post Avatar

Opublikowane 28.03.2018 18:35 przez

redakcja

Adam Nawałka jest w fazie szukania optymalnych rozwiązań na mundial w Rosji. W żadnym wypadku nie może dziwić spora liczba powołań na kończące się właśnie zgrupowanie. Czterech bramkarzy, łącznie aż trzydziestu zawodników, w tym sporo debiutantów, albo przynajmniej dość nowych twarzy, które do tej pory pojawiały się przed kamerami Łączy Nas Piłka incydentalnie. Kto z tych świeżaków zapracował sobie na miejsce w kadrze na kolejnych zgrupowaniach? Sprawdzamy.

Rafał Kurzawa

WROCLAW 23.03.2018 MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - NIGERIA --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH: POLAND - NIGERIA RAFAL KURZAWA ALEX IWOBI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Bohater chyba najciekawszej historii wokół reprezentacji w ostatnich kilkunastu miesiącach. Przypomnijmy – na przełomie marca i kwietnia 2017 roku, po porażce z outsiderem I ligi, MKS-em Kluczbork, Górnik Zabrze wydawał się skazany na kolejny sezon banicji na zapleczu Ekstraklasy. Rafał Kurzawa był wówczas pomocnikiem dziewiątej siły ligi, czyli w dużym uproszczeniu – 25. drużyny w Polsce. Coś jak dziś Mariusz Rybicki z Wigier Suwałki. Potem zaś wszystko potoczyło się błyskawicznie – najpierw doskonały finisz i awans do Ekstraklasy, potem równie świetny start w lidze, wreszcie powołanie w listopadzie na kadrę i debiut w drużynie narodowej. Kurzawa też jako jeden z niewielu wziął udział w obu tegorocznych marcowych spotkaniach, ale bez wątpienia oceniać będziemy tylko to pierwsze. Wrzucony na wahadło trochę gubił się w defensywie – Moses nie miał większych problemów z przebijaniem się pod naszą bramkę. Z drugiej strony Kurzawa pokazał naprawdę sporo ciekawych zagrań w ofensywie. Stałe fragmenty wychodziły mniej więcej tak, jak w meczach Górnika w Ekstraklasie, dorzucił też piłkę Lewandowskiemu, gdy nasz snajper obił słupek. Kurzawa potwierdził wszystko, co przewidywał dowolny fan Ekstraklasy. Diabelnie silna lewa noga przy stojącej piłce, niezły przegląd pola, przyzwoita współpraca z kolegami w ofensywie, fatalna gra obronna.

Czy to wystarczy, by zagościć w kadrze na dłużej? Mamy wrażenie, że Adam Nawałka lubi zadaniowców, którzy potrafią zrealizować ściśle wyznaczone cele – tak przecież postrzegaliśmy „maratończyka” Peszkę, który wchodził na murawę głównie po to, by biegać. Nie widzimy przeciwwskazań, by Kurzawa miał się pojawiać na boisku na końcówki, podczas których reprezentacja może mieć sporo stałych fragmentów i skupiał się wyłącznie na celnych dośrodkowaniach. Nie zeżarła go presja, nie związały mu się nogi, wręcz przeciwnie, był jednym z mocniejszych punktów drużyny podczas porażki z Nigerią.

Czyli – w równe 12 miesięcy od średniaka I ligi do piłek zagrywanych na Lewandowskiego. Ładnie.

Werdykt: wygrany.

Przemysław Frankowski

Chyba wszyscy są zgodni – Adam Nawałka potrzebuje w talii kogoś takiego, jak Bartosz Kapustka na Euro 2016. Pozornie niesprawdzony w poważnej piłce, błyszczący jedynie w Ekstraklasie, w której poziom raczej nie powala, młody, szerzej nieznany. Przemysław Frankowski wydaje się pasować do tego profilu i prawdopodobnie właśnie dlatego rozpoczął od pierwszej minuty mecz z Nigerią. Czy uniósł ciężar? Cóż, wymagamy od niego trochę więcej, zwłaszcza, że oglądamy go co tydzień w barwach Jagiellonii. Z drugiej strony grał w dość nietypowym ustawieniu, na pozycji z zadaniami dość odległymi od tych, które realizuje w klubie. Najlepszym określeniem jego dyspozycji będzie chyba zwrot „nie zawiódł”. Jeśli utrzyma formę w klubie, a Adam Nawałka da mu też zagrać na skrzydle w „normalnych” warunkach, czyli z asekuracją za plecami (w trójce ofensywnej w 3-4-3 bądź na boku pomocy w ustawieniu z czwórką obrońców ) – może być z niego sporo pociechy.

Werdykt: raczej wygrany.

Bartosz Białkowski

Tu sytuacja jest dość jasna – dwa miejsca w trójce bramkarzy są już obsadzone, trzecie to raczej kwestia prestiżowego wyróżnienia, nie realnego wzmocnienia drużyny. I Białkowski, i Skorupski dostali trochę czasu na boisku, ale nie sądzimy, by miało to większe znaczenie. Dla debiutanta z Ipswich to po prostu bardzo fajne ukoronowanie sympatycznej kariery na Wyspach Brytyjskich. Nawet jeśli Białkowski zadomowi się w kadrze na dłużej, boiska w meczach o punkty raczej nie powącha. A biorąc pod uwagę wiek Szczęsnego – ta sytuacja raczej się w najbliższych latach nie zmieni. 45 minut w sparingu nie będzie raczej na szczycie listy czynników mających wpływ na decyzje Adama Nawałki przy rozdawaniu biletów do Rosji, a tego, jak dobrze Białkowski funkcjonuje w grupie, nie dowiemy się wcześniej, niż przed następnymi powołaniami.

Werdykt: bez decyzji.

Taras Romanczuk

CHORZOW 27.03.2018 MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - KOREA POLUDNIOWA --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH: POLAND - SOUTH KOREA TARAS ROMANCZUK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Mamy z nim wiele problemów, poczynając od ustalenia jego narodowości (to nie obywatelstwo, przypominamy!) przez ustalenie faktycznego poziomu zawodnika przez pryzmat występów w Ekstraklasie, aż po ocenę jego występu w meczu z Koreą Południową. Romanczuk nie wyróżnił się na minus, ale też nie wyglądał na człowieka, który stanowi istotne wzmocnienie reprezentacji. A chyba tego trzeba od niego oczekiwać, jeśli ma zabierać miejsce czy to Jackowi Góralskiemu, czy choćby Jakubowi Piotrowskiemu z Pogoni Szczecin. Jeśli założymy, że pierwsi do gry niezależnie od systemu są Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński i Karol Linetty (a przecież nie wykluczamy, że głębiej cofnięty zostanie Piotr Zieliński), to Romanczuk stanowi co najwyżej uzupełnienie. Biorąc pod uwagę, jak wypadł Góralski z Nigerią oraz ile lat ma Piotrowski… Chyba Taras nie będzie naszym faworytem w wyścigu po bilety do Rosji. Inna sprawa, że przy takiej plaży na skrzydłach oraz na pozycji dziesięć, nietrudno wyobrazić sobie, że Nawałka zabiera do Rosji całą piątkę, to jest Krychowiaka, Mączyńskiego, Linettego, Góralskiego i Romanczuka właśnie. Znając również zamiłowanie selekcjonera do odpowiedniego zabezpieczenia tyłów, nie jest wielką abstrakcją gra Romańczuka/Góralskiego u boku Krychowiaka w systemie na dwóch stricte defensywnych pomocników. Stąd też zgrupowanie dla ukraińsko-polskiego zawodnika chyba ogółem można zaliczyć jako wygrane – bo po prostu nie zepsuł sobie dotychczasowej opinii. Od nas w meczu nota 6, czyli całkiem wysoko.

Werdykt: raczej wygrany.

Damian Kądzior

Jak na razie chyba największy pechowiec. Już trzeci raz stawił się na zgrupowaniu, ale nadal nie zaliczył debiutu w biał0-czerwonej koszulce. A przecież to już 25-latek, który w stosunku do dwóch ekstraklasowców startujących z podobnej pozycji – czyli Rafała Kurzawy i Przemysława Frankowskiego – ma już spore zaległości. Kurzawa wziął udział w obu spotkaniach i pokazał się z dobrej strony, Frankowski też zadebiutował, nie wyglądał źle, a ponadto po swojej stronie ma wiek. Szkoda Kądziora także z uwagi na to, że przy kryzysie Górnika w Ekstraklasie, on akurat wyglądał w miarę przyzwoicie – w przeciwieństwie do Kurzawy poniżej pewnego poziomu nie schodził, nawet z Piastem prezentował się najlepiej z całej rozczarowującej drużyny. Niestety – w reprezentacji, przynajmniej w kontekście mundialu, pewnie już za wiele nie zdziała. Szczególnie, jeśli do pełni sił wrócą ci, którzy obecnie zmagają się z urazami bądź rehabilitacją po kontuzjach.

Werdykt: przegrany.

Paweł Jaroszyński

Kolejny piłkarz, który raczej tym zgrupowaniem za wiele nie wygrał. Lewy obrońca, który z klubu zna występy na pozycji wahadłowego, nie zaliczył debiutu w reprezentacji, pomimo że Adam Nawałka decydował się na naprawdę odważne eksperymenty. Jaroszyński jest dość młody, w Weronie też przebija się dopiero od grudnia, ale skoro wypadł Bereszyński, a Kurzawa nigdy nie grał na takiej pozycji – można było się spodziewać, że piłkarz Chievo dostanie chociaż połówkę. Nie dostał zaś ani minuty. To zresztą spora zagadka – co dalej? Na lewej obronie w systemie z czwórką obrońców mamy Rybusa plus kombinacje z przerzucaniem na drugi bok prawych obrońców – Jędrzejczyka, może Bereszyńskiego, może Kędziory. W systemie z trójką defensorów sytuacja wygląda podobnie, dochodzi jeszcze Kurzawa. Konkurencja nie jest wielka, czasu jeszcze trochę jest… Krzyżyka nikt nie stawia, ale na ten moment wydaje się, że Jaroszyński to konkretne zgrupowanie przegrał.

Werdykt: przegrany.

Dawid Kownacki

WROCLAW 23.03.2018 MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - NIGERIA 0:1 --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH: POLAND - NIGERIA 0:1 DAWID KOWNACKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Największą zaletą Kownackiego wydaje się to, że jest napastnikiem bardzo… Hm. Ekonomicznym? To chyba dobre słowo, patrząc na jego występy na włoskich boiskach. Potrafi wejść i zrobić dużo szumu na przestrzeni dosłownie kilku minut. W przeciwieństwie do Świerczoka czy Teodorczyka, Kownacki jest przyzwyczajony do roli jokera, który wjeżdża na murawę na kwadrans i w pełni wykorzystuje każdą sekundę gry. Do tego – i tu znów plus w stosunku do konkurencji – nie jest mu obca gra na skrzydle, gdzie bywał ustawiany już w Lechu Poznań. Z Nigerią nie rzucił na kolana widzów we Wrocławiu, ale też nie irytował swoją grą ani zachowaniem. Ot, poprawny występ w specyficznych warunkach, bo przecież pół składu grało ze sobą po raz pierwszy, a kilku piłkarzy w dodatku na pozycjach, których do tej pory nie znali. Potem pojechał na młodzieżówkę i wygrał jej mecz z Litwą, zdobywając zwycięskiego gola jako kapitan drużyny.

Jeśli Lewandowski jest totalnie nie do ruszenia, Milik bez gipsu na nodze jest drugi w hierarchii niezależnie od wygranych w klubie minut – Kownacki ładnie pasuje na trzeciego, który swój udział zaakcentuje kilkoma minutami. Oby równie udanymi, jak te ogony w Sampdorii.

Werdykt: raczej wygrany.

nowa twarz Piotra Zielińskiego

CHORZOW 27.03.2018 MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - KOREA POLUDNIOWA 3:2 --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH: POLAND - SOUTH KOREA 3:2 PIOTR ZIELINSKI RAFAL KURZAWA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

A to jest twarz, która zdecydowanie wygrała najwięcej. Nowa twarz Piotra Zielińskiego – odważniejsza, bardziej zdecydowania, bardziej śmiała w poczynaniach ofensywnych, wreszcie uśmiechnięta po zdobyciu zwycięskiej bramki w doliczonym czasie gry. Takiego „Zielka” chcielibyśmy oglądać przez najbliższą dekadę, druga połowa meczu z Nigerią i długie momenty meczu z Koreą to była spora przyjemność dla fanów piłkarzy świetnie wyszkolonych technicznie i potrafiących te umiejętności w kreatywny sposób wykorzystać. Tak, Zieliński to żaden świeżak w kadrze, bez porównania z debiutantami ujętymi wyżej, ale ta jego nowa edycja spodobała nam się na tyle, że nie mogliśmy go tutaj nie wrzucić.

Werdykt: zdecydowanie wygrany.

Fot.FotoPyK 

Opublikowane 28.03.2018 18:35 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 33
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Poru Chane
Poru Chane

Oby fart Nawałki się nie skończył przed MŚ. Bo to co odwalił z tym składem to jakaś masakra. Po chuj powoływał Jaroszyńskiego który ideolo się wpasuje w ustawienie z wahadłami?

tristan
tristan

Żebyś się pizdeuszu pytał.

Maciek1
Maciek1

ale z ciebie pieprzony buc człowieku – mam nadzieję, że połamiesz kulasy na tym śniegu

tristan
tristan

I twoja stara też

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ViteQ
ViteQ

nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Nawałka (tzn. Lewandowski, bo wiadomo kto pociąga za sznurki) tak marnuje potencjał Teodorczyka

GondolJerzy
GondolJerzy

Jak to wiadomo..

ViteQ
ViteQ

GondolJerzy gdyby papa Basałaj nie trzymał mediów za ryj to byś miał to czarno na białym a tak trzeba się dowiadywać drogami okrężnymi

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

SirMutton
SirMutton

Też napisałem tekst po meczu z Koreą, zapraszam na bloga!

Mecze kontrolne lecz niekontrolowane

lipton
lipton

Fajnie, ale piszesz tam takie głupoty że szkoda gadać

smarter
smarter

Moim zdaniem Kurzawa dałby radę nawet w pierwszej 11, nie oszukujmy się konkurencji powalającej na kolana nie ma, sęk w tym, aby go ustawić w niej razem z Grosikiem….

mr.OTHER
mr.OTHER

To nie jest gość na wahadło 🙁

ulame21
ulame21

Kadra do Rosji na ta chwilę moim zdaniem Fabiański, Szczęsny, Białkowski, Rybus, Piszczek, Sadlok, Bereszynski, Cinek, Pazdan, Glik, Kędziora, Grosik, Kurzawa, Frankowski, Mąka, Taras, Linety, Krycha, Zieliński, Mierzejewski, Lewy, Teo, Swierczok i pierwsza 11Szczęsny Piszczek Glik Cionek Sadlok Grosik Rybus Krycha, Taras, Zieliński, Lewy

GondolJerzy
GondolJerzy

Sadlok? A nie Jach?

gnom
gnom

Raczej:
Fabiański, Szczęsny, Skorupski,
Rybus, Piszczek, Bereszyński, Cionek, Pazdan, Glik, Kędziora, Jędrzejczyk
Grosicki, Kurzawa, Mączyński, Linetty, Krychowiak, Zieliński, Peszko, Góralski, Błaszczykowski
Lewandowski, Milik, Kownacki
i pierwsza 11:
Szczęsny, Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus, Grosicki, Krychowiak, Mączyński/Linetty/Milik, Zieliński, Błaszczykowski, Lewandowski

max cavalera
max cavalera

wszystko poprawnie ale kedziora dla mnie niepewny

gnom
gnom

Może ew. za Kędziorę Kamiński (wzrost i lewa noga) wskoczyć jak zacznie grać w klubie. Ale i tak wątpię, żeby któryś z nich zagrał na MŚ.

wojsal
wojsal

gnom: Ta pierwsza jedenastka to taka wspominkowo-życzeniowo. Wspominkowo – bo pamiętamy, że ci piłkarze kiedyś fajnie grali. A życzeniowo – bo życzymy sobie, by w Rosji grali taka jak za dawnych lat. Trzymając się tej konwencji dorzuciłbym jeszcze: Latę, Lubańskiego, Deynę, Bońka, Gadochę, Gorgonia i Tomaszewskiego.

pep pep
pep pep

nierealna życzeniowa kadra 23

1.Szczesny 2.Fabianski 3.Dragowski (Bialkowski,Skorupski,Majecki)

4. Piszczek 5.Glik 6.Tarkowski (Orban,Cionek) 7.Ostrzolek (Rybus) 8.Gumny 9.Pazdan 10.Kaminski 11.Bereszynski

12.Krychowiak 13. Linetty 14.Blaszczykowski 15.Zielinski 16.Grosicki 17.Zurkowski (Romanczuk) 18.Kurzawa 19.Maczynski (Goralski) 20. Milik (Teodorczyk) 21. Kownacki 22.Kittel (jeszcze raz Rybus, Wszolek, Kapustka ,S.Szymanski, Michalak, Frankowski,Kucharczyk)

23.Lewandowski

mr.OTHER
mr.OTHER

Kittel <3 Drągowski <3 Tarkowski <3 Ostrzolek <3

MeaCulpa
MeaCulpa

Debil.

Matełusz Bołek
Matełusz Bołek

Z powołanych na to zgrupowanie musi odpaść 8. Będą to: Skorupski, Kamiński, Jaroszyński, Kądzior, Romanczuk, Frankowski, Świerczok i Teodorczyk.

wojsal
wojsal

Frankowski? Najważniejsze że zostaje Sławek + kupa graczy (Pazdan, Grosicki, Milik, Błaszczykowski, Krychowiak itd), którzy formę stracili wtedy, gdy najstarszych górali dopadła amnezja.

Matełusz Bołek
Matełusz Bołek

Nie oszukujmy się, 22 piłkarzy to wybierze Robert a Nawałka tylko ich zatwierdzi i oficjalnie ogłosi. Zatem sądzisz, że Lewy pominie starego druha Sławka? Peszkin pojedzie na mundial nawet jak zostanie zepchnięty do rezerw do końca sezonu, czy nam się to podoba czy nie

zlaskipanskiejbozydar
zlaskipanskiejbozydar

„Mamy z nim wiele problemów, poczynając od ustalenia jego narodowości (to nie obywatelstwo, przypominamy!)” bzdury Weszlaki opowiadacie; każdy człowiek nabywający polskie obywatelstwo zyskuje jednocześnie polską narodowość. Wynika to bezpośrednio z Preambuły Konstytucji RP. To że w swoich faszystowskich zapędach odróżniacie jedno od drugiego to już wasz problem.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz
Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Gówno prawda.

Olala
Olala

Grosicki potwierdził że 60 minut dla niego to max.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

sqnatop
sqnatop

Jakby Zielinski tak sobie siadl w ekstraklasie( przed strzeleniem pieknego gola) to by poswiecono mu osobny artykuł ze stop klatkami co 0.5sec jak to ma wyjebane i sie zbiera do akcjii

wojsal
wojsal

Tak było wtedy, gdy Grosicki był w formie. Obecnie to już tylko 15 minut.

podgor5
podgor5

ten Romanczuk wcale nie wyglada jakby wygral zycie, na wszystkich zdjeciach ma smutny ryj, jest przygaszony,w wywiadach sie nie usmiecha ani nic. drugi Fornalik k… jego mac

mccat
mccat

Przy takim ubóstwie w linii napadu? Jaja. Na 100% musi jechać Teo (w każdej formie), a po kiego Kędziora? Świerczok, który w reprezentacji znika. Przy Teodorczyku przynajmniej można się spodziewać szansy na szansę, a Świerczok odbije się od każdego Senegalczyka, to nie jest piłkarz na MŚ, niech pracuje dalej.
Nawiasem mówiąc, ciekaw jestem, czy redakcja zna słowo „efektywny” (a propos Kownackiego).

Weszło
13.08.2020

Niewiarygodne, ale prawdziwe. Choupo-Moting po prostu zamknął grę!

Już w przypadku Ajaksu Amsterdam, już przy pamiętnym zwycięstwie Ole Gunnara Solskjaera nad PSG, już przy słynnej remontadzie z udziałem Barcelony mieliśmy podejrzenia, że Liga Mistrzów to bardziej wrestling niż piłka nożna. Wiecie, gdzieś za kotarą siedzi sztab najlepszych światowych scenarzystów, którzy wymyślają wspólnie kolejne sezony tej baśniowej epopei. Dziś otrzymaliśmy namacalny dowód.  Wyczyn Erika […]
13.08.2020
Weszło
12.08.2020

Minuty od spełnienia marzeń. PSG odkuło się po latach frajerskich porażek

Czasami trochę wyolbrzymiamy mówiąc, że ktoś był o krok od sukcesu. Że niewiele brakowało, żeby spełnił marzenia. Ale w przypadku meczu Atalanty Bergamo z PSG nie ma mowy o przesadzie. Włosi byli o kilka chwil od historycznego wyczynu, półfinału Ligi Mistrzów. Od zostania jednym z czterech najlepszych zespołów w Europie, drużynę Gian Piero Gasperiniego dzieliło […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Rivaldinho w Cracovii. Za nazwisko roboty nie dostał, grać umie

Syn Maradony robił karierę w znanej i lubianej Puteolanie. Stephan Beckenbauer zaliczył w Bundeslidze tylko epizod. Jasne, jest Paolo Maldini, który osiągnął więcej od ojca. Ale jest i Christian Maldini, który odbił się od starego dobrego Hamrun Spartans. Jak to jest z tymi synami sławnych piłkarzy, przekonamy się też w najbliższym sezonie Ekstraklasy – do […]
12.08.2020
Blogi i felietony
12.08.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Nie doniesienia z początku okresu przygotowawczego, nie przypadek wykrycia zakażonego w Wiśle Płock czy Lechii Gdańsk, ale dopiero odwołany mecz superpucharowy sprawił, że polskie środowisko piłkarskie wreszcie obudziło się z letniego snu. Wydawało się, że koronawirus nas nie dotyczy, bo przecież zagraliśmy końcówkę ubiegłego sezonu, ba, nawet finał Pucharu Polski, wiele meczów z udziałem kilkutysięcznych […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Jeszcze mocniejsi niż w Lublinie, ale czy to wystarczy?

Długi to był marsz, momentami bardzo trudny, zamieniający się wręcz w czołganie. Cracovia po swoje pierwsze trofeum od lat czterdziestych, Janusz Filipiak po swój pierwszy piłkarski triumf, Michał Probierz po pierwszy puchar po odejściu z Jagiellonii… W Lublinie, po końcowym gwizdku starcia z Lechią Gdańsk, zakończyło się jednocześnie kilka niechlubnych serii. Czy Cracovia uskrzydlona pierwszym […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Wisła podtrzymuje tradycję i bierze napastnika, który nie strzela goli

Cillian Sheridan, Grzegorz Kuświk, Karol Angielski, Oskar Zawada, Kamil Biliński, Mateusz Piątkowski, Mikołaj Lebedyński. To nie wyliczanka spod znaku „wymień niepasujący element”, bo tu wszystkie elementy pasują. Wspólny mianownik tych siedmiu piłkarzy? Grali w Wiśle Płock i strzelali niewiele goli. W ciągu trzech sezonów zdobyli łącznie 22 bramki. Tak, tak – siedmiu gości, trzy sezony, […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Ronaldinho, Weah, Jay-Jay Okocha. Kozacy PSG sprzed ery szejków

Napędzane kasą szejków Paris Saint-Germain nie jest najbardziej lubianą ekipą w Europie. Owszem, mają takich grajków, że potrafią zachwycić, ale choćby przy okazji dzisiejszego meczu z Atalantą wydaje nam się, że zdecydowanie więcej osób trzyma kciuki za niespodziankę, za awans dzielnej włoskiej bandy. PSG wypomina się kolejne wpadki i nazywa królami własnego podwórka. Ale przed […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Sezon prawie idealny. Na co jeszcze stać Atalantę?

– Jeśli wygramy Ligę Mistrzów, zrobię naszym kibicom pizzę. Nie jedną, a tysiąc! – zapowiedział Gian Piero Gasperini przed decydującym turniejem w Lizbonie. Ostatni włoski przedstawiciel na najważniejszej scenie na Starym Kontynencie nie cofnie się przed niczym. Atalanta Bergamo ma za sobą sezon prawie idealny – oczywiście jak na swoje możliwości. Miażdżyła kolejnych rywali. Zdobyła […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Koronawirus w Barcelonie. Mecz z Bayernem niezagrożony

Przedwczoraj dwa zarażenia w Atletico Madryt, wczoraj osoba mająca dostęp do centrum treningowego PSG, dziś piłkarz FC Barcelony. Tak, także i w „Dumie Katalonii” jeden z zawodników usłyszał, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Uspokajamy – prawdopodobnie nie będzie to miało jednak żadnego wpływu na piątkowe spotkanie z Bayernem. Mecz w tej chwili nie […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Niezgoda wygrywa turniej w izolacji

Pamiętacie pomysł Rakowa Częstochowa, który zaproponował dokończenie ligi w izolacji? Sceptycy twierdzili, że w Częstochowie upadli na głowę. Ci z nieco większą wyobraźnią myśleli: może i ciekawa idea, ale niemożliwa. Otóż możliwa. Zrealizowano ją w MLS. Z komplikacjami, ale zrealizowano. Dzięki temu Jarosław Niezgoda sięgnął po swoje pierwsze trofeum za oceanem.  Dziś w nocy Polak […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Przerwane sny o dominacji Premier League. Biją ich nie tylko Hiszpanie, ale i Niemcy

Gdy w zeszłym sezonie cztery kluby Premier League dotarły do ćwierćfinału Champions League, a w finale zagrały dwie angielskie ekipy, mówiło się, że nadchodzą wielkie czasy dla wyspiarskiego futbolu. Gigantyczny przemysł napędzany pieniędzmi z praw telewizyjnych miał zabetonować najważniejsze fazy Ligi Mistrzów. Nie minął jednak rok i wróciliśmy do statusu quo z poprzednich lat – […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Andrea Pirlo, czyli zagadka dla analityków. Co wiemy o nowym trenerze Juventusu?

– Andrea Pirlo jako trener? Jedną rzecz wiemy na pewno. W garniturze i pod krawatem będzie wyglądał świetnie – tak „Il Foglio”, w nieco szyderczy sposób, recenzuje powierzenie mistrzowi świata z 2006 roku sterów Juventusu. Szyderczo, ale zarazem szczerze. Bo co można powiedzieć o trenerze, którzy jeszcze nigdy nikogo nie trenował? Który nie zastosował ani […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

Quiz piłkarski. Kto podnosił z boiska wygraną w Champions League?

No i nadszedł dzień, w którym widać już metę kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Siedem meczów w Lizbonie i będzie po sprawie – w wyjątkowych okolicznościach ktoś dopisze sobie do CV spore osiągnięcie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz piłkarski. Zadanie polega na wymienieniu podstawowych jedenastek zwycięzców ostatnich dziesięciu finałów Champions League.  Łatwe? No to […]
12.08.2020
Weszło
12.08.2020

PRASA. Chaos z badaniami, ale wkrótce mają być wytyczne na wzór UEFA

Środowa prasa to ciąg dalszy zamieszania związanego z tym, jak kluby mają się badać przed nowym sezonem, zapowiedź meczu PSG z Atalantą, echa postawy Wisły Kraków ws. podziału pieniędzy z praw transmisyjnych, Waldemar Sobota mówiący o swoim powrocie i Dawid Janczyk kolejny raz próbujący wrócić na dłużej do grania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zespół Medyczny PZPN przyznaje, […]
12.08.2020
Weszło
11.08.2020

Klepali, męczyli, cisnęli, w końcu wpadło. Sevilla w półfinale Ligi Europy

Ever Banega i Lucas Ocampos. To są nasi wieczorni bohaterowie, herosi, którym ślemy życzenia i czekoladki. To oni bowiem skonstruowali jedną, jedyną bramkę dzisiejszego wieczora, dzięki której uniknęliśmy dogrywki w starciu Sevilli z Wolverhampton. 2020 rok jest paskudny i mógłby sobie odpuścić dogrywkę w Lidze Europy po 0:0 w 90 minutach. Okazał litość, co za […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020