post

Opublikowane 15.10.2018 17:45 przez

redakcja

Wyjątkowo kiepską serią ma ostatnio rosyjski futbol. Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma dnia, aby jakiś przedstawiciel tamtejszego środowiska piłkarskiego nie uwikłał się w skandal (ku uciesze gawiedzi dominują te natury obyczajowej), a jeśli już zdarzy się coś pozytywnego, bardzo ciężko uznać to za coś jednoznacznie pozytywnego. Innymi słowy – piłka w Rosji, która po udanych i sportowo, i organizacyjnie mistrzostwach świata miała się rozwijać i stopniowo zmieniać na lepsze, nadal kisi się w tym samym zgniłym przedmundialowym sosie i niewiele wskazuje, że szybko się z tego wygrzebie.

Najgłośniejszą i najchętniej komentowaną aferą ostatnich dni była oczywiście ta z Aleksandrem Kokorinem i Pawłem Mamajewem w roli główniej, która zyskała wręcz światowy rozgłos, ale dwójce najsłynniejszych obecnie aresztantów kroku dzielnie dotrzymywali inni piłkarze. Na przestrzeni ostatniego tygodnia spore problemy ściągnęli na siebie również:

Denis Głuszakow, do niedawna kapitan Spartaka Moskwa, który podobno okradł żonę (para jest w trakcie rozwodu) na ponad milion euro,
– Jewgienij Baszkirow (Krylja Sowietow Samara), który najpierw został zatrzymany przez drogówkę, a następnie wydmuchał prawie promil,
– Gieorgij Tigijew grający w Kryljach na wypożyczeniu ze Spartaka, który wpadł na zażywaniu amfetaminy, by następnego dnia zostać oczyszczonym z zarzutów,
– Dmitrij Tarasow, kolega Krychowiaka z Lokomotiwu Moskwa, który od sześciu lat nie płaci alimentów byłej żonie i obecnie zalega jej prawie 200 tysięcy euro

W najgorszej sytuacji wydawał się być Tigijew, któremu za amfetaminę groziły minimum dwa lata przymusowego odpoczynku od piłki. Sęk jednak w tym, że wyników testu przeprowadzonego przez policję nie potwierdziły specjalistyczne badania na obecność narkotyków we krwi przeprowadzone już w szpitalu. Tym samym piłkarz, który kilka sezonów temu uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych w kraju, prawdopodobnie uniknie zawieszenia, a jedyną karą, jaką dostanie będzie ta od klubu za nocne eskapady po mieście. Bo Tigijew łażąc od lokalu do lokalu, bez wątpienia miał kontakt z różnymi substancjami, o czym świadczą chociażby słowa jego adwokata. – On nie zażył tego jako doping, ale jako środek psychoaktywny. Chciał się trochę pobawić, potańczyć, nic szczególnego. Na całym świecie kochają takich sportowców. Oni przecież też są tylko ludźmi i mają swoje słabości.

Sankcji dyscyplinarnej nie uniknie też Baszkirow balujący ramię w ramię w Tigijewem, który po imprezie rozbijał się po ulicach Samary, prowadząc klubowy samochód. W jego przypadku nie ma jednak żadnych wątpliwości – Baszkirow był po prostu mocno wcięty i nie powinen siadać za kierownicą. Na myślenie dla obu jest już jednak za późno, bo w klubie nie zamierzają puścić im płazem nocnych występków. – Skoro nie mają głowy na karku, to będą pracować gdzieś indziej Kraj jest duży, na pewno znajdzie się miejsce, gdzie potrzebne są ręce do pracy – skomentował aferę Dmitrij Szlachtin z zarządu samarskiego klubu.

Niewesoło wygląda też aktualne położenie Denisa Głuszakowa, który prawdopodobnie jest w trakcie najgorszego okresu w swojej karierze. Najpierw, tuż przed mundialem, stracił miejsce w drużynie narodowej, później popadł w konflikt z Massimo Carrerą, trenerem Spartaka, który ostatecznie odebrał mu opaskę kapitańską i przesunął do rezerw, a wkrótce, jeśli potwierdzą się kierowane pod jego adresem zarzuty, może trafić do więzienia. Wszystko za sprawą małżonki, z którą Głuszakow próbuje się rozwieść i która kilka dni temu oskarżyła go o kradzież pieniędzy z ich wspólnego konta. I to bardzo dużych pieniędzy, w kwocie zbliżonej do 1,3 miliona euro.

Oczywiście kobieta zapomniała dodać, że każdą kopiejkę ze wspomnianej sumy na boisku wybiegał jej mąż, a ona przez całe życie nie przepracowała nawet jednego dnia, ale czy dla sądu ma to jakiekolwiek znaczenie? Skoro para deklarowała, że posiada wspólny majątek, to wspólnie powinni się ze wszystkim dzielić i ze wszystkiego rozliczać, a tego Głuszakow ewidentnie nie zrobił. W efekcie sąd – na wniosek drugie strony – zablokował wszystkie konta i inne aktywa, które para posiada. Ich podział ma nastąpić dopiero podczas rozprawy rozwodowej.

Zawodnik rezerw Spartaka Moskwa, do których został przesunięty w niecodziennych okolicznościach – za polubienie na Instagramie wpisu krytykującego trenera, nie powinien raczej oczekiwać, że ostateczna decyzja będzie dla niego korzystna. Jego małżonka domaga się bowiem rozwodu z orzeczeniem o winie, której dowodem mają być liczne i udokumentowane zdrady byłego reprezentanta Rosji oraz wyniki obdukcji lekarskich świadczące o tym, że Głuszakow bił swoją partnerkę. Internet zalała już zresztą fala prześmiewczych tekstów i memów, z piłkarzem w roli głównej. Na większości z nich Głuszakow do spółki z Kokorinem i Mamajewem tworzy kręgosłup więziennej drużyny futbolowej.

Za kratki trafić może także Dmitrij Tarasow, który najwyraźniej zapomniał, że ciążą na nim ojcowskie obowiązki i skoro już ma dziecko, to powinien je utrzymywać. Piłkarz Lokomotiwmu przez sześć lat ani razu nie przelał pieniędzy na konto swojej pierwszej żony, do czego zobowiązywała go decyzja moskiewskiego sądu, więc kobieta postanowiła zrobić z tym wreszcie porządek. Sprawą zajął się jej adwokat , który zdradził mediom, że Tarasow dostał wezwanie do uregulowania wynoszącego prawie 200 tysięcy euro długu. Jeżeli zrobi to w wyznaczonym terminie, skończy się tylko na wstydzie, jeżeli nie – może stracić prawa rodzicielskie i trafić na do więzienia. Groźba tak poważnych konsekwencji zadziałała na wyobraźnię piłkarza, który szybko chciał rozliczyć się z byłą małżonką pod warunkiem, że ta zgodzi się przyjąć cztery razy mniejszą kwotę. Taka propozycja nie satysfakcjonuje ani kobiety, ani jej prawnika, więc prawdopodobnie szykuje się dłuższa batalia.

Pikanterii sprawom Kokorina, Mamajewa, Głuszakowa i Tarasowa dodaje fakt, że każdy z nich w przeszłości grał w reprezentacyjnych barwach i w różnych okresach był typowany na czołową postać „Sbornej”. Z nimi na pokładzie kadra nie zdołała jednak wybić się ponad przeciętność, bez nich wreszcie znaczy coś na europejskiej arenie. Wciąż pamiętany mundial to jedno, ale po zakończeniu tej niezwykle udanej dla ekipy Stanisława Czerczesowa imprezy, dobra passa Rosjan trwa nadal. W czterech wrześniowo-październikowych meczach dwukrotnie udało im się ograć Turcję, zremisować z mocną Szwecją i roznieść w pył Czechów. Łącznie strzelili dziewięć goli, stracili tylko dwa, podtrzymując tym samym panujący od kilku miesięcy szał na reprezentację.

Dobre wyniki kadry prowadzonej przez Czerczesowa przykrywają jednak najbardziej palące problemy, z którymi zmaga się rosyjski futbol. Po pierwsze, poza kilkoma wyjątkami, w reprezentacji ewidentnie brakuje młodych zawodników, którzy dawaliby nadzieję, że w przyszłości będą ważnymi postaciami „Sbornej”. Po drugie, jeśli ktoś taki pojawi się na poziomie Premier Ligi, to jego droga do reprezentacji jest wyjątkowo skomplikowana, a przeszkody, które napotyka po drodze osobiście rozkłada selekcjoner. Przykładowo tak prezentowała się defensywa Rosjan w niedawnym meczu ze Szwecją.

rosja

Wchodząc w szczegóły, wygląda to tak:

W bramce i na prawej obronie – naturalizowani Brazylijczycy
– Na środku i na lewej obronie – naturalizowani Niemcy
– Na środku obrony – naturalizowany Gruzin

Jak na kraj, w którym żyje prawie 150 milionów ludzi – żenada.

Z wymienionej grupy tylko bramkarza Guilherme nie można nazwać farbowanym lisem. Gość rosyjski paszport otrzymał według procedur zapisanych w konstytucji, nauczył się języka, poznał kulturę i zwyczaje, więc raczej nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń. Niektórzy w obronę próbują brać też Dżikiję – w końcu rosły defensor urodził się w Moskwie, grać w piłkę uczył się w Lokomotiwie, a do elity doszedł, występując wcześniej w niższych ligach. Ogólny obraz psuje jednak fakt, że kilka lat temu, reprezentując jeszcze barwy Amkara Perm, Dżikija uznał, iż czuje się Gruzinem i chętnie przywdzieje trykot tej reprezentacji. – Rozmawiałem z nim ze dwadzieścia razy. Mógł bez problemu tu przyjechać i w ciągu jednego dnia otrzymać gruziński paszport. Mieliśmy wcześniej spotkanie z administracją prezydenta kraju i udało nam się dojść w tej kwestii do porozumienia. Czekaliśmy tylko na piłkarza, ale ten nagle zadzwonił i powiedział, że nie może przyjechać. Nie stawiał nam jednak żadnych wymagań, jak piszą obecnie media. Ale nie była to też taka historia, jak z Ananidze – Dżano po prostu przyjechał i zaczął dla nas grać. On postawił ojczyznę na pierwszym miejscu – mówił w zeszłym roku Aleksander Iaszwili były reprezentant Gruzji i wiceprezes tamtejszego związku piłki nożnej.

Powód nagłej rezygnacji Dżikiji z gry w gruzińskich barwach dla wszystkich był oczywisty. Rosjanie mieli po prostu więcej do zaoferowania. Puchar Konfederacji, mundial, lepsze pieniądze – nie ma się co czarować, mając wybór, zawodnik postawił na opcję, która z różnych względów była dla niego lepsza i tym samym stał się farbowanym lisem.

Rosyjscy kibice nie mają jednak większych problemów z obcokrajowcami w ich reprezentacji. W dużej mierze bierze się to z osiąganych przez nią wyników – jakkolwiek patrzeć po kilku latach upokorzeń „Sborna” wreszcie dostarcza im powody do dumy. Nie wierzymy jednak, że kiedy drużyna Czerczesowa – jak chociażby we wczorajszym spotkaniu z Turcją – zdobywa bramkę z wywalczonego przez Brazylijczyka rzutu rożnego, a jej autorem jest Niemiec, który dobił strzał Gruzina, to bez choćby chwili zastanowienia przechodzą nad tym do porządku dziennego.

Póki jednak wyniki są, jakie są, a Stanisław Czerczesow cmoka z zachwytu nad swoimi wynalazkami, to nikt z naturalizowanych zawodników nie zrezygnuje. Wprost przeciwnie – dużo bardziej prawdopodobne jest dalsze farbowanie i  stawianie na doraźne efekty. Właśnie dlatego, zamiast coraz śmielej poczynającej sobie młodzieży z CSKA, Spartaka czy Krasnodaru, do kadry w pierwszej kolejności przymierzani są grający od lat w lidze rosyjskiej Brazylijczyk Ari oraz Robert Bauer z Norymbergi i Waldemar Anton z Hannoveru, których rosyjskie korzenie już odkopano. I wiele wskazuje na to, że na tych nazwiskach się nie skończy. Bez względu na to czy któregoś z nich uda się przekabacić, czy nie.

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że trudno się Czerczesowowi dziwić, skoro Rosjanie z krwi i kości notorycznie coś odwalają, ale takie stawianie sprawy to tylko półprawda. Były trener Legii, gdyby tylko chciał, to miałby w kim wybierać. Być może byliby to piłkarze trochę słabsi niż ci, których głównie za jego inicjatywą przefarbowano i być może wyniki byłyby wtedy ciut gorsze, lecz przynajmniej byłoby normalnie. No a tak wychodzi na to, że rosyjscy piłkarze siedzą w więzieniach, a w reprezentacji grają obcokrajowcy ściągani na wagony. Futbol  w Rosji po prostu stoi na głowie.

Fot. Newspix.pl

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła, Mladenović, Kocyła i inni – największe rozczarowania Ekstraklasy || Roki wyjaśnia #37

Za nami 16 ligowych kolejek, a to już taki okres, po którym można pokusić się o jakieś podsumowania. Dlatego Mateusz Rokuszewski postanowił zebrać w jednym miejscu największe rozczarowania trwającego sezonu Ekstraklasy. Program tworzony we współpracy z PKO Bankiem Polskim. Cashback bez obrotu do 500 PLN? Sprawdź bonus na start w Fuksiarz.pl  
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Newcastle chce kupować gwiazdy, a zamyka tabelę Premier League

Już niedługo na Newcastle United mogą być zwrócone oczy całego piłkarskiego świata. Sroki były już na nagłówkach wszystkich sportowych serwisów nieco ponad miesiąc temu, gdy klub został przejęty przez szejków z Arabii Saudyjskiej. Tak szybko jak się na nich pojawiły, tak szybko z nich  jednak zniknęły. Kogo przecież na co dzień interesują losy zespołu, w […]
02.12.2021
Prasówka
02.12.2021

Listkiewicz: Boniek znalazł kadrze sponsora. Niewypłacalnego, który skończył za kratami

Czwartkowa prasa to raporty z Pucharu Polski i sporo wieści z klubów Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W „Super Expressie” znajdziemy natomiast rozmowę z Kamilem Grosickim. Skrzydłowy mówi o szansach powrotu do reprezentacji Polski, swojej formie i barażach o mundial. „Przegląd Sportowy” zajawia natomiast książkę Michała Listkiewicza. – Zbyszek jako wiceprezes PZPN odpowiadał za marketing i […]
02.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu

Podpisz sie autorze

Travis
Travis (@travis)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

Copywrajter Mietczyński

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  Travis

Nas oznaczyli a sami w chuja wala.

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu
Reply to  pejsbuk

To juz chyba obsesja

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

Ty sie podpisales?
Sprobuj tu cos napisc bez podpisu.

Lelumpolelum
Lelumpolelum (@lelumpolelum)
3 lat temu

Rozwalają mnie te wasze kryteria narodowościowe. Guilherme nie jest farbowany, bo długo mieszka, poznał język historię i kulturę. Ktoś go egzaminował z tej kultury, sprawdzian z Dostojewskiego był? Weszło ma takie wtyki? Z kolei jacyś Niemcy pochodzenia rosyjskiego, to już nie Rosjanie, no bo nie, nasze farbowane lisy to nie byli Brazylijczycy mieszkający nad Wisłą pięć lat i mający za konkubiny Polki, tylko ludzie z prawdziwymi polskimi korzeniami, nawet w Polsce urodzeni. Rausch i Neustadter urodzili jeszcze w ZSRR, to jak to jest, że Brazylijczyk Guilherme jest ok, a ci dwaj nie? Albo jak to jest, że urodzony w Niemczech Turek Oezil jest ok, a ci dwaj urodzeni w Rosji nie? Zawiłości kryteriów narodowościowo-rasowych Weszło są trudne do pojęcia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Travis
Travis (@travis)
3 lat temu
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Travis

Treść usunięta

HWDP
HWDP (@hwdp)
3 lat temu

A kiedy będą dowody?

Fat ASSS
Fat ASSS (@fatasss)
3 lat temu

„Gość rosyjski paszport otrzymał według procedur zapisanych w konstytucji, nauczył się języka, poznał kulturę i zwyczaje, więc raczej nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.” Thiago Cionek?

kibicu
kibicu (@kibicu)
3 lat temu

Ten artykuł jest tak słaby, jak wasz sezon ” grzybiarski” którym samym tym określeniem się skompromitowaliście. „Grzybiarski” jest własnie ten artykuł. Bo na pewno nie grzybowy. A nawet jak farbowani, to nie wiem co Wam do tego. Jak u nas pewien gość z Jagiellonii jest powoływany to milczycie. To już jest dobrze. Poza tym Rosjanie się jakoś strasznie nie kompromitują, nawet tymi lisami, na Mistrzostwach plamy nie dali, w Lidze Narodów też. O wiele lepiej się ostatnio spisują od naszych gwiazd. Więc trochę pokory.

MeaCulpa
MeaCulpa (@meaculpa)
3 lat temu

żeby Ruscy Niemców naturalizowali .Do czego to doszło pewnie przodkowie pod Stalingradem bitwe toczyli hohoho 😉

SzalonyWladek
SzalonyWladek (@szalonywladek)
3 lat temu
Reply to  MeaCulpa

Znajomość historii nie zaszkodzi –> https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemcy_nadwołżańscy
Gimbusy nie znajo ?

Boski Diego
Boski Diego (@glemp)
3 lat temu

moze mi ktos z weszlo wyjasnic dlaczego do Guilherme w kadrze rosji nie mozna sie przyczepic a juz do Cionka w polskiej jak najbardziej?

powerbank
powerbank (@powerbank)
3 lat temu

„Z wymienionej grupy tylko bramkarza Guilherme nie można nazwać farbowanym lisem. Gość rosyjski paszport otrzymał według procedur zapisanych w konstytucji, nauczył się języka, poznał kulturę i zwyczaje, więc raczej nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.”

To tak jak THIAGO CIONEK wy obrzydliwi hipokryci, powiedz autorze o tym Stanowskiemu.

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Gula: – Możemy zrobić dobry wynik w Pucharze Polski

Adrian Gula odetchnął z ulgą. Wisła Kraków odwróciła wynik meczu z Widzewem Łódź i awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Widzew długo prowadził 1:0 i wydawało się, że Białej Gwieździe trudno będzie uniknąć porażki i wstydliwego odpadnięcia z rozgrywek, ale ostatecznie trafienia Felicio Browna Forbesa i Jana Klimenta zdecydowały o zwycięstwie ekipy z województwa małopolskiego. […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Vive przegrało w Paryżu. Kielczan ukąsił ich… przyszły zawodnik

Łomża Vive Kielce dokonywała w ubiegłych tygodniach wielkich rzeczy. Dwie wygrane z Barceloną, pokonanie Veszprem i Flensburga, rozbicie PSG na własnym parkiecie. To wszystko sprawiało, że sytuacja polskiego zespołu w „grupie śmierci” była naprawdę komfortowa. I dalej jest, mimo tego, że seria zwycięstw kielczan została właśnie przerwana. Szczypiorniści z Paryża pokonali ich dzisiaj 32:27. Świetne […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Cóż ten Fred? Kuriozalna bramka w Premier League?

Jezus Maria, co tu się zdarzyło? Pretensje do Davida de Gei, pretensje do Freda, pretensje do Emile Smitha Rowe’a, pretensje do Martina Atkinsona, pretensje obu drużyn, pretensje obu trenerów… A było to tak. Arsenal wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie Martina Odegaarda zostało wybite z pola karnego, ale walkę o piłkę wygrał Mohamed Elneny i futbolówka zaraz […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Fatalny błąd Żurkowskiego z Torino (wideo)

Szymon Żurkowski niewątpliwie rozkręca się na boiskach Serie A, ale tego występu nie będzie mógł zaliczyć do udanych. W spotkaniu z Torino popełnił kardynalny błąd, po którym rywal z Piemontu strzelił gola na 1:0. Empoli konstruowało akcję od własnej bramki. Piłkę przy nodze miał bramkarz Guglielmo Vicario. Szymon Żurkowski wyszedł mu do rozegrania. Torino atakowało […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

PZPN wprowadza limity wiekowe dla arbitrów

Polski Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę, według której po polskich boiskach na szczeblu centralnym nie będą mogli biegać sędziowie przekraczający 50. rok życia.  Pomysł PZPN-u streszcza Łukasz Rogowski na Interii: Limit wiekowy sędziów głównych grupy TopAmator A, czyli tych których widzimy na boiskach I ligi i Ekstraklasy ustalono na 50 lat, natomiast grupy B (II […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Lloris na dłużej w Tottenhamie?

Kontrakt Hugo Llorisa z Tottenhamem wygasa w czerwcu 2022 roku, ale najnowsze doniesienia wskazują na to, że w Londynie będą chcieli zatrzymać francuskiego bramkarza przynajmniej na kolejny rok.  Tuttomercatoweb podaje, że kiedy władze Tottenhamu upewnią się, że Antonio Conte widzi Hugo Llorisa w bramce Spurs w swojej wizji na kolejny sezon, już w styczniu podejmą […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Müller: – Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę bardziej niż Messi

Thomas Müller podzielił się z użytkownikami Linkedina swoją opinią na temat gali France Football, na której Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika 2021 roku otrzymał Leo Messi.  – Z bawarskiego, polskiego, a także niemieckiego punktu widzenia, ceremonia wręczenia Złotej Piłki była zdecydowanie rozczarowująca. Dla niektórych nawet jeszcze bardziej. Choć w branży jestem już od jakiegoś czasu […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Barcelona zabiega o Cavaniego

Angielski dziennik The Times podaje, że Edinson Cavani chciałby zagrać w Barcelonie. Urugwajczyk nie znaczy już w Manchesterze United tyle, ile znaczył chociażby w minionym sezonie. Coraz częściej przydarzają mu się kontuzje, a kiedy jest zdrowy wcale nie ma pewnego miejsca w składzie Czerwonych Diabłów, mimo że sam twierdzi, iż jest jeszcze w stanie grać […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Boniek: – Lewy najlepszym piłkarzem w naszej historii? Nie mam z tym problemu

Zbigniew Boniek twierdzi, że niełatwo wskazać jest najlepszego polskiego piłkarza w historii, ale Robert Lewandowski spokojnie może kandydować do takiego miana.  – W dzisiejszych czasach najlepszy jest Robert Lewandowski, nie podlega to żadnym wątpliwościom. Najwięcej ze wszystkich wygrał Grzegorz Lato – dwa razy zdobył srebrny medal mistrzostw świata za trzecie miejsce, dwa razy przywiózł medale […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Reca: – Nie mam kontaktu z Sousą

Arkadiusz Reca wrócił do zdrowia i dostaje coraz więcej minut we włoskiej Spezii na boiskach Serie A. Lewy obrońca lub wahadłowy liczy też na powrót do reprezentacji. Niedawno wymienialiśmy go w gronie największych przegranych eliminacji do katarskich mistrzostw świata. Pisaliśmy: Arkadiusz Reca od września 2019 roku do marca 2021 roku – czternaście meczów w kadrze. […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

„Papszun sam wskaże następcę? To byłoby ciekawe”

Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa, odniósł się do spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna w klubie spod Jasnej Góry.  Cygan, w rozmowie z TVP Sport, odniósł się do oświadczenia Dariusza Mioduskiego, który przed meczem z Leicester ogłosił, że Legia stara się o zatrudnienie Marka Papszuna. – Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Eriksen wrócił do treningów

Wspomnienia z czerwca są jeszcze świeże. Dalej mrożą krew w żyłach. Wszyscy pamiętamy Christiana Eriksena, który w końcówce pierwszej połowy meczu Danii z Finlandią na Euro nagle upadł na murawę i świat futbolu zamarł na wiele godzin. Na murawie stadionu w Kopenhadze trwała walka o życie duńskiego piłkarza. Niedługo później okazało się, że Eriksen przeżył, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Odwołany mecz ŁKS-u z Puszczą

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę pierwszoligowy mecz ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice. Powód? Oczywiście – liczba zakażonych koronawirusem.  Spora liczba pozytywnych testów w Puszczy Niepołomice, nie ma szans na mecz z ŁKS-em. Paradoks tej sytuacji jest taki, że bardziej zadowolony jest chyba ŁKS, bo Puszcza była w gazie po wygranej z Koroną a łodzianie […]
02.12.2021