post

Opublikowane 14.09.2017 11:59 przez

redakcja

Jego droga do zarządu Chojniczanki zaczęła się od wspierania drużyny z trybuny. Gdy zaproponowano mu inny udział w tworzeniu klubu, który pokochał przez te wszystkie kibicowskie lata, to długo się nie zastanawiał. Wraz z innymi członkami zarządu stworzył coś z niczego, a potrzebowali na to tylko jednej dekady. Dlaczego nie można umówić się z nim na piwo? Jak podchodzi do biznesu? Dlaczego klub piłkarski to czasochłonne i kosztowne hobby? Czemu działalność w Chojniczance traktuje jako pracę? Dlaczego Chojniczanka nigdy nie weźmie kredytu? Z jakiego powodu zasada z jednym młodzieżowcem jest już niepotrzebna? W jakim stopniu Pro Junior System wpłynął na działania klubów pierwszoligowych? W którą stronę idzie 1.liga wspierana przez sponsorów? Dlaczego Chojniczanka nie mogła zatrzymać Macieja Bartoszka? Z jakiego powodu większość klubów 1. ligi co roku wymienia połowę składu? O tym wszystkim opowiada w wywiadzie Jarosław Klauzo, wiceprezes MKS Chojniczanka 1930.

Wiesz, dlaczego nie chciałem rozmawiać w klubie?

No właśnie, nie mam pojęcia, ale na pewno zaraz mi powiesz.

Mam wrażenie, że dobrze ci zrobi godzina czasu spędzona poza klubem albo firmą, bo z tego, co słyszałem, w innych miejscach bywasz rzadko.

Bez przesady, przecież wczoraj naderwałem łydkę na treningu CrossFitu i dzisiaj czeka mnie jeszcze wizyta u lekarza (śmiech). A tak serio, to jest w tym trochę prawdy. W ostatnich latach mam naprawdę mało czasu na inne rzeczy niż klub i firma, którą i tak trochę zaniedbałem. Na szczęście zmiany organizacyjne w klubie już przynoszą pozytywne efekty. Mam nadzieję, że da się to jeszcze bardziej usprawnić, a wtedy zyskam więcej wolnego czasu, który przeznaczę na firmę i – przede wszystkim – rodzinę, bo ona tutaj najbardziej ucierpiała. Choć muszę się pochwalić, bo mam fantastyczną żonę, która mnie we wszystkim wspiera. Rozumie, że praca w klubie jest dla mnie bardzo ważna. No, a gdyby nie było klubu, to i tak pewnie bym gdzieś działał. Być może w jakimś stowarzyszeniu albo radzie miasta. Coś by na pewno się znalazło.

e4r5

crosss

Wybrałeś sobie dość wymagające hobby, bo pochłania czas i pieniądze. Nie szkoda trochę tego wszystkiego?

Na pewno nie szkoda, bo zawsze chciałem to robić i co najważniejsze – są efekty tej pracy. Jednak szczerze mówiąc, to na początku nie zdawałem sobie sprawy, że zajdzie to aż tak daleko. Ale jak powiedziało się „A”, to odpowiedzialność nakazuje powiedzieć również „B”. W życiu kieruję się zasadą, że albo coś robię na sto procent – w pełni zaangażowany, albo nie tykam się tego, bo po co? Oczywiście to przychodzi z wiekiem, bo jak człowiek był młodszy, to chciał wszystkiego naraz, a tak niestety się nie da. Przykładowo, wchodzimy w jakiś projekt, a dopiero po czasie zauważymy, że to kosztuje dużo czasu. I co wtedy? Ostatecznie musimy zrezygnować, bo doba ma niestety tylko 24 godziny. Tym samym zawodzimy jakieś osoby, ponieważ ktoś nam zaufał. Uważam, że wszystko trzeba dobrze przemyśleć, a dopiero później działać. Świadomość jest kluczowa.

Nie uwierzę, że nie ma momentów zwątpienia i myśli: „Po co znowu tam jadę, przecież teraz mógłbym robić coś zupełnie innego”.

Czasami mam ochotę poczytać książkę, bo to jedna z najlepszych form oderwania się od otaczającej nas rzeczywistości. Oczywiście w miarę możliwości czytam, ale nie pogniewałbym się, gdybym mógł znacznie więcej. Ostatnio molestuję też „Narcosa”, bo bardzo mnie wciągnął ten serial. Na szczęście tylko ten, bo musiałbym chyba oglądać po nocach. A wracając do twojego pytania, to raczej nie mam takich myśli. Jeśli coś robię tak długo, to znaczy, że to lubię, a właściwie to można powiedzieć, że kocham. Na mecze Chojniczanki chodziłem od dzieciaka i nie wyobrażałem sobie, żeby opuścić jakiekolwiek spotkanie. Dziesięć lat temu zaczynałem pracę w klubie, kiedy to wchodziłem do zarządu, i można powiedzieć, że było to spełnienie marzeń. Zawsze chciałem tworzyć ten klub i dać mu coś od siebie.

Praca kojarzy mi się z zarobkiem, a tutaj jest odwrotnie, bo przecież dokładasz do tego biznesu z własnej kieszeni.

Racja, ale jeśli nie dostajemy za coś zapłaty, to przecież wcale nie znaczy, że możemy robić to gorzej. Zwłaszcza gdy mówimy o klubie piłkarskim, ponieważ ludzie kochają drużynę i przychodzą na stadion po to, aby zobaczyć Chojniczankę, która wygrywa. Nie ma możliwości, żeby robić to bez zaangażowania. Poza tym zarządzanie klubem piłkarskim nie różni się mocno od prowadzania firmy, dlatego nazywam to pracą.

poprawka

Myślałeś kiedyś, żeby zająć się piłką zawodowo i żyć tylko z tego?

Przez moment, gdy zmieniały się przepisy odnośnie do menedżerki, jednak miałem już firmę i musiałbym z czegoś zrezygnować, a przecież była jeszcze Chojniczanka.

Skąd wziął się pomysł, żeby wejść do zarządu Chojniczanki?

Nie nazwałbym tego pomysłem, bo to przyszło trochę samoistnie. Zaraziłem się futbolem jako młody chłopak, dlatego dość czynnie działałem na trybunie i poznawałem środowisko. Później moja firma wspierała klub, który był w trudnej sytuacji. Ludzie, którzy wtedy byli w zarządzie, zaczęli mnie namawiać, abym spróbował sił, ale już nie od strony kibicowskiej. Zaprosili mnie na spotkanie, a później były wybory, w których wystartowałem. Dostałem się do zarządu, co akurat nie było wielkim osiągnięciem, bo niewiele osób chciało się udzielać. I tak się zaczęło.

Wyszło całkiem nieźle.

Nie da się ukryć, bo w ciągu dziesięciu lat z klubu, który grał w okręgówce i był zadłużony, zrobiliśmy pierwszoligową drużynę. Naszym celem było doprowadzenie do tego, żeby Chojniczanka grała w 3. lidze i utrzymała się w niej dłużej, bo nigdy nie byliśmy wyżej. W tamtym czasie – tylko raz w historii klubu – graliśmy dwa sezony z rzędu właśnie w 3. lidze. Jako kibic zawsze przeżywałem spadki, bo czasami długo nie potrafiliśmy się po nich pozbierać.

Może zostałeś zakładnikiem sukcesu? Po prostu teraz trudniej odejść, niż gdyby była to 3. liga.

Możliwe, że masz rację, bo przecież gdyby to wszystko nie poszło tak dynamicznie, to może nie funkcjonowałbym teraz w klubie. W końcu minęło już dziesięć lat, a to bardzo długo. Trudno byłoby nie wypalić się, gdyby wszystko nie szło tak fajnie. Czasami lepiej odejść dla dobra wszystkich. Zawsze powtarzam, że nasza praca jest przejściowa. Tutaj nikt nie jest przyspawany do stołka. Wreszcie ktoś inny będzie w zarządzie, a naszym celem jest, żeby zostawić klub w jak najlepszym stanie. Wtedy przyjdzie czas na kibicowanie i np. czytanie książek w większym wymiarze czasowym (śmiech).

rgevfc

Co ostatnio czytałeś?

Na wakacjach czytałem „Lokatorkę” Delaneya. Całkiem niezła książka, którą z czystym sumieniem mogę polecić osobom, które lubią tego typu klimaty. Natomiast całkiem niedawno, gdy wracałem z ostatniego meczu reprezentacji z Kazachstanem, kupiłem na dworcu „Głębię”, którą udało mi się przeczytać w drodze powrotnej z Warszawy. Jest to książka o nurkowaniu, ryzyku, całym procesie schodzenia pod wodę od strony technicznej.

Delaney na wakacjach, czyli bardziej kryminały?

Zawsze lubiłem sensacje. Kiedyś czytałem sporo Roberta Ludluma, czyli Jason Bourne. Tego typu historie kręciły mnie najbardziej, ale jestem osobą, która chętnie posłucha rady w sprawie książki. Przykładowo, „Głębię” poleciła mi koleżanka.

Wróćmy do rzeczywistości, bo zaczyna nam się temat na osobną rozmowę. Jaki jest przepis na: „życie bez kredytu” w klubie piłkarskim?

Ciężka uczciwa praca, ale przede wszystkim trzeba zbudować zaufanie przedsiębiorców, bo samemu niczego się nie zdziała. Nasza siła tkwi w tym, że zbudowaliśmy silny kolektyw ludzi będących w zarządzie oraz w klubie biznesu. Wspomaga nas wiele firm i jest to pomoc finansowa oraz barterowa.

img_2169

No właśnie, to dość oryginalna strategia biznesowa, bo wspiera was około 150 firm. Od początku był taki plan, czy wyszło to trochę przypadkowo?

Na początku było pojedyncze pozyskiwanie sponsorów i nikt nawet nie myślał, żeby tworzyć jakiś klub biznesu. Wpływy od sponsorów, gdy przychodziłem do klubu, to było jakieś półtora tysiąca złotych na miesiąc. Dzisiaj tylko jedna firma daje dużo więcej niż wtedy wszystkie razem. Zresztą w tamtym czasie mieliśmy budżet na poziomie 150 tysięcy złotych i długi na około 70 tysięcy złotych, a teraz nasz budżet wynosi około czterech milionów złotych. Oczywiście zwiększanie liczby sponsorów przychodziło z coraz większymi sukcesami sportowymi. Nie ukrywam również, że oddanie stadionu miało na to duży wpływ, ponieważ zyskaliśmy znacznie większe możliwości, aby promować te firmy.

Zawsze powtarzasz, że nigdy nie dopuścisz do tego, aby Chojniczanka żyła na kredyt. Może czasami warto zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę?

Masz na myśli, że trzeba pożyczyć kasę i koniecznie zrobić awans, a później wyrównać to wszystko, gdy dojdą większe wpływy z ekstraklasy?

Coś w tym stylu.

Doceńmy to, co mamy, bo jeszcze nie tak dawno temu 1. liga w Chojnicach byłaby czymś w rodzaju Ligi Mistrzów. Mam świadomość, że na rynku transferowym nadal nie mamy szans z połową drużyn z tej ligi, bo one mają więcej kasy. Jednak płacenie bajońskich sum piłkarzom z 1. ligi albo ekstraklasy nie jest żadną gwarancją sukcesu. Myślę, że i tak na swój sposób zawsze jakoś ryzykujemy w tym naszym mikrobiznesie, ale nie mylmy tego z głupotą, która dotyczy kilku klubów w Polsce. Zresztą to jest patologia polskiej piłki, bo są kluby, które cały czas popełniają te same błędy, a później dostają kilka wiaderek pieniędzy od miasta. Czego nie spieprzą, to zaraz dostają pomoc od ratusza. My tak nie działamy, bo jak coś zawalimy, to nikt nam nie dostarczy kasy. Dlatego mówienie, że takie patologiczne kluby coś ryzykują, można schować między bajki.

Dzięki umowom z Nice, Oshee, Fortuną i Polsatem oraz dodatkowym środkom z PZPN-u każdy klub z zaplecza ekstraklasy ma dostać milion złotych. Nie da się ukryć, że to duża kasa, patrząc na ostatnie lata. Co z nią zrobicie?

Te pieniądze są wpisane w budżet klubu. Jednak już widać, że ten zastrzyk gotówki wiele zmienił w całej lidze. Drużyny wydają się znacznie mocniejsze, a stawka wyrównuje się coraz bardziej. Do ligi przychodzą też zawodnicy, którzy gwarantują dużo więcej jakości.

Wszystkie umowy sponsorskie kończą się za półtora roku, bo właśnie wtedy zakończy się współpraca z Polsatem. Masz jakieś informacje, czy będzie kolejny etap tej wspólnej przygody?

Pierwszy raz przed rozpoczęciem ligi nie odbyło się spotkanie naszego stowarzyszenia i powiem szczerze, że nie mam pojęcia, na jakim etapie jest negocjowanej nowej umowy z Polsatem. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że prezes Boniek włączy się w negocjacje i być może Polsat zaproponuje lepsze pieniądze. Ale konkretów nie powiem, bo ich nie znam.

Gdyby Polsat powiedział, że rezygnuje, to mielibyśmy do czynienia nie z krokiem w tył, lecz tragedią?

Powiem szczerze, że nawet nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Pamiętam czasy, gdy Orange dawało 50 czy 100 tysięcy złotych na rok, a teraz mamy milion złotych na półtora roku. Nie da się ukryć, że różnica jest kolosalna.

Liga staje się coraz bardziej profesjonalna, zwraca się uwagę m.in. na to, że nazwiska na koszulkach piłkarzy są już obowiązkowe.

Tego akurat nie rozumiem, jakoś kompletnie nigdy nie zwracałem na to uwagi. Nawet sobie sprawy nie zdawałem, że naklejenie nazwiska na koszulce jest wielkim elementem profesjonalizmu. Oczywiście wszyscy tak grają i to dobry ruch, ale nie przeceniajmy tego, bo to byłaby skrajność. Nie słyszałem jeszcze, żeby przylepienie nazwiska na koszulce zrobiło z kogoś lepszego piłkarza.

Jeśli już jesteśmy przy profesjonalizmie, to trudno o nim mówić, gdy większość drużyn przewietrza szatnię co sezon.

No tak, ale nie wszyscy to zrobili. Choć akurat jesteśmy w tym gronie. Na naszym przykładzie postaram się odpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Zawsze są trzy grupy zawodników. Pierwsza grupa to zawodnicy, którym kończy się kontrakt, a na stole mają dużo lepsze propozycje. Tutaj często wystarczy oferta z ekstraklasy i już nie ma szans, żeby takiego chłopaka zatrzymać. Druga grupa – piłkarze, którzy nie byli zadowoleni z czasu spędzonego na boisku, a chcą grać więcej, dlatego proszą o rozwiązanie umowy. Trzecia grupa – osoby, które nie do końca się sprawdziły w drużynie.
Sumując to wszystko, wychodzi całkiem spora liczba zawodników, z którymi musimy się pożegnać a jeszcze trzeba uzupełnić drużynę młodzieżowcami . Czasami takie roszady są nieuniknione, ale taka już niestety jest specyfika tej ligi.

Jestem fanem stabilizacji, ale realia, w jakich się obracamy, nie zawsze na to pozwalają. We wcześniejszych rundach mozolnie budowaliśmy trzon tej kadry i nadal staramy się to robić. Częściowo udało się tego dokonać, bo z kluczowych piłkarzy straciliśmy Biernata i Kosakiewicza, a także odeszli od nas Budziłek i Gostomski. Jednak wydaje mi się, że udało nam się utrzymać kręgosłup tej drużyny, a luki zapełniliśmy nowymi zawodnikami.

foto_tyborski-10

Nie pomaga też chyba zasada z jednym młodzieżowcem w kadrze, bo trochę trzeba go szukać na siłę, a później upychać w składzie.

Ta zasada zdecydowanie nie ułatwia prowadzenia drużyny, bo mimo całkowitej zmiany systemu szkolenia w grupach młodzieżowych  nadal nie mamy na tyle dużo własnych wychowanków, aby być samowystarczalnym w tym aspekcie. W tamtym sezonie mieliśmy Jacka Podgórskiego, który był najlepiej punktującym zawodnikiem w PJS. Musimy cały czas poszukiwać młodzieżowców z innych klubów.

0086

Czyli zasada bez sensu?

Trudno ocenić, bo tym chłopcom na pewno daje to pewien handicap. Dzięki temu mają większą możliwość gry, ale przy Pro Junior System można pokusić się o zrezygnowanie z tego zapisu o młodzieżowcu. Wtedy byłoby widać naprawdę, który klub stawia na młodzież, a który robi to z przymusu. Jednak w jakiś sposób jest to sztuczne utrzymywanie niektórych chłopaków przy piłkarskim życiu. O zapleczu ekstraklasy mówimy, że różnica jest niewielka w odniesieniu do poziomu wyżej, a przyjdzie awans i wtedy tych czterech czy pięciu młodzieżowców nie poradzi sobie, ponieważ wcześniej byli pchani przez system. Więc nie wiem, czy do końca jest to takie dobre. Wiadomo, że dzisiaj wszyscy patrzymy na Górnik Zabrze, który dokonał fantastyczniej rzeczy i to jest super, ale to konkretny przypadek, a nie zasada. Zresztą Górnik to marka, która ma dużo większe możliwości do pozyskiwania czy szkolenia takich piłkarzy, a 1. liga składa się przede wszystkim z mniejszych klubów i trzeba tych czterech/pięciu zawodników ściągać lub wypożyczać z drużyn ekstraklasowych. Swoją drogą ta zasada wpływa też na filozofię prowadzenia drużyny, ponieważ czasami trener musi w trakcie meczu dokonać dwóch zmian, żeby to wszystko poukładać.

Wydaje mi się, że Pro Junior System działa doskonale i jest bardziej wydajny niż zasada z młodzieżowcem. Przy okazji trzeba też zauważyć, że zaczyna tworzyć się mały problem, który towarzyszy terminom przeznaczonym na zgrupowania reprezentacji. Wielu zawodników, których kluby ściągają, aby walczyć w Pro Junior System, to młodzieżowi reprezentanci kraju. Trochę destabilizuje to rozgrywki, bo już teraz zostało przełożonych kilka spotkań, a niebawem następne zgrupowanie.

Po ostatnim sezonie powinno być wam łatwiej, aby zachęcić młodego zawodnika do gry w Chojniczance. Zawsze to lepiej przyjść do drużyny, która walczy o awans, a nie bije się tylko o utrzymanie.

Nikt nie zakładał w zeszłym roku, że będziemy walczyć o awans. Jednak z każdą kolejką było to coraz bardziej realne. Złożyło się na to wiele rzeczy, bo na pewno mieliśmy świetną kadrę, która była prowadzona przez trenera Bartoszka. Zrobiła się fajna atmosfera i to było czuć, że coś wisi w powietrzu. Później trener odszedł i trochę to wszystko podupadło.

Nie żałujesz, że jednak na siłę nie zatrzymaliście trenera Bartoszka?

Na pewno żałuję, że tak się to potoczyło i ostatecznie Maciek odszedł, bo to zaburzyło nasze działania. Śmiem twierdzić, że gdyby Maciej został, to ten awans udałoby się zrobić. Oczywiście można mówić, że teraz gdybam, ale ta drużyna z nim u steru wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Widać było, że wszyscy wierzą w ten awans i go wywalczą.

W takim razie może trzeba było nie puszczać trenera?

Naprawdę zrobiliśmy więcej, niż można było zrobić, aby Maćka zatrzymać, ale jego determinacja była ogromna. Próbowaliśmy różnych metod, oczywiście był też temat podwyżki, ale ekstraklasa jest nie do przejścia. Po prostu nie mamy szans, gdy klub z najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju proponuje kontrakt.

Bartoszek miał z wami umowę i wystarczyło powiedzieć, że nigdzie nie idzie. Zostaje do końca sezonu i temat nie podlega dyskusji.

W pierwszym okresie właśnie takie stanowisko przedstawiliśmy Maciejowi. Później to się zmieniło, bo determinacja trenera była na tyle duża, że odpuściliśmy. Obawialiśmy się, że zaraz odbije się to na zespole. Być może można było powiedzieć – zostajesz i nie ma tematu. Jednak jaką mam pewność, że po takim czymś nadal by to dobrze funkcjonowało?

Maciej Bartoszek, fot. FotoPyK

Maciej Bartoszek, fot. FotoPyK

Jak ta determinacja wyglądała? Sabotował treningi?

Nie w ten sposób, ale były symptomy, które wskazywały, że nie będzie już dobrze. Podjęliśmy decyzję w zarządzie, że się rozstaniemy, ale bardziej na naszych warunkach.

Na waszych, czyli konkretnie na jakich?

Klub pozyskujący musiał nam zapłacić za trenera.

Ale to śmieszne pieniądze.

Masz rację, bo strata była bezcenna. Ogólnie takie sprawy są bardzo trudne dla klubu. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego prawo dopuszcza taką sytuację, że trener może zmienić drużynę w czasie trwania rundy . Moim zdaniem trzeba to uregulować, ponieważ nie są to sprzyjające okoliczności, gdy klub jest w swoim historycznym momencie, a trener odchodzi. Niby jest umowa, która go jakoś wiąże z klubem, ale cały czas może negocjować z innymi drużynami.

Mówiłeś mi kiedyś, że zapomnieliście już o wszystkim i żyjecie w zgodzie. Złożyliście Bartoszkowi propozycję powrotu, bo latem znowu szukaliście nowego szkoleniowca?

Były wstępne rozmowy, ale w tamtym okresie Maciek miał kilka propozycji z klubów ekstraklasy, więc właściwie nie było szans, żeby do nas wrócił. Poszukaliśmy innej drogi i postawiliśmy na trenera Brede.

Dlaczego zwolniliście trenera Derbina. Wydawało się, że pasuje do tej drużyny.

Chcieliśmy postawić na kogoś kompletnie nowego. Szukaliśmy świeżego spojrzenia na szatnię, dlatego zdecydowaliśmy się na trenera, który nigdy nie miał kontaktu z naszym klubem. Zdecydowaliśmy się w ogóle zmienić cały sztab, z tego powodu odszedł również drugi trener, Hermes.

Czy po tych ośmiu kolejkach jesteś zadowolony ze zmian?

W zeszłym roku przegraliśmy cztery razy w ciągu całego sezonu, a teraz mamy już trzy porażki. Pytanie tylko, co jest lepsze? Punktacja jest całkiem przyzwoita, lepsza niż w tym samym momencie poprzedniego sezonu, ale moim zdaniem mogliśmy mieć trochę więcej oczek. Szkoda mi tego meczu w Opolu, bo tam spokojnie mogliśmy zremisować. Pierwsza kolejka to również mały niewypał.

Faworyt do awansu?

Bez wątpienia Miedź Legnica, która wydaje się bezsprzecznym faworytem do awansu. Ma wszystko i trudno będzie ją zatrzymać. Natomiast o drugie miejsce powalczy siedem/osiem drużyn.

Wasz cel?

Utrzymać się (śmiech)! Nie no, oczywiście żartuję, bo mamy większe aspiracje. Jednak nie nakręcamy się na awans. Przede wszystkim do końca chcielibyśmy być w ścisłej czołówce.

Gorzej, jak zaliczycie dobrą rundę i powróci koszmar sprzed roku.

Nie wydaje mi się, bo trener Brede jest niezwykle poukładaną osobą i działa według pewnego planu, dlatego wątpię, żeby taka sytuacja się powtórzyła. Zresztą, gdyby tak się stało, to Bartoszek cały czas jest wolny (śmiech).

Historia zatoczyłaby koło.

I to jak efektywnie, bo tym razem skończyłoby się sukcesem (śmiech).

Rozmawiał: BARTOSZ BURZYŃSKI

fot. mkschojniczanka.pl

fot. Maciej Bartoszek:  FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
1 liga
23.10.2021

Korona wciąż w kryzysie – tylko remis z Górnikiem Polkowice

Trwa kryzys Korony Kielce. Podopieczni Dominika Nowaka ostatni mecz ligowy wygrali na początku września i dzisiaj znów nie udało im się przerwać fatalnej passy. Co jest tym bardziej bolesne, że kielczanie mierzyli się z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. I nie tylko zremisowali mecz 2:2, ale i piłkarsko zaprezentowali się słabiej od rywali. Górnik Polkowice – […]
23.10.2021
1 liga
21.10.2021

Marzec: „Gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach”

– Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie ze Skrą zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć […]
21.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
1 liga
11.10.2021

Pięć filarów udanego startu Widzewa Łódź

Średnia 2,41 punktów na mecz. Pozycja lidera tabeli z przewagą siedmiu punktów nad trzecim zespołem i 11 nad pierwszym spoza strefy barażowej. Najskuteczniejsza ofensywa ligi i druga najlepsza defensywa. Widzew Łódź na starcie pierwszoligowego sezonu prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego łódzcy kibice, a to nie zawsze się ze sobą zgadzało. Nie, to nie […]
11.10.2021
Weszło
09.10.2021

Szwedzik nie znalazł hattricka, więc GKS Tychy znalazł remis

Patryk Szwedzik walczył jak zły. Szukał. Strzelał. Trafiał w obramowanie, bramkarza, rywali, bandy reklamowe. I nie dał rady. A czego szukał? Trzeciego gola, który przypieczętowałby wygraną GKS-u Katowice w derbowym spotkaniu z GKS-em Tychy. Tyszanie stwierdzili więc, że może i byli już dwukrotnie liczeni, ale skoro rywal nie korzysta z okazji, to może być szansa […]
09.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Brama dnia
27.10.2021

Didier Drogba kontra Michael Essien | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Wczoraj z dużą przewagą zatriumfował Francesco Totti, a kto będzie górą w dzisiejszym starciu? Oglądajcie i głosujcie, zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MICHAEL ESSIEN VS M. CITY (27.10.2007) 27 października 2007 roku londyńska Chelsea rozwalcowała Manchester City aż 6:0. Aż trzech zawodników The Blues zanotowało tamtego dnia trzy […]
27.10.2021
Prasówka
27.10.2021

PRASA. „Przychodząc do rezerw marzyłem o pracy w pierwszym zespole Legii”

Puchar Polski, bojkot kibiców Górnika Zabrze, Matty Cash z paszportem, wizyta Gianluki di Marzio w Polsce i wywiady z Markiem Gołębiewskim. To serwuje nam dzisiejsza prasa. Skupiamy się na tym ostatnim. – Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi […]
27.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

fronda
fronda (@fronda)
4 lat temu

No wlasnie.Od razu mi to przyszło na myśl.Poza tym CrossFitu,Narcos no i dziurawe dżinsy.Jest jeszcze broda.Moda typowo z korpo.Brakuje na rzaie wyprawy do yeti.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

egzekutor_77
egzekutor_77 (@egzekutor_77)
4 lat temu

Nie dość, że brakuje koralików, to jeszcze jakieś kudły ma do brody przyklejone……

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu

Ja myślę że opowieści o tym jak specyficzne jest zarządzanie klubem służy tylko jednemu celowi.
Chodzi o to żeby tzw ludzie piłki którzy najczęściej nie maja pojęcia jak również doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek, podkreślali swoją niezbędność w zarządzaniu.
Niech mi ktoś powie czym konkretnie rózni się zarządzanie klubem od innego biznesu a ja pokażę w jakim biznesie występuje podobna specyfika.
Wszystko polega na właściwym wytyczeniu celu i doborze ludzi do realizacji.
Od tego zaczyna sie każdy biznes a jak jest zrobione źle to na tym się kończy. Reszta to już niuanse.

Świroos
Świroos (@swiroos)
4 lat temu

Chojnice i sama Chojniczanka to specyficzne miejsce. Rzadko można spotkać klub, który cieszy się takim poparciem władz lokalnych. Znajomy chciał otworzyć biznes w mieście i przy załatwianiu pozwoleń usłyszał wprost, że warunkiem koniecznym jest wsparcie finansowe klubu. W tym miasteczku wszyscy żyją klubem i to się chwali.

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu
Reply to  Świroos

I właśnie tak powinno wyglądać budowanie klubów. Lokalny patriotyzm, mądrzy i oddani ludzie zarządzający klubem, zaangażowane miejscowe władze ale nie w finansowanie klubu tylko pomocne w budowie infrastruktury ( w pierwszej kolejności dla szkolenia), dobry wizerunek, środowisko biznesowe ktore w ten sposób chce się utożsamiać z lokalną spolecznością.
To jest dla mnie zagadka jak niska jest w Polsce świadomość wykorzystania miejscowego potencjału, kibicowskiego, biznesowego i administracyjnego.
Takie kluby jak Chojniczanka są wyjątkiem, na szczęście jest ich co raz więcej.
Jak powstanie masa krytyczna takich klubów i bez miejskiego cycka będą potrafiły robic wyniki, wtedy być może coś drgnie na dobre.
Wczorajszy felieton o piłce wiejskiej jest kolejnym pozytywnym sygnałem.
Tylko ludzie którym się chce i wiedzą jak, powinni zajmować się organizacją sportu.
Trzeba pisać o takich klubach a nie o żebrakach którzy mogą przepierdolić każdą miejską kasę na „budowę potęg”.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
4 lat temu
Reply to  Świroos

Czyli jak nie chce sponsorowac klubu to nie dostanie pozwolenia, to raczej wyglada na ciemne interesiki wlasciciela z wladzami miasta.

Świroos
Świroos (@swiroos)
4 lat temu

Kolego wszystko można interpretować na dwa sposoby. Ty widzisz ciemne interesy z władzami miasta a kto inny zobaczy budowanie biznesu w oparciu odpowiedzialności społecznej, prowadzisz firmę, żyjesz dzięki ludziom, którzy chodzą na stadion więc można się w taki sposób odwdzięczyć poza tym to nie były i nie są wielkie kwoty więc ja tu widzę sytuację win – win.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
4 lat temu
Reply to  Świroos

Nie wciskaj kitu jak to 100% płacących podatki chodzi na mecze. Jest to jakieś 5% z jakiej racji reszta ma płacić ma klub bo człowiek prowadzący działalnośc gospodarcza musi koszty przenieśc na cenę.

Świroos
Świroos (@swiroos)
4 lat temu

Kolego a gdzie ja napisałem o 100 % ? Interpretujesz moją wypowiedz w sposób wygodny dla siebie a ja nawet o tym nie wspomniałem. Ja to widzę tak jak napisałem wyżej Ty i inaczej i tyle w temacie.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
4 lat temu
Reply to  Świroos

Skoro wszytkie firmy mają obowiązkowo płacić haracz, to wszyscy co płacą podatki w konsekwencji są zmuszeni do płacenia na klub. Tak to działa mafia a nie gospodarka wolnorynkowa.

Świroos
Świroos (@swiroos)
4 lat temu

Człowieku ludzie mogą mieć inne zdanie niż Ty i zaakceptuj to a życie będzie łatwiejsze, bez odbioru.

Zadi
Zadi (@zadi)
4 lat temu

Co ten Leśny?

M.S.
M.S. (@mariusz-szewczyk)
4 lat temu

Kurczę, w pierwszej chwili myślałem, że na zdjęciu jest wiadomy prezes – grzybiarz.

Vinni
Vinni (@vinni)
4 lat temu

Niech ten wywiad wezmą sobie do serca niektórzy prezesi klubów piłkarskich, którzy ciągle żyją na kredyt. Wielkie miasta, wielkie piłkarskie firmy pod względem zarządzania są wręcz kompromitowane przez Chojniczankę ze stosunkowo niewielkich Chojnic. W niecałe 11 lat z biednego, zadłużonego klubu z okręgówki zrobiono tutaj solidny klub zaplecza Ekstraklasy, który jest w stanie walczyć o awans do najwyższej ligi w kraju. Jak widać dla chcącego nic trudnego 😉
Mam ogromny szacunek dla zarządu za to co robią i mam nadzieję, że swoją pracę będą kontynuować przez wiele kolejnych lat, bo tworzy się tutaj coś pięknego. Dla mnie, chłopaka pamiętającego V ligę, klub w zasadzie bez perspektyw to co się dzieje obecnie to coś magicznego.
Dlatego boli mnie, że często Chojniczanka jest niedoceniana, w niektórych kwestiach wręcz wyśmiewana, że to mało kibiców, że nie taki stadion itd. Uważam jednak, że właśnie takie kluby powinny grać w najwyższych ligach. Nie te wielkie kobyły, pochłaniające majątek miasta, a właśnie kluby, które żyją na tyle na ile mogą i nic ponadto. Stadion jest jaki jest, nikt nie spodziewał się takich sukcesów, kibiców przychodzi sporo biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy niewielkim miastem i nie mamy wielkich piłkarskich tradycji.
Prezesie Polasik, Prezesie Klauzo, cały zarządzie klubu, dziękuję że wykonujecie tak rewelacyjną robotę. Dodaliście Chojnicom kolorytu i mam nadzieję, że jeszcze długo się to nie zmieni 😉

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
4 lat temu

Obstawiam, że do 3 lat wejdą do ekstraklasy i zawstydzą naszych przereklamowanych żelaznych ligowców, niczym Górnik i Sandecja tej jesieni.

wojciechp2
wojciechp2 (@wojciechp2)
4 lat temu

http://victorybetpoland.blogspot.com/ – Wczoraj 138 kurs trafili i skan na blogu ! na dzis kolejny kupon maja dostepny! polecam !

RobRob
RobRob (@robrob)
4 lat temu

Pozazdroscic tylko takiej zony 🙂 Zycze dalszych sukcesow prezesowi Chojniczankii!

Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Sassuolo skalpuje Juventus

Już Juventus myślał, że się wycwanił, już Juventus mógł sądzić, że na nowo zyskał tożsamość spod miarki Massimiliano Allegriego, ale hola, hola, nie tak szybko, nie tak prędko. Przegrany w ostatnich sekundach mecz z Sassuolo pokazał, że Starą Damę czeka jeszcze dużo pracy, żeby wrócić na tron Serie A.  Po pierwszej połowie Sassuolo prowadziło po trafieniu […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Obrońca Bayernu na wylocie z klubu?

 „Sport Bild” informuje, że Niklas Süle wszedł na drogę rozstania z Bayernem Monachium. Obie strony nie znajdują wspólnej nici porozumienia, co oznacza, że to może być ostatni sezon niemieckiego obrońcy w Bawarii. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku, a Bayern już rozgląda się za następcami. Nimi mieliby zostać Antonio Rüdiger z Chelsea lub Matthias […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Maldini: – Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”

29 listopada odbędzie się gala, na której poznamy zdobywcę „Złotej Piłki” za rok 2021. Najwięcej mówi się o trzech piłkarzach: Messim, Lewandowskim i Benzemie. Polak jest faworytem choćby Kevina De Bryune, a teraz również Paolo Maldini docenia osiągnięcia napastnika Bayernu Monachium. – Myślę, że w tym roku Robert Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”. Karim Benzema […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Górnik Zabrze nie bez problemów pokonał Ślęzę Wrocław

Górnik Zabrze przechodzi do dalszej fazy Pucharu Polski. Dzisiaj wygrał z trzecioligową Ślęzą Wrocław na wyjeździe, która postawiła twarde warunki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza. W 15. minucie bramkę strzelił Sanogo, a w 41. na 2:0 podwyższył Tosevski. Trener Urban dał zagrać rezerwowym zawodnikom […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Paulo Sousa z wykrytym koronawirusem!

Według Tomasza Włodarczyka selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Portugalczyk wykonał badanie antygenowe. Zakażenie ma zostać potwierdzone jeszcze przez jeden test PCR. Informacje na tę chwilę są takie, że nawet kolejny pozytywny wynik nie zagraża obecności selekcjonera na zgrupowaniu kadry w listopadzie. 12 listopada Polska zmierzy się z Andorą, a 15 […]
27.10.2021