post

Opublikowane 11.02.2018 12:41 przez

redakcja

Z czym kojarzy się Grudziądz przeciętnemu Kowalskiemu? Przede wszystkim z legendarnym Bronisławem Malinowskim. Wybitnym sportowcem, który przywiózł z Montrealu srebro, a cztery lata później w Moskwie sięgnął po złoto olimpijskie. Popularny Bronek był wychowankiem Olimpii, a dla wielu mieszkańców Grudziądza jest absolutną legendą miasta. Jednak nie lekkoatletyka jest tam najważniejsza, bo mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości uwielbiają żużel, na który chodzą całymi rodzinami. Dopiero później – na drugim miejscu – jest piłka nożna i pierwszoligowa Olimpia, która stosunkowo od niedawna przynosi miastu chlubę. Niebawem ta kolejność może się jednak zmienić, bo piłkarskie środowisku w Grudziądza ma solidnego asa w rękawie – akademię piłkarską, która jest oczkiem w głowie ludzi związanych z Olimpią.  

Nie potrzeba dużo czasu, by zrozumieć ile znaczy nazwisko Malinowski w Grudziądzu. Prezydentem miasta od 2006 roku jest brat Bronka, Robert Malinowski. Imieniem legendarnego biegacza nazwany jest most, na którym zginął w wypadku samochodowym, stadion Olimpii, szkoła gimnazjalna, a także szkoła licealna. Co roku organizowany jest również memoriał Bronisława Malinowskiego.

pomnik

Pomnik Bronisława Malinowskiego przed klubem

Mamy cztery sekcje: lekkoatletyka, judo, tenis stołowy i piłka nożna. Oczywiście lekkoatletyka jest ważna dla klubu i kibiców, bo naszym wychowankiem był Bronisław Malinowski. Jego imieniem jest nazwany stadion. W końcu mówimy o złotym medaliście igrzysk olimpijskich, dlatego nie mogło być inaczej. Co roku organizowane są Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego, na które do Grudziądza przyjeżdżają zawodnicy z całego świata – powiedział rzecznik prasowy klubu, Arkadiusz Paterek.

Bronisław Malinowski zmarł prawie 40 lat temu, ale ludzie nadal o nim pamiętają i jest dla nich bardzo ważny, a wiem o tym dlatego, iż zrobiłem mały eksperyment. Będąc w Grudziądzu zapytałem 10 przypadkowych przechodniów z czego są najbardziej dumni, jeśli chodzi o ich miasto. Dziewięciu odpowiedziało, że z Bronka Malinowskiego, a jedna kobieta – na oko trzydzieści lat – powiedziała, iż jest zadowolona z linii tramwajowej. Cóż, może i ma prawo, bo nie wiem czy wiecie, ale Grudziądz jest najmniejszym miastem w Polsce, w którym można przejechać się tramwajem.

No dobra, ale Malinowski był tylko jeden, dlatego trudno, by ludzie nadal ekscytowali się lekkoatletyką. Ich sportem numer jeden jest żużel.

Żużel ma większe tradycje w Grudziądzu i jest bardziej popularny. Grudziądzanie na żużel chodzili od lat i to była tradycja. My dopiero budujemy swoją tradycję, a akademia nam w tym pomoże. Pamiętajmy również, że żużlowcy mają ekstraligę, a my 1. Ligę. Gdyby udało się nam kiedyś awansować, to frekwencja byłaby podobna – powiedział prezes Olimpii, Jacek Bojarowski.

Oczywiście nie jest też tak, że Olimpia powstała dziesięć lat temu i nie ma żadnej historii, bo ma i to całkiem ciekawą. O początkach Olimpii opowiedział nam rzecznik prasowy Olimpii, Arkadiusz Paterek:

– Mamy niesamowitą historię, bo Grudziądz przed wyzwoleniem był miastem niemieckim. W 1923 grupa pasjonatów sportu chciała zbudować polski klub sportowy i udało jej się stworzyć kilka sekcji. Po dwóch latach postawiono nawet stadion, a pieniądze na ten cel uzyskano w bardzo oryginalny sposób. Wówczas brak funduszy był chyba większą przeszkodą w sporcie, niż jest teraz. Dla tamtych ludzi nie było jednak rzeczy niemożliwych. Zorganizowali wielki festyn, na którym „ówcześni strongmeni” dali popis siły. Jeden z nich przywiązał się rękoma do dwóch koni, które próbowały go rozerwać, ale ten przyciągał je do siebie. Po klatce piersiowej innego siłacza przejechał automobil (śmiech). Niby śmieszne, ale tamten festyn bardzo pomógł. Na szczęście teraz nie musimy uciekać się do takich środków, by uzyskać pieniądze…

W 1939 roku przyszli Niemcy i nie podobało im się, iż ten klub emanuje polskością. Nasi trenerzy i działacze byli rozstrzeliwani przez hitlerowców. Jednak po wojnie nastąpiła reaktywacja. Historia jest dla nas naprawdę ważna, dlatego oprowadzam wycieczki z różnych szkół po stadionie i mówię im o historii naszego klubu. Jeśli mam starszą grupę, to wychodzi naprawdę fajnie, bo one wiedzą już, czym była okupacja i co działo się w trakcie wojny, i mają również świadomość, jak wyglądała historia Polski i naszego miasta.

wycieczka

Szkolna wycieczka

Nie trudno się domyślić, dlaczego futbol nie porwał ludzi, tak jak żużel. Po prostu brakowało wyników. Jeszcze w 2003 Olimpia grała w okręgówce, a dopiero kolejne lata stały się obfite w sukcesy. Dlaczego tak się stało? Odpowiedzi szukałem w klubie i pytałem naprawdę wielu osób, bo rozmawiałem nawet z sekretarką, sprzątaczką i wieloma osobami związanym z drużyną piłkarską. Każdy odpowiadał w podobnym tonie, jak Arkadiusz Paterek: – Prezes jest związany z klubem od 1980 roku, gdy był piłkarzem i kapitanem Olimpii. To człowiek, który rozumie piłkę, i głównie dzięki niemu zrobiliśmy ogromny progres. Jacek Bojarowski na stanowisku prezesa jest od 2007 roku i wystarczy zobaczyć, w którym miejscu byliśmy przed jego przyjściem, a gdzie jesteśmy teraz.

***

Wiele lat grałem w piłkę dla Olimpii, ale maksymalnie byliśmy na poziomie 3. Ligi. Nie było u nas tradycji piłkarskich, a co za tym idzie – ludzi, którzy pociągnęliby to organizacyjnie. Później byłem sponsorem klubu i przyciągnąłem tutaj swoich przyjaciół biznesowych. Od tego się wszystko zaczęło – wspomina Bojarowski.

Jacek Bojarowski

Prezes klubu, Jacek Bojarowski

Rzecz jasna swoje trzy grosze dorzuca również ratusz, w którym dowodzi prezydent z duszą sportowca. Robert Malinowski, zanim został prezydentem, potrafił jeździć w dalekie trasy, by obejrzeć mecz juniorów Olimpii.

Pieniądze czerpiemy od sponsorów i miasta. Mamy klub biznesu, w którym jest już ponad 130 firm. Poza tym jako zarząd PLP udało nam się podpisać umowy sponsorskie z Nice, Fortuną i OSHEE, a dzięki temu, że Nice I Liga jest coraz bardziej atrakcyjna i oglądalność meczy wzrasta, z pomocą PZPN-u została podpisana nowa umowa z Polsatem. Tak więc procentowo budżet podzielony jest po połowie, czyli 50% miasta i 50% reszta.

Rada miejska widzi, że bardzo się staramy, by wszystko działało dobrze. Nie jest tak, że liczymy tylko na miasto. Zresztą nasz prezydent to człowiek sportu, który doskonale rozumie funkcjonowanie klubu zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej – powiedział nam prezes Bojarowski.

Robert Malinowski

Prezydent miasta, Robert Malinowski

Bez wątpienia 1. Liga w piłce nożnej dla miasta poniżej 100 tysięcy mieszkańców jest już dużym sukcesem. Nie jest jednak żadnym ewenementem, bo przecież dużo mniejsze miejscowości mają drużynę w ekstraklasie albo na jej zapleczu. Zdumiewające jest jednak to, że Olimpia posiada akademię, która prezentuje się naprawdę solidnie.

Jacek Bojarowski (prezes)Jeśli chodzi o akademię, to mamy rozkwit. Gdy 11 lat temu przejmowałem dowodzenie w klubie, to mieliśmy trzy drużyny. A teraz mamy prawie 20 drużyn i chcemy powalczyć o trzy CLJ-ki. Chcemy się skupić na jeszcze większym rozwoju akademii, ale mamy świadomość, że potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość. Oczywiście cały czas szukamy w regionie młodych talentów, którym zapewniamy internat, szkołę i dobrych trenerów. Cały czas staramy się inwestować w szkoleniowców, by mieli coraz lepsze kwalifikacje. Mamy aktualnie pięciu trenerów z licencją UEFA A, w maju będzie ich ośmiu.

Arkadiusz Paterek (rzecznik prasowy) – Trwa teraz rozkwit akademii. Wydaje mi się, że zyskaliśmy na tym, iż losy Zawiszy Bydgoszcz nie potoczyły się zbyt dobrze. Mamy chłopaków z okolic Bydgoszczy i Gdańska. Jeśli chodzi o tych przejezdnych, to śpią w szkolnej bursie, z którą mamy dobry kontakt. Uczęszczają do V LO przy zespole szkół Bronisława Malinowskiego, które nastawione jest na sport. W drugiej klasie jest m.in. Grzesiu Kochalski, który pojechał teraz z pierwszą drużyną na zgrupowanie. Mówimy więc już o całkiem sporej – jak na nasze realia – akademii, za którą aktualnie odpowiada Jacek Linowski.

4

5

1

3

Oczywiście porozmawialiśmy również z panem Jackiem, który opowiedział nam o działaniu akademii.

Jaką rolę pełni pan w akademii?

Jestem szefem akademii od pół roku, od kiedy na to stanowisko namaścił mnie trener Paszulewicz, który wcześniej za to odpowiadał. Cały czas się rozwijamy i pracujemy, by było jeszcze lepiej. Obecnie mamy 378 dzieciaków, których rozmieściliśmy w 17 drużynach. W niektórych rocznikach mamy kilka zespołów. Do klubu przyjmujemy wszystkie dzieciaki, ale dokonujemy selekcji wewnętrznej. Przykładowo mamy trzy drużyny w jednym roczniku i one są kompletowane na podstawie umiejętności chłopców. Najlepszych nazywamy drużyną PRO, średnich drużyną EASY, a najsłabszych drużyną FUN. Dwie pierwsze grupy uczestniczą w rozgrywkach, a trzecia bierze udział w turniejach albo meczach towarzyskich. Oczywiście wszystko się przesuwa i można awansować do wyższej grupy. Dość sporo rotacji jest pomiędzy pierwszą a drugą drużyną, ale to normalne, ponieważ niektóre dzieciaki później dojrzewają i wtedy wskakują na wyższy poziom.

jk

Jacek Linowski

Macie chłopaków spoza Grudziądza?

Do 60 km od Grudziądza na treningi dowożą rodzice. Jednak zrobiliśmy ostatnio spory nabór dzieciaków z regionu, ale tylko takich w wieku licealnym. Mieszkają w bursie i uczęszczają do V LO imienia Bronisława Malinowskiego.

Ilu wychowanków jest w kadrze pierwszej drużyny?

Obecnie trenuje jeden, Grzegorz Kochalski. Zapraszamy jednak na treningi tych najbardziej wyróżniających się z drużyn juniorskich. Juniorzy starsi mają teraz naprawdę mocną grupę i zajmują pierwsze miejsce w województwie. Stawiamy na to, że powalczą o Centralną Ligę Juniorów. W tej drużynie są już zawodnicy, którzy zadebiutowali w 1. Lidze – Miłosz Waszczuk i Mateusz Rumiński. Ogólnie pokładamy naprawdę wielką nadzieję w tych chłopakach, bo jest tam kilku naprawdę zdolnych juniorów.

juniorzy 10

Juniorzy Starsi – Olimpia Grudziądz

Poza juniorem starszym, w którym roczniku macie jeszcze silną drużynę?

W każdym roczniku mamy drużynę na poziomie wojewódzkim i liczymy, że każda z nich powalczy o CLJ, a przynajmniej dojdzie do barażów. Dużą nadzieję pokładamy szczególnie w chłopakach z U-15 i U-17.

Nie jest trochę tak, że stawiacie bardziej na wynik sportowy w tych drużynach, a zapominacie o wzmocnieniu pierwszej drużyny?

Proszę mi wierzyć, że tak nie jest. Zdecydowanie bardziej zależy nam na tym, by ci chłopcy byli w niedalekiej przyszłości wzmocnieniem pierwszej drużyny. Podam przykład – przyszedł do nas Marcin Poręba z Bałtyku Gdynia, który trenuje z pierwszym zespołem. Jednak jeśli nie załapie się do osiemnastki meczowej, to chcemy, by grał w juniorach. Podstawową kwestią jest, by młodzi piłkarze grali regularnie.

Nie ukrywam, że chcemy wejść do CLJ, bo będzie nam łatwiej ściągać takich zawodników jak Marcin. Możliwość gry w 1. Lidze i na najwyższym poziomie młodzieżowym działa jak magnes.

Teraz jesteście w najlepszym momencie, jeśli chodzi o akademię?

Akademia z prawdziwego zdarzenia działa dopiero od niecałych dwóch lat. Wcześniej było amatorsko, bo mieliśmy jedną drużynę w każdym roczniku, a teraz organizujemy już mecze testowe dla chłopaków, którzy chcą do nas dołączyć. Bez wątpienia sportowo jesteśmy w najlepszym momencie. Co prawda w przeszłości mieliśmy rocznik 1993, który grał w Centralnej Lidze Juniorów, ale szybko spadł, bo nie byliśmy na to przygotowani. Obecnie organizacyjnie i sportowo jesteśmy gotowi i podołamy w CLJ, jeśli awansujemy.

***

Jak słusznie zauważył prezes Bojarowski, by szkolić młodzież, potrzeba do tego trenerów z prawdziwego zdarzenia. Za czternastolatków w Olimpii odpowiada Marcin Klabuhn, który był niedawno na stażu w akademii Benficii. Z nim również nie omieszkaliśmy zamienić parę słów.

Czego można nauczyć się na tygodniowym stażu w Benfice?

Na wstępie chciałbym podziękować „Comt Coaching”, bez którego bym tam nie pojechał… A czego można się tam nauczyć? Przede wszystkim można zobaczyć, jak najlepsi na świecie trenują z młodzieżą. Tam jest zupełnie inna filozofia pracy z dzieciakami. Selekcja dzieci od najmłodszych z lat z regionu, kraju i całego świata. Widać pracę trenerów, którzy są pasjonatami i cieszą się z tego, co robią. Tam nikt nie ogląda się na innych, bo mają swoją filozofię, z którą się utożsamiają.

Zapewne mają też dużo lepszą infrastrukturę?

Oczywiście, Benfica posiada świetną bazę treningową, bo ma dziewięć boisk, akademik, jadalnię i salę konferencyjną na terenie kampusu. Po prostu wszystko tam ma ręce i nogi, ponieważ mają doskonały model szkolenia grup młodzieżowych, świetnie analizują treningi i poszczególny zawodników. Na dodatek mają specjalistów wysokiej klasy – od trenerów po specjalistów od żywienia.

Wprowadzi pan coś z tego w swojej drużynie?

Tam jest zupełnie inna jakość chłopców, a to, w jaki sposób trenują, wcale nie jest żadną nowością. Chodzi o to, że wszystkiego nie można tutaj wprowadzić, bo takie działanie nie ma sensu. Oczywiście jest kilka rzeczy, które można, ale trzeba to zrobić z głową.

Czym jest BenficaLab 360 stopni?

Symulator, który analizuje najróżniejsze sytuacje meczowe. Piłkarz wchodzi do specjalnej klatki, w której piłka wystrzeliwana jest z różnych stron. Zawodnik ma za zadanie przyjąć piłkę, uderzyć w odpowiedni sektor itd. Chodzi tutaj o kształtowanie percepcji, szybkości działania i reakcji oraz doskonalenie techniki. Jest tam mnóstwo programów, np. można udoskonalić też drybling.

Wewnątrz 360s

Marcin Klabuhn w środku „specjalnej klatki”

Tam jest tak, że jak trener ma problem z chłopcem, to idzie do informatyka i szukają rozwiązania, a później pracują, by poprawić u niego dany element gry. Pamiętajmy o tym, że Benfica współpracuje z Microsoftem i ma mnóstwo ciekawych nowinek technicznych, których brakuje w Polsce.

***

Cóż, akademia w Lizbonie musi robić wrażenie, ale w szatni pierwszej drużyny jest chłopak, który również mógłby dać parę rad odnośnie szkolenia. W końcu Michael Olczyk dorastała w szkółce Schalke.

Dlaczego po tylu latach w akademii Schalke zdecydowałeś się na Olimpię Grudziądz?

Byłem po kontuzji i potrzebowałem gry. Miałem kilka propozycji, ale chciałem trafić do Polski, ponieważ gram również w kadrze młodzieżowej (reprezentacja U20 – przyp. red.) i chciałem być bliżej tego. Poza tym rozmawiałem z trenerem Paszulewiczem, który przekonał mnie do gry w Olimpii.

Paszulewicza już nie ma.

Z nowym trenerem jeszcze nie rozmawiałem, ale mam nadzieję, że niebawem zamienimy parę słów. Chciałbym nadal grać i mam nadzieję, że przekonam trenera Kubickiego.

Nie miałeś szans, by się tam przebić?

Miałem dobry sezon w U-19, ale złapałem kontuzję i straciłem szansę. Z pierwszą drużyną trenowałem tylko dwa, trzy razy i nie widziałem szansy, żeby się przebić.

olo

Jak wrażenia po zetknięciu się z polską piłką?

Trudno było się przestawić, ale po kilku tygodniach przystosowałem się do innej gry. Przede wszystkim tutaj jest bardziej twardo. W Niemczech skupialiśmy się jednak głównie na taktyce, a tutaj nawet treningi są przede wszystkim siłowe.

***

 – Nie ukrywam, że chcemy wejść do CLJ, bo będzie nam łatwiej ściągać takich zawodników jak Marcin. Możliwość gry w 1. Lidze i na najwyższym poziomie młodzieżowym działa jak magnes – mówił, Jacek Linowski. I trudno się z nim nie zgodzić w tej kwestii, ale jeszcze trudniej nie zauważyć, że Olimpii w tej pierwszej lidze może zaraz nie być. Drużyna Jacka Paszulewicza na jesień zdobyła jedynie 18 punktów i znalazła się na miejscu, które nie gwarantuje utrzymania.

ttt

źródło tabeli – 90minut.pl

Paweł Grzybek (kierownik drużyny)Końcówkę mieliśmy tragiczną, ale cierpimy, dlatego że latem mieliśmy sporo roszad w składzie. Ze starej ekipy został Woźniak, Kaczmarek. A odeszli Lukas Klemenz do Katowic, Adam Banasiak do Sosnowca. Okres wypożyczenia skończył się Karolowi Angielskiemu, Kubie Wrąblowi i Kubie Łukowskiemu. Na dodatek wcześniej straciliśmy Łukasza Masłowskiego, który odwalał wielką robotę jako dyrektor sportowy. Jednak nie ma co się dziwić, że odszedł, bo dostał propozycję z Wisły Płock, czyli ekstraklasy.

Marcin Kaczmarek (kapitan)Początek mieliśmy dobry, ale końcówka była tragiczna. W ośmiu spotkaniach zdobyliśmy jeden punkt. Przeszkodziły kontuzje, kartki i słaba skuteczność, ale co tutaj dużo mówić? Już tego nie zmienimy, ale możemy poprawić na wiosnę.

*Michał Wróbel (trener bramkarzy)W pewnym momencie coś się zacięło. Wszyscy doświadczeni złapali kontuzje w tym samym momencie, a młodzież nie miała na boisku przywódcy, który wskazałby jej drogę.

Jacek Bojarowski (prezes)W piłce nożnej na sukces składa się wiele czynników. Wydaje mi się, że paradoksalnie zapłaciliśmy rachunek za poprzedni sezon. Angielski, Wrąbel i Łukowski wrócili do swoich klubów, bo mieliśmy dobry okres. Inni zawodnicy, którzy wybili się w poprzednim sezonie, dostali oferty z lepszych klubów. Rotacja w składzie była zdecydowanie za duża. Na pewno chcemy, by już więcej razy tak się nie stało. Mimo wszystko uważam, że ta drużyna ma potencjał, by grać w 1. Lidze. Pamiętajmy również, że przyszła plaga kontuzji u doświadczonych zawodników i zostali sami młodzi. Oczywiście chcemy i będziemy na nich stawiać, ale trzeba zachować odpowiednie proporcje. Nie może być tak, że środek pomocy tworzy trzech młodzieżowców.

Problem wydaje się zidentyfikowany, dlatego na wiosnę powinno być dużo lepiej. Poza tym do klubu wrócił trener Dariusz Kubicki, z którym Olimpia w sezonie 2014/2015 wykręciła rekordowy wynik, bo zajęła czwarte miejsce na koniec sezonu.

Tęsknił pan za ławką trenerską?

Futbol jest moją pasją i nie będę ukrywał, że tak. Ta praca sprawia mi ogromną przyjemność, dlatego cieszę się, że dostałem kolejną szansę.

Nie trenował pan siedem miesięcy. Rozważał pan, co poszło nie tak w Zniczu?

Raz graliśmy lepiej, a raz gorzej. Ogólnie, gdy przejmowałem klub, mieliśmy już spore straty i problemy. Oczywiście starałem się to jakoś zniwelować, ale wydaje mi się, że graliśmy na tyle, na ile pozwalał potencjał tamtej drużyny.

Problem Olimpii udało się już zidentyfikować?

Jestem szkoleniowcem, który nie patrzy w przeszłość. Nie interesuje mnie, co było źle w rundzie jesiennej. Każdy zawodnik ma czystą kartę. Oczywiście mam świadomość, że drużyna strzelała mało bramek, dlatego staramy się to poprawić. Zresztą sam pan widział, że dzisiaj na treningu nad tym pracowaliśmy.

Dariusz Kubicki 2

Dariusz Kubicki

Zakontraktowaliście również Mateja Podlogara. Widzi go trener jako napastnika czy pomocnika?

Wszystkie transfery, do których doszło, nastąpiły za moją aprobatą. Dzisiaj akurat nie trenował, bo skręcił kostkę, ale ma swoją jakość. Może spełniać dwie funkcje na boisku, ale bardziej widzę go jako napastnika. Nie mam wątpliwości, że będzie walczył o pierwszy skład z Kowalem.

Może zabrakło doświadczenia?

Jest sporo młodych chłopców, ale to nie oznacza, że wszyscy będą przebywali na boisku w tym samym czasie. Nie będę jednak bał się wystawić jednego albo dwóch w pierwszym składzie, bo niektórzy są bardzo utalentowani.

***

Teraz walczą o utrzymanie, a rok temu bili się o awans. Być może w kolejnym sezonie znowu wrócą do marzeń o ekstraklasie, bo wszystko mają, by tam zagrać: – Jeśli chodzi o stadion, spełniamy wymogi na ekstraklasę, bo jest podgrzewana murawa, zadaszenie głównej trybuny, odpowiednia liczba krzesełek i oświetlenie. Poza tym mamy jeszcze trzy boiska treningowe. Jedno jest ze sztuczną nawierzchnią i dwa naturalne – powiedział nam prezes, Bojarowski.

stadion widok

2

Choć może być też tak, że przyjdzie im powalczyć o awans do 1. Ligi. Zdarzyć może się wszystko, ale ewentualny spadek byłby tylko jednym krokiem w tył, który w gruncie rzeczy wiele nie zmienia. Priorytetem, który trzeba i należy pielęgnować jest akademia. Jeśli ona będzie nadal się rozwijać, to awans do ekstraklasy – może za 5 lat, a może za 10 lat – stanie się faktem. I zostanie zrobiony w wielkim stylu, bo dzięki piłkarzom wychowanym w Grudziądzu. Kto wie, a może właśnie teraz w drużynie młodzików albo trampkarzy chowa się nowy Bronisław Malinowski. A może go tam jeszcze nie ma i należy takiego chłopaka sprowadzić? Pole manewru jest duże, bo rozpad Zawiszy spowodował, że Olimpia jest jedyną drużyną w regionie, która obecnie coś znaczy w polskiej piłce.

***

wróbi

* Michał Wróbel znany jest również z tego, że w sezonie 12/13 strzelił bramkę, która spowodowała, iż Nieciecza nie awansowała do ekstraklasy: – W sezonie 2012/2013 strzeliłem dwie bramki i obie na 1:1. Choć ta strzelona z Niecieczą była szczególna, bo ją wyeliminowała. Powiem szczerze, że dokądkolwiek teraz nie jedziemy z drużyną, to zawsze ktoś wspomina tamto trafienie. Mam nadzieję, że któremuś z moich bramkarzy też przytrafi się kiedyś takie coś. Chociaż lepiej, żeby nie mieli za dużo takich okazji, bo bramkarz w polu karnym przeciwnika oznacza zawsze jedno – rozpaczliwe szukanie gola – powiedział

BARTOSZ BURZYŃSKI

fot. Olimpia Grudziądz 

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło Extra
22.10.2021

Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów?

Dla polskiego postronnego kibica – takiego jak ja – puchary są swego rodzaju świętem. Dla sympatyka Legii? W tym sezonie są jedynym, co trzyma go przy kibicowskim życiu (bo przecież nie liga). Dla fana Napoli? Smutnym obowiązkiem, który trzeba odbębnić. A w zasadzie najlepiej, jakby ich nie było. Po świetnym początku Napoli – osiem na […]
22.10.2021
Weszło Extra
21.10.2021

Weszło z Neapolu: kościół Diego Maradony

Czy futbol zna bardziej nadużywane stwierdzenie niż „piłka nożna jest tu (wpisz dowolne miasto) religią”? Prawdopodobnie nie. Dlatego mając pełną świadomość wagi tego słowa stwierdzam, że w Neapolu… Nie, to nie piłka nożna jest religią. To Diego Maradona. Ktoś znacznie większy niż wybitny piłkarz z zasługami. Ktoś równy Bogu. Obejrzałem kapliczki poświęcone Boskiemu Diego, widziałem […]
21.10.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło Extra
13.10.2021

Grosicki: – Dałem Sousie piłkę do pustej bramki

Sam mówi, że wystawił Sousie piłkę do pustej bramki, zostając na wiosnę w WBA. Brzmi jak człowiek pogodzony z tym, że nie pasuje do koncepcji selekcjonera, bo nie jest typowym wahadłowym. Z bohaterem hitowego transferu do Ekstraklasy rozmawiamy o brazylijskiej Pogoni Ptaka, zwodzeniu Jacka Magiery, drużynie „Portowców” czekającej na duży sukces, zaletach pozostania w WBA na […]
13.10.2021
Weszło Extra
07.10.2021

Nie chcę być gościem, który wszystko wie najlepiej

Dlaczego nigdy nie dowiemy się, kim naprawdę jest? Jak przestał być ciekawostką? Co wyciągnął ze stażu u Jessego Marscha? Czy naprawdę wyżej cenił sobie pracę w niemieckiej trzeciej lidze niż w polskiej Ekstraklasie, kiedy zdecydował się poprowadzić Fortunę Koeln, a nie Zagłębie Sosnowiec? Kiedy najbardziej bał się o swoją reputację w niemieckim futbolu? Ile znaczy […]
07.10.2021
Weszło
24.09.2021

„Dopiero po karierze zacząłem czytać o biznesie. Mogłem czytać zamiast grać w karty”

Bartosz Ślusarski nigdy nie był uważany za piłkarza wybitnego. Ale w Ekstraklasie zagrał prawie 250 meczów. Pograł w portugalskiej ekstraklasie i w Championship. Zaliczył dwa występy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery – jak sam przyznaje – miał dość piłki. A teraz wraca do niej nie jako trener, nie jako menadżer. Tworzy platformę, która ma […]
24.09.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
1 liga
23.10.2021

Korona wciąż w kryzysie – tylko remis z Górnikiem Polkowice

Trwa kryzys Korony Kielce. Podopieczni Dominika Nowaka ostatni mecz ligowy wygrali na początku września i dzisiaj znów nie udało im się przerwać fatalnej passy. Co jest tym bardziej bolesne, że kielczanie mierzyli się z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. I nie tylko zremisowali mecz 2:2, ale i piłkarsko zaprezentowali się słabiej od rywali. Górnik Polkowice – […]
23.10.2021
1 liga
21.10.2021

Marzec: „Gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach”

– Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie ze Skrą zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć […]
21.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
1 liga
11.10.2021

Pięć filarów udanego startu Widzewa Łódź

Średnia 2,41 punktów na mecz. Pozycja lidera tabeli z przewagą siedmiu punktów nad trzecim zespołem i 11 nad pierwszym spoza strefy barażowej. Najskuteczniejsza ofensywa ligi i druga najlepsza defensywa. Widzew Łódź na starcie pierwszoligowego sezonu prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego łódzcy kibice, a to nie zawsze się ze sobą zgadzało. Nie, to nie […]
11.10.2021
Weszło
09.10.2021

Szwedzik nie znalazł hattricka, więc GKS Tychy znalazł remis

Patryk Szwedzik walczył jak zły. Szukał. Strzelał. Trafiał w obramowanie, bramkarza, rywali, bandy reklamowe. I nie dał rady. A czego szukał? Trzeciego gola, który przypieczętowałby wygraną GKS-u Katowice w derbowym spotkaniu z GKS-em Tychy. Tyszanie stwierdzili więc, że może i byli już dwukrotnie liczeni, ale skoro rywal nie korzysta z okazji, to może być szansa […]
09.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Goncalo Feio: Życie jest za krótkie, żeby nie grać w Europie

Goncalo Feio ma dopiero 31 lat, a już od dekady – z drobnymi przerwami – pracuje w polskiej piłce. Teraz przeżywa swój najlepszy czas, bo jako asystent Marka Papszuna świętuje wiele sukcesów w Rakowie Częstochowa. Rozmawiamy na wiele tematów. Czy Raków faktycznie coraz bardziej zbliża się do Legii? Jaką cenę płaci się za bycie trenerem? […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

„To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. „Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SzalonyWladek
SzalonyWladek (@szalonywladek)
3 lat temu

„Z czym kojarzy się Grudziądz przeciętnemu Kowalskiemu?”
Odpowiadam: z niczym.
Dziękuję

Larry Gopnik
Larry Gopnik (@larry-gopnik)
3 lat temu

Fajny tekst – zwróciło moją uwagę zdanie włdoarzy Olimpii, że nawet ewentualny spadek nie zmasakruje ich planów i wciąż maja zamiar robić swoje. Zdrowe nastawienie.

Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Obrońca Bayernu na wylocie z klubu?

 „Sport Bild” informuje, że Niklas Süle wszedł na drogę rozstania z Bayernem Monachium. Obie strony nie znajdują wspólnej nici porozumienia, co oznacza, że to może być ostatni sezon niemieckiego obrońcy w Bawarii. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku, a Bayern już rozgląda się za następcami. Nimi mieliby zostać Antonio Rüdiger z Chelsea lub Matthias […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Maldini: – Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”

29 listopada odbędzie się gala, na której poznamy zdobywcę „Złotej Piłki” za rok 2021. Najwięcej mówi się o trzech piłkarzach: Messim, Lewandowskim i Benzemie. Polak jest faworytem choćby Kevina De Bryune, a teraz również Paolo Maldini docenia osiągnięcia napastnika Bayernu Monachium. – Myślę, że w tym roku Robert Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”. Karim Benzema […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Górnik Zabrze nie bez problemów pokonał Ślęzę Wrocław

Górnik Zabrze przechodzi do dalszej fazy Pucharu Polski. Dzisiaj wygrał z trzecioligową Ślęzą Wrocław na wyjeździe, która postawiła twarde warunki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza. W 15. minucie bramkę strzelił Sanogo, a w 41. na 2:0 podwyższył Tosevski. Trener Urban dał zagrać rezerwowym zawodnikom […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Paulo Sousa z wykrytym koronawirusem!

Według Tomasza Włodarczyka selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Portugalczyk wykonał badanie antygenowe. Zakażenie ma zostać potwierdzone jeszcze przez jeden test PCR. Informacje na tę chwilę są takie, że nawet kolejny pozytywny wynik nie zagraża obecności selekcjonera na zgrupowaniu kadry w listopadzie. 12 listopada Polska zmierzy się z Andorą, a 15 […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Jednak nie Europa. Marcelo ma wrócić do Brazylii

Brazylijski serwis „Lance” informuje, że Marcelo wróci do ojczyzny. Obecnie lewy obrońca jest piłkarzem Realu Madryt, ale po zakończeniu sezonu 2021/2022 ma trafić do Fluminense. To byłby koniec 14-letniej przygody Brazylijczyka w barwach „Królewskich”. W tym sezonie Marcelo tylko dwa razy z ławki pojawił się na boisku. W czerwcu wygasa mu kontrakt, który nie zostanie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Rzecznik Lechii Gdańsk podał się do dymisji za… tweeta?

Michała Żurawskiego, rzecznika Lechii Gdańsk, który dzisiaj podał się do dymisji, możecie kojarzyć z wywiadem Jakuba Białka. Nasz dziennikarz zrobił mocny wywiad z reprezentantem Afganistanu i piłkarzem Lechii, Omranem Haydarym. Rzecznik domagał się usunięcia wywiadu po publikacji, bo zawodnicy nie mogą komentować tematów politycznych. W sieci zawrzało, a pan Żurawski był mocno krytykowany. Teraz w […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Fernando Llorente znalazł nowy klub w Hiszpanii

36-letni Fernando Llorente od lipca był bez klubu. Po przygodzie w Tottenhamie postanowił wyjechać do Włoch, gdzie zaliczył epizod w Napoli i Udinese. Teraz wraca w strony, które zna najlepiej. Podpisał kontrakt z drugoligowym Eibar i będzie grał w Hiszpanii. Co prawda na drugim szczeblu rozgrywkowym, ale akurat ten klub walczy o powrót do La […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Włoska federacja bierze pod lupę transfery Juventusu i Napoli

Włoska federacja wszczęła dochodzenie i wzięła pod lupę największe włoskie kluby. Chodzi o zawyżone wyceny poszczególnych piłkarzy, które miały na celu zbilansować budżety przy wymianach zawodników. Słowem: wśród 62 transakcji, które są teraz badane, mogą pojawić się sfałszowane liczby. Szczególna uwaga pada na Napoli i Juventus. 42 podejrzane transakcje pochodzą z biur klubowych Juventusu. Mówi […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Chiellini myślał o zakończeniu kariery przed Euro 2020

Niedawno Giorgio Chiellini przedłużył kontrakt z Juventusem. Jeśli zdrowie pozwoli, w barwach „Starej Damy” będzie grał do 2023 roku. W wywiadzie dla DAZN włoski obrońca przyznał, że rok temu myślał o zawieszeniu butów na kołek. Ta wizja jednak oddaliła się, kiedy zaczęło zbliżać się Euro 2020. – Myśl o emeryturze przeszła mi przez głowę. To […]
27.10.2021