post

Opublikowane 12.12.2017 13:58 przez

redakcja

W wieku dziewięciu lat Dominik Dziąbek uciekł z domu. Jego mama i ojczym byli alkoholikami. Ojciec zostawił rodzinę, gdy Dominik miał trzy miesiące. Największą opieką otaczał go nastoletni brat.

Kilka lat później wyprowadzał jako kapitan reprezentację Polski Dzieci z Domów Dziecka, strzelał decydującego o medalu karnego, a tej jesieni jako zaledwie szesnastolatek zadebiutował w walczącym o awans do II ligi Świcie Skolwin. Choć jest jeszcze bardzo młody, wierzy w miłość na całe życie, wzoruje się na Robercie Lewandowskim i wierzy, że do osiągnięcia sukcesu nie potrzeba supermocy, tylko wiary w siebie i pracowitości. Zapraszamy.

***

Co się stało w twoim życiu, gdy miałeś dziewięć lat?

Moi rodzice pili. Tego dnia atmosfera była napięta, kłócili się, nie chciałem być przy tym i wyszedłem. Był październik czy listopad, lekko już śnieg nawet padał. Siedziałem na murku, było już chyba po dwudziestej, czyli o tej porze roku zupełnie ciemno. Wtedy przyjechała policja wraz z panią pedagog ode mnie ze szkoły. Zabrano mnie na komisariat. Powiedziano, że mama i ojczym są pod wpływem alkoholu, stan mojej rodziny jest patologiczny i wnioskują, żeby przenieść mnie do domu dziecka.

Czym zajmowali się twoi rodzice?

Ojczym nie pracował, miał orzeczenie lekarskie, że ma chore kolana i jest niezdolny do pracy. Mama pracowała wtedy w Żabce i to ona zarabiała na nasz dom. Mieszkał z nami jeszcze wujek, który wtedy akurat pracował.

Bywało niebezpiecznie w domu?

Niebezpiecznie może nie, ale awantury bywały, kłótnie o byle co. Wypili wódkę i kłócili się, prawie jakby tylko po to, żeby coś się działo.

Uciekałeś z domu wcześniej?

Nie. Jak było źle, że pili i zasypiali, a ja sam nie mogłem zasnąć i byłem głodny, przychodził starszy o pięć lat brat, Damian, zabierał mnie do wujka i cioci. Tam często nocowaliśmy, albo wracaliśmy i on ogarniał jedzenie, pakował mnie do szkoły i kładł do snu.

Brat to najbliższa ci osoba oprócz twojej dziewczyny, Darii?

Tak. Wyjeżdża za granicę do pracy, ale codziennie mamy kontakt, dzwonimy do siebie, rozmawiamy. Jak jest w Polsce, widzimy się co drugi dzień. Jak byłem mały nie rozumiałem wszystkiego, ale ostatnio mu podziękowałem za wszystko. Wcielał się w rolę ojca, opiekował mną, bo ojczym był zawsze pod wpływem alkoholu. Gdyby nie Damian, to nie wiem co by się ze mną działo. Nie wiem gdzie bym wylądował.

Jakie dał ci życiowe lekcje?

Przede wszystkim zawsze we mnie wierzył. Też grał kiedyś w piłkę, ale w pewnym momencie zaczął palić papierosy. Nie pije, ale pali i śmieje się, żebym nie był taki głupi jak on i nie zaczynał z paleniem, bo on teraz walczy o to, żeby rzucić. Mam iść w swoją stronę, walczyć o lepsze życie, żeby nie musieć jak on wyjeżdżać za granicę do pracy.

Pamiętasz pierwsze chwile w placówce opiekuńczej?

Bałem się. Inny świat. Każda osoba, która tam trafia, czuje to samo. Nie wiesz co jutro przyniesie, nie wiesz co się z tobą stanie. Gdy przychodzili w odwiedziny mama i ojczym, bardzo potem tęskniłem. Ale po dwóch tygodniach czułem się dobrze, a na wychowawczynie mówiłem ciocie. Po poł roku przenieśli mnie na inną placówkę, do ośrodka na Osowie, gdzie jestem już siedem lat. Tu czuję się jak w domu.

Ale w tamtym momencie pewnie szok, ledwo się zadomowiłeś, a znowu przenosiny.

Tak, pamiętam to. Przyszła ciocia i mówi, że za dwa tygodnie wyjeżdżam na Osów. Może to nie jest daleko, ale znów czułem ten sam strach. Po przyjeździe w pierwszy dzień się rozpłakałem. Przyszły koleżanki i mnie pocieszały. To placówka bardzo rodzinna, mieszkamy w normalnym domku jednorodzinnym, jest nas dziesięciu na pięciu wychowawców. Każdy wychowawca otacza szczególną opieką dwie osoby. Od siedmiu lat nie zmienił się żaden wychowawca.

Inni wychowankowie są dla ciebie jak bracia i siostry?

Takie osoby jak my, z podobną sytuacją rodzinną, rozumiemy się najlepiej. Nie mamy przed sobą tajemnic, kłamstw, bo każdy wie jak mu się w domu układało, każdy jest tutaj przez to samo – błędy rodziców. NIe kłócimy się, a starsi pomagają młodszym. Sami wychodzimy do siebie ze swoimi problemami. Nie raz śmiejemy się z sytuacji pamiętanych z domu, żeby rozładować wspomnienia. Nie powiem, że to jest super, bo nikt z nas tego nie chciał, ale to bardzo dobre, że osoby, które są tutaj, mogą się sobie wygadać, mogą ze sobą normalnie żyć. Każdy z nas dzięki temu w duchu charakterem jest nastawiony na to, że może o coś walczyć.

Kiedy zakochałeś się w piłce?

W placówce opiekuńczej na Szopena. Prowadził mnie trener Sławek Kremer, bardzo ważna w moim życiu osoba, bez której nie grałbym dzisiaj. Bez tego, że zaszczepiłbym we mnie pasję do futbolu, może wpadłbym w jakąś patologię?

Przed dziewiątym rokiem życia nie grałeś w piłkę?

Kopałem z kolegami na podwórku, ale nigdy nie pomyślałem nawet, że mógłbym iść do klubu. Myślałem, że na to potrzeba pieniędzy, więc nie miałem szans. W placówce mamy klub Sternik Szczecin, gdzie grają sami wychowankowie domów dziecka. Mieliśmy po dwa treningi w tygodniu, wyjeżdżaliśmy na turnieje do Warszawy, Poznania, zbieraliśmy doświadczenia. Gdy miałem dwanaście lat trener Kremer powiedział, że ci, którzy chcą, mają zajawkę, mogą zacząć treningi w Hutniku, w klubie może nie profesjonalnym, ale bliższym poważniejszej piłce. Zaczynałem tam jako trampkarz. Gdy kończyłem podstawówkę trener wziął mnie na testy piłkarskie do gimnazjum pod kuratelą Pogoni Szczecin. Testy trwały trzy dni, brało w nich udział dwustu chłopaków. Dostałem się. Myślę, że to mnie bardzo rozwinęło, bo dzięki temu miałem dużo treningów – dwa dziennie z zawodnikami Pogoni i pod okiem jej trenerów, trzeci u siebie, w Hutniku. Od pół roku jestem w Świcie Skolwin u trenera Pawła Ozgi, którego poznałem podczas epizodu w Football Academy School Excellence. Liczyłem, że będę grał w juniorach, a trener powiedział, że zacznę treningi z seniorami. To samo w sobie było niezwykłe, a później trener powiedział, że zacznę grać w III lidze. Szok, uszczęśliwienie, ale przede wszystkim mega kop determinacji do dalszej walki o swoją przyszłość.

Jak ci się grało w seniorskim debiucie z Polonią Środa Wielkopolska?

Pierwsze dziesięć sekund nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero po minucie przyszło otrzeźwienie: tego właśnie chciałeś, jesteś tutaj, graj! Wygraliśmy 5:0 z jednym z lepszych klubów naszej ligi, mi też grało się dobrze, choć oczywiście na razie głównie zbieram doświadczenie, bo piłka zupełnie inna od juniorskiej.

Co powiedzieli po meczu starsi koledzy w szatni?

Że super zagrałem, że dałem z siebie wszystko i na pewno dostanę więcej minut (Dominik zagrał 18 minut w następnej kolejce z Jarotą – przyp.LM)

Screen Shot 12-12-17 at 01.16 PM

Źródło: TVP3
Jak cię traktują?

Jak starsi brata. Nie wiedziałem początkowo takich podstaw, jak co zrobić ze sprzętem, skąd go wziąć. Od razu mi pomogli i powiedzieli, że z każdym problemem mam przychodzić śmiało, a zrobią co mogą. Nie ma w szatni Świtu osoby, która się wywyższa, traktujemy się wszyscy jak rodzina.

Screen Shot 12-12-17 at 01.20 PM

Źródło: 90minut.pl
Gdzie się uczysz?

Miałem iść do LO sportowego w Policach pod patronatem Świtu, lecz trenerzy powiedzieli, że to się nie opłaca, bo jest za daleko. Już miałem problemy, żeby dojechać do szkoły na Hożą do gimnazjum. Robię więc zawód ślusarza, mam blisko. Uczę się dobrze, myślę, że szkoła jest aż zbyt łatwa. Zawód jest tylko zabezpieczeniem, bo chcę grać w piłkę.

Żałujesz, że nie jesteś w liceum?

Z jednej strony trochę tak. Byłbym z kolegami i w otoczce piłkarskiej. Fajnie, że będę miał zawód, ale ta większa otoczka by nie zaszkodziła.

Powiedziałeś, że zawodówka jest aż za łatwa. Tęsknisz za większymi wymaganiami w szkole?

Trochę tak, na pewno dałbym radę w LO. Nie byłem asem w gimnazjum, ale najgorszy też nie. Słabiej szło mi z fizyki, chemii, matematyki, tu zawsze potrzebowałem korepetycji z ciociami, ale z historią czy językiem polskim nie miałem problemów. Część nauczycieli też nie za bardzo zwracała uwagę na względy edukacyjne, bo to przecież i tak „tylko” szkoła sportowa. Przez to przepisywaliśmy po prostu książkę na lekcjach, nie wiem czy to dobre.

Jacy są twoi idole piłkarscy?

Pierwszym był Ronaldinho, ale teraz zmieniłem pozycję, trener wystawia mnie na dziewiątce i dużo oglądam filmików z Robertem Lewandowskim. Próbuję podpatrywać, czegoś się nauczyć, wzorować na nim.

Jakbyś miał jedno pytanie do Roberta, jakie by było?

Czy miał w swojej karierze chwile zwątpienia na samym początku, przed Lechem, w Pruszkowie. Czy myślał, że jednak mu się nie uda, kiedy to było, jak się czuł i jak sobie z tym poradził.

Ty masz chwile zwątpienia?

Nie myślę tak, skupiam się na walce o swoje. Trenerzy mówili, że robię postępy, sam w głowie też starałem się mówić, że coś w sobie mam. Dalej nie odpuszczam, dam z siebie wszystko. Moje przeżycia osobiste dały mi do zrozumienia, że jeśli ja nie zawalczę o swoje życie, to nikt za mnie tego nie zrobi.

Byłeś kapitanem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata domów dziecka.

Wspaniałe przeżycie sam występ, a jeszcze ta opaska, choć grał rocznik 2000, a ja jestem z 2001. Trenera też mieliśmy młodego, bardzo mi ufał. Atmosfera na turnieju była świetna, oczywiście każdy chciał wygrać, ale piłka stanowiła przestrzeń porozumienia. Chłopaki z Francji podchodzili i nie powiem, że rozmawialiśmy, bo dzieliła nas bariera językowa, ale pokazywaliśmy sobie sztuczki, graliśmy. Wszystkie kraje były jakby zjednoczone.

Co czuje kapitan reprezentacji podczas Mazurka Dąbrowskiego?

Nie mogę tego określić, stałem jak wmurowany. Przez chwilę myślałem jak to się potoczyło, że od siedzenia samotnie na murku w wieku dziewięciu lat, gdzie nie wiedziałem czy mam przyszłość, po paru latach ciężkiej pracy i uwierzeniu w siebie jestem tutaj, stoję na Legii, gram o trzecie miejsce na MŚ. Historia nie z tej ziemi. Chciałem się rozpłakać, był taki moment, ale to utrzymałem. Gdy o medalu miały zdecydować karne, ja miałem strzelać ostatniego. Ten śpiew Mazurka dał mi taką pewność, że wiedziałem, że strzelę. Chciałem zrobić to dla drużyny, dla trenera Krzyśka, dla siebie. Wygraliśmy, będę pamiętał te chwile do końca życia.

20246523_886209311518227_5611873478114352133_n
Jak długo jesteś z Darią?

Pół roku, jest dla mnie najważniejsza. Z mamą oczywiście mam kontakt, odwiedzam ją, ale nie zawsze mama jest w normalnym stanie, bo jednak ma problem jeśli chodzi o alkohol. Daria pomaga mi dużo, jest ze mnie dumna. Nie robi szumu wokół siebie, to osoba skryta, ma swój charakter, kocham ją taką jaka jest i myślę, że to nie jest taki sobie związek, tylko na całe życie.

Masz szesnaście lat i wierzysz w taką miłość?

Nie podejmowałbym związku, gdybym w to nie wierzył. Gruntownie to przemyślałem. Z każdym dniem próbuję, żeby nasza miłość była mocniejsza.

Powiedz, z ojcem masz jakikolwiek kontakt?

Mama mi tylko opowiadała, że był z nami do trzeciego miesiąca mojego życia, a potem odszedł. Ponoć też grał w piłkę w Hutniku Szczecin, później wpadł w problemy i chyba siedział w więzieniu. Tylko tyle o nim wiedziałem. Babcia ze strony taty do mnie przychodziła, rozmawiał ze mną i mówiła, że on przyjdzie. Ale nigdy nie przyszedł, nie wiem czy ze strachu, nie mam odpowiedzi.

Chciałbyś go poznać?

Życie jakie mam jest fajne i nie chciałbym go drastycznie zmieniać, a mogłoby się obrócić o sto osiemdziesiąt stopni gdyby się pojawił. Dlatego nie wiem. Życie toczy się dalej. Nie chciał być w moim życiu, później też nie byłem jego celem, więc myślę, że jest dobrze jak jest. Mam nadzieję, że jest szczęśliwy, bo ja też sobie dobrze radzę i niech tak będzie.

Jakie są najważniejsze wartości w życiu dla ciebie?

Miłość. Dążenie do realizacji swoich marzeń. Wszystko można osiągnąć i nie potrzeba na to supermocy. Mój przykład pokazuje, że z samego dna, bo nie było u mnie kolorowo, można zacząć żyć dobrze, a wszystko może zacząć się układać. Każdego dnia rano wstaję i walczę, żeby było jeszcze lepiej, bo wiem, że mnie na to stać. To, że moja mama czy ojczym wpłynęli na to, że jestem w ośrodku, nie znaczy, że mam skończyć jak oni, pić, zmarnować swoje życie. Na mamę zły nie jestem, dziękuję jej, sama mi mówiła, że bardzo dobrze się stało, że tutaj trafiłem, ja też to przyznałem. Dziekuję Bogu, że taką wybrał dla mnie ścieżkę, znalazłem swoje miejsce i miłość. Moje życie jest dobre.

Rozmawiał Leszek Milewski

redakcja

Opublikowane 12.12.2017 13:58 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Brama dnia
30.07.2021

Baszczyński z Omonią czy Sobczak z Lechem? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” bez większych problemów zatriumfował Paweł Golański. Dzisiaj w szranki stają natomiast Marcin Baszczyński i Paweł Sobczak. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MARCIN BASZCZYŃSKI VS OMONIA (30.07.2003) Marcin Baszczyński nie był łowcą goli, do siatki trafiał rzadko, ale 18 lat temu w starciu z Omonią Nikozja ukąsił w […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Co sąsiad, eurowpierdol? Klęska Białorusi i inne rankingowe smaczki

Tym razem to nie my zostaliśmy pośmiewiskiem Europy. Białorusini wypadli z pucharów jeszcze w lipcu, w dodatku z wykopem, przegrywając wszystkie swoje dwumecze przy pierwszym podejściu. To trzeci fatalny sezon Białorusi, widać jak im brakuje konia pociągowego w postaci mocnego BATE. My możemy żałować odpadnięcia Pogoni, pogubionych punktów rankingowych Śląska czy Rakowa, ale w rankingu […]
30.07.2021
NBA
30.07.2021

10 najlepszych silnych skrzydłowych w historii NBA

Nieustraszony Charles Barkley. Subtelny Dirk Nowitzki, charyzmatyczny Kevin Garnett, błyskotliwy Kevin McHale, legendarny Bob Pettit. Przed wami kolejny odcinek naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych koszykarzy w historii z podziałem na pozycję. Dzisiaj przedstawiamy wam 10 najwybitniejszych silnych skrzydłowych wszech czasów. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, słówko o wczorajszym głosowaniu. My […]
30.07.2021
NBA
29.07.2021

10 najlepszych rozgrywających w historii NBA

Niezniszczalny John Stockton. Steve Nash, który fantazją mógłby obdzielić połowę ligi. Niedoceniany z perspektywy lat Isiah Thomas, rzucający jedną trójkę za drugą Stephen Curry, no i bestia w osobie Russella Westbrooka. Czas na drugą odsłonę naszego mini-cyklu, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycję. Wczoraj przedstawiliśmy wam dziesięciu […]
29.07.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Trzymam kciuki. Wywiad dobry pod rozwagę dla osób, które uważają, że bez względu na okoliczności, nie powinno się rozdzielać rodziny.

mimi
mimi (@mimi)
3 lat temu

Wywiad świetny, powodzenia!

Jan Serce
Jan Serce (@janserce)
3 lat temu

Sport – najlepszy sposób na ratowanie młodych ludzi.

Tylko po co tyle literówek ?

Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico (@donald-trump-mexico)
3 lat temu

Fajny chłopak. Tak trzymać.

Suche Info
30.07.2021

Żuraw: – Nie zachłystujemy się tym zwycięstwem

Szkoleniowiec „Miedziowych” na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia po wygranym 3:1 spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Jednak tonował optymistyczne nastroje. Podkreślił, że jego zespół czeka jeszcze wiele pracy nad poprawą różnych elementów. Stwierdził też, że czasem szanse gry powinni otrzymać zdolni zawodnicy z klubowej akademii i będzie to dla niego priorytet. – Mieliśmy mało czasu: […]
30.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Miedź gromi na inaugurację 1. ligi

Wystartowały rozgrywki zaplecza Ekstraklasy i już w pierwszym spotkaniu kibice zebrani na stadionie w Opolu obejrzeli aż 5 bramek. Sęk w tym, że musieli głównie oglądać popisy rywala, który pokonał miejscową Odrę aż 4:1. Tym samym bardzo udany debiut na ławce trenerskiej Miedzi Legnica zaliczył Wojciech Łobodziński.   W pierwszym z trzech dzisiejszych meczów 1. ligi […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Składy na mecz Górnik Zabrze – Lech Poznań. Lukas Podolski w kadrze meczowej

– Lukas Podolski trenuje z nami już dwa tygodnie, ale jego przygotowanie nie wskazuje na to, by mógł zagrać w Ekstraklasie już teraz. On doskonale wie, że to jeszcze nie ten moment. Bardzo chce się pokazać z dobrej strony i wystąpić, ale stanie się to wtedy, kiedy będzie w pełni gotów – przyznał szkoleniowiec po […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kolejny piękny gol Zagłębia! [WIDEO]

Czy konfrontacja Zagłębia Lubin i Górnika Łęczna jest jakimś wybitnym widowiskiem? No nie. Ale na urodę bramek zdecydowanie nie możemy narzekać. W pierwszej połowie świetnym uderzeniem popisał się Patryk Szysz, a po przerwie przepięknym uderzeniem z dystansu uraczył nas Sasa Zivec. Zanotował chyba nawet ładniejsze trafienie niż kolega. Ależ przylutował!  Bramkarz Górnika Łęczna, Maciej Gostomski, […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Ben White w Arsenalu

Ben White dołącza do Arsenalu. 23-letni obrońca jest postrzegany za jednego z najbardziej perspektywicznych defensorów Premier League, za nim zresztą już pierwsze reprezentacyjne przygody. Do tej pory White grał w Brighton, wcześniej dołożył solidną cegiełkę do awansu Leeds United podczas sezonu 2019/20 w Championship.  Arsenal idzie dawno obraną ścieżką, choć jednocześnie trzeba przyznać – od […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Szysz znów czaruje! [WIDEO]

Ma talent do strzelania pięknych goli. Można już chyba tak napisać, czy będzie to trochę jak ze słynnymi zawodnikami, którzy „potrafią uderzyć z dystansu”? Jakkolwiek zdecydujemy – Patryk Szysz już po raz drugi w ostatnich miesiącach absolutnie oczarował nas swoim trafieniem. Przewrotka była bardziej efektowna, to prawda, ale z drugiej strony – dzisiejszą bramkę wypracował […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Superliga kontratakuje!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu ma zbadać skargę Superligi na działania UEFA wobec klubów-założycieli projektu. Dzisiaj Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus wydały wspólne oświadczenie, w którym wyrażają zadowolenie z ostatnich decyzji hiszpańskiego sądu, który do tej pory zajmował się sprawą. Odrzucona została skarga UEFA, do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez europejskie trybunały UEFA ma zaprzestać […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

PS: Legia rozważa Moritza Leitnera jako zastępcę Kapustki

– Legia Warszawa szuka zawodnika, który zastąpiłby kontuzjowanego Bartosza Kapustkę. I niewykluczone, że znalazła. Tym zawodnikiem może być Moritz Leitner – poinformował dzisiaj Przegląd Sportowy. Na razie nawet sam Przegląd pisze o sprawie z dużym dystansem, więc zapewne dość odległa jest finalizacja tej transakcji, ale sam fakt, że właśnie Leitner znalazł się na celowniku warszawskiego […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kadra w listopadzie pozostanie na Narodowym

Wreszcie. Wśród rozlicznych sygnałów powrotu do pełnej normalności po szalonym okresie pandemii – ten wydaje się dość symboliczny. Dziś UEFA podała lokalizacje listopadowych meczów reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Mimo pewnych obaw – jako stadion gospodarzy w meczu Polski z Węgrami figuruje PGE Stadion Narodowy w Warszawie.  Już wcześniej kadra […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Rashford przejdzie operację

Marcus Rashford podda się operacji barku. Taką informację przekazał Manchester United. Co oczywiste, piłkarza czeka przerwa w treningach i meczach. Rashford z tym urazem barku mierzy się od dłuższego czasu, grał mimo tego, ale wiecznie taka sytuacja trwać nie mogła. Dlatego zawodnika czeka operacja. United napisali w oświadczeniu: – Po konsultacji między Marcusem, menedżerem, a […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Nowy kontrakt Świderskiego

Karol Świderski podpisał nową umowę z PAOK-iem. Kontrakt będzie obowiązywał do 2024 roku. Co jakiś czas przebąkiwało się o transferze reprezentanta Polski, ale do konkretów nie dochodziło. Sam zainteresowany mówił, że pewnie trzeba by za niego wydać 7-10 milionów euro, natomiast najwyraźniej mocniejsze kluby uznały, że to jeszcze nie ten czas. Jednak Świderski i tak […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021