post Avatar

Opublikowane 15.10.2018 17:45 przez

redakcja

Wyjątkowo kiepską serią ma ostatnio rosyjski futbol. Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma dnia, aby jakiś przedstawiciel tamtejszego środowiska piłkarskiego nie uwikłał się w skandal (ku uciesze gawiedzi dominują te natury obyczajowej), a jeśli już zdarzy się coś pozytywnego, bardzo ciężko uznać to za coś jednoznacznie pozytywnego. Innymi słowy – piłka w Rosji, która po udanych i sportowo, i organizacyjnie mistrzostwach świata miała się rozwijać i stopniowo zmieniać na lepsze, nadal kisi się w tym samym zgniłym przedmundialowym sosie i niewiele wskazuje, że szybko się z tego wygrzebie.

Najgłośniejszą i najchętniej komentowaną aferą ostatnich dni była oczywiście ta z Aleksandrem Kokorinem i Pawłem Mamajewem w roli główniej, która zyskała wręcz światowy rozgłos, ale dwójce najsłynniejszych obecnie aresztantów kroku dzielnie dotrzymywali inni piłkarze. Na przestrzeni ostatniego tygodnia spore problemy ściągnęli na siebie również:

Denis Głuszakow, do niedawna kapitan Spartaka Moskwa, który podobno okradł żonę (para jest w trakcie rozwodu) na ponad milion euro,
– Jewgienij Baszkirow (Krylja Sowietow Samara), który najpierw został zatrzymany przez drogówkę, a następnie wydmuchał prawie promil,
– Gieorgij Tigijew grający w Kryljach na wypożyczeniu ze Spartaka, który wpadł na zażywaniu amfetaminy, by następnego dnia zostać oczyszczonym z zarzutów,
– Dmitrij Tarasow, kolega Krychowiaka z Lokomotiwu Moskwa, który od sześciu lat nie płaci alimentów byłej żonie i obecnie zalega jej prawie 200 tysięcy euro

W najgorszej sytuacji wydawał się być Tigijew, któremu za amfetaminę groziły minimum dwa lata przymusowego odpoczynku od piłki. Sęk jednak w tym, że wyników testu przeprowadzonego przez policję nie potwierdziły specjalistyczne badania na obecność narkotyków we krwi przeprowadzone już w szpitalu. Tym samym piłkarz, który kilka sezonów temu uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych w kraju, prawdopodobnie uniknie zawieszenia, a jedyną karą, jaką dostanie będzie ta od klubu za nocne eskapady po mieście. Bo Tigijew łażąc od lokalu do lokalu, bez wątpienia miał kontakt z różnymi substancjami, o czym świadczą chociażby słowa jego adwokata. – On nie zażył tego jako doping, ale jako środek psychoaktywny. Chciał się trochę pobawić, potańczyć, nic szczególnego. Na całym świecie kochają takich sportowców. Oni przecież też są tylko ludźmi i mają swoje słabości.

Sankcji dyscyplinarnej nie uniknie też Baszkirow balujący ramię w ramię w Tigijewem, który po imprezie rozbijał się po ulicach Samary, prowadząc klubowy samochód. W jego przypadku nie ma jednak żadnych wątpliwości – Baszkirow był po prostu mocno wcięty i nie powinen siadać za kierownicą. Na myślenie dla obu jest już jednak za późno, bo w klubie nie zamierzają puścić im płazem nocnych występków. – Skoro nie mają głowy na karku, to będą pracować gdzieś indziej Kraj jest duży, na pewno znajdzie się miejsce, gdzie potrzebne są ręce do pracy – skomentował aferę Dmitrij Szlachtin z zarządu samarskiego klubu.

Niewesoło wygląda też aktualne położenie Denisa Głuszakowa, który prawdopodobnie jest w trakcie najgorszego okresu w swojej karierze. Najpierw, tuż przed mundialem, stracił miejsce w drużynie narodowej, później popadł w konflikt z Massimo Carrerą, trenerem Spartaka, który ostatecznie odebrał mu opaskę kapitańską i przesunął do rezerw, a wkrótce, jeśli potwierdzą się kierowane pod jego adresem zarzuty, może trafić do więzienia. Wszystko za sprawą małżonki, z którą Głuszakow próbuje się rozwieść i która kilka dni temu oskarżyła go o kradzież pieniędzy z ich wspólnego konta. I to bardzo dużych pieniędzy, w kwocie zbliżonej do 1,3 miliona euro.

Oczywiście kobieta zapomniała dodać, że każdą kopiejkę ze wspomnianej sumy na boisku wybiegał jej mąż, a ona przez całe życie nie przepracowała nawet jednego dnia, ale czy dla sądu ma to jakiekolwiek znaczenie? Skoro para deklarowała, że posiada wspólny majątek, to wspólnie powinni się ze wszystkim dzielić i ze wszystkiego rozliczać, a tego Głuszakow ewidentnie nie zrobił. W efekcie sąd – na wniosek drugie strony – zablokował wszystkie konta i inne aktywa, które para posiada. Ich podział ma nastąpić dopiero podczas rozprawy rozwodowej.

Zawodnik rezerw Spartaka Moskwa, do których został przesunięty w niecodziennych okolicznościach – za polubienie na Instagramie wpisu krytykującego trenera, nie powinien raczej oczekiwać, że ostateczna decyzja będzie dla niego korzystna. Jego małżonka domaga się bowiem rozwodu z orzeczeniem o winie, której dowodem mają być liczne i udokumentowane zdrady byłego reprezentanta Rosji oraz wyniki obdukcji lekarskich świadczące o tym, że Głuszakow bił swoją partnerkę. Internet zalała już zresztą fala prześmiewczych tekstów i memów, z piłkarzem w roli głównej. Na większości z nich Głuszakow do spółki z Kokorinem i Mamajewem tworzy kręgosłup więziennej drużyny futbolowej.

Za kratki trafić może także Dmitrij Tarasow, który najwyraźniej zapomniał, że ciążą na nim ojcowskie obowiązki i skoro już ma dziecko, to powinien je utrzymywać. Piłkarz Lokomotiwmu przez sześć lat ani razu nie przelał pieniędzy na konto swojej pierwszej żony, do czego zobowiązywała go decyzja moskiewskiego sądu, więc kobieta postanowiła zrobić z tym wreszcie porządek. Sprawą zajął się jej adwokat , który zdradził mediom, że Tarasow dostał wezwanie do uregulowania wynoszącego prawie 200 tysięcy euro długu. Jeżeli zrobi to w wyznaczonym terminie, skończy się tylko na wstydzie, jeżeli nie – może stracić prawa rodzicielskie i trafić na do więzienia. Groźba tak poważnych konsekwencji zadziałała na wyobraźnię piłkarza, który szybko chciał rozliczyć się z byłą małżonką pod warunkiem, że ta zgodzi się przyjąć cztery razy mniejszą kwotę. Taka propozycja nie satysfakcjonuje ani kobiety, ani jej prawnika, więc prawdopodobnie szykuje się dłuższa batalia.

Pikanterii sprawom Kokorina, Mamajewa, Głuszakowa i Tarasowa dodaje fakt, że każdy z nich w przeszłości grał w reprezentacyjnych barwach i w różnych okresach był typowany na czołową postać „Sbornej”. Z nimi na pokładzie kadra nie zdołała jednak wybić się ponad przeciętność, bez nich wreszcie znaczy coś na europejskiej arenie. Wciąż pamiętany mundial to jedno, ale po zakończeniu tej niezwykle udanej dla ekipy Stanisława Czerczesowa imprezy, dobra passa Rosjan trwa nadal. W czterech wrześniowo-październikowych meczach dwukrotnie udało im się ograć Turcję, zremisować z mocną Szwecją i roznieść w pył Czechów. Łącznie strzelili dziewięć goli, stracili tylko dwa, podtrzymując tym samym panujący od kilku miesięcy szał na reprezentację.

Dobre wyniki kadry prowadzonej przez Czerczesowa przykrywają jednak najbardziej palące problemy, z którymi zmaga się rosyjski futbol. Po pierwsze, poza kilkoma wyjątkami, w reprezentacji ewidentnie brakuje młodych zawodników, którzy dawaliby nadzieję, że w przyszłości będą ważnymi postaciami „Sbornej”. Po drugie, jeśli ktoś taki pojawi się na poziomie Premier Ligi, to jego droga do reprezentacji jest wyjątkowo skomplikowana, a przeszkody, które napotyka po drodze osobiście rozkłada selekcjoner. Przykładowo tak prezentowała się defensywa Rosjan w niedawnym meczu ze Szwecją.

rosja

Wchodząc w szczegóły, wygląda to tak:

W bramce i na prawej obronie – naturalizowani Brazylijczycy
– Na środku i na lewej obronie – naturalizowani Niemcy
– Na środku obrony – naturalizowany Gruzin

Jak na kraj, w którym żyje prawie 150 milionów ludzi – żenada.

Z wymienionej grupy tylko bramkarza Guilherme nie można nazwać farbowanym lisem. Gość rosyjski paszport otrzymał według procedur zapisanych w konstytucji, nauczył się języka, poznał kulturę i zwyczaje, więc raczej nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń. Niektórzy w obronę próbują brać też Dżikiję – w końcu rosły defensor urodził się w Moskwie, grać w piłkę uczył się w Lokomotiwie, a do elity doszedł, występując wcześniej w niższych ligach. Ogólny obraz psuje jednak fakt, że kilka lat temu, reprezentując jeszcze barwy Amkara Perm, Dżikija uznał, iż czuje się Gruzinem i chętnie przywdzieje trykot tej reprezentacji. – Rozmawiałem z nim ze dwadzieścia razy. Mógł bez problemu tu przyjechać i w ciągu jednego dnia otrzymać gruziński paszport. Mieliśmy wcześniej spotkanie z administracją prezydenta kraju i udało nam się dojść w tej kwestii do porozumienia. Czekaliśmy tylko na piłkarza, ale ten nagle zadzwonił i powiedział, że nie może przyjechać. Nie stawiał nam jednak żadnych wymagań, jak piszą obecnie media. Ale nie była to też taka historia, jak z Ananidze – Dżano po prostu przyjechał i zaczął dla nas grać. On postawił ojczyznę na pierwszym miejscu – mówił w zeszłym roku Aleksander Iaszwili były reprezentant Gruzji i wiceprezes tamtejszego związku piłki nożnej.

Powód nagłej rezygnacji Dżikiji z gry w gruzińskich barwach dla wszystkich był oczywisty. Rosjanie mieli po prostu więcej do zaoferowania. Puchar Konfederacji, mundial, lepsze pieniądze – nie ma się co czarować, mając wybór, zawodnik postawił na opcję, która z różnych względów była dla niego lepsza i tym samym stał się farbowanym lisem.

Rosyjscy kibice nie mają jednak większych problemów z obcokrajowcami w ich reprezentacji. W dużej mierze bierze się to z osiąganych przez nią wyników – jakkolwiek patrzeć po kilku latach upokorzeń „Sborna” wreszcie dostarcza im powody do dumy. Nie wierzymy jednak, że kiedy drużyna Czerczesowa – jak chociażby we wczorajszym spotkaniu z Turcją – zdobywa bramkę z wywalczonego przez Brazylijczyka rzutu rożnego, a jej autorem jest Niemiec, który dobił strzał Gruzina, to bez choćby chwili zastanowienia przechodzą nad tym do porządku dziennego.

Póki jednak wyniki są, jakie są, a Stanisław Czerczesow cmoka z zachwytu nad swoimi wynalazkami, to nikt z naturalizowanych zawodników nie zrezygnuje. Wprost przeciwnie – dużo bardziej prawdopodobne jest dalsze farbowanie i  stawianie na doraźne efekty. Właśnie dlatego, zamiast coraz śmielej poczynającej sobie młodzieży z CSKA, Spartaka czy Krasnodaru, do kadry w pierwszej kolejności przymierzani są grający od lat w lidze rosyjskiej Brazylijczyk Ari oraz Robert Bauer z Norymbergi i Waldemar Anton z Hannoveru, których rosyjskie korzenie już odkopano. I wiele wskazuje na to, że na tych nazwiskach się nie skończy. Bez względu na to czy któregoś z nich uda się przekabacić, czy nie.

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że trudno się Czerczesowowi dziwić, skoro Rosjanie z krwi i kości notorycznie coś odwalają, ale takie stawianie sprawy to tylko półprawda. Były trener Legii, gdyby tylko chciał, to miałby w kim wybierać. Być może byliby to piłkarze trochę słabsi niż ci, których głównie za jego inicjatywą przefarbowano i być może wyniki byłyby wtedy ciut gorsze, lecz przynajmniej byłoby normalnie. No a tak wychodzi na to, że rosyjscy piłkarze siedzą w więzieniach, a w reprezentacji grają obcokrajowcy ściągani na wagony. Futbol  w Rosji po prostu stoi na głowie.

Fot. Newspix.pl

Opublikowane 15.10.2018 17:45 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 16
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pejsbuk
pejsbuk

Podpisz sie autorze

Travis
Travis

Copywrajter Mietczyński

pejsbuk
pejsbuk

Nas oznaczyli a sami w chuja wala.

AndrzejeK
AndrzejeK

To juz chyba obsesja

pejsbuk
pejsbuk

Ty sie podpisales?
Sprobuj tu cos napisc bez podpisu.

Lelumpolelum
Lelumpolelum

Rozwalają mnie te wasze kryteria narodowościowe. Guilherme nie jest farbowany, bo długo mieszka, poznał język historię i kulturę. Ktoś go egzaminował z tej kultury, sprawdzian z Dostojewskiego był? Weszło ma takie wtyki? Z kolei jacyś Niemcy pochodzenia rosyjskiego, to już nie Rosjanie, no bo nie, nasze farbowane lisy to nie byli Brazylijczycy mieszkający nad Wisłą pięć lat i mający za konkubiny Polki, tylko ludzie z prawdziwymi polskimi korzeniami, nawet w Polsce urodzeni. Rausch i Neustadter urodzili jeszcze w ZSRR, to jak to jest, że Brazylijczyk Guilherme jest ok, a ci dwaj nie? Albo jak to jest, że urodzony w Niemczech Turek Oezil jest ok, a ci dwaj urodzeni w Rosji nie? Zawiłości kryteriów narodowościowo-rasowych Weszło są trudne do pojęcia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Travis
Travis

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

HWDP
HWDP

A kiedy będą dowody?

Fat ASSS
Fat ASSS

„Gość rosyjski paszport otrzymał według procedur zapisanych w konstytucji, nauczył się języka, poznał kulturę i zwyczaje, więc raczej nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.” Thiago Cionek?

kibicu
kibicu

Ten artykuł jest tak słaby, jak wasz sezon ” grzybiarski” którym samym tym określeniem się skompromitowaliście. „Grzybiarski” jest własnie ten artykuł. Bo na pewno nie grzybowy. A nawet jak farbowani, to nie wiem co Wam do tego. Jak u nas pewien gość z Jagiellonii jest powoływany to milczycie. To już jest dobrze. Poza tym Rosjanie się jakoś strasznie nie kompromitują, nawet tymi lisami, na Mistrzostwach plamy nie dali, w Lidze Narodów też. O wiele lepiej się ostatnio spisują od naszych gwiazd. Więc trochę pokory.

MeaCulpa
MeaCulpa

żeby Ruscy Niemców naturalizowali .Do czego to doszło pewnie przodkowie pod Stalingradem bitwe toczyli hohoho 😉

SzalonyWladek
SzalonyWladek

Znajomość historii nie zaszkodzi –> https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemcy_nadwołżańscy
Gimbusy nie znajo ?

Boski Diego
Boski Diego

moze mi ktos z weszlo wyjasnic dlaczego do Guilherme w kadrze rosji nie mozna sie przyczepic a juz do Cionka w polskiej jak najbardziej?

powerbank
powerbank

„Z wymienionej grupy tylko bramkarza Guilherme nie można nazwać farbowanym lisem. Gość rosyjski paszport otrzymał według procedur zapisanych w konstytucji, nauczył się języka, poznał kulturę i zwyczaje, więc raczej nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.”

To tak jak THIAGO CIONEK wy obrzydliwi hipokryci, powiedz autorze o tym Stanowskiemu.

Weszło
15.08.2020

To już oficjalnie: po sezonie 20/21 Piszczek odchodzi z Borussii Dortmund

Cholera, jak ten czas zapieprza. Jeszcze niedawno czytaliśmy w 99% artykułach dotyczących Borussii Dortmund słynne zdanie „warto przypomnieć, że w BVB gra trzech Polaków”. Wydawałoby się to być prawie, że wczoraj, gdy na plecach trójki z Dortmundu chcieliśmy podbijać Euro 2012. Cieszyliśmy się, bo w końcu mieliśmy znaczących graczy z pola w Europie. Cóż, nadal […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Wisła Płock. Klub, który się nie rozwija

Wisła Płock może się cieszyć, że w przyszłym sezonie zdegradowana zostanie tylko jedna drużyna. Jeśli ktoś ma stanąć do walki o spadek z beniaminkami, „Nafciarze” są najoczywistszym z kandydatów. Ale to nie znaczy, że to się stanie. Raczej nastawiamy się na spokojne utrzymanie, pewnie już kilka kolejek przed końcem. Ale nie dlatego, że Wisła nas […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Pierwsze sensacje za nami, Zagłębie Sosnowiec i Korona Kielce odpadają z Pucharu Polski!

Przeczuwaliśmy, że jakieś niespodzianki w Pucharze Polski się przytrafią – za nami dość szalone półrocze, podczas którego w niektórych klubach doszło do trzęsienia ziemi. Ale że jednocześnie odpadną dwa kluby całkiem niedawno występujące w Ekstraklasie, w dodatku gubiąc się na dość niskich płotkach? Unia Janikowo niemiłosiernie męczyła się w rundzie wstępnej z IV-ligowym Zawiszą Bydgoszcz, […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Jak bardzo rozjechały się drogi Walukiewicza i Sobocińskiego?

6 września 2019 roku. Jan Sobociński i Sebastian Walukiewicz tworzą parę stoperów reprezentacji Polski U21 na mecz eliminacyjny z Łotwą. Z obozu młodzieżówki dochodzą głosy, że jeśli ktoś z tego duetu usiądzie na ławce w kadrze, to prędzej Walukiewicz i za niego wskoczy Wiśniewski. 14 sierpnia 2020 roku. Sebastian Walukiewicz po bardzo udanym sezonie w […]
15.08.2020
Niemcy
15.08.2020

Czapki z głów, panie Flick!

Dużo po wczorajszej kompromitacji Barcelony mówi się o potrzebie rewolucji w Dumie Katalonii, o Robercie Lewandowskim, który gra być może sezon życia, o ciekawym przypadku Coutinho i tak dalej. Tematów jest mnóstwo, a gdzieś w tle, na drugim planie, jawi się postać Hansiego Flicka, szkoleniowca Bawarczyków. I chyba niesłusznie tak mało się o nim wspomina, […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Legia znakomita na papierze. Optymizm przed meczami w Europie wskazany!

Rok w piłce? Wieczność. 12 miesięcy temu Legia miała za sobą stracony sezon, wymagała poważnych zmian i zmierzała w niezbyt dobrym kierunku. Teraz zmiażdżyła ligowych rywali, ale co ważniejsze – zaliczyła rewelacyjne okno transferowe. Już dawno nie mieliśmy tak silnego wrażenia, że nasz reprezentant może coś ugrać w Europie. Wiadomo – ciężko przechodzą takie słowa przez klawiaturę, […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Poznań zapłacze za Gytkjaerem? Czy Ishak lepiej wpasuje się do ofensywnego Lecha?

Christian Gytkjaer strzelił dla Lecha 65 goli w 119 meczach. Został najlepszym strzelcem wśród obcokrajowców grających w Kolejorzu. – I gdy strzelał, to było bardzo dobrze. Problem w tym, że gdy jednak nie trafiał, to Lech jakby grał w dziesięciu. Wydaje mi się, że Kolejorz potrzebuje dziś napastnika bardziej pasującego do obecnego stylu gry – […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Nieustanny pech. Niemieckie media podają, że Kownacki ma koronawirusa

Wielu mieliśmy pechowych polskich piłkarzy. Wydawało się, że pół życia spędzali na przechodzeniu pod drabinami, śledzeniu czarnych kotów czy biciu kolejnych lusterek. Pech ich nie opuszczał, był najlepszym przyjacielem, takim, którego się zabiera na ryby i zwierza z sercowych rozterek. No można sobie wyobrazić lepszego kompana i pewnie kolegę chciałby zmienić Dawid Kownacki, którego zły […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Widzew zaczyna sezon. Czy w końcu zadowoli swoich kibiców?

Pięć lat zajęło Widzewowi dotarcie na zaplecze Ekstraklasy. Były nieplanowane przystanki w trzeciej i drugiej lidze. Był awans, który spowodował zamieszki na stadionie. Było różnie – raz lepiej, raz gorzej – kibice Widzewa chyba zgodzą się, że raczej gorzej, bo jak na klub z takim potencjałem i budżetem, nie wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku. […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Dziewięć lat bez sukcesu. Jak Guardiola przegrywał w Lidze Mistrzów

W sezonie, w którym Guardiola wygrał ostatni raz Ligę Mistrzów, dla reprezentacji Polski zagrali Hubert Wołąkiewicz i Roger Guerreiro. Wisła Kraków była mistrzem Polski, Widzew uplasował się w środku ligowej stawki, Łukasz Teodorczyk sięgał po króla strzelców Młodej Ekstraklasy, a Jerzy Dudek bronił w Realu Madryt. Tak. Ładnych kilka lat minęło. Prawie dziesięć. Guardiola od […]
15.08.2020

Stan Futbolu po klęsce Barcelony!

Krzysztof Stanowski i Wojciech Kowalczyk, dwóch wielkich fanów Barcelony, spotka się dzisiaj w naszym studiu, by omówić wczorajszą klęskę. Towarzyszyć będą im Marcin Borzęcki, Adam Kotleszka i Szymon Borczuch. Możemy się spodziewać, że Quique Setien zostanie rozjechany walcem, ale to na pewno nie będzie jedyna z dzisiejszych atrakcji. Zapraszamy!
15.08.2020
Hiszpania
15.08.2020

Recepta dla Barcelony? Granat do środka i budowa od nowa

Już kilka razy pisaliśmy, że Barcelona coraz bardziej się odbrązawia w oczach przeciwników, że sama siebie demitologizuje. Od dłuższego czasu gołym okiem było widać, że wszystko zmierza ku temu, by po odejściu Leo Messiego lub zakończeniu przez niego kariery Blaugrana stała się po prostu jedną z wielu europejskich drużyn. Drużyn bardzo dobrych, ale nie mających […]
15.08.2020
Weszło
14.08.2020

Lewandowski dziś nieco w cieniu, ale kropkę nad „i” postawił

Robert Lewandowski rozgrywał dziś jeden z najważniejszych meczów w swoim życiu. I nie chodzi tylko o to, że po – w założeniu – wyeliminowaniu Barcelony zmierzałby po wyśniony triumf w Lidze Mistrzów. Polak na oczach całego świata miał udowodnić, że wszedł już na najwyższy możliwy poziom w piłkarskiej hierarchii, czyli dorównał Leo Messiemu i Cristiano […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

8:2. BARCELONY EUROWPIERDOL WSZECH CZASÓW

Szybko stracona bramka ustawiła przebieg meczu i Barcelona przegrała z Bayernem 2:8, notując swój osobisty eurowpierdol wszech czasów. Barcelona, w tym kształcie, w tym zestawieniu, w tej formule – jak zwał tak zwał – jest skończona. Nie ma żadnej przyszłości. Chyba, że interesuje ją zjeżdżanie po równi pochyłej, z prędkością gwarantująca obtarcie tyłka do krwi. […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Bardzo udana próba generalna Legii. Tylko czy taka może się odbywać bez rywala?

Próbą generalną Legii przed tym sezonem miało być starcie z Cracovią, ale wiemy, co się stało – do drzwi zapukał koronawirus, chcielibyśmy, żeby sobie poszedł, ale on nie chce i uparcie przeszkadza. Pierwszym meczem Wojskowych okazała się więc rywalizacja z Bełchatowem i można było się zastanawiać, czy ten mecz – ze względu na klasę rywala […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Najładniejsza piłka w Polsce przyniesie wreszcie trofea?

Naprawdę nie chce nam się po raz wtóry stosować metafory z Adamem Miauczyńskim. To już nudne, to oklepane. Lech Poznań też jest już znudzony tym, że jest wiecznie drugi. Dlatego wyznaczył sobie nowy cel – chce grać najładniejszą piłkę w kraju. Czy ten cel przyniesie tytuł mistrzowski? Tego nie wiemy. Póki co w rozdaniu przed […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Ekstraklasa, czyli najbardziej łaskawy rynek pracy

Ekstraklasowy piłkarz to ma klawe życie. Nie bardzo musi go interesować wynik jego drużyny, bo on doskonale wie, że miejsc pracy na rynku jest tyle, że wystarczy dwa-trzy razy celnie kopnąć piłkę i ktoś się nabierze. Odbudujemy go! Ma potencjał! Jest względnie tani (czyli zarabia 20 tysięcy)! I tak to się kręci. Gdyby Dariusz „dwa […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Tęskniliśmy za tym: Jerzy Brzęczek ogłosił zagraniczne powołania!

Sytuacja jest wciąż dość trudna. Coraz częstsze odwoływanie spotkań, te które się odbywają cały czas rozgrywane są z bardzo ograniczoną publicznością, do tego co i rusz komunikaty zespołów medycznych, które informują o zakażeniach koronawirusem wśród piłkarzy. Tym większa jest radość, gdy docierają do nas okruchy dawnej normalności. Jednym z takich okruchów jest zapowiadany powrót futbolu […]
14.08.2020