post

Opublikowane 16.11.2018 11:21 przez

redakcja

Zaległości w wypłatach w Wiśle Kraków przekraczają już cztery miesiące. Gdyby piłkarze stracili cierpliwość, mogliby w łatwy sposób rozwiązać swoje kontrakty. Mimo to grają jak z nut, problemy z gabinetów w ogóle nie przekładają się na to, co na boisku. – Wszyscy wymagają od nas maksimum, ale muszą też wiedzieć, co dzieje się w klubie. W ubiegłym sezonie Lechia Gdańsk miała przecież podobne problemy i sportowo wyglądali znacznie gorzej. My utrzymujemy wysoki poziom i zasługujemy, by ludzie nas szanowali i rozumieli. Gdyby drużyna nie prezentowała się tak dobrze, wszyscy mówiliby, że to właśnie przez problemy finansowe. Teraz jednak gramy dobrze, punktujemy, jesteśmy wysoko i wydaje się, że ten temat jakby nieco zgasł – mówi nam Jesus Imaz, najlepszy piłkarz Wisły Kraków w tym sezonie. 

Czy latem był już spakowany i dlaczego został w Krakowie? Jak odnosi się do pomysłu pozostania w Polsce po skończeniu kontraktu i czy silniejsza nie okaże się tęsknota za żoną? Co pomyślał sobie po reportażu TVN-u? Czy po odejściu Carlitosa rozwinął skrzydła i dlaczego odrzucił kiedyś ofertę od Espanyolu? O tym wszystkim Jesus Imaz, jeden z najlepszych Hiszpanów, jacy trafili do Ekstraklasy. Przygotujcie tapas i zapraszamy do lektury! 

Jesteś pierwszym Hiszpanem, który polubił polską zimę?

(śmiech) Chyba rzeczywiście tak jest.

W ostatnim roku zacząłeś strzelanie w październiku i – nie licząc jednego gola w maju – skończyłeś w lutym. Teraz ruszyłeś dopiero w końcówce września – i to lawinowo. 

To prawda, to całkiem zabawne, że teraz znów robi się zimno i znów strzelam. W ubiegłym roku miałem szczęście i teraz zaczyna się tak samo. W Hiszpanii mieszkałem w miejscach, gdzie zimą jest dość chłodno, więc to nie problem. Wszyscy mi mówili, że tu jest dużo zimniej, ale ja aż tak tego nie odczuwam, choć po przerwie reprezentacyjnej temperatura faktycznie sporo spadła.

Oprócz zimy z pewnością lubisz też derby Krakowa.

Oczywiście, grałem w dwóch meczach i strzeliłem cztery gole. W klubie mówili mi, że jestem pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który tego dokonał. Mam nadzieję, że w następnych derbach podtrzymam tradycję. Mógłbym zawsze grać przeciwko Cracovii, ale na ich stadionie.

Wszyscy mówią, że te bramki były łatwe, chyba miałem szczęście. W ubiegłym roku udało mi się trafić dwukrotnie, ale w tym sezonie, szczerze mówiąc, nie oczekiwałem podobnego wyniku. Mieliśmy gorszą passę, ja od dłuższego czasu nie mogłem strzelić, więc tym bardziej nie myślałem, że nagle strzelę dwa. Przy pierwszym golu po prostu wykorzystałem swoją okazję, a drugi był tak naprawdę prezentem od bramkarza, więc na dobrą sprawę łatwo było to strzelić.

W Hiszpanii zdarzyło ci się grać w meczu o takim ciężarze gatunkowym?

Nie, grałem w ważnych meczach, ale nigdy w takim. W tamtym roku byłem pod ogromnym wrażeniem derbów. Tegoroczne były nieco inne, trochę dziwne, ponieważ było bardzo dużo dzieci. Nie przeżyłem jednak jeszcze nigdy takiego meczu, jak ubiegłoroczne derby. Atmosfera jest niezwykle motywująca. Kiedy zawodnik widzi na trybunach tylu kibiców, którzy go wspierają, stara się dać z siebie wszystko. Kiedy z kolei widzi tych, którzy starają się go zdeprymować, daje z siebie jeszcze więcej.

 Nie było lekkiego przerażenia tą całą napinką?

Nie. Wiemy, że jesteśmy bezpieczni. Była tylko taka sytuacja z pirotechniką, gdzie nieco się obawialiśmy ze względu na kibiców.

Ciekawy jest też cały tydzień przed derbami. Rok temu byłem nieco bardziej nerwowy, bo nie wiedziałem jeszcze, jakie to przeżycie i czego oczekiwać. Wszyscy mówili, że to jeden z najważniejszych meczów w roku kibiców i klubu, więc trzeba go wygrać. W tym sezonie już tak nie było, choć oczywiście nie czułem się zupełnie dobrze. Mieliśmy za sobą trzy porażki i jeśli przegralibyśmy jeszcze derby, mogłoby być nieprzyjemnie. To jednak jeszcze bardziej motywowało. Takie mecze to często punkt zwrotny – gdybyśmy przegrali, mogłoby to nas pogrążyć. Po zwycięstwie dostaliśmy jednak skrzydeł.

46348354_1919923948317392_6418948895841189888_n

Rozstrzygnijmy kluczową kwestię – lepszy jest Carlitos z tamtego sezonu czy Imaz z obecnego?

Jesteśmy różnymi zawodnikami. On potrafi strzelić gola z niczego. Często po prostu brał piłkę i uderzał na bramkę. Wydaje mi się, że ja jestem zawodnikiem, który woli grać piłką, utrzymywać się przy niej, poruszać się między liniami. 

Carlitos był większym egoistą. 

Z pewnością są ludzie, którzy by tak powiedzieli. Przecież jest napastnikiem i jego celem jest zdobywanie bramek. Czasem oczywiście miał możliwość, by zagrać innemu zawodnikowi, ale to są jego decyzje. To napastnik i zawsze chce strzelać gole, więc to normalne.

Z drugiej strony w zeszłym sezonie wasza gra czasami przebiegała według schematu: nie mamy pomysłu, dajmy piłkę do Carlitosa, niech on się martwi.

To prawda, szczególnie w meczach, które były dość trudne i wymagające. Gdy Carlos dostawał piłkę w polu karnym, często strzelał gola. To samo z rzutami wolnymi w pobliżu szesnastki. W tym roku gramy nieco inaczej. Ataki konstruujemy częściej skrzydłami i mamy inny system, staramy się grać ładniej dla oka.

Gdybyś był trenerem, którego z piłkarzy wziąłbyś do swojej ekipy?

Carlos jest lepszy, bo ma gole we krwi. Ja być może jestem ważniejszy dla zespołu, bo więcej pracuję, lubię uczestniczyć w grze drużyny i pomagać w utrzymaniu się przy piłce. Dobrze też wchodzę w pole karne z drugiej linii.

Odejście Carlitosa paradoksalnie was wzmocniło?

Być może w ubiegłym sezonie graliśmy bardziej pod Carlosa. On miał swój rok. Wszystko, czego tylko dotknął, wpadało do siatki. Był królem strzelców. W tym roku również mamy ważnych zawodników i dobrze się rozumiemy. Wszyscy chcą, by to był dla nas dobry sezon. Nie mamy tylko jednego wyjątkowego zawodnika, pod którego ułożona jest gra. Cała drużyna gra dobrze w piłkę i po problemach, które mieliśmy latem, jesteśmy bardzo zjednoczeni.

Wspomniałeś, że gracie ładnie dla oka. Myślisz, że granie hiszpańskiej piłki ma w tej lidze na dłuższą metę rację bytu?

Myślę, że tak. Nie będziemy zmieniać naszego stylu, jeśli do tej pory przynosiło nam to efekty. Oczywiście, często ludzie mówią nam, że powinniśmy coś zmienić, zwłaszcza po porażkach. Przegraliśmy trzy mecze, ale nie chcieliśmy zmieniać naszego stylu gry. Wcześniej przynosiło nam to efekty, więc czemu mielibyśmy z tego rezygnować? Uważam, że jeśli ktoś w coś wierzy, to powinien tego bronić i o to walczyć.

Czujesz się ważniejszym zawodnikiem w Wiśle po odejściu Carlitosa?

Wydaje mi się, że trochę tak, głównie ze względu na styl, w jakim teraz gramy. Częściej uczestniczę w grze, mam więcej okazji do gry piłką. Choć w ubiegłym sezonie również byłem ważnym zawodnikiem. Reszta drużyny mnie szanuje i bardzo mi się podoba to, że mamy świetne relacje. W tym roku wszyscy chcemy iść w tą samą stronę, mamy wspólne cele.

WARSZAWA 21.10.2018 MECZ 12. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2018/19: LEGIA WARSZAWA - WISLA KRAKOW --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: LEGIA WARSAW - WISLA CRACOW JESUS IMAZ FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Czym tak właściwie zajmuje się twoja żona?

Jest w zarządzie jednej z korporacji w Barcelonie i w swojej firmie odpowiada za pół Hiszpanii. Dużo podróżuje i jest bardzo zajęta, więc to niestety niemożliwe, by była teraz ze mną.

Pytamy, bo każdym wywiadzie podkreślasz, że bardzo ci jej brakuje.

Ale nie sądzę, by to miało wpływ na moją grę, choć oczywiście, gdyby tu była, na pewno czułbym się lepiej. W szatni mam jednak wielu przyjaciół, więc nigdy nie jestem sam.

Zakładamy jednak, że docelowo chcecie żyć razem, a skoro ona nie jest w stanie przyjechać do Polski…

Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Póki co mam ważny kontrakt i myślę tylko o tym. Jeśli jednak ona nie będzie mogła zmienić miejsca pracy jasne jest, że chciałbym wrócić do Hiszpanii, by być bliżej niej. Pod koniec sezonu z pewnością nad tym tematem usiądziemy i rozważymy opcje, jakie będziemy mieli.

Twojej chęci pozostania w Polsce nie podtrzymuje też fakt, że macie dość duże problemy z wypłatami.

Oczywiście. Raczej trudno jest pozostać w miejscu, w którym kwestie finansowe są dość skomplikowane i w którym nie ma się nikogo dookoła. Mam zaoszczędzone pieniądze, więc dla mnie to nie jest ogromny problem. Gdy sprawy będą się tak dalej miały, raczej ciężko będzie mi zostać w Krakowie.

W klubie bano się głównie tego, jak na problemy finansowe zareagują obcokrajowcy. Polacy mają większe doświadczenie w podobnych sytuacjach, łatwiej im zrozumieć cały kontekst i to, jak wielkim klubem jest Wisła. Obcokrajowcy przyjeżdżają do naszej ligi jednak głównie po to, by grać w piłkę i zarabiać pieniądze.

Kwestie ekonomiczne są ważne dla każdego. Obcokrajowcy, tacy jak ja, którzy mają mniejszą wiedzę o sytuacji klubu, mogą być zaniepokojeni. Być może nie mam kompletnych informacji  o wszystkich problemach, które ma klub. Nie wiem, czy te problemy ekonomiczne klubu są długofalowe. Zdaję sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak możliwość zaskarżenia klubu do FIFA, gdy zalega z wypłatami powyżej dwóch miesięcy. Jestem jednak przekonany, że Wisła będzie w stanie mi  zapłacić i że jestem, podobnie jak inni zawodnicy, bezpieczny w tej kwestii.

Piłkarze myślą o zerwaniu kontraktów?

Każdy z nas jest dorosły i wie, co powinien zrobić, by było mu jak najlepiej. Jeśli w takiej sytuacji ktoś by się na to zdecydował, to oczywiście ma takie prawo. My przecież pracujemy, dajemy z siebie wszystko dla zespołu i ostatecznie nie dostajemy na czas tego, co nasze. Jeśli więc ktoś by to zrobił, zrozumiałbym. Wyobraźcie sobie, że jesteście w nieswoim kraju i nie dostajecie w terminie pieniędzy za swoją pracę. To ciężka sytuacja i jeśli ktoś powie, że jeśli ten problem nie istnieje, to kłamie. Trzeba go rozwiązać i jestem pewny, że uda się to szybko zrobić.

Kibice też powinni mieć tego świadomość.

Oczywiście. Wszyscy wymagają od nas maksimum, ale muszą też wiedzieć, co dzieje się w klubie. W ubiegłym sezonie Lechia Gdańsk miała przecież podobne problemy i sportowo wyglądali znacznie gorzej. My utrzymujemy wysoki poziom i zasługujemy, by ludzie nas szanowali i rozumieli. Gdyby drużyna nie prezentowała się tak dobrze, wszyscy mówiliby, że to właśnie przez problemy finansowe. Teraz jednak gramy dobrze, punktujemy, jesteśmy wysoko i wydaje się, że ten temat jakby nieco zgasł.

Latem miałeś już spakowane walizki?

Spakowane nie, ale miałem kilka opcji, by zmienić klub. Wraz z agentem przekazaliśmy Wiśle oferty, ale w klubie zdecydowali, że moje odejście nie będzie korzystne dla drużyny. Zwłaszcza, że już wcześniej odeszło sporo ważnych postaci. Powiedziano mi więc, że Wisła nawet nie będzie podchodziła do negocjacji. Zapewniali, że będę ważnym elementem drużyny i rozmawiałem też z trenerem, który okazał mi dużo zaufania. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że zostajemy w Krakowie.

Nie chciałem wymuszać transferu, bo czuję się tu dobrze i po rozmowie z trenerem wiedziałem, że będę dostawał od niego szanse. Nie chciałem być w złych stosunkach z klubem. Takie sytuacje często mogą przyjąć zły obrót, kiedy zostajesz w miejscu, w którym nie chcesz być i dodatkowo jesteś ze wszystkimi pokłócony. Postanowiłem więc zostać tutaj i dawać z siebie wszystko do końca kontraktu.

Zostajesz więc w Wiśle i wszystko wskazuje na to, że czeka was udany sezon. Mimo że odeszło dużo ważnych postaci i macie swoje problemy, na boisku odpowiadacie na nie grą na wysokim poziomie. Jeszcze wyższym, niż w ubiegłym sezonie.

Tak, to był dziwny okres przygotowawczy. Będąc szczerym, mnie też to wszystko nieco zaskoczyło. Już w pierwszym meczu pokazaliśmy się z dobrej strony, mieliśmy wiele okazji, ale ostatecznie nie udało nam się wygrać. Potrafiliśmy się zmotywować. Zaczynała się liga i wiedzieliśmy, że musimy pokazać ludziom, że wiemy o problemach, ale potrafimy być ponad nimi. Cała drużyna odpowiedziała na boisku.

Te problemy tak naprawdę was wzmocniły.

Tak, szczególnie na początku. Dobrze weszliśmy w rozgrywki, dobrze współpracowało się nam z trenerem i wszyscy byliśmy zadowoleni z tego, w którym kierunku podążamy. Trener powiedział nam, że owszem, mamy problemy, ale na boisku zostawiamy wszystko za sobą i pracujemy, by Wisła była jak najwyżej.

Staramy się od wszystkich problemów odcinać. Wiem, że jest wiele informacji o kłopotach w Wiśle, ale staram się ich nie czytać. Trochę też przez to, że artykuły są po polsku, więc musiałbym kogoś prosić, by mi przetłumaczył. Staram się od negatywnych komentarzy izolować. Wyszedł przecież ten reportaż o klubie i kilku z nas, w tym ja, nie wiedzieliśmy nawet, o co chodzi. Musieliśmy więc o to zapytać i otrzymaliśmy wyjaśnienia. Oczywiście nadal są sprawy, o których nie wiem, ale nimi się nie zajmuję.

Jest w Hiszpanii jakiś klub piłkarski, który ma tak silne powiązania z kibicami?

Dość często zdarza się, że na przykład klub organizuje podróże dla kibiców na mecze wyjazdowe. Nie zdarza się jednak to, co jest częste w Polsce, czyli kibice, będący silnie zaangażowani w wewnętrzne działania klubu.

Jak zareagowałeś na ten reportaż TVN-u?

Byłem zaskoczony. Pytałem ludzi w klubie o to, co się stało. Nie miałem o tym wszystkim pojęcia. To oczywiście nieco dziwne, że łączy się Wisłę z takimi ludźmi.

Każdy musi siebie zapytać, co o tym sądzi. Prawda jest taka, że po tym reportażu wizerunek klubu mocno ucierpiał. Jestem pewny, że zarząd podejmie dobre decyzje i będzie jasne, co jest kłamstwem, a co nie. My, zawodnicy, nie powinniśmy w to wchodzić. To są sprawy pozasportowe. My skupiamy się na wygrywaniu meczów, a resztą musi zająć się klub.

KRAKOW 22.04.2018 MECZ 32. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2017/18: WISLA KRAKOW - LEGIA WARSZAWA --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: WISLA CRACOW - LEGIA WARSAW JESUS IMAZ INAKI ASTIZ FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Zmieńmy temat. Dlaczego uważasz, że Maciej Stolarczyk jest twoim najlepszym trenerem od kiedy grasz w Polsce?

Miałem trzech i uważam, że każdy z nich był inny. Kiko mnie tu sprowadził i bardzo dobrze go wspominam. Graliśmy dobrze i zawsze miałem z nim świetne relacje. Potem przyszedł Carrillo, z inną filozofią pracy i pomysłem na naszą grę. W Stolarczyku podoba mi się jednak, że nas rozumie. Widać, że sam był piłkarzem. Na przykład kiedy drużyna wraca po porażce i każdy ma zjebany humor, on potrafi na treningu czy w szatni sprawić, by dobra atmosfera wróciła. Bardzo nam podnosi morale i dzięki niemu wszyscy się świetnie rozumiemy. Najważniejsze jest przecież, by zespół cieszył się tym, co robi.

W Polsce zrobiła się swego rodzaju moda na ściąganie hiszpańskich zawodników. Spytamy wprost – twoim zdaniem nasza liga jest na tyle słaba, że każdy zawodnik, który przyjeżdża z trzeciej ligi hiszpańskiej, z miejsca zostaje tu gwiazdą?

Inaczej – w Hiszpanii druga czy trzecia liga są naprawdę mocne. Nie sądzę, by Ekstraklasa była słabszą ligą, po prostu inaczej się tu gra w piłkę. By odnaleźć się w Hiszpanii, musisz być na wysokim poziomie wyszkolenia technicznego. Po przyjściu tutaj możesz pokazać swoje zalety, jeśli dostosujesz się do większej fizyczności ligi. Jeśli walka i przepychanie się nie będą dla ciebie problemem, będziesz się wyróżniać na tle innych zawodników.

Przyzwyczajenie się do tej fizyczności stanowiło dla ciebie jakiś problem?

Tak, na początku dużo mnie to kosztowało. Byłem przyzwyczajony do hiszpańskiej gry. Tam gwiżdże się najdrobniejsze faule, a tutaj sędziowie pozwalają obrońcom na dużo więcej. W końcu jednak każdy zaczyna to rozumieć i się przyzwyczaja. 

Mówiło się, że na początku miałeś spore problemy z aklimatyzacją. Co było dla ciebie najtrudniejsze?

Nie wiem, tak naprawdę to wszystko. Pierwszy raz opuściłem Hiszpanię i musiałem lepiej zrozumieć tutejszy sposób gry w piłkę. Ciężko pracowałem i wielu kolegów mi pomagało, więc w końcu udało mi się przyzwyczaić do tych nowości. W Hiszpanii dużo więcej uwagi poświęca się utrzymaniu przy piłce, podczas gdy tutaj w 75. minucie zawodnicy gubią pozycję, obie drużyny rzucają się do ataku i mamy kontratak za kontratakiem. W tym roku oczywiście trochę lepiej już to kontrolujemy, ale za Kiko dość często się to zdarzało.

Do tego kultura jest zupełnie inna. W Hiszpanii wszyscy uwielbiają się bawić, wychodzić wieczorami. Tutaj ludzie są nieco chłodniejsi, spokojniejsi i większość woli zostawać w domach.

W Hiszpanii mówi się o Wiśle Kraków?

Oczywiście. Kiedy Hiszpan wyjeżdża za granicę i dobrze sobie radzi, to sporo mediów o nim pisze. Ponadto Wisła jest w Hiszpanii znanym klubem, chociażby przez starcia w europejskich pucharach, więc jeśli jest tam jeszcze wielu naszych rodaków, to tym częściej się o Wiśle mówi.

W Hiszpanii nie zdarzyło ci się grać w klubie, który cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem.

Cádiz jest dużym klubem. W Andaluzji jest bardzo znany, sporo osób przychodzi na mecze i to wielka drużyna. Bardzo mi się tam podobało. Ale czywiście Cádiz nie jest tak duży jak Wisła, obecnie gra w drugiej lidze.

Miałeś w swojej karierze moment, gdy znalazłeś się blisko dużej piłki?

Tak, w pewnym momencie miałem ofertę z Espanyolu, ale im odmówiłem. Kluczowy był dla mnie czas spędzany na boisku, a oni nie mogli mi go zapewnić. Mam sporo przyjaciół, którzy grają teraz w Primera División. W Huesce, czy w Eibarze, na przykład Pere Milla. W Getafe Jaime Mata, który w ubiegłym roku świetnie spisał się w Segunda División. Utrzymujemy kontakt i jesteśmy przyjaciółmi. Jaime zawsze ciężko pracował na swój sukces i bardzo mnie cieszy, że jest tam, gdzie jest, bo naprawdę na to zasłużył. Graliśmy na innych pozycjach, więc ciężko nas porównywać. On zawsze był typowym środkowym napastnikiem, ale świetnie się rozumieliśmy, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Rozstrzygnijmy inną, bardzo poważną kwestię – jak pochodząc z Katalonii można kibicować Realowi Madryt?

Wszyscy mnie o to pytają! Kiedy byłem mały, tata i siostra kibicowali Realowi Madryt, więc siłą rzeczy też zacząłem im kibicować. Z kolei mój brat i moja mama są za Barceloną. Wśród moich znajomych też byłem w zdecydowanej mniejszości, ponieważ mieszkaliśmy godzinę drogi od Barcelony. Zawsze, kiedy był Klasyk, spotykaliśmy się razem i go oglądaliśmy. Oni bardzo często mi dokuczali, ale kiedy Real wygrywał, to miałem moje momenty zemsty. 

PLOCK 16.04.2018 MECZ 31. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2017/18: WISLA PLOCK - WISLA KRAKOW 2:2 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: WISLA PLOCK - WISLA CRACOW 2:2 JESUS IMAZ FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Na koniec – zostaniesz w Polsce po wypełnieniu kontraktu?

Nie odrzucam takiej możliwości. Bardzo mi się podoba w Krakowie. Nie mam jednak konkretnych planów i nie chcę już teraz mówić, że chcę odejść tylko do Hiszpanii. Jeśli pojawi się ciekawa oferta, to na pewno ją rozważymy. Teraz jest jeszcze bardzo wcześnie i nigdy nie wiadomo, co się stanie. Chcemy na koniec sezonu usiąść wraz z moim agentem i zbadać, jakie mamy możliwości.

Wyobrażasz przy tych problemach Wisły przedłużenie kontraktu?

Ta cała sprawa jest dość niepewna. Nie wiem co się wydarzy.

Inny polski klub?

Nie myślę o tym. Ważną kwestią przy wyborze klubu, ale nie najważniejszą, jest moja żona. Oczywiście, jeśli ona nie będzie mogła zmienić miejsca pracy, a ja dostanę dobrą ofertę z Hiszpanii, to pewnie z niej skorzystam. Chciałbym móc wreszcie być z nią.

Rozmawiali JAKUB BIAŁEK i KRZYSZTOF ROT 

Fot. FotoPyK / 400mm.pl / własne

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło Extra
13.10.2021

Grosicki: – Dałem Sousie piłkę do pustej bramki

Sam mówi, że wystawił Sousie piłkę do pustej bramki, zostając na wiosnę w WBA. Brzmi jak człowiek pogodzony z tym, że nie pasuje do koncepcji selekcjonera, bo nie jest typowym wahadłowym. Z bohaterem hitowego transferu do Ekstraklasy rozmawiamy o brazylijskiej Pogoni Ptaka, zwodzeniu Jacka Magiery, drużynie „Portowców” czekającej na duży sukces, zaletach pozostania w WBA na […]
13.10.2021
Weszło Extra
07.10.2021

Nie chcę być gościem, który wszystko wie najlepiej

Dlaczego nigdy nie dowiemy się, kim naprawdę jest? Jak przestał być ciekawostką? Co wyciągnął ze stażu u Jessego Marscha? Czy naprawdę wyżej cenił sobie pracę w niemieckiej trzeciej lidze niż w polskiej Ekstraklasie, kiedy zdecydował się poprowadzić Fortunę Koeln, a nie Zagłębie Sosnowiec? Kiedy najbardziej bał się o swoją reputację w niemieckim futbolu? Ile znaczy […]
07.10.2021
Weszło
24.09.2021

„Dopiero po karierze zacząłem czytać o biznesie. Mogłem czytać zamiast grać w karty”

Bartosz Ślusarski nigdy nie był uważany za piłkarza wybitnego. Ale w Ekstraklasie zagrał prawie 250 meczów. Pograł w portugalskiej ekstraklasie i w Championship. Zaliczył dwa występy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery – jak sam przyznaje – miał dość piłki. A teraz wraca do niej nie jako trener, nie jako menadżer. Tworzy platformę, która ma […]
24.09.2021
Weszło Extra
12.09.2021

Żuraw: Porywam się z motyką na słońce

Dlaczego nie lubi krzyczeć? Czy rywale wygrywają z jego zespołami poprzez „determinację, zaangażowanie i zakrzyczenie”? Dlaczego inspiruje się drużynami, a nie trenerami? Jakie były przyczyny kryzysu Lecha? Czy w pewnym momencie czuł się czołowym polskim trenerem? Dlaczego Lech nie mógł osiągnąć więcej? Czy miał wystarczająco szeroką kadrę i czy mógł mieć jakikolwiek wpływ na wymuszenie […]
12.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

„Nie lubię nudy. Najbliżej mi do wściekłej filozofii Red Bulla”

– Najbliższa mojemu sercu, tak się trochę z tego śmieję, jest filozofia fast&furious, czyli szybcy i wściekli, trochę tak jak robią to w Red Bullu. Dynamicznie, atakująco, napastliwie – jak najszybciej do przodu, jak najszybciej odebrać, jak najszybciej działać. Piłkarze w tym systemie są wybiegani, silni, szybcy. Dużo się dzieje na boisku. Ale to jest […]
11.09.2021
Weszło Extra
10.09.2021

Korona była solą w oku. Chciałbym, by stała się oczkiem w głowie 

Korona Kielce przejadła przez dwanaście lat 80 milionów złotych miejskich pieniędzy. W zeszłym roku została odbita z niemieckich rąk i wychodzi na prostą. Dowody? Pierwsze miejsce w tabeli i pierwszy od dwunastu lat symboliczny zysk w bilansie rocznym. Jak do tego doszło? Opowiada prezes Korony, Łukasz Jabłoński. Rozmawiamy o szukaniu oszczędności, zwolnieniu Bartoszka, relacjach z […]
10.09.2021
Cały na biało
17.08.2021

Chcę być najlepszy na świecie

Kacper Kozłowski to piłkarz o zupełnie innej mentalności niż polscy młodzieżowcy. Nie odczuwa stresu, pokora jest mu obca. Nie jara go, że został najmłodszym piłkarzem w historii Euro. O wyjeździe na turniej mówi „powołanie jak każde inne”. Wprost przyznaje, że chce odejść z Pogoni najpóźniej w następnym sezonie. Jego kariera toczy się błyskawicznie. Zaczynał grać w klubie […]
17.08.2021
Cały na biało
14.05.2021

„Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Weszło Extra
19.02.2021

Mogłem grać jeszcze dwa lata. I zniszczyć sobie życie…

Mateusz Szczepaniak rozegrał cztery sezony w PKO Bank Polski Ekstraklasie, kilka w pierwszej lidze, wyjechał na Cypr, szkolił się w Auxerre. Jesienią stanął przed dylematem – czy warto ryzykować zdrowie, by pograć jeszcze sezon-dwa? – Ból w poprzednim roku był bardzo duży. Gdybym grał dalej, za dwa lata mógłbym być pół inwalidą i kompletnie popsuć […]
19.02.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

„To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. „Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Kiereś: Takie mecze jak z Piastem musimy przekuwać na trzy punkty

Górnik Łęczna zdobył dzisiaj kolejny punkcik do swojego dorobku w Ekstraklasie. Najpierw stracił bramkę, ale potem się ogarnął i zdołał odpowiedzieć. Nie udało się jednak przechylić szali w stronę zwycięstwa, zabrakło lepszego wykończenia. Słowem: dzisiejszego Piasta dało się pokonać i dobrze wiedział o tym trener beniaminka. – Dwutygodniową przerwę staraliśmy się optymalnie wykorzystać. W sytuacji, […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dyrektor sportowy Odry Wodzisław Śląski trafi do Ekstraklasy

Transfery osób, które budują struktury klubu zamiast zakupów piłkarzy? Zdarzają się, także takie planowane ze sporym wyprzedzeniem. Z naszych ustaleń wynika, że w najbliższym czasie do Ekstraklasy trafi jeden z dyrektorów sportowych z niższych lig. Damian Wróbel, bo o nim mowa, ma zostać pracownikiem Piasta Gliwice. Damian Wróbel obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Odry Wodzisław […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dani Alves: Jeśli Barca mnie potrzebuje, wystarczy, że zadzwonią

Oriol Domenech, dobrze zorientowany dziennikarz w kwestiach związanych z Barceloną, poinformował, że Dani Alves wyraził otwartość na grę dla „Dumy Katalonii”. Alves w połowie września rozstał się z Sao Paolo, bo klub zalegał z pensjami. 38-latek zapowiedział, że od 2022 roku będzie miał nowy klub, bo chce jeszcze pojechać na mundial w Katarze. – Jeśli […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Riqui Puig może trafić do AS Romy

Riqui Puig nie ma łatwego życia w Barcelonie. Nie chciał do tej pory odejść, ale im dalej w las, tym bardziej traci na tym jego kariera. Jasne, to może być okaz dużej cierpliwości jak Sergi Roberto, który bardzo długo czekał na poważną szansę w pierwszym zespole. Tylko że akurat pod wodzą Koemana młody Hiszpan nie […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

„W tej chwili najlepszy na świecie jest Salah”

Dzisiaj Salah pokazał niebywałą klasę, strzelając gola a’la Messi. O tym będzie się teraz mówić, ogółem warto chwalić formę Egipcjanina, choć Juergen Klopp idzie krok dalej. Twierdzi bowiem, że jego zawodnik nie ma teraz sobie równych na świecie. Patrzymy w statystyki i… cóż, nie jest to teza oderwana od rzeczywistości. 10 meczów, 10 goli i […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Wstydliwe pudło Krzysztofa Piątka (WIDEO)

Krzysztof Piątek wrócił do składu Herthy Berlin po kontuzji i późniejszej rehabilitacji. Był też przed chwilą powołany na kadrę, a teraz wrócił do klubu, żeby odbudowywać swoją pozycję. Jednego gola po powrocie już strzelił, ale dzisiaj… Ech, lekko mówiąc, mogło być lepiej. Piątek zmarnował świetną okazję na gola. Zaskoczeni obrońcy, bramkarz, sytuacja jak z małej […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Robert Lewandowski otrzymał „brazylijskiego Oscara”

Napastnik Bayernu Monachium otrzymał pierwszą taką nagrodę w karierze. To „Trofeu Mesa Redonda”, które Polak otrzymał za poprzedni rok. Duża brazylijska gazeta („Gazeta Esportiva”) od 18 lat przyznaje coś a’la Złotą Piłkę. To oczywiście wyróżnienie za osiągnięcia sportowe – podaje WP SportoweFakty. Tego typu trofea otrzymują przede wszystkim ci, którzy związani są z brazylijskim futbolem. […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

„Foden może być jednym z najlepszych w historii”

Z każdym sezonem Phil Foden staje się coraz ważniejszym piłkarzem w układance Pepa Guardioli. W obecnym wystąpił w sześciu meczach, w których zanotował dwie bramki i dwie asysty. Miał kilka występów na Euro, a wcześniej zagrał świetny sezon. Przypominamy: ten chłopak ma dopiero 21 lat i 130 meczów w barwach Manchesteru City. Aymeric Laporte zapowiada, […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Dziesięciu piłkarzy, którzy pozytywnie zaskakują na początku sezonu

Ekstraklasa malowana jest zaskoczeniami. Na ogół tymi negatywnymi. Ale uznaliśmy, ze warto pójść pod prąd i wybrać dziesięciu zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli nas na początku sezonu. Z jednej strony poszukaliśmy ciekawej młodzieży, z drugiej – ligowców, których znaliśmy, a którzy nagle zaczęli grać nadspodziewanie dobrze. Nie było sensu tu wrzucać – dajmy na to – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Cudowny gol Salaha [VIDEO]

Liverpool spokojnie rozprawia się z Watfordem i było to planowe, ale to, co zrobił Salah już nie. To znaczy wszyscy wiemy, że Egipcjanin jest świetnym piłkarzem, ale w dzisiejszym starciu przeszedł samego siebie. Zobaczcie, jak zabawił się z defensywą Watfordu piłkarz: SALAH WOW WOW WOW JUST WOW pic.twitter.com/leSGw6GydF — – (@PassLikeThiago) October 16, 2021 Bajka. […]
16.10.2021