post
Avatar

Opublikowane 22.07.2017 07:48 przez

redakcja

Tuż przed meczem właściciele klubu dowiedzieli się, że będą musieli oddać Wisłę! Ofertę kupna złożyła niemiecka firma Stechert Gruppe i propozycja ta musi przez Towarzystwo Sportowe zostać zaakceptowana. Tak wynika z poprzedniej umowy sprzedaży klubu. To kolejna rewolucja w działalności klubu – czytamy w sobotnim „Przeglądzie Sportowym” o kolejnej rewolucji, do jakiej właśnie dochodzi przy Reymonta 22.

FAKT

Michał Probierz idzie na wojnę z… sodówką u jego piłkarzy. Będzie dbał o to, by nikomu nie uderzyła do głowy.

W pierwszej kolejce Probierz posłał na boisko bandę dzieciaków wzmocnioną kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Średnia wieku drużyny w meczu z Piastem (1:1) wynosiła 23,5 roku. W bramce stanął absolutny debiutant Adam Wilk (20 l) i na razie pozostaje numerem jeden.

– Będzie bronił w meczu z Lechią. Nie mam zamiaru zmieniać bramkarza po jednym czy dwóch błędach. Jeśli jednak zobaczę na treningu, że przez choćby ułamek sekundy odwala mu woda sodowa, to zmiany w składzie będą. Innemu zawodnikowi powiedziałem już, żeby zszedł na ziemię, bo niczego nie osiągnął – mówi trener Cracovii.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.07.48

Dla Jagiellonii odpadnięcie z pucharów oznacza wyprzedaż.

W ślady Probierza i Vassiljeva mogą lada dzień pójść trzej kluczowi piłkarze: Taras Romanczuk (26 l.), Jacek Góralski (25 l.) i Fedor Cernych (26 l.). Romanczuk to jeden z najlepszych defensywnych pomocników ligi. Piłkarz kuszony od pewnego czasu przez tureckie kluby i wiele wskazuje na to, że przejdzie do jednego z nich. Poważne oferty z tego kraju ma też Góralski (…). Cernych z kolei ma propozycje z Championship. – O tym, kto do nas przyjdzie, zdecyduje to, kto od nas odejdzie – przyznaje prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.07.56

GAZETA WYBORCZA

Z piłkarskich tekstów – tylko wywiad Dariusza Wołowskiego z Dariuszem Dziekanowskim. Kilka typowych pytań „do eksperta” – o występy naszych w pucharach, o transfery z Lecha, o odejście Vadisa i o postępach naszej ligi. Tutaj fragment:

Skąd więc biorą się teorie o postępach ekstraklasy?
Zapewne z koniunktury nakręconej przez reprezentację, choć Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Glik, Szczęsny i inni z polską ligą mają mało wspólnego. Ich zasługą jest moda na Polaków – stąd miliony za Bednarka i innych. Dobrze by było, żeby koniunktura trwała dłużej niż kariera Lewandowskiego. Do tego potrzeba lepszych ośrodków i szkolenia. Bo jeśli młodzi Polacy nie przebiją się do ekstraklasy, to ich miejsce zajmą podstarzali Hiszpanie, którzy u siebie nie mają szans niczego osiągnąć. Dla mnie nasz futbol ligowy wciąż jest zbyt siermiężny, nastawiony na wygrywanie, a nie na to, by olśniewać, promować graczy finezyjnych. Po zbyt wielu meczach ekstraklasy pozostaje mi w pamięci tylko jedno: wynik.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.46.50

SUPER EXPRESS

Milik jest jak nowy – mówi Alfonso De Nicola, klubowy lekarz. Bardzo optymistyczny przekaz odnośnie zdrowia napastnika Napoli i reprezentacji Polski słychać z Neapolu.

Wprawdzie Napoli na początku przygotowań gra ze słabszymi zespołami, ale dla polskich kibiców najważniejsze jest, że Milik znów strzela. Jak ocenia pan formę psychofizyczną polskiego napastnika?

Jest bardzo dobrze! Po ciężkim urazie, a taki przytrafił się Arkowi, trzeba było naprawić nie tylko nogę, ale i głowę. Ja do pracy mentalnej przywiązuję wielką wagę, bo wiem, że po powrocie na boisko piłkarz zmaga się nie tylko z rywalami, ale i ze strachem, że uraz może się odnowić. Często bywa tak, że choć noga już jest sprawna, to głowa pozostaje “przyblokowana”. Dlatego w moim słowniku, który przekazuję piłkarzom, jeśli chodzi o kontuzje, najważniejsze jest słowo ZAPOMNIEĆ. Wyczyścić głowę, nie myśleć o tym ani przez chwilę. Z tego, co widzę, z Arkiem to się udało w stu procentach. Kontuzja to dla niego zamknięty etap. To najważniejsze.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.15.28

Plotki o Neymarze w PSG nabierają na sile. „Super Express” pisze wręcz, że PSG jest już tylko o krok od pobicia transferowego rekordu świata i wprawienia całego futbolowego globu w osłupienie tak głośnym ruchem.

222 mln euro – taka jest klauzula odejścia Neymara, czyli tyle musi zapłacić PSG, aby Barcelona nie mogła zablokować transferu Brazylijczyka. “Ney” za podpisanie kontraktu ma dostać 100 mln euro premii, a jego ojciec, reprezentujący zawodnika – 40 milionów. W sumie to daje 362 miliony euro, czyli ponad 1,5 miliarda złotych. Roczna pensja nowej gwiazdy PSG ma wynieść 30 mln euro netto, a z bonusami nawet 40 mln. W tym momencie Neymar zarabia w Barcelonie, po niedawnej podwyżce, 15 mln euro netto. A szejkowie do ogromnych pieniędzy zamierzają dorzucić prywatny samolot tylko do jego dyspozycji i budowę sieci hoteli “Neymar”, z których Brazylijczyk miałby zagwarantowaną część wpływów.

Kibice Barcelony wciąż się łudzą, że do transferu jednak nie dojdzie, gwiazdy na czele z Luisem Suarezem namawiają go do pozostania, ale brazylijskie i katalońskie media nie pozostawiają wątpliwości: “Neymar na 95 proc. zostanie piłkarzem PSG” – taką informację przekazało Radio Catalunya, mające z reguły dobre newsy na temat Barcelony.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.15.36

PRZEGLĄD SPORTOWY

„PS” rozmawia o zmianie klubu z Maciejem Rybusem.

Usłyszał pan we Francji: „Szukaj klubu”, czy sam powiedział menedżerowi, Mariuszowi Piekarskiemu: „Za rok mistrzostwa świata, chcę grać”?
Mogłem zostać, miałem dwa lata kontraktu i nikt mnie z Francji nie wyganiał. Realnie patrząc to… Lyon sprowadził dwóch lewych obrońców i już wiedziałem, że dla mnie miejsca nie będzie. Na pierwszej po wakacjach treningowej gierce dwa razy dziesięć minut byłem cały czas z boku i z trenerem od przygotowania fizycznego wykonywałem ćwiczenia. Reszta grała. Podczas urlopu w Polsce postanowiłem, że wracam i walczę. Po przyjeździe pozbyłem się złudzeń.

Lokomotiw to najlepszy wybór?
Tak sądzę. Trzy ostatnie sezony kończył w górnej połowie tabeli, ale nie wspiął się wyżej szóstego miejsca. Ostatnio zdobył Puchar Rosji i jesienią zagra w grupie Ligi Europy. Za rok wiele się w Rosji zmieni: w Lidze Mistrzów zagrają dwa zespoły, trzeci w kwalifikacjach. Celem Lokomotiwu zawsze są puchary. Zmieni się też limit obcokrajowców – dziś może grać pięciu naraz, będzie dziewięciu. To podniesie poziom ligi, kluby sprowadzą lepszych piłkarzy.

Obok, w ramkach:

Sobiech ma pomóc Darmstadt wrócić do Bundesligi
– Murawski niemal na pewno odejdzie do Palermo

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.19.22

Wisła wygrała z Bruk-Betem, ale wiadomością weekendu (a i pewnie miesiąca, i roku) w Krakowie jest zmiana właściciela klubu, którym przestaje być Towarzystwo Sportowe. Prawdziwa bomba.

Tuż przed meczem właściciele klubu dowiedzieli się, że będą musieli oddać Wisłę! Ofertę kupna złożyła niemiecka firma Stechert Gruppe i propozycja ta musi przez Towarzystwo Sportowe zostać zaakceptowana. Tak wynika z poprzedniej umowy sprzedaży klubu. To kolejna rewolucja w działalności klubu.

Dalej „Przegląd” wyjaśnia, dlaczego TS musi sprzedać Wisłę – wynika to z umowy sprzedaży zawartej z Bogusławem Cupiałem, w której zawarto zapis o tym, jakie okoliczności zmuszają Towarzystwo Sportowe do zbycia Wisły.

Warunki były dwa. Pierwszy to termin – oferta kupna klubu musiała zostać złożona do 23 lipca tego roku. Drugi, to kwota – minimum 40 mln zł + 1 grosz. Jeśli Towarzystwo Sportowe otrzymałoby taką ofertę – musiało ją przyjąć, a potem w terminie 60 dni zbyć akcje podmiotowi, który złożył propozycję kupna (…). Teraz ten scenariusz wchodzi w życie. Wczoraj do Krakowa przyjechał przedstawiciel firmy Stechert Gruppe z umową kupna klubu za 40 000 001 zł (…). Teraz w klubie zostanie przeprowadzony audyt, a potem Towarzystwo Sportowe będzie zobowiązane do oddania wszystkich udziałów.

Kim jest nowy właściciel Wisły – firma Stechert Gruppe?

Obecnie flagowym produktem firmy są krzesełka montowane na stadionach. Można je znaleźć na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, na pięciu obiektach w RPA, które gościły mecze mistrzostw świata, w wielu miejscach w Europie i Brazylii. Firma produkuje także wyposażenie (głównie krzesła, stoły, pulpity) dla hal koncertowych, hoteli, restauracji, uniwersytetów, szpitali itp.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.20.54

Martin Nespor w wywiadzie udzielonym Grzegorzowi Rudynkowi z „PS” zastanawia się nad powodami swojej nieskuteczności w barwach Zagłębia.

Nikt panu nie zabraniał grać jak w Piaście.
W Gliwicach cały zespół był na fali i wszystko układało się doskonale. Co dośrodkowanie, to zagrożenie pod bramką przeciwnika. Ale każdy zespół jest inny, różne są na przykład taktyki. Ja się dostosowuję do tej dobranej przez trenera i robię wszystko, żeby spełnić polecenia szkoleniowca. Tak jest w każdym klubie i tak jest w Zagłębiu. Mam tutaj dwa lata kontraktu i nie będzie dnia, żebym odpuścił nawet na moment. Dla tego klubu zrobię wszystko, co umiem.

Może taktyka Piasta była lepsza dla Martina Nespora?
W Piaście nie było skomplikowanego grania. Wszystko było proste, długie podanie z lewej strony od Patrika Mraza lub z prawej i już była akcja bramkowa. Do tego wychodziliśmy dwoma napastnikami. W Zagłębiu jest więcej gry kombinacyjnej. A która taktyka jest lepsza? Ja nie jestem od oceniania.

Zrzut ekranu 2017-07-22 o 07.22.39

fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 22.07.2017 07:48 przez

redakcja

Weszło
18.04.2021

Misja komandosa. Wyzwania przed Włodzimierzem Gąsiorem

Pamiętacie ten odcinek McGyvera, w którym McGyver z ciśnieniomierza, stetoskopu i budzika zbudował pełnoprawny wykrywacz kłamstw? No cóż, McGyver i tak by wymiękł, gdyby jutro zrzucono go w Mielcu. Powiedziałby “OK, może w piętnastym odcinku pierwszego sezonu z rzeczy codziennego użytku zbudowałem defibrylator, ale budowy ekstraklasowej drużyny z Matrasa, Granlunda, De Amo się nie podejmę, […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

Tak zdobywa się Puchar Króla

To był piękny mecz w wykonaniu Barcelony. Blaugrana kraśniała i promieniała. Leo Messi zgolił brodę i zaprezentował się absolutnie kosmicznie. Antoine Griezmann zagrał na miarę własnych możliwości. Frenkie de Jong w mistrzowski sposób dyrygował orkiestrą rozpędzonego zespołu z Katalonii. Jordi Alba na skrzydełku robił to, co zwykł jest robić od lat wielu. Tu zagrało wszystko. Joan […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

To nie czary, Warta gra o puchary?

Mieliśmy nadzieję, że po dwóch naprawdę ciekawych spotkaniach w sobotę z Ekstraklasą, liga pójdzie za ciosem i zaliczy hattricka. No bo Wisła za Hyballi ma nigdy nie odpuszczać, bo Warta – jakkolwiek to brzmi – może walczyć o puchary. Nie bawmy się w Huberta Urbańskiego, nie budujmy napięcia. To nie był hattrick, to nie był […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Mój pierwszy raz – Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski przepytywany przez Tomasza Smokowskiego w programie Mój pierwszy raz na Kanale Sportowym. Nie trzeba polecać. 
17.04.2021
Anglia
17.04.2021

Tuchel wygrywa w szachy z Guardiolą

Postawmy sprawę jasno – to nie było porywające widowisko. Pierwsze 45 minut zapisało się w naszej pamięci tak trwale, jakby zaraz po gwizdku Mike’a Deana przyszedł Will Smith i błysnął pewnym długopisem. Chelsea i Manchester City grały na przeczekanie, ale da się to wytłumaczyć. Dla obu klubów był to piąty mecz w ciągu dwóch tygodni. […]
17.04.2021
Weszło
18.04.2021

Misja komandosa. Wyzwania przed Włodzimierzem Gąsiorem

Pamiętacie ten odcinek McGyvera, w którym McGyver z ciśnieniomierza, stetoskopu i budzika zbudował pełnoprawny wykrywacz kłamstw? No cóż, McGyver i tak by wymiękł, gdyby jutro zrzucono go w Mielcu. Powiedziałby “OK, może w piętnastym odcinku pierwszego sezonu z rzeczy codziennego użytku zbudowałem defibrylator, ale budowy ekstraklasowej drużyny z Matrasa, Granlunda, De Amo się nie podejmę, […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

Mój pierwszy raz – Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski przepytywany przez Tomasza Smokowskiego w programie Mój pierwszy raz na Kanale Sportowym. Nie trzeba polecać. 
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Raków przywitał Skorżę. Bez chleba i soli, ale z pompą!

Chyba wszyscy zgodzimy się, że powrót Macieja Skorży do Ekstraklasy to wydarzenie sporego kalibru. Niestety – z perspektywy szkoleniowca Lecha patrząc – świadomość tej rangi mieli również piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy przygotowali na taką okazję coś specjalnego, nie dając gościom większych szans na pozytywny wynik.  A może to bardziej chęć godnego pożegnania się z gościnnym […]
17.04.2021
1 liga
17.04.2021

Nawet jakby Sandecja chciała przegrać, dziś nie byłaby w stanie

Byłoby to co najmniej dziwne, gdyby znakomitą passę Sandecji przerwał Widzew Łódź, który w tygodniu zmienił szkoleniowca. Choć z drugiej strony, ile to już razy piłkarski los potrafił zadrwić sobie z logiki. Jednak “Sączersi” po prostu nie mogli wyłożyć się na tak słabo dysponowanym przeciwniku. Mimo że w drugiej połowie mocno skomplikowali sobie realizację planu, […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

W Gdańsku zamiast meczu wymiana prezentów

Jak to szło w siatkówce? Jak się nie wygrywa 3:0 albo 3:1, to się remisuje 2:2 po karnym Paixao w doliczonym czasie gry? Nie, chyba inaczej. W każdym razie Piast mógł wypracować sobie pole position do czwartego miejsca, a i zrobić bazę wypadową pod atak na pozycje medalowe. Ale biało-zieloni dali radę i status quo […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

LIVE: Wisła – Warta. Paździerzycho!

Piast czwarty, 37 punktów, Lechia piąta, 37 punktów. Niby dalej różnice punktowe też nie są wielkie, ale patrzymy na chwiejną formę Śląska, o Górniku czy Zagłębiu nie wspominając, patrzymy na potencjał Warty… Nie zdziwi nas, jeśli gra o czwarte miejsce, potencjalnie pucharowe, rozegra się między Piastem a Lechią, które to drużyny dziś zmierzą się ze […]
17.04.2021
Liczba komentarzy: 69
Subscribe
Powiadom o
guest
69 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Byle nie kapralem czy ofermą!

Hegemon-slownik.jpg
werseo
werseo (@werseo)
3 lat temu

a legia jak zwykle, – starą kurwą!

DAWIDxyz
DAWIDxyz (@dawidxyz)
3 lat temu
Reply to  werseo

Młody człowieku . Skąd u Ciebie tyle złych emocji ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Iksterminator
Iksterminator (@iksterminator)
3 lat temu

Chyba kolego Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W umowie była mowa o 40mln + 1grosz, a niemcy złożyli ofertę na 40mln + 1złoty

śal pelacór
śal pelacór (@rasputin)
3 lat temu

Nie będzie. Znając Niemców to ich hobby to wynarodowienie. Oni nie kupili klubu, oni kupili herb za 10 milionów euro.
Inne herby historyczne też kiedyś wykupią i pozamieniają na takie bez historii.
Idealny przykład to UE czyli zamiana starych dziejów na nowe z którymi młodzież za 50 lat już nie będzie się identyfikowała, bo czego nie będzie w telewizji przez 50 lat to nie będzie istniało.
Następny będzie Śląsk Wrocław.

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
3 lat temu
Reply to  śal pelacór

dwie stare siostry Abstrahując od polityki i globalnych rozgrywek, skoro Niemiecka firma wyłożyła 40 baniek ot tak, hobbystycznie, bo zbiera znaczki klubowe, to nie można wykluczyć scenariusza, że zaraz mogą wyłożyć 200 baniek na nieco ambitniejszy cel, czyli zdobycie mistrzostwa i pokazanie Polaczkom kto tu rządzi.,.. Zresztą to by się pokrywało ze słowami Prezes Sarapaty, która niedawno mówiła w wywiadzie, że do Wisły chce wejść inwestor, który pozwoliłby na kilkunastokrotne (!!!) podniesienie budżetu. TS myślał raczej o czymś na kształt współwłasności, ale prawda jest taka, że nikt przy zdrowych zmysłach nie ładuje takiej dużej kasy w biznes, którego nie kontroluje.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  śal pelacór

Chyba nawet Niemcy nie wysuwają jeszcze roszczeń do Krakowa? 😀

mosquito1983
mosquito1983 (@mosquito1983)
3 lat temu

Zawładnęli polską prasą, dobrali się do gospodarki, ingerują w politykę, a teraz dobierają się do naszej ekstraklasy…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

W kluby niech inwestują, ale to wymieniłeś świadczy, że wciąż jesteśmy postkolonialnym bantustanem.

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

Też bym wolał, żeby bogaci Polacy “dobierali się” do naszej extraklasy, ale chętnych nie widać a życie próżni nie znosi

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

Treść usunięta

MDeren
MDeren (@mderen)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

HAHA, ciekawe co na to kwiat młodzieży polskiej, prawdziwi patrioci , walczący z układami, kanaliami i ubekami pod przewodnictwem swojego mistrza Jarka i z błogosławieństwem swojego ojca Tadeusza. Kurwa niemcom oddadzą po stoczniach, bankach, prasie i marketach teraz jeszcze ekstraklasę.. Gorzej że teraz Tuska nie ma bo by było wiadomo czyja wina i kogo powiesić. Chyba czas ostrzyć maczety na najeźdźców.

jaa
jaa (@jaa)
3 lat temu
Reply to  MDeren

Kibole patrioci nie mają na to czasu, ponieważ zajęci są przeprowadzaniem ciapatych przez naszą granicę. Za patriotyczne euro oczywiście.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  MDeren

Idź bronić ubeckich sądów towarzyszu z Nigdy Więcej! 🙂
Zgaduję, że w twoim biało-czarnym świecie prymitywa, trzeba być pisiorem i katolem, by martwić się, że jesteśmy dla IV Rzeszy państwem kolonialnym?
Życzę powodzenia w pogoni za rozumem! 🙂

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Ubeckich sądów hehehe dobre. Jak to możliwe, że starszy, smutny, napędzany nienawiścią człowiek z taką łatwością nabiera i manipuluje ludzmi rzekomo “myślącymi samodzielnie”? Walka o sądy nie ma nic wspólnego z komuna. Chodzi tylko o władze nad nimi a w konsekwencji długie i bezkarne rządzenie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bastion79

Treść usunięta

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Akceptują ich legalność lub nie. Taki mają związek. Nie ma się co martwić bo prezes “zapewnił” (z determinacją co warto podkreślić), że wybory będą uczciwe. Kamień spadł mi z serca.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bastion79

Treść usunięta

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Potwierdzasz to co napisałem. Wszedł gość na drabinkę i powiedział: pucz. Wszyscy klakierzy powtarzają, bo sam zbawiciel tak sytuację określił. Nic to, że to nic wspólnego z rzeczywistością nie ma. Sprawdź w słowniku, a w podpowiedzi dodam, że pucz był w Turcji. Wojsko, czołgi, zabici, tysiące w więzieniu i takie tam. Wpierdalanie pączków i śpiewanie durnych piosenek do smarfona – puczem nie jest. Nawet jak powie tak Jarosław. Co tam fakty…

lovefreshmeat
lovefreshmeat (@lovefreshmeat)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

Jakaś niemiecka firma ma regionalne dzienniki, ktoś tam jeszcze Newsweeka, CD-Action czy Claudię, a ty tu jakieś czarne scenariusze kreślisz.

Janusz Kibol
Janusz Kibol (@janusz-kibol)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

Ogólnie Polska jest w dupie, bo spóźniliśmy się na podział globalnego tortu. Kiedy wielkie zachodnie koncerny zdobywały światowe rynki, nas albo nie było na mapie, albo ledwo zaczynaliśmy stawać na nogi, albo tkwiliśmy w głębokiej komunie. No i weszliśmy w międzynarodową gospodarkę jako gołodupcy. I tak zrobiliśmy niezły postęp. Jednak jest cholernie ciężko stać się nowym wielkim graczem, kiedy przy stole siedzą już same grube ryby i nie chcą ustąpić miejsca. I teraz można płakać tak jak piszący powyżej, że źli Niemcy wykupują Polskę i takie tam bla, bla, bla. Dla mnie jednak jest to żałosne użalanie się nad sobą. Albo można próbować zmieniać stan rzeczy ciężką, systematyczną pracą, ciekawymi pomysłami na biznes, innowacyjnością itd. Zamiast ciągle utyskiwać, że jesteśmy w dupie i usprawiedliwiać się wymówkami, że świat się przeciwko nam sprzysiągł, weźmy się kurwa do roboty! Płaczem nic nie zmienimy! Działania Niemców powinny podrażnić nasze ambicje i zmotywować nas do działania. Niestety wielu rodaków woli usiąść w koncie i narzekać. Z taką mentalnością, nie zrealizujemy naszych marzeń o na prawdę silnej Polsce. Realia światowej gospodarki są brutalne i albo będziemy żalić się z tego powodu jak miękkie pizdy. albo weźmiemy się w garść.

Na każdą sprawę trzeba też patrzeć indywidualnie. To nie jest tak, że jak coś Niemiec od nas kupi to od razu jest dla nas niekorzystne. Wy sobie zobaczcie ludzie jakie jaja dzieją się nieraz w państwowych spółkach. Często my sami działamy na swoją niekorzyść, bo jeden z drugim Mirkiem chcą kręcić lody o orżnąć państwo. Jeżeli coś ma leżeć odłogiem, to lepiej żeby to wziął Niemiec, zagospodarował i dał miejsca pracy.

Co do klubów piłkarskich, akurat inwestowanie przez zagraniczne podmioty w tę branżę, jest bardzo wskazane. Lepiej żeby gości biegających w krótkich portkach utrzymywali Niemcy, niż polscy podatnicy w przypadkach gdzie właścicielem jest miasto, lub sponsorem spółka skarbu państwa. Zagraniczny właściciel będzie pompował pieniądze, które będą pracować w naszym kraju i napędzać futbolowy biznes. Jeżeli dzięki niemieckiemu kapitałowi, Wisła stanie się dobrze prosperującym przedsiębiorstwem, to skorzystają na tym wszyscy. W pierwszej kolejności cieszy się pewnie miasto Kraków, które dostanie zaraz zaległą kasę za wynajem stadionu.

śal pelacór
śal pelacór (@rasputin)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

Teraz wystarczy że będą mieli decydujący głos w kilku klubach i zaczną wpływać na Ekstraklasę S.A.
Później zaczną wchodzić w PZPN i będziemy mieli reprezentację PZPNu o jakiej podało kiedyś Weszło.
Daję wam na tacy super pomysł na biznes – inwestujcie w kluby kobiece bo niedługo Niemcy będą kładły na to nacisk w PZPNie 🙂

kain
kain (@kain)
3 lat temu
Reply to  mosquito1983

Od razu wiedziałem, że zaraz się ujawni jakiś spod znaku “Ratujcie, Niemcy mnie biją”

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  kain

To akurat domena peowców: Rokita, Protasiewicz…

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak (@marek_ramoniak)
3 lat temu

No to skąd powinny popłynąć pieniądze do ligowego futbolu?
-Petrodolary z bliskiego wschodu?
-Broń Panie Boże!
-Może jakiś multimilioner z Rosji?
-No coś pan!
-Z Niemiec?
-Pojebało!?

No to nie wiem czy na Węgrzech jest tylu miliarderów..?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Urocze złudzenie. Nie nazwałbym 2 punktów przewagi nad Jagą postępem. Zejdź na Ziemię.

np jlw
np jlw (@np-jlw)
3 lat temu

ale regularna gre w fazie grupowej pucharow juz tak

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
3 lat temu

Ale postęp Kazachów i Azerów jest spowodowany tylko i wyłącznie tym, że państwo ładuje w kluby kasę. Ci ściągają przepłaconych zawodników i mają niby jakiś poziom. Dla mnie to jednak nie jest żadnym wyznacznikiem rozwoju. Bo jak kasa się skończy to skończy się i granie.
Dla mnie rozwój jest wtedy, gdy liga słynie ze szkolenia zawodników. Że gra wielu młodych, którzy później są kupowani do lepszych klubów.

Wtedy nawet bez hajsu można mieć drużynę. My się śmiejemy z Kazachstanu czy Azerów, ale to są bardzo bogate kraje – Kazahstan ma ogromne złoża uranu z tego co pamiętam i trzepie na nich kasiurę.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu

Kalmancostam takie pierdzenie pod teze. Ja pamietam jak jeszcze niedawno byla sraka przed Szkotami ktorzy dzis odpadaja z 3 zespolem Luksemburga (doprawdy wybirne, dalej smieszy) czy Cyprem. Obecnie oba sa daleko nizej nas w rankingu ale o tym sie malo medialnie pisze bo nie mozna ponapierdalac, nie?

A ziomus co tu pisze o PSG i szejkach powińien z baranka w sciane pierdolnac.

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Musisz wziąć pod uwagę, że tam inwestują obcokrajowcy z arabami na czele. Chińczycy, amerykanie, ruscy no i arabowie. Czy nasza duma narodowa by na to pozwoliła? Nie od dziś wiadomo, że wszyscy tylko czekają aby Polskę zniewolić. Jak dobrze, że mamy Jarka i zawsze dzielnego Antoniego. Śpie spokojnie.

JC
JC (@jc)
3 lat temu

“Dla Jagiellonii odpadnięcie z pucharów oznacza wyprzedaż”. – jesli tak jest, to wcale się nie dziwię, że Jagielonia odpada tak szybko. Zawodnicy potrafią liczyć, szczególnie swoje zarobki 🙂

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu
Reply to  JC

Niestety o tym samym pomyslalem, szczegolnie patrzac na kontrast dobrej Jagi na wyjezdzie i chujowej u siebie. Dlatego tylko 2xL moga cos grac narazie w pucharach, niestety

serek
serek (@serek)
3 lat temu

>Innemu zawodnikowi powiedziałem już, żeby zszedł na ziemię, bo niczego nie osiągnął

Stawiam na Piątka

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu

Ni rozumiem tego, ludzie robią krzesełka i jako hobby, czytają szczegółowo umowy sprzedaży klubów piłkarskich w Polsce? Przecież tej klauzuli w internecie nie było. Kto ich na to namówił, Cupiał czy TS?

Kolejosz
Kolejosz (@kolejosz)
3 lat temu

Jeżeli mówimy o tej samej grupie, to określenie “robią krzesełka” jest uproszczeniem niespotykanej skali. Zresztą ów konsorcjum od dawna angażuje się w działania sportowe, co w Niemczech nie jest niczym nadzwyczajnym.
A jak się dowiedzieli o takich postanowieniach umowy? Kontakty, kontakty i jeszcze raz kontakty… Warto zauważyć, że reklamują się jako jeden z największych producentów… krzesełek stadionowych.

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu
Reply to  Kolejosz

“Kontakty, kontakty…” – to na pewno. Tylko mnie interesuje, kto jest tym kontaktem. Czy to TS po cichu szukało nabywcę, Cupiał nie mógł patrzeć na “golasów” jak “jego” Wisłą zarządzają, czy może objawi nam się jakiś krakowski odpowiednik Mandziary.
Jest jeszcze jedna ciekawy wniosek. Podobno na klubie piłkarskim nie można zarabiać, a już na pewno nie w Polsce. Tymczasem to już trzeci podmiot niemiecki, który kupuje w Polsce klub a wszystkie znaki na niebie wskazują, że robią to dla pieniędzy

Kolejosz
Kolejosz (@kolejosz)
3 lat temu

Tak na logikę to raczej ludzie związani z Cupiałem.
Trzeba by się dowiedzieć, kto zabiegał o zawarcie w umowie postanowień o wspomnianych szczególnych warunkach sprzedaży. Moim zdaniem właśnie strona Cupiała.
Myślę, że w niedalekiej przyszłości nasze kluby czekają kolejne zmiany właścicielskie. Gdyby się na tym nie dało zarobić, to Niemcy by w to nie wchodzili.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  Kolejosz

Stadiony wasze, kluby nasze, ja?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Faktycznie ciekawe. W Polsce są osoby które stać na taki wydatek, mimo to nie ma chętnych czyli ludzi z pomysłem. Jak widać Helmuty pomysł mają. Identycznie było z tymi regionalnymi gazetami. Wystawione na sprzedaż, bankrutujące, ludzie do zwolnienia i trafiają się Niemcy – kupują i funkcjonuje. A teraz wieczne pretensje nacjonalistów, że jak to tak Niemiec gazety polskie kupuje? Szczegół malutki jest taki, że były do sprzedaży (dla wszystkich!) podobnie jak TS Wisła…

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu
Reply to  bastion79

niby proste, ale są ludzie, którym za chuja tego nie wytłumaczysz. Niestety tych ludzi jakby coraz więcej się robi

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  bastion79

Ja już wolę tych szwabów (ok, nie kocham ich zbytnio, to naród wiecznie nastawiony na ekspansję, choć już, przynajmniej tymczasowo, pochowali czołgi po stodołach a hełmy za szafy, za to przeszli do ekspansji handlowej w czym wydatnie pomaga im konstrukcja wspólnego rynku w UE) od polskich byznesmenów-cwaniaczków takich jak Meresiński. Ok, jest też u nas wielu normalnych przedsiębiorców, ale jak się popatrzy po całej piłkarskiej mapie kraju, to niewiele jest miejsc gdzie tacy ludzie są… W tym wypadku szkopy kupiły drogo i kupiły duży klub z dużą ilością kibiców- możliwe więc że mają faktycznie jakiś plan na to co dalej 🙂

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  bastion79

Niech kupują, ale niech nie uprawiaja tandentnej propagandy. A teraz wieczna radość neobolszewików, że w prasie popierają lewackie przesądy. Nic dziwnego. Kapitał ma narodowość i ma ideologię. To abecedło, ale dla ćwoków, to wiedza tajemna lub teoria spiskowa.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu

Może po prostu chcieli kupić klub i najzwyczajniej w świecie się zorientowali co i jak? Skoro jest klauzula to chyba raczej nie jest ona objęta tajemnicą…

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu

A co jest śmiesznego czy uwłaczającego w produkcji krzesełek? Biznes jak każdy, ktoś to robi, najwidoczniej dodatkowo robi dobrze, więc trzepie na tym hajs. Żadna praca nie hańbi. Jakby mi ktoś zaproponował bycie prezesem międzynarodowego holdingu produkującego np. papier toaletowy za dajmy na to 800 tysi miesięcznie, to bym mu skłamał prosto w twarz, że od wczesnego dzieciństwa marzyłem tylko o tym, byleby mnie przyjął na to stanowisko 😀

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu
Reply to  adrian92

Ja niby napisałem,że to coś śmiesznego? Chodziło mi tylko, że tnie prowadzą działalności stricte piłkarskiej. Też jestem zdania, że nie ma wstydliwej pracy, są tylko wstydliwe zarobki 🙂

kolor100
kolor100 (@kolor100)
3 lat temu
Reply to  adrian92

W Polsce są produkowane krzesełka, po co jeszcze szwabów sprowadzać?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Niech Towarzystwo Sportowe przejmie Garbarnię!

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu

Jak potrafią tak sprzedawać tanio pozyskane kluby to niech kupią wszystkie! 😉

Szczepek
Szczepek (@szczepek)
3 lat temu

Ciekawe kiedy pojawi się następny Gino.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski (@paryah30)
3 lat temu

Ja już tam w ogóle nie zaglądam. Kiedyś jeszcze były ciekawe informacje z regionów, teraz nic tam ciekawego. same notki papowskie i fragmenty artykułów z PS. A już najlepsze są informacje w stylu: sensacyjny transfer do Legii” wchodzisz a tam 15 stron do przewinięcia z wymienianiem jakiś piłkarzy z dupy, którzy nic o transferach nie wiedzą

komar
komar (@komar)
3 lat temu

Producent krzesełek stadionowych – hm, obyśmy nie skończyli jak Groclin

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  komar

Stechert-Weichsel Kraków? Oby nie!

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu

Ciezko sie cieszyc ze znowu Niemcy wykupuja polski klub z silnymi patriotycznymi tradycjami przedwojennymi. Jesli bylby prowadzony madrze to swietna wiadomosc, Legii przybedziew mocny rywal do el w LM a Wisla wroci na swoje miejsce, oby nie stal sie folwarkiem jak Korona

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Oczywiście Wisła jest jednym z tych klubów które powinny być w ligowej czołówce, zresztą każdy kolejny polski klub który będzie miał bogatego sponsora (no i oczywiście ludzi którzy to jeszcze mądrze poukładają, ale wiadomo jak do tego potrzebny jest finansowy spokój którego “Biała Gwiazda” może zaraz doświadczyć) to plus dla naszej biednej wciąż klubowej kopanej. Dla mnie, mimo, że kibicuję konkurencji, to jest dobra informacja. Wiem że TS miało dobre intencje, wyszło to nawet bardzo fajnie choć wielu wietrzyło jakieś skandale z kibolami itd itp. ale umówmy się- TS to jednak gołodupcy są brzydko mówiąc…
Wisła potrzebuje możniejszego sponsora i , kto wie, może właśnie trafiła. Nie “siedzę” (hi, hi) w branży krzesełkowej, ale ta firma wygląda na solidną.
Także życzę Wiśle wielu, naprawdę wielu wicemistrzostw Polski, tuż za plecami Legii oczywiście 😉 😀

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
3 lat temu
Reply to  adrian92

Hehe spoko 😉 wam tez sie czasem przerwa od mistrzostwa przyda jako bodziec do rozwoju (kogos trżeba scigac) i kubel na glowe 🙂 pozdro

DrPlama
DrPlama (@drplama)
3 lat temu

Kwota zakupu Wisły daje nadzieje, że plany są poważne i nich chodzi wyłącznie o zakup klubu za 300 tys. euro klubu, w którym będzie mógł grać syn a kasę i tak będzie płaciło miasto. Swoją drogą sprzedaż Korony to niezła patologia, bo kwota zakupu jest znacznie mniejsza od dotacji miasta.

Laki Luk
Laki Luk (@maciej-kubacki)
3 lat temu

Kwota zakupu i termin wpłynięcia oferty wyraźnie wskazuje, że Cupiał nigdy Wisły się nie pozbył, tylko musi siedzieć w trzecim rzędzie. Dla Wisły to moim zdaniem nienajlepsza informacja. Kibice wrażych klubów mogą być optymistami – Cupiał to dla mnie synonim beznadziejnego zarządzania i to ciągnie się w Wiśle latami.

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu

czyli Cupiałowi się nie udało sprzedać za dobre $ , a kibole ze stowarzyszenia zarobią 40 000 000 ? 🙂

kolor100
kolor100 (@kolor100)
3 lat temu
Reply to  Krzysiek111

Zarobią, albo i nie

skutecznityperzy
skutecznityperzy (@skutecznityperzy)
3 lat temu

http://fixedmatchesspl.blogspot.com.tr – KURS 200 na dzis dostepny oraz PROMOCJA SPECJALNA NA DZIS! POLECAM ICH ! KUPONY WCHODZĄ ! WIEM BO SAM GRALEM ICH OSTATNI !

kolor100
kolor100 (@kolor100)
3 lat temu

To ładnie ten gość z Myślenic przysłużył się Polsce, kiedyś wykończył fabryke kabli w Ożarowie, a teraz sprowadza konkurencję dla producentów polskich krzesełek, a kysz. Ta jego fabryka pod Krakowem była kiedyś dochodową bo cała załoga na lewych rentach i dopłatę na nich brali, wielki patriota

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu

Weszło, wy tam macie dobre wtyki, może cos o tym przejeciu napiszecie wiecej? Bo z forum Wisły mozna sie dowiedzieć że
a) Niemcy to słup Cupiała i ten dogadał się z nimi by zapłacili mu 40 milionów złotych by kupili dla niego klub.
b) Niemcy dają 40 milonów by robić przekręty i wyciągać z klubu kasę
c) Niemcy jak wiadomo to nazisci, jak naziści to wiadomo: chcą zniszczyć Polskę i polskość a kupienie klubu piłkarskiego jest jednym z elementów tego planu
d) Tusk lubi piłkę, nie lubi Polaków, jak Tusk to Merkel, jak Merkel to Niemcy, jak Niemcy to niemiecka firma, a jak niemiecka firma to niszczenie polskich klubów by nigdy już nie były konkurencyjne z niemieckimi

Mnie się wydaje że wszystkie te domysły mogą się sprawdzić i to jednocześnie, a jak wy myślicie?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

a) tu nie ma nawet czego komentować
b) bardzo sprytne – mogli dać tyle co Meresiński czy jak mu tam
c) Niemcy 1000 lat przez nazizmem pałali miłością do ziem na wschód od Rzeszy
d) uroczy debilizm – kiedy to polskie kluby były konkurencją dla niemieckich?

KUBA97
KUBA97 (@kuba97)
3 lat temu

a) Wiele rzeczy na to wskazuje
b) Kupili za 40 baniek by robić przekręty?? To nie lepiej wziac kub za np 2 miliony zamiast 40?? 😉
c i d- polecam im jebnac baranka w sciane.

Suche Info
18.04.2021

Tammy Abraham może odejść z Chelsea

We wczorajszym półfinale Pucharu Anglii zabrakło miejsca dla Tammy’ego Abrahama. Napastnik Chelsea nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych, mimo tego, że był w pełni gotowy do gry. Zdaniem angielskich mediów taka decyzja Thomasa Tuchela ma wpłynąć na jeszcze gorsze poczucie Anglika, który może chcieć opuścić Stamford Bridge. 23-latek jest czwartym wyborem niemieckiego szkoleniowca – wyprzedza […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Mecze reprezentacji Polski w Dublinie zagrożone?!

Jak podaje Daily Mail, jedno z miast-gospodarzy Euro 2020 może niebawem stracić swój status. Chodzi o stolicę Irlandii – Dublin, gdzie swoje dwa mecze fazy grupowej miała rozegrać reprezentacja Polski.  Jest to spowodowane brakiem zapewnienia ze strony irlandzkiej Federacji w kwestii wpuszczenia fanów na stadiony. Jak wiemy, był to jeden z wymogów UEFA, który spełniła […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Sheffield United oficjalnie spadło z Premier League

Radość jednych to smutek drugich, czego dowód wiedzieliśmy wczoraj na angielskich boiskach. Po zaledwie jednym sezonie nieobecności Norwich City wywalczyło awans do Premier League. Z elitą pożegna się jednak zespół Sheffield United.  Szable niemal od początku sezonu okupują ostatnie miejsce w tabeli, ale do wczoraj miały matematyczne szanse na utrzymanie się. Zostały one rozwiane po […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Misja komandosa. Wyzwania przed Włodzimierzem Gąsiorem

Pamiętacie ten odcinek McGyvera, w którym McGyver z ciśnieniomierza, stetoskopu i budzika zbudował pełnoprawny wykrywacz kłamstw? No cóż, McGyver i tak by wymiękł, gdyby jutro zrzucono go w Mielcu. Powiedziałby “OK, może w piętnastym odcinku pierwszego sezonu z rzeczy codziennego użytku zbudowałem defibrylator, ale budowy ekstraklasowej drużyny z Matrasa, Granlunda, De Amo się nie podejmę, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Rafa Benitez wróci do LaLiga?

Chociaż od ostatniej pracy w Europie minęły zaledwie dwa lata, Rafa Benitez chce wrócić na Stary Kontynent. Hiszpan niedawno rozwiązał kontrakt z chińskim Dalian Pro, które prowadził od 2019 roku. Powodem były względy rodzinne.  60-letni Benitez wypowiedział się przychylnie na temat swojego powrotu do Premier League. Najbardziej rozważano go w Newcastle United, ale kandydatura ta […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Adam Buksa zaczął strzelanie w MLS

W pierwszym meczu nowego sezonu MLS, Chicago Fire podjęło New England Revolution. W spotkaniu wzięło udział dwóch Polaków – Przemysław Frankowski i Adam Buksa.  Jednakże tylko jeden z nich opuszczał plac gry z podniesioną głową. Gospodarze prowadzili już 2:0, po tym jak w pierwszym kwadransie piłkę do siatki wpakował Robert Berić, a następnie Luka Stojanović. […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

Tak zdobywa się Puchar Króla

To był piękny mecz w wykonaniu Barcelony. Blaugrana kraśniała i promieniała. Leo Messi zgolił brodę i zaprezentował się absolutnie kosmicznie. Antoine Griezmann zagrał na miarę własnych możliwości. Frenkie de Jong w mistrzowski sposób dyrygował orkiestrą rozpędzonego zespołu z Katalonii. Jordi Alba na skrzydełku robił to, co zwykł jest robić od lat wielu. Tu zagrało wszystko. Joan […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Co za emocje w Cagliari, 4:3 po dwóch golach w doliczonym czasie!

Nie żałowali dzisiaj ci, którzy wieczór spędzili z ligą włoską. Cagliari przyjmowało na swoim obiekcie Parmę i przyznajemy – nie brzmi to najbardziej seksownie, zwłaszcza, gdy równolegle toczą się boje choćby z udziałem Barcelony. Ale rany, jakie emocje zafundowali nam dzisiaj Włosi. Gospodarze do drugiej minuty doliczonego czasu przegrywali 2:3, by ostatecznie zwyciężyć 4:3! Już […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

To nie czary, Warta gra o puchary?

Mieliśmy nadzieję, że po dwóch naprawdę ciekawych spotkaniach w sobotę z Ekstraklasą, liga pójdzie za ciosem i zaliczy hattricka. No bo Wisła za Hyballi ma nigdy nie odpuszczać, bo Warta – jakkolwiek to brzmi – może walczyć o puchary. Nie bawmy się w Huberta Urbańskiego, nie budujmy napięcia. To nie był hattrick, to nie był […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Mój pierwszy raz – Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski przepytywany przez Tomasza Smokowskiego w programie Mój pierwszy raz na Kanale Sportowym. Nie trzeba polecać. 
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Skorża: Jestem zszokowany pierwszą połową!

– Wydawało się, że będziemy mieć większą kontrolę nad piłką bliżej naszej bramki. A tak nie było. Stąd zmiany w drugiej połowie. Nie winię za to obrońców, bo więcej elementów się na taki obraz składa. Jestem jednak zszokowany tym obrazem, który zobaczyłem w pierwszej połowie – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Maciej Skorża.  – Największe […]
17.04.2021
Anglia
17.04.2021

Tuchel wygrywa w szachy z Guardiolą

Postawmy sprawę jasno – to nie było porywające widowisko. Pierwsze 45 minut zapisało się w naszej pamięci tak trwale, jakby zaraz po gwizdku Mike’a Deana przyszedł Will Smith i błysnął pewnym długopisem. Chelsea i Manchester City grały na przeczekanie, ale da się to wytłumaczyć. Dla obu klubów był to piąty mecz w ciągu dwóch tygodni. […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

W lidze ukraińskiej pozostały formalności – Dynamo na drodze po mistrzostwo!

Wyboista była ta droga. Mircea Lucescu, legendarny trener Szachtara Donieck, trafił do Dynama Kijów w atmosferze skandalu. Fanatycy z Kijowa nawoływali – a część dalej nawołuje – do jego rezygnacji, bo zatrudnianie ulubieńca kibiców największego wroga zawsze powoduje wściekłość u takich grup. Lucescu sam początkowo miał wątpliwości, wydawało się, że może zrezygnować z pracy po […]
17.04.2021
Weszło FM
17.04.2021

Niedziela w Weszło FM: Ekstraklasa, Serie A i Liga Minus!

Sobota obfitowała we wspaniałe piłkarskie emocje, mamy nadzieję, że niedziela wcale nie będzie gorsza! Wszystkie najważniejsze wydarzenia będziesz mógł śledzić słuchając naszego radia Weszło FM. Oto szczegóły ramówki: 9:00 – 10:00 – “W ciemno” – Marcin Ryszka w swojej audycji udowadnia, że bariery istnieją tylko w naszych głowach i spotyka się z gośćmi mocno związanymi […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Fornalik: Zdarzało się i przegrać tego typu mecze

Ile daje doświadczenie trenerowi ekstraklasowemu? Jedno jest pewne – można się nauczyć spokojnego przyjmowania rzeczywistości. Waldemar Fornalik, choć zremisował dzisiaj 2:2 prowadząc jeszcze na pięć minut przed końcem 2:0, zachował spokój na konferencji prasowej. – Z czasem doliczonym uzbierało się prawie dziesięć minut i takie rzeczy się zdarzają, mi zdarzyło się nawet przegrać taki mecz […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

KTS wreszcie wraca do gry, choć nie od przyszłego tygodnia!

Oj, stęskniliśmy się za tym naszym KTS-em. Klub Towarzysko-Sportowy Weszło ostatni oficjalny mecz ligowy rozegrał 15 listopada, gdy rozjechał 6:0 Madziar Nieporęt, trzecią drużynę w ligowej tabeli. Przez przedłużający się lockdown, A-klasa stała aż do dziś. Wznowienie rozgrywek zaplanowano w całej Polsce na przyszły weekend, 24-25 kwietnia. Już teraz wiemy, że KTS jednak na murawę […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Raków przywitał Skorżę. Bez chleba i soli, ale z pompą!

Chyba wszyscy zgodzimy się, że powrót Macieja Skorży do Ekstraklasy to wydarzenie sporego kalibru. Niestety – z perspektywy szkoleniowca Lecha patrząc – świadomość tej rangi mieli również piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy przygotowali na taką okazję coś specjalnego, nie dając gościom większych szans na pozytywny wynik.  A może to bardziej chęć godnego pożegnania się z gościnnym […]
17.04.2021