post

Opublikowane 27.09.2017 20:25 przez

Jan Ciosek

Najpierw był Andrzej Gołota walczący z największymi gwiazdami wagi ciężkiej i cztery razy dochodzący do pojedynku o mistrzostwo świata. Potem pasy czempionów dla Tomasza Adamka, Krzysztofów Włodarczyka i Głowackiego. W międzyczasie mistrzostwo Europy Przemysława Salety, Alberta Sosnowskiego, Rafała Jackiewicza, Grzegorza Proksy i Mateusza Masternaka, plus oczywiście dekada dominacji Dariusza Michalczewskiego. I cały tłum młodych zdolnych, dobijających się do mistrzowskich walk. Dziś został tylko krajobraz po bitwie. I niestety, nie zanosi się na powrót złotych lat…

Gołota na szczęście już skończył z boksem po kilku nieudanych próbach powrotu. Tomasz Adamek jeszcze ostatniego słowa powiedział, ale nikt nie ma już chyba złudzeń, że bliżej mu do pożegnalnego pojedynku lub skoku na kasę w KSW niż do mistrzowskich walk w wadze ciężkiej. Krzysztof Włodarczyk ma ostatnią szansę, gdzieś zagubili się Głowacki i Masternak. Jackiewicz wciąż potrafi zarobić parę euro, jeżdżąc po świecie, ale finansowe sukcesy to jedyne, na co może liczyć. Artur Szpilka dobre wyniki osiąga w zasadzie wyłącznie w mediach społecznościowych, Andrzej Fonfara po dwóch porażkach z Adonisem Stevensonem bardziej niż o boksie myśli już chyba o biznesie. A młodzi – gniewni? Niestety, wspaniałej generacji ani widu, ani słychu. Brutalna prawda jest taka, że kibiców boksu raczej czekają trudne lata…

Krzysztof Głowacki – mistrz jednego sezonu?

Przez długie lata „Główka” był uważany za wielki talent, który potrzebuje tylko właściwego czasu, by rozbłysnąć. I ten czas przyszedł. Głowacki dwa lata temu w Newark walczył z mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej Marco Huckiem. I w dziesiątej rundzie tak huknął Niemca, że było po zawodach. Rok później Polak zrobił skok na kasę, mierząc się z Oleksandrem Usykiem. Ukrainiec wielkich szans mu nie dał, ale co „Główka” zarobił, to jego…

glowacki

W czerwcu były mistrz wygrał z niepokonanym Hizni Altunkayą, w sobotę powalczy z doświadczonym Leonardo Bruzzese, włoskim średniakiem, który dwa razy bez powodzenia próbował zostać mistrzem Europy. Polakowi nie wypada przegrać, zwycięstwo może mu otworzyć drogę do kolejnej walki o tytuł.

– To taka walka, którą Głowacki musi wygrać, musi zmieść gościa z ringu. Wtedy może dostać kolejną szansę, może jeszcze wejść do turnieju World Boxing Super Series – uważa Maciej Miszkiń, były bokser, obecnie ekspert Polsatu Sport.

Martwi mnie trochę liczba mniejszych lub większych kontuzji, z którymi Głowacki boryka się w trakcie przygotowań do każdej walki. Cały czas stać go na wygraną z każdym na świecie, musi tylko dostać swoją szansę – ocenia Piotr Momot z portalu ringpolska.pl. – Niestety obawiam się, że jak stracił pas, to ci najwięksi wcale tak chętnie nie muszą mu jej dawać, bo jest bardzo niebezpieczny.

Andrzej Fonfara – znokautowane marzenia

Fonfara to gość z charakterem, tego odmówić mu nie można. Jako dzieciak poleciał do Stanów, walczyć w barwach nowej, polsko – amerykańskiej grupy. Ta szybko się rozpadła, ale Andrzej w USA już został. Krok po kroku budował swoją karierę, zbliżając się do walki o mistrzostwo świata. Wygrał z legendarnym Glenem Johnsonem, potem z Campillo i Millerem, po czym wyszedł do ringu z mistrzem WBC wagi półciężkiej, niesamowitym Adonisem Stevensonem. Przegrał jednogłośnie na punkty, ale wrażenie zrobił doskonałe. Dość powiedzieć, że w końcówce walki miał czempiona na deskach!

Minęły trzy lata, Fonfara znokautował Chada Dawsona, byłego mistrza świata i pogromcę Tomasza Adamka, czym wywalczył sobie prawo rewanżu ze Stevensonem. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Reprezentant Kanady zakończył zabawę już w 2. rundzie, nokautując Polaka i jego marzenia.

Fonfara w USA zarobił znakomite pieniądze, które teraz chce inwestować w Polsce. Z kariery nie rezygnuje, ale można wątpić, czy zdoła jeszcze raz wspiąć się na szczyt.

Krzysztof Włodarczyk – ostatnia z ostatnich szans

„Diablo” to temat na osobną historię. Gość o piekielnie mocnym uderzeniu, bardzo odporny na ciosy. Przynajmniej na te, zadawane w ringu. Bo te, przyjmowane w życiu prywatnym, potrafiły go popchnąć do próby samobójczej. Włodarczyk po latach burzliwego związku rozstał się z żoną i próbuje sobie ułożyć życie na nowo.

diablo

A w ringu? Cóż, co się stało, to się nie odstanie. Nie da się ukryć, że czas nie działa na korzyść „Diablo”. Włodarczyk dwa razy zdobywał tytuł w wadze junior ciężkiej, w sumie wygrał osiem walk o mistrzostwo świata, w tym kilka za naprawdę dobre pieniądze. Złe decyzje biznesowe i delikatnie mówiąc dość luźne podejście do pieniędzy sprawiły jednak, że dziś były czempion nie ma żadnych oszczędności. Wszystko może się zmienić 21 października, kiedy w Newark zmierzy się z Muratem Gasijewem, mistrzem IBF, w ramach turnieju World Boxing Super Series. Sprawa jest jasna: dla Włodarczyka to ostatnia z ostatnich szans i na tytuł, i na duże pieniądze.

Włodarczyk ma szanse na wygraną z Gasijewem, pod warunkiem, że zaboksuje o niebo lepiej, niż w ostatnich występach. Ta walka pokaże, czy były to tylko wypadki przy pracy, czy Diablo zwyczajnie się starzeje – mówi Momot. – Jeśli będzie boksował aktywnie i przetrwa szturm Gasijewa, a umiejętności na pewno mu na to starczy, to jest w stanie sprawić niespodziankę. Jeśli jednak zaboksuje tak jak w dwóch ostatnich walkach, to nie ma żadnych szans.
– Ja Włodarczykowi nie wróżę sukcesu w tej walce. Gorzej, myślę, że zaliczy pierwszy nokaut w karierze – dodaje Miszkiń. – Diablo jest już po najlepszym czasie w swojej karierze, a z takim rywalem, jak Gasijew nie walczył jeszcze nigdy.

Mateusz Masternak – bez zwycięstw, bez promotora

Przez długi czas jego kariera rozwijała się wręcz modelowo: kolejne wygrane walki, prawie same nokauty, widowiskowy styl i wyjątkowa pewność siebie przed kamerami. „Master” sięgnął po pas mistrza Europy wagi junior ciężkiej i był naprawdę blisko walki o mistrzostwo świata. W Moskwie przegrał jednak z Grigorijem Drozdem, tym samym, który potem odebrał „Diablo” jego pas WBC oraz znokautował Łukasza Janika.

Od tego momentu już nic w karierze Masternaka nie było jak należy. Przegrał z Kalengą walkę o tymczasowe mistrzostwo świata, przegrał z przeciętnym Johnnym Millerem, przegrał z Tony Bellew starcie o mistrzostwo Europy… W międzyczasie pojawiły się kłopoty z promującą Polaka grupą Sauerland, co ostatecznie skończyło się rozwiązaniem kontraktu. W tym roku wprawdzie pokonał dwóch średniaków na galach w Polsce, w rankingu WBO wciąż jest w pierwszej dziesiątce. Ale jego nazwisko w kontekście poważnych pojedynków jakoś się nie pojawia…

– Mateusz wciąż jest w dobrej formie i nie można go jeszcze przekreślać – uważa jednak Miszkiń.

Mariusz Wach – twardziel na dopingu

Jeden z największych talentów polskiego boksu. Przynajmniej, jeśli chodzi o wymiary – 203 centymetry wzrostu i 115 kilo żywej wagi. Wach w ringu zasłynął przede wszystkim piekielnie twardą szczęką. Przez 12 rund niemiłosiernie obijał go na przykład Władymir Kliczko, który prawie wszystkie swoje walki wygrywał przed czasem. Polak przetrwał ukraińską nawałnicę, choć sam wielkiego zagrożenia nie stanowił. Potem wyszło na jaw, że wspomagał się przy tym niedozwolonymi środkami. Podejrzenia były także po drugiej walce Wacha o mistrzostwo świata – z Aleksandrem Powietkinem. Przebieg pojedynku również był podobny – jeśli Polak blokował ciosy czempiona, to głównie twarzą. Tym razem nie dotrwał do ostatniego gongu, ale 11 rund i tak przetrzymał.

W tym roku Wach niespodziewanie wygrał na punkty w Niemczech z zawodnikiem gospodarzy Erkanem Teperem. W święto niepodległości zmierzy się z niepokonanym Jarrellem Millerem. Gdyby znów sprawił niespodziankę, być może po raz kolejny dojdzie do walki o pas. Ale trudno się spodziewać, żeby takie starcie mogło wyglądać inaczej niż te z Kliczką i Powietkinem.

– Taki bokser, jak Mariusz zawsze ma szanse. Potrafi przyjąć bardzo mocny cios, ma także czym uderzyć. W ostatnich walkach poprawił agresywność, czego zawsze mu brakowało – przypomina Miszkiń.

Tomasz Adamek – byle dutki się zgadzały

„Góral” wielkim bokserem był. To nie podlega dyskusji. Jako jedyny polski bokser zdołał zdobyć pasy mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych i walczyć o tytuł w trzeciej. Lekcja, którą dostał od Witalija Kliczki była bardzo bolesna, ale największa wypłata w karierze z pewnością podziałała pocieszająco.

Po porażce w walce o tytuł wagi ciężkiej Adamek stoczył kilka niezłych pojedynków w USA, po czym rozpoczął się zjazd. Jednogłośnie na punkty uległ Głazkowowi, potem zdominował go Artur Szpilka i znokautował Eric Molina. W czerwcu „Góral” walczył z Solomonem Haumono. Kibice na pustawych trybunach w Gdańsku byli świadkami średniego widowiska. Brutalna prawda jest taka, że w sukcesy Adamka wierzy już chyba tylko garstka najwierniejszych kibiców. Ostatnio plotkuje się o romansie boksera z Gilowic z federacją KSW. Cóż, Adamek to góral, więc jeśli dutki będą się zgadzać…

adamek szpila

Artur Szpilka – mniej fejsa, więcej pokory

Szpilka to niesamowity talent – bez dwóch zdań. Kłopot w tym, że oprócz talentu do boksu ma także wyjątkową umiejętność radzenia sobie w mediach społecznościowych. W efekcie jego fanpejdż ma znacznie więcej polubień niż chyba wszystkich pozostałych polskich bokserów razem wziętych. To nie wszystko – „Szpilę” obserwuje prawie dwa razy więcej niż na przykład Kamila Grosickiego, czy Joannę Jędrzejczyk, podobne zasięgi generują Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch czy Agnieszka Radwańska! To daje ogromną popularność i niemałe pieniądze. Nierzadko także powoduje szybki wyrzut wody sodowej do organizmu.

Artur Szpilka w mediach jest piekielnie pewny sobie, problem w tym, że ring mocno weryfikuje jego słowa. Po zwycięstwie nad Adamkiem Szpilka doszedł do pojedynku o mistrzostwo świata z Deontayem Wilderem. Przez pewien czas dawał radę, ale i tak zakończył starcie na deskach w 9. rundzie. Jeszcze krócej wytrzymał z Adamem Kownackim, którego miał zjeść na drugie śniadanie.

Co dalej z karierą „Szpili”? Choć między nim, a Tomaszem Adamkiem jest 12 lat różnicy, to także w przypadku Artura coraz częściej słychać o KSW…

Rafał Jackiewicz – kolejny skok na kasę

Był mistrzem Europy, walczył o mistrzostwo świata. W przypadku gościa, który po ciosie nożem w serce miał w ogóle nie nadawać się do sportu – całkiem nieźle. W ogóle kariera „Mistrzunia” to dowód na słuszność powiedzenia „sky is the limit”. Jackiewicz wybitnym bokserem nigdy nie był, ale nadrabiał pewne braki niesamowitą wolą walki i charakterem. Tak było choćby w starciu z Delvinem Rodriguezem, której zwycięzca miał zdobyć prawo boksowania o mistrzostwo świata. W szóstej rundzie Jackiewicz przyjął cios, który powaliłby konia, a po nim całą serię kolejnych. Cudem to przetrwał, a potem wyszarpał wygraną. Nie wygrał umiejętnościami, a właśnie serduchem.

jackiewicz

40-letni Jackiewicz często podróżuje na gale w różnych częściach świata, co kilka miesięcy boksuje też w Polsce. Z ostatnich 10 walk przegrał 6, ale znokautował choćby jedną z nadziei polskiego boksu – Michała Syrowatkę.

„Mistrzunio” mówi wprost: kasa musi się zgadzać. Teraz właśnie podpisał kontrakt na walkę o mistrzostwo Unii Europejskiej w Hiszpanii. Do ringu ostatnio wychodził przy dźwiękach piosenki „Wesołe jest życie staruszka”…

Adam Kownacki – co zbuduje na sensacji?

Urodził się w Łomży, ale całą karierę boksuje w USA. I to z bardzo dobrym skutkiem. 28-latek ma na koncie 16 walk, 16 zwycięstw i 13 nokautów. Najcenniejszy jest oczywiście ten ostatni – w pojedynku z Arturem Szpilką. Wcześniej także jednak nie obijał ogórków – jego trzej wcześniejsi rywale: Joshua Tefte, Jesse Barboza i Danny Kelly łącznie mieli na koncie 39 zwycięstw i 3 porażki.

Kownacki po sensacyjnym zwycięstwie nad Szpilką dołączył do elity. Jest notowany w pierwszej piętnastce rankingu federacji WBC, co oznacza, że w każdej chwili może zostać wybrany przez Deontaya Wildera jako rywal do dobrowolnej obrony. Nie ukrywa, że jego celem jest mistrzostwo świata, o którym marzy od dziecka.

Sosnowski, Wawrzyk, Saleta – to se ne vrati

Przemysław Saleta do ringu wrócił po siedmiu latach, na walkę z Andrzejem Gołotą. Wygrał, więc sprawdził się także z Tomaszem Adamkiem. Po porażce zakończył karierę. Teraz większą część roku spędza w Tajlandii, gdzie prowadzi treningi muay-thai.

Inny były mistrz Europy wagi ciężkiej Albert Sosnowski jeszcze rękawic nie odwiesił, ale to tylko kwestia czasu. „Dragon”, podobnie jak Jackiewicz, z kariery wycisnął 150 procent. Kiedy zaczynał, nikt nie postawiłby złamanego grosza, że Sosnowski zostanie mistrzem Europy i dojdzie do walki o mistrzostwo świata (przegranej, ale bez wstydu). Jego kłopot polega tylko na tym, że nie wie, co ze sobą zrobić po karierze, więc ją bez sensu kontynuuje. Z ostatnich 10 walk wygrał trzy, z jednym niemal debiutantem i dwoma rywalami, którzy łącznie przegrali 25 walk. Z kolei z gościem o bilansie 25 zwycięstw – 61 porażek… zremisował.

Andrzej Wawrzyk, który właśnie skończył 30 lat, na papierze wygląda znakomicie. Ma 33 zwycięstwa i 1 porażkę, w walce o mistrzostwo świata. 25 lutego miał po raz kolejny bić się o pas, tym razem z Deontayem Wilderem. Miesiąc wcześniej wpadł jednak na stosowaniu dopingu. Można po czymś takim odbudować karierę, ale łatwe to z pewnością nie będzie.

Maciej Sulęcki – cała nadzieja w Striczu

„Striczu” ma 28 lat i jest notowany w ścisłej światowej czołówce. Wygrał wszystkie 25 pojedynków. Słabe punkty? Ciężko wskazać. Przez długi czas był to brak nokautującego ciosu – w pierwszych 18 walkach zaliczył tylko trzy nokauty. Troszkę się jednak pozmieniało – ostatnich siedmiu rywali kończył przed czasem. A nie da się ukryć, że to właśnie niedawni rywale byli najmocniejsi. Zaczęło się od tego, że Sulęcki zakończył karierę byłego mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata Grzegorza Proksy (7. runda). Potem pokonał czterech rywali w USA, w tym niepokonanego w 24 walkach Hugo Centeno Jr. W czerwcu zdemolował w niespełna trzy rundy Damiana Bonellego (23-1), po czym… wdał się w pyskówkę z promotorami!

sulecki

Na takie walki szkoda czasu. Tylko czołówka, bo resztę kończę do 3. rundy. Brawo ja! – skomentował, po czym dodał, że jest gotowy do walki z każdym rywalem, nawet Giennadijem Gołowkinem, albo… mistrzem wagi ciężkiej Anthonym Joshuą. – Zasługuję na duże walki za duże pieniądze. Czekam na ruchy promotorów. Szkoda mi zdrowia na walki z frajerami. Jestem zawodnikiem wagi junior średniej, w średniej mogę walczyć tylko o tytuł. Do Joshuy też bym wyszedł przy odpowiedniej propozycji, nie ma problemu. Nie takich się uwalało – wypalił.

Maciej Sulęcki to w tym momencie najbardziej perspektywiczny polski pięściarz. Myślę, że jest w stanie wygrać z każdym w wadze super półśredniej i prawie każdym w średniej – ocenia Piotr Momot. – Jedyne czego może mu zabraknąć w walkach ze światową czołówką to doświadczenie. Boksersko jest gotowy.

Gdzie ta młodzież?

Przez ostatnie kilkanaście lat każdy talent, kiedy tylko się pojawił, był wyłapywany przez promotorów boksu zawodowego. Boks amatorski nie mógł młodym zaoferować nic, poza marzeniami o medalach wielkich imprez. Sponsorów nie było, a stypendia wypłacane przez Polski Związek Bokserski – były skandalicznie niskie.

W efekcie boks amatorski w Polsce w zasadzie dogorywa. Na medal igrzysk olimpijskich czekamy od 1992 roku i nie wygląda na to, żebyśmy niedługo mieli się doczekać. Liga, bokserska, w której w dawnych latach boksowały największe gwiazdy polskiego boksu, a wcale nie tak dawno choćby Władymir Kliczko, od dawna nie istnieje.

-W ubiegłym roku sparowałem z kadrą olimpijską, z zawodnikami szykującymi się do World Boxing Series. Muszę powiedzieć, że słabo to wyglądało – mówi Miszkiń.

Boks ma coraz mniej argumentów, do przyciągnięcia młodych. Sukcesów na dużą skalę jakoś nie widać, trybuny na galach coraz częściej świecą pustkami, a oglądalność boksu w telewizji dawno oddała pola MMA. Czy to znaczy, że dyscyplinę teraz czeka tylko równia pochyła? Niekoniecznie. Boks to specyficzna dyscyplina, wymagająca charakteru i dużej odwagi. Paradoksalnie, czasem im trudniej, tym lepiej.

JAN CIOSEK

Jan Ciosek

Opublikowane 27.09.2017 20:25 przez

Jan Ciosek

Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu “Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

“Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
#WeszłoFuksem
30.06.2021

Taśma miesiąca, Euro 2020 reklamą Fuksiarza i ekspert piłkarsko-tenisowy

Euro 2020 jest fajne. A zarabianie na typowaniu Euro 2020 równie spoko. Więc jeśli można zarobić sobie w Fuksiarzu na tym, że z jednej strony emocjonujecie się turniejem, a z drugiej przytulacie przyjemną sumkę, to zapytajcie autorów kuponów z nowego “Weszło Fuksem”. Czyli naszego cyklu, gdzie pokazujemy wam najciekawsze zakłady poprzedniego tygodnia. Jakich fuksiarzy mamy […]
30.06.2021
Inne sporty
21.07.2021

Giannis i Bucks pokazali, że nie ma jednej drogi do mistrzostwa

Jak wygląda przepis na sukces w NBA? W ubiegłych latach wielokrotnie mówiliśmy o “super-teamach”, zespołach zbudowanych na zasadzie – robimy miejsce w budżecie, a potem ściągamy gwiazdy (za sprawą transferów, albo “łowiąc” wolnych agentów), które zaprowadzą nas do ziemi obiecanej. Tak powstali obecni Los Angeles Lakers czy Brooklyn Nets. Dziś w nocy Milwaukee Bucks, zdobywając […]
21.07.2021
NBA
20.07.2021

Malone, Barkley, Iverson… Najwięksi, którzy nie zdobyli pierścienia

Elgin Baylor miał aż siedem szans w finałach. Nie wykorzystał ani jednej. Z kolei Charles Barkley do finałów dotarł tylko raz, lecz tam na jego drodze stanął Michael Jordan. Patrick Ewing poległ w konfrontacji z Hakeemem Olajuwonem, a Allen Iverson nie sprostał mocarnym Los Angeles Lakers. Oto ranking najlepszych koszykarzy, którzy nie wygrali mistrzostwa NBA. […]
20.07.2021
Inne sporty
18.07.2021

Bądź spokojny, Gamrot nie wychodzi z formy. Polak poddał rywala w minutę

– Masz to, robiłeś to już wiele razy – krzyczał do Mateusza Gamrota jego wieloletni przyjaciel Borys Mańkowski, gdy “Gamer” obalił Jeremy’ego Stephensa w 30 sekundzie walki na UFC Vegas 31. Polak w swojej trzeciej walce w najlepszej organizacji MMA na świecie pokazał spektakularny poziom zapasów i jiu-jitsu. Do nieznacznej porażki w debiucie i zgrabnym […]
18.07.2021
Inne sporty
18.07.2021

Sporty walki. Kołecki nokautuje na KSW, Włodarczyk wrócił do bokserskiego ringu

W walce wieczoru dzisiejszego KSW nieporozumienia z przeszłości i nadal trwający konflikt mieli wyjaśnić sobie Szymon Kołecki i Akop Szostak. Zdecydowanym faworytem walki był ten pierwszy. Szybko okazało się, że niebezpodstawnie, bo Kołecki rywalem po prostu wytarł klatkę. Wcześniej na KSW też jednak sporo się działo – widowiskowy debiut zaliczył Tomasz Sarara, a Adrian Bartosiński […]
18.07.2021
Weszło
10.07.2021

Czy Conor McGregor znów może być wielki?

Dokończenie trylogii. Podtekst konfliktu osobistego. Walka być może o przepustkę do starcia o pas wagi lekkiej UFC. Maszyna marketingowa rozkręcona na pełen regulator. Conor McGregor po raz trzeci zmierzy się dziś w nocy z Dustinem Poirierem. Dla Irlandczyka to jedno z najważniejszych starć w karierze. Bo dziś dowiemy się, czy Conor wciąż może być wielki. […]
10.07.2021
Inne sporty
30.06.2021

Testujemy Hierro V6 – nowe buty trailowe od New Balance

Wystartuj w biegu górskim, a asfalt przestanie cię kręcić. Na przestrzeni ostatnich lat znajomi zawodnicy wiele razy powtarzali mi to zdanie. Nie skusiłem się na ich sugestie, głównie dlatego, że po prostu lubię brać udział w miejskich wyścigach. Niezależnie od tego, zdarza mi się trenować w górach. Wam pewnie też. Co więcej, jestem przekonany, że […]
30.06.2021
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
keptna
keptna (@keptna)
3 lat temu

Polski Boks nie istnieje odkad przestal boksowac Golota no i moze Adamek za najlepszych lat. Innych nie licze bo liczy sie tylko waga ciezka.

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  keptna

Ale bzdury. Jest słabo, ale kilku na poziomie mistrzowskim mamy bądź mieliśmy. Gołota był świetnie wyszkolonym pięściarzem, ale w historii zapisał się jako ten, który przegrał wszystkie najważniejsze walki, nawet te, których przegrać się nie dało. Widać do teraz funkcjonuje legenda Gołoty niż to, co rzeczywiście osiągnął.

jarkwas
jarkwas (@jarkwas)
3 lat temu
Reply to  keptna

Polska jest potęgą w boksie. 18 mistrzostw świata i 22 wicemistrzostwa. W piłce nożnej 0 mistrzostw.

Kefas
Kefas (@kefas)
3 lat temu

Warto byłoby wspomnieć o drugim największym obecnie talencie w boksie. Młodszym o trzy lata od troche przehypowanego Sulęckiego. Mianowicie o Adamie Balskim. http://boxrec.com/en/boxer/665165

Polecam śledzić jego poczynania. Mega perspektywiczny zawodnik. Praktycznie bez słabych punktów. Przyszły mistrz świata.

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  Kefas

Ostro odleciałeś z tym Balskim. Fajny w ataku, ale tylko w ataku. Jeżeli uważasz, że nie posiada on słabych punktów to musisz się jeszcze o boksie wiele nauczyć. Jedyny pięściarz bez słabych punktów w tej wadze jak i prawdopodobnie w całym boksie to Usyk.

Kefas
Kefas (@kefas)
3 lat temu
Reply to  LOBO

Synku. Oglądałem bok już wtedy kiedy ty na chleb mówiłeś bep. Także nie siej fermentu i skoncz odrabiac przyrke na jutro.

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  Kefas

No, fajnie i co z tego? Wszyscy chodza do szkol, a wiekszosc i tak nic z niej nie wynosi. Wiec jezeli tylko ogladales boks, to ok, ale jak chciales sie czegos o nim dowiedziec to zmarnowales duzo czasu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Przecież ten Ciosek to klaun. Już wcześniej pisał bzdury o boksie. Głowa to obecnie najlepszy polski cruiser, a Usyk to prawdopodobnie najlepszy pięściarz w ogóle. Przecież to jak rozprawił się z Huckiem to był boks na absolutnie najwyższym poziomie. Chłop jest wielki, bardzo dobrze wyszkolony technicznie, psychika na poziomie mistrzowskim, nie podpala się i trzyma się planu, wspaniale porusza się na nogach, dobry w obronie i niesamowicie dobry w ataku. Po tym jak zadaje ciosy widać, że mamy do czynienia z kimś absolutnie wyjątkowym, potrafi dostosować się do przeciwnika, wywiera presję przez 12 rund czego nie potrafi nikt w najwyższych kategoriach, ponieważ świetnie zarządza swoimi siłami składając kombinacje w skład, których nie wchodzą tylko mocne ciosy. Głowacki prawdopodobnie na 10 walk z Usykiem przegrywa 10, ale z każdym pozostałym cruiserem ma szansę na zwycięstwo. Już nie będę wspominać o pozostałych akapitach odnoszących się do pozostałych pięściarzy, bo to jest śmiech. O kilku nawet nie ma co wspominać w tym tekście.

slkt
slkt (@slkt)
3 lat temu

Chętnie obejrzałbym piątą walkę Gołoty o MŚ. Szkoda tylko że 4 a nie 5 razy walczył o tytuł.

mazi krk
mazi krk (@mazi-krk)
3 lat temu

Na tą chwilę to najlepszym polskim ciężkim jest Wach

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  mazi krk

Na jakiej podstawie? W ogóle tworzenie jakichś polskich rankingów w tej naszej dziadowskiej obecnie wadze ciężkiej to jakiś śmiech. Co z tego, że uważasz takiego Wacha za numer jeden, wyjdzie do jakiegoś mistrza to nawet nie nawiąże walki, nie mówię o zwycięstwie. Z Kliczko była jedna akcja na 12 rund, w której i tak nie trafił, a z Powietkinem robił za worek treningowy. Ten gość nie ma psychiki do walki, zupełnie jak Gołota.

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu
Reply to  LOBO

Wach przede wszystkim nie ma umiejętności, psychikę to może i ma, bo jest uparty jak osioł. Wach jest “bohaterem” najgorszej (w moim rankingu) walki Polaka w historii boksu Jak oglądałem jego walkę z Powietkinem czułem się jak by mi ktoś w mordę napluł. Nigdy żaden sportowiec nie upokorzył mnie swoim występem tak jak Wach. Gołota może był głupi ale jak niedawno oglądałem ponownie jego II walkę z Bowem, to tylko utwierdziłem się w tym, że to była najlepsza walka w historii polskiego boksu (jaką ja pamiętam)

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Wach nie ma ani psychiki, ani umiejętności, a do tego wszystkiego jest głupi, co zaprezentował odbierając telefon od studia polsatu będąc najebanym. Wach miał dwie szanse na przynajmniej większe pieniądze w swojej karierze, ale je spierdolił, bo jest głupi, ale o tym już mówiłem, a do tego jest leniem, totalnym leserem. Pierwsza szansa to trenował w Universum w Niemczech, a druga szansa to był kontrakt z jego ówczesnym promotorem Mariuszem Kołodziejem ale, że jest głupi to dał się omamić jakimś pajacom i ostatecznie odszedł od Kołodzieja. Prawda jest taka, że powinien Kołodzieja nosić na rękach, bo nikt nie chciałby w takiego kołka inwestować, a ten nie dość, że inwestował to jeszcze całkiem fajnie prowadził jego karierę dając mu mistrzowską szansę, a Mariuszek koncertowo to spierdolił i nasrał na rękę, która go karmiła. A co do jego walki z Povietkinem to był ten sam poziom co uciekający z ringu Gołota, bo to, że przegrał szybko z Lewisem to już nie taki wstyd. Zważywszy na to jak słaby psychicznie był Andrzej to dziwne, że w ogóle wyszedł z szatni do tej walki. Bardzo emocjonujące walki dawał Adamek gdy sięgał po pasy w półciężkiej i junior średniej, jeżeli nie oglądałeś to polecam.

mazi krk
mazi krk (@mazi-krk)
3 lat temu
Reply to  LOBO

Ja się z Tobą zgadzam całkowicie.Jest tępym klockiem,ale mimo to uważam że na obecną chwilę jest najlepszy pośród tych leszczy.Może Izu się wyrobi…Ciekawe jaki potencjał ma Kownacki

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  mazi krk

Moim zdaniem z Izu już nic nie będzie, w takim sensie, że może dobije się do title shota, dostanie wypłatę życia i albo zakończy karierę, albo będzie obijać ogórów jeżeli ktoś zechce za to zapłacić. Kownacki natomiast jest niezły, ale mistrz z niego też nigdy nie będzie. Ale znowu nie każdy musi być mistrzem i jeżeli będzie dawać dobre walki z czołówką w ciężkiej z chęcią to obejrzę kibicując Adamowi.
Swoją drogą pierwszy raz przy okazji ostatniej mistrzowskiej walki w ciężkiej widziałem Parkera i muszę powiedzieć, że poza psychiką, która jest na absolutnie najwyższym poziomie to umiejętności ma marne. Tak sobie wtedy pomyślałem, że gdyby tak Adamek miał parę na 12 rund to obskoczyłby Nowozelandczyka. Góral oprócz niezłych umiejętności ma odpowiednią głowę do sportów walki. Oprócz tego na jego korzyść przemawiałaby schematyczność Parkera i bardzo, bardzo słaba praca nóg, widoczna przynajmniej w ostatniej walce. Niestety do takiej walki nigdy niedojdzie, a Adamek raczej nie zrobi już odpowiednio wysokiej formy aby nacierać i jednocześnie nie nadziać się na coś w końcówce.

mazi krk
mazi krk (@mazi-krk)
3 lat temu
Reply to  LOBO

Masz rację.Najlepszy Adamek w wadze ciężkiej to ten z Chrisen Arreolą.Pięknie go obskoczył właśnie.A potem już zjazd.Zmieniał styl z europejskiego na amerykanski☺Ale wiadomo że to Ziggy Rozalski podsunął mu Rogera Bloodwortha.

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  mazi krk

Nie wiem czy zigy, ale z tego co wiem to Adamek od czasu wyjazdu do Usa bardzo ograniczal wydatki na przygotowania. Robil wszystko po kosztach, co jest dziwne bo o ile pewnie poczatkowo wierzyl w mistrzostwo to do tego dochodzil jeszcze aspekt zdrowotny, na ktory tez widocznie nie zwracal uwagi.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
3 lat temu

Pisanie o Głowackim, że zrobił skok na kasę to jest kurwa grube nieporozumienie.
Facet przystępując do tej walki miał pas mistrzowski, i to nie jakieś EBU tylko WBO. Usyk miał WBO interconti co ustawiało go jako obowiązkowego pretendenta, więc prędzej czy później Głowa musiałby z nim walczyć. A jak był w formie to po chuja miał czekać?

Skok na kasę to robią goście, którzy nabijają rekord na bumach, a potem wbijają na mistrza. Głowa był mistrzem.

bigDave
bigDave (@bigdave)
3 lat temu

Dobry artykul! Niektorzy czepiaja sie pojedynczych zdan ale jako calosc jest tu bardzo duzo prawdy. Bez cukrzenia i zludnych nadzieji. Brak wzmianki o Izu ale podobnie jak Kownacki, nie widze tu mistrza.

Niestety, dla wielu z tej listy boks jest tylko praca tak jak zawod taksowkarza czy gornika. I to widac.

RobertBorowski
RobertBorowski (@robertborowski)
3 lat temu

Sprostowanie. Diablo jednak nie rozstał się z żoną, masz stare dane. Ze dwa dni temu ich nawet widziałem razem z synem w markecie, wyglądali jak zakochana para:)

mccat
mccat (@mccat)
3 lat temu

Spróbuję merytorycznie wypunktować byczki i niedokładności w artykule:
1. Diablo ma niewielkie szanse z Gassijewem, więc trudno mówić o ostatniej szansie.
2. Główka nigdy nie był uważany za wielki talent, już chyba Szpilce dawano więcej szans na wielką przyszłość.
3. Glen Johnson nie był i nie jest nikim legendarnym (za duże słowo).
4. Masternak przegrał z Mullerem na papierze. Wygrał walkę bardo pewnie, ale sędziowie go oszukali.
5. To zdanie o Wachu “Jeden z największych talentów polskiego boksu. Przynajmniej, jeśli chodzi o wymiary” to kuriozum.
6. Szpilka nie zdominował Adamka, wygrał po wyrównanej walce.
7. Szpilka nie jest niesamowitym talentem.
8. Jackiewicz od dawna już walczy tylko dla kasy, to typowy emeryt, więcej czasu spędza trenując innych i organizując zawody dla “białych kołnierzyków” niż boksuje.
9. Wawrzyk nie ma szans na sukces w ciężkiej, pokazała to walka z Powietkinem. Nie ta liga.

robi30
robi30 (@robi30)
3 lat temu

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ – Trafili ostatnio kurs 127 i skana dali na bloga! polecam ich bo sam gram od 2 tygodni u nich! uczciwi są i mozna zarobic ladnie

Szczepek
Szczepek (@szczepek)
3 lat temu

Dlaczego nie ma nic o Izu? Jeśli popracuje nad obroną to może zajść daleko. I to chyba jedyny Polski ciężki co ma sylwetkę zawodowego sportowca.

Insaciavel
Insaciavel (@insaciavel)
3 lat temu
Reply to  Szczepek

Z takim kolorem skóry i nazwiskiem to pewnie nie Polak, tylko jakiś uchodźca, co najwyżej “farbowany lis”.
Oczywiście sarkazm jakby ktoś nie wyłapał

mazi krk
mazi krk (@mazi-krk)
3 lat temu
Reply to  Szczepek

Też liczę na Izu.No bo kto?Czekam na prawdziwą weryfikację Kownackiego

Suche Info
27.07.2021

Alderweireld odszedł z Tottenhamu do Kataru

Toby Alderweireld oficjalnie przechodzi z Tottenhamu do katarskiego Al-Duhail. Kluby osiągnęły porozumienie w sprawie transferu. Według medialnych doniesień kwota transakcji wyniosła 15 mln euro. Obrońca reprezentacji Belgii spędził w Tottenhamie sześć lat po przyjściu z Atletico. Dla klubu z Londynu rozegrał 236 meczów, w których strzelił 9 goli. Żadnego trofeum nie zdobył, ale w 2019 roku […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Ferdinand: Varane musi być gotowy na to, że w Anglii czasem jest kopanina

Transfer Raphaela Varane’a z Realu Madryt do Manchesteru United jest już praktycznie pewny, więc pierwsi eksperci zaczynają go oceniać. Rio Ferdinand jest dobrej myśli co do Francuza, ale uważa, że jedna rzecz będzie dla niego wyzwaniem.  – Varane będzie musiał zrozumieć, że w Anglii gra się inaczej niż gdzie indziej. Czasami jedziesz do takich miejsc […]
27.07.2021
Anglia
27.07.2021

Witajcie w Derby County, krainie absurdów

Na froncie stadionu Pride Park umieszczono gigantyczną grafikę przedstawiającą kilku piłkarzy Derby County oraz ich trenera – Phillipa Cocu. Obraz ten przetrwał zwolnienie Holendra, tymczasową robotę Wayne’a Rooneya, podpisanie stałej umowy z Rooneyem i kilka miesięcy pracy rzeczonego. Zdjęto go dopiero na koniec sezonu 2020/21. Witajcie w Derby County, krainie absurdów, krainie przeklętej. Gdy szeregi […]
27.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“FF” jednak przyzna Złotą Piłkę za rok 2020? Szansa dla Lewandowskiego

“France Football” nie przyznał Złotej Piłki za rok 2020, tłumacząc to zawirowaniami w niektórych rozgrywkach z powodu koronawirusa. W praktyce oznaczało to tylko tyle, że liga francuska nie dokończyła sezonu. Decyzja gazety była powszechnie krytykowana, ponieważ podjęto ją bardzo szybko, na początku całego zamieszania. Siłą rzeczy nie spodobała się ona również w Polsce, bo faworytem […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Niesamowite pudło w lidze argentyńskiej [WIDEO]

W meczu 2. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Argentinos Juniors pokonali skromnie Newells Old Boys, ale napastnik gospodarzy Nicolas Reniero i tak schodził z boiska niepocieszony. Wszystko przez swoje niesamowite pudło w doliczonym czasie gry. Nowy snajper Argentinos przejął piłkę, którą zbyt lekko wycofywał obrońca, minął bramkarza i musiał tylko spokojnie posłać futbolówkę do siatki. Kilka metrów, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Stępiński jedną nogą w Arisie Limassol

Mariusz Stępiński znajduje się już na ostatniej prostej, żeby zostać wypożyczonym z Hellasu Verona do Arisu Limassol – informują Meczyki.pl. Cypryjczycy zagwarantują sobie prawo pierwokupu polskiego napastnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lecce, dla którego strzelił 9 goli w Serie B. Aris Limassol to beniaminek cypryjskiej ekstraklasy, ale niedawno przejął go rosyjski oligarcha, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“Wyczyn” w lidze duńskiej: posłał piłkę poza stadion przy rzucie wolnym [WIDEO]

Nie tylko w polskiej lidze zdarzają się absolutnie kuriozalne sceny. W internecie viralem jest już nagranie rzutu wolnego w wykonaniu Emila Holma z duńskiego ekstraklasowca SonderjyskE. Facet dokonał tego, o czym często się żartuje przy okazji fatalnie wykonanych rzutów wolnych. On faktycznie uderzył z wolnego tak źle, że… posłał piłkę poza stadion. Ciekawe, gdzie wylądowała. […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Legia rezygnuje z Jurczenki

Ukraińskie media donosiły o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Władłenem Jurczenką, któremu skończył się kontrakt w Zorii Ługańsk. Jak jednak donosi Legia.net, temat jest już nieaktualny. 27-letni Ukrainiec na papierze wyglądał całkiem ciekawie. Ma na koncie 18 meczów i 3 gole dla Bayeru Leverkusen, a ostatnio dobrze radził sobie w ojczystej ekstraklasie w barwach Zorii. Mimo […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Cztery transfery Górnika Polkowice

Górnik Polkowice w poniedziałek pozyskał czterech nowych zawodników. Szeregi beniaminka I ligi zasilili Marcin Biernat, Maciej Pałaszewski, Dorian Krakowski i Kajetan Szmyt. Obrońca Biernat w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów dla Miedzi Legnica. To doświadczony pierwszoligowiec. Pomocnik Pałaszewski ma na koncie 36 spotkań w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Milik nie zagra w pierwszym meczu Ligue 1

Arkadiusz Milik jest wielkim pechowcem. Z powodu kontuzji łąkotki był zmuszony opuścić Euro 2020. Kiedy wróci na boisko? Jak informuje Wirtualna Polska, Arkadiusz Milik od półtora miesiąca nie brał udziału w żadnych treningach piłkarskich. Ćwiczył w specjalistyczny sposób, według specjalnej rozpiski, żeby przesadnie nie obciążać łąkotki i nie ryzykować ewentualnych dalszych powikłań. Rehabilitacja ponoć przebiega […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Hertha sprowadza konkurenta dla Piątka

Krzysztof Piątek leczy kontuzję. Według informacji niemieckiego dziennika Bild wróci do gry w połowie września, ale to wizja optymistyczna, bardziej realistyczny wydaje się październik. Czy od razu będzie w formie? Pewnie nie, będzie potrzebował czasu i zaufania. Tymczasem Hertha Berlin sprowadza mu konkurenta.  Hertha Berlin are set to sign Stevan Jovetic as free agent, as […]
26.07.2021