post Avatar

Opublikowane 22.10.2018 17:28 przez

redakcja

Patologiczne historie z piłki młodzieżowej znajdujemy niemal codziennie. Trenerzy, którzy bawią się w ręczne sterowanie drużyną i chcą wygrywać kosztem szkolenia, ciągle krzyczą na zawodników, nie dają im żadnej swobody na boisku, wywierają nieustanną presję na sędziach – to jedno. Rodzice, którzy są nieraz głośniejsi niż trener, przelewają wszystkie niespełnione ambicje na Bogu ducha winną pociechę, przez co szybko obrzydzają jej sport i wszelką rywalizację – to drugie. Rzadko jednak zdarza się, żeby w jednym momencie na tapet zostali wzięci jedni i drudzy. Coś takiego zdarzyło się jednak w Zakopanem podczas turnieju BellSportCup.

Zarzut rasistowski, uderzony rodzic, skopany zawodnik, wielka szarpanina – mamy tu naprawdę dużo wątków, do tego z akcentem zagranicznym. Pojawiły się zupełnie różne wersje wydarzeń, dlatego zaprezentujemy obie. 

O co chodzi? Cała afera zaczęła się od artykułu na portalu PogonSportnet.pl, w którym anonimowy czytelnik rzuca ciężkie oskarżenia pod adresem drużyny FASE Szczecin, która rozgrywała mecz z Olympique Marsylia.

Cytat ze strony świadka zdarzenia: – Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia zawodnik zespołu ze Szczecina (nazwisko do wiadomości redakcji) podszedł do bramkarza rywali i zaczął udawać zwierzę [w interpretacji naszego rozmówcy]. Czarnoskóry zawodnik z Marsylii w odpowiedzi nie podał mu ręki, a zainterweniować próbował szkoleniowiec zespołu z Francji. Niestety w odpowiedzi na boisko ruszyła jedna z matek, a za nią kilkoro pozostałych i na boisku rozpoczęła się prawdziwa „ustawka”.

Na dowód załączono video. Zarejestrowano na nim faktycznie odpychające sceny, zwłaszcza jeśli chodzi o futbol młodzieżowy, lecz najważniejszego, czyli wspominanego udawania małpy nie widać.

FASE wydało w tej sprawie swoje oświadczenie:

fase oswiadczenie

Porozmawialiśmy też z Pawłem Chamerą, trenerem FASE Szczecin, który był świadkiem tych wydarzeń. – Pierwotnie po rozmowie z organizatorem i Marsylią mieliśmy tej sprawy nie ruszać. My stwierdziliśmy: – Ok, zdarzyło się. Marsylia stwierdziła: – Ok, zdarzyło się. Choć trochę jestem zły na organizatorów, bo od razu im powiedziałem, że jestem chętny do spokojnego wyjaśnienia całego zajścia, do spotkania z trenerem drugiej strony i francuskim tłumaczem. Była taka możliwość, tłumacz był obecny na turnieju. Do spotkania jednak nie doszło, więc wyglądało na to, że po prostu wszyscy rozejdziemy się w swoją stronę i zapomnimy o całej historii. A tu nagle osoba postronna wrzuca takie rzeczy, rozmijając się z prawdą. Musieliśmy zareagować – tłumaczy Chamera.

I dodaje: – Istotą problemu jest to, że trener rywali użył siły w stosunku do naszego zawodnika. Wszystko mamy na materiałach, niczego nie ukrywamy. Nie chodziło o żadne udawanie małpy, tylko cieszynkę w stylu Griezmanna. Najwyraźniej doszło do złej interpretacji ze strony francuskiej. Inna sprawa, że chyba nie chodziło nawet o samą cieszynkę. Z pomocą tłumacza rozmawialiśmy zaraz po tym zajściu i wtedy z ich ust nie padały żadne zarzuty co do gestów, tylko o słowną obrazę na tle rasistowskim, co też nie miało miejsca. Sytuacja zaogniała się już wcześniej, lepiej mogli spisać się sędziowie. Nasz zawodnik powinien dostać czerwoną kartkę, ich też, atmosfera by się uspokoiła. A tak napięcie rosło, w ostatniej sekundzie strzelamy zwycięskiego gola, wznowienie od środka i koniec meczu. Wtedy się zaczęło, trener Marsylii ruszył do naszego zawodnika, co wywołało zrozumiałą reakcję mamy chłopca. Nigdy nie mieliśmy problemów z rodzicami, są nauczeni, żeby w ogóle nie ingerować w boiskowe wydarzenia, ale jeśli widzisz, że dorosły mężczyzna atakuje twoje dziecko, to trudno nie interweniować. Mamy zdjęcie, jak ten trener uderza kobietę broniącą syna. To był punkt kulminacyjny, ale nikt z naszych zawodników nie użył przemocy w stosunku do piłkarzy rywala czy ich trenerów.

Trener Marsylii uderza matkę jednego z zawodników FASE.

Trener Marsylii uderza matkę jednego z zawodników FASE.

Na zamieszczonym poniżej video widać natomiast, jak znajdujący się z lewej strony zawodnik FASE (niebieska koszulka) zostaje powalony przez jednego z rywali i kopnięty przez następnego. Można zauważyć to także na początku materiału, który zamieściliśmy wyżej. W oparciu o te nagrania nie ma wątpliwości, która strona była bardziej agresywna.

W oświadczeniu zawarto stwierdzenie, że w kolejnych dniach turnieju nie dochodziło już do żadnych incydentów między obiema drużynami. No, z małym wyjątkiem. – Nie rozgrywaliśmy już kolejnych meczów z Marsylią, ale mijaliśmy się, rozgrzewaliśmy się obok siebie, byliśmy w tym samym czasie na basenie czy w termach. Nie było żadnych problemów. Był tylko jeden moment, w którym kilku zawodników z Francji zachowywało się złośliwie. Mieliśmy rozstawione kamery, żeby analizować pracę naszego bramkarza, a oni podchodzili do nich i je zakrywali, coś tam komentując – wspomina nasz rozmówca.

Jego zdaniem cała historia, jak to nieraz w życiu bywa, może mieć drugie dno. – Mamy pretensje do pogonsportnet.pl. Nikt z tego portalu nie uczestniczył w tych wydarzeniach, a potem na podstawie nie wiadomo jakiego źródła tworzy artykuł nas oczerniający. Nie wykluczamy, że jest to próba zdyskredytowania FASE przez konkurencję. Jesteśmy akademią, która przeprowadza selekcję w całym kraju, często między różnymi klubami rozstrzyga się, gdzie pójdzie dany zawodnik. Przyklejenie nam łatki miejsca, w którym toleruje się rasistowskie zachowania może sprawić, że w przyszłości wielu rodziców nie powierzy nam swoich dzieci. Osoba używająca rasistowskich haseł natychmiast byłaby usunięta z naszej akademii. Sam tekst jest zresztą niespójny. Wynika z niego, że trener Marsylii zainterweniował, gdy jego bramkarz odmówił podania ręki naszemu zawodnikowi. To miałby być powód do rozpoczęcia szarpaniny ze strony trenera? – pyta Paweł Chamera.

Co na to Daniel Trzepacz, redaktor naczelny PogonSportnet.pl? – Film i krótki opis wydarzeń otrzymałem dziś rano drogą mailową od jednego z rodziców, którego syn grał w tym turnieju. Co ważne podkreślenia, bo już któryś raz słyszę, że jest to złośliwość konkurencji – czyli Pogoni – podkreślam, że to osoba spoza Szczecina. W samym tekście zawarłem opis przedstawiony przez uczestnika zdarzenia, podkreślając, że najbardziej niewłaściwe jest zachowanie rodziców. Trudno, abym na podstawie wypowiedzi osoby przesyłającej materiał pisał, co jest prawdą, a co nie jest – mówi Trzepacz.

 – Niespójne wydają się być jednak wypowiedzi przedstawicieli FASE, bo od dwóch z nich usłyszałem dziś, że faktycznie były pretensje o jakąś rasistowską odzywkę – co ustalono już po całym zajściu. Teraz pan Chamera mówi, że nic takiego nie miało miejsca. Rozumiem, że biznes który prowadzą ma mieć dobrą renomę i przynosić odpowiednie korzyści, a cała ta sytuacja ich boli, ale nie można od niej uciekać. Może gdyby z zespołem na turnieju był pierwszy trener, to potrafiłby uspokoić rodziców i zaradzić całej sytuacji, która powinna rozstrzygnąć się na boisku bez udziału osób trzecich – dodaje redaktor.

Za nikogo nie dalibyśmy sobie tutaj ręki uciąć, ale sprawa na pewno nie jest tak jednoznaczna, jak mogło się wydawać w pierwszym odruchu po relacji z serwisu Pogoni. Jak widać, tylko jedna strona ma tutaj materiały na poparcie przynajmniej niektórych fragmentów swojej wersji.

Zakończmy konkluzją, że nie chcemy oglądać takich obrazków i obyśmy więcej nie musieli pisać o czymś takim z udziałem polskich juniorów.

PM

Opublikowane 22.10.2018 17:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 40
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szemrany
szemrany

bydło

Ssa Pento
Ssa Pento

Odczep się od czarnoskórych!

pejsbuk
pejsbuk

Faktycznie
Wideo slabe ale chyba czarni sie awanturuja. Slychac kobiecy krzyk dezaprobaty i chyba kolorowych atakujacych.
Ja bym ambasadora wezwal na dywanik a sprawcom awantury wlepil 24dolka i kolegium.
Pozatym….
Skad oni sie wzieli we francuskim zespole, Zakopanym? W Polsce nie rosna banany

bytrek
bytrek

ale teraz zadaj sobie pytanie, po co ta Kobieta byłą na tym boisku, to jest w tej sytuacji jej miejsce?

pejsbuk
pejsbuk

No to lejmy ta kobite i jej latorosl!
Ech cymbaly….

fryzjer
fryzjer

Gdyby jakiś palant uderzył moją żonę na boisku, nie wrócił by o własnych siłach do kraju . Multikulti kurwa, lać kobiety to nie u nas

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii

Białorycerzyk się zbulwersował. xDDDDDDDDDD

kupsobiemasc
kupsobiemasc

co Ty pierdolisz, u nas co drugi to damski bokser, bo zupa była za słona k..a. z choinki się urwałeś ?

fryzjer
fryzjer

Panowie słona zupa jest jak najbardziej rozgrzeszeniem.

bytrek
bytrek

Pytanie tylko po co wchodziła na boisko?

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Widzę, że nasi dostali bęcki z tymi żabojadzkimi karakanami

JesusChristPose
JesusChristPose

widzę że nawet nie przeczytałeś artykułu

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Wiesz, Wszechwidzący… Opisałem to, co widziałem na filmiku. Ty opisałeś to, że widziałeś, jak ja nie czytam artykułu. Masz jakiś link?

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii

Fajnie, że dodaliście tag „udawanie małpy” ale co Krawczyk ma do tego?

Dawidek Cwelkowiak
Dawidek Cwelkowiak

Jedyną małpę jaką mieli na myśli to ta z wyłysiałym pustostanem i z syfem na policzku, czyli ciebie Jankowiak.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pejsbuk
pejsbuk

Nie dziwo! Pierdoly pani opowiada.

Bartek99
Bartek99

Chłopcy ze Szczecina jebneli Marsylię po golu w ostatnich sekundach… Gratulacje Dzieciaki!
Wasze zdrówko.

nagi
nagi

Jak widze to sa tak o glowe wyzsi,polska mysl szkoleniowa hehehe.

Morderca z glebi lasu
Morderca z glebi lasu

Skoro nie było nic gorszącego, a tylko cieszynka, to dlaczego zawodnik miał dostać czerwoną kartkę od sędziego? ?

14
14

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Kartki miały być za coś innego, we wcześniejszej fazie meczu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

n0_thx
n0_thx

Nie chcę tutaj nikogo bronić, ale przecież na tym nagraniu wyraźnie widać, jak zawodnik, który został przewrócony i skopany najpierw atakuje od tyłu jednego z marsylczyków

Bakajoko
Bakajoko

dokładnie, nie wiem czy redaktorzy weszło tego nie widzieli (wtedy polecałbym okulistę) czy celowo przerzucają winę na Marsylczyków ( o czym może świadczyć to, że na ostatnim filmiku, pod którym przywołują tę sytuację początkowy fragment z atakiem Polaka na Marsylczyka został wycięty i filmik zaczyna się już od „powalenia” Polaka)

Bakajoko
Bakajoko

i jeszcze cytacik za Onet ” Inna sprawa jest taka, że nie jest to pierwszy incydent z udziałem rodziców FASE. Podczas turnieju w Berlinie doszło do przykrego incydentu, gdzie rodzice młodych piłkarzy zaatakowali sędziego i organizatora.
Pytany o to organizator turnieju przyznał: „Wyzywano mnie od Szwabów i grożono pobiciem. Na szczęście obyło się bez rękoczynów”.”

M.S.
M.S.

Ostatnio byłem na meczu w Warszawie, starszy rocznik. Rodzice cały mecz się wyzywali, prawie bójka, trenerzy opierniczali sędziego. Na boisku udzieliło się chłopakom, wszyscy grali bardzo ostro.
Chyba piłka wyzwala zbyt dużo emocji. Co ciekawe, to często matki zaogniają sytuacje na meczach.

troglodyta
troglodyta

Ja ostatnio na meczu Polska-Portugalia również słyszałem pojedynczych mądrych wydajacych małpie dżwieki na trybunach. Taki mamy klimat.

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii

@13mistrz13 pojawił się na trybunach? Co on wyciągnął gotówkę z wyrywania azbestu pod Chicago? Czy to naprawdę się stało? Czy to nie jakaś alternatywna rzeczywistość?

Juri
Juri

murzyni i muslimy się za bardzo rozpanoszyli lać ich ile wlezie to może się nauczą że nie wszystko im wolno

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kotkameleon
kotkameleon

Mnie zastanawia, czemu wideo zaczyna się tak „nagle”, zamiast przedstawić całą sytuację.
Ok, jeśli to jeden z rodziców w pewnej chwili rozpoczął nagranie. Ale skoro przedstawiciele FASE twierdzą, że mają nagrania, to chyba powinni je opublikować – dla jasności.
PS
Przeraża część komentarzy. Pocieszam się myślą, że to wykwity gimbazy. Oczywiście nie można wykluczyć niedojebania mózgowego jakim charakteryzują się prymitywni rasiści.

Stój Chalina
Stój Chalina

Bez względu jaki miała przebieg cała sytuacja – rzetelność dziennikarska wymagałaby przynajmniej próbę kontaktu z FASE przez Pana Daniela Trzepacza. To tłumaczenie – „Trudno, abym na podstawie wypowiedzi osoby przesyłającej materiał pisał, co jest prawdą, a co nie jest” – no to jest jakiś żart.

nagi
nagi

Odpierdolcie sie od dzieci na boga.Tez sie lalem nieraz po meczu normalka, emocje wziely gore ,a tu pudelek.

facemob
facemob

Łojeryy myślałem że to będzie jakaś walka na całego a nie parę kopniaków. ALe weszlo lubi clickbaity.

3-5-2
3-5-2

Afryka dla Murzynów!

SzalonyWladek
SzalonyWladek

„… po relacji z serwisu Pogoni.”
Autorze PM! Pogonsportnet.pl jest serwisem PISZĄCYM o Pogoni, natomiast nie ma nic wspólnego ze strukturami klubu. Stwierdzenie użyte w artykule może wprowadzać w błąd.

FalszywyProfil
FalszywyProfil

a właśnie kilka dni temu się zastanawiałem, czy w Zakopanem mają jakąś piłkę nożną, czy też oni tam wszyscy trenują skoki i ewentualnie hokej w Nowym Targu. Swoją drogą dziwne, taki niemały ośrodek zasobny, a jak by sportu zawodowego nie miał.

Bakajoko
Bakajoko

cyt: „Na zamieszczonym poniżej video widać natomiast, jak znajdujący się z lewej strony zawodnik FASE (niebieska koszulka) zostaje powalony przez jednego z rywali i kopnięty przez następnego.” – tak, owszem, tylko że na pierwszym filmie widać wyraźnie, że ten powalony zawodnik w niebieskiej koszulce najpierw atakuje z tyłu zawodnika Marsyli (kopie go lub popycha) na co w odpowiedzi i niejako we własnej obronie Marsylczyk go „powala”. więc z tym przesądzaniem winy to bym się mocno zastanowił . (swoją drogą, ciekawe że w ostatnim filmiku, pod którym weszlo przywołuje tą sytuację ten początkowy fragment został przez was wycięty ?!)

Bakajoko
Bakajoko

i jeszcze cytacik za Onet ” Inna sprawa jest taka, że nie jest to pierwszy incydent z udziałem rodziców FASE. Podczas turnieju w Berlinie doszło do przykrego incydentu, gdzie rodzice młodych piłkarzy zaatakowali sędziego i organizatora.
Pytany o to organizator turnieju przyznał: „Wyzywano mnie od Szwabów i grożono pobiciem. Na szczęście obyło się bez rękoczynów”. „

TrolloLollo
TrolloLollo

Marsylia od dawna jest znana jako skupisko największego brudnego ścierwa we Francji. Nic dziwnego, że stamtąd taka patola przyjechała.

Hiszpania
05.12.2020

Real dostał prezent i z niego skorzystał. Zidane kupił sobie chwilę spokoju

Seria niepowodzeń spowodowała, że w hiszpańskich mediach sportowych jednym z najgorętszych tematów stała się przyszłość Zinedine’a Zidane’a na stanowisku trenera Realu Madryt. Stawką dzisiejszego starcia „Królewskich” z Sevillą raczej nie była posada Francuza, ale tak czy owak udało mu się nieco ostudzić rozgrzany do czerwoności stołek. Real zwyciężył skromnie, ledwie 1:0. I na nic więcej […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Niespodzianka jesieni? W Jadze strzela zagraniczny napastnik

Dobrze wiemy, że związki Podlasia z disco polo są niezwykle mocne. Dlatego nie zdziwimy się, jeśli dziś ktoś w Białymstoku zaśpiewa: rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem… Z jakiej to okazji? Ano z takiej, że Jadze w małym kącie świata w końcu udało się znaleźć skutecznego, zagranicznego napastnika. Powtarzamy raz jeszcze, […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Jaga – Warta. Ale to było zajebiste!

Jagiellonia – Warta w sobotę o 15. No, sami wiecie, jak to brzmi. Odpalasz, nastawiając się na kolejne zmarnowane sobotnie popołudnie, masz przed oczami te wszystkie rzeczy, które mógłbyś robić, ale ich nie robisz. Po chwili przecierasz oczy ze zdumienia. Nagle czujesz się, jakby nieznany ci dotąd wujek z Ameryki wysłał ci na urodziny dwieście […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Kolejny słoniowy krok w kierunku Ekstraklasy

12 zwycięstw w 15 meczach, 6 punktów przewagi nad wiceliderem, 10 nad trzecim miejscem. Bruk-Bet Termalica Nieciecza po prostu rozjeżdża I ligę i zimę spędzi w fotelu mistrza jesieni. Dominacja „Słoników” na zapleczu jest bezdyskusyjna – ostatni klub, który mógł im zagrozić jesienią, dzisiaj przegrał w bezpośrednim starciu. Niecieczanie ograli u siebie ŁKS Łódź 2:0 […]
05.12.2020
Live
05.12.2020

LIVE: Śląsk gra u siebie, ale też Śląsk gra z liderem

Warta Poznań przez koronawirusowe zawirowania miała w pewnym momencie naprawdę wąziutką kadrę. Dziś powoli wraca do równowagi, ale czy na spokojniejszym morzu ta łajba będzie nadal tak dzielnie płynąć? To jedno z wielu pytań przed sobotą z Ekstraklasą – wszak mamy jeszcze po meczu Jagi z Wartą spotkania Śląska z Rakowem Częstochowa oraz Legii Warszawa […]
05.12.2020
Bukmacherka
05.12.2020

Hit pod dyktando Lewego? Superbet rozdaje bonusy za gole i asysty Polaka

20 złotych za każdego gola i 10 złotych za każdą asystę Roberta Lewandowskiego – taką ofertę przygotował Superbet z okazji hitowego starcia Bayernu Monachium z RB Lipsk w 1. Bundeslidze. Dla nowych graczy przewidziany jest również bonus powitalny w wysokości 50 złotych, a na dokładkę do tych wszystkich atrakcji – CASHBACK do 500 złotych. „Lewy” […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Niespodziewane wzmocnienie Legii poza okienkiem – Andre Martins

Cierpliwość jest najbardziej pożądaną cnotą u piłkarzy. Nierzadko zdarza się, że na efekty lub szansę zmuszeni są pokornie czekać przez dłuższy czas. W przypadku Andre Martinsa musiał nastąpić niespodziewany splot okoliczności, by jego nieciekawa sytuacja w klubie uległa zmianie. Przyjście nowego szkoleniowca, problemy zdrowotne kolegów, a także poprawa dyspozycji całego zespołu sprawiły, że Portugalczyk ponownie […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Parzyszek: Chodziło o pokazanie różnic w treningu, a nie obrażanie trenera Fornalika

Piotr Parzyszek tydzień temu doczekał się swojego pierwszego gola dla Frosinone. Dał on ważne zwycięstwo nad Brescią, więc radość tym większa. W dłuższej rozmowie 27-letni napastnik opowiada nam o specyfice Serie B, zupełnie innym życiu, współpracy z Alessandro Nestą i planach klubu. Wracamy także do głośnego wywiadu sprzed paru tygodni, w którym Parzyszek kilkoma wypowiedziami […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Słoma może wystawać nawet z najdroższych butów

Kiedyś w programie Liga+ Extra profesor Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, przechwalał się, że ma na sobie „tanie” buty. – Kosztowały tylko 1500 euro – zażartował w typowym dla siebie stylu. Czyli – pozując na wielkiego magnata. Ostatnio zresztą również dowalił do pieca, gdy w wywiadzie z Onetem oznajmił niefrasobliwie, że kupił sobie… samolot, żeby ograniczyć […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Pierwszoligowe transfery Śląska tym razem na minus? Niekoniecznie

Śląsk Wrocław w ostatnich latach dał się poznać jako klub, który bardzo dogłębnie przeszukuje rynek 1. ligi. To na Dolny Śląsk trafiała największa liczba piłkarzy, którzy wyróżniali się na zapleczu Ekstraklasy. Przed startem obecnych rozgrywek „Wojskowi” sięgnęli po czterech takich zawodników – to największy zaciąg od czasu okienka w 2018 roku, gdy do zespołu trafili […]
05.12.2020
WeszłoTV
05.12.2020

STAN FUTBOLU – LIVE OD 10:30


05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Najmniej radosna robota w Ekstraklasie – bycie napastnikiem Warty Poznań

Bycie napastnikiem Warty Poznań to trudna robota. Przez półtorej godziny kręcisz kilometry, jesteś pierwszym obrońcą, jako pierwszy ruszasz do pressingu, musisz natłuc się z obrońcami przy walce o górne piłki. A robisz to wszystko, bo – tak przynajmniej zakładasz – prędzej czy później z tej ciężkiej roboty urodzą się sytuację strzeleckie. Problem w tym, że […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

PRASA. Michniewicz: Mamy kłopot w ataku, a nie w obronie

W sobotniej prasie Czesław Michniewicz analizuje problemy Legii, są newsy o zainteresowaniu wielu klubów Kamilem Piątkowskim i chęci wykupienia Sebastiana Musiolika przez Pordenone, rozmowy z Janem Grzesikiem i trenerem Spartaka Moskwa oraz kilka tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Czesław Michniewicz uważa, że problemy Legii Warszawa niekoniecznie leżą tam, gdzie sądzą eksperci. – Od początku […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

I liga dwóch prędkości. Bruk-Bet i ŁKS nie mają konkurencji

Przed startem rozgrywek 1. ligi wydawało nam się, że czeka nas sezon, jakiego dawno nie było. Arka, Bruk-Bet, ŁKS, Miedź, Widzew – grono klubów, które miały chrapkę na awans było spore, nawet bez doliczania do niego czarnych koni pokroju GKS-u Tychy. Tymczasem boisko te oczekiwania zweryfikowało. I to całkiem brutalnie, bo na zapleczu Ekstraklasy oglądamy […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Bezbarwny hit w Niemczech? Bayern i Lipsk nie postrzelają

Bayern kontra Lipsk, wielki hit niemieckiej Bundesligi. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny za naszą zachodnią granicą. Murowani kandydaci do mistrzostwa kraju. Nie możemy więc przepuścić takiej okazji i nie sprawdzić typów na to spotkanie. Tak się składa, że nasi koledzy od bukmacherki przygotowali kilka ciekawych zdarzeń, na których możemy porządnie zarobić. Bayern Monachium – […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Legia faworytem u siebie, czy Lechia może coś ugrać?

Dwa mecze bez strzelonej bramki, dwa mecze bez wygranej. Nigdy nie jest dobrze przyjeżdżać na mecz z taką passą. Jednak najgorzej, kiedy ta passa trafia się przed spotkaniem z mistrzem Polski. Lechia Gdańsk nie będzie faworytem starcia z Legią – to wiadome. Pytanie, czy cokolwiek w stolicy ugrają? Próbujemy na to odpowiedzieć, sprawdzając ofertę naszych […]
05.12.2020
Weszło
04.12.2020

Boże, jaki ten mecz był obrzydliwy

Dziesięć żółtych kartek. Czterdzieści dwa faule. Czerwona kartka. Kartki dla sztabów obu drużyn. Kontrowersje przy bramkach i rzutach karnych. Wszystko było w tym meczu – poza grą w piłkę nożną. W obozach Cracovii i Wisły ktoś za mocno wziął sobie to serca tę gadkę, że w derbach trzeba jeździć na dupach i zapieprzać. Obejrzeliśmy jakiś […]
04.12.2020
Niemcy
04.12.2020

No i to jest SuperPiątek!

Gdy spojrzeliśmy na skład Herthy Berlin na dzisiejsze derby z Unionem – załamaliśmy się. Mimo kontuzji głównego konkurenta do gry, mimo ciężaru oczekiwań, z jakimi wiązał się jego transfer – Krzysztof Piątek zaczął mecz na ławce. Trener Bruno Labaddia wolał rozpocząć derbowy bój bez klasycznej dziewiątki, niż postawić na Polaka. Dopiero w przerwie, przy wyniku […]
04.12.2020