że istnieje coraz poważniejszy temat transferu tego drugiego.

Wówczas musiałbym się bać grania o puchary, gdyż zaraz będzie za dobrze i zawodnicy pouciekają. W Zagłębiu dobrze funkcjonowaliśmy i został kupiony z dnia na dzień Dąbrowski przed meczem pucharowym. W pewnym momencie odszedł też Krzysiek Piątek. Ja jednak nie pracuję w strachu i bojaźni. To jest naturalna rzecz: niech piłkarze idą do jak najlepszych klubów. Gdybym żył w strachu, musiałbym pić codziennie ziółka i myśleć „co to będzie”. Taka jest nasza praca i to jest częścią tej gry, że piłkarze będą odchodzić. Też spełniamy ich marzenia, fajnie się ogląda Piątka w Milanie. Do tego doprowadzili też polscy trenerzy. Nie mam więc obaw – szukam kolejnych zawodników, wychowuję ich. Na pewno odejścia skomplikowałyby nam życie, ale to już nie jest zależne ode mnie.

Nie wiemy, czy dobrze czytamy między wierszami, ale czy możemy potwierdzić temat odejścia Haraslina?

Nie. Na razie nie wpłynęła żadna oferta. Wiem, że są jakieś spekulacje, podchody. Wiem też, że to się może wydarzyć szybko, w ciągu tygodnia, ponieważ nikt o transferach nie opowiada, tylko je przygotowuje. Natomiast wyleczyłem się z obaw, żyjemy teraźniejszością. Nie wiem jednak, czy dla wspomnianego też Fili, byłby to dobry moment na odejście, bo on ma tu granie, zresztą sam powiedział, że nie chciałby odejść i grzać ławę. Czasami jednak pieniądze są kuszące dla klubu i zawodnika, odchodzą, a potem z chęcią by wrócili. Wybrać dobry moment, dobrą ligę, dobry zespół, to jest trudne. Nie zawsze te decyzje są odpowiednie. Jak to z dziećmi – możemy ostrzegać, ale oni i tak wybiorą sami.

Mamy też pytanie o Macieja Gajosa: widzi go pan na treningach i zdziwił się, że miał tak słaby czas w Lechu? Teraz wygląda, jakby ktoś zabrał mu kilka kilogramów z pleców.

Już troszeczkę pracuję w piłce i żadne rzeczy mnie nie dziwią. Mogłem się dziwić, przychodząc tutaj, widząc mocne nazwiska, ponieważ… to były tylko nazwiska. One same nic nie dają, trzeba chłopakom dać dobry trening, serwis. Co do Maćka: w Poznaniu było nerwowo, to też nie sprzyja zawodnikom. Na pewno nie myślę o nim w kategoriach takich, że przecieram oczy. Ale też spokojnie, byłbym daleki od gloryfikowania kogokolwiek. Maciek jest naszym zabezpieczeniem, znam go, wiem czego się po nim spodziewać, on jest gotowy, żeby nam pomóc. Podobnie jak Udovicić, czyli piłkarz na tu i teraz.

To jest pana polityka transferowa? By brać piłkarzy znanych z polskiej ligi, nie szukając wynalazków z choćby Portugalii? Takich transferów w pana Lechii nie było.

To jest plan pionu sportowego. Myślę, że nie ma klubu, w którym trener jednoosobowo bierze odpowiedzialność. Chociaż może się zdarzają? U nas pion sportowy zna się na piłce i taką podjęliśmy decyzję. Dużą rolę odgrywa tutaj budżet, uznaliśmy, że nie będziemy szli w kierunku zadłużania, ponieważ to już było przerabiane w Gdańsku. Chcemy się opierać na organizacji. Zawodnika zza granicy czasem trudno jest ocenić. Widzimy, że działacze, kibice i też pewnie trenerzy, mają problem z oszacowaniem ich umiejętności. Nie podejmowaliśmy tego ryzyka. Nie boimy się zagranicznych piłkarzy, ale nie mamy pewności. Wiemy, że biorąc teraz zawodnika, bierzemy takiego albo bez klubu, albo nieprzygotowanego. Weźmy za przykład piłkarza z Wisły Płock, który wyjechał. Nie chcę wchodzić do czyjegoś ogródka, ale tak czasami jest. W polskiej lidze ściągając zawodnika z Partizana Belgrad, to niestety, ale ściągamy takiego, który tam jest w piątym-szóstym szeregu. Wydaje się, że my z tego felera coś jeszcze zrobimy, ale czasem jest to niemożliwe. Gdyby było z nim wszystko w porządku, nie trafiłby do polskiej ligi. Trafiają tu zawodnicy, którzy mają sportowe albo pozasportowe problemy. Tego chcemy unikać.

Umówiliśmy się na 15 minut, minęło 20, mamy nadzieję, że nie ma pan nam tego za złe!

Spokojnie, doceniam waszą inicjatywę stworzenia radia. Przyklaskuję takim inicjatywom, bo wiem, że nie jest dzisiaj łatwo utrzymać się na rynku. Trudno jest o klienta, o kibica, trzeba się cieszyć z każdego tysiąca, który przychodzi na mecz. Duża jest konkurencja, jeśli chodzi o rozrywkę. Musimy wszyscy tworzyć dobrą atmosferę wokół piłki. Jeżeli jest czas i dobry moment, to też się chętnie podzielę z kibicami swoją refleksją czy wiedzą na temat drużyny. Tak więc trzymajcie kciuki, jedziemy na wojnę do Kopenhagi, nie będzie to spacerek, ale będziemy gotowi. Zakładki nie bierzemy, musimy coś pokazać. Chciałbym przejść pełną gębą, by udowodnić, że awansowaliśmy zasłużenie. Dobra organizacja, dobre przygotowanie. Myślę, że nie taki diabeł straszny.

Rozmawiali WESZŁOPOLSCY

*

Cały odcinek ulubionego programu Polaków jest do odsłuchania tutaj:

***

Najlepsza oferta powitalna na rynku: bonus 200% aż do 100zł! Drugi bonus to podwojenie depozytu aż do 900 złotych! Dodatkowo jeszcze 40 zł we freebetach!

etoto

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 30.07.2019 13:22 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Brama dnia
15.06.2021

Kto ładniej huknął w końcówce – Ronaldo czy Nihat?

Wczorajsze głosowanie na “Bramę dnia” było nad wyraz wyrównane. Ostatecznie różnicą jednego głosu zwyciężył Denis Czeryszew i jego trafienie na mistrzostwach świata w 2018 roku. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo dwa kolejne turniejowe gole. Oba zostały zdobyte w starciach o niesamowitej dramaturgii, mimo że toczonych jeszcze w ramach fazy grupowej. […]
15.06.2021
Prasówka
15.06.2021

“Nawet Macedonia dała kibicom więcej radości. Ciężko znaleźć kogoś, z kim możemy wygrać”

Co znajdziemy w pomeczowej prasie? Falę krytyki, ale on specjalnie nie dziwi. Od “zera” w ocenach dla Grzegorza Krychowiaka, po opinie byłych kadrowiczów – Radosława Kałużnego, Jana Tomaszewskiego czy Jacka Bąka. Mamy felietony, mamy korespondencje z Petersburga. Do nas najbardziej trafiają słowa Kamila Kosowskiego, który zauważa, że jesteśmy najgrosi na całym EURO. – Trudno mi […]
15.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Prosinecki i Czeryszew się bawią, wy głosujecie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu z miażdżącą przewagą zatriumfował Robin van Persie i jego przepiękna główka w starciu z Hiszpanią na mistrzostwach świata w Brazylii. Dzisiaj też mamy dla was gole mundialowe, lecz z 1998 i 2018 roku. Zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo na kolejne głosowanie. Czas na “Bramę dnia”! ROBERT PROSINECKI VS JAMAJKA (1998) […]
13.06.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Uncategorized
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Legia zagra z Bodø/Glimt w eliminacjach Ligi Mistrzów

Legia poznała swojego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Będzie nim norweski zespół Bodø/Glimt. Bodø/Glimt w zeszłym sezonie zdobyło swoje pierwsze mistrzostwo Norwegii (cztery razy był wicemistrzem). Teraz, po siedmiu kolejkach tamtejszej ekstraklasy – tak, te rozgrywki właśnie trwają – rywal Legii zajmuje pierwsze miejsce. Na siedem meczów wygrał pięć, jeden zremisował, jeden przegrał. Cóż, […]
15.06.2021