post
Avatar

Opublikowane 26.07.2017 14:13 przez

redakcja

Bardzo gorące dni w Wiśle Kraków. Nowy inwestor chce przejąć klub i w teorii wszystko powinno być bardzo proste. Jeśli dysponuje konkretną kasą (40 milionów złotych), pozostaje mu tylko wejść do klubu i po prostu wziąć co swoje. Dokładnie tak stanowi klauzula w umowie, jaką Towarzystwo Sportowe Wisła podpisało biorąc klub w swoje ręce. Wykładasz na stół do 23 lipca 2017 roku 40 baniek? OK, grzecznie sprzątamy swoje szpargały z biurek i zwalniamy szafki.

Wedle zapisów, po aktywowaniu klauzuli obie zainteresowane strony mają podzielić się kasą. 60% wpada na konto Tele-Foniki, poprzedniego właściciela klubu, 40% na konto TS Wisły, obecnego właściciela. Jeśliby do 23 lipca nie zgłosił się nikt – Tele-Fonika straciłaby wówczas jakąkolwiek szansę na odzyskanie choć części wpompowanej kasy w klub. Sprawą dyskusyjną jest, czy taki model przejęcia jest dobry dla samego klubu. Możemy sobie wyobrazić, że Tele-Fonika szukała w sposób desperacki, nie weryfikując kontrahentów, mając przed oczami tylko odzyskanie 24 baniek? Możemy.

Sprawą bezdyskusyjną powinno być natomiast to, że skoro tak stanowi umowa – TS Wisła ma w tym sporze właścicielskim niewiele do gadania. Sama się na taki układ zgodziła.

TS Wisła mówi jednak dużo.

Co jest bardzo dziwne, bo – jeśli stowarzyszeniu faktycznie zależałoby na dobrze klubu i gdyby w nowym inwestorze faktycznie widziało szansę na powrót do złotych czasów – nie waliłoby obuchem już na starcie procedury przejęcia klubu, a zachowało większą wstrzemięźliwość. A jednak na starcie zwołano konferencję prasową, na której zarzucano inwestorowi całkowity brak wiarygodności. W zasadzie od pierwszego dnia rozpoczęło się tupanie nogami na nowego inwestora i wyrażanie sprzeciwu, co – nazwijmy to delikatnie – nie oczyszcza atmosfery potrzebnej do dalszych rozmów. Mówiąc wprost – to było jedno wielkie obcesowe “nara”. Niemcy mogą wręcz teraz zastanawiać się, czy ten biznes w ogóle jest im potrzebny. Zakładając, że wszystkie kruczki prawne stoją po ich stronie, muszą mieć świadomość, że niezadowolenie TS-u = niezadowolenie najważniejszych osoby w środowisku kibiców. Jeśli wydrą im klub siłą – na starcie narobią sobie masę wrogów, wejdą do klubu ze świeżym problemem, który może być bardzo trudny do rozwiązania, szczególnie w krakowskim klimacie kibicowskim. Niewykluczone zatem, że Löser zaczyna bić się właśnie z wątpliwościami.

I bardzo możliwe, że Towarzystwu dokładnie o to chodziło.

Z drugiej strony to dziwne, że nowy inwestor wiedząc, że TS może niespecjalnie palić się do oddawania klubu, nie zdecydował się w jakiś sposób udobruchać stowarzyszenia. Wolał przyjąć postawę: “wy i tak macie gówno do gadania, więc z wami rozmawiać nie trzeba”, czym tylko dołożył argumentów w ręce TS-u (Sarapata skarżyła się na konferencji na brak jakiegokolwiek kontaktu z pełnomocnikiem Lösera, Norbertem Bernatzky’m). Słusznie? Umowa mówi, że nie (pełnomocnictwo do rozmów z inwestorami miała Tele-Fonika, to ona ma władze). Dobre maniery i chęć zbudowania przyjaznego gruntu – w sumie tak.

A wystarczył jeden drobny gest: – Tak, chcemy przejąć klub, jesteśmy wiarygodni. Tu nasze gwarancje, tu zabezpieczenia. A tak w ogóle to Jörg jestem.

No i doszło do jeden wielkiej szopki. TS Wisła mówi teraz: – Pisma jakie dostaliśmy są niewiarygodne! Wycofaliśmy pełnomocnictwo, nie oddamy klubu!

Tele-Fonika odpowiada: – Musicie oddać klub, nie możecie ot tak wycofać pełnomocnictwa! No, dalej!

A cytując dosłownie, najpierw Marzena Sarapata na wczorajszej konferencji prasowej: – W ślad za otrzymaniem dokumentów, które wzbudziły nasze wątpliwości, wypowiedzieliśmy pełnomocnictwo Tele-Fonice po to, żeby chronić interesy klubu, po to, żeby nie doszło do ruchów trudniejszych do odwrócenia. Była to reakcja na dość wątpliwy kształt tego pisma, które do nas wpłynęło.

Czy zarzut prezes Sarapaty ma sens? No cóż – pismo faktycznie nie wygląda jakoś super-ekskluzywnie (krąży na Twitterze, więc wrzucimy).

stechert1

źródło: @michalwolf85

Natomiast reakcja TS wydaje się zupełnie niewspółmierna do wątpliwości, jakie inwestor miałby budzić. Odpowiedź Tele-Foniki na konferencję Sarapaty była błyskawiczna. Choć w firmie o Wiśle indywidualnie nikt rozmawiać nie chce, odpowiedziano po krakowsku – oświadczeniem. Cytujemy w całości, bo jest dość mocne:

Pragniemy poinformować, że Towarzystwo Sportowe WISŁA, jest zobowiązana odsprzedać akcje Wisły Kraków S.A.,  na podstawie umowy zawartej w dniu 23 lipca 2016 roku. 

Warunkiem zawartym w tej umowie było wyłącznie to, że Grupa TELE-FONIKA znajdzie Inwestora, który zapłaci odpowiednio wysoką i ustaloną kwotę.

Fakty są takie, że stosowne dokumenty zostały już przedstawione zgodnie z treścią i w czasie wynikającym z umowy. Teraz rozpoczyna się już faza sprzedaży akcji.

Wspomniane przez TS WISŁA wypowiedziane pełnomocnictwo – nie ma żadnego znaczenia, bowiem Grupa TELE-FONIKA działała na podstawie uprawnienia wynikającego wprost ze wspomnianej umowy.

Na dzisiaj znaczenie ma to, że po złożeniu wspomnianych dokumentów TS WISŁA ma 60 dni na sprzedaż akcji, a jeśli tego nie uczyni – to Towarzystwo zobowiązane będzie zapłacić wysokie kary umowne.

Pomimo całej sytuacji, powodowani troską o dobro Wisły Kraków, rozumiemy, że Towarzystwo ma potrzebę bliższego poznania nowego nabywcy. W pełni podtrzymujemy deklarację,  że pomożemy w tym TS Wisła – w każdy możliwy sposób.

Jednocześnie informujemy, że prawnicy Grupy TELE-FONIKA będą pozostawać w kontakcie z prawnikami TS Wisła i podejmą konieczną współpracę.

Tak zdecydowane oświadczenie prawdopodobnie zamyka sprawę. Wątpliwe wydaje się, by nie mając pewności co do prawidłowości umowy Tele-Fonika tak otwarcie atakowała Wisłę i przekazywała tak jasny sygnał: niczego nie ugracie, oddawać klub. Jak informuje na Twitterze wiarygodny Janekx89 – dokumenty zostały wnikliwie przeanalizowane przez dwie niezależne kancelarie i być może dlatego oświadczenie jest tak zdecydowane w swojej wymowie.

Tele-Fonika jest zatem pewna swego. Pewna, że z ofertą wszystko jest w porządku.

TS Wisła jednak – na to wygląda – oddawać klubu bardzo, bardzo, bardzo nie chce i będzie się go trzymać rękami i nogami. A gdy już zostanie wyrzucone przez okno – złapie się rynny i dalej będzie się desperacko trzymać. Dlaczego Towarzystwo nie chce powitać Jörga Lösera i grupy Stechert chlebem i solą? Mamy na to trzy hipotezy.

WERSJA 1 – SPODOBAŁO MU SIĘ RZĄDZENIE KLUBEM

TS Wiśle spodobało się rządzenie do tego stopnia, że do ustąpienia nie przekona ich nawet 16 milionów złotych, jakie mieliby dostać od Niemców. Teoretycznie taka kasa dla stowarzyszenia kibicowskiego to kwota z kosmosu – nie dość, że starczy na spłatę zadłużenia, to jeszcze zostanie kupę kasy na bieżącą działalność. Jak na stowarzyszenie kibicowskie – absolutny luksus.

Ale nie tylko własny interes ma tu do odegrania rolę, ale przede wszystkim też interes klubu. Zakładając, że inwestor jest wiarygodny i ma dobre intencje – czy na operacji zyskałoby dobro klubu, które tak patetycznie podkreśla TS czy to na konferencji, czy w oświadczeniu? Oczywiście, że tak. No i samo TS Wisła zakończyłoby ten deal w glorii chwały: uratowali klub, pozostawili go w dobrych rękach, a na wszystkim jeszcze solidnie zarobili.

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że w klubie bardzo dużo doo powiedzenia mają najważniejsze postaci z trybun. W przypadku zmiany właściciela – ich głos stanie się znacznie cichszy. Można zakładać, że wśród tych osób panuje przekonanie: nie po to przejmowaliśmy klub, by po roku go oddawać. I trudno się dziwić. To trochę tak jak z dzieckiem w rodzinie z problemami. Wiesz, że jeśli trafi w normalne warunki, będzie mu tam lepiej, ale mimo wszystko oddawać nie chcesz – bo twoje, bo kochasz, bo nie i już. TS Wisła oddawać klubu nie chce tym bardziej, ze starało się o przejęcie go od Cupiała już dużo, dużo wcześniej. Decyzja nie została podjęta w potrzebie chwili, gdy Meresiński miotał się w swoim gabinecie, gdy do mediów wychodziły kolejne zarzuty wobec niego. Wieść niesie, że nie bez znaczenia może być też fakt, iż blisko klubu kręcą się firmy bezpośrednio powiązane z członkami zarządu.

Reasumując: TS Wisła może chcieć zablokować ofertę, gdyż nie chce utracić władzy w klubie. Z jednej strony – trudno się dziwić. Z drugiej – możemy się zastanowić, co byłoby lepsze dla klubu.

WERSJA 2 – CHCĄ ODDAĆ WISŁĘ, ALE GRAJĄ O PEŁNĄ PULĘ

Niewykluczone, że TS Wisła pogodziła się z utratą władzy w klubie, jednak po odpaleniu kalkulatorów sprytnie doszło do wniosku, że można wyciągnąć z tego dealu więcej. Obecny układ gwarantuje TS 40% od kwoty zbycia, więc dokładnie 16 milionów złotych. Przypomnijmy, że obecny układ wygasł 23 lipca. Ktoś mógł wpaść w TS-ie na pomysł: – Mamy gości chcących wyłożyć na klub 40 baniek, zagrajmy na czas i zagarnijmy całą pulę!

By tak się stało, wystarczy zablokować pismo z 23 lipca i poczekać na nowe, które mogłoby wpłynąć – powiedzmy – 26 lipca. Dla inwestora zmieniłoby się tylko to, na czyje konto przeleje kasę (w drugim układzie 100% idzie na konto TS). Można zatem zakładać, że dla Niemców to wszystko jedno. Z biznesu zostaje w tym układzie wykolegowana Tele-Fonika, której bardzo zależy na odzyskaniu pieniędzy.

Prezes Sarapata na konferencji prasowej wręcz kategorycznie zanegowała pisma, jakie wpłynęły do tej pory: – Pismo nie może być uznane za ofertę przede wszystkim dlatego, że zawarty w nim jest warunek, a żeby dokument formalnie był ofertą – musi być skonstruowany bezwarunkowo. Oferta powinna być zbudowana tak, by strona sprzedająca powiedziała tylko “tak, zgadzamy się, by doszło do zawarcia umowy”. Mamy do czynienia z warunkiem, który dodatkowo nie jest objęty terminem i który jest niezgodny z zasadami współżycia społecznego (tym warunkiem jest przeprowadzenie audytu – red.). Pismo po prostu jest nieważne. Podpisany pan nie przedłożył pełnomocnictwa.

I jednocześnie zaprosiła do składania ofert w przyszłości: – Jako że termin skorzystania z klauzuli minął, potraktujemy potencjalnego inwestora jak każdy inny podmiot, który zgłosiłby chęć wykupienia Wisły Kraków SA. Podejmiemy chęć rozmowy z każdym, kto wyrazi chęć zainwestowania środków, budowania silnej marki klubu.

Brzmi jak idealny plan na zarobienie 24 baniek więcej. Jednak teoria zakłada, że obecni właściciele działają dość naiwnie – musieliby założyć, że inwestor nie będzie chciał się przepychać i nie skieruje sprawy do odpowiednich organów. No i że postąpi nie fair wobec Tele-Foniki, która de facto go do tego interesu namówiła.

WERSJA 3 – NIEMIECKI INWESTOR FAKTYCZNIE JEST NIEWIARYGODNY

Wersja najmniej wiarygodna (aczkolwiek możliwa) z dwóch powodów:

a) inwestor został zweryfikowany przez TeleFonikę,

b) inwestor to firma z długoletnią tradycją, nie żadna kukułka.

Wprawdzie wiadomo, że pierwszy argument można odbić w banalny sposób: hej, a czy ta sama Tele-Fonika nie weryfikowała Meresińskiego? Weźmy jednak pod uwagę, że Löser na zarzuty Wisły zareagował błyskawicznie: w czwartek wyląduje w Krakowie i zjawi się w klubie osobiście. Nie jest więc tak, że kręci, odwleka, zataja. Chcecie mnie uwiarygodnić? Proszę bardzo, oto jestem.

Kim tak w ogóle jest Jörg Löser? Jest udziałowcem Stechert Gruppe, którą przejął w tym roku. Zorientowane osoby twierdzą, że to specjalista w wyciąganiu firm z tarapatów – tak też było ze Stechertem, którym po śmierci Petera Stögera w 2015 roku, czołowej postaci firmy przez lata, zaczęto zarządzać w sposób nieudolny. Na tyle nieudolny, że trzeba było po dwóch latach szukać wsparcia. Na portalu nordbayern.de można przeczytać, że sytuacja była naprawdę poważna: Frankońska firma Stechert uratowana: wszedł do niej nowy inwestor. Przedsiębiorstwo znane na całym świecie przede wszystkim z produkcji krzesełek stadionowych walczyło od roku o przeżycie i było o krok od bankructwa. (…) Nowy inwestor chce oddłużyć przedsiębiorstwo i zasilić je świeżym kapitałem. Wszyscy 230 pracownicy zachowają swoje miejsca pracy. 

Wtedy jednak za firmę wziął się ze swoim kapitałem Löser i o problemach od tamtej pory ani widu, ani słychu. Stechert siedzi w wielu branżach, lecz najbardziej znana jest z zaopatrywania stadionów w krzesełka. Biura, uniwerki, hale – to ich cel. W tym również stadiony – od mundialowych (Recife, Cuiaba, Kurytyba, Manaus), przez niemieckie (m.in. Wolfsburg, Schalke) po Premier League (Stoke, Everton). Co najistotniejsze, Stechert ma ponad sześćdziesięcioletnią tradycję. To naprawdę nie jest kukułka Meresińskiego, która istnieje tylko jako adres w KRS. A propos – prezes Sarapata sugerowała na konferencji prasowej, że nie da się znaleźć firmy w niemieckim KRS. No cóż, nie jest to szczególnie trudne.

stechert2 stechert

Grupa od jakiegoś czasu zaopatruje kluby nie tylko w krzesełka, lecz także pompuje w nie kasę. Jakiś czas temu wykupiła prawa do nazwy hali sportowej w Brambergu, którą nazwała Stechert Arena. Przedsiębiorstwo współpracuje też z klubem Greuther Fürth, który sponsoruje od wielu lat i przy stadionie którego wybudowało swoje centrum biznesowe.

No naprawdę – nie wygląda nam to na niewiarygodną i niepoważną firmę.

stechert2 stechert3 stechert4 stechert5

***

Na papierze wszystko wygląda doskonale. Wątpliwość jest w zasadzie tylko jedna: po co komuś Wisła Kraków za 40 milionów złotych, kwotę – jak na polskie realia – absolutnie kosmiczną? Jeśli ktoś chce przejąć klub w Polsce, może po prostu…

a) przejąć Śląsk Wrocław za O WIELE mniejszą kasę (Ślak był dogadany, że za akcje klubu przekaże miastu 3 miliony złotych),

b) spróbować negocjować z Wisłą warunki przejęcia i zapłacić odpowiednio mniej.

Nieskorzystanie z drugiej opcji wydaje się o tyle dziwne, że w tym konkretnym przypadku było bardzo duże pole do negocjacji. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Löser przyjeżdża do Krakowa zrobić rekonesans. Oprowadzany jest po stadionie, gabinetach, odwiedza bazę w Myślenicach. I wtedy wypala:

No dobra, misie, biorę to. Według obecnej klauzuli dostaniecie za to 16 baniek. Czy wam się to opłaca?
– Nie.
– A ja muszę wyłożyć na to 40 baniek. Czy mi się to opłaca?
– Pewnie nie.
– No to zróbmy tak, że przejmę Wisłę w sierpniu już bezpośrednio od was. Z Tele-Foniką jakoś to załatwimy. Wyłożę wtedy na to 25 milionów złotych, całość trafi wyłącznie do was. A klub mogę kupić tak czy siak, od was zależy, ile zarobicie. Zły biznes?
– Bardzo dobry!

Przedsiębiorstwo stwierdziło jednak, że wyjedzie z grubej rury z 40 milionami i w żadne gadki bawić się nie będzie. A czemu nie Śląsk? Pozostaje wierzyć, że niemiecki inwestor po prostu stwierdził, że 40 milionów to cena za historię, tradycję, potencjał kibiców, miasta i infrastruktury. Niewykluczone, że Stechert chce tym samym zaznaczyć swoją pozycję na polskim rynku, na którym stadiony buduje się ostatnio na potęgę. Kilka ubitych transakcji i kasa wpompowana w klub szybko się zwróci.

redakcja

Opublikowane 26.07.2017 14:13 przez

redakcja

Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

„Moim celem jest Bundesliga, ale z 2. Bundesligi też trzeba się cieszyć”

– Po wygranym 4:0 meczu z Osnabruckiem, zwieńczonym dwoma golami i asystą, trener Meyer powiedział mi, że nie widzi wyjściowego składu beze mnie. Wróciłem na właściwy tor. I dobrze. Ja spokojny. Żona spokojna. Dziecko spokojne. Rodzice spokojni. Wszystko jest super. Przyjechałem do domu z potrójnym uśmiechem. O to chodziło! – mówił Martin Kobylański, pomocnik Eintrachtu […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 78
Subscribe
Powiadom o
guest
78 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fidel
Fidel (@fidel)
3 lat temu

Złośliwi mogliby powiedzieć, że TS Wisła nie chcą oddać klubu bo to elegancka pralnia pieniędzy z szemranych interesów.

Thiago
Thiago (@thiago)
3 lat temu
Reply to  Fidel

coś w tym jest. Podobno wielu chętnych sponsorów, mniejszych i większych, zrezygnowało z chęci pomocy Wiśle dowiedziawszy się, że kasa idzie na Miśka ( pozdro dla kumatych ). Pisze to w dużym uproszczeniu, ale generalnie wiadomo o co chodzi

Jebson
Jebson (@jebson)
3 lat temu
Reply to  Thiago

Bzdura do kwadratu! Ostatnio TS podpisał umowy z wieloma sponsorami. O pralni to się mówi wśród kibiców właśnie w kontekście Niemców.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu
Reply to  Jebson

Ale nikt ze sponsorów nie dostał władzy w klubie.

Jebson
Jebson (@jebson)
3 lat temu
Reply to  pepe72

Żaden sponsor nigdzie nie dostaje władzy. Sponsor jest od sponsorowania, a nie od rządzenia.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu
Reply to  Jebson

To kim była Telefonika?

komar
komar (@komar)
3 lat temu
Reply to  pepe72

Wlascicielem

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu
Reply to  komar

Na koszulkach było jej logo więc również sponsorem.

komar
komar (@komar)
3 lat temu
Reply to  pepe72

Pytano o kwestie podzialu w klubie w relacji sponsor-klub oraz wlasciciel-klub Widzisz roznice?

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu
Reply to  Jebson

Bo tylko to towarzystwo kupi te brednie. Skoro firma jest wiarygodna, dosyć duża, znana to tak na pewno będzie się w Polsce bawić w pranie pieniędzy…Gadka skierowana do lemingów ganiających z siekierami po osiedlach idealna bo oni lubią takie teorie spiskowe, jeszcze dorzucić do tego żyda i już wiadomo że klubu sprzedać nie wolno.
A raczej na pewno chodzi o to że Wisła daje ładnie dzisiaj zarobić ludziom pokroju Miśka, nie dość że mogą niemal legalnie prowadzić swoje interesy na trybunach to dorobić sobie mogą legalnie będąc w klubie.

MaLk
MaLk (@malk)
3 lat temu
Reply to  Momo1100

 Momo1100

Właściwie cała Twoja argumentacja kończy się na “skoro firma jest wiarygodna”.

Póki co wiarygodność tej firmy, nie licząc magicznej kwoty napisanej na kartce papieru, nie wynika z niczego:
– z oferty na firmówce kompletnie niezwiązanej ze sprawą agencji,
– z niedookreślonej treści oferty,
– z warunku oferty, który umożliwia wycofanie jej w każdej chwili,
– z braku określenia faktycznego podmiotu składającego ofertę,
– z wątpliwości co do pełnomocnika i pełnomocnictwa,
– z faktu, że pół roku temu firma była zagrożona upadłością i jej właścicielem jest ktoś inny,
– z faktu, że jej obrót roczny i próg rentowności nie pozwala na kupno we własnym zakresie żadnego podmiotu za oferowaną cenę,
– z informacji, że jej właściciel miał już problemy z prawem w związku z praniem pieniędzy w jego firmach przez współpracownika,
– z informacji, że jej właściciel niedawno wyleciał w bliżej nieokreślonych okolicznościach z agencji, której firmówki użyto w ofercie, która to agencja wali na stronie wyraźne oświadczenie, że ten pan już u nich nie pracuje, nie może niczego robić z ich imieniu i nowa osoba na jego stanowisku pojawi się wtedy, kiedy znajdą kogoś, komu rzeczywiście można zaufać,
– z braku jakiegokolwiek kontaktu z klubem bądź jego właścicielem,
– z braku jakichkolwiek bezpośrednich wypowiedzi w mediach.

Nie, nie mówię, że ostatecznie nie może się okazać, że to jest wiarygodny podmiot, tylko wszystko było robione na kolanie żeby się zmieścić w terminach.

Ale póki co, nie ma żadnych danych, które kazałyby uznać ofertę za wiarygodną.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Jebson

Treść usunięta

szemrany
szemrany (@szemrany)
3 lat temu
Reply to  Fidel

wypraszam sobie

gadzi
gadzi (@gadzi)
3 lat temu

Zależałoby na “dobrze” klubu?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
3 lat temu

To trochę tak, jakby zrobić w niedzielę rosół z kury znoszącej na co dzień złote jaja. O legalnym “wybieleniu” pieniążków niewiadomego pochodzenia już nie wspomnę. A tak, sporo osób czerpie korzyści wiec po co zakręcać kurek?
Przepychanki na linii TS- Tele Fonika o każdą złotówkę, mogą odstraszyć lub zniecierpliwić potencjalnego dobrodzieja, co w naszych realiach nie jest zbyt inteligentnym pomysłem.
Fakt, o tym Steche coś tam niewiele wiadomo, ale na pewno nie jest to jakaś popierdółka w stylu Meresia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
3 lat temu

Nie mieszaj polityki w piłkę.
Naszej lidze przydałaby się mocna Wisła – byłoby to z pożytkiem i dla reszty czołówki ligi. Chyba, że masz jakichś rodzimych “sponsorów” gotowych zapłacić sporą kasę na klub-bankruta to słucham propozycji.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

ronnie79
ronnie79 (@ronnie79)
3 lat temu

Zdjęcia krzesełek na stołówce rzeczywiście robią wrażenie 😀

Rudy 102
Rudy 102 (@zbyu47)
3 lat temu
Reply to  ronnie79

Krzesełka wkrótce będą potrzebne.Po zmianach politycznych w naszym kraju, wielu będzie siedzieć.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  Rudy 102

W naszym kraju, to nawet złodziei jak Sawicka nie można posadzić…

zmacu
zmacu (@zmacu)
3 lat temu

Nie no, co za absurd. Kupować klub za 40 mln, żeby zaznaczyć pozycję na rynku, gdzie zbudować może się jeszcze tylko Pogoń i Ruch, czyli kontrakty na maks 2 mln PLN, a to i tak przy ogromnej lokalnej konkurencji? Najmniej prawdopodobne.
Raczej to albo czyjś kaprys, albo widzą w Wiśle potencjał na zarobek.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu
Reply to  zmacu

krzesełka nie są montowane raz na wieczność

Przem37
Przem37 (@przem37)
3 lat temu
Reply to  zmacu

W samej ekstraklasie masz jeszcze Sandecję i Wisłę Płock, do tego połowa I ligi i co ambitniejsze kluby z II ligi np. Gwardia Koszalin, która ma licencję warunkową. Ponadto jak znam życie, za chwilę do wymian będzie część istniejących obiektów.

Styczek
Styczek (@styczek)
3 lat temu
Reply to  Przem37

Dodaj stadiony żużlowe, hale widowiskowe i sportowe (nie trzeba szukać daleko – w takim Tarnowie, 80km od Reymonta, czeka kontrakt na krzesełka do 2 hal i stadionu na 12k miejsc). Niewykluczone też, że firma chce u nas rozpocząć produkcję.

Pomijam fakt, że Loser to kumpel Mateschitza (tak, tego od RedBulla).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

dyneck
dyneck (@dyneck)
3 lat temu

Hahaha, przecież to fake

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dyneck

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dyneck

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

to raczej Łotson – nic go nie oszuka

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu

A czemu juz weszlo nie pisze ze szkopy200 mln frankow stracily w innej pralni tyle ze go za to nie dopadli prawnie?

Tak czy inaczej bedzie wesoly kabaret niewazne czy przejma GTS czy nie przejma 😀 Obie strony sa wesole bo wysylac pismo w ostatniej chwili i chciec zaplacic jak najwiecej to nie brzmi jak sensowna firma, a czy brzmi jak pranie? Jak najbardziej 😀

Jacek_komentuje
Jacek_komentuje (@jacekant)
3 lat temu

Pomijam kwestie intencji, które pewnie są najważniejsze, ale tych nie znam więc nie komentuję. Patrząc od strony czysto biznesowej – jeśli ktoś działa w imieniu swojego klienta (a tak podobno działał p. Bernatzky) to STANDARDEM jest, że do takiego pisma MUSI dołączyć swoje pełnomocnictwo. Równie dobrze ja mogę wysłać pismo, że w imieniu mojego klienta KGHM składam ofertę kupna kopalni diamentów w Zimbabwe. NIEPOWAŻNE BIZNESOWO jest składanie oferty na 40m PLN na jednej kartce, bez załączonych kwitów i podpisywanie w taki sposób, że w imieniu niemieckiej firmy działa przedstawicielstwo dyplomatyczne Ukrainy??????
Rozumiem wątpliwości TS Wisła, tym bardziej że poprzednie próby sprzedaży klubu przez Tele-Fonikę przejrzystością i rozsądkiem nie grzeszyły. Inną sprawą jest, że mogli zareagować łagodniej, np. pisząc, że aby uznali ważność oferty oczekują potwierdzenia pełnomocnictwa ukraińskiego dyplomaty przez Stechert Group.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu

Amen. Poza tym znowu sie fani Miska na forach uaktywnili, cos ostatni rok zajebiscie cicho siedzieli w kontekscie zarzadzania Wisla. Hmmm ciekawe dlaczego…

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Nie wiem kto to ten misiek, ale to chyba pierwszy kibic Wisly ktorego da sie lubic niech prowadzi GTS na nalezne mu miejsce 😀

Jacek_komentuje
Jacek_komentuje (@jacekant)
3 lat temu

Jeszcze raz spojrzałem na to pismo – adres do korespondencji – skrytka pocztowa w Katowicach. QRWA jak to jest poważnie zrobiona oferta to ja jestem królem Mongolii. Jeśli za tym stoi faktycznie Stechert Group to z całego serca gratuluję biznesowego profesjonalizmu.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu

Jakby chodziło o dobrą wolę to między piątkiem wieczór, a konferencją prasową ktoś z TS zadzwonił do Myślenic ew. się nawet przejechał.

Jacek_komentuje
Jacek_komentuje (@jacekant)
3 lat temu
Reply to  pepe72

Napisałem przecież, że mogli zareagować inaczej. Ale wejście Bernatzky’ego na razie wygląda tak, jakby chłop z Syberii w uszatce pojechał kupować (a niech tam) rezydencję w Monaco z gotówką w reklamówce z Biedronki

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu

Z Syberią może być coś na rzeczy bo goście mają jakieś związki z Ukrainą. Co akurat może być lekko śmierdzące.

AS
AS (@as)
3 lat temu

Smiejecie sie z Sarapty, ze nie znalazla Stechert Group w niemieckim KRSie po czym wrzucacie screena …na ktorym nie ma Stechert Group.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu
Reply to  AS

Prawnicze pi…e. Dobrze, że nie szukała “COMARCH Grupa kapitałowa”. Bo pewnie dowodziłaby, że prezes Filipiak to jakiś fejk.

Jacek_komentuje
Jacek_komentuje (@jacekant)
3 lat temu
Reply to  pepe72

Widziałeś kiedyś człowieku ofertę na zakup firmy? Daję 40 milionów w imieniu mojego klienta. Mój adres – skrzynka pocztowa w Katowicach.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu

Nie wiadomo co jest w umowie TF-TS. Jeśli zgodnie z oświadczeniem TF mieli tylko znaleźć inwestora to TS nie jest stroną w dyskusji. Więc zostali poinformowani i tyle. Umowy nikt (z komentujących) nie widział więc reszta to spekulacje.

Jacek_komentuje
Jacek_komentuje (@jacekant)
3 lat temu
Reply to  pepe72

“niniejszym składam TS Wisła S.A. ofertę nabycia 100% akcji” – tak wyraźnie napisał ukraiński dyplomata z Katowic. Więc to jest oferta. A w każdym razie za taką próbuje uchodzić

AS
AS (@as)
3 lat temu
Reply to  pepe72

Wez sie chlopie nie kompromituj, osoby fizyczne tak jak i prawne identyfikuje sie przed instytucjami, kontrachentami poprzez nazwe oraz PESEL, NIP etc.
Nie ma takiej frimy jak Stechert Group w niemieckim rejestrze handlowym i Sarapata miala 100% racji.
Idz do banku i sprobuj wziac kredyt na swoja rodzine przedstawiajac sie jako pepe72 Group a jak ci odmowia to im zarzuc prawnicze pierdolenie. Przeciez powinni sie domyslic, ze pepe72 Group reprezentuje Janusza i Grazyne Pepe72skich. A to, ze wymysliles sobie nazwe 15 minut wczesniej nie ma znaczenia.

Ja, Felek
Ja, Felek (@ja_felek)
3 lat temu
Reply to  AS

@ AS
Gościu. Nie ma takiej firmy Stechert Grouppe, bo to jest grupa firm. Jak sama nazwa wskazuje.
I cała ta grupa jest na zrzucie ekranu.
Bronienie żałosnej manipulatorki/ignorantki Sarapaty, świadczy źle u zdolnościach intelektualnych.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu

Co do Śląska to nie było przypadkiem tak, że jak się pojawił sponsor to w ostatecznym rachunku próbowano dać mu tylko 49%? Śląsk też ma niezłe bagno wokół siebie.

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu
Reply to  pepe72

del

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu

Jak się okaże że Loser jest poważnym typem i chce zrobić coś fajnego to obawiam się że kumaci oderwani od koryta postanowią robić bojkoty. A ci patrioci w krótkich spodenkach niestety są w stanie przekabacić tłumy. Przerabiała już to Wisła, przerabiała np. Zawisza, w obu klubach doprowadziło to do upadku większego lub mniejszego. Bo niechęć Cupiała i problemy finansowe zbiegły się z protestami “najbardziej zagorzałych kibiców”. Na forum Wisły już można przeczytać wiele głosów o bojkocie, bo przecież nie będzir szwabina pluła nam w twarz!…

pepe72
pepe72 (@pepe72)
3 lat temu

w TS kumaci i patrioci to chyba rozłączne grupy.

dyneck
dyneck (@dyneck)
3 lat temu

Wy naprawdę wierzycie, że ten typ tu jutro przyjedzie -> http://euroukraine.com.ua/en/glavi-predstavnitstv-misiji-za-kordonom/evropa/183-shvejtsariya
Mogę się założyć, że nikt w Krakowie się nie pojawi.

JackSparrow
JackSparrow (@jacksparrow)
3 lat temu

“Inwestor został zweryfikowany przez TF” idiotyzm do kwadratu. Meresiński też był zweryfikowany przez TF.
Prawda jest taka, że TF w ostatnim możliwym momencie znalazła niemieckich jeleni albo cwaniaczków i wcisnęła im Wisłę. Powód prozaiczny – 26 mln zł dla TF. A pierdolenie o tym, że TF robi wszystko dla dobra Wisły to bajeczki dla ograniczonych umysłowo. Ponieważ ogromna większość mediów w PL jest uzależniona od niemieckiego kapitału to klimat medialny dla szemranego “inwestora” z Niemiec jest zdecydowanie przychylny.

GeeN
GeeN (@geen)
3 lat temu

Tak z ciekawości zapytam, a w grę nie wchodzi temat powrotu Cupiała i Tele-Foniki do Wisły?
Przecież gdyby nie banki raczej by jej nie oddał Meresińskiemu czy później TS.

Przecież Niemcy musieli dowiedzieć się od kogoś o tych zapisach w umowie z TS, teraz Tele-Fonika broni tego przedstawiciela który dostarczył pismo jakby to był ich człowiek i de facto ich wysłannik (tak rozumiem że walczą o 60% tej sumy ale co to za kwota dla Cupiała). Sama TF nie może złożyć takiej propozycji bo ma na plecach banki więc porozumiała się z niemiecką firmą, która wykorzysta tą klauzule a później się dogadają (jeśli już nie są dogadani) i w formie jakiegoś offsetu lub odkupienia przez jakąś firmę (lub firmę-krzak) powiązaną z Cupiałem, Wisła w odpowiednim czasie wróci we “właściwe” ręce.
W biznesie nie do takich układów dochodziło. Cupiał też rok temu nie umieszczał tej klauzuli w umowie dla samej hecy, wygląda jakby od początku chciał z niej skorzystać, choć zmuszony jest zrobić to przez pośrednika.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu
Reply to  GeeN

Tez mam taka teorie. Zreszta nie tylko ja

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

Jakby tematu nie ugryzc cos tu jest nie tak, pospiech, oferta w ostatniej chwili, sama kwota…, smierdzi do samej Wawy, dlatego TS sie broni.

lisiec
lisiec (@lisiec)
3 lat temu

No nie wiem, czy dla poważnego biznesu (Stechert) jest tak wszystko jedno, czy utrzyma w przyszłości dobre relacje z innym poważnym biznesem (Tele-Fonika), czy ze stowarzyszeniem kibiców (z całym szacunkiem do umiejętności i wykonanej pracy TS-u). Jeżeli Niemcy ominą Tele-Fonikę, to nawiążą jeszcze kiedyś jakiekolwiek relacje w przyszłości? A gdzie jak gdzie, ale w Polsce rynek np. krzesełek stadionowych ma się wyśmienicie…

iksis
iksis (@iksis)
3 lat temu

Polskie kluby dla Polaków. Zakazać obcym przejmowania polskich klubów tak jak w Niemczech.

MarcinDrazek
MarcinDrazek (@marcindrazek)
3 lat temu

Nie dziwi redaktora termin zgłoszenia chęci kupna? Jak dla mnie to jest współpraca na linii Telefonika -“Niemiecki inwestor” w celu odzyskania Klubu od stowarzyszenia.

Natomiast to, że stowarzyszenie nie chce oddać klubu to chyba oczywista rzecz.
Klub Piłkarski to piękna pralnia pieniędzy. Do tego przedsiębiorstwo przynoszące kilkanaście milionów przychodu. Jest o co walczyć!

I uściślenie:

a) przejąć Śląsk Wrocław za O WIELE mniejszą kasę (Ślak był dogadany, że za akcje klubu przekaże miastu 3 miliony złotych),

Bzdura!
Ślak aby przejąć klub zagwarantował wkład w klub w wysokości 45 milionów. (te 45 melonów miało być na gwarancjach bankowych, i to wiarygodnych, gdyż drugi oferent został odrzucony z powodu mało wiarygodnych gwarancji (Afrykański Bank).

Więc za 40 milionów to by nawet 54% Śląska nie dostali.

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert (@janusz)
3 lat temu

Artykuł sklecony w dużej mierze z teorii uknutych w komentarzach pod poprzednim wpisem na ten temat, Weszło wyznacza nowe trendy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  Janusz Ekspert

Tak zwane dziennikarstwo ślepcze.

denat
denat (@denat)
3 lat temu

aby rozwikłać zagadkę dlaczego opłaca się kupić Wisłę Kraków za 40 mln i to za pośrednictwem Tele-Foniki należy w pierszwej kolejności ustalić jaki dług ma Wisła Kraków S.A. względem TF Kable S.A.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu

Tez blisko mojej teorii

dlouhy
dlouhy (@dlouhy)
3 lat temu

“doo” i “Brambergu”, i chuj.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

M.
M. (@m)
3 lat temu

A co to jest “dober” ;)?

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak (@marek_ramoniak)
3 lat temu
Reply to  M.

Pół dobermana…

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  Marek_Ramoniak

rzekłbym nawet, że 62,5% … ;p

MaLk
MaLk (@malk)
3 lat temu

Autorze drogi, zapamiętaj to dobrze i na wiele lat:

ŻADNE oświadczenie medialne jednej ze stron sporu prawnego nie zamyka sprawy.

Ktoś, kto tego nie rozumie nie powinien w ogóle zabierać się za analizy tak skomplikowanej sytuacji.

Zdzisiek Skrecina
Zdzisiek Skrecina (@zdzisiek-skrecina)
3 lat temu

Główne zdjęcie do artykułu ze znakiem wodnym Depositphoto… Serio? Zajebaliście grafikę??

estebaneiro
estebaneiro (@estebaneiro)
3 lat temu

Generalnie od strony TS sprawa wydaje się oczywista – nie chcą oddać klubu. Nie chodzi raczej tutaj o kasę, bo nie w taki sposób się negocjuje, że publicznie wytyka się niepoważne zachowanie kontrahenta, tak jak to zrobiła Sarapata. Z tych czy innych powodów spodobało im się zarządzanie Wisłą, bo gdyby tak nie było, podeszliby do tematu bardziej odpowiedzialnie “naszym zdaniem są braki formalne, ale staramy się to wyjaśnić z potencjalnym nabywcą”. Widać jednak w Wiśle nie jest tak źle, wbrew utyskiwaniom jak to im ciężko i hajs się nie zgadza.

Inna sprawa, że jak ktoś pisał wcześniej – jak składasz oficjalne pismo, to składasz też pełnomocnictwo, żeby potwierdzić prawo do reprezentacji. Wygląda to trochę jak gwarancje przysyłane z Zimbabwe w czasach Polonii Warszawa “bardzo chcemy kupić klub”. I jeszcze ten tekst “więcej informacji na stronie” – nikogo nie interesują modele krzesełek, podaliby ichniejszy steuernummer i wpis z rejestru handlowego.

Cupiał może faktycznie wiedział co to za towarzystwo w tym TS i dlatego nie chciał im opchnąć klubu.

M.S.
M.S. (@mariusz-szewczyk)
3 lat temu

Skończy się tak, że Niemcy stwierdzą, że mają dosyć tego bagna i burdelu. Telefonika zacznie się procesować z Towarzystwem aż w końcu inwestor da sobie spokój. W klubie dalej będzie marazm. A kibice będą zadowoleni, że dalej rządzą i pozbyli się inwestora. A podobno dobro klubu jest dla nich najważniejsze.

Ja, Felek
Ja, Felek (@ja_felek)
3 lat temu

@ “odpowiedziano po krakowsku – oświadczeniem”
No odpowiedziano po krakowsku, czyli w normalnym kulturalnym stylu. Upublicznia sie swoje stanowisko.
No ale Stanowskiemu się oświadczenia nie podobają (nie tylko Wisły, kiedy ta była rolowana przez PZPN i Legię, ale ogólnie). Dlaczego?
Może mu Boniek mówił, że sprawy się załatwia w zaciszu ciemnych korytarzy, szeptem i ostrożnie rozglądając się na boki. “Piniędze lubiom cisze”. Taki styl warsiawskich (buk)macherów.
No i przecież przyzwyczaił się, że w Legii u Leśnodorskiego i w PZPN Bońka miał monopol na informację. Nie było oświadczeń jak w cywilizowanych organizacjach, ale podpuszczanie swojego dziennikarzyny, żeby coś tam napisał, kogoś zaatakował, itp.
Tak łatwiej, bo przecież w razie czego można się potem wyłgać, że to nie oni pisali (a z oświadczenia się nie da).
Krętacz oświadczeń nie zrozumie. Taka natura. Bizantyjska.

Ja, Felek
Ja, Felek (@ja_felek)
3 lat temu

● Jak można nie rozumieć, dlaczego poważny inwestor z ambicjami sportowymi wybiera Wisłę Kraków, a nie Wrocław?
To doprawdy skrajny dyletantyzm i sportowy i w wiedzy ogólnej.

● Jak można nie rozumieć, że TS nie chce sprzedawać Wisły i dlatego Stechert musiał dokonać zakupu przez tą klauzulę. Sarapata wielokrotnie mówiła, że Wisła nie jest na sprzedaż. Wiadomo, że oferty były. Całkiem niedawno. Skoro TS nie chce sprzedać za €6mln, to trzeba było kupić przez TF za €10mln.
No i inwestor został najprawdopodobniej znaleziony przez kogoś z Telefoniki. Nie spadł z nieba. Więc może też być kwestia lojalności.

● Klika z TS i SKWK, której Sarapata jest twarzą, nie chce wypuścić z rąk Wisły ze względów czysto egoistycznych. Nie dobro Wisły mają na względzie.
Wisła balansuje na granicy bankructwa, więc blokowanie bogatego inwestora to sabotaż.
No a Sarapata kłamie non stop (czy kiedykolwiek mówi prawdę, nie wiadomo). Taką ma chyba naturę.

● Przejęcie Wisły będzie pozytywem. Klika starych ubeków i karków jak Misiek powinna być odsunięta od klubu. Można zauważyć, że mentalność niektórych kibiców Wisły jest trochę wschodnia (stąd pociąg do Petrescu i jego kołchoźniczej trenerki). Oni nie pasują do Krakowa, choć się w nim znaleźli przez przypadkowe urodzenie się tam. Coś jak taki menel Maleńczuk z Jude Gangu Craxy.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu
Reply to  Ja, Felek

Lekarz cie robi w chuja, to nie aspiryna

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74 (@raskolnikov74)
3 lat temu

Dobry artykuł. Ale jak myślicie, co zrobi Sąd, gdy dojdzie do rozprawy? Oczywiście, wyznaczony przez Ziobrę sędzia przyzna rację TSowi. I chuj, przecież nie odda Wandy Niemcowi. A potem Telefonika może sobie pisać do Wszystkich Trybunałów Europy, donosić na Polskę 🙂

StanLaurel
StanLaurel (@stanlaurel)
3 lat temu

Pierwsza hipoteza – stwaiam na nią.

StanLaurel
StanLaurel (@stanlaurel)
3 lat temu

A dlaczego Wisła, a nie np. Śląsk?
A oglądaliście kiedyś mecz Śląska (pucharowy) np. w hiszpańskiej telewizji? Bo Wisłę widziałem i słyszałem jak mówili “A, to Wisła Kraków – to sobie poradzi” (nie poradziła sobie).
Ten klub może być w tarapatach, ale ma markę i jest znany.

A co to jest Śląsk?

Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Władze Bayernu kontaktowały się z Nagelsmannem

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w niemieckich mediach sportowych jest konflikt pomiędzy Hansi Flickiem i Hasanem Salihamidziciem. Eksperci twierdzą, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa, a obecny szkoleniowiec Bayernu po mistrzostwach Europy najprawdopodobniej zastąpi Joachima Loewa. Działacze “Die Roten” już rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Według portalu sport1.de odbyły się pierwsze negocjacje ze sternikiem RB […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Bellingham przechodzi do historii

Jude Bellingham strzelił bramkę Manchesterowi City, dzięki czemu zapisał się w historii. I to na kilku jej kartach, bo został tym samym… drugim najmłodszym strzelcem gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, najmłodszym zdobywcą bramki w Lidze Mistrzów w barwach BVB, najmłodszym strzelcem w Lidze Mistrzów spośród wszystkich Anglików. W momencie strzału licznik Bellinghama stanął na […]
14.04.2021