post Avatar

Opublikowane 21.05.2018 13:01 przez

redakcja

W najbliższych dniach zostaniecie – również z naszej strony – zasypani wszelkimi podsumowaniami ekstraklasy, ale nie ukrywamy, że ten cykl lubimy trochę bardziej niż inne. Będziemy w nim wybierać dziesięciu najlepszych graczy w lidze na poszczególnych pozycjach, a z doświadczenia wiemy, że taki ranking jest zaproszeniem do dyskusji, które niełatwo odrzucić. Choć oczywiście nie za każdym razem. Na przykład w przypadku bramkarzy tylko ktoś, kto tak naprawdę nie interesuje się ligą, mógłby próbować podważyć wybór Arkadiusza Malarza na najlepszego golkipera w tym sezonie. 

A że my kilka meczów widzieliśmy, a jako cały zespół redakcyjny to nawet wszystkie, bramkarz Legii w mgnieniu oka ląduje na szczycie listy. Nie chcemy uderzać w jakieś wielce patetyczne tony, ale naprawdę kapitalna jest historia, którą już od jakiegoś czasu pisze blisko 38-latek. Kilka lat temu nie zakładaliśmy, że to może się wydarzyć i czujemy, iż nie byliśmy w tym odosobnieni. To, jak długą drogę przebył Malarz, chyba najlepiej pokazuje anegdota, którą w Przeglądzie Sportowym jakiś czas temu przytoczył Krzysztof Stanowski. Pozwolimy sobie zacytować…

Kilka lat temu, właśnie podczas gorszego okresu, Malarz trenował indywidualnie z Grzegorzem Szamotulskim na skrawku trawy, gdzieś pod Warszawą. Podczas zajęć fenomenalnie obronił jedną z piłek, a „Szamo” na to:

– Widzisz tę stację CPN?
– Widzę, no i co?
– Mają tam monitoring. Idź i poproś o taśmę, bo lepszej parady w życiu nie zanotujesz. Roześlemy do klubów.

Nie wiem, jak wyglądała tamta interwencja, ale umówmy się – kilka z tego sezonu również nadałoby się na film, którym można chwalić się na prawo i lewo. W przypadku Malarza kwestią otwartą pozostawało więc tylko to, z jaką klasą wygra naszą zabawę. Jeśli nie pamiętacie, to przypominamy, że przyznajemy jedną z pięciu:

A – międzynarodowa
B – reprezentacyjna
C – wyższa ligowa
D – solidna ligowa
E – z braku laku

Przy czym „A” w przypadku piłkarzy ekstraklasy jest praktycznie nieosiągalna, na „B” szanse ma w zasadzie tylko garstka najlepszych (w poprzednim sezonie wyróżniliśmy w ten sposób sześciu graczy) i tak naprawdę już zdobycie „C” oznacza u nas, że za graczem naprawdę udany sezon. Za surowo? Nie czarujmy, poziom ligi nie był wysoki. Ale w przypadku takiego Malarza przyznanie drugiej klasy było obowiązkiem. Czapki z głów.

Można powiedzieć, że do pewnego momentu kroku bramkarzowi Legii dotrzymywał też Pavels Steinbors. Dopiero później Polak odjechał Łotyszowi. Nie ma co kryć, że wiosnę golkiper Arki miał trochę słabszą niż jesień, co oczywiście nie oznacza, że słabą (no, może poza tym beznadziejnym meczem z Wisłą w Krakowie i z Piastem u siebie). Jednak nieprzypadkowo 32-latek wśród kibiców dorobił się miana Supermana. Uważamy też, że to, iż zabrakło go w trójce nominowanych do tytułu bramkarza sezonu, jest jakimś nieporozumieniem.

I dalej zaczynają się ciężary. Tak naprawdę mamy wrażenie, że miejsca od trzeciego do dziesiątego moglibyśmy obsadzić w trybie odpalenia maszyny losującej, oczywiście uwzględniając tylko ósemkę, którą zobaczycie poniżej, a także Zlatana Alomerovicia i Jana Muchę, którzy ostatecznie wylądowali na 11. i 12 miejscu. Pomijając Malarza i Steinborsa, to nie był jakoś szczególnie dobry sezon dla bramkarzy. Przede wszystkim słabiej wypadła trójka Słowaków, która poprzedni sezon kończyła z klasą „C”. Bardzo przeciętny rok ma za sobą Matus Putnocky, najlepszy bramkarz zeszłorocznych rozgrywek. Tak naprawdę niełatwo przychodzi nam przypomnienie sobie spotkania, w którym rzeczywiście ratował tyłki kolegom, a takie zdarzyło się takie przecież nawet jego zmiennikowi, Jasminowi Buriciowi. Ciągle było wiele solidności, bo zawalonych interwencji Putnocky miał wciąż stosunkowo mało, ale zero błysku. Jeszcze większy zjazd zaliczył Kuciak, a i Kelemen utrzymał się w czołówce głównie przez słabość konkurencji.

Nadzieją na lepsze jutro są Tomasz Loska (dobry, ale też nierówny sezon, w którym miał mnóstwo pracy) i Dominik Hładun, którego chętnie ocenimy na podstawie całego sezonu jak kolegę po fachu z Górnika. Z kolei Jakub Słowik to chyba największa niespodzianka, bo po nieudanych przygodach w Jagiellonii i Pogoni wygryzł ze składu Jakuba Wrąbla, który był nadzieją wrocławian na przyzwoity zarobek i uratował kilka punktów. O kim nie wspomnieliśmy? Jakub Szmatuła to solidny ligowiec pełną gębą, a Cuesta i Gliwa w zasadzie w trakcie sezonu zamienili się miejscami. Pierwszy potrzebował trochę czasu, by nas do siebie przekonać, ale ostatecznie sezon kończy z bardzo dobrą skutecznością, a w przypadku drugiego – im dalej w las, tym gorzej. Z rankingu nie wypadł tylko przez jesień, w trakcie której bywał spektakularny, ale po jego późniejszych dokonaniach mamy wątpliwości, czy powinien utrzymać się na poziomie ekstraklasy.

Tak to wygląda na grafice. Możecie się nie zgadzać w komentarzach.

NWayRij

Opublikowane 21.05.2018 13:01 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 84
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
(L) 15 x Mistrz
(L) 15 x Mistrz

umówmy się, jeśli Stanowski jest cytowany przez weszło, to znak, że osiągnął już wszystko.

JesusChristPose
JesusChristPose

To trochę tak, jakby ktoś układał bibliografię pracy doktorskiej złożoną z własnych artykułów…

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

zmorą polskiej nauki jest wzajemne cytowanie się przez zaprzyjaźnionych naukowców. Stanowski wszedł piętro wyżej, cytuje samego siebie i to bez żadnej żenady. Trochę jak alkoholik pijacy do lustra. Niedługo pewnie doczekamy się polemiki Stanowskiego ze Stanowskim, polemiki oczywiście pełnej wzajemnych komplementów

Marrunios
Marrunios

Stanowski powinien teraz kurtuazyjnie zacytować Weszło i się z nim zgodzić

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.
M.

Zayebisty komentarz. Stano płakał jak czytał. Gol.

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

Bramkarz drużyny, która straciła najmniej goli w lidze na 10 pozycji.
To ja podziękuje.

abe.gif
MistrzNieDoPoznania
MistrzNieDoPoznania

No tak, kolejna z miliarda rzeczy w których Lech jest lepszy od Legii. Brawo! statystyka waszym sprzymierzeńcem.

jeremy
jeremy

ale gdzie on napisał, że Putnowski był lepszy od Majdana? Czy ty masz jakąś manię prześladowczą, kompleksy, złe wspomnienia z dzieciństwa. Legia jest mistrzem a ty tylko o Lechu!! Nawet twój login mówi o twoim spaczeniu.

JesusChristPose
JesusChristPose

od Majdana? Od Majdana nikt nie będzie nigdy lepszy :,(

M.
M.

Od Majdana lepszy będzie tylko Majdan (analogia do Stanowskiego cytującego Stanowskiego).

M.
M.

Bo to nie było sprawiedliwe, chlip chlip. Stary chłop a stęka jak baba ;). Dobrze jest.

Marek83
Marek83

Czyli Putnocky powinien być pierwszy, a Buric drugi, czy na odwrót?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

wychodzi, że najmniej puścił Cierzniak!

n0_thx
n0_thx

„Nie wiem, jak wyglądała tamta interwencja, ale UMÓWMY SIĘ – kilka z tego sezonu również nadałoby się na film, którym można chwalić się na prawo i lewo.”

Teraz umówmy się, że tego „umówmy się” w tym zdaniu nie ma. I co? I nic? Dokładnie. Zdanie w żaden sposób nie zmieniło sensu, a wyrzuciliśmy niepotrzebny zwrot, który tylko irytuje. Moje „umówmy się” nie jest przecinkiem, narzuca pewien tok myślenia czytelnikowi. Wasze „umówmy się” służy tylko i wyłącznie za przecinek. Co to za głupia maniera wśród dziennikarzy?

A co do samego rankingu – bez zarzutu. Można mieć wątpliwości czy Malarz to B czy jednak C+, no ale niech będzie.

(L) 15 x Mistrz
(L) 15 x Mistrz

umówmy się, tak po ludzku, tak?!

Fidel
Fidel

Szczerze?

Piotrus Pan
Piotrus Pan

Pal licho

LordInfamous
LordInfamous

Nie, kłam mi prosto w ryj

Carlito
Carlito

Umówmy się, tak po ludzku może jeszcze denerwować nadużywany na Weszło zwrot „odmienione przez wszystkie przypadki”.

słucham led zeppelin i queen, a niekiedy Kaliber44
słucham led zeppelin i queen, a niekiedy Kaliber44

Powiedzieć, że masz rację to nic nie powiedzieć.

n0_thx
n0_thx

Po prostu irytuje mnie te umawianie się. Na dobrą sprawę można by tam wstawić np. „chuj” zamiast tego umówmy się:
„Nie wiem, jak wyglądała tamta interwencja, ale chuj – kilka z tego sezonu również nadałoby się na film, którym można chwalić się na prawo i lewo.”
Nie twierdzę, żeby sadzić chujami w tekstach, ale jak ktoś ma nawyk uporczywego wstawiania jakiegoś słowa jako przecinek, czy jest to „chuj” czy „umówmy się”, to może tego używać w dyskusjach z kolegami, a nie w artykułach.
Szanowne grono dziennikarzy sportowych uporczywie używa zwrotu „umówmy się” w kontekście – ‚takie jest moje zdanie, ale nie jestem tego do końca pewny, więc wolę się zabezpieczyć przez „umówienie się”, żeby narzucić reszcie swoje zdanie i przy okazji zostawić małą furtkę do odwrotu’.

Albo jesteś opiniotwórczy i jesteś gotów wyrazić swoją opinię albo sobie darujesz i piszesz o suchych faktach. Tyle

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.
M.

Jasne, że tak.

Spektakularny
Spektakularny

Bez zarzutu? Malarz to jest bramkarz na miejsca 5-6 w tej lidze. Dali Cuestę dużo gorszego od Buchalika, bo Cuesta grał druga połowe sezonu a nie pierwsza (kontuzja Buchalika), tak jakby meczow nie ogladali tylko od czasu do czasu skroty

andrzejBG
andrzejBG

Szczerze? Umówmy się, jego cechy wolicjonalne to dla drużyny sytuacja win-win.

Bednar19951
Bednar19951

Loska moim zdaniem sporo niedoceniony.W samych meczach z Legią wielokrotnie ratował dupę Górnikowi przed dużo wyższą porażką. W pierwszym meczu w Wwie był ścianą. C jak najbardziej zasłużone i szkoda, że Legia ma już Majeckiego i Malarza.

Voitcus
Voitcus

Umówmy się, że Legia bez Malarza mistrzostwa by nie obroniła.

Spektakularny
Spektakularny

Mysle, ze bez bramkarza kazda druzyna by miala gorzej

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

szczególnie mecz tydzień temu rozwiał ich wątpliwości czy jest sens iść do Legii

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.
M.

Nie spinaj się tak mocno, bo Ci gały strzelą.

MistrzNieDoPoznania
MistrzNieDoPoznania

Ja bym jeszcze dodał, że według zacnego grona ekspertów, jakimi „niewątpliwie” są piłkarze Ekstraklasy, to Malarz w zeszłym zeszłym sezonie został wybrany najbardziej przereklamowanym piłkarzem.

Siwy z Łęcznej
Siwy z Łęcznej

W cywilizowanych ligach, najlepszy jest ten bramkarz który zanotuje najmniejszą liczbę straconych bramek lub największą liczbę czystych kont w meczu, u nas wygrywa ten co ma kumpli dziennikarzy i dupę w tv. Elo

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Nie? Za czyste konta najwyżej coś w stylu Złotych Rękawic. A najmniejsza liczba straconych goli świadczy jedynie o dobrej grze obronnej zespołu.

pep pep
pep pep

Nagrody można sobie wręczać za takie statystyki, ale jak ktoś przyjmuje założenie, że sama liczba straconych bramek określa poziom bramkarza to poziom logiki w takim założeniu jest zerowy. To jest założenie oparte na absurdalnej przesłane że liczba straconych goli przez zespół zależy tylko i wyłącznie od postawy bramkarza

Marek83
Marek83

Malarz ma 15 czystych kont, czyli chyba najwięcej. Do tego w 36 meczach wpuścił 33 bramki, nie wiem, który ma lepszą średnią. Ale nie traćmy czasu na liczenie, skoro i tak wiadomo, że to dzięki kumplom i żonie.

JesusChristPose
JesusChristPose

Nie chce mi się sprawdzać, ale ja praktycznie cały sezon narzekałem, że Legia musi zagrać jakiś mecz na zero z tyłu… Mówisz, że 15 spotkań z 37 udało się nic nie wpuścić? No aż mi się nie chce wierzyć…

Gidzior
Gidzior

Legia rozegrała 15 spotkań bez straconej bramki w tym sezonie

JesusChristPose
JesusChristPose

No to nie ma takiego dramatu, jak myślałem, że był.

pep pep
pep pep

Słowik i Gliwa powinni być wyżej – odpowiednio 3 i 7.
O 10 miejsce mogliby rywalizować Buric, Alomerovic i lekko przeceniony Cuesta

szczupi
szczupi

Słowki 5, po Losce czy Kelemenie? Oglądaliście w tym sezonie jakiś mecz Śląska?

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

Eh czyli jednak nie będzie podsumowania not ani naszych ani waszych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pep
pep

Nie mam jak oglądac eklapy ale z artukułów na waszym portalu to wynika, że Loska jednak C a nie D.

lkoikm
lkoikm

Szmatuła z bodajże 13 czystymi kontami i rekordem niestraconego gola (653 minuty) tylko z literką „D” a Steinbors co miał mase baboli i w niejednym meczu dostawał piątkę jako „Wyższa ligowa”? Cuseta przed rewelacyjnym Hładunem??? Putnocky na 10 miejscu??? KTO UKŁADAŁ TEN RANKING???

MArekPolkowski
MArekPolkowski

Szmatuła za wysoko.

Ozjasz Goldberg
Ozjasz Goldberg

Steinbors 2gim najlepszym bramkarzem w lidze? serio czy to żart?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DIABLO
DIABLO

Kownacka się Janko żaliła u fryzjera, że jeszcze ją boli po duszonku

JesusChristPose
JesusChristPose

„Kraina Podziemnej Pomarańczy” – o to jest dobre. Dodajmy, że w języku niemieckim w niektórych landach mówi się Erdapfel, czyli Jabłko Ziemi 😀

Maria
Maria

a tobie krowo znowu sezony się pojebały pało jebana

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

Obejrzałem sobie ostatnio skrót meczu (na weszlo nota bene) Polska – Francja 3:2 ’82

Taka sytuacja. W jednej akcji, tuż przed bramką Polski na 3:1 Polacy są faulowani dwukrotnie, sędzia w końcu odgwizduje drugi faul na Bońku. Reakcja polskich piłkarzy po faulu? Zamiast zwijać się pół godziny z bólu i pokazywać na urwaną nogę – od razu na nogi i grają dalej.

Zwróćcie na to uwagę (od ok. 1:20).

grnawuiopn
grnawuiopn

Cuesta przed Hładunem, weźcie wy rozbieg i …

Zachodnia kultóra
Zachodnia kultóra

Janko mordo Ty moja jak ja się ciesze

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pre
Pre

Jednooki wsrod slepcow

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kubbak92
kubbak92

Szkoda że Wrąbel nie wszedł na wyższy poziom, miał być złotym dzieckiem a został dzieciakiem którego wygryzł Słowik… Kiepsko. Brakuje młodych zdolnych bramkarzy. Loska przecież jest bramkarzem który stracił 54 bramki?! Przyznam obrońcy mu nie pomagali, aczkolwiek szanujmy się. Mówi się dużo o tym młodziku z Legi, oby w końcu wyszedł jakiś drugi Fabiański czy inny Szczęsny.

Lech potrafi wykształcić obrońcę, skrzydłowego ale o młodym zdolnym bramkarzu to ani słychu. Putnocky w tym sezonie był poprawny, Buric wszedł na wysokie obroty to musiał koniec końców pola ustąpić, mimo że argumentów sportowych za dużo Matus nie miał.

Spektakularny
Spektakularny

Malarz B AHHAHAHAHHAHAHHAHAHHA

Spektakularny
Spektakularny

Najlepsi bramkarze tej ligi to Steinbors, Kelemen, Losk, Hladun i Buchalik na poczatku sezonu. Nie zaden smieszny klopsiarz Malarz, ktory nie umie kryc krotkiego slupka, nie umie wyprowadzac pilki i non stop sie wydziera jak szalony. No, ale debil Nawalka, klasa reprezentacyjna, a ten go nie powolal

Spektakularny
Spektakularny

Buchalik jest o 2 klasy lepszy niz Cuesta tak btw, zagrali 18 20 meczów odpowiednio. Jak rozumiem Cuesta tu jest, bo grał końcówkę (tylko przez kontuzję Buchalika)? Przecież Michal to byl przez pol sezonu najlepszy pilkarz Wisly po Carlitosie

ekspert
ekspert

Loska grał lepiej niż steinbors A malarz zasłużył na pierwsze miejsce

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

afrousa
afrousa

Malarz klasa reprezentacyjna? Hmmm. Ranking trochę w stylu – Tej, kto tam był najlepszym bramkarzem w tej lidze? – Nie wiem, nie oglądałem. – No to zobacz, kto tam zdobył mistrzostwo! – Jakaś Legia. – No, i kto w tej Legii bronił? – Yyyy, Arkadiusz Malarz. – No, to pisz że najlepszy był Malarz, może trafimy.

e2afd273e68aefbf5293865c1526372f14c1f5eb_hq.gif
Ibrakadabra
Ibrakadabra

Ja bym dał Słowika na co najmniej 3 miejsce, uratował Śląskowi nie jeden mecz, a w nie ktorych sytuacjach popisywał się bardzo efektownymi paradami.

ulame21
ulame21

Ciasta i Putnocky chyba trochę za nisko pierwszy słabo zaczął Ale później forma fenomenalna a drugi cały sezon równo dobrze może bez szału, Malarz bezkonkurencyjny Ale reprezentacyjna klasa to sporo przesada, wyższa ligowa jednak

Stallone
Stallone

Tak Steinborsowi za mecz z Wisłą w Krakowie się na pewno należy to miejsce 😀 Gdzie Buchalik. Malarza bym tak wysoko nie dał bo on ma na swoim koncie te porażki. Cuesta dzieli się z Buchalikiem, Keleman z Pawełkiem, Putnocky z Buriciem. I gdzie jest Almerovic w karnych chyba najlepszy. Malarz 33 stracone bramki 15 meczy na zero raze), Keleman 28, Loska 52, Putnocky 27 (10 meczy na zero) Putnocky wychodzi lepiej. Mniej meczy rozegranych ma Putnocky mniej porażek zespół

Hiszpania
29.11.2020

Alaves skończyło z remisami i pokonało Real Madryt

W trwającym sezonie pojęcie stabilizacji formy jest dla Realu Madryt zupełnie obce. Gdy już się wydaje, iż po dobrym spotkaniu – jak na przykład na Camp Nou – zacznie się rozkręcać, to niespodziewanie zostaje sprowadzony na ziemię. Ostatnie dwa mecze były dużymi rozczarowaniami – klęska 1:4 z Valencią i zaledwie remis 1:1 z Villarrealem, choć […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

No i odfrunął. Wisła zwolniła Skowronka

Porażka z Zagłębiem Lubin przesądziła los Artura Skowronka. Dwie godziny po meczu trener „Białej Gwiazdy” został zwolniony. Zostawia klub na dwunastym miejscu w Ekstraklasie. Czy ta decyzja jest słuszna? Cholera wie, czas pokaże. Natomiast obawiamy się, że jeśli wiślacy chcą wydźwignąć się z problemów, to potrzebne tam są dużo głębsze zmiany niż sama zmiana trenera. […]
29.11.2020
Weszło FM
28.11.2020

Mecze, mecze i jeszcze więcej meczów – niedziela w Weszło FM

Niedziela w radiu Weszło FM będzie zdominowana przez relacje z meczów, które pozwolą Wam być na bieżąco nawet jeśli nie macie możliwości oglądania spotkań w telewizji. Rozpoczniemy jednak standardowo od „Dwójki bez sternika” czyli naszego poranka, w którym przywitają Was Monika Wądołowska i Adam Kotleszka. Pojawi się sporo opowieści różnej treści oraz podsumowań sobotnich wydarzeń. […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Najpierw trzeba pozwolić Wiśle strzelić gola. A później to już z górki

Wisła Kraków w ciągu ostatniego miesiąca trzykrotnie wychodziła na prowadzenie. Z Lechią – przegrała. Z Wartą – przegrała. I gdy dzisiaj strzeliła gola po prezencie Zagłębia przez myśl przeszło nam, że to może taka taktyka lubinian. Podpuść, skasuj. No i wyszło. Genialny plan Seveli! Ale tak poważnie – krakowianie mieli ten mecz w garści, a […]
28.11.2020
Włochy
28.11.2020

Panie Pirlo, coś tu nie gra. Glik zatrzymuje Juventus

Cristiano Ronaldo na urlopie, więc zdawało się, że Kamil Glik może odetchnąć z dużą ulgą. Okazja do zatrzymania turyńskiej ekipy bez jej najlepszego piłkarza piechotą przecież nie chodzi, okoliczności nad wyraz sprzyjające. Benevento skrzętnie próbowało ten fakt wykorzystać, Wojciech Szczęsny nie mógł na bezrobocie narzekać. Efekt? Łupanka Inzaghiego triumfuje nad nijakością Pirlo – ależ to […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Typowy Śląsk na wyjeździe? Nie, bo zwycięski

Śląsk Wrocław i mecz wyjazdowy – to nie brzmi jak idealny plan na sobotnie popołudnie. W zasadzie nie brzmi to jak dobry pomysł na spędzenie czasu niezależnie od terminu spotkania i okoliczności, bo ekipa Vitezslava Lavicki w delegacjach sobie po prostu nie radzi. I stawiamy dolary przeciwko orzechom, że nie poradziłaby sobie również dzisiaj gdyby […]
28.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Polacy w Ruce na poziomie – dwóch na podium, wszyscy w drugiej serii

Ruka to nie jest przesadnie ukochane przez polskich skoczków miejsce. Nikt z naszych reprezentantów nie zdołał tam jeszcze wygrać, tylko sześć razy widzieliśmy Polaków na podium. Do dziś. Tej pierwszej statystyki co prawda zmienić się nie udało – bo poza zasięgiem był Markus Eisenbichler – ale do listy podiów dopisali się i Piotr Żyła, i […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Ojrzyński sprząta, choć dziś miał łatwiej – Jagiellonia oprotestowała drugą połowę

Czy mieliśmy specjalne oczekiwania względem meczu Stali z Jagiellonią? No niezbyt. Pierwsi ostatni mecz wygrali może nie przed zaborami, ale jednak dość dawno temu, drudzy raz wygrywają, raz przegrywają, nie ma w tym żadnej ciągłości i większego planu, chyba że uznamy za ciągłość przestawienie wajchy na porażki. Nic więc dziwnego: mieliśmy wątpliwości. A tutaj psikus, […]
28.11.2020
Niemcy
28.11.2020

Klasyczne „podpuść i skasuj”

Przez moment kibice oglądający dzisiejsze starcie VfB Stuttgart z Bayernem Monachium mogli zastanawiać się, czy na pewno odpalili właściwy kanał. Bramkarz Bawarczyków w niczym nie przypominał herosa regularnie wymienianego w gronie zawodników typowanych do podium Złotej Piłki. Ofensywna siła mistrza Niemiec gdzieś wyparowała, a w tyłach dochodziło do takich napadów paniki, jakie monachijczykom się zwyczajnie […]
28.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Anglia
28.11.2020

Szarpali, szarpali, aż wyszarpali. Brighton urywa punkty Liverpoolowi

Mieli piłkarze Brightonu rzut karny. Mieli kilka naprawdę dobrych, szybkich akcji, które zaowocowały groźnymi okazjami strzeleckimi. Wreszcie – mieli również trochę szczęścia, gdy arbiter anulował gola Mohameda Salaha, bo VAR dopatrzył się milimetrowego spalonego Egipcjanina. Ale długo w dzisiejszym starciu „Mew” z Liverpoolem wszystko wskazywało na to, że gospodarze nie zdołają przekuć tych sprzyjających okoliczności […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Konrad Jałocha uczy jak obronić się przed Bruk-Betem

Nie wygrałeś od czterech meczów. Bez czystego konta od pięciu. Jedzie na teren lidera, trochę podrażnionego stratą punktów w środku tygodnia. W dodatku rywal ma najlepszego strzelca obecnych rozgrywek. Na co możesz liczyć? Na bramkarza, jeśli jest nim Konrad Jałocha. I tak się szczęśliwie dla GKS-u Tychy złożyło, że ten gość stał akurat między słupkami […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

LIVE: Zagłębie wygrywa w meczu „futbolu na nie”

No i zaczynamy sobotę z naszą ekstraklasową piłeczką. Generalnie jak tak patrzymy na dzisiejsze zestawienie meczów, to fajerwerków nie ma. Dwóch beniaminków gra u siebie, więc może będą jakieś niespodzianki. Śląsk gra na wyjeździe, więc… no, wiadomo co. A dzień skończymy sobie patrząc na to, czy Zagłębie się odkuje i wreszcie wygra jakiś mecz. Ponadto […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Piasecki i Roginić – w I lidze strzelby, w Ekstraklasie ławka

Pokrętne są losy pierwszoligowych snajperów w Ekstraklasie. W poprzednim sezonie Fabian Piasecki udowodnił, że mimo słabego epizodu w Legnicy, bramki strzelać potrafi. Korona króla strzelców, kilka naprawdę dobrych występów, nos do odnajdywania się w polu karnym – wszystko się zgadzało. Ale po przeskoku półkę wyżej już tak kolorowo nie jest. Podobnie zresztą, jak u Marko […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Loska: „Odleciałem. Przekonałem się, jak to jest, gdy zaczynasz bujać w obłokach”

13 meczów, 34 punkty, ledwie sześć bramek straconych. Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma się czym chwalić. Wygląda na to, że tym razem rzeczywiście chce wrócić do Ekstraklasy, a nie tylko o tym mówić i odgrywać rolę faworyta. Natomiast Tomasz Loska zaznacza: spokojnie, pokora. Bo on wie, że z wysokiego konia można dość boleśnie spaść. Zapraszamy na […]
28.11.2020
WeszłoTV
28.11.2020

STAN FUTBOLU. Henriquez, Dobrasz, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek „Stanu Futbolu”. Dzisiaj program poprowadzi Adam Kotleszka, a jego gośćmi będą: Luis Henriquez (były piłkarz Lecha Poznań), Dawid Dobrasz (dziennikarz Głosu Wielkopolskiego) , a także Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. Startujemy o 11:15. 
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Maciej Domański – bez niego ofensywa Stali Mielec nie istnieje

Sześć punktów w dziesięciu spotkaniach, ostatnie miejsce w tabeli. Położenie Stali Mielec jest wysoce niekomfortowe, ale byłoby jeszcze gorsze, gdyby nie miała w swoich szeregach Macieja Domańskiego. To jeden z niewielu piłkarzy beniaminka, którzy jak na razie mogą spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć, że robią wiele, aby utrzymać zespół w Ekstraklasie. Ba, nikt w […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Gytkjaer: Nie żałuję odejścia z Lecha, Monza będzie wielka

W sobotniej prasie Christian Gytkjaer opowiada o swoim odejściu do Monzy, Gerard Badia mówi o meczach z Legią, jest też sylwetka Iwo Kaczmarskiego, a w Magazynie Lig Zagranicznych historia silnej relacji Franka Lamparda z Jose Mourinho. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia w poprzednim sezonie nie wygrała z Piastem żadnego z trzech meczów. Teraz chce się przełamać. Wygląda […]
28.11.2020