post

Opublikowane 19.01.2018 18:24 przez

redakcja

Artur „Kornik” Sowiński to były mistrz federacji KSW w wadze piórkowej. Wadze piórkowej, czyli takiej w której, dzień przed walką zawodnicy katują się i odwadniają, by osiągnąć 66 kilogramów lub mniej. I taki lekki jak pióro Artur wyzywał do walki już wszystkich ciężkich, którzy do KSW nie dostali się z uwagi na umiejętności: Pudziana, Popka czy Hardkorowego Koksa.

Wyzywał wilk razy kilka, wyzwali i wilka, albowiem słowacki kulturysta Lubo Slovik wypuścił do internetu film, na którym rozbija arbuzy z podobiznami zawodników KSW, w tym Kornika właśnie, nie szczędząc przy tym niepochlebnych komentarzy. Od słów do czynów nie było daleko i w ekspresowym tempie obie strony ustaliły walkę na zasadach K-1. Walkę, która odbędzie się jutro.

Postanowiliśmy zatem poprosić o kilka słów komentarza nie tylko na temat walki z kulturystą, ale również jego wojowniczej przyszłości.

Artur, ja jestem przekonany, że ciebie wszyscy pytają o to, że gdzie upatrujesz swojej szansy z większym przeciwnikiem, ale ja mam trochę inne podejście do tematu. Twój oponent nie ma na koncie żadnej zawodowej walki, nie będzie Ci głupio iść i zbić amatora?
Wiesz co, dla obu z nas to będzie debiut w formule K-1. I tak jak w MMA uważam siebie za ogromnego faworyta, bo myślę, że moje doświadczenie spokojnie zniwelowałoby różnicę w kilogramach, która nas dzieli, to w K-1 tak pewny swoich umiejętności nie jestem. Ale… (śmiech) Liczę na dobrą zabawę.

No dobra, ale tak szczerze – myślisz, że on ci jest w stanie zagrozić w jakikolwiek sposób? Czy jest jakakolwiek szansa, że ma kondycję, ducha walki – to wszystko, co wyrabia się przez lata na sali? I jeszcze zasady K-1, więc nie ma możliwości, by np. przygniótł cię do ziemi ciałem i tam pracował łokciami na twojej głowie.

No właśnie na zasadach K-1 widzę jego szanse. Tutaj nie mogę mu zaskoczyć za plecy, jak na przykład Kleber Kornikowi w trzeciej rundzie*, tylko tutaj niestety muszę z nim cały czas wymieniać ciosy – a nie ukrywam, wyłapać po łbie od 120-kilowego chłopa, no to może się to skończyć dla mnie pierwszym nokautem w mojej karierze.

*w ostatniej swojej walce na KSW 41, Artur został poddany duszeniem zza pleców przez Klebera Koike-Erbsta, w konsekwencji tracąc szansę na odzyskanie pasa mistrzowskiego w kategorii 66kg

Ale nie boisz się?

(Artur wydaje pomruk, który oznacza „tak średnio”, po czym robi pauzę na zebranie myśli.)

Wiesz, nie ma strachu. Wiadomo, że jestem mniej pewny niż przy MMA, ale ja zawsze chciałem się bić z wielkimi chłopami, więc traktuję to – przynajmniej częściowo – jako spełnienie marzeń. Nie będę też ukrywał, nie jestem jakoś super przygotowany do tej walki, ze względu na to, że klepnęliśmy ją na trzy tygodnie przed galą. Trzytygodniowy okres przygotowawczy, to nie jest okres przygotowawczy, a należy jeszcze wziąć pod uwagę, że wkroczyłem do niego nie po treningach, a po roztrenowaniu po walce w KSW, potem były święta, sylwester…

No wiadomo, tydzień przepłynął bardziej na jedzeniu słodyczy i pizzy oraz równie słodkim nicnierobieniu. Inaczej sobie wyobrażałem to swoje starcie ja kontra olbrzym – na innych zasadach, po innym okresie przygotowawczym – ale cieszę się, że przynajmniej taka walka jest.

To jaka jest taktyka? Kopiesz mu nogę i obijasz korpus, aż opadnie z sił, czy coś innego?

Tak, nie ukrywam, że liczę na to iż chłop po prostu spuchnie szybko i nie będzie tytanem kondycji. Ale wiem, że jest na pewno bardzo sprawny, bo widziałem filmik na którym on robi salto w tył, a przyznam się, że takiego tricku to sam nie potrafię wykonać, mimo że nie mam 120 kilo do noszenia (śmiech). Raczej go nie znokautuję, chyba, że te ręce na tyle zacznie opuszczać, że dam radę sprawić, że jakaś mocniejsza kombinacja ciosów dojdzie mu do głowy. Ale takie zabawy to na mocno zmęczonym przeciwniku, a zanim on się zmęczy to muszę narzucić jakieś dobre tempo, wymusić pewną presję, żeby zdążył się zasapać w ciągu tych trzech rund.

A dlaczego zgodziłeś się na tę walkę w tym momencie? Przecież spokojnie mogłeś się z nim zmierzyć w dogodniejszym terminie?

Wiesz co? Szczerze mówiąc, to kuj żelazo póki gorące. Spodobał mi się pomysł, pomimo tego, że wszyscy z mojego najbliższego grona byli na nie, czy to sztab trenerski, czy rodzina, ale jak to mówi Różal: „Hej przygodo!”. Jestem zawodnikiem, a zawodnik się bije. Zawsze chciałem stoczyć taką walkę, a jesteśmy wstępnie umówieni na rewanż w MMA, niezależnie od wyniku. W ogóle ja zgadzając się na tę walkę myślałem o MMA, ale ponieważ walczymy w Irlandii, gdzie przepisy odnośnie tej dyscypliny są bardzo restrykcyjne, to nie zdążylibyśmy zrobić do gali wymaganych badań.

A jak się czujesz psychicznie po ostatniej porażce na KSW? I jakie dalsze plany odnośnie walk dla tej federacji?

Na tę chwilę to ja nawet jeszcze nie przeanalizowałem walki z Koike, więc temat KSW zostawiam już na po walce ze Slovikiem. Na marcową galę KSW się pewnie nie załapię, bo tam jest już pełna rozpiska, kolejna gala jest pewnie w maju, czyli jest jeszcze bardzo dużo czasu żeby myśleć, żeby planować. Jest tyle opcji, że jeszcze czas pokaże.

Jak zapatrujesz się na walkę z Romanem Szymańskim, bo nie ukrywam, że jest to dość naturalne zestawienie i jedna z trzech walk w polskim MMA, które zobaczyłbym najchętniej. Tylko wy się chyba lubicie, więc pytanie czy nie byłby to dla ciebie problem?

Tak, osobiście bardzo go lubię, co nie zmienia faktu, że ani z mojej strony, ani ze strony Romka nie powinno być problemu, by tę walkę stoczyć. Jak wspomniałem – jestem fajterem, a pracą fajtera jest się bić.

Wracając do dużych chłopów – mam jeszcze dwa nazwiska, chciałbym żebyś się odniósł do tych propozycji. Zważając na to, że bijesz się teraz w K-1, to jest w Polsce człowiek, który w MMA już walczył, a teraz dzierży tytuł Mistrza Europy K-1 federacji WKU. Czy wiesz o kim mowa?

Nie. Musisz mi mówić bez zagadek, bo jestem zmęczony po treningu.

Chodzi o Marcina Najmana.

(Śmiech)

Ale nie śmiej się, słuchaj – dla mnie osobiście walka z kimś, kto się nigdy nie bił to pójście na łatwiznę. Nigdy nie biłem się z człowiekiem 40 kg cięższym od siebie, ale wychodzę z założenia, że mimo twojego respektu, to ty tego Lubo po prostu okopiesz, a jak opadną mu ręce to go zbijesz. Nie widzę innego scenariusza, no przepraszam…

Dobra, a widziałeś wygraną walkę Boba Sappa – który jest kompletnie nikim – z Ernesto Hoostem, legendą, profesorem jeżeli chodzi K-1? A Bob Sapp jest po prostu futbolistą, dużym człowiekiem, który teraz jeździ, daje się obijać i poprawia ludziom rekordy. Ale sam ma w swoim rekordzie Hoosta i może się na tym wozić. Naprawdę nie lekceważmy tej przewagi w kilogramach, to raz, a dwa, że nie lekceważyłbym też jego umiejętności, bo widziałem filmik na którym robi tarcze i wygląda to całkiem przyzwoicie. Powiedziałbym, że lepiej niż panowie celebryci walczący na KSW. Więc stopowałbym cię z tym lekceważeniem Lubo, ale tak, tak: oczywiście, że powinienem to wygrać. O ile nie wyłapię jakiegoś cepa, który sprawi, że moja głowa wyląduje w drugim rzędzie. Nadal: faworytem jestem ja.

No to co myślisz o pomyśle walki z Marcinem Najmanem, bo myślę, że jest to rywal, który podobałby się i ludziom, i właścicielom KSW również. Marcin swoje jednak w życiu przewalczył – rekord ma w boksie dodatni, w K-1 również i możesz nie mieć dobrej opinii o jego umiejętnościach, ale nie można mu odmówić doświadczenia.

Powiem tak: widzę siebie w takim starciu jako faworyta, ale uważam, że odkąd Marcin Najman zniknął z polskiego MMA, to polskie MMA absolutnie nic nie traci i absolutnie nie chciałbym być osobą, która wprowadzi go tam z powrotem. Myślę, że środowisko miałoby mi za złe, że powrót Marcina Najmana jest spowodowany moją osobą (śmiech). Tam widzę, że całkiem dobrze mu idzie jako organizatorowi, jako zawodnikowi też, bo z tego co wiem, to organizuje sobie gale, potem wygrywa na nich walki, więc może niech przy tym zostanie.

Okej. A jeszcze z polskiego podwórka… Tyberiusz Kowalczyk. Wyzywałeś do walki Pudziana, ale z racji wieku Mariusza i tego, że idzie w stronę pasa to chyba już te drzwi są zamknięte. Co myślisz?

Nigdy nie rozważałem Tyberiusza jako przeciwnika. Więc może poczekajmy na mój wynik walki z Lubo, a potem będę wyzywać do walki wagę ciężką i będę po kolei odprawiał co większego chłopa (śmiech).

To czy możesz to obiecać swoim kibicom, że jeśli wygrasz walkę z Lubo to będziesz przynajmniej raz do roku walczyć z chłopem większym od siebie?

Jeśli wygram walkę ze Slovikiem, albo przynajmniej się w niej dobrze pokażę to obiecuję, że przynajmniej raz na pół roku będę chciał się bić z jakimś ogromnym facetem, bo do tych walk nie muszę pilnować wagi, więc – jeśli tylko nie miałbym dużych obrażeń – to takich walk mógłbym stoczyć nawet 4 w roku.

Marcin Najman w żaden sposób nie odniósł się do słów Artura Sowińskiego, jak również nie odpowiedział na pytanie, czy jeśli Kornik nie chce zaprosić go do MMA, to on sam zaprosi Kornika do ringu na walkę w formule K-1.

Ale coś mi się wydaje, że na tym wspólna historia obu panów się nie zakończy.

Rozmawiał Maciej Twarowski (którego możecie odnaleźć W TYM MIEJSCU)
Fot. fanpage Artura Sowińskiego

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Skoki
06.12.2021

Jak zbudować skocznię narciarską? Czyli wszystko, co musicie wiedzieć o arenach zmagań skoków

Obiekty, na których rozgrywają się zawody najpopularniejszego sportu zimowego w Polsce, zwykle położone są w pięknych miejscach, co w połączeniu z ich ciekawą konstrukcją tworzy obrazek jak z widokówki. Wśród fanów wzbudzają zarówno ciekawość, jak i… strach. Bo chyba każdy z nas, oglądając skoki, choć raz zadał sobie pytanie jak to jest siedzieć tam, na […]
06.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Co tam się działo! Hamilton wygrał szalony wyścig i zrównał się z Verstappenem

To był wyścig, który przejdzie do historii. Taki, który przyniesie niezliczone ilości materiału do późniejszych analiz i taki, który trudno jest opisać w kilku zdaniach. Lewis Hamilton i Mercedes mieli wszystko po swojej stronie. Po olbrzymim zamieszaniu, dwóch czerwonych flagach i świetnym restarcie w wykonaniu Maxa Verstappena, siedmiokrotny mistrz świata znalazł się jednak w sytuacji, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Skoki
04.12.2021

Po pierwszej serii było świetnie. Po drugiej? Szkoda gadać. Loteria w Wiśle

Po raz pierwszy w historii zawodów drużynowych Pucharu Świata w Wiśle na podium nie stanęli reprezentanci Polski. I to mimo tego, że po pięciu z ośmiu skoków prowadzili w konkursie. Potem przyszedł jednak gorszy skok Andrzeja Stękały, beznadziejna próba Dawida Kubackiego, a Kamil Stoch skoczył co najwyżej poprawnie, choć i tak zdołał nas wyprowadzić na […]
04.12.2021
Skoki
04.12.2021

Toni Nieminen. Genialny dzieciak, który nie udźwignął własnego sukcesu

Toni Nieminen był największą sensacją sezonu 1991/92. Ledwie szesnastoletni skoczek wygrał wszystko, co tylko było do wygrania. Najlepszy okazał się w Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata i na igrzyskach olimpijskich. A potem spadł ze szczytu równie szybko, jak na niego wszedł. Pojawiły się problemy z formą, alkoholem i własnymi myślami. Choć wciąż miał przebłyski, nie […]
04.12.2021
Inne sporty
04.12.2021

Iga Świątek zakończyła współpracę z trenerem Sierzputowskim

Iga Świątek ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zdecydowała się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Z byłym już szkoleniowcem pracowała od ponad pięciu lat, to pod jego opieką wygrała juniorski Wimbledon, seniorski Roland Garros i wspięła się na czwarte miejsce w rankingu WTA. – Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była – […]
04.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Co tam się działo! Hamilton wygrał szalony wyścig i zrównał się z Verstappenem

To był wyścig, który przejdzie do historii. Taki, który przyniesie niezliczone ilości materiału do późniejszych analiz i taki, który trudno jest opisać w kilku zdaniach. Lewis Hamilton i Mercedes mieli wszystko po swojej stronie. Po olbrzymim zamieszaniu, dwóch czerwonych flagach i świetnym restarcie w wykonaniu Maxa Verstappena, siedmiokrotny mistrz świata znalazł się jednak w sytuacji, […]
05.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Koszykówka
25.11.2021

Jedna dobra kwarta to za mało. Polska przegrywa z Izraelem

Na początku był chaos… i o to chodziło Igorowi Miliciciowi, który w swoich wypowiedziach cały czas powtarzał to słowo. Chaos, czyli agresywna obrona i szybkie kontry – taki jest plan Chorwata na naszą reprezentację. Niestety, w przeciwieństwie do historii powstania świata znanej z mitologii greckiej, z polskiego chaosu nie urodziło się zwycięstwo. Bo choć długimi […]
25.11.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gryf01
gryf01(@gryf01)
3 lat temu

Wygląda na to, że gość ma stracha. Nie dziwię się, może być mu ciężko. Co innego jeśli przeciwnik jest zwyczajnie gruby – ale ten koleś nie jest gruby, jest silny i zwinny. Taka różnica siły może być nie do nadrobienia.

Znaffca
Znaffca(@znaffca)
3 lat temu
Reply to  gryf01

no i nie wygląda na kolesia co szybko spuchnie kondycyjnie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

stop zmianom na weszlo
stop zmianom na weszlo(@stop-zmianom-na-weszlo)
3 lat temu

Jedno i drugie rozrywka dla debili

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021