post
Avatar

Opublikowane 20.09.2018 09:17 przez

red6

– Może zabrzmi to nieskromnie, ale Gini Wijnaldum był jedynym piłkarzem, od którego naprawdę czułem się w Feyenoordzie gorszy. Pod każdym względem. Od reszty nie, bo na przykład Jordy Clasie musiał usiąść na ławce, gdy przyszedłem. Ale takie jest życie – kolega grał w finale Ligi Mistrzów, a ja byłem w pierwszej lidze – mówi dziś Michał Janota, a jeśli jesteście ciekawi, dlaczego właśnie tak potoczyły się losy pomocnika Arki Gdynia, to w tym wywiadzie na pewno znajdziecie kilka odpowiedzi.

Chyba dojrzałeś. 

Wydaje mi się, że w ogóle się nie zmieniłem. 

Ale gdy czytam, co masz do powiedzenia, to widzę, że dziś stać cię na autorefleksję i przyznanie się do słabości. Kiedyś najpierw wskazałbyś dziesięciu winnych wokół siebie, a dopiero później dodał, że ty też mogłeś w jakiś sposób zawinić. 

Nie mam już 21 lat. Mam 28. Jestem mężem, ojcem i doświadczonym piłkarzem. To wszystko na pewno ma wpływ na to, jak wyglądam i jak się wypowiadam. Przy czym dalej będę uważał, że na sukces zawodnika składa się mnóstwo rzeczy. Przede wszystkim drużyna, atmosfera czy osoba trenera. Nie będę ukrywał, że jestem mocno za trenerem Smółką, a on za mną, bo każdy to widzi. I to funkcjonuje. Wcześniej nie szukałem winnych na siłę, po prostu miałem kilku trenerów, którzy nie potrafili mi tak zaufać. 

O, zobacz, o wilku mowa. Właśnie dzwoni trener. Ale to później oddzwonimy. 

No to konkretny przykład, który chyba świadczy o tym, że trochę się zmieniłeś – powiedziałeś niedawno, że żałujesz, iż chodziłeś do kasyna. Kiedyś powiedziałbyś raczej, że wszystko jest dla ludzi i że ty sam najlepiej wiesz, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie. 

I dalej uważam, że wszystko jest dla ludzi, przy czym kasyno jest bezdyskusyjnie złe. Wstydzę się tego. Miałem wtedy fatalny okres w życiu. Umierali moi najbliżsi, nie grałem i nic mnie nie cieszyło, choć na co dzień zawsze staram się myśleć pozytywnie. 

Nawet zarzucano ci to, że te bardzo przykre sytuacje przyjmujesz spokojnie. 

Żona ciągle mi mówi, że jestem bezuczuciowy, bo na większość rzeczy reaguję uśmiechem. Taki jestem, nie będę udawał. W głębi duszy mogę mieć wielki zjazd i rozpaczać, ale nie będę tego pokazywał na zewnątrz. Po prostu nie umiem. 

A z tego, że po tym najgorszym okresie wyleczyłem się z chodzenia do kasyna, ogromnie się cieszę. To najgorsza rzecz, jaka może spotkać młodego piłkarza czy po prostu człowieka. Może wydaje ci się, że to odskocznia – tak jak innemu, że jest nią alkohol – ale to nieprawda. Chyba miałem ten problem, że chciałem być częścią grupy. Oni szli, to ja też. Sam z siebie raczej bym tego nie robił. Nigdy nie przegrałem większej sumy, ale wiadomo, że na plusie stamtąd nie wychodzisz. Nawet jeśli coś wygrasz, to później na pewno stracisz. 

Myślisz, że to ciągle poważny problem w lidze? 

Nie wiem. Tutaj raczej nikt nie chodzi, w innych klubach, w których byłem, też nie zauważyłem problemu. W Koronie był w moment, gdy wychodziło dziesięć osób. Nie, że codziennie i nawet nie, że co tydzień, ale zdarzało się. 

Niektórzy dobrze się maskują. Słyszałem o piłkarzu, zresztą niedawno był tu w Arce, który w klubie nawet nigdy nie założył się o obiad, gdy grano w poprzeczki, a później okazało się, że jest… 

…największym hazardzistą. Też słyszałem. Ale częściej jest jednak tak, że widzisz. Znam takich, którzy potrafili zakładać się o wszystko – nawet o kolor na następnych światłach. 

Pozytywne podejście do życia wyniosłeś z Holandii?

Nie, zawsze to miałem. Za to w Holandii potrafili mi zarzucić, że za dużo uśmiecham się na rozgrzewce. A ja wychodzę z założenia, że nie można dać się zwariować. Brazylijczycy przed meczem w szatni tańczą, a potem wychodzą i grają na poważnie. Ja mam podobnie. Koncentracja i muzyka – okej, ale uśmiechy też nie zaszkodzą.

Niezdecydowani musieli być ci Holendrzy, bo pamiętam też sytuację, w której powiedzieli ci, że uśmiechasz się za mało i odsunęli od składu. 

Tak, ale to inna sprawa. W Excelsiorze miałem bardzo dobry początek sezonu i strzeliłem  tyle bramek, że byłem najskuteczniejszy w całym zespole. Ale Feyenoord już nie wiązał ze mną przyszłości, a że mocno współpracowali z klubem, do którego byłem wypożyczony, to odstawiali mnie od składu. Nawet rozumiałem tę politykę, ale oni nie powiedzieli mi tego wprost, tylko szukali wymówek. I wymyślili między innymi to, że nie uśmiecham się na treningach i chodzę obrażony, dlatego nie gram. A w sumie z czego miałem się cieszyć – że wyglądam dobrze, a trener mnie nie wystawia? 

A nie sądzisz, że wiele osób może interpretować twoje luźne podejście jako lekceważenie, a nawet prowokacje? No bo umówmy się – to też lubisz. 

Proszę mi tego nie zarzucać, ja uczciwy chłopak jestem! Jak coś mi chodzi po głowie lub coś mnie wkurwi, to po prostu to powiem. Nieważne, że prawda boli. Można o to zapytać trenera Smółkę, bo ja z nim zawsze rozmawiam szczerze. Mógł mnie skasować za to, że mówiłem, co myślę – trener ma do tego prawo. Ale on tego nie zrobił i chyba przez to mamy taki kontakt. Ale coś może być w tym, że ludzie źle odczytują moje zachowanie. Myślałem o tym. Jednak tak już mam, że jestem pozytywnie nastawiony. Niektórzy twierdzili nawet, że coś biorę! 

BIELSKO-BIALA 31.08.2014 MECZ 7. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASA SEZON 2014/15: PODBESKIDZIE BIELSKO-BIALA - LEGIA WARSZAWA 2:1 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: PODBESKIDZIE BIELSKO-BIALA - LEGIA WARSAW 2:1 MACIEJ KORZYM MICHAL JANOTA ANGELIKA DANEK - KORZYM FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Spotkałeś wielu trenerów, którzy reagowali na twój styl inaczej niż Smółka? 

Musiałbym pomyśleć. Ogólnie uważam, że miałem dobrych trenerów. Nawet z trenerem Michniewiczem, z którym nie było mi po drodze – i dalej uważam, że źle mnie potraktował  – mogłem pożartować i tak dalej. 

Zawsze wspominasz o kilku osobach, na które wolałbyś w karierze nie trafić. Jedną mamy już odhaczoną. 

Trochę inaczej. Nawet chłopaki z szatni potwierdziliby ci, że zawsze mówiłem, iż Michniewicz ma dobry warsztat. Nie był fair w stosunku do mnie tak po ludzku. A ja jestem pamiętliwy i będzie to we mnie siedziało. Ale zobacz inną rzecz – można mówić, że z jakimś trenerem nie było mi po drodze, ale nigdy nie posunąłbym się do takiego świństwa jak gra na zwolnienie. Nawet jeśli będę 24. w kolejce do gry, a jakimś cudem dostanę szansę, to będę zasuwał. Nie mieści mi się w głowie, że można inaczej. A takie rzeczy się niestety dzieją. Spotkałem się z tym nawet na najwyższym poziomie. 

Ciekawe, ludziom się wydaje, że to typowo ekstraklasowa zagrywka. 

W Feyenoordzie była taka sytuacja z trenerem Verbeekiem. Przerosło mnie to, mówimy o ludziach z topu.

Jak Roy Makaay?

Na przykład. Nie mówię, że to on był inicjatorem, bo za trenerem Verbeekiem nie przepadała cała grupa doświadczonych piłkarzy. No i zrobili głosowanie. 

Jakie głosowanie? 

Normalne – ktoś wyciągnął czapkę, ktoś kartki i jazda. Niby anonimowo, ale wszyscy wiedzieli, kto jak głosuje. Do żadnego podkładania się jednak nie doszło, bo trener się dowiedział. 10 minut później nie było go w klubie. Uniósł się honorem, spakował walizkę i  odszedł. Nie spodobało się to tylko kibicom – wiedzieli, co się święci i dali nam to odczuć. 

Jeśli dobrze pamiętam, to Michniewicz skreślił cię z jednego powodu. Chodziło o twój powrót, a raczej spacer za Ondrejem Dudą w meczu z Legią. 

Uważam, że decyzja zapadła już wcześniej, ale jeśli rzeczywiście o to chodziło, to jest to śmieszne. Nie będę rzucał nazwiskami, ale gdybyśmy sobie to przeanalizowali, to w tamtej sytuacji było kilka rozwiązań. Ktoś wykopał piłkę, oni poszli z kontrą. Nie byłem ostatnim zawodnikiem, oni szli we dwóch. Moim błędem było to, że poszedłem na raz i mnie ograli. Tylko tyle. Pewnie powinienem szybciej wracać – okej. Ale pretensje do mnie o akurat tę bramkę są bezpodstawne. Nie wezmę tego na siebie. Skoro zostałem skasowany, to trudno. 

Miałeś długi kontrakt, mogłeś walczyć. 

Ale na siłę? Miałem siedzieć w rezerwach czy być gnojonym i latać po lasach, byle tylko kasować pieniądze? Miałem 24 lata i najważniejsza była gra. Choć tak jak mówię – z trenerem Michniewiczem chodziło też o inne rzeczy, o których dowiedziałem się później. Uważam, że to co zrobił, było nie na miejscu. On o tym wie, ale nie wypada mi o tym publicznie mówić. Jest teraz często na naszych treningach, więc jeśli ktoś z nas będzie miał potrzebę, to możemy porozmawiać osobiście. 

Ale jeśli chodzi o nieszczęsne powroty, to w Górniku zdarzył ci się kolejny. Recydywa. 

I też mogę odpalić tę sytuację przy wszystkich. Zresztą ostatnio dla żartu zrobił to Adam Danch i wiesz co? Wcześniej myślałem, że to naprawdę było nie wiadomo co. A nie było! Wracałem, a że widziałem, że za chwilę padnie bramka, to w pewnym momencie stanąłem.

Nie no, Michał, wyglądało to kabaretowo. 

Właśnie nie. Przysięgam, że tak uważam. Co wy mi tam zarzucie? Że wyprzedził mnie sędzia? Ludzie, szanujmy się. Jest aut, z reguły rzucamy pod bramkę, ale podchodzę pod grę. Kolega nie rzuca do mnie i idzie kontra, gdzie byli inni zawodnicy. Na pewno kara, która mnie spotkała, była niewspółmierna do przewinienia, bo ludzie przez pryzmat tej sytuacji postrzegali mnie jako lenia. Ich sprawa.

Takie sytuacje często urastają do rangi symboli, a wtedy przeszliście obok meczu. 

Na pewno zagraliśmy fatalnie. A że w Zabrzu kibice mnie nie lubili, bo byłem – razem z dwoma kolegami – człowiekiem Leszka Ojrzyńskiego, to oberwałem najmocniej. Mogli powiedzieć od razu, to w ogóle nie podpisywałbym tam kontraktu. 

Ale przyznaj, że byłeś akurat w takim momencie kariery, że już trudno było patrzeć na twój transfer pozytywnie. 

Wtedy skumulowały się już wydarzenia z całej rundy. Ale czy ja mam brać na plecy wszystko, jak leci? No nie. Nie uciekam od odpowiedzialności, bo przyłożyłem rękę do tego spadku, ale nie wezmę na siebie wszystkiego. Było tam mnóstwo zawodników, a głównymi winowajcami została trójka – Janota, Maciek Korzym i Paweł Golański. Zakładałem koszulkę Górnika i chciałem grać jak najlepiej, ale byłem po kontuzji, miałem problemy rodzinne i tak wyszło. Przegraliśmy ważny mecz, ale kwestia spadku rozstrzygnęła się później, gdyż popełnione zostały inne błędy, ale tu już nie ma o czym gadać. 

NIECIECZA 2016.05.14 SPORT PILKA NOZNA EKSTRAKLASA SEZON 2015/16 KOLEJKA 37 TERMALICA BRUK BET NIECIECZA - GORNIK ZABRZE NZ. GORNIK ZABRZE SMUTEK DEGRADACJA SPADEK MICHAL JANOTA GORNIK FOT. JAKUB GRUCA / 400mm.pl NIECIECZA 2016.05.14 SPORT FOOTBALL EKSTRAKLASA POLISH LEAGUE SEASON 2015/16 ROUND 37 TERMALICA BRUK BET NIECIECZA - GORNIK ZABRZE FOT. JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Po tym słynnym powrocie miałeś rozmowę z kibicami? 

Nie miałem. Tylko trener Ojrzyński śmiał się z Golańskiego i Korzyma, żeby się mnie nie trzymali, bo kibice coś tam mogą zrobić. Dajmy spokój. Co mogli mi zrobić? Też znam różnych ludzi, nie będę ukrywał, że mam kolegów, którzy mają problemy z prawem. Co zrobi mi kibic? Zabije?

Ty sam w pewnym momencie stałeś się kibolem. Z fanatykami Korony zbratałeś się do tego stopnia, że groził ci zakaz stadionowy. 

Nie ukrywam, że do dzisiaj mamy super kontakt. 

Ale naprawdę bałeś się, że możesz dostać ten zakaz?

To było nieporozumienie. Dziennikarz z Gazety Wyborczej tak się rozpisał, jakbyśmy coś tam zrobili. A my na dobrą sprawę poza tym, że weszliśmy z kibicami na trybuny, nie zrobiliśmy nic. Wyszliśmy jeszcze przed aferami, które tam były. Wszystko wzięło się z tego, że udostępniłem fotkę na Instagramie. Może niepotrzebnie, ale ja się nie wstydzę tego, że siedziałem z kibicami na trybunach. Pewnie również przez to kibice w Zabrzu tak nas postrzegali. Wytykali nam, że gramy dla Górnika, a kibicujemy z Koroną. Prawda jest taka, że gdyby też nas zaprosili, to byśmy poszli. 

Powiedzieliśmy, że nie było ci po drodze z Michiewiczem, ale…

Nie odpuścisz tego Michniewicza? To nie tak, że od razu było nam nie po drodze, bo na początku było. Postawił na mnie w jednym meczu, a w drugim logicznie wytłumaczył, dlaczego nie zagram – akurat mieliśmy Cracovię, gdzie Covilo wygrałby ze mną każdą głowę. Taktyka, więc nie ma co się obrażać. Później dałem mu pretekst, bo z Adamem Frączakiem spóźniłem się minutę na zbiórkę. Wyleciałem ze składu, ale dałem dobrą zmianę, co sam mi trener powiedział. A następnie nie grałem – nie wiadomo dlaczego. Nie miałem takiego zaufania jak teraz. Jeśli oczekiwał ode mnie więcej, to mógł ze mną porozmawiać. Nie mam 15 lat i wszystkiego wysłucham. 

Okej, nie dałeś skończyć. Chciałem powiedzieć, że z reguły z trenerami było odwrotnie. Zakochiwali się w tobie, a ty nie do końca potrafiłeś pokazać na boisku, że mieli powody.

Cały czas zmierzam do jednego – to nie jest sport indywidualny. Statystyki też są ważne, ale nie są najważniejsze. Z trenerem Ojrzyńskim było tak, że trzymał nade mną bata i dawał do zrozumienia, gdy coś było nie tak. A ja to poprawiałem i grałem. 

Potrafił cię nawet wysłać przez pół Polski z drużyną młodej ekstraklasy, żebyś spokorniał. 

Właśnie o tym mówię. Pojechałem, zrobiłem swoje i było okej. Może nie miałem tych liczb, a w Polsce patrzy się przede wszystkim na nie, a nie na grę. To jest błąd. Jak zagrasz słaby mecz, a dwa razy ci wpadnie, to będą o tobie gadać bezustannie. A jak masz 19 lat, to wystarczy, że kopniesz piłkę z punktu A do punktu B. 

Uważasz, że młodzi są zagłaskiwani? 

Zależy którzy. 

Nie wiem, strzelam – Szymon Żurkowski. 

Ktoś ostatnio powiedział, że podniecamy się tylko tym, że biega 12-14 kilometrów. I teraz pytanie – oczekujemy od niego gry czy biegania? To nie jest lekkoatletyka. Nie zmienia to faktu, że akurat on jest utalentowany. Ale gdybyście mieli ochotę, to moglibyście wytykać mu błędy. Jeśli chcielibyście go skasować, to dużo rzeczy byście znaleźli. 

Aż takiej siły nie mamy! 

Nie tylko o was mówię. Uważam, że całe dziennikarstwo w Polsce ma problem. Nie powiem, że jest na złym poziomie, ale moim jest tego za dużo. Jeden powie to, drugi coś innego, trzeci jeszcze inaczej i wywiązuje się wielka dyskusja. No i jazda z zawodnikiem. Po co to? Albo chwalicie, chwalicie, ale też czekacie na jeden mecz, w którym zawodnik popełni błąd i jedziecie bez trzymanki. A to nie pomaga. Uważam, że to powinno iść w jednym kierunku.

Chodzi raczej o to, że ktoś zagra jeden dobry mecz i pięć słabych, a nie odwrotnie. 

Okej, walnąłem, proporcje mogą być inne. Ale chodzi mi o to, że dziennikarze też nie pomagają. 

Trochę dziwne, że akurat ty masz pretensje do mediów, bo z tobą było tak, że długo miałeś świetną prasę, a nie przekładało się to na boisko.  

Nie mam pretensji. W zasadzie to mam w dupie to, co o mnie piszecie. Naprawdę. Bardziej odczuwa to moja rodzina, bo czasami ktoś do mnie dzwoni i mówi, że mi pojechali. Trudno. Co mam zrobić? Z wami jest jak z koniem. Nie ma co się kopać. Z sędzią nie wygrasz, z trenerem nie wygrasz i z wami też nie. Nie obrażam się, ale swoje powiem. Teraz po reprezentacji też przeczytałem tyle negatywów, że głowa mała. A przecież to dopiero drugi mecz! 

Chodziło o to, że ci którzy wybiegli na boisko przeciwko Irlandii, chyba nie do końca zrobili wszystko, żeby się pokazać. 

Trudno to stwierdzić. Ja jako zawodnik będę ich bronił. To nie jest łatwe nagle wejść i reprezentować swój kraj, gdy doszło do takich zmian.  

Gdynia, 01.09.2018 EKSTRAKLASA PILKA NOZNA MECZ Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec POLISH LEAGUE FOOTBALL GAME Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec NZ michal janota , damian zbozien , radosc celebration , gol bramka goal , FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 400mm.pl

A ty myślisz jeszcze o kadrze? Zadaję to pytanie tylko dlatego, że ostatnio portal trójmiasto.pl wywiad z tobą zatytułował tak: „Przez Arkę Gdynia trafię do reprezentacji”. Brzmi buńczucznie, ale trochę wyrwano to z kontekstu.  

Ale ja nie ukrywam tego, że chcę. Dlaczego bym miał, skoro widzę, że trener Brzęczek powołuje zawodników z ekstraklasy? Jeśli będę prezentował odpowiedni poziom, to czemu nie. Mam 28 lat, fizycznie nie jestem nie wiadomo jakim atletą, ale potrafię grać w piłkę. Zawsze będę bronił swoich umiejętności. 

Myślałem, że będziesz tonował nastroje z tą kadrą! 

Nie mówię, że mam zostać powołany na najbliższe zgrupowanie, a jak nie, to skandal. Ale jeśli będę przez dłuższy czas wyróżniał się na tle drużyny i ligi, to nie wiem, czemu miałbym na to nie liczyć. Uważam, że jeśli polski piłkarz, któremu daleko do emerytury, w ogóle nie myśli o kadrze, to jest głupi. Albo brakuje mu ambicji, więc powinien zawiesić buty na kołku. 

Może trzeba było zostać tym lewym obrońcą w Holandii. Był taki pomysł, a na tej pozycji ciągle mamy problemy. 

Być może gdybym nie miał takiej pewności siebie, to przyjąłbym z pokorą tę rolę i odpalił. Chyba generalnie trochę zgubiło mnie to, że ciągle mówiło się o mnie, iż mam wielki talent. Poczułem się za pewnie. 

Ostatnio stuknęła ci setka występów w lidze. Jak podsumowałbyś ten czas?

Było dużo wzlotów i upadków. 

Ale więcej upadków. 

Spadłem z ligi z Górnikiem, co naprawdę bardzo mnie boli. Uważam, że mogłem tej drużynie pomóc, a nie dano mi aż takiej szansy. Mieliśmy naprawdę fajny zespół, który nie miał prawa zlecieć, a tak się stało i nie ukrywam, że to moja największa porażka w karierze. 

Pamiętam, że jak wracałem do Polski, udzieliłem wywiadu, w którym powiedziałem, że chcę się w dwa-trzy lata odbić i znów wyjechać. Jak Michel Bastos, który nie przebił się kiedyś w Holandii, wrócił do Brazylii, a później znów trafił do Europy i płacono za niego wielkie pieniądze. Liczyłem, że ze mną będzie podobnie, ale się nie udało. 

Miałeś moment zwątpienia, czy wrócisz do ekstraklasy? Po Podbeskidziu byłeś na sporym zakręcie. 

Nie wiedziałem, co ze mną będzie. Współpracowałem z menedżerem Kołakowskim, bo liczyłem, że on wsadzi mnie gdzieś do zagranicznego klubu, w którym będę mógł się odbudować z dala od tego wszystkiego. Przede wszystkim mentalnie. 

Ale gdzie ty byś mógł wyjechać po takim sezonie? 

Patrzyłem w kierunku egzotyki i nadarzyła się taka okazja. Chodziło o Indie. Mam jednak małe dziecko i swoje ambicje, bo – skoro pytałeś – cały czas wierzyłem, że wrócę do ekstraklasy. Nawet kłóciłem się o to z bratem. On już nie wierzył, a ja mówiłem: „zobaczysz, muszę tylko dobrze trafić”. No i trafiłem na trenera Smółkę.

Ciekawy jestem, jak wyglądają te wasze rozmowy. I ty, i trener wspominacie, że to zderzenie charakterów. 

Bo tak jest. 

To o co potrafiliście się spiąć? 

To nie były wielkie kłótnie. Po prostu mieliśmy różne zdanie na pewne tematy i szczerze mu o tym mówiłem. Była taka sytuacja, w której mocno się zdenerwowałem. Pojechaliśmy na Wigry, przegraliśmy 0-2, a ja zagrałem fatalny mecz. Gdy wracasz z takiego spotkania, w autokarze dominuje przygnębienie. I było tak, że na dokładkę nic nie można było w nim zrobić. Nie zatrzymają się na stacji, żebyś kupił coś do picia, nie puszczą ci filmu. A to trasa 10-12 godzin. Mamy patrzeć w sufit? Wiadomo, że porażka w nas siedzi, ale nie ma powodu, by jeszcze to wzmagać. Dlatego później na analizie powiedziałem trenerowi, iż zrobił źle, że się na nas obraził. Mimo że przegraliśmy, powinniśmy być razem. Myślę, że trener później też wyciągnął w tego wnioski. 

Ile się zastanawiałeś nad ofertą z Arki? 

Chwilę, bo miałem też coś innego. Liczyłem na to, że po Mielcu uda się wyjechać za granicę. Już nie w kierunku egzotyki, bo pojawił się temat od menedżera z Niemiec. Szalę przechyliło chyba to, że chciałem wrócić do ekstraklasy i udowodnić coś tym, którzy mnie skreślili. Że, kurwa, jeszcze umiem grać. I dobrze wybrałem, bo tutaj ludzie za mną stoją. Chociaż nie od początku, bo wiem, że zarząd nie był w pełni przekonany. 

Bo przychodziłeś jako synek trenera?

Raz, że synek, a dwa, że prezes mógł – co rozumiem – kierować się nieprawdziwymi opiniami. Na przykład o kasynie, że cały czas tam chodzę. Albo że latam po baletach. Takie łatki nigdy nie ułatwiają.

KIELCE 14.09.2013 MECZ 7. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASA SEZON 2013/14: KORONA KIELCE - LEGIA WARSZAWA 3:5 --- POLISH TOP LEAGUE FOOTBALL MATCH: KORONA KIELCE - LEGIA WARSAW 3:5 MICHAL JANOTA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Pomogło ci to, że mocno postawiłeś na szczerość? Ludzie dowiedzieli się, z czym się borykałeś, więc mogli spojrzeć na ciebie inaczej. 

Na pewno nigdy nie chciałem się tym zasłaniać. Wchodzisz na boisko i niby zapominasz, ale tak do końca nie jest. Do mnie każdy może podejść i normalnie pogadać, więc nie chciałem robić z tego tajemnicy. Uważam, że generalnie jako ludzie potrzebujemy większej otwartości. 

A takie zdarzenia na pewno przypominają, że są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Śmierci kogoś bliskiego nie można stawiać na równi z przegraną w jakimś meczu. Nawet w takim, w którym gra idzie o dużą stawkę i pieniądze. Czasami na boisku chcesz też odreagować i odciąć się od tego wszystkiego. Ale często po prostu się nie da. 

Dla ciebie piłka to była taka odskocznia? Szybko wracałeś do gry, choć przeżywałeś ten rodzinny dramat. Może przypomnimy, bo nie wszyscy muszą wiedzieć – w krótkim czasie straciłeś ojca, brata i babcię. 

W bardzo krótkim. Trenerzy dali mi trochę wolnego. Powiedzieli, żebym pojechał i posiedział z rodziną, ale na dłuższą metę tak się nie da. Miałem patrzeć w ścianę? Ja tak nie umiem. Wolałem szybko wrócić. To moja praca, ale przede wszystkim kocham grać, więc był to pewien sposób, żeby zapomnieć. 

Twój brat zginął w strasznych okolicznościach. 

Był pożar na statku. Z dwóch kajut ogień rozprzestrzenił się w tej, w której był on. Zidentyfikowano go po znaczku Feyenoordu. Kiedyś dostał ode mnie dres. Później policja w Niemczech zapytała, czy miał coś wspólnego z Holandią. No miał, pływał tam. Ale chodziło właśnie o ten znaczek. Mieliśmy pewność, że to on. 

Akurat wtedy trener Ojrzyński nie wziął mnie na mecz z Lechem. W poniedziałek rano szedłem z zakupami, gdy zadzwonił drugi brat. Powiedział, że Krzysiek prawdopodobnie nie żyje. Wsiadłem w auto i rura. Najgorsze było to, że trzeba było powiedzieć o wszystkim żonie brata i dziecku. Jak wytłumaczyć 10-latkowi, że od teraz nie ma ojca? A jak powiedzieć to mamie? Nie wiedziałem, jak to zrobić.

Twój drugi brat dalej pływa?

Tak. Wiadomo, że każdy się nad tym zastanawia. Ja mam jeszcze normalne podejście, ale już na przykład mama pewnie bardzo się boi. Ale to taka praca. 

Gdybyś dziś poszedł na piwo z 22-letnim Michałem Janotą, to co byś mu powiedział? 

Nie wiem. Każdy idzie swoją drogą i musi podejmować decyzje samemu. A później za nie odpowiadać. 

Żadnej rady w stylu – „ustatkuj się”, „nie baluj”? 

Nie ma uniwersalnej recepty. Jeden woli szybko się ożenić i mieć wszystko poukładane, drugi dobrze czuje się, gdy ma wokół siebie bałagan. Zawsze miałem w głowie przykład van Persiego. On w czasach Feyenoordu szalał, wiecznie latał po mieście. Jednocześnie dawał na boisku, więc kibice go bronili. A on zawsze miał w sobie taką pewność, że da. Kiedyś przyjechał go oglądać Arsene Wenger. Pierre van Hooijdonk, czyli jeden z najwybitniejszych specjalistów od rzutów wolnych w historii, bierze piłkę i ją ustawia, a młody van Persie kłóci się z nim, w końcu zabiera futbolówkę i ładuje w samo okno. Zamknął wszystkim buzie. Ja tego nie zrobiłem, ale sam decydowałem tak a nie inaczej. Mogłem wycisnąć z kariery więcej, ale wierzę w to, że jeszcze coś pogram. Poza tym czego mam żałować? Założyłem rodzinę, mam dziecko, wróciłem do ekstraklasy i z tego się cieszę. 

Przypomniało mi się, jak Grabara napisał na Twitterze, że Wijnaldum zapytał go, co u ciebie słychać, bo pod względem technicznym byłeś najlepszy w Feyenoordzie. Dodał, że z bólem odpowiedział, iż jesteś tylko w pierwszej lidze. 

Słyszałem. – Może zabrzmi to nieskromnie, ale Gini był jedynym piłkarzem, od którego naprawdę czułem się w Feyenoordzie gorszy. Pod każdym względem. Od reszty nie, bo na przykład Jordy Clasie musiał usiąść na ławce, gdy przyszedłem. Ale takie jest życie – kolega grał w finale Ligi Mistrzów, a ja byłem w pierwszej lidze. 

Rozmawiał MATEUSZ ROKUSZEWSKI

Fot. 400mm.pl/FotoPyK

red6

Opublikowane 20.09.2018 09:17 przez

red6

Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Fuksiarz
27.04.2021

Czy PSG kolejny raz podoła bardzo trudnemu wyzwaniu?

Mogłoby się wydawać, że paryżanie na drodze do triumfu w Ligi Mistrzów pokonali już największą przeszkodę i po wrzuceniu za burtę Bayernu, będzie im zdecydowanie łatwiej. Nic z tych rzeczy. Los to figlarz, który kolejny raz zafundował im ekstremalną przeprawę. Tym razem zmierzą się z rozpędzoną ekipą Pepa Guardioli, która na krajowym podwórku nie pozostawiła […]
27.04.2021
Fuksiarz
26.04.2021

Czy Real znów udowodni, że Liga Mistrzów to jego rozgrywki?

Co to będzie za przedziwny półfinał Ligi Mistrzów. Przez długi czas wydawało się, że to nie może być dobry sezon ani dla Realu, ani dla Chelsea. Że w Madrycie coś już się wypaliło, a w Londynie jeszcze nie zdążyło na dobre stworzyć. Tymczasem teraz te dwa kluby zmierzą się w meczu o awans do wielkiego […]
26.04.2021
Weszło
26.04.2021

Koniec fazy grupowej Pucharu Fuksiarza! Przesądził rzut monetą

Ależ emocje przyniosła końcówka fazy grupowej Pucharu Fuksiarza, w którym cała ekipa Weszło rywalizuje w formacie starych mistrzostw Europy. Rywalizacja Rokiego z Michałem Kołkowskim rozstrzygana rzutem monetą w Lidze Minus. Szalony rajd Kamila Gapińskiego, zakończony awansem do kolejnej rundy. Wojtek Kowalczyk za burtą przez typy na porażki Stali i Podbeskidzie. Spójrzmy jak wyglądały wyniki trzeciej […]
26.04.2021
Weszło
07.05.2021

Wszystkie problemy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze to obecnie najgorsza drużyna Ekstraklasy. Nie w przekroju CAŁEGO sezonu, bo o utrzymanie nie walczy, w lidze zostaje. Ale dostatecznie długo, by takie określenie nie wzbudzało kontrowersji. Zabrzanie mają mnóstwo problemów, a kibice Górnika mają prawo mieć mnóstwo obaw przed kolejnym sezonem. JAK ŹLE JEST Zdajemy sobie sprawę, że te tabele krążą dość […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Lech torturuje kibiców, co na to Trybunał w Strasburgu? | DZT od 10:00

W dzisiejszym odcinku “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz sprawdzi, czy zawodnicy Lecha Poznań oszukali władze tegoż klubu metodą na “zagraniczne sibi”. Ale sprawdzimy również, czy pokrzywdzony nie jest przypadkiem krzywdzicielem, bo z drugiej strony władze Lecha Poznań już od dawna łamią zapisy konwencji genewskiej i torturują własnych kibiców. A tak naprawdę to nie, tak naprawdę […]
07.05.2021
Liga Europy
06.05.2021

Zalewski osłodził Romie rewanż, ale w Gdańsku zagrają United

Po tym jak Roma odrobiła straty z Barceloną jeszcze przez parę lat będziemy słyszeli, że Giallorossi “potrafią odwracać losy dwumeczów”. Coś jak z mitycznym “potrafi uderzyć”. Cóż rzymianie tym razem z takiej umiejętności nie skorzystali. 6:2 z Old Trafford okazało się wystarczającą zaliczką. Nie jest jednak tak, że Roma ani trochę United nie postraszyła, bo trzeba […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

PowerPlay. Radom twardo po Ekstraklasę!

Radomiak idzie po Ekstraklasę tak żwawym krokiem, że aż żal tego nie wykorzystać w naszym PowerPlayu. W I lidze mamy zresztą jeszcze jeden nieoczywisty typ, ale nie chcemy uprzedzać faktów. Czas na kolejną garść zakładów z wysokimi kursami (nie rzucamy się na pewniaki!) i z nietypowych kierunków. Dziś walka toczy się o uratowanie twarzy – […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

Piątek w WeszłoFM: Tetrycy, EuroTrip i duża dawka Ekstraklasy

Co prawda nie będzie to już długi weekend majowy, ale miesiąc i emocje sportowe nadal się zgadzają! Piątek to dzień, który warto spędzić na antenie Weszło FM, aby być na bieżąco. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – O meczach Ligi Europy, Ekstraklasy, ale też wstrząsających doniesieniach prasowych opowiedzą Wam Daniel […]
06.05.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
Weszło Extra
25.04.2021

Chcemy pozbyć się przypadkowości, błędów i transferów last minute

Jagiellonia Białystok utworzyła dział skautingu i analiz. To ważna chwila dla podlaskiego klubu, który do tej pory opierał transfery na „kuleszingu”. Na czele nowego działu stanie Gerard Juszczak – do tej pory asystent Bogdana Zająca i Rafała Grzyba, wcześniej reprezentacyjny analityk w sztabie Adama Nawałki, gdzie odpowiadał za monitoring piłkarzy i rozpracowanie rywali, pracujący później […]
25.04.2021
Weszło Extra
24.04.2021

“Kino sportowe nigdy nie mówi tylko o sporcie. Musi być coś jeszcze”

– W sporcie mamy do czynienia z ludźmi, którzy przekraczają własne limity, łamią ograniczenia ciała i umysłu w dążeniu do doskonałości. Nie bez powodu pewien kult sportu jest w naszej cywilizacji obecny od tysięcy lat. I twórcy filmowi wykorzystują tę mitologię, by pokazać nam miejsca, w których sportowa doskonałość styka się z jakąś ludzką niedoskonałością. […]
24.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Damian Szymański: Najpierw pełny sezon w AEK Ateny, potem reprezentacja

Damian Szymański, już jako czterokrotny reprezentant Polski, zimą 2019 roku zamienił Wisłę Płock na Achmat Grozny. Pobyt za wschodnią granicą okazał się jednak dla niego niezbyt udany – i sportowo, i życiowo. Polski pomocnik odżył po przenosinach do AEK-u Ateny. Na początku tego roku był wręcz w wybornej formie. Szymański w pełni odbudował się po […]
22.04.2021
Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło
19.07.2019

Trenerowi Fornalikowi żal piłkarzy, a mi żal ludzi, którzy opakowują ligę

Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy, nawet nie rozważył naszego pomysłu wycofania polskich drużyn z europejskich pucharów, po czym – tak na dobicie – nakreślił nam smutną wizję przyszłości. Będzie jeszcze trudniej i najpewniej będzie jeszcze gorzej. Dość realny scenariusz na najbliższe lata to jedna drużyna w “Lidze Europy 2”, o ile po drodze się nie […]
19.07.2019
Weszło
01.07.2019

Chłopik: – Chcemy być obecni przy tym, co dla Polaków ważne

– Jako największy bank w Polsce i jedna z największych instytucji finansowych w tej części Europy szukaliśmy tak dużego projektu, by za jego pośrednictwem móc komunikować się z naszymi klientami czy też potencjalnymi klientami. Chcemy budować markę i promować te wartości, którymi w naszym banku sami się kierujemy. To, że piłka nożna jest dobrym kierunkiem, […]
01.07.2019
Weszło
21.06.2019

Kilku trenerów obiecywało powołania, ale żadne nie doszło. To dało mi kopa

– Naprawdę nie spodziewałem się, że szczęście uśmiechnie się do mnie tak szeroko. Przed wyjazdem trudno było oczekiwać, iż wystąpię tu w dwóch spotkaniach i to w pełnym wymiarze czasowym. To dla mnie powód do dumy, euforii, ale to nie tak, że się tym zadowalam – mówi Karol Fila, w obliczu kłopotów Roberta Gumnego podstawowy […]
21.06.2019
Weszło
09.05.2019

Podpowiadacze mówiący, że „w piłce tak się nie da”, nie mieli racji

– Podczas ostatniego domowego meczu z Pogonią Szczecin złość była we mnie tak duża, że obiecałem sobie, iż kiedyś ponownie wprowadzę Raków do Ekstraklasy – mówi Michał Świerczewski, właściciel częstochowskiej drużyny, który po 21 latach spełnił złożoną sobie kiedyś obietnicę. W tym czasie stworzył i rozwinął firmę x-kom, która dziś jest jednym z liderów w […]
09.05.2019
Weszło
02.05.2019

Po finale świętowaliśmy dwa dni. Na szczęście był to ostatni mecz sezonu

Dziewięć lat temu Andrius Skerla strzelił Pogoni Szczecin jedynego gola w finale Pucharu Polski. Do dziś to najważniejsze trafienie w całej historii Jagiellonii Białystok. Przy czym warto podkreślić “do dziś”, bo o 16:00 na Stadionie Narodowym piłkarze Ireneusza Mamrota staną przed szansą powtórzenia dokonania Skerli.  Z tej okazji porozmawialiśmy z byłym litewskim obrońcą. Nie tylko […]
02.05.2019
Weszło
25.04.2019

Nie boję się drugiego spadku z rzędu. Pokażę, że potrafię wyciągnąć drużynę z opresji

O roli strażaka, do którego dzwoni się, gdy trzeba gasić pożar, a także o roli w karierze Krzysztofa Piątka. O zwolnieniu z Cracovii, po którym był zdemolowany psychicznie, a także o zwolnieniu z Termaliki, po którym większego żalu nie odczuwał. O tym, na czym powinien skupić się Michał Nalepa, a także o tym, gdzie należy […]
25.04.2019
Liczba komentarzy: 31
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
scout
scout (@scout)
2 lat temu

Panie Janota gra w piłkę to zapierdalanie. Ten gość od kilku lat otrzymuje szansę i dupa. Teraz ma swoje marne 5 minut jak każdy piłkarz nawet najsłabszy ma moment lepszej gry. Jeszcze to pytanie o kadrę narodową. To jest kpina? Gdzie jest nasza reprezentacja, że pismakowi odważył się na takie pytanie? Bądźmy poważni. Janota zawsze s opierdalał w polskich klubach. Czasami wstanie rano w dobrym nastroju to i na boisku mu lepiej idzie a co do techniki to był swego czasu Japończyk w znanym klubie w lidze hiszpańskiej gdzie na treningu wciagał nosem technicznie Hiszpanów ale mentalnie nie dawał rady pod presją meczową. Miał przebłyski ale nic poza tym. Teraz będąc dojrzałych kilku lat n bardo dobrym poziomie w swoim kraju Może i Janota odżyje ale sorry nie ten rozmiar kapelusza aby gracza z extraklapy już lokować w kadrze…

Roki
Roki
2 lat temu
Reply to  scout

“Pismakowi” dokładnie wytłumaczył, dlaczego zadał takie pytanie 🙂

14:troll:14
14:troll:14 (@cebularz)
2 lat temu
Reply to  Roki

Pomijajac temat, wywiad świetny. Ale mam pytanie: Zostalo coś jeszcze wodki z wesela?

Roki
Roki
2 lat temu
Reply to  14:troll:14

Dzięki! Wszystko rozdaliśmy gościom 🙂

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
2 lat temu
Reply to  Roki

Oszzzzzz kurła! Liczyłem na korespondencyjnego rozchodniaczka 😉

MArekPolkowski
MArekPolkowski (@marekpolkowski)
2 lat temu

O,może kolejna biografia wyjdzie? “Niespełniony”

Tekker
Tekker (@tekker)
2 lat temu

“Pewnie powinienem szybciej wracać” – to jest ta mityczna różnica między polskimi a czeskimi/słowackimi/luksemburskimi/(wstaw dowolny kraj) klubami, której wszyscy szukają 😉

TheSocialone
TheSocialone (@thesocialone)
2 lat temu

“Nie był fair w stosunku do mnie tak po ludzku” Czyżby czytelnik weszło?

bogdan
bogdan (@bogdan)
2 lat temu

“Słyszałem o piłkarzu, zresztą niedawno był tu w Arce, który w klubie nawet nigdy nie założył się o obiad…” – jak mnie coś takiego wkurza. Nie możesz napisać konkretnie to po co w ogóle zaczynasz temat? Wywiad jest dla Ciebie czy dla nas, czytelników?

Roki
Roki
2 lat temu
Reply to  bogdan

Chodziło tylko o to, żeby pokazać mechanizm.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Albin Wikulski
Albin Wikulski (@kolberek)
2 lat temu

Pytanie o kadrę tak samo absurdalne jak porównanie miekkiego charakteru Janoty do Van Persiego. Patrząc na te gorzkie żale wylewane w wywiadzie, można skwitowac krótko: Rokuszewskiemu wywiadu udzielał Michał Miernota.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
2 lat temu
Reply to  Albin Wikulski

Miernota. Mierna zabawa nazwiskiem Albinku. Cóż… Wijnaldum inaczej to widzi i to raczej on wie o czym mówi, a nie Ty.

Albin Wikulski
Albin Wikulski (@kolberek)
2 lat temu

Popastwie się dalej przy ‘nazwiskach’ i dodam, że nazwisko Czarnecki zobowiązuje. To co napisałeś odnośnie wypowiedzi Wijnalduma jest totalnie nie na temat mojej wypowiedzi. Mam nadzieję, ze edukacja w poznanskich słowikach nauczy Cię jeszcze pisać kiedyś w dalekiej przyszłości do rzeczy i na temat.

pep
pep (@pep)
2 lat temu

Teza z początku wywiadu: “Ale gdy czytam, co masz do powiedzenia, to widzę, że dziś stać cię na autorefleksję i przyznanie się do słabości”, padła dość szybko…

I don't get involved
I don't get involved (@idontgetinvolved)
2 lat temu

Przede wszystkim brawa dla redaktora Rokiego, że słysząc wymówki Janoty dawał mu odczuć, że nie rozmawia z dupolizem. Jak coś było kabaretowe to tak to opisał, jak trzeba było sprowadzić na ziemie to tak zrobił, jakby należał się plaskacz to pewnie i z tym nie byłoby problemu. O takie Weszło nic nie robiłem. A co do Michasia…. to po jego wypowiedziach widać, że to PAJAC I PÓŁGŁÓWEK JAKICH MAŁO. Człowieku dobrze, ze poszedłeś w sporty bo w życiu byś sobie nie poradził. Karkołomną argumentację o dziennikarzach szkodnikach to należy oprawić w ramkę i wysłać Michasiowi, zwłaszcza to całe UWAŻAM, ŻE POWINNO IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU (szkoda, że forma piłkarzy nie idzie w jednym kierunku). Żurkowski? no niezły, głównie do biegania (w sensie żeby robił czarną robotę na takich panów piłkarzy jak Janota, przyszły kadrowicz?). Michniewicz? nie wytłumaczył mi się ze swoich decyzji, po za tym póxniej dowiedziałem się o “pewnych sprawach”, ale wolę nie mówić o nich publicznie (mrug). Smółka? dobry trener, czasem mu coś wygarnę, więc myślę, że się przy mnie rozwinie. Powroty za przeciwnikami? no kuuuurwa nie mam sobie nic do zarzucenia! Górnik? chciałem im pomóc ale mi nie pozwolili. Holandia? nic do zarzucenia. Naturalnie trenera to on nie zwolni, a będzie walczył nawet za tych co nie lubi (zestawcie to z jego słynnym podwójnym kryciem). No co za młotek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

elchullogrande
elchullogrande (@elchullogrande)
2 lat temu

Mialem kiedyś taką sąsiadkę, taki typ dziewczyny wyglądającej z daleka jak prukiewka. Rodzice też nie lepsi, no bo to już jest debilizm, żeby np. puszczać czternastoletnią córkę z ponad dwudziestoletnim facetem na wakacje do Chorwacji.
No ich sprawa.
Ale! Kiedyś, jak już miała jakieś 18 lat i zajmowała się “fotomodelingiem” (hahaha :3 ) przyjechał Janota na wakacje do domu i się z nią skumał. Nic wielkiego, ma prawo. Tylko, że no gość serio wówczas przesadził! Całował się z nią na klatce schodowej, mając nogę zgiętą w kolanie i opierając się podeszwą o ścianę, a to było zaraz po remoncie! I nowa ściana wybrudzona. Wstyd.

Hadziuk
Hadziuk (@hadziuk)
2 lat temu
Reply to  elchullogrande

Z zycia wziete powiadasz?

elchullogrande
elchullogrande (@elchullogrande)
2 lat temu
Reply to  Hadziuk

No. Mieszkałem wtedy piętro wyżej.
Ale to było gdzieś tak w 2009-10, klatka już odmalowana, tak więc spoko.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
2 lat temu
Reply to  elchullogrande
elchullogrande
elchullogrande (@elchullogrande)
2 lat temu

Ej, tu nie nic do śmiechu. Jako członek wspólnoty dokładałem się do remontu klatki schodowej! A tu nagle jakiś piłkarzyki z Holandii ją niszczy :/

A swoją drogą, to ciekawsza była – równie 100% autentyczna – historia trenerze Nowaku, którą kiedyś opisałem w komentarzu, ale nikt jej nie zauważył 🙁

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu

Nawiązując do cytatu z tytułu posłużę się cytatem z serialu ‘Pitbull’ – ‘Chciałeś być jak Rutkowski, ale jesteś debilem’

Chata Kumba
Chata Kumba (@bartezzz)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

Nie widziałem tego serialu, ale jeśli chodziło o “detektywa Rutkowskiego” tekst mi się nie składa bo przecie Rutkowski sam jest debilem

elchullogrande
elchullogrande (@elchullogrande)
2 lat temu
Reply to  Chata Kumba

Tak, tak, ale w kontekście serialu – uwierz – tekst naprawdę udany 😉

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  Chata Kumba

Rutkowski debilem? Raczej bardzo sprytnym znakiem firmowym i biznesmenem. Debilami to są co najwyżej jego klienci.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu

Krytykom Janoty (czy kazdego innego slabego pilkarza) mozna zadac pytanie czemu pluja na idiote Janote? Podobny brak zaangazowania prezentuja/prezentowali bardzo utalentowani gracze np. Balotelli, czy Adriano. To, ze im Matka Natura wiecej czegos dala nie czyni ich lepszym opierdalaczem idiota. Janota to typowy pilkarz niskiego intelektu i leser. Tylko z duzo mniejsza iloscia talentu. Wg mnie taki sam parch jak wyzej wymienieni.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Wiadomo, że lepszy jest pracuś bez talentu. Zawsze mozna sie podniecac ile przebiegł kilometrów. A nie, czekaj kurwa – to nie lekka atletyka… Wolę Janotę, Adriano, Balo, Forsella niż tabuny zdeterminowanego drewna, które nawet nie odważy się pomysleć o niekonwencjonalnym zagraniu.

testkonto
testkonto (@testkonto)
2 lat temu

Zacząłeś wywiad od tego, że dojrzał, a potem prawie każdą odpowiedzią udowadniał, że dalej nie przyznaje się do żadnych błędów i w ogóle się nie zmienił. Do kasyna też chodził bo inni chodzili i w sumie to nigdy dużo nie przegrał. Masakra.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
2 lat temu

“Dziennikarz z Gazety Wyborczej tak się rozpisał…” Ne żartujmy sobie. Tam nie ma dziennikarzy tylko sami politrucy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Suche Info
07.05.2021

„Trener nikogo nie szanuje”. Jean Carlos Silva uderza w Hyballę

Wrze w Wiśle Kraków. Sporo kontrowersji, niesnasek i niejasnych sytuacji przedziera się ostatnio z szatni Białej Gwiazdy. Teraz mocnego wywiadu Interii udzielił Jean Carlos Silva, który twierdzi „trener Hyballa nikogo nie szanuje” i że „zachowuje się nieodpowiednio wobec wielu osób w klubie”.  Jean Carlos Silva nie gra od 5 kwietnia i meczu z Podbeskidziem Bielsko […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Zalewski: – Wiedziałem, że muszę dać coś ekstra

Nikt się tego nie spodziewał, ale Nicola Zalewski skradł show w meczu półfinałowym Ligi Europy między Romą a Manchesterem United. Początkowo wydawał się nawet, że w pierwszym poważnym styku z wielkim futbolem, młody Polak będzie mógł doliczyć sobie do życiowych statystyk bramkę, ale ostatecznie UEFA gola na 3:2, w którym maczał palce, Zalewski zaliczyła jako […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Wszystkie problemy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze to obecnie najgorsza drużyna Ekstraklasy. Nie w przekroju CAŁEGO sezonu, bo o utrzymanie nie walczy, w lidze zostaje. Ale dostatecznie długo, by takie określenie nie wzbudzało kontrowersji. Zabrzanie mają mnóstwo problemów, a kibice Górnika mają prawo mieć mnóstwo obaw przed kolejnym sezonem. JAK ŹLE JEST Zdajemy sobie sprawę, że te tabele krążą dość […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Lech torturuje kibiców, co na to Trybunał w Strasburgu? | DZT od 10:00

W dzisiejszym odcinku “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz sprawdzi, czy zawodnicy Lecha Poznań oszukali władze tegoż klubu metodą na “zagraniczne sibi”. Ale sprawdzimy również, czy pokrzywdzony nie jest przypadkiem krzywdzicielem, bo z drugiej strony władze Lecha Poznań już od dawna łamią zapisy konwencji genewskiej i torturują własnych kibiców. A tak naprawdę to nie, tak naprawdę […]
07.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Arsenal skończył sezon

Liga Europy była ostatnia szansą na Arsenalu na to, że ten sezon może być uratowany. Po remisie 0:0 z Villarrealem wiemy, że nic takiego się nie stanie. To Hiszpanie przeszli, gdyż w pierwszym meczu wygrali 2:1. W Premier League – dziewiąte miejsce, 49 punktów i tylko matematyczne szanse na to, by dogonić pozycję gwarantującą puchary. […]
06.05.2021
Liga Europy
06.05.2021

Zalewski osłodził Romie rewanż, ale w Gdańsku zagrają United

Po tym jak Roma odrobiła straty z Barceloną jeszcze przez parę lat będziemy słyszeli, że Giallorossi “potrafią odwracać losy dwumeczów”. Coś jak z mitycznym “potrafi uderzyć”. Cóż rzymianie tym razem z takiej umiejętności nie skorzystali. 6:2 z Old Trafford okazało się wystarczającą zaliczką. Nie jest jednak tak, że Roma ani trochę United nie postraszyła, bo trzeba […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Unai Emery? Gwarancja sukcesu w Lidze Europy

Unai Emery może jest za krótki na Ligę Mistrzów z wielkimi klubami, pamiętamy przygodę z PSG, ale w Lidze Europy? Jest absolutnym kozakiem. 2014 – wygrana z Sevillą 2015 – wygrana z Sevillą 2016 – wygrana z Sevillą 2019 – finał z Arsenalem 2021 – finał z Villarrealem Mało? To łapcie taką statystykę. Od 13 […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

PowerPlay. Radom twardo po Ekstraklasę!

Radomiak idzie po Ekstraklasę tak żwawym krokiem, że aż żal tego nie wykorzystać w naszym PowerPlayu. W I lidze mamy zresztą jeszcze jeden nieoczywisty typ, ale nie chcemy uprzedzać faktów. Czas na kolejną garść zakładów z wysokimi kursami (nie rzucamy się na pewniaki!) i z nietypowych kierunków. Dziś walka toczy się o uratowanie twarzy – […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

Piątek w WeszłoFM: Tetrycy, EuroTrip i duża dawka Ekstraklasy

Co prawda nie będzie to już długi weekend majowy, ale miesiąc i emocje sportowe nadal się zgadzają! Piątek to dzień, który warto spędzić na antenie Weszło FM, aby być na bieżąco. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – O meczach Ligi Europy, Ekstraklasy, ale też wstrząsających doniesieniach prasowych opowiedzą Wam Daniel […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Manchester z Villarrealem w finale. Czy padną jakieś gole?

Czekacie na grad goli w finale Ligi Mistrzów, na przykład przez to, co pokazało United z Romą? Poczekajcie. Dlaczego? Ano dlatego, że tak wygląda rywalizacja United z Villarrealem na przestrzeni lat: Rok 2005, Liga Mistrzów – 0:0 Rok 2005, Liga Mistrzów – 0:0 Rok 2008, Liga Mistrzów – 0:0 Rok 2008, Liga Mistrzów – 0:0 […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Co za debiut! Zalewski z udziałem przy golu przeciwko United!

Sądziliśmy, że 19- letni Nicola Zalewski po prostu wejdzie na ostatni kwadrans meczu z United, zbierze trochę doświadczenia, zaliczy debiut i tyle, ale nie! Chłopak od razu strzelił bramkę! Zalewski pojawił się na boisku w 76. minucie i już siedem minut później zapisał się na liście strzelców (a przynajmniej taką mamy nadzieję). Po co ten […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Cztery gole w półfinałach Ligi Europy? Cavani w elitarnym gronie

Edinson Cavani robi właśnie sieczkę z Romy. No dobra, wynik w rewanżu oscyluje wokół remisu, ale Cavani walnął już dwie sztuki, a w sumie w dwumeczu – cztery. Do tej pory tylko dwóch piłkarzy napisało taką historię, to znaczy strzeliło co najmniej cztery bramki na przestrzeni półfinału tych rozgrywek. Cavani jest tym trzecim. Kto był […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

“Nowy zespół Haalanda miałby napastnika na 10 lat”

Erling Haaland to wielki talent, napastnik, który może w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Podobnie Marc-Andre ter Stegen, który zachwycał się Norwegiem w rozmowie ze Sport1. Ter Stegen stwierdził: – Jego styl gry i łatwość w strzelaniu goli są imponujące. To niesamowite, kiedy oglądasz to, jak wykonuje sprint, a […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Hyballa przed meczem z Lechem

Peter Hyballa na konferencji prasowej zabrał głos przed spotkaniem z Lechem. Trener mówił o taktyce, Rafale Boguskim czy sytuacji Lecha w ostatnich meczach. – W bieżącym sezonie graliśmy dwoma różnymi systemami – albo 4-3-3, albo 3-4-3. Zamiast nieobecnego Łukasza Burligi może zagrać Dawid Szot, ale też mogę przesunąć w jego miejsce Piotra Starzyńskiego. Mamy różne […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Runjaić: – Wystawię najlepszą możliwą jedenastkę

Pogoń wciąż walczy o wicemistrzostwo Polski. Portowcy mają 51 punktów, Raków – 53. Do końca zostały dwie kolejki. Kosta Runjaić zapowiada, że jego ekipa nie odpuści.  Trener mówił na konferencji prasowej: – Mam nadzieję, że zachowany szansę na rozegranie bezpośredniego meczu o srebrne medale. Dlatego z Zagłębiem musimy wygrać i na najbliższe spotkanie w Lubinie […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Hazard: – Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić

Real przegrał odpadł wczoraj z Chelsea po słabym meczu w swoim wykonaniu. Jaka była reakcja Hazarda? Radośnie się śmiał. Teraz przeprasza. Piłkarz w oświadczeniu na Instagramie napisał: – Przepraszam. Przeczytałem wiele opinii na mój temat. Nie było moją intencją to, by obrazić fanów Realu Madryt. Zawsze marzyłem, by grać dla Realu. Przyjechałem tu, by zwyciężać. […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

UEFA wykluczy z rozgrywek cztery kluby z Superligi?

UEFA rozważa, czy wykluczyć z europejskich pucharów na dwa lata Barcelonę, Real, Juventus i Milan. Taką informację podało ESPN. Pamiętacie jeszcze Superligę? Taki twór stworzony przez bogatych, który przetrwał 48 godzin. Trochę ironizujemy, wiadomo, że pamiętacie, ale warto podkreślać, jak nieudolne to wszystko było. Zostały nam echa całej sytuacji, a ESPN donosi, że jedno ma […]
06.05.2021
Suche Info
06.05.2021

Kolejny trener w Widzewie?

Widzew chyba musi zamontować gdzieś drzwi obrotowe, tak szybko zmienia trenerów. Tomasz Włodarczyk podaje, że w klubie dojdzie do kolejnej zmiany. Zdaniem redaktora Meczyki.pl, Marcin Broniszewski popracuje maksymalnie do końca sezonu. Nowy szkoleniowiec – z którym trwają zaangażowane rozmowy – ma już planować następne rozgrywki. Widać, że ten klub ma plan, w którą stronę iść! […]
06.05.2021