post
Avatar

Opublikowane 23.06.2019 19:37 przez

Bartosz Burzyński

Drużyna Czesława Michniewicza przynajmniej na kilka dni pozwoliła nam choć po części zapomnieć o problemach ze szkoleniem młodzieży. Sprawiła, że przez moment mogliśmy poczuć dumę z gry młodzieżowej reprezentacji naszego kraju. Wczoraj przyszedł jednak zimny prysznic, który przypomniał nam, że w ostatnich latach na młodzieżowych turniejach, jeśli wyjątkowo udało się na nie awansować, zwykle pełniliśmy rolę chłopców do bicia. Co tu dużo mówić… Stan polskiego futbolu młodzieżowego jest fatalny. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w XXI wieku nasze młodzieżówki wystąpiły tylko na dziewięciu dużych turniejach. Gdyby nie to, że trzy z nich organizowaliśmy, ten wynik zapewne wyglądałby dużo gorzej. 

Pomimo małej liczby występów naszych reprezentacji na młodzieżowych mistrzostwach Europy i świata, pokusiliśmy się o ranking, w którym drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza znalazła się na podium, co mimo wszystko także pokazuje, w jakim miejscu sterczymy od wielu lat.

Mistrzostwa Europy u-21 zakończone klęską 0:5 to, w porównaniu do wcześniejszych wyczynów polskich młodzieżówek, wciąż… sukces.

9. Mistrzostwa Europy U-21 – 2017 rok

Najbardziej haniebne miejsce w tym zestawieniu przypadło drużynie prowadzonej przez Marcina Dornę. Tak naprawdę istnieje duża szansa, że nie zagralibyśmy na tym turnieju, gdyby nie fakt, że byliśmy organizatorem. I może tak byłoby lepiej, ponieważ boiskowa postawa naszych reprezentantów była tak słaba, że nie potrafimy znaleźć choćby jednego pozytywu. Owszem, na trybunach była znakomita atmosfera, ale niewielkie to pocieszenie, jeśli przypomnimy sobie męczenie buły w starciach ze Słowacją i Szwecją. Nie mówiąc już o oklepie od Anglików, którzy nie tylko nas pokonali, ale dali nam lekcję futbolu, o której jeszcze długo nie zapomnimy.

Organizacyjny sukces i boiskowa klapa – tak zapamiętamy turniej w Polsce. Oczywiście nie zagraliśmy najmocniejszym składem, ponieważ Milik i Zieliński poprosili Napoli o pomoc w wykręceniu się z turnieju, ale mimo wszystko zagraliśmy znacznie poniżej oczekiwań. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w najsłabszej grupie  zdobyliśmy tylko jeden punkt? I to jeszcze wywalczyliśmy go na dużym farcie, ponieważ Kownacki ze Szwecją wyrównał w doliczonym czasie gry po strzale z rzutu karnego.

Cóż, kiepsko było na pewno, ale zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że to był najgorszy turniej reprezentacji Polski bez podziału na kategorię w ostatnim dziesięcioleciu.

8. Mistrzostwa Europy U-19 – 2004 rok 

Do Szwajcarii nie jechaliśmy jako faworyci. Ba, samo przejście eliminacji było już dużym sukcesem, ponieważ na główną imprezą udało się tylko osiem drużyn. Nie było m.in. Czechów i Słowaków, którzy wówczas uchodzili w tym roczniku za jedne z najlepszych reprezentacji. Dla nas wszystko zaczęło się od turnieju, który był rozgrywany na boiskach we Wronkach, Grodzisku Wlkp., Szamotułach, Opalenicy, Pobiedziskach i Lwówku. Podopieczni Andrzeja Zamilskiego dobrze czuli się na tych terenach, ponieważ bez problemów przeszli pierwszy etap eliminacji – wygrali wszystkie trzy grupowe mecze z Cyprem, Łotwą i Norwegią. Co ciekawe tamten turniej był udany z jeszcze jedno względu, gdyż dwóch delegatów UEFA stwierdziło, że Polacy są gotowi, by zorganizować mistrzostwa Europy U-19 w 2006 roku. Teraz może nie robi to na nas wielkiego wrażenia, ale wówczas uznano, że zorganizujemy największą tego typu imprezę w naszym kraju po wojnie.

No dobra, ale zanim przejdziemy do Euro w Polsce, wróćmy jeszcze do tego z 2004 roku. Wygranie turnieju krajowego nie oznaczało jeszcze awansu na główną imprezę w Szwajcarii. Do tego potrzebny był triumf na boiskach w Austrii, gdzie zmierzyliśmy się z gospodarzami, Szkocją i Finlandią. Ostatecznie Polacy wygrali grupę i mogli cieszyć się awansu na mistrzostwa Europy. Na samym turnieju było już dużo trudniej, ponieważ trafiliśmy na Turcję, Niemców i Hiszpanię. O ile z tymi pierwszymi jeszcze powalczyliśmy, ponieważ minimalnie przegraliśmy (4:3), o tyle kolejne mecze pokazały już nasze miejsce w szeregu. Nasi zachodni sąsiedzi trzasnęli nas (3:1), a Hiszpania rozbiła 4:1).

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że na tym mistrzostwach Europy mieliśmy całkiem mocną drużynę, ponieważ byli w niej Łukasz Fabiański, Łukasz Piszczek, czy Kuba Błaszczykowski. I to pokazuje najlepiej, że tak naprawdę o sukcesie drużyny młodzieżowej dowiemy się dopiero po kilku latach od turnieju, gdy zobaczymy, w jakich klubach zakotwiczyli reprezentanci.

7. Mistrzostwa świata U-20 – 2019 rok

O tym turnieju zostało już tyle powiedziane w ostatnim czasie, że nie będziemy się zbytnio nad nim rozwodzić. Przede wszystkim trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że byliśmy dziadami. Jasne, awansowaliśmy do 1/8 finału, ale tylko dlatego, że mieliśmy w grupie Tahiti, z którym wygrałaby nawet reprezentacja polityków z Ryszardem Kaliszem na szpicy. Nasz ogólny bilans był nie tylko słaby, a wręcz tragiczny. Bramki zdołaliśmy strzelić wyłącznie temu nieszczęsnemu Tahiti. Poza tym dwie porażki i 0:0 z Senegalem, gdzie Senegal wystawił półrezerwowy skład i też urządzał go bezbramkowy remis.

Cóż, nasza obrona jeszcze wyglądała dość znośnie, ale atak… Tego się w zasadzie nie dało oglądać. Narzekamy na Zielińskiego często i gęsto, a dopiero po takim turnieju widać jaką rzadkością jest polski pomocnik umiejący wymyślić coś poza lagą. Umiejący wymyślić cokolwiek. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mundial w Polsce pokazał, iż musiałby się stać chyba cud, by chociaż kilku chłopaków z tej drużyny stanowiło w przyszłości o sile pierwszej reprezentacji. Ba, by chociaż kilku grało zawodowo w piłkę na dobrym poziomie.

6. Mistrzostwa Europy U-19 – 2006 rok

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, gdy Polacy w 2003 roku wygrali na boiskach w Wielkopolsce pierwszą rundę eliminacyjną do Euro 2004, otrzymaliśmy także pozytywną opinię od delegatów z UEFA w sprawie organizacji mistrzostw Europy w 2006 roku. Dzięki temu 13 lat temu gościliśmy siedem najlepszych reprezentacji do lat dziewiętnastu na Starym Kontynencie. Jak na tamte czasy było to wielkie wydarzenie w Polsce, o czym świadczyło 15 000 kibiców na pierwszym meczu naszych reprezentantów. Niestety pechowo przegranym z Austrią (1:0). Następnie przyszło oczyszczenie, ponieważ w drugim spotkaniu z Belgią Dawid Janczyk ustrzelił pięknego hat-tricka, a my wygraliśmy całe spotkanie 4:1.

Podopieczni Michała Globisza o awans do półfinału walczyli z Czechami, którzy także na koncie mieli trzy punkty po dwóch pierwszych spotkaniach. Nasi rodacy polegli (2:0) i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie, które wcale nie było najgorsze, ponieważ dawało bezpośredni awans na mundial U-20 rok później.

5. Mistrzostwa Europy U-17 – 2002 rok 

Siedemnaście lat temu byliśmy o włos od wyjścia z grupy na Euro U-17 w Danii. Co prawda sama kwalifikacja na główny turniej nie była wielkim wyczynem, ponieważ wystąpiło na nim aż 16 drużyn, ale cztery oczka wywalczone w fazie grupowej wstydu nam nie przyniosły. Polacy pokonali Węgrów (3:1), zremisowali z Gruzją (1:1) i minimalnie przegrali z Niemcami (1:0), którym zwycięstwo w ostatnim kwadransie gry uratował Lukas Podolski. Swoją drogą na turnieju w Danii z dobrej strony pokazało się mnóstwo świetnych napastników, ponieważ bramki strzelali również Mario Gomez, Roberto Soldado i  Wayne Rooney. Z kolei w naszej reprezentacji na listę strzelców wpisali się Marcin Tarnowski, Tomasz Szczepan, Mariusz Solecki i Marcin Kowalczyk.

4. Mistrzostwa Europy U-17 – 2012 rok 

Jakie to było Euro? Udane. Chyba nawet bardzo udane, ponieważ w grupie nie przegraliśmy żadnego spotkania, dwa zremisowaliśmy i jedno wygraliśmy.

Polska – Belgia 1:0

Słowenia – Polska 1:1

Polska – Holandia 0:0

Przede wszystkim podopieczni Marcina Dorny dobrze grali w obronie, nieco gorzej w ataku, ale ogólnie dawali radę. Wyszli z grupy z pięcioma oczkami na koncie i w półfinale trafili na Niemców.

tab

Źródło/Wikipedia

Zdecydowanym faworytem tego półfinału byli Niemcy, którzy w swoim składzie mieli świetnie zapowiadających się Niklasa Sule, Juliana Brandta, Leona Goretzkę, Maxa Meyera, czy Timo Wernera. Gwiazdą reprezentacji Polski był Karol Linetty, który w półfinałowym starciu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Mimo wszystko jednak dobra gra Karola nie wystarczyła, by awansować do wymarzonego finału. Timo Werner i spółka od początku spotkania przeważali, co udokumentowali trafieniem Leona Goretzki jeszcze w pierwszej połowie. Co prawda Polacy próbowali odrobić straty w drugiej części, ale Niemcy umiejętnie się bronili. Choć mieli też trochę szczęścia, ponieważ jedno z uderzeń Linetty’ego zatrzymało się dopiero na poprzeczce.

– Przede wszystkim, wydaje mi się, że to było super wydarzenie dla każdego z nas. Bądź co bądź, było to wejście w prawdziwy futbol. Ostatecznie mieliśmy  jednakogromny niedosyt. Walczyliśmy z tymi Niemcami, jak równy z równym. Pamiętam jeszcze jak Karol Linetty uderzył w spojenie, w ostatnich minutach meczu. Ogólnie rzecz biorąc ta kadra zawsze chciała wygrywać. Właściwie to półtora roku czekaliśmy na te mistrzostwa Europy i jechaliśmy tam z zamiarem zdobycia medalu… Uważam, że ten turniej wiele nam pomógł, ponieważ wszystko było robione profesjonale. Ja co prawda nie gram już w piłkę, ale cały czas mam w głowie wartości, które wtedy przekazywał nam trener Dorna. Co ciekawe, za moich czasów w tamtej reprezentacji przez półtora roku trenowaliśmy cztery czy pięć schematów rozegrania stałych fragmentów gry. Właśnie z tych schematów strzeliliśmy później 70 procent bramek – wspominał turniej z 2012 roku, rezerwowy bramkarz, Aleksander Wandzel.

3. Mistrzostwa świata U-20 – 2007 rok 

Bramka Grzegorza Krychowiaka w zwycięskim starciu z Brazylią nawet niedzielnym kibicom została w pamięci. A to duża sprawa, bo w końcu mówimy o turnieju młodzieżowym.

Generalnie początek mundialu był dla nas niezwykle udany, ponieważ rozprawiliśmy się z “Kanarkami”, szybko strzeliliśmy bramkę z USA, a potem… No potem było już coraz gorzej, ponieważ ostatecznie Amerykanie spuścili nam srogie lanie (6:1), remis z Koreą pozwolił awansować do 1/8 finału, gdzie trafiliśmy na Argentynę, która bez problemu wygrała nie tylko z nami (3:1), ale cały turniej.

Lekki niedosyt na pewno był, ponieważ po spotkaniu z Brazylią apetyty piłkarzy i kibiców urosły, ale ogólnie źle nie było. W każdym razie zawodnicy i większość fanów dobrze wspomina Kanadę 2007.

Mariusz Sacha  Do końca życia będę pamiętał niektóre wydarzenia z tamtego turnieju. Zwłaszcza ogromne wrażenie zrobił na mnie Mazurek Dąbrowskiego, zagrany w meczu z Brazylią. Na trybunach było wtedy z sześćdziesiąt tysięcy widzów, a większość z nich to byli Polacy. Samo przyjęcie naszej reprezentacji było bardzo miłe. Ludzie nas rozpoznawali, co bardzo nas dziwiło. Pamiętam, że byliśmy na mszy świętej, gdzie zostaliśmy szczególnie potraktowani przez kibiców. Sam turniej zaczął się dla nas bardzo dobrze i chyba nikt nie spodziewał się takiego startu. Wygrana z Brazylią napędziła nas na resztę turnieju, bo w końcu wygraliśmy z nimi grając przez sześćdziesiąt minut w dziesiątkę. Ja wiem, że grą tego nazwać nie można było, bo w sumie to wykopywaliśmy piłkę i broniliśmy się cały czas. Ale dowieźliśmy to zero z tyłu i były trzy punkty. Później przyszedł zimny prysznic z USA, chociaż tam też prowadziliśmy, bo Dawid Janczyk strzelił na samym początku. Ale później przyjęliśmy sześć bramek. Jednak dobrze, że ten mecz przyszedł, wyciągnęliśmy wnioski i z Koreą wywalczyliśmy remis, który dał nam wyjście z grupy. Szkoda, ze trafiliśmy od razu na Argentynę, która została ostatecznie mistrzem świata, ale to też duże przeżycie zmierzyć się z Aguero.

Łukasz Janoszka – Najbardziej pamiętam jaka masa ludzi nas powitała, ta cała otoczka tego turnieju, no to była naprawdę fajna sprawa. Ludzie nas rozpoznawali niemal wszędzie, jakieś autografy, zdjęcia itd. Dla większości z nas, to było coś niesamowitego, bo w Polsce prawie nikt nas nie rozpoznawał. Co do samego turnieju, to wygraliśmy z Brazylią i to nam dało pozytywnego kopa, później zimny prysznic z USA i remis z Koreą. Ostatecznie wyszliśmy z grupy i szkoda, że wpadliśmy na tę Argentynę. Jednak z samym turniejem mam tylko pozytywne wspomnienia. Mało, kto może przeżyć coś takiego.

2. Mistrzostwa Europy U-21 – 2019 rok

Wspominać tego turnieju nie będziemy, ponieważ wczoraj i dziś napisaliśmy już sporo o kadrze Michniewicza. Jakby ktoś jeszcze nie czytał – KLIK1, KLIK2, KLIK3. Fragment: – Koniec jaki był, wszyscy wiemy, tyłek piecze jak dzień po rozdaniu świadectw. Ale przecież młodzieżowe Euro nie szło prapolskim schematem „mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor”, tylko raczej „mecz o wszystko, mecz o wszystko, mecz o wszystko”. Doprowadzenie do takiego scenariusza jest sporym sukcesem.

Pilka nozna. Euro U21. Wlochy - Polska. 19.06.2019

No właśnie i właśnie dlatego “Michniewiczówkę” stawiamy wyżej od reprezentacji Globisza, która może wyszła z grupy w Kanadzie, ale tak naprawdę odniosła tylko jedno zwycięstwo. Poza tym reprezentanci U-21 wyłapali tylko jeden łomot – grali z takimi przeciwnikami, że spokojnie mogły być trzy – a Dawid Janczyk i spółka lekcję futbolu dostali zarówno od Amerykanów, jak i Argentyńczyków. Samo wyjście z grupy na mundialu także było dużo łatwiejsze, a przeciwnicy mimo wszystko słabsi od tych, z którymi mierzyli się Dawid Kownacki i spółka.

1. Mistrzostwa Europy U-18 – 2001 rok

Trudno przebić złoty medal. Tym bardziej jeśli mowa o naszych młodzieżowych reprezentacjach, które sporadycznie dostają się na główne imprezy. A jak już gdziekolwiek jadą zwykle nie wychodzą z grupy. Tamta drużyna Michała Globisza była jednak zupełnie inna, ponieważ praktycznie nie przegrywała. Wygrywać zaczęła już w 1999 roku, co przyniosło srebrny medal na mistrzostwach Europy U-16.

– Pamiętam, że szliśmy siłą rozpędu, bo na początku w grupie mieliśmy bardzo silną reprezentację Rosji. Udało się wygrać to spotkanie, a później był jeszcze remis z Chorwacją, po kolejnym zaciętym meczu. Na końcu dostaliśmy od Hiszpanów, ale ostatecznie wyszliśmy z grupy. Przez fazę pucharową przeszliśmy po zaciętych meczach z Portugalią i Czechami, o ile dobrze pamiętam. No, a finał znowu z Hiszpanami i po raz kolejny dostaliśmy srogi łomot. Byliśmy wtedy bardzo wściekli, ale i bezsilni. Mówiąc szczerze, oni byli zdecydowani lepsi od nas i bez wątpienia wygrali zasłużenie tamten turniej – wspomina turniej z 1999 roku, Paweł Kapsa.

Porażki z Hiszpanami były naprawdę dotkliwe, gdyż najpierw w grupie było 3:0, a dziesięć dni później w finale 4:1. Co więcej, to były mecze, w których nie mieliśmy kompletnie nic do powiedzenia. Pomimo tego, że wicemistrzostwo było dużym sukcesem, to dla większości tych chłopaków było to ogromne rozczarowanie i trauma. Jedyne antidotum w takich przypadkach to oczywiście rewanż, który nadszedł dwa lata później na mistrzostwach Europy U-18.

zloto

Tym razem nasza reprezentacja nie tylko rozprawiła się z Hiszpanami, ale wygrała cały turniej.

– Niesamowite przeżycie, to była duża euforia i ogromny sukces. Przede wszystkim pamiętam finałowy mecz z Czechami, który wygraliśmy 3:1. To było ciężkie spotkanie, bo graliśmy długi czas w dziesiątkę. Mimo to walczyliśmy i mecz naprawdę był zacięty. Pamiętam, że decydujące bramki strzeliliśmy dopiero w ostatnich minutach. Wykończył to wszystko mój obecny kolega klubowy Wojtek Łobodziński. Ogólnie na tym turnieju byliśmy najlepszą drużyną i wygraliśmy zasłużenie. Od początku wiedzieliśmy, po co tam przyjechaliśmy i znaliśmy swoją wartość. My przez dwa lata, nie przegraliśmy chyba żadnego meczu. Jak trafiliśmy w grupie na Hiszpanię, to każdy był zadowolony. To miał być rewanż i tak właśnie do tego podchodziliśmy. Wygraliśmy bodajże 4:1 i tym razem to oni byli bezradni. Fajnie, ze się udało, a tamtą reprezentację naprawdę wspominam bardzo dobrze, bo mieliśmy świetną atmosferę w szatni. Oczywiście paru chłopaków wymieniło się na przestrzeni tych dwóch turniejów np. doszedł Paweł Brożek, ale ogólnie to byliśmy bardzo zgrani i to było naszą największą siłą – wspomina tamten turniej Paweł Kapsa.

***

Niemal dwie dekady i jedynie dwa medale. Trudno zatem powiedzieć, by reprezentacje młodzieżowe w XXI wieku przyniosły nam wiele radości. Raczej były to rozczarowania, dlatego tym bardziej trzeba docenić wynik reprezentacji Michniewicza, która wykonała robotę ponad stan. Jasne, na koniec skończyło się bęckami, ale mimo wszystko ten turniej będziemy mile wspominać. W przeciwieństwie do większości, w których mieliśmy okazję wystąpić w XXI wieku.

Fot. 400mm.pl

Bartosz Burzyński

Opublikowane 23.06.2019 19:37 przez

Bartosz Burzyński

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Weszło
22.07.2019

Zinedine Zidane wypycha Bale’a z Realu Madryt

Gareth Bale do Realu Madryt dołączył latem 2013 roku. Od tamtego czasu wypychany z madryckiego klubu był co najmniej kilka razy. Zawsze jednak sprawy układy się tak, że zostawał na kolejny rok. Tym razem jednak Walijczyk będzie zmuszony odejść, ponieważ Zinedine Zidane publicznie oświadczył, że nie widzi 30-letniego skrzydłowego w swoim projekcie.  – Gareth Bale nie został powołany, […]
22.07.2019
Weszło
20.07.2019

Lewicki: Mecz z Koroną traktujemy, jak finał mistrzostw świata

Szymon Lewicki to wyjątkowy przypadek. Gdyby wskazać za ostatnie lata najbardziej jaskrawe przykłady piłkarzy, którzy są czołowymi postaciami w I lidze, za to nie mogą zaistnieć w Ekstraklasie, on zająłby pierwsze miejsce. I to bezapelacyjnie. Niebawem może się to jednak zmienić, ponieważ 31-latek nie wybiera się na kolejne wypożyczenie, a to oznacza, że w Rakowie wreszcie powinien zadebiutować […]
20.07.2019
Weszło
19.07.2019

Mamrot: Uważam, że nie byłem oceniany obiektywnie

Jak Jagiellonia poradzi sobie bez Novikovasa? Czy Tomasz Prikryl jest naturalnym następcą Litwina? Co musi poprawić Juan Camara, by stać się ważnym zawodnikiem Jagiellonii? Czy Imaz będzie wchodził w buty napastników? Czy Ognjen Mudrinski jest lekiem na całe zło w ofensywie? Czy Jagiellonia ma problem z młodzieżowcami? Który z młodzieżowców jest najbliżej gry? Czy był wściekły, gdy […]
19.07.2019
Hiszpania
18.07.2019

Przegląd wielkich transferów Barcelony w ostatniej dekadzie

W ubiegły piątek Barcelona potwierdziła, że wykupiła Antoine’a Griezmanna z Atletico Madryt. Koszt transferu zgodnie z planem – aktywowana klauzula – wyniósł 120 baniek liczonych w europejskiej walucie. Tym samym Francuz stał się trzecim najdroższym piłkarzem w historii katalońskiego klubu. Przed mistrzem świata z 2018 roku znaleźli się tylko Philippe Coutinho, a także Ousmane Dembele, którzy […]
18.07.2019
Weszło
17.07.2019

Wielki konkurs na start Ekstraklasy. Weszło i Lotto rozdają dziesiątki nagród

Końcówka maja, cały czerwiec i połowa lipca ciągnęły się niesamowicie długo. Jak poniedziałek w pracy po długim urlopie, krówka mordoklejka, czy ostatnia lekcja w upalny dzień. Na szczęście czas oczekiwania niedługo przejdzie do historii, ponieważ już w najbliższy piątek rozpocznie się kolejna batalia o mistrzostwo Polski. A to nie wszystko, bo właśnie wtedy wystartuje również […]
17.07.2019
Weszło
17.07.2019

Historia Diego, którego zabił Maradona

Niewyobrażalna sława, mityczność i bolesne upadki – takie filmy kręci Asif Kapadia. Tym razem nagrodzony Oscarem reżyser zajął się historią Diego Armando Maradony. Mistrza świata, mistrza w upadaniu, Boga, diabła, skandalisty, a przede wszystkim zwykłego chłopaka ze slumsów Buenos Aires, którego już z nami nie ma od wielu lat. Został jedynie Maradona – oszust, narkoman i przegrany. Ostatni […]
17.07.2019
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021