post Avatar

Opublikowane 07.05.2018 21:39 przez

redakcja

Weszłopolscy w składzie Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul, Bartłomiej Szczęśniak i Wojciech Kowalczyk odnieśli się do „afery flagowej”, która miała miejsce podczas niedzielnego meczu Jagiellonii z Legią. Porozmawiali z Agnieszką Syczewską, dyrektor zarządzającą „Jagi”, jak i Jarosławem Jankowskim, wiceprezesem Legii, który otwarcie przyznał, że na naszych oczach tworzy się groźny precedens dla całego piłkarskiego środowiska. Zapraszamy.

Co najważniejsze – Agnieszka Syczewska zapewniała, że nie dostała żadnego ustalenia dotyczącego flag od pana Kuleszy, czemu zdecydowanie zaprzecza Jankowski. – Gdy dotarły do mnie informacje o problemach, skontaktowałem się z prezesem Kuleszą. Zadzwonił on do pani Agnieszki i po sprawdzeniu flag, jeśli były w porządku, kibice mieli wejść na stadion. Tak się nie stało.

*

Jak z waszej perspektywy wyglądała sytuacja związana z niewpuszczeniem kibiców Legii na ostatni mecz?

Agnieszka Syczewska: – Trzeba zacząć od tego, co wydarzyło się 25 kwietnia. Doszło do spotkania na komendzie miejskiej w Białymstoku z przedstawicielami klubu gospodarza, klubu gości, policji i służb zabezpieczających, które przygotowywały się do tego meczu. W sytuacji, kiedy organy administracyjne rozważały nawet zamknięcie sektora gości na naszym stadionie, doszło do ustalenia, że spotkanie może odbyć się z udziałem kibiców gości, w sytuacji kiedy wyeliminujemy zagrożenia. Chodzi o możliwość pojawienia się na sektorze gości naszych barw. Takie ustalenia zostały wtedy podjęte. Warunkiem udziału kibiców Legii był przyjazd do Białegostoku bez opraw i flag. Od tamtego momentu ustalenia się nie zmieniły. Nieprawdą jest, że ktoś nie wpuścił kibiców Legii na stadion. Bilety zostały wysłane, kibice byli wczoraj na strefie przyjęcia kibiców gości. Niestety nie skorzystali z możliwości wejścia na obiekt.

Jeżeli ustalenia na komendzie był takie, że kibice Legii nie mogą zabierać na sektor barw Jagiellonii, to dlaczego nie mogli wnieść swoich barw?

Nie mogli wnieść również swoich barw.

W czym przeszkadzają barwy drużyny gości na sektorze gości?

Barwy nie przeszkadzają w niczym, ale biorąc pod uwagę historię i to, że na meczu wrześniowym było prawdopodobieństwo wniesienia we flagach Legii naszych barw, chcieliśmy wyeliminować taką sytuację. Żeby nie skupiać się na flagach i żeby kibice mogli wejść na sektor i dopingować drużynę gości. Chcieliśmy wyeliminować flagi jako element, który mógłby doprowadzić do sytuacji, którą oglądaliśmy chociażby na meczu Piast-Górnik.

Przekaz jest taki, że zdjęcia tych flag dotarły do was tak jak było ustalone. To prawda?

Wczoraj o 14:30 dostaliśmy e-maila. Ale decyzja była podjęta nie tylko przez organizatora, ale również służby organizacyjne zajmujące się zabezpieczeniem tego wydarzenia. Decyzja nie mogła być wczoraj zmieniona. Legia Warszawa, znając nasze stanowisko, które dostała na piśmie, poprosiła Komisję Ligi o prewencyjne zajęcie się sprawą. Komisja Ligi nie odniosła się do tego problemu. Nie dostaliśmy przed spotkaniem informacji od organu dyscyplinarnego, że sposób, w jaki przygotowujemy się do tego wydarzenia jest niewłaściwy czy niezgodny z przepisami.

Jaki był w tym wszystkim udział delegata?

Delegat PZPN jest organem obserwującym przebieg wydarzeń. Nie podejmuje żadnych decyzji podczas meczu. Może jedynie, w sytuacji, w której jakiś przepis zostałby złamany, wskazać to w raporcie. Do takiej sytuacji nie doszło. Nikt wczoraj nie sprawdzał flag.

Czyli delegat nie wydał pozytywnej opinii?

Delegat przedstawił swoje stanowisko. O tym, jak spotkanie ma się odbyć, decyduje organizator.

W związku z opinią, która została wystawiona, spodziewacie się konsekwencji ze strony Komisji Ligi, prawda?

Spodziewamy się postępowania, bo na pewno Legia będzie do tego dążyła. Podobne postępowanie miało miejsce we wrześniu. Wtedy nie spotkały nas żadne konsekwencje.

To nie wylewanie dziecka z kąpielą? Powstało przekonanie, może i słuszne, że jest jakieś zagrożenie w postaci palenia waszych flag. Ale zdecydowaliście się zabronić wnoszenia wszystkich flag. Naszym zdaniem nie tędy droga.

Nie tędy droga. Proszę m wierzyć – uwierzycie, albo nie – ale marzę o takim meczu w Białymstoku, który odbędzie się z udziałem kibiców gości. Tym bardziej że wszystkie pozostałe ekipy były na naszym stadionie. I to nie w małych ilościach. Przyjmowaliśmy też kluby, z którymi graliśmy w Lidze Europy. Myślę, że kibice Legii zdecydują się kiedyś wejść na nasz stadion. Ale dlatego, że we wrześniu wszystko wskazywało na to, że flagi Legii mogą zawierać elementy naszych opraw, stanowiło to dużą przesłankę do tego, że jest to zagrożenie. Wiem, że teraz fajnie wylewa się na nas pomyje i krytykuje, nie tak powinno to wyglądać, ale to my bierzemy odpowiedzialność za prawidłowy przebieg wydarzenia. Musimy robić wszystko, żeby wyeliminować zagrożenie, a nie doprowadzić do zakłócenia porządku na takim spotkaniu.

Jakby wyobrażała sobie pani to od strony technicznej? Kibice Legii mieli zostawić flagi w depozycie czy autobusie? Przecież to ludzie, których łatwiej byłoby namówić, żeby zostawili portfele niż barwy własnego klubu.

Oczywiście, że zdaje sobie z tego sprawę. Liczyliśmy na to, że mając tę wiedzę wcześniej, kibice Legii przyjadą tutaj bez flag. Dlatego takie decyzje zostały postanowione, przedstawiciele Legii byli an spotkaniu. Po drugie – takie sytuacje miały miejsce również w przypadku wyjazdu naszych kibiców na mecz do Wrocławia, kiedy jedna z flag nie przeszła kontroli i została w autokarze. Wczoraj był autokar klubowy, sporo aut przedstawicieli gości. Gdyby ktoś miał taką wolę, myślę że znalazłby bezpieczne miejsce do przechowania flag.

Mamy wrażenie, że rozmawiamy o fizyce kwantowej. Nie dało się zrobić czegoś takiego, że kibice Legii przed wejściem na stadion po prostu pokazują wszystkie flagi?

Tak było we wrześniu, już to przerabialiśmy. Flagi był kontrolowane kilkukrotnie. Była opinia służb przeprowadzających kontrolę, przekazali nam, że coś jest pod tymi flagami podszyte. Kibice uważali, że to nieprawda i nic tam nie ma. Wtedy toczyła się dyskusja akademicka – jedni mówili, że coś jest inni, że nie ma.

To była duża sektorówka? Bo teraz ustalono, że sektorówki nie będzie, czyli małe flagi można było w łatwiejszy sposób sprawdzić.

Nie, to nie była sektorówka.

Nie uważa pani, że tworzycie w taki sposób niebezpieczny precedens?

Tak jak powiedziałam – wszystkie pozostałe ekipy klubów gości były u nas na meczach. Pojawiają się w mniejszych i większych ilościach. Były nawet tysięczne grupy. Liczę na to, że Legia także się tu kiedyś pojawi, ale dla jej dobra musimy wspólnie zorganizować to w taki sposób, żeby wyeliminować zagrożenia, których wszyscy są świadomi.

Chodzi nam o to, że teraz nie przyjęliście Legii. Za chwilę Lechia może nie przyjąć Arki, a Lech Legii…

Ale my przyjęliśmy Legię! Kibice dostali bilety, byli na stadionie. Sektor był przygotowany na ich przyjęcie, tak samo służby. Nasi kibice też kiedyś pojechali do Warszawy bez barw, też dostali wcześniej informację, że sektorówki i oprawy nie wchodzą w grę, więc z nimi nie jechali.

Może kibicom Legii pasuje, że nie pozwalaliście im wnieść flag i zdawali sobie sprawę z tego, że tak będzie, a teraz robią za męczenników i wszyscy są za nimi?

Na pewno każdy chciał wjechać do Białegostoku, żeby wrócić z niego przed meczem. (śmiech)

Uważam, że mogli wejść. Wszystko było przygotowane na ich przyjęcie. Wiedzieli o tym, że flagi nie wejdą od momentu, w którym wszystko zostało ustalone.

Co macie sobie do zarzucenia jako klub?

Chcielibyśmy, żeby ten mecz z udziałem kibiców w końcu się odbył. Liczę, że w końcu do tego dojdzie. Byliśmy przygotowani na przyjęcie kibiców gości, to był mecz podwyższonego ryzyka. Mieliśmy bardzo duże bufory, służby porządkowe, tak teraz, jak i we wrześniu. Myślę, że nie można mówić, że mieliśmy złe intencje czy nie chcieliśmy przyjąć kibiców gości. Gdybyśmy nie chcieli – wojewoda wydawałby decyzję o zamknięciu sektora, a my sprzedalibyśmy wszystkie bilety kibicom z Białegostoku i dzisiaj nie rozmawialibyśmy na ten temat.

Trudno też wierzyć w przypadek, że akurat jak przyjeżdża Legia trzeba wyremontować płot, coś nie działa na sektorze…

Ale wczoraj żaden płot nie był remontowany. Sektor był gotowy na przyjęcie kibiców.

Mówimy o przeszłości. To powtarzająca się sytuacja.

Z tego co pamiętam, Legia miała zakaz wyjazdowy.

Czyli żadnego remontu nie było?

Nawiązujemy do sytuacji sprzed trzech czy czterech lat, a ja mówię o wydarzeniach z dwóch ostatnich meczów, kiedy kibice de facto się pojawili.

To, że kibice od dłuższego czasu nie mogą wejść na wasz stadion, rzutuje na ocenę.

Ale dlaczego pan twierdzi, że nie mogą wejść?

Mogą, tylko bez flag. (śmiech)

Jeżeli idę do kina, a przed drzwiami stwierdzam, że nie chcę iść na ten film i pójdę do parku, to czy ktoś mnie nie wpuszcza do kina czy do niego nie idę?

Uciekamy w absurd. Dobrze pani wie, co dla kibiców znaczą flagi.

Oczywiście, że wiem. Od dziesięciu lat pracuję w klubie. Ale dobrze pan wie, o czym rozmawialiście na antenie waszego radia po finale Pucharu Polski i o czym wszyscy rozmawiali po meczu Piasta z Górnikiem.

Więc baliście się tych flag czy wyrzutni? Bo już trudno nam to ustalić.

Mielibyśmy zapewne powtórkę sytuacji z Gliwic, kiedy na klub padł ogień krytyki za to, że nie byli przygotowani na mecz. Teraz krytykujecie nas, że próbowaliśmy umówić się z gośćmi, żeby nie dopuścić do takich stykowych akcji i sytuacji, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu tej imprezy. Trzeba spotkać się pośrodku. Liczyliśmy, że czymś takim będzie wejście kibiców, ale bez barw, które mogłyby być zagrożeniem.

Legia już nigdy nie wejdzie z barwami na stadion Jagiellonii? Przecież zawsze będzie istniało ryzyko, że coś się wydarzy.

Liczę na to, że dojdziemy do porozumienia i wejdzie.

Ale jak? Jagiellonia nie chce flag, kibice nie wyobrażają sobie wejścia bez flag. Kompletny pat. Trudno nam sobie wyobrazić to porozumienie.

Kibice Legii byli na spotkaniu, usłyszeli, jakie są warunki. Wczoraj było już za późno, żeby zmieniać tę decyzję. Bo to nie była tylko decyzja organizatora, ale również policji i wszystkich osób, które zgodziły się na przeprowadzenie tego meczu.

To prawda, że prezes Cezary Kulesza w obecności zarządu Legii wyraził zgodę na wejście na stadion z flagami?

Nic mi na ten temat nie wiadomo.

Jarosław Jankowski, członek rady nadzorczej Legii, napisał na Twitterze, że nie odbierała pani telefonu w momencie gdy kibice nie wiedzieli, co robić.

Oczywiście, że tak. Byłam wtedy na odprawie. Wysłałam panu Jankowskiemu sms-a, że zadzwonię po jej zakończeniu. Ale nic się nie zmieniło – dlatego ustalenia były podejmowane 25 kwietnia, żeby kibice mieli świadomość, jak ma to przebiegać. I wtedy wylało się na nas wiadro pomyj i krytyki, dlaczego zabraniamy wejścia z flagami. A teraz jest zdziwienie, że zabroniliśmy wejścia z flagami. A przecież wszyscy o tym mówili od dwóch tygoni.

Wydaje nam się, że nie czas a efekt jest tutaj kluczowy dla Legii.

Ale nic się nie zmieniło.

*

Z kolei Jarosław Jankowski przyznał na początku, że „na naszych oczach tworzy się groźny precedens dla całego piłkarskiego środowiska”.

Na poprzednim meczu sytuacja była jeszcze gorsza. Kibice mieli flagi, które nie zostały dopuszczone, chociaż nie miały żadnych nieprawidłowości. Kibice się zbuntowali, gdy flaga miała być przecinana. Na spotkaniu w Białymstoku Jagiellonia stwierdziła, że nie wpuści naszych kibiców z flagami. Absolutną nieprawdą jest to, że Legia Warszawa się na to zgodziła. W momencie przyjazdu naszych kibiców dostaliśmy informację, że nie zgłosiliśmy flag. Bardzo szybko wysłaliśmy oficjalnego maila z ich dokładnym opisem. Gdy dotarły do mnie informacje o problemach, skontaktowałem się z prezesem Kuleszą. Zadzwonił on do pani Agnieszki i po sprawdzeniu flag, jeśli były w porządku, kibice mieli wejść na stadion. Tak się nie stało. Chciałbym powiedzieć jedną bardzo ważną rzecz, o której mało się mówi. Duże podziękowania dla naszych kibiców, którzy zachowali się w sposób wzorowy. Nie dali się sprowokować. Pomimo zepsutej niedzieli, wydanych pieniędzy, nie doszło do zaognienia sytuacji.

Pani Syczewska, zapytana przez nas, powiedziała, że nie dostała żadnego ustalenia od pana Kuleszy. Czyli zarzuca jej pan kłamstwo?

Nie chcę używać takich oskarżeń. Być może bała się tej odpowiedzialności, może kogoś też przerosła ta sytuacja. To specyficzny mecz, podwyższonego ryzyka. Uważam, że takie mecze powinny organizować osoby, które mają doświadczenie i nie boją się podejmować decyzji. Bo nie chodzi o to, żeby nie wpuścić kibiców. Dlaczego jako kibice Legii mieliśmy być bez flag? Jutro przyjdzie pismo, że mamy przyjechać bez spodni. Granicę absurdu trzeba w pewnym momencie przeciąć. Zadzwoniłem do pani Syczewskiej, zapytałem się, na jakiej podstawie nie chce wpuścić flag. Ona odpowiedziała, że nie ma żadnej podstawy prawnej, według której ma je wpuścić. Szkoda, że tak się stało. To nie są kibice gorszej kategorii, wręcz przeciwnie. Należy zapewnić im warunki do oglądania meczu. Zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa po stronie organizatora.

Jakiej przyszłości tych meczów się pan spodziewa? Było już chyba pięć czy sześć tego typu sytuacji.

Nawet więcej – osiem czy dziewięć. Mogę powiedzieć o dwóch ostatnich sytuacjach, w których uczestniczyłem jako pracownik klubu. Doszło do bardzo groźnego precedensu i trzeba zastanowić się, jak sprawić, żeby takich sytuacji już nie było. Nie wiem, jakie było zagrożenie. Dodam tylko, że nie jesteśmy jedyną grupą kibiców, która nie weszła na stadion Jagiellonii, podobnie było między innymi z fanami Górnika Zabrze i Lecha Poznań. To chyba problem dotyczący organizacji meczów w Białymstoku, a nie przyjezdnych kibiców.

Będziecie domagać się sprawiedliwości przed Komisją Ligi? Jest pan przekonany co do wygranej?

To nie jest kwestia wygranej czy przegranej. Chodzi o to, żeby zacząć rozmawiać o tym, jak kibice gości mają być traktowani na stadionach w całej Polsce. To szerszy problem, często nie mówi się o kibicach, którzy są przetrzymywani na dworze, w mrozie czy upale. Obecnie nie podlega to żadnym regulacjom Komisji Ligi. Toczy się dialog z kibicami, ogromnie wierzę, że zostanie ustalony sposób traktowania kibiców gości przez kluby. Później wymagamy, że goście mają zachowywać się odpowiednio na stadionach. Ale jeżeli na wstępie jesteś traktowany w taki a nie inny sposób, trudno oczekiwać, że nie będzie nerwów. A podkreślam – nasi kibice zachowali się wczoraj wzorowo. Nie była to łatwa sytuacji. Stanie kilka godzin na słońcu bez możliwości jedzenia i picia.

Staramy się spojrzeć na tę sytuację również z punktu widzenia Jagiellonii. Jeśli wcześniej, na innych stadionach, kibice Legii byli problematyczni to może klub z Białegostoku chciał tupnąć nogą, by nie mieć syfu na swoim stadionie?

To, że kibice Legii są problematyczni, to mit. Nie roztaczajmy podejścia, że każdy wyjazd kibiców, to zagrożenie.

A kto na Stadionie Narodowym obrzucał fotoreporterów racami? Kibice Legii.

Z tego co wiem, nie poleciała żadna raca. Był jeden incydent, ale bez użycia racy. Nie uogólniajmy. Jeżeli spojrzymy na to, co dzieje się w Europie, zobaczymy, że Polska jest bezpieczna. Nie jest tak, że każdy wyjazd to zagrożenie. Nie rozumiem takiego podejścia. Jeżeli ktoś nie potrafi zorganizować meczu, zabezpieczyć go w odpowiedni sposób, to nie powinien się tym zajmować. To, co wydarzyło się wczoraj, to było zakazanie obejrzenia meczu.

Rozumiemy to, ale może Jagiellonia uznała, że to jest sposób?

Na co?

Żeby nie doszło do żadnego dymu. No i nie doszło.

Najbezpieczniej byłoby, gdybyśmy nie wpuścili na stadion nikogo. Nie idźmy w tę stronę, nie tędy droga. Stadion piłkarski to nie jest filharmonia. Idąc na mecz piłkarski trzeba liczyć się z tym, że atmosfera jest gorąca. Nie można pod tym płaszczykiem zastanawiać się, że może kogoś dzisiaj nie wpuścimy. Co ludzie wstali rano, pojechali na pociąg, a ja nie wiem do dzisiaj, dlaczego nie zostali wpuszczeni.

Nie było tak, że spodziewali się tego, że jak pojadą z flagami, to nie będą wpuszczeni?

Odwrócę pytanie – co by było, gdyby dostali pismo, że nie wchodzą w spodniach? Dostaliśmy pismo, w którym zakazano wnoszenia emblematów klubowych. Szalików i koszulek. Zostało to zmienione, ale to była próba przekroczenia granic. Za chwilę pojawiłoby się pytanie, co z tatuażami. Trzeba pochylić się nad tym, co robić, żeby kibice mogli spokojnie obejrzeć mecz. I tyle. Koniec historii. Wszystkie inne kluby nas wpuszczają, tylko Jagiellonia odmawia. Nie chodzi o to, żeby teraz naskakiwać na panią Agnieszkę. Chodzi o to, żeby takie sytuacje w przyszłości rozwiązywać i nie przenosić ich na inne stadiony. W innym przypadku kibice mogą nie być aż tak cierpliwi.


Fot. NewsPix.pl

Opublikowane 07.05.2018 21:39 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 177
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
flowek
flowek

nawet nie czytam tych klamstw ktore z siebie wysrala

bizkit29
bizkit29

Z tego co zrozumiałem, to ta pani uważa, że kibice legii nie weszli na stadion, bo nie chcieli(jak będą chcieli to wejdą) Bezczelność nie zna granic. Jak można nie pozwolić wnieść flag swojego klubu na mecz… Na mecz!? To tak jakby na weselu był zakaz noszenia garnituru albo majtek. Bezsens. Absurd.

Bbfan
Bbfan

co ty chrzanisz? nie można dopingować bez flag?

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Jakby Legia nie wpuściła Jagi na mecz bez flag czy barw klubowych to by teraz była gównoburza jaka ta Legia zła, że „azjatyckie zwyczaje”, że kibicowanie z flagami to polska tradycja i tak dalej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

A ja wyraże swoją opinię o Tobie i Twoim pseudointeligenckim bełkocie prostym, ordynarnym wręcz, aczkolwiek staropolskim, minusem.

MeaCulpa
MeaCulpa

Kibice Legii zapewne wolą aby Jaga przyjeżdżała do nich z flagami .Wszyscy pamiętamy herosów z Białegostoku jakiś czas temu.

semp99
semp99

” Zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa po stronie organizatora.” powiedział pan Jankowski i wszystko na temat…. Zapraszamy bez flag – chcecie to wchodzicie, nie chcecie, to nie wchodzicie…. O czym tu dyskutować.

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Znasz jakikolwiek polski klub przynajmniej na szczeblu centralnym który wchodzi na trybuny, czy to jako gość czy gospodarz bez flag? Sorry, taki mamy klimat…

semp99
semp99

Dlatego potwierdzasz, że mogli wejść, ale nie chcieli?? Czyli olali drużynę w walce o mistrza, bo nie mogli zasłonić sobie widoku flagami…..

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Pisałem w kontekście ogólnopolskim. Nieralne jest zabronić flag i opraw przy polskim temperamencie i obyczajach stadionowych. Władze Jagi doskonale o tym wiedzą, ale wykazują się złą wolą zakładając że na pewno zaszyto jakieś ich flagi w naszych. Nie rozumiem zreszta po co. Jeżeli te flagi tam faktycznie są i sie spalą to będą mieli pretekst do niewpuszczenia już nigdy kibiców Legii na swój obiekt, . Udowodnią że mieli dobrą wolę a druga strona nie. Ale wiedzieli jaka będzie reakcja na ich pomysl. W środowisku kibicowskim nikt nie pozwoli na rozcinanie flag. Ja liczę teraz na takie same zachowanie władz Legii przy wizycie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KamilS
KamilS

Super! ”stracili całą niedzielę”-Ty za to zdarzyłeś wypić przez ten czas kilka wojaków-żołnierzyku…

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

@KamIIS: co chciałeś przekazać w swoim komentarzu?

KamilS
KamilS

z Tobą rozmawiam? Kultury, chociaż trochę… Chociaż sądząc po twoim guście…

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

pytam, jakie mądrości chciałeś przekazać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KamilS
KamilS

Po sobie stwierdzasz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

Janko pisiorze. Japa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Zamiast pierdolić o „problemach” troglodytów, dla których mecz jest tylko dodatkiem do ich własnego widowiska, lepiej napisać, że z Agnieszki jest niezła d….

KamilS
KamilS

”O gustach się nie dyskutuje”- hahahah

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

jestem za! Na chuj te bandy troglodytów na wyjazdach

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

publiczność na meczach to nie tylko, bezmózgi z flagami i racami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kuras
kuras

W zyciu trzeba byc elastycznym. Nie mozna wejsc ze scierka, wchodze bez. Obrazili sie jak dzieci, wrocili do domku i jak dzieci wyplakuja sie na legijnym radyjku. Poogladaj lige angielska. Jak cos sie dzieje to zyje/spiewa caly stadion. W polsce przez dwie setki churzystow reszta woli byc bierna. To wy powodujecie ze reszta jest bierna…ale, szkoda strzepic jezyka do ludzi ktorzy nie wejda na mecz bez flagi…

shav0
shav0

A kto niby ma chciec ich wpuszczac ? Wielka banda troglodytów która najpewniej zrobi zadyme będzie drzec ryja przez 2 godziny i jak im sie uda to rozpierdoli stadion. Kto normalny sie dziwi ze ich nie wpuszczaja ? Nigdzie nie powinni ich wpuszczac. Niech robia wioche na swoim stadionie.

PhoenixLk
PhoenixLk

mam nadzieję, że to samo ktoś kiedyś powie o tobie…

shav0 idzie na stadion?
„najpewniej zrobi zadyme będzie drzec ryja przez 2 godziny” i jak mu sie uda to rozpierdoli stadion

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

PhoenixLk: nie mierz innych swoją, kibolską miarą.

PhoenixLk
PhoenixLk

zacytować czyjąś wypowiedź = mierzyć innych SWOJĄ miarą…

Ehh…

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi?

PhoenixLk
PhoenixLk

masz rację – nie zrozumiałem tekstu, że chciałbym, by kiedyś o autorze tamtej wypowiedzi ktoś tak samo napisał, jako oceniania innych swoją kibolską miarą… Nie rozumiem, czemu taka forma sprzeciwu wobec obrażania innych nazywana jest kibolską miarą…

shav0
shav0

Jakbym biegał po stadionie w kominiarce albo próbował kogoś zagazować na meczu LM to na pewno ktoś by o mnie tak powiedział i nie byłoby sie czemu dziwic.

PhoenixLk
PhoenixLk

zapomniałeś o darciu ryja…

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Na waszym nie trzeba robić, ona tam jest…

shav0
shav0

Jakim naszym ? Nie jestem z Poznania ani Krakowa. Nikomu w tej lidze mocniej nie kibicuje. Lubie dobrą piłkę ktorej w tej lidze właściwie nie ma i to jest prawdziwy problem a nie czy ktoś wniósł flage w kalesonach. Za pensje gwiazdora Eduardo cala żyleta miałaby może darmowe bilety na kilka kolejek i to jest ciekawostka. Czemu na to nikt nie zwraca uwagi.

PhoenixLk
PhoenixLk

mówisz o Eduardo… ciekawy wątek – ale rozszerzyłbym go też na inne kluby…

Zrób ankietę wśród kibiców Realu.
„Co Pan/Pani wybiera:
– jeden mecz za darmo
– płacenie pensji Bale”

Jak myślisz – jaki byłby wynik?

shav0
shav0

Nie ma znaczenia jaki byłby wynik. Znaczenie za to ma fakt że Real pobił transferem Bale rekord świata i sprowadził jednego z najlepszych graczy świata w sile wieku a Legia sprowadziła emeryta który nie kopnął prosto piłki od kilku lat. Mimo że Bale trochę zawiódł w Realu to jednak trochę dzięki niemu wygrali a co ma Legia z Eduardo ? Nic zero NULL. Dali się nabrać zwyczajnie. Nie to że nastaję na Legie bo inne polskie kluby typu Lech Wisła też robiły takie głupoty. Ja bym chciał żeby 500k euro nie dostał Eduardo tylko np. Niezgoda albo Szymański jeśli dalej będą się rozwijać. Ktoś dał 500k euro emerytowi a Legię do mistrza dociągnie dwóch młodych którzy łącznie nie zarabiają połowy tego co Eduardo. Dopiero co Legia miała Chukwu i nic nikomu nie zaświtało ? Żadnych wniosków ? To jak w polskiej piłce może być dobrze i ma się rozwijać przy takim zarządzaniu ? Ano nie może i się nie rozwija a flagi i race to temat zastępczy.

PhoenixLk
PhoenixLk

widzisz to, co Eduardo daje na meczach… pytanie, co daje na treningach…

shav0
shav0

A co może dawać na treningach ? On nie jest jakiś Cristiano albo Leo że komuś szczęka opadnie na widok jego skilla. Podejrzewam za to że w szatni daje jedno wkurwienie bo jak trzeba ratować wynik to robi to nieśmiertelny (pewnie zarabiający max połowe tego) Kuchy King a Eduardo patrzy z ławki.

PhoenixLk
PhoenixLk

podejrzewasz… właśnie – tu jest ten problem… ani ty, ani ja – nie wiemy, jak to wygląda na treningach… kto wie – może Eduardo podchodzi do nich jak kiedyś Ljuboja… albo wręcz przeciwnie – pokazuje Szymańskiemu, jak się w danej sytuacji zachować…

shav0
shav0

Oby tak było bo to by oznaczało że jest jakikolwiek sens zatrudniać takich zawodników i te pieniądze nie są wyrzucane w błoto.

PhoenixLk
PhoenixLk

przyznaję – jestem urodzonym optymistą

shav0
shav0

Nie da się ukryć 🙂

Lukasz8181
Lukasz8181

Weszło urządzacie po prostu gównoburzę. Za bezpieczeństwo imprezy masowej odpowiada organizator meczu – klub i jeżeli ustala (kompletnie bez znaczenia jest czy słusznie czy też nie), że na mecz nie będzie wpuszczać kibiców gości z flagami to trzeba się temu podporządkować i tyle. A jak Legia chce się zrewanżować (zemścić) to identyczne dla kibiców Jagi takie same warunki obostrzające (albo jeszcze surowsze) do wejścia na Łazienkowskiej ustala. Weszło usiłujecie propagować absurdalną sytuację, że to kibic ma prawo sobie ustalać z czym wejdzie na stadion, ale odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej pozostanie na organizatorze.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Chyba liczyli na walkower

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukasz8181
Lukasz8181

Zero obiektywizmu ze strony Weszło. Jeszcze niedawno kpili i szydzili z kibiców Piasta, że jakie ma znacznie spalenie ich flagi czy szalika, a teraz robią z flag klubowych Legii jakieś k…. relikwie, którym nie oddano hołdu poprzez zakaz jedynie wniesienia ich na stadion.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

a moze byś się kiedyś przeszedł na mecz , a nie pisał farmazony ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Olala

Taka to trochę medialna masturbacja pod własną fotografię.

shav0
shav0

Dorosli ludzie a flagami sie podniecaja bo to ich ‚barwy’. No smiech na sali to jest malo powiedziane. Kogo obchodza jakies smieszne flagi i co to jest za temat pilkarski ? Problemem to jest to ze sie promuje patologie na trybunach takimi artykulami. Nie wieszli i juz. Nastepnym razem niech nie przyjezdzaja wcale. Poziom meczu zerowy zaangazowanie gwiazdek mniej niż zero to o flagach wielka debata. WTF?

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

właśnie, nadaje się wysoką rangę, jakimś wydumanym problemom, patologii

Vigonath
Vigonath

Co trzeba mieć w głowie, żeby nazwać pojechanie na mecz wyjazdowy i czekanie na parkingu patologią. Chyba ciężko w domu mieliście.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Vigonath: nie no, kurwa normalni jesteście, z tymi waszymi flagami, racami itp:-)

theczarek
theczarek

Chłopaki grają w piłkę a tu banda lokalsow religie do tego pisze, sztandary czci i barwy wielbi bardziej niż matkę.
Ja też uważam to za nie tyle co absurd co sciek dla prymitywnych emocji. Niektórzy ludzie rodzą się za późno, nie pasują genetycznie do dzisiejszych czasów i muszą odreagować w ten sposob. Inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Bo można mieć jakieś lokalne patryjotyzmy do klubu czy miejscowej fabryki czekolady i jej produkty wybierać a klub oglądać jak gra i trzymać za nich kciuki, ale czcić jak religię stowarzyszenie mające za cel kopanie gały i promocje zdrowego trybu życia to już zalatuje prymitywizmem. Takim naprawdę srogim. No ale każdy ma swoje życie i to co dla mnie jest dziwne dla innego może być sensem życia bo ma do tego prawo.

teka
teka

Ten Jankowski to niezły tłuk, nie doczytałem tych bredni do końca, nie dało się….

Vigonath
Vigonath

Odnosząc się do osób, które twierdzą z jakiegoś powodu, że organizator może odmówić wpuszczenia kibiców- nie macie absolutnie racji, Organizator faktycznie odpowiada za bezpieczeństwo na obiekcie ale nie może nikomu zabronić wejść na trybunę ze swoimi emblematami, jeśli delegat z ramienia PZPN stwierdza, że wszystko jest prawidłowo. Jagiellonia Białystok ubiegając się o licencję gry w Ekstraklasie zaakceptowała warunki przyjmowania kibiców gości. Nie wpuszczenie ich bez powodu wskazanego przez delegata, skutkować będzie ukaraniem klubu gospodarzy ze względu na złamanie zasad i regulaminu ligi. Już nie mówiąc o tym, że wizerunku to sobie nie poprawili, a ta kobieta się do reszty skompromitowała. Szkoda, bo Cezary Kulesza to porządny człowiek, prezes z głową, no ale jeśli się zatrudnia w klubie kobietę to tak się kończy. Zreszta Kulesza pozostaje w bardzo dobrych relacjach z Mioduskim, przy czym prezes Jagielloni podobno zgodził się na wpuszczenie kibiców z flagami, ale wiceprezes jest zbyt atencyjna żeby cokolwiek ogarnąć, a teraz mówi, że nic takiego nie słyszała. Oj słabo.

Vigonath
Vigonath

W dodatku została mocno obsmarowana przez wszystkie media, Mateusz Borek wyraźnie stwierdził, że takie działania sa poniżej jakiegokolwiek poziomu, a Tomek Smokowski i janekx89 wyraźnie wytknęli jej kłamstwo. Kiedy kibice Lecha Poznań stają w internecie murem za Legią i piszą, że to cywilizowany klub w porównaniu z Jagiellonią to musisz naprawdę odstawić konkretną manianę.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

sie kurwa Mioduski przejął, że nie wpuścili półgłówków z flagami na stadion.

Vigonath
Vigonath

Co to ma do rzeczy czy się przejął? Dostali darmowe bilety na Górnik, więc ktoś się chyba jednak przejął.

KamilS
KamilS

Mam nadzieję, że to nie jest jeszcze koniec, bo do tego doliczyć trzeba przejazd… Dzięki babie w okresie, za darmo na Górnik, dzięki Jagiellonii, która pokryje koszta-BRAWO!! Cały Białystok z… asponsoruje…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

Czemu, k★★★, nikt nie zadaje jednego zajebiście prostego pytania kibicom Legii – mieliście ze sobą ukryte flagi Jagiellonii do spalenia czy nie? Przecież to jest, k★★★a, absolutnie kluczowe. Odpowiedz na to jest jednocześnie odpowiedzią na to, czy Jagiellonia postąpiła słusznie czy nadwrażliwie i zbyt ostrożnie.

Jedno proste pytanie. Ale redaktorzy wolą palić głupow.

Vigonath
Vigonath

Po co pytasz kibiców? Odpowiedzi na to pytanie udzielił delegat – wszystko było w porządku.

DrMabuse
DrMabuse

Rozpruł flagi Legii i sprawdził czy nic w nich nie jest zaszyte? Bo w mediach było tylko że zapoznał się z treścią napisów na nich. Rozpruwał?

Vigonath
Vigonath

Nie wiem czy rozpruwał. Wiem za to jak absurdalnie to brzmi. Może przed każdym meczem będzie masowa akcja rozpruwania flag, żeby sprawdzić czy czegoś przypadkiem nie ma w środku. Jak to brzmi w ogóle…

KamilS
KamilS

Nic nie było zaszyte we flagach, profanacja ruchu kibicowskiego, aby w twoje wszywać inne… Drugi rok o tym dyskutujecie, szkoda waszego czasu… Z dziećmi się pobawcie, idźcie na spacer i zajmijcie się sobą …

Luka
Luka

Z tym zaszywaniem to kurwa naprawde przegięcie pały. Co za debile wierzą w to że rozpruwalibyśmy własne barwy tylko po to żeby spalić szmaty białorusinów? Pojebało was do reszty? Druga sprawa nawet wniesionych legalnie nikt by nie palił bo po akcji Piast Gornik jeszcze by nam walkower wjebali za prowokację, cholera wie jakie są teraz przepisy w tym temacie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek
theczarek

Pewnie śmiesznie jsk sie nie zna kontekstu. Otóż chodzi o sposób bycia typowo radziecki jski panuje na Podlasiu. I to akurat jest fakt, mslo tego js bardzo lubię ludzi z tamtego regionu są zwykle poczciwi i srosunkowo prości ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu a przez to są świetnymi kompanami. Co nie zmienia faktu że bliżej im do Rosjanina ze sposobu bycia niż do takiego Poznaniaka ze światowej kosmopolitycznej metropolii POZnań.
A Legia zakładana była w Polsce, przez polskie wojsko.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

OtylyKibol
OtylyKibol

(…)”To, że kibice Legii są problematyczni, to mit” – patrz wyjazd do Wilna…

KamilS
KamilS

10 lat temu? Żyj przyszłością, a nie prehistorią.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

kurwa nie trzeba się cofać 10 lat bo w zeszłym roku w LM pokazali swoją głupotę

KamilS
KamilS

głupotą to ty się wykazałeś, bo w zeszłym roku nie graliśmy w LM.

Vigonath
Vigonath

Zaorane 😀

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

złapanie za słówko to nie zaoranie, prymitywie! Wszyscy wiedzą o co mi chodziło a to zaoranie to chowanie głowy w piasek.

KamilS
KamilS

Ty za to ”wyższe sfery”-podziwiam.

KamilS
KamilS

”za słówko”, całe zdanie pierdolnąłeś takie, że końca za ”,” nie było widać, jak zresztą i samego przecinka…

OtylyKibol
OtylyKibol

no fakt, mój błąd, przecież wszyscy uczestnicy tego wyjazdu już odeszli…. wspaniali ludzie….. patrioci…

KamilS
KamilS

a kim ty jesteś?

OtylyKibol
OtylyKibol

pomyśl…

KamilS
KamilS

Pytanie retoryczne, bo wiadomo, że nikim…

Vigonath
Vigonath

> szukaj prowokacji
> pokaz swoją ignorancję
> nazywaj innych prymitywami 😛

Dobra spierdolina, nadaje się na wykop

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

no i co w związku z tym? Kibole są super?

Vigonath
Vigonath

Ani nie są super, ani nikt tego nie powiedział, ani nie ma to związku z tematem artykułu

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

a kto pojechał na Jagiellonie i nie wszedł na stadion, bo mu nie pozwolili wnieść flag? „Pikniki”?

Vigonath
Vigonath

Odnosze wrażenie, że poslugujesz się termienm kibole,a totalnie nie znasz znaczenia tego słowa. Kibice, nie pikniki.

Michu
Michu

kiedy Legia wejdzie na mecz na białorusi? gdy ten wiejski klub nie będzie się bił o mistrza i będzie w stanie poświecić trzy punkty na możliwy walkower gdy Legia już spali te ich śmieszne prześcieradła, a oni w denaturowym amoku będą próbować to gasić

AmoN
AmoN

Tam na tej Bialorusi „duch Kononowicza” wiecznie zywy, nie bedzie niczego…
Gdzie oni znalezli tak dzialaczke??? Pani, ktora tylko mowi: nie bo nie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

matej2001
matej2001

Przy martyrologii Lecha, to mały Pikuś

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

matej2001
matej2001

Faktycznie mało z Was narzeka na sędziów (Prezes, Trener i kibice).
Nikt Wam nie zarzuca mistrzostw przy pomocy sędziów, bo ich nie zdobywacie
Za to w 93 mieliście MP przy zielonym stoliku.
Ja tam nawet lubie czytać te Twoje teorie spiskowe i niesamowite ciągi zdarzeń mające na celu uderzenie w Lecha. Abstrakcyjne myślenie zawsze na plus . Trochę jak z dowcipie: Dlaczego Stasiek pluje makiem? Bo całował się z Haliną, która zrobiła laskę Stefanowi, który posuwał w tyłek Jadźkę, która jadła makowiec. Pzdr

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ainomatt
ainomatt

huk. mogli im pozwolić wnieść te flagi, ale od razu zaznaczając, że wchodzą jako grupa i odpowiedzialność spada na całą grupę. a odpowiedzialność byłaby taka, że jakiekolwiek naruszenie regulaminu byłoby skierowane do prokuratury. kamery z każdej strony sektora i łatwo można by było też namierzyć sprawców ewentualnej rozpierduchy i od razu przekazywać takie ścierwa policji. jeśli by serio chcieli spalić te barwy, to cóż… darwin miałby trochę śmiechu.

AndrzejeK
AndrzejeK

Kolejna gownoburza, nie ma czym sie jarac

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

whooyemooye
whooyemooye

Zwłaszcza z Marciniakiem w roli głównej, uwielbia, pożywia się, delektuje. Ach te warszawskie gównoburze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Logika
Logika

Jestem w szoku. Niektorzy z was popieraja zachowanie Jagiellonii. Co oznacza, ze uwazacie, iz organizator meczu moze komus sprzedac bilet a pozniej go nie wpuscic, bo przyniosl ze soba kawalek plotna? Moze nastepnym razem jak pojdziecie na koncert z biletem w rece ktos powinien was nie wposcic bo wasza koszulka jest czarna. A nastepne wybory parlamentarne powinny byc tylko dla ludzi z tatuazem Kaczynskiego na klacie? PARANOJA. Jak wnosza race albo rakietnice to mozna i trzeba ich nie wpuszczac, plus wysokie mandaty sa na miejscu. Ale zeby kogos nie wpuscic bo ma ze soba przescieradlo? Nastepnym razem ktos przyjdzie z rocznym dzieckiem i mu zabronia wstepu bo jego dziecko chowa szaliki Jagi w pieluchach. Ogarnijcie sie.

Lukasz8181
Lukasz8181

Organizator meczu przed sprzedażą biletów jasno ustalił, że na mecz z flagami kibice gości nie wejdą. A jak kupujesz bilet na jakikolwiek koncert to jednocześnie z zakupem biletu wyrażasz zgodę na regulamin tego koncertu – i jeżeli będą mieli takie widzimisię, że nie wpuszczają w czarnych koszulkach bo to festiwal radości, optymizmu i obowiązują zgodnie z regulaminem jasne kolory wskazane w regulaminie lub też jest koncert z okazji dnia Świętego Patryka i obowiązuje kolor zielony ubioru to masz obowiązek się temu podporządkować albo inaczej sobie zorganizować czas.

Tutaj masz przykład regulaminu koncertu:

Regulamin koncertów

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Logika
Logika

Ale to sa zorganizowane rozgrywki w ktorych zasady sa takie same na kezdy mecz, Flagi ok, race nie ok. Koniec kropka. Rozumiem, ze organizatorzy wymyslaja sobie specjalne warunki na kazdy mecz, ale to wlasnie jest nienormalne, nie fakt ze ktos z przescieradlem chce wejsc na mecz. Dla mnie tez nie ma znaczenia czy maja flagi czy nie, chodzi tylko o ograniczanie praw kibicow do normalnego wchodzenia na mecze na podstawie idiotycznych orzeczen. Wczoraj przechodzilem przez Parliament Square w Londynie gdzie przynajmniej 200 kibicow Liverpoolu robilo sobie zdjecia z turystami i Big Benem (albo raczej rusztowanie ktore je zaslania). To bylo dwie godziny przed startem meczy z Chelsea. Nie martwili sie, ze sie spoznia, nie zastanawiali sie, czy ich wpuszcza. Po prostu mieli fajny wypad do Londynu. Ale w polsce sie nie da.

CWKS
CWKS

Co za głupoty piszesz. Problem w tym, że regulamin może być niezgodny z prawem Polskim, Ekstraklasy czy PZPNu itp którym takie wydarzenie jak mecz Ekstraklasy na Jagiellonii podlega. Klub ma obowiązek zapewnić równe warunki kibicom gospodarzy jak i gości. Nie chcą flag, ok, więc czemu pozwolili wnieść flagi gospodarzom? A co powiesz kiedy np. Legia powie, że oczywiście zaprasza kibiców gości ale tylko tych, którzy mają wydziarany napis „Legia” na czole? Też będziesz to pochwalał?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

varak
varak

„To, że kibice Legii są problematyczni, to mit. Nie roztaczajmy podejścia, że każdy wyjazd kibiców, to zagrożenie.
A kto na Stadionie Narodowym obrzucał fotoreporterów racami? Kibice Legii.
Z tego co wiem, nie poleciała żadna raca. Był jeden incydent, ale bez użycia racy.”

Oj tam, oj tam, na Narodowym to w ogóle żadnych rac nie było, tylko taki tam incydent. A w ogóle to już o tym zapomnijmy, nasi kibice są niegroźni jak przedszkolaki. Albo oseski, o!

„Stadion piłkarski to nie jest filharmonia. Idąc na mecz piłkarski trzeba liczyć się z tym, że atmosfera jest gorąca.”

Ja proponuję żeby na którymś kolejnym meczu Jarosław Jankowski dostał w zęby albo racą z wyrzutni w dupę, ciekawe co będzie potem mówił o gorącej atmosferze na meczach 😀

Janexx
Janexx

Jarosław Jankowski z zarządu (L) to ten, który w zeszłym roku „zaprosił zorganizowaną grupę kibiców (L)” do pilnowania porządku na płycie boiska podczas fety na koniec sezonu. I nie widział większego problemu, że „zorganizowany kibic” skopał po głowie „niezorganizowanego kibica”. Wszystko w temacie. Filipiak w Cracovii robi porządek na trybunach. W (L) zarząd i piłkarze są zakładnikami.

az
az

Ja tam nie widzę kontrowersji. Klub ma prawo zadbać o bezpieczeństwo na swoim stadionie, a kibole Legii wielokrotnie w ostatnim czasie pokazali, że potrafią zachowywać się jak bydło i zrobić chlew, mając przy tym kompletnie w dupie czy ucierpi na tym klub. Oni kibicują tylko sobie, dobro klubu mając w dupie. Przypomnijcie sobie ile kar klub za nich w ostatnich latach płacił, ile razy zamykano stadion przy Ł3 i to na takie hitowe mecze jak z Ajaxem czy Realem Madryt. Co się działo na Lokeren, co się działo na meczu z BVB. Ba, ci kibole potrafili nawet pobić do krwi na trybunie wschodniej swojego kibica na meczu z Dundalk – faceta w średnim wieku, takie to bydło, które czuje się bezkarne i które niestety włodarze muszą tolerować żeby nie powtórzyły się sceny z ITI. Także jakoś mi tych „biedactw” nie szkoda, wreszcie ktoś im pokazał że nie będą sobie zawsze robili co im się podoba. W moich oczach Jagiellonia im pokazała miejsce w szeregu – u nas to my way or highway. Mam wręcz satysfakcję, że im dopierdolili, bo te pajace są zakałą polskiej piłki, odstraszającą poważnych ludzi z poważnymi pieniędzmi. Gdybym nie pamiętał ostatnich lat na trybunach i na wyjazdach to by mi się to pewnie wszystko nie spodobało, ale w tym przypadku: dobrze wam tak.

Murphy
Murphy

Tłumaczenie Syczewskiej że nie ma żadnego przepisu który pozwalałby wpuszczać kogoś z flagą, to mentalna komuna.
To babsko najwidoczniej nie rozumie że prawo działa w ten sposób że to co nie zakazane jest dozwolone. A skoro wnoszenie flag nie jest zakazane jest dozwolone.

Jagiellonia mogła wyjść z tego z twarzą wpuścić kibiców i zobaczyć co się stanie. W wypadku gdyby doszło do czegoś w stylu palenia, albo nawet choć wywieszania do góry nogami. Bo taka jest też praktyka.
Miałaby w ręku wszelkie argumenty. I przekaz był prosty. Wykazaliśmy dobrą wolę, ale w to mieliście w dupie. Następnym razem więc jasna sprawa, koszulki i szaliczki, a szmaty zostają w domu.
W wypadku gdyby do niczego nie doszło. Byłoby win-win.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Jak organizator imprezy prywatny przedsiębiorca uzna, że nie wpuszcza murzynów, żydów, homoseksualistów, niepełnosprawnych, fanów Metalliki, mieszkańców Łodzi itp to też mam nadzieję, że go poprzesz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Nie jestem z nowoczesnej tylko z Wolności jak sama nazwa mówi. Chyba nie zrozumiałe(a)ś za bardzo co napisałem. Albo to ja nie rozumiem Ciebie, ale to akurat mało kto Ciebie rozumie zazwyczaj tutaj.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Janko Chyba coś Ci się pomyliło To właśnie wolnościowcy walczą z cenzurą i polityczną poprawnością.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Napisałeś „może nie wpuścić nawet nikogo jeśli chce, o ile nie ma na to wpływu płeć, wyznanie i tym podobne. Co nie jest zabronione jest dozwolone jest zasadą działającą w przestrzeni publicznej” Czy bycie niepełnosprawnym, murzynem, fanem Metalliki, mieszkańcem Łodzi mieści się w definicji dyskryminacji ze względu na płeć, wyznanie? A niewpuszczanie blondynów lub osób w dżinsach lub z długą grzywką?

Murphy
Murphy

demaskator.
Prywatny przedsiębiorca, działa w ramach organizacji, jaką jest Ekstraklasa SA a nie sam sobie.
A co ma prawo? TO ma że taka jest zasada jego działania. Idź mi znajdź przepis który umożliwia literalnie udzielania wywiadów w radiu internetowym tej Pani?
Jest taki? Nie ma. Znaczy że co wywiadu nie może udzielać?
A może jest konkretny przepis, który Tobie i mnie pozwala komentować w internecie? Też nie ma. Czyli co? Kryminał?
Nie bądź śmieszny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

demaskator.
Moje retoryczne pytania, są w temacie. Stwierdzenie Pani viceprezes było zwyczajnie kretyńskie. Idąc tym tropem należałoby zapytać o przepis który konkretnie pozwalałby wpuszczać kibiców w koszulkach klubu któremu kibicują, i z szalikami tego klubu. Bo skoro takiego nie ma to też nie należy ich wpuszczać.

Nie bardzo widzę rozumiesz o co chodzi, i próbujesz już wycieczek osobistych. Daruj sobie nie robią na mnie wrażenia jakieś uwagi, od anonimowych trolli z internetu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

whooyemooye
whooyemooye

Gdybyś naprawdę chodził na Lecha, to by cię tam w kotle własne ziomki zajebały w łeb z tymi milicyjnymi poglądami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Jak ktoś krzyknie „zawsze i wszędzie…” to wtedy wszyscy polscy kibole mają nagle zgodę, nie wiesz o tym? 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Wszystko ladnie pieknie, tylko troglodyta nie przeczyta bo za dlugie a poltroglodyta nie zrozumie 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Po finale PP kibice Legii i Arki szli obok siebie w barwach i nic się nie działo. Normalnie gadali ze sobą. Podobnie było 2 lata temu na finale z Lechem. Siedzieliśmy obok kibiców Lecha, towarzystwo wymieszane i żadnych krzywych akcji. Konkluzja: Jak traktujesz ludzi jak bydło, wsadzasz ich do klatki to zaczynają się zachowywać jak bydło. Zlikwidować sektory dla gości,niech każdy sobie siada gdzie chce i szybko będzie normalnie. Jak troglodyta zobaczy, że kibic drugiego klubu stojący obok to taki sam zwykły człowiek, a nie jakaś wyimaginowany wróg to sam pójdzie po rozum do głowy. A jak nie pójdzie i będzie agresywny to wyłapanie, areszt i srogie kary. Szybko wróci normalność.

Murphy
Murphy

@Viva la Libertad
Niestety na stadiony trafia też kategoria ludzi która nie zrozumie.
Choć może gdyby ich tak porozsadzać, i nie siedzieliby w grupach to wtedy ich zachowanie byłoby jednak inne. Po trochu jest to jednak psychologia tłumu, w której mała krzykliwa grupa terroryzuje tych normalnych, i nie chodzi tutaj o pogardliwie przez nich określanych „pikników”

Fidel
Fidel

Zorganizowane grupy przestępcze walcząc z innymi zorganizowanymi grupami przestępczymi np. o strefy wpływów do handlu narkotykami bardzo chętnie nazywają się grupami kibicowskimi danego klubu dzięki czemu łatwiej zwerbować nieświadomą młodzież, która we własnym mniemaniu w obronie honoru drużyny a w istocie w interesie cwanych gangsterów będzie się biła z podobną sobie tępą młodzieżą, omamioną przez inny gang. Ci legendarni tak zwani decyzyjni nic nie mają wspólnego z kibicowaniem. Tak samo te wszystkie zgody. Że niby mam kibicować jakieś drużynie z końca Polski bo kilku bandziorków którzy noszą taki sam szalik jak ja ubije dobry interes na dragach z bandziorkami z drugiego miasta? A po paru miesiącach jednak znajdą lepszego dostawcę i już trzeba kupować nowe zgodowe szaliczki? Dziękuję bardzo. Najgorzej, że dzieciaki to łykają i potem jak widzą typa w innej koszulce już lecą do niego z piąchami. To jest tak olbrzymia patologia, że się w pale nie mieści. To tak jakby fani burgerów chodzili pod pizzerie i napierdalali klientów wznosząc okrzyki o wyższości buły z kotletem nad plackiem z serem albo jakbyś po wyjściu z kina nerwowo się rozglądał czy za rogiem aby nie czyhają fani teatru i ich zgoda z filharmonii. Chciałbym żeby to było tylko śmieszne ale potem jak widze tych troglodytów z nienawiścią w oczach to robi mi się smutno.

Majas9
Majas9

Haha, kolejny raz. Na ubiegłym meczu Jaga – Legia, z podszytymi flagami Jagi, kibice Legii byli na sektorze, było ich kilkudziesięciu. Jednoczesnie na bramkach trwał spór o tę podszyta oprawę i zapadła decyzja że z nią nie wejda. Tyle. Co robią kibice gosci? Solidarnie wszyscy spieprzaja ze stadionu i krzyczą że ich nie wypuścili. No czy to nie jest smieszne?
Do tego teraz przecież wszystko było jasne i tlumaczone jak dla debili – bez opraw. Honor w dupe, zle się dzieje na stadionach i to dla waszego i naszego bezpieczeństwa.
To nie, zrobili gownoburze o cos, co było oczywiste i o czym same weszło już tu pisało dając zdjęcie pisma Jagi wysłanego do Legii a następnie po meczu ZAJEŻDŻAJĄC Jage od wieśniaków za dopilnowanie podjętej decyzji.
Ten precedens się tworzy, ze strony Legii, ale to precedens pod nazwą „pali się na stadionach ale palmy tych, co tego zabraniają”.

Król Roastów
Król Roastów

Po przeczytaniu wersji obu stron – pełne poparcie dla Syczewskiej. Była konkretna i jasno odpowiadała na pytania. Jankowski z kolei pierdoli jak najgorszy polityk i reinterpretuje fakty pod tezę.

„To, że kibice Legii są problematyczni to mit” BUAHAHAHAHAHAHHAHAHA!

„A kto na Stadionie Narodowym obrzucał fotoreporterów racami? Kibice Legii.

Z tego co wiem, nie poleciała żadna raca.” No kurwa jakbym słyszał jakiegoś posła. Fakty sobie, a jego gadanie sobie.

„To, co wydarzyło się wczoraj, to było zakazanie obejrzenia meczu.” Co on pierdoli? Przecież jasno było powiedziane – mogą wejść, ale bez flag. Więc o jakim zakazie on gada?

„Nie roztaczajmy podejścia, że każdy wyjazd kibiców, to zagrożenie.” Nikt tu nie roztacza takiego podejścia. Przecież Syczewska sama podkreśla, że wielu przyjezdnych z innych klubów weszło na stadion Jagiellonii bez problemu. Jankowski – pierdolisz jak potłuczony, dodajesz sobie ideologię, kłamiesz, wymyślasz fakty i do nich się odnosisz.

W ogóle bardzo śmieszne jest też myślenie, że wysłanie zdjęć flag przed meczem wystarczy. W tych flagach można potem ukryć wszystko. A kibole już wielokrotnie udowodnili, że lubią kłamać i absolutnie nie można im ufać. Oni doskonale wiedzą, że również i teraz chcieli wnieść barwy Jagi i ból dupy tak naprawdę jest o to, że im się to nie udało. Brawo Syczewska!

Kolo
Kolo

Kufffa 30 artykułów, bo legiunia nie mogła wnieść gdzieś jakiejś swojej szmaty. Kogo to obchodzi oprócz jakiś karków z Wawy ?

OLO
OLO

Jeżeli PZPN proporcjonalnie do winy jagi nie ukarze klubu, podobne zachowania będą się powtarzać. Celem jest zabór 12 zawodnika drużynie przeciwnej. Zapominają też o tym, że piłka nożna istnieje ze względu, że ktoś temu sportowi kibicuje. Klubik powinien mieć do wyboru 0,5 mln zł lub -1 pkt kary.

podgor5
podgor5

Trzeba napisac jasno. Jage i jej kibicow bola te skrojone flagi. Panicznie boja sie kompromitacji w postaci ich spalenia tudziez innego rodzaju zbeszczeszczenia. I teraz przez najblizsze lata beda sie mscic i wymyslac niemozliwe do spelnienia warunki typu rozprujcie flage bo pod nia zaszyta jest inna, albo zostawcie flagi w depozycie na stadionie i bedzie ich pilnowal Mieciu z ochrony.

Oczywiscie dzwonienie do rzecznika bylo bledem bo co taka pizda moze powiedziec jesli nie oklepane te swoje teksty:
-dolozylismy wszelkich staran
-zrobilismy co w naszej mocy
natomiast nie padly najwazniejsze slowa: nie chcemy was tu warszawiaki i pocalujcie nas w dupe. na ten stadion nie wejdziecie za kare dopoki wam nie wybaczymy tych flag.
Wolalbym jakby takie slowa padly zamiast tego oficjalnego belkotu.

Kibice Legii, zreszta nie tylko Legii, kibice wszystkich klubow powinni zbojkotowac ten stadion, niech sie bawia we wlasnym sosie. Mecz bez pelnego sektora gosci traci element rywalizacji.
A ci w Bialymstoku zachowuja sie jakbysmy zabili im matke a to tylko kawalek pierdolonego sliskiego materialu, takiego samego z ktorego zrobione sa ich dresy w ktorych chodza na koncerty disco-polo.

Bbfan
Bbfan

skoro to kawałek materiału to jaki kurwa macie problem by wejść bez nich?

Bbfan
Bbfan

„Nie było tak, że spodziewali się tego, że jak pojadą z flagami, to nie będą wpuszczeni?

Odwrócę pytanie – co by było, gdyby dostali pismo, że nie wchodzą w spodniach? ”

Jprdl porównuje gacie do flagi bez której można obejrzeć mecz i dopingować!

Voitcus
Voitcus

Nie dziwię się Jagiellonii, ale też takie podejście do sprawy to zwyczajne tchórzostwo. Jeśli oni mieli te szaliki Jagi, to trzeba było ich wpuścić i pozwolić im spalić, a potem można płakać „nie tak się umawialiśmy”. A może te ciućmoki jednak nie miały szalików i nic by się nie stało?
Kiedyś na Legii bodajże z Wisły Płock palili szaliki gospodarzy, przyszedł strażak z gaśnicą, popsikał i już nie palili, trwało to może 5 minut.

PawelMetalski
PawelMetalski

Gdyby to było takie proste. „Wpuścić i pozwolić im spalić…”, a potem przyjdzie strażak i zgasi.
Otóż w tym wypadku nie skończyłoby się to tak łatwo. Dla każdego jest oczywiste, że jakiekolwiek wyeksponowanie przez Legię barw Jagi skończyłoby się zadymą na stadionie. Prawdopodobnym przerwaniem meczu i walkowerem jedno lub obustronnym. A Jagiellonia nie chciała dopuścić do takiej sytuacji.

bizkit29
bizkit29

„Oczywiście że tak, byłam wtedy na odprawie”. Znakomite. Po co odbierać telefon komórkowy skoro to jej obowiązek. Olala ich ciepłym moczem. Sorry za poziom i zachowanie, ale staram się wpasowac w Panią rzecznik.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Dramat. Zazwyczaj daleki jestem od takich personalnych wycieczek, ale pani z twarzą kasjerki w Tesco jest pewnie jedyną w regionie z wyższym wykształceniem i dlatego sprawuje tę funkcję. To, czy do niej się nadaje widać po powyższym tekście.

Bbfan
Bbfan

jeśli dla kibica ważniejsze jest wniesienie flagi, a nie doping własnej drużyny to to nie jest kibic!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mertens
Mertens

Też bym do siebie bydła nie wpuszczał, bo jeszcze nasra. Brawo Jaga.

Tekker
Tekker

Jagiellonia źle podeszła do tematu. Zakładając, że kibice Legii faktycznie będą palić cokolwiek na stadionie, powinni ich wpuścić – uprzedzając o możliwości interwencji straży pożarnej w razie pojawienia się ognia (i zagrożenia pożaru na stadionie). Jak tylko zaczęliby podpalać cokolwiek, wjechaliby tam z gaśnicami lub armatkami wodnymi i po problemie 🙂 Wszystko zgodnie z regulaminem – a jaki byłby ubaw 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fidel
Fidel

Oni lubią być tymi poszkodowanymi, wiecznie ciemiężonymi przez organizatorów, związek i policję. Kibole wyklęci niczym Rejtan rozdzierali przed bramkami skrojone flagi… och pardon koszule, tylko zamiast blokując przejście domagali się go.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

armaj
armaj

Jakby Jaga dostała karę meczu na własnym stadionie bez udziału własnych kibiców to szybko by się uspokoili.

marlin747
marlin747

Ostatnio organizowałem imprezę na którą zaprosiłem kilku kumpli, w tym Andrzeja.
Andrzej lubi pić wysokoprocentowe alkohole, jednak bywa po nich agresywny, atmosfera robi się nieprzyjemna i impreza często dobiega końca.
Powiedziałem ” Andrzej, za tydzień piwkujemy. Nie bierz wódy”
W dniu imprezy Andrzej pojawił się oczywiście z flaszką w ręku.
Mówię: „Stary, była umowa. Albo wchodzisz bez flaszki, albo nie wchodzisz wogóle”
Andrew oczywiście się zbulwersował, wrócił do domu i teraz opowiada jaki jestem zły kolega, bo przecież wszędzie piję się wódkę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

a jeśli nie – to co?

wydrzycki
wydrzycki

O co cała dyskusja?
Hipokryci.
Macie tu pismo z 2015.
Ktoś wtedy płakał ,obrażał się na mecz?
DONOSIŁ DO Kom. Ligi?

Legia_Jaga2015.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Grandal

Wczytajcie się bolidupy w treść. Co zostało zabronione. Gdzie napisano o Łukaszenkowych szmatach na płot? Gdzie? Zakłamywanie rzeczywistości, zapłakane wypierdki… to wasza specjalność.
Co za durnie, co nie odróżniają flag od sektorówek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Grandal

Pieprzysz jak połamany, albo zaklinasz rzeczywistość. To normalne u takich jak ty pajaców z orzeszkiem pod kopułą… krwawiczku.

wydrzycki
wydrzycki

BTW hymn ktory śpiewasz co tydzien skonponowal, jak Ty to nazywasz lukaszenkowy.
Według twojej logiki i znajomości geografii.

yantar
yantar

„To nie wylewanie dziecka z kąpielą? Powstało przekonanie, może i słuszne, że jest jakieś zagrożenie w postaci palenia waszych flag. Ale zdecydowaliście się zabronić wnoszenia wszystkich flag. Naszym zdaniem nie tędy droga.”
——————————————————————–
Po co to beznadziejne „bicie piany” – proszę „yntylektualystów” troszczących się o „drogi” („Naszym zdaniem nie tędy droga.”) kibolowskiego chamstwa i stadionowych PROWOKATORÓW – mających głęboko w d.pie rozgrywany mecz?
Dyskutujcie o BEZPIECZEŃSTWIE i KULTURZE stadionowej a nie o bydle stadionowym (nie tylko tym z Łazienkowskiej) i jego „prawach” i zapędach.. Faktycznie „Nie tędy droga” – towarzysze „dyszkutanci” za kilo słoniny.
Pytaniem nie jest „dlaczego” nie wpuszczono bydła z flagami, tylko dlaczego bydło nie zrezygnowało z flag, jeśli CHCIELI OGLĄDAĆ swoja drużynę w meczu i jeżeli nie mieli żadnych UKRYTYCH ZAMIARÓW i intencji?
– Co jest ważniejsze – proszę „yntylektualystów” prowadzących „dyskusję”- oglądanie i DOPINGOWANIE swojej ukochanej drużyny, czy dążenie do wniesienia za wszelką cenę flag, co do których MOGĄ być mniej lub bardziej uzasadnione zastrzeżenia i podejrzenia?
– Mam czyste sumienie? – Pies drapał flagi! Ważniejsze bym mógł obejrzeć mecz i dopingować swoją drużynę!
Mecz nie tylko Piasta z prowokatorami z Górnika, czy ostatni pucharowy mecz na Narodowym pokazały iż bydło stadionowe stanowi STAŁE i realne zagrożenie, jest chamskie i niereformowalne i nie ma nic wspólnego z KIBICAMI!
KOGO i CZEGO bronicie towarzysze „dyszkutanci” za kilo słoniny??

Postawmy więc pytanie: – „Czy KIBICE mają „prawo do wspierania drużyny i prezentowania klubowych barw”?
Dokładnie tak. MAJĄ takie prawo – to oczywiste! W czym więc problem? – ŻADEN!
Wchodzą grzecznie na stadion W BARWACH KLUBOWYCH – i TYLKO w barwach klubowych – i oglądają mecz ich drużyny..

– I obojętnie kto.. Hołota z Warszawy.. Fani Zagłębia Lubin.. Wisły Kraków.. „zadymiarze” Górnika Zabrze, ci z Jagiellonii czy dajmy na to „arkowcy” z Gdyni – etc.itd.itp.. wchodzą na stadion W BARWACH KLUBOWYCH i TYLKO w barwach klubowych – i to wszystko!

I ma to obowiązywać zarówno „kmiotów”.. „podludzi z Podlasia”.. „wsi białystok”.. różne „śmieszne” „klubiki” (cytaty fanów Legii) – jak też i chamowatych Jaśnie Panów bydlaków z Łazienkowskiej..

W innym miejscu Krzysztof Marciniak pisze: – „Brak fanów gości na trybunach. Nijak ma się to do słyszanego często na stadionach hasła „Piłka nożna dla kibiców”..
Bzdura.. Jest to demagogiczna i fałszywa do gruntu erystyka..

Nikomu, ale to NIKOMU oprócz chamskiej hołoty, nastawionej na wywoływanie burd i zamieszek na trybunach (nie tylko tej „łazienkowej”), nie przeszkadzają (i są pożądani) KIBICE którzy przychodzą OGLĄDAĆ mecz i DOPINGOWAĆ drużynę,,

„Podpinanie” chamskiej hołoty pod „KIBICÓW” jest zwyczajnym nadużyciem i ordynarną manipulacją mającą na celu usprawiedliwienie obecności na meczu bydła, zwanego tez „kibolami” – a nie mającego NIC wspólnego z „KIBICAMI”.

Ich celem – bydła kibolskiego (m.in.) z Łazienkowskiej – jest sprowokowanie widzów przeciwnej drużyny, upokorzenie ich i wywołanie burd i zamieszek.

Na to zgody NIE MA i NIE BEDZIE proszę „słoikowego” chamstwa i „apologetów” tegoż chamstwa!
– Niech se wyjeżdżają spowrotem SPOD stadionów – razem z flagami! – Droga wolna – proszę „Jaśnie Oświeconego” bydła ze „stolycy”.

To NIE SĄ „kibice” – i nie wolno utożsamiać tego „łazienkowego” bydła i prostactwa z KIBICAMI, chcącymi obejrzeć mecz piłkarski!

Weszło FM
25.10.2020

Poniedziałek na Weszło FM – co nas czeka?

Początek nowego tygodnia po zmianie czasu nigdy nie jest łatwy. Na świecie robi się ciemniej i bardziej ponuro. Poranek wspólnie z Wojtkiem Pielą i Darkiem Urbanowiczem może być jednak wspaniałym pomysłem na to, aby poprawić sobie nastrój. W Weszło FM „Dwójkę bez sternika” rozpoczniemy już o 7:00, a w programie rozmowy choćby z napastnikiem Rakowa […]
25.10.2020
Anglia
25.10.2020

Tak wygląda prawdziwy kanonier

Jeśli sztywno trzymalibyśmy się nazewnictwa, to napisalibyśmy, że w tym meczu zagrało czternastu Kanonierów – jedenastu piłkarzy Arsenalu z pierwszego składu i trzech wchodzących z ławki. Ale to tylko słowotwórstwo od klubowego przydomka. Na boisku był bowiem tylko jeden kanonier i to wcale nie w drużynie Mikela Artety. O kogo może chodzić? Oczywiście o Jamiego […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Lech w pucharach – STRONG, Lech w lidze – WEAK

Dobra postawa w pucharach i słabiutki występ w lidze. Wydaje się, że Lech Poznań złapał już swój rytm i przyzwyczaja do niego kibiców od początku tego sezonu. Jesteśmy świadkami powtórki z sezonów 2010/11 i 2015/16 – lechici wtedy też weszli do grupy Ligi Europy, a w Ekstraklasie prezentowali się kiepściutko. Dzisiaj Cracovia potrzebowała jednej wrzutki […]
25.10.2020
WeszłoTV
25.10.2020

LIGA MINUS. Paczul, Kowal, Białek, Roki

Halo, halo! Niedzielny wieczór bez Ligi Minus? Nie ma takiej możliwości. O 19:45 startujemy z waszym ulubionym magazynem poświęconym naszej kochanej Ekstraklasie. Wpadajcie na żywo, albo chociaż z odtworzenia! 
25.10.2020
Inne sporty
25.10.2020

Gigant Formuły 1 znów to zrobił. Hamilton wygrywa i bije rekord wszech czasów

Ostatni raz byliśmy tak zdziwieni, kiedy polski rząd ogłosił plany podniesienia płacy minimalnej. Lewis Hamilton, Mercedes i pierwsze miejsce – te pojęcia w 2020 roku zwykle występują razem. Dzisiejsze zwycięstwo w portugalskim Portimao było o tyle wyjątkowe, że Anglik wygrał Grand Prix po raz dziewięćdziesiąty drugi. Nikt nie ma więcej zwycięstw w Formule 1 niż […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Pan piłkarz Ivi Lopez. Głębia składu Rakowa budzi uznanie

Gdy Ivi Lopez meldował się w Ekstraklasie, witaliśmy go gromkim: czy aby na pewno? Czy skoro za dziewiątką w Rakowie grają Tijanić i Cebula, bezsprzecznie gwiazdy początku rozgrywek, to jest potrzebny Hiszpan? Dodajmy: Hiszpan na wysokim kontrakcie, jednym z najwyższych w Rakowie, a więc na pewno sprowadzany nie po to, by przy tym duecie siedzieć […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Zgodnie z planem? No nie do końca, ale Raków idzie dalej

Chyba tylko tak zwana logika Ekstraklasy mogła sprawić, by Raków Częstochowa nie wygrał dziś ze Stalą Mielec. Pierwsi są rewelacją sezonu, liderem i drużyną zbierającą wysokie noty ze styl, drudzy przed chwilą dostali szóstkę od Wisły Kraków, wcześniej nie potrafili strzelić Podbeskidziu i generalnie jeszcze nie udowodnili, że do ligi się nadają – fani naszej […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Niepokonany Górnik Łęczna na podium 1. ligi. Czas myśleć o awansie?

Możesz zagrywać piętkami „na ścianę”, jak Kamil Zapolnik i Paweł Zieliński. Możesz zakładać „dziury” rywalom jak David Panka. A nawet mieć w ekipie samego Goku. To jednak nic nie znaczy, gdy przyjeżdżasz do Łęcznej. Beniaminek ma za sobą sześć domowych spotkań i nie odnotował jeszcze ani jednej porażki. Ba, mało tego – drużyna Kamila Kieresia […]
25.10.2020
Włochy
25.10.2020

Reca dośrodkowuje, Walukiewicz wyprowadza, czyli włoska ziemia potwierdza talenty Polaków

Południe. Serie A. Cagliari kontra Crotone. Gdyby nie Polacy w obu ekipach, nigdy nie odpalilibyśmy tego meczu. Ciekawsza wydaje się nawet setna powtórka opolskiego festiwalu sprzed dziesięciu lat. Ale skoro już Arkadiusz Reca i Sebastian Walukiewicz spotkali się na włoskiej ziemi, to okej, postanowiliśmy zobaczyć, jak chłopakom pójdzie. Efekt? W sumie to nawet zabawne, że […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Na co jeszcze stać ekipę Andrei Pirlo?

Mistrzowie Włoch kontra sąsiedzi w tabeli. Brzmi absurdalnie, gdy dodamy, że nie chodzi o Romę, Napoli czy Milan, a o Hellas Werona? Trochę tak, ale ekipa z miasta Romea i Julii miała mnóstwo szczęścia, otrzymując trzy punkty za błąd Romy. Gdyby nie one, nie byłoby tak kolorowo. Dlatego spotkanie z Juventusem to szansa na ugranie […]
25.10.2020
Live
25.10.2020

LIVE: Lech wymęczył remis z Cracovią

Rosołek zaliczony, schabowy pewnie też, czas więc na niedzielnie granie! W ligach zagranicznych cudów się nie spodziewamy, nie ma jednego meczu, który wybijałby się ponad resztę. Za to na krajowym podwórku zagrają najpierw Raków Częstochowa (ze Stalą Mielec) i Lech Poznań (z Cracovią), więc oczekiwania jak na polskie realia mamy dość spore. Obyśmy się nie […]
25.10.2020
Anglia
25.10.2020

Premier League w tym sezonie stanęła na głowie. I nam się to podoba!

Everton, Aston Villa czy Leeds? Nie, raczej Tworki czy Choroszcz. Takie pytanie byście usłyszeli, sugerując na początku tego roku, że trzy wspomniane kluby na starcie sezonu 2020/21 zagoszczą w ścisłej czołówce Premier League. To, co wyprawia się na czele w lidze angielskiej, można wręcz porównać do karamboli w amerykańskich seriach wyścigowych. Dzieje się mnóstwo, każdy […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Czas na błysk wyczekiwanej perełki? Marchwiński dostanie swoje szanse

Wysokie natężenie meczów i nieco zbyt wąska kadra sprawiają, że Lecha Poznań prawdopodobnie czekają kłopoty przy jesiennym łączeniu gry w Ekstraklasie z grą w Lidze Europy. Natomiast dla niektórych piłkarzy terminarz z meczami rozgrywanymi co 3-4 dni będzie błogosławieństwem. Kimś takim może być Filip Marchwiński – jeden z największych talentów Kolejorza, który trochę zniknął w […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Roninowie “Kolejorza”, czyli nowa era klasy średniej

Piłkarska klasa średnia. W przypadku akademii Lecha Poznań niegdyś pojęcie dość problematyczne, ale dziś, o dziwo, śladów poznańskiej akademii jest pełno w całej Polsce. Jasne, że jeszcze całkiem niedawno na naszych oczach wyrastali choćby Jan Bednarek czy Karol Linetty, a obecnie Jakub Moder czy Tymoteusz Puchacz, ale, patrząc szerzej, nie znajdziemy aż tak wielu wychowanków […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Arsenal podtrzyma tradycję ogrywania Leicester?

Arsenal i Leicester sąsiadujące ze sobą w tabeli, ale poza strefą pucharową. Brzmi dziwnie? Trochę tak, jednak taka jest rzeczywistość. „Lisy” po dobrym starcie trochę wyhamowały, więc Arsenal, któremu ostatnio dość brutalnie przerwano passę bez porażki, może zwietrzyć w tym swoją szansę. My natomiast, tradycyjnie, spróbujemy coś na tym ugrać. Obstawiamy ten mecz w Superbet! […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Cel stał się marzeniem. Slavia Praga rok po Lidze Mistrzów

Rok bez jednego dnia – dokładnie tyle czasu minęło od pamiętnego dla naszych południowych sąsiadów meczu Slavia – Barcelona w arcytrudnej grupie Ligi Mistrzów, którą tworzyły też Inter i Borussia Dortmund. Wspomniane spotkanie mistrzowie Czech przegrali 1:2, ale pozostawili po sobie świetne wrażenie i byli dla „Dumy Katalonii” równorzędnym przeciwnikiem. Potwierdzili to w zakończonym bezbramkowym […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Przeskok z pucharów na ligę będzie bolesny dla Lecha? Niekoniecznie

Jak trudno przestawić się z pucharów na ligę? Lech Poznań dziś się o tym przekona, bo kilka dni po meczu z Benfiką musi zmierzyć się z Cracovią. Obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, przedziela je tylko Warta. Dla „Kolejorza” porażka będzie jednak dramatem, bo wówczas perspektywa ponownej gry w Europie znów się oddali. Dlatego […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Sześć argumentów, dla których Cracovia nie wygra z Lechem

Jeśli widzicie szklankę do połowy pełną, stwierdzicie, że Cracovia przegrała w tym sezonie ligowym tylko jeden mecz. Na siedem prób, a więc bilans na papierze wygląda całkiem korzystnie. Jeżeli jednak wolicie patrzeć na świat przez nieco ciemniejsze okulary, będziecie musieli zauważyć, że „Pasy” spośród tych siedmiu meczów wygrały tylko dwa. Traciły punkty ze Śląskiem (porażka), a także […]
25.10.2020