post
Avatar

Opublikowane 08.01.2019 17:59 przez

redakcja

Marzena Sarapata za swoje dwa i pół roku u sterów Wisły Kraków powinna się wstydzić do końca życia. Wiadomo, że nie działała sama, że nad nią stali ci, którzy pozwolili jej zostać prezesem TS-u i spółki akcyjnej, ale wiedziała na co się pisze, a od pewnego momentu chyba już bez oporów zaczęła korzystać ze stanowiska, jakby mając świadomość, że upadek dotychczasowego układu jest bliski. W ostatnich godzinach była prezes usuwała nawet dane kontaktowe i numer telefonu ze strony swojej kancelarii. W piłce na pewno już jej nie zobaczymy, ale konsekwencje może ponosić przez wiele, wiele lat, również w zawodzie radcy prawnego, gdzie dobra reputacja jest wyjątkowo mile widziana. 

Przypomnijmy więc jeszcze raz jej najbardziej absurdalne, dziwne i bezczelne posunięcia, które doprowadziły do tego, że dziś jest osobą całkowicie skompromitowaną.

Zapowiedź pozwu przeciw Szymonowi Jadczakowi. Materiał wyemitowany przez TVN przedstawił czarno na białym, że klub jest bardzo mocno powiązany z bandytami, nie było żadnych wątpliwości. W tym momencie machanie szabelką przez Sarapatę i mówienie o złożeniu pozwu brzmiało naprawdę żałośnie, mimo że każdy rozsądnie myślący zdawał sobie sprawę, iż zostało wypowiedziane dla zasady i nigdy nie dojdzie do ciągu dalszego.

 – Ja czekam na te zapowiedziany procesy, jakieś już informacje o nich się pojawiły. W materiale zamieściłem 10% tego, co udało mi się zebrać w temacie Wisły. Jak zaczną się takie procesy to będę mógł w końcu spokojnie przepytać pana Damiana i panią Marzenę Sarapatę na sali sądowej. Myślę, że takie procesy będą się cieszyły potężnym zainteresowaniem i dopiero tam zaczną wychodzić ciekawe rzeczy. To będzie też kopalnia tematów dla mediów – komentował ze spokojem Jadczak na antenie Weszlo.fm.

Umowa z firmą własnego męża. Z obecności Sarapaty w Wiśle korzystała nie tylko ona, ale również jej wybranek Robert Czekaj. Jego firma IKropka dostawała z klubu umowy zlecenia, najczęściej dotyczące magazynu “R22”. Zapewne zdecydowano się na nią po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich ofert na tego typu usługi i po prostu wybrano tę najkorzystniejszą (a że nie dla klubu, to już szczegół). Współpracę zakończono dopiero w ostatnich dniach.

Absurdalne płacenie kilku trenerom jednocześnie. Sarapata i spółka przejmowali klub, gdy jego sytuacja finansowa już była bardzo trudna. Później stawała się tylko gorsza i gorsza, aż do dramatu. Nie przeszkadzało to w ciągłych zmianach trenerów i to coraz kosztowniejszych. Doszło do tego, że Wisła w pewny momencie miała na utrzymaniu trzech szkoleniowców: Dariusza Wdowczyka (w marcu 2017 wygrał z klubem w sądzie), Kiko Ramireza i Joana Carrillo. Ramirez dopiero co zapowiedział w “Super Expressie”, że jeśli do umówionego 10 stycznia nie dostanie pierwszej transzy zaległości, poinformowane o tym zostaną Ekstraklasa SA i FIFA. Carrillo zatrudniono z pensją wynoszącą około 100 tys. zł miesięcznie plus kosztowny sztab. To wszystko ewentualnie miałoby szansę się spiąć wyłącznie w razie awansu do europejskich pucharów, o których przy Reymonta głośno mówiono, wierząc w wynik ponad stan. A teraz niemalże za darmo przy Reymonta pracuje Maciej Stolarczyk, któremu kiedyś też trzeba będzie zapłacić. Paranoja.

Bronienie kuriozalnej umowy wynajmu dla Miśka. Nie Sarapata ją podpisywała na śmiesznych dla klubu warunkach (zrobił to pod koniec 2013 roku Ludwik Miętta-Mikołajewicz, Sarapata członkiem TS Wisła została w 2014 roku), ale cały czas tej umowy broniła. Miśka niedługo potem reprezentowała w sądzie, a jego partnerka Agnieszka Kawalec została w klubie księgową. Kawalec w CEIDG była też wpisana jako pełnomocnik firmy Miśka, na którą zarejestrowano siłownię.

Nic dziwnego, że rok temu podczas konferencji prasowej z ust Sarapaty słyszeliśmy takie słowa: – (…) Co również oczywiste, pan Paweł Michalski pojawia się w okolicach swojej własnej firmy oraz pozostaje w kontakcie z administracją wynajmującego mu powierzchnię Towarzystwa Sportowego “Wisła”. Od czterech lat co miesiąc płaci regularnie czynsz rynkowy za zajmowane powierzchnie. (…) Analizowaliśmy ten temat wobec kontrowersji, które pojawiają się i zarząd podjął decyzję, że dopóki ta siłownia działa bez zarzutów, nie będziemy zajmować się wypowiadaniem umowy.

Ale pod koniec listopada, mimo że siłownia nadal “działa bez zarzutu”, pod presją nagle zmieniono front. Wyszło, że sprawa jednak jest fuj i klub będzie chciał przedwcześnie rozwiązać umowę obowiązującą do listopada 2019 roku z opcją automatycznego przedłużenia do 2025. Cóż za niespodziewany obrót wydarzeń! – Nie powinnam była tego lekceważyć. A zlekceważyłam. Co z tego, że to siłownia „Miśka”? Przecież chodzi po ulicach, jest wolny. To co to komu przeszkadza?” – tak to oceniałam. Dziś uważam, że to był mój błąd. Wtedy myślałam tak: póki coś jest legalne, to może działać, mimo plotek. Myślałam jak prawnik, a nie jak prezes – takie pseudokajanie się czytaliśmy potem na Sport.pl.

Zatrudnianie ludzi z wyrokiem za zabicie człowieka i pobicia. Informacja o tym zatrważającym fakcie była jednym z najważniejszych punktów materiału Szymona Jadczaka, który dobitnie potwierdzał wielkie wpływy bandytów w klubie. Nie dość że takie indywidua dostały pracę jako kasjerzy, to jeszcze później klub wstawiał się za nimi, gwarantując dalsze zatrudnienie po wyjściu na wolność. Masakra.

I znów pani Marzenka była po prostu taka naiwna, taka głupiutka, niczego nie przewidziała, oj, oj: – Groźny bandyta miał w ten sposób dostęp do danych osobowych wszystkich kibiców. Dowiedziałam się o tym po fakcie. Damian [Dukat] też. Głupio mi to powiedzieć, ale nie mam pojęcia, kto pracuje na kasach. To nie był dyrektor wykonawczy spółki. Ja tego nie lekceważę, to był nasz poważny błąd, ale nie mogę znać nazwisk wszystkich pracowników (sport.pl). 

“Dowiedziałam się po fakcie”. – Pismo pani Marzeny Sarapaty, wysłane na papierze firmowym Wisły do krakowskiego sądu, tydzień po tym, gdy facet zostaje skazany na trzy lata więzienia. W którym ona pisze, żeby temu człowiekowi uchylić areszt, to ona go zatrudni jako kasjera – przypominał na Weszlo.fm Szymon Jadczak.

Coś się tu nie zgadza, co?

40 tys. zł dla SKWK po meczu z Lechem. To już historia najnowsza. W piątek podczas konferencji TS-u Łukasz Kwaśniewski stwierdził, że nowe władze Wisły jeszcze nie dotarły (?!) do dokumentów zaświadczających o tym, na co zostały wydane pieniądze z dnia meczu z Lechem, których – jak łatwo było policzyć – nie ma na koncie spółki. Co do części kwoty, już wiadomo. Jak informuje Szymon Jadczak, po meczu władze Wisły dały w gotówce 40 tys. złotych przedstawicielom SKWK, którzy przyszli po kasę w towarzystwie wysoko postawionych Sharksów. Miłość do klubu najważniejsza, ale jak wiedzą życiowo doświadczeni – miłość kosztuje. Najwyraźniej również w piłce.

Pobieranie kasy w momencie potężnych zaległości w pionie sportowym. Już kilka razy to komentowaliśmy, ale nadal nóż od Miśka się w kieszeni otwiera. Gdy już każdy przy Reymonta musiał mieć świadomość, że klub idzie na dno, zarząd jakby nigdy nic pobierał gigantyczne wynagrodzenie. Na konferencji ujawniono, że tylko za 2018 rok chodzi o 910 tys. zł należności (prawie wszystko już wypłacono). Jedną z trzech osób zasiadających w tym czasie w zarządzie był Daniel Gołda, który na Twitterze oświadczył, że pobrał z tego tytułu niecałe 9 tys. zł. Wychodzi więc na to, że Sarapata i Dukat rozdzielili między siebie pozostałe 900 tys. zł! W chwili kiedy piłkarze i trenerzy pracowali za darmo, klubowi groziła wyprowadzka na obcy stadion, a kibice wyciągali swoje złotówki na ratowanie Wisły, ta dwójka żyła na jej koszt jak pączki w maśle. To już ordynarna bezczelność i plucie ludziom w twarz.

Mało tego, dziś Mateusz Miga z dziennika “SPORT” podał kolejne rewelacje. Sarapata w grudniu wyjęła z klubowego konta 60 tys. zł na spłatę zajęcia komorniczego na swoim koncie!

Kuriozalne odejście. Sarapata swoją rezygnację ze stanowiska prezesa wysłała do klubu pocztą. Tak nie odchodzą ludzie, którzy mają czyste sumienie i mogą spacerować z wysoko podniesioną głową. Zdecydowanie nie.

Podpisanie najbardziej żałosnej umowy w dziejach polskiej piłki. To przebija nawet Meresińskiego, którego jednak na samym początku uwiarygadniał Marek Citko. Sygnały i – delikatnie mówiąc – poważne wątpliwości co do wiarygodności gołodupców pojawiały się z każdej strony. Oddanie klubu jakiemuś kambodżańsko-szwedzkiemu duetowi z siedzibą na Marsie, reprezentowanemu przez agenta, którego nikt nie zna, to już był szczyt szczytów. Głupoty. Naiwności. Perfidii. Nieudolności. Wszystkiego. Możecie sobie wybrać, co wam najbardziej pasuje.

I z tego już zawsze Marzena Sarapata będzie kojarzona. Tej łatki nigdy nie odklei. Solidnie na to zapracowała.

Fot. Jakub Gruca/400mm.pl

redakcja

Opublikowane 08.01.2019 17:59 przez

redakcja

Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga i superhajs. Jak ma wyglądać podział pieniędzy w Superlidze?

3,5 miliarda euro mają mieć do podziału kluby założycielskie Superligi. Za sam udział w fazie grupowej przykładowa Barcelona ma zgarnąć 180 milionów euro. Czyli o około 50 milionów euro więcej niż Bayern Monachium za triumf w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. O jakich pieniądzach mówimy w kontekście Superligi? Oczywiście na dziś to dopiero plany Superligi i przecieki, […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
19.04.2021

Boniek: – Futbol jest dla wszystkich

Cały dzień w sprawie Superligi spływają kolejne opinie, w tym niektóre dość zdecydowane. Teraz stanowisko w temacie Superligi zajął też niedawno Zbigniew Boniek. Co powiedział prezes PZPN? Otóż zwracał uwagę na to, że futbol jest dla wszystkich. Boniek podważał też założenia Superligi, a więc to, że nie jest oparta na modelu sportowej rywalizacji – czyli […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kibice Liverpoolu zdejmują flagi z Anfield w proteście przed Superligą

Z tego co czytamy, twórcy Superligi liczyli się z tym, że będzie mocna krytyka ich pomysłu. Ciekawe jednak, czy liczyli się z tym, że będzie tak mocna krytyka ze strony ich własnych kibiców. Najmocniej dotyczy to angielskich klubów, przynajmniej takie można odnieść wrażenie śledząc media społecznościowe. Fani Tottenhamu napisali chociażby o zdradzie. Teraz dość głośna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

FIFPRO o Superlidze. “Konieczna współpraca”

Kolejne stanowiska różnych istotnych podmiotów pojawiają się w sieci, tym razem głos zabrała FIFPRO, a więc podmiot reprezentujący piłkarzy. W oświadczeniu czytamy: “Ta decyzja zostawia piłkarzy i związki piłkarzy w poszczególnych krajach z wieloma pytaniami o wpływ tego ruchu na futbol, ale także na ich kariery. Futbol jest zbudowany na unikalnym społecznym i kulturowym dziedzictwie, […]
19.04.2021
Na zapleczu
19.04.2021

Nie tylko korupcja. Barwna historia HEKO Czermno

Promowanie miasta poprzez sport. Jeśli kiedyś w jakiejś dyskusji ktoś spróbuje was zagiąć pytaniem: “czy kluby piłkarskie mogą cokolwiek wypromować?”, odpowiedzcie: a kto słyszałby o Czermnie, gdyby nie HEKO? Chyba nikt. Bo o miejscowości, która według Wikipedii dekadę temu liczyła zaledwie 657 mieszkańców, głośniej zrobiło się tylko w ubiegłym roku, kiedy miejscowy proboszcz postanowił objawić […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Wymowny wpis Klicha. “Piłka stworzona przez biednych, skradziona przez bogatych”

Niewielu polskich piłkarzy wypowiada się na temat Superligi, bo też cóż – niewielu ona dotyczy. Ciekawiłoby nas zdanie Roberta Lewandowskiego, ale pewnie go nie usłyszymy. Musi więc na razie wystarczyć wpis Mateusza Klicha. Klichowi Superliga raczej nie grozi, natomiast w Anglii temat Superligi jest dzisiaj naprawdę tematem numer jeden. Sześć zbuntowanych klubów, reakcja Borisa Johnsona, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Shearer: – Kluby Superligi chcą mieć ciastko i zjeść ciastko

Świat piłki bardzo mocno reaguje na decyzję o ogłoszeniu Superligi. Szczególnie w Anglii pojawia się sporo mocnych głosów ze strony byłych piłkarzy. Nie inaczej jest z legendą tamtejszego futbolu, Alanem Shearerem. Shearer, wieloletni reprezentant Anglii, superstrzelec między innymi Blackburn i Newcastle zagrzmiał: – Tych dwanaście klubów zrzuciło bombę na świat piłki nożnej. Premier League powinna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Orban przeciwny Superlidze. “Najbogatsi nie mogą monopolizować piłki nożnej”

Viktor Orban to nie tylko prominentny polityk, ale też wielki fan futbolu. Dlatego nie dziwi, że i on zabrał głos w temacie powstającej Superligi.  Viktor Orban to o tyle istotny przykład, że dla niego węgierska piłka miała być jednym z kół zamachowych promocji Węgier. To odgórny plan, by poprzez piłkę nożną budować część dumy węgierskiej, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Oficjalne stanowisko La Liga w temacie Superligi

La Liga wydała swoje stanowisko w temacie Superligi. Można się spodziewać krytyki pomysłu, pytanie: czy padają jakieś konkretne groźby wobec tych klubów? W oświadczeniu czytamy: “La Liga mocno sprzeciwia się propozycji europejskich rozgrywek dla elity, która atakuje pryncypia otwartej rywalizacji piłkarskiej, która sięga najgłębszych części europejskiego ekosystemu piłkarskiego”. Innymi słowy La Liga pokazuje: no tak, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

List do UEFA i FIFA. Superliga chce paktować

Według informacji, do jakich dotarła angielska prasa, Superliga jednak nie chce iść na zderzenie czołowe z FIFA i UEFA. Chciałby znaleźć sobie miejsce w ramach istniejących rozgrywek. Według informacji The Mirror, SuperLiga chce znaleźć płaszczyznę porozumienia z FIFA i UEFA. Czytamy o: – Koopoeracji i wsparciu dla nowych rozgrywek – Zmieszczeniu go w futbolowym ekosystemie […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów od 2024 roku

Dzień ogłaszania gruntownych zmian. Obok powstania Superligi, Liga Mistrzów ma w środę ogłosić szczegóły tych rozgrywek po reformie. Do informacji dotarł portal Meczyki.pl i ich dziennikarz: Tomasz Włodarczyk. Najważniejsze zmiany: – Liga Mistrzów będzie liczyć sobie 36 zespołów – WSZYSTKIE RYWALIZUJĄ W JEDNEJ GRUPIE – Grają dziesięć meczów w fazie ligowej – Drużyny dzielone na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Groźby UEFA wobec klubów Superligi bezprawne?

Jedną z armat, jakie UEFA wytoczyły w kierunku Superligi, był zakaz gry piłkarzy tych klubów w rozgrywkach UEFA i FIFA (na razie te podmioty mówią jednym głosem). To o tyle istotne, że mówimy przecież o reprezentacjach. Możemy sobie wyobrazić głosy w niektórych krajach, gdy piłkarze z Superligi nie przyjeżdżają na kadrę. To byłaby już konkretna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Borussia Dortmund nie dołączy do Superligi

Hans-Joachim Watzke potwierdził dzisiaj oficjalnie, że Borussia Dortmund dostała zaproszenie do Superligi, ale je odrzuciła. Tak czy siak, pokazuje to konkretne, intensywne rozmowy zakulisowe, które toczą się w tym momencie. Sytuacja jest dynamiczna, bo bardzo różne pogłoski słyszało się już choćby o RB Lipsk. Wcześniej mieli dołączyć, według najnowszych doniesień – niekoniecznie. Borussia natomiast uargumentowała […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Mourinho zwolniony z Tottenhamu!

Jose Mourinho został zwolniony z Tottenhamu. To już kolejna trenerska porażka The Special One. Chyba w tym momencie wypada na dobre z grona trenerów, którzy mogą obejmować kluby marzące o ścisłym europejskim topie. Gdzieś teraz Jose będzie szukał miejsca, gdzie może się odbić. Albo, kto wie, reprezentacja? Mourinho pracował w klubie od 20 listopada 2019 […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Giełda przemówiła. Od ogłoszenia Superligi akcje Juve idą w górę

Nie miejmy złudzeń: w całym zamieszaniu wokół Superligi chodzi tylko o to, by wycisnąć z futbolu jak najwięcej pieniędzy. To pieniądze ostatecznie przeważą szalę w jedną lub drugą stronę. Czego by nie ciskano w ucieczkowiczów, to jeśli oni na tym dobrze zarobią, będą w stanie to znieść. Będą w stanie zapłacić piłkarzom więcej, będą w […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Ed Woodward opuścił UEFA i ECA

Długo myśleliśmy, że to będzie machanie szabelką, przeciąganie liny i tym podobne. Ale kolejne ruchy wokół Superligi pokazują, że jest w tym konsekwencja. Dzisiaj pokazał ją Ed Woodward. Ed Woodward jest wiceprezesem Manchesteru United, a do wczoraj miał też funkcję w UEFA i w ECA. Teraz zrezygnował z tamtych funkcji, ewidentnie chcąc skupić się na […]
19.04.2021