post
Avatar

Opublikowane 14.03.2019 15:29 przez

red6

Jak goście zareagowali na częstochowski „kurnik” i co z nowym stadionem? Dlaczego kibice Legii nie weszli na mecz z Rakowem? Jakiego rywala lepiej uniknąć w półfinale Pucharu Polski? Dziś, gdy emocje trochę już opadły, spotkaliśmy się z Wojciechem Cyganem, by zadać prezesowi Rakowa pytania, które widzicie poniżej. Oczywiście nie tylko te. 

Dotarło już do pana to, co się wydarzyło? 

Tak, już wczoraj wieczorem, gdy widziałem reakcje i to, że tempo przychodzenia sms-ów z gratulacjami było rekordowe. Już na murawie, gdy chłopcy nie zeszli jeszcze z płyty, słyszałem tylko dźwięk komunikujący, że dostałem nową wiadomość. Myślę, że można je liczyć w setkach. Prawie na wszystkie już odpisałem, choć ciągle przychodzą nowe. Tak więc bardzo szybko doszedłem do stanu, w którym człowiek wie, że trzeba realizować kolejne cele. Temat Legii jest już zakończony i patrzymy, co będzie dalej. Teraz z zaciekawieniem czekamy na zbliżające się losowanie. 

I pewnie na dzisiejszy mecz Puszczy z Miedzią, bo wygrany z tego duetu byłby dla was idealnym rywalem. 

Osobiście uważam, że Miedź będzie miała w Niepołomicach ciężką przeprawę. Naturalnie zwycięzca tej pary byłby dla nas najwygodniejszym potencjalnym rywalem, ale jak widać – wyspecjalizowaliśmy się też w eliminowaniu tych bardzo niewygodnych, więc możemy zostawić spekulacje przed losowaniem. Mamy nadzieję, że tym razem nie trzeba będzie go powtarzać! 

Dla pana ten tydzień w ogóle był wyjątkowy. Najpierw wygrana w Katowicach z pana byłym klubem, a teraz Legia. Można w ogóle te dwa mecze stawiać obok siebie? 

Ja pewnie w jakimś stopniu mogę to zrobić, bo emocjonalnie mecz z Katowicami był dla mnie ważny. Choć nie była to żadna chęć rewanżu czy – jak niektórzy podejrzewali – wręcz zemsty, bo ja dalej żywię pozytywne uczucia w stosunku do tego klubu. Mam tam znajomych czy kolegów, z którymi przez kilka lat razem pracowaliśmy, niektórych sam zatrudniałem. Różnica jest taka, że w meczu z Legią jak najbardziej zależało mi na tym, żeby rywala pokonać, a w spotkaniu z GieKSą oczywiście też kibicowałem Rakowowi, ale obecna sytuacja klubu z Katowic powoduje, że patrzyłem z pewną troską w kierunku gospodarzy. 

Choć podobno nie został pan tam przez wszystkich ciepło przyjęty. Ludzie mają panu trochę za złe przyjęcie oferty Rakowa. 

Zauważyłem może jedną osobę, która na stadionie artykułowała swoje wątpliwości w tej kwestii. Temat jest jasny i przejrzysty. Odszedłem z GKS-u po wielu latach ciężkiej pracy nad tym, by ten klub stanął na nogi. Uznałem, że czas przekazać stery komuś innemu, kto może spojrzeć na klub z innej z perspektywy, ze świeżym podejściem. Z tyłu głowy ciągle miałem tę porażkę z Kluczborkiem w sezonie, w którym byliśmy bardzo blisko awansu. Można powiedzieć, że byłem wypalony, a już na pewno zmęczony. Przejścia po kilka miesiącach do innego klubu pierwszej ligi, z którego pojawiała się propozycja, nie należy rozpatrywać ani w kategoriach zdrady, ani zrobienia komuś na złość. 

Miał pan moment zwątpienia w trakcie wczorajszego meczu? 

Przede wszystkim nie zgadzam się z głosami, które się pojawiały. Wyszedłem nawet z konferencji prasowej, bo nie mogłem słuchać, że Legia kontrolowała mecz. 

Widziałem, że dość szeroko się pan uśmiechał, gdy Sa Pinto zaczął swój wywód. 

Może moja perspektywa była trochę zakrzywiona, może trener widział więcej, skoro był blisko murawy, ale ja tego nie zauważyłem. Wiadomo, że mieliśmy w tym meczu słabsze momenty i były też takie, w których Legia chciała przejąć inicjatywę. Z drugiej strony są okresy, w których to my byliśmy bliżej przechylenia szali, czego kulminacyjną chwilą była sytuacja z VAR-em. Natomiast w przekroju meczu, tak przynajmniej uważam, Raków był drużyną lepszą i ten awans jest w pełni zasłużony. 

Zamiast zwątpienia na pewno pojawiła się chwila wściekłości, bo tę bramkę straciliśmy jednak na własne życzenie. Przez drobny błąd, który Legia bez cienia litości wykorzystała. 

Zaskoczyło pana to, że – nic nie ujmując Rakowowi, który zagrał swoją piłkę – Legia wyglądała tak źle? 

Myślę, że to Legia trochę się nie spodziewała tego, jak zagrał Raków. Że mimo wszystko nasza drużyna się nie przestraszyła. Szybka bramka w jakiś sposób ustawiła to spotkanie, bo to był cios, który Legię kompletnie zaskoczył. A co do samej Legii – widziałem jej dwa-trzy mecze na wiosnę i oszałamiającego wrażenia nie robiła, natomiast musimy pamiętać, że to najbardziej utytułowana drużyna ostatnich lat i dziś też jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa. Jeszcze nie jesteśmy na etapie, w którym na dziesięć meczów z Legią osiem wygramy, ale też nie jest tak, że wygramy jeden. Myślę, że spokojnie dwa czy trzy. 

Jakie były reakcje ze strony gości na to, jak to wszystko tu wygląda? Odwiedzili was wczoraj wszyscy wielcy.

Uprzedzaliśmy wcześniej prezesa Bońka, żeby się nie zdziwił tym, co zastanie. Przekonywał, że jeździ po niższych ligach, więc jest przyzwyczajony, ale widać było wczoraj na Twitterze, że mimo wszystko zaapelował do prezydenta Częstochowy o konkretne ruchy, bo nie oszukujmy się – stadion wygląda tak, że to po prostu musi się zmienić. W rozmowie z prezesem Mioduskim też informowałem, żeby był przygotowany na wszystko, jeśli chodzi o infrastrukturę. Myślę jednak, że atmosfera spotkania i niezła organizacja sprawiały, że ten mecz mimo wszystko był fajny w odbiorze. Niedogodności zostały zniwelowane. Może ktoś komuś zasłaniał, może trzeba było trochę postać, ale i tak mecz powinien zapaść w pamięci. 

Ten mecz może jakoś realnie wam pomóc w tych działaniach ze stadionem czy to chwilowy szum, po którym wszystko wróci na stare tory? 

Działania związane ze stadionem podejmujemy od kilku dobrych miesięcy, a tak ogólnie od kilku lat. Przy takich meczach, gdy szczelnie wypełnione trybuny głośno skandują „nowy stadion dla Rakowa”, ktoś ten głos słyszeć powinien czy wręcz musi. Na pewno ten oddźwięk, również wspomniany wpis prezesa Bońka, nam w jakiś sposób pomaga. Ludzie, którzy są odpowiedzialni za podejmowanie finalnych decyzji, czują się w obowiązku, bo widzą, że to już nie jest piłka dla trzystu czy tysiąca kibiców. Oficjalnie stadion był wczoraj wypełniony na poziomie czterech tysięcy kibiców, a moglibyśmy zapełnić obiekt na dwanaście czy piętnaście tysięcy. Jak na Częstochowę to duża rzecz. 

Co na dziś możemy powiedzieć na temat nowego stadionu? Chodzi mi o konkrety. Możemy potwierdzić, że zaczniecie ligę w Sosnowcu?

Sytuacja wygląda w ten sposób, że miasto jest na etapie rozstrzygania pierwszego przetargu. Przed nami drugi i wykonawstwo. Jeśli chodzi o terminy, to zakładane opóźnienia powodują, że na pewno nie będziemy gotowi, by od pierwszego meczu w lipcu grać przy Limanowskiego. Zakładamy, że kilka – mam nadzieję, że nie kilkanaście – meczów będziemy musieli zagrać na stadionie zastępczym, co dzięki nowym zapisom Podręcznika Licencyjnego jest w ogóle możliwe. Wiadomo, że szukamy w okolicy i w naturalny sposób najbliżej nam do Sosnowca z uwagi na ułatwienia komunikacyjne. Jeśli chodzi o transfer kolejowy i drogowy, to najlepiej skomunikowana z Częstochową lokalizacja. 

No i nie przeżyjecie szoku. 

Stadion w Sosnowcu nie jest nowoczesny, zresztą tam też ma być budowany nowy obiekt. Ale jako stadion zastępczy to dla nas optymalny wybór. Najpierw czekamy na rozstrzygnięcia pierwszych przetargów, a później na rozmowy. 

Powiedział pan, że organizacyjnie wypadło to fajnie, ale chciałbym zapytać, czy jest coś, co nie zagrało? Choćby brak kibiców Legii na stadionie pozostaje pewną wątpliwością. 

Kibice Legii od dłuższego czasu byli informowani, że pojemność naszego sektora gości to 210 osób. Tyle byliśmy w stanie wpuścić. Z tego co słyszałem, pojawili się oni w liczbie około sześciuset kibiców. Przyjmują zasadę, że albo wszyscy albo nikt. Jednak my nie jesteśmy klubem, który będzie ulegał takiemu szantażowi, że skoro już przyjechali, to my musimy wszystkich wpuścić. Wielokrotnie informowaliśmy, że z wielką przyjemnością ich przyjmiemy, ale w ramach naszych możliwości. Nie wyobrażam sobie, byśmy do takiej klatki wsadzili trzy razy więcej osób, niż liczba miejsc, które się w niej znajdują. Myślę więc, że od początku spodziewali się, że tak się sytuacja rozwinie. Policja odprowadziła ich do samochodów i wrócili do Warszawy, natomiast my jesteśmy gościnnym klubem, co pewnie mogliby potwierdzić i kibice Lecha, i pierwszoligowych zespołów.

Organizacja organizacją, ale z bardziej sportowego punktu widzenia też się u was ostatnio sporo wydarzyło. Dzień przed meczem przedłużyliście kontrakt z Markiem Papszunem. 

Może był to dodatkowy impuls dla chłopaków, którzy zobaczyli, że trener wierzy w ten projekt i chce razem z właścicielem oraz resztą załogi budować coś dużego. 

Negocjacje były ciężkie? Pytam, bo trener na brak zainteresowania nie narzeka.

To w dużej mierze były negocjacje między trenerem a właścicielem, bo to Michał Świerczewski zatrudniał Marka Papszuna. Dlatego jemu najłatwiej było je prowadzić. Nie były to szczególnie długie rozmowy, panowie szybko doszli do konsensu i trener do końca sezonu 2020/21 będzie z nami. 

Na dłużej zostaną też Petrasek i Niewulis. 

Nasze „Dwie Wieże”. 

I piłkarze, którzy też cieszyli się największym zainteresowaniem spośród waszych graczy. 

To też jakiś sygnał, który chcieliśmy puścić w stronę tych, którzy nas trochę lekceważyli. Dochodziły do nas bowiem takie głosy: „nawet jak Raków awansuje, to wybierzemy im łakome kąski, a reszta nie ma szans, by utrzymać drużynę w lidze”. W tym kontekście padały wspomniane nazwiska, więc zależało nam, żeby w miarę szybko ten temat dopiąć, choć te kontrakty nie kończyły się przecież za chwilę. To też kwestia pokazania tym chłopakom, że są dla nas szalenie ważni, kluczowi. Zaczęliśmy od nich, ale myślę, że to nie koniec podobnych informacji. Coś zadeklarowaliśmy i nie chcemy się z tego wycofywać – Raków nie wejdzie do ekstraklasy dokładnie w tym samym składzie, oczywiście jeśli w ogóle wejdzie, natomiast rewolucji nie będzie. Wiele z tych nazwisk, które pojawiły się wczoraj w protokole meczowym, znajdzie się również w skarbach kibica latem. 

Podsumowując – pomimo tego, że cały czas się pan asekuruje, to plan na ekstraklasę już jest. 

Wczoraj wykazywaliśmy pewne objawy szaleństwa po strzelonej bramce, ale wariatami nie jesteśmy. Widzimy, jaka jest nasza sytuacja w tabeli, więc pracujemy nad wariantem „ekstraklasa”, bo jest w tej chwili najbardziej prawdopodobny. Chyba tylko podwójny armagedon mógłby sprawić, że nagle przestalibyśmy grać w piłkę, ale futbol, czy nawet – mówiąc wprost – moje doświadczenia w Katowicach, pokazują, że warto się czasem wstrzymać, bo wszystko jest możliwe. Hasło „pierwsza liga – styl życia” nie wzięło się znikąd. 

To Lechia, Jagiellonia czy wygrany z pary Miedź-Puszcza? 

Lechia byłaby pewnym ukoronowaniem naszej pucharowej drogi, ale wolałbym zagrać z nią w finale. Z pozostałych drużyn wybrałbym zwycięzcę dzisiejszego meczu, aczkolwiek przy ewentualnym spotkaniu z Jagiellonią też przyłożymy się do tego, by kolejnego przeciwnika wyeliminować.

Rozmawiał MATEUSZ ROKUSZEWSKI

Fot. FotoPyK

red6

Opublikowane 14.03.2019 15:29 przez

red6

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
26.07.2019

Duma nie pozwoliłaby mi grać w innym śląskim klubie

O porównaniach do ojca. O przywiązaniu do Górnika Zabrze. O mizernych początkach w Ekstraklasie i przemianie w rundzie wiosennej. O ambicjach sięgających gry w młodzieżowej kadrze. O… psach, które ma dwa, a już planuje kolejnego. O tym wszystkim i paru innych sprawach porozmawialiśmy z Przemysławem Wiśniewskim.   Od małego wiedziałeś, że pójdziesz w ślady ojca? Od […]
26.07.2019
Weszło
26.07.2019

A co tam, panie, na zapleczu? Sto pytań przed powrotem I ligi

Przygotujcie sobie szklankę wody, bo będzie dość sucho. Zapraszamy na najmniej poważną zapowiedź pierwszoligowego sezonu, który dzisiaj z buta wjedzie w rozkład jazdy każdego najbardziej cierpliwego kibica. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na wiele nieistotnych pytań, jeśli macie ochotę przeczytać wyssane z palca wróżby, zapraszamy serdecznie.  1. Czy I liga powinna zmienić nazwę na „Ekstraklasa 2”? […]
26.07.2019
Weszło FM
25.07.2019

Kierunek Tokio. Urbanowicz, Petruczenko

W kolejnej audycji „Kierunek Tokio” na rok przed startem IO w dalekiej Japonii gościem Dariusza Urbanowicza był Maciej Petruczenko – dziennikarz Przeglądu Sportowego oraz kopalnia anegdot olimpijskich. Zapraszamy!
25.07.2019
Weszło
24.07.2019

Bida naszym Bąbelkiem, a Wojtkowski to na razie Szczawik

Nie prosiliśmy o to. Ba! Nawet odradzaliśmy to rozwiązanie, w porywach byliśmy wręcz jego zdecydowanymi przeciwnikami. PZPN uparł się, żeby każda drużyna PKO Bank Polski Ekstraklasy zawsze miała na boisku przynajmniej jednego młodzieżowca, a według nas zasada powinna być prosta – grają najlepsi, bez względu na wiek, obywatelstwo, kolor włosów czy numer buta. Zdania nie […]
24.07.2019
Weszło
23.07.2019

Kolew: jestem od strzelania dla Arki. Statystyka: raz na 1558 minut!

Mignął nam gdzieś niedawno w miarę ciekawy nagłówek. Tekst jak tekst, typowa młócka lokalnego dziennikarza, ale na tytuł zwróciliśmy uwagę. Otóż dostaliśmy w nim odpowiedź na nurtujące nas pytanie – zastanawialiśmy się kilka razy, czy Aleksandyr Kolew wie, co ma robić na boisku. Patrząc na jego występy, zachodziliśmy w głowę, czy w ogóle ma na świadomość […]
23.07.2019
Weszło
21.07.2019

Czy leci z nami pilot?

Dariusz Mioduski chowający twarz w dłoniach. Nie widzimy jej, choć pod zasłoną wypisana jest bezradność. Na głowie szefa Legii Warszawa dodatkowo wylądowała kolorowa bejsbolówka ze śmigłem. W połączeniu z pytaniem: „czy leci z nami pilot?”, przekaz staje się bardzo wymowny. W ten sposób przemówiła Żyleta w trakcie meczu wicemistrza Polski z Europa FC.  Wydaje nam […]
21.07.2019
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021