post
Avatar

Opublikowane 12.12.2017 13:58 przez

redakcja

W wieku dziewięciu lat Dominik Dziąbek uciekł z domu. Jego mama i ojczym byli alkoholikami. Ojciec zostawił rodzinę, gdy Dominik miał trzy miesiące. Największą opieką otaczał go nastoletni brat.

Kilka lat później wyprowadzał jako kapitan reprezentację Polski Dzieci z Domów Dziecka, strzelał decydującego o medalu karnego, a tej jesieni jako zaledwie szesnastolatek zadebiutował w walczącym o awans do II ligi Świcie Skolwin. Choć jest jeszcze bardzo młody, wierzy w miłość na całe życie, wzoruje się na Robercie Lewandowskim i wierzy, że do osiągnięcia sukcesu nie potrzeba supermocy, tylko wiary w siebie i pracowitości. Zapraszamy.

***

Co się stało w twoim życiu, gdy miałeś dziewięć lat?

Moi rodzice pili. Tego dnia atmosfera była napięta, kłócili się, nie chciałem być przy tym i wyszedłem. Był październik czy listopad, lekko już śnieg nawet padał. Siedziałem na murku, było już chyba po dwudziestej, czyli o tej porze roku zupełnie ciemno. Wtedy przyjechała policja wraz z panią pedagog ode mnie ze szkoły. Zabrano mnie na komisariat. Powiedziano, że mama i ojczym są pod wpływem alkoholu, stan mojej rodziny jest patologiczny i wnioskują, żeby przenieść mnie do domu dziecka.

Czym zajmowali się twoi rodzice?

Ojczym nie pracował, miał orzeczenie lekarskie, że ma chore kolana i jest niezdolny do pracy. Mama pracowała wtedy w Żabce i to ona zarabiała na nasz dom. Mieszkał z nami jeszcze wujek, który wtedy akurat pracował.

Bywało niebezpiecznie w domu?

Niebezpiecznie może nie, ale awantury bywały, kłótnie o byle co. Wypili wódkę i kłócili się, prawie jakby tylko po to, żeby coś się działo.

Uciekałeś z domu wcześniej?

Nie. Jak było źle, że pili i zasypiali, a ja sam nie mogłem zasnąć i byłem głodny, przychodził starszy o pięć lat brat, Damian, zabierał mnie do wujka i cioci. Tam często nocowaliśmy, albo wracaliśmy i on ogarniał jedzenie, pakował mnie do szkoły i kładł do snu.

Brat to najbliższa ci osoba oprócz twojej dziewczyny, Darii?

Tak. Wyjeżdża za granicę do pracy, ale codziennie mamy kontakt, dzwonimy do siebie, rozmawiamy. Jak jest w Polsce, widzimy się co drugi dzień. Jak byłem mały nie rozumiałem wszystkiego, ale ostatnio mu podziękowałem za wszystko. Wcielał się w rolę ojca, opiekował mną, bo ojczym był zawsze pod wpływem alkoholu. Gdyby nie Damian, to nie wiem co by się ze mną działo. Nie wiem gdzie bym wylądował.

Jakie dał ci życiowe lekcje?

Przede wszystkim zawsze we mnie wierzył. Też grał kiedyś w piłkę, ale w pewnym momencie zaczął palić papierosy. Nie pije, ale pali i śmieje się, żebym nie był taki głupi jak on i nie zaczynał z paleniem, bo on teraz walczy o to, żeby rzucić. Mam iść w swoją stronę, walczyć o lepsze życie, żeby nie musieć jak on wyjeżdżać za granicę do pracy.

Pamiętasz pierwsze chwile w placówce opiekuńczej?

Bałem się. Inny świat. Każda osoba, która tam trafia, czuje to samo. Nie wiesz co jutro przyniesie, nie wiesz co się z tobą stanie. Gdy przychodzili w odwiedziny mama i ojczym, bardzo potem tęskniłem. Ale po dwóch tygodniach czułem się dobrze, a na wychowawczynie mówiłem ciocie. Po poł roku przenieśli mnie na inną placówkę, do ośrodka na Osowie, gdzie jestem już siedem lat. Tu czuję się jak w domu.

Ale w tamtym momencie pewnie szok, ledwo się zadomowiłeś, a znowu przenosiny.

Tak, pamiętam to. Przyszła ciocia i mówi, że za dwa tygodnie wyjeżdżam na Osów. Może to nie jest daleko, ale znów czułem ten sam strach. Po przyjeździe w pierwszy dzień się rozpłakałem. Przyszły koleżanki i mnie pocieszały. To placówka bardzo rodzinna, mieszkamy w normalnym domku jednorodzinnym, jest nas dziesięciu na pięciu wychowawców. Każdy wychowawca otacza szczególną opieką dwie osoby. Od siedmiu lat nie zmienił się żaden wychowawca.

Inni wychowankowie są dla ciebie jak bracia i siostry?

Takie osoby jak my, z podobną sytuacją rodzinną, rozumiemy się najlepiej. Nie mamy przed sobą tajemnic, kłamstw, bo każdy wie jak mu się w domu układało, każdy jest tutaj przez to samo – błędy rodziców. NIe kłócimy się, a starsi pomagają młodszym. Sami wychodzimy do siebie ze swoimi problemami. Nie raz śmiejemy się z sytuacji pamiętanych z domu, żeby rozładować wspomnienia. Nie powiem, że to jest super, bo nikt z nas tego nie chciał, ale to bardzo dobre, że osoby, które są tutaj, mogą się sobie wygadać, mogą ze sobą normalnie żyć. Każdy z nas dzięki temu w duchu charakterem jest nastawiony na to, że może o coś walczyć.

Kiedy zakochałeś się w piłce?

W placówce opiekuńczej na Szopena. Prowadził mnie trener Sławek Kremer, bardzo ważna w moim życiu osoba, bez której nie grałbym dzisiaj. Bez tego, że zaszczepiłbym we mnie pasję do futbolu, może wpadłbym w jakąś patologię?

Przed dziewiątym rokiem życia nie grałeś w piłkę?

Kopałem z kolegami na podwórku, ale nigdy nie pomyślałem nawet, że mógłbym iść do klubu. Myślałem, że na to potrzeba pieniędzy, więc nie miałem szans. W placówce mamy klub Sternik Szczecin, gdzie grają sami wychowankowie domów dziecka. Mieliśmy po dwa treningi w tygodniu, wyjeżdżaliśmy na turnieje do Warszawy, Poznania, zbieraliśmy doświadczenia. Gdy miałem dwanaście lat trener Kremer powiedział, że ci, którzy chcą, mają zajawkę, mogą zacząć treningi w Hutniku, w klubie może nie profesjonalnym, ale bliższym poważniejszej piłce. Zaczynałem tam jako trampkarz. Gdy kończyłem podstawówkę trener wziął mnie na testy piłkarskie do gimnazjum pod kuratelą Pogoni Szczecin. Testy trwały trzy dni, brało w nich udział dwustu chłopaków. Dostałem się. Myślę, że to mnie bardzo rozwinęło, bo dzięki temu miałem dużo treningów – dwa dziennie z zawodnikami Pogoni i pod okiem jej trenerów, trzeci u siebie, w Hutniku. Od pół roku jestem w Świcie Skolwin u trenera Pawła Ozgi, którego poznałem podczas epizodu w Football Academy School Excellence. Liczyłem, że będę grał w juniorach, a trener powiedział, że zacznę treningi z seniorami. To samo w sobie było niezwykłe, a później trener powiedział, że zacznę grać w III lidze. Szok, uszczęśliwienie, ale przede wszystkim mega kop determinacji do dalszej walki o swoją przyszłość.

Jak ci się grało w seniorskim debiucie z Polonią Środa Wielkopolska?

Pierwsze dziesięć sekund nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero po minucie przyszło otrzeźwienie: tego właśnie chciałeś, jesteś tutaj, graj! Wygraliśmy 5:0 z jednym z lepszych klubów naszej ligi, mi też grało się dobrze, choć oczywiście na razie głównie zbieram doświadczenie, bo piłka zupełnie inna od juniorskiej.

Co powiedzieli po meczu starsi koledzy w szatni?

Że super zagrałem, że dałem z siebie wszystko i na pewno dostanę więcej minut (Dominik zagrał 18 minut w następnej kolejce z Jarotą – przyp.LM)

Screen Shot 12-12-17 at 01.16 PM

Źródło: TVP3
Jak cię traktują?

Jak starsi brata. Nie wiedziałem początkowo takich podstaw, jak co zrobić ze sprzętem, skąd go wziąć. Od razu mi pomogli i powiedzieli, że z każdym problemem mam przychodzić śmiało, a zrobią co mogą. Nie ma w szatni Świtu osoby, która się wywyższa, traktujemy się wszyscy jak rodzina.

Screen Shot 12-12-17 at 01.20 PM

Źródło: 90minut.pl
Gdzie się uczysz?

Miałem iść do LO sportowego w Policach pod patronatem Świtu, lecz trenerzy powiedzieli, że to się nie opłaca, bo jest za daleko. Już miałem problemy, żeby dojechać do szkoły na Hożą do gimnazjum. Robię więc zawód ślusarza, mam blisko. Uczę się dobrze, myślę, że szkoła jest aż zbyt łatwa. Zawód jest tylko zabezpieczeniem, bo chcę grać w piłkę.

Żałujesz, że nie jesteś w liceum?

Z jednej strony trochę tak. Byłbym z kolegami i w otoczce piłkarskiej. Fajnie, że będę miał zawód, ale ta większa otoczka by nie zaszkodziła.

Powiedziałeś, że zawodówka jest aż za łatwa. Tęsknisz za większymi wymaganiami w szkole?

Trochę tak, na pewno dałbym radę w LO. Nie byłem asem w gimnazjum, ale najgorszy też nie. Słabiej szło mi z fizyki, chemii, matematyki, tu zawsze potrzebowałem korepetycji z ciociami, ale z historią czy językiem polskim nie miałem problemów. Część nauczycieli też nie za bardzo zwracała uwagę na względy edukacyjne, bo to przecież i tak „tylko” szkoła sportowa. Przez to przepisywaliśmy po prostu książkę na lekcjach, nie wiem czy to dobre.

Jacy są twoi idole piłkarscy?

Pierwszym był Ronaldinho, ale teraz zmieniłem pozycję, trener wystawia mnie na dziewiątce i dużo oglądam filmików z Robertem Lewandowskim. Próbuję podpatrywać, czegoś się nauczyć, wzorować na nim.

Jakbyś miał jedno pytanie do Roberta, jakie by było?

Czy miał w swojej karierze chwile zwątpienia na samym początku, przed Lechem, w Pruszkowie. Czy myślał, że jednak mu się nie uda, kiedy to było, jak się czuł i jak sobie z tym poradził.

Ty masz chwile zwątpienia?

Nie myślę tak, skupiam się na walce o swoje. Trenerzy mówili, że robię postępy, sam w głowie też starałem się mówić, że coś w sobie mam. Dalej nie odpuszczam, dam z siebie wszystko. Moje przeżycia osobiste dały mi do zrozumienia, że jeśli ja nie zawalczę o swoje życie, to nikt za mnie tego nie zrobi.

Byłeś kapitanem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata domów dziecka.

Wspaniałe przeżycie sam występ, a jeszcze ta opaska, choć grał rocznik 2000, a ja jestem z 2001. Trenera też mieliśmy młodego, bardzo mi ufał. Atmosfera na turnieju była świetna, oczywiście każdy chciał wygrać, ale piłka stanowiła przestrzeń porozumienia. Chłopaki z Francji podchodzili i nie powiem, że rozmawialiśmy, bo dzieliła nas bariera językowa, ale pokazywaliśmy sobie sztuczki, graliśmy. Wszystkie kraje były jakby zjednoczone.

Co czuje kapitan reprezentacji podczas Mazurka Dąbrowskiego?

Nie mogę tego określić, stałem jak wmurowany. Przez chwilę myślałem jak to się potoczyło, że od siedzenia samotnie na murku w wieku dziewięciu lat, gdzie nie wiedziałem czy mam przyszłość, po paru latach ciężkiej pracy i uwierzeniu w siebie jestem tutaj, stoję na Legii, gram o trzecie miejsce na MŚ. Historia nie z tej ziemi. Chciałem się rozpłakać, był taki moment, ale to utrzymałem. Gdy o medalu miały zdecydować karne, ja miałem strzelać ostatniego. Ten śpiew Mazurka dał mi taką pewność, że wiedziałem, że strzelę. Chciałem zrobić to dla drużyny, dla trenera Krzyśka, dla siebie. Wygraliśmy, będę pamiętał te chwile do końca życia.

20246523_886209311518227_5611873478114352133_n
Jak długo jesteś z Darią?

Pół roku, jest dla mnie najważniejsza. Z mamą oczywiście mam kontakt, odwiedzam ją, ale nie zawsze mama jest w normalnym stanie, bo jednak ma problem jeśli chodzi o alkohol. Daria pomaga mi dużo, jest ze mnie dumna. Nie robi szumu wokół siebie, to osoba skryta, ma swój charakter, kocham ją taką jaka jest i myślę, że to nie jest taki sobie związek, tylko na całe życie.

Masz szesnaście lat i wierzysz w taką miłość?

Nie podejmowałbym związku, gdybym w to nie wierzył. Gruntownie to przemyślałem. Z każdym dniem próbuję, żeby nasza miłość była mocniejsza.

Powiedz, z ojcem masz jakikolwiek kontakt?

Mama mi tylko opowiadała, że był z nami do trzeciego miesiąca mojego życia, a potem odszedł. Ponoć też grał w piłkę w Hutniku Szczecin, później wpadł w problemy i chyba siedział w więzieniu. Tylko tyle o nim wiedziałem. Babcia ze strony taty do mnie przychodziła, rozmawiał ze mną i mówiła, że on przyjdzie. Ale nigdy nie przyszedł, nie wiem czy ze strachu, nie mam odpowiedzi.

Chciałbyś go poznać?

Życie jakie mam jest fajne i nie chciałbym go drastycznie zmieniać, a mogłoby się obrócić o sto osiemdziesiąt stopni gdyby się pojawił. Dlatego nie wiem. Życie toczy się dalej. Nie chciał być w moim życiu, później też nie byłem jego celem, więc myślę, że jest dobrze jak jest. Mam nadzieję, że jest szczęśliwy, bo ja też sobie dobrze radzę i niech tak będzie.

Jakie są najważniejsze wartości w życiu dla ciebie?

Miłość. Dążenie do realizacji swoich marzeń. Wszystko można osiągnąć i nie potrzeba na to supermocy. Mój przykład pokazuje, że z samego dna, bo nie było u mnie kolorowo, można zacząć żyć dobrze, a wszystko może zacząć się układać. Każdego dnia rano wstaję i walczę, żeby było jeszcze lepiej, bo wiem, że mnie na to stać. To, że moja mama czy ojczym wpłynęli na to, że jestem w ośrodku, nie znaczy, że mam skończyć jak oni, pić, zmarnować swoje życie. Na mamę zły nie jestem, dziękuję jej, sama mi mówiła, że bardzo dobrze się stało, że tutaj trafiłem, ja też to przyznałem. Dziekuję Bogu, że taką wybrał dla mnie ścieżkę, znalazłem swoje miejsce i miłość. Moje życie jest dobre.

Rozmawiał Leszek Milewski

redakcja

Opublikowane 12.12.2017 13:58 przez

redakcja

Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Juranović-Mladenović. Duet, który zapisze się w historii Ekstraklasy

Kto nie zna filmowych klasyków – ręka w górę. No, chyba nie jest was zbyt wielu, dlatego nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że duet Juranović-Mladenović jest niczym Batman i Robin. Albo jak Sherlock Holmes z doktorem Watsonem czy Samuel L. Jackson z Johnem Travoltą w „Pulp Fiction”. Do wyboru, do koloru. No bo kto by […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Trzymam kciuki. Wywiad dobry pod rozwagę dla osób, które uważają, że bez względu na okoliczności, nie powinno się rozdzielać rodziny.

mimi
mimi (@mimi)
3 lat temu

Wywiad świetny, powodzenia!

Jan Serce
Jan Serce (@janserce)
3 lat temu

Sport – najlepszy sposób na ratowanie młodych ludzi.

Tylko po co tyle literówek ?

Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico (@donald-trump-mexico)
3 lat temu

Fajny chłopak. Tak trzymać.

Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021