„Kwiato” wiecznym pomocnikiem? Dajcie spokój, to pasowałoby jak Kwiatek do kożucha

Opublikowane 19.07.2017 10:47 przez

Rafal Bienkowski

Kibice zmajstrowali ciekawą grafikę. Zdjęcie przedstawia pług śnieżny Teamu Sky, za kółkiem którego siedzi oczywiście Michał Kwiatkowski. Kierowana przez niego maszyna odgarnia zwały śniegu z drogi, żeby spokojnie mógł nią przejechać Chris Froome. Pod koniec tegorocznego Tour de France – który jeśli Brytyjczyk wygra, to m.in. dzięki Polakowi – coraz częściej pojawia się pytanie, kiedy to „Kwiato” dorobi się w takim wyścigu własnych kierowców z pługami. – On nie jest gorszy od dzisiejszych liderów. Potrzeba po prostu tej kropki nad „i”, kiedy Michał w końcu będzie mógł powiedzieć: „Kurde, to jest właśnie ten czas”. Wierzę, że za rok czy dwa będzie walczył w klasyfikacji generalnej. Ma już spore doświadczenie, jeździ inteligentnie i kiedyś musi podnieść rękawice – mówi Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski i świata.       

Jeśli Froome wjedzie na żółto do Paryża, to połowę koszulki spokojnie będzie mógł oddać „Kwiato” – to jedna z wielu podobnych opinii, którą można znaleźć w internecie w ostatnim tygodniu trwania Tour de France. Kiedy piszemy ten tekst, 16. etap z Le Puy-en-Velay do Romans-sur-Isère wygrał wprawdzie Michael Matthews (Team Sunweb), ale wspomniana żółta koszulka wciąż jest na klacie Brytyjczyka. Kwiatkowski, któremu wielu ekspertów już teraz przyznaje tytuł MVP wyścigu, znów aktywnie pracował na rzecz lidera Teamu Sky. Nawet jeśli tym razem nie musiał oddawać mu swojego koła, jak w niedzielę.

Im bliżej końca TdF, tym częściej pojawiają się rozważania, czy polski mistrz świata z Ponferrady z 2014 r. byłby już teraz w stanie zostać liderem grupy i już na własne konto spróbować powalczyć o czołowe lokaty w wyścigu wieloetapowym.

No właśnie: czy jest na to gotowy? Aby spróbować odpowiedzieć na to niełatwe pytanie, zrobiliśmy mały przegląd techniczny naszej gwiazdy.

Nogi

Zaczął się ścigać, kiedy ja trenowałem już dwa lata (w szkolnym UKS Działyń – red.). Pamiętam, że zaczynał na góralu i praktycznie od razu wygrywał. Był lepszy nawet od rywali starszych o dwa lata. Od zawsze miał charakter, był mega ambitny i silny jak na swój wiek – opowiada w rozmowie z Weszło Radosław Kwiatkowski, starszy brat Michała.

Ma gaz. Wyliczono, że na finiszu tegorocznego zwycięskiego monumentu Mediolan-San Remo, jadąc z Peterem Saganem dosłownie szprycha w szprychę, kręcił z mocą ok. 1220 wat. Odpowiada to mniej więcej mocy średniej klasy odkurzacza. Jednodniowe klasyki to oczywiście zupełnie inna bajka niż katorżnicze, ciągnące się w nieskończoność toury, ale nie zmienia to faktu, że 27-latek jest mocny. Na razie wiadomo, że jego kolarskiego paliwa starczy do wygrywania klasyków. Kwiatkowski oprócz włoskiego monumentu, ma już na rozkładzie E3 Harelbeke, Amstel Gold Race i Strade Bianche. Nic więc dziwnego, że zapracował sobie na łatkę klasykowca. Czy jednak da się ona odpruć na rzecz etykietki zawodnika skrojonego pod wielkie toury?

Z drugiej jednak strony, światowy peleton zna przypadki kolarzy, którzy walczyli z powodzeniem na obu frontach. Przykładem może być Hiszpan Alejandro Valverde, który ma pół garażu zastawionego pucharami za wygrane klasyki, ale potrafił też zajmować miejsca na podium w klasyfikacji generalnej zarówno Vuelty (wygrana), Giro, jak i TdF.

Zenon Jaskuła, trzeci zawodnik TdF w 1993 r.: – O tym się dużo nie mówi, ale wyścig wieloetapowy to harówa, męczarnia trwająca trzy tygodnie. Wystarczy jeden błąd, zjechanie do rowu, zahaczenie o kogoś, nawet zjedzenie czegoś nieodpowiedniego, żeby wszystko przekreślić. Poza tym zawodnik już po dwóch tygodniach jest wymęczony mentalnie. Ciągle musi uważać na każdy kawałeczek etapu, bo czasami wystarczy tylko zagapienie się. A kraksy są co chwilę. One na Tour de France będą zawsze, bo tam wszyscy są nerwowi. Każdy jedzie pod napięciem, bo chce się pokazać. Dlatego trzeba mieć zimną krew i niesamowitą odporność psychiczną.

Jaskuła zwraca uwagę na konieczność poprawy jazdy w górach, bez czego sukces będzie jednak niemożliwy. – W jeździe na czas jest mocny. Góry jakoś przemęczy, ale jeśli chce walczyć o wysokie cele, musi wyćwiczyć tę specjalizację. Żeby wygrywać największe wyścigi, musi więc zmienić system przygotowań. Byli już kolarze, którzy chcieli walczyć, ale nie udawało się im. Przychodził 10-12 etap, dostawali lanie i było po balu. Ale jak Michał będzie wierzył w siebie, zostanie przygotowany i ktoś da mu szansę, to w końcu pojedzie na klasyfikację ogólną. Życzę mu, żeby znalazł się kiedyś w pierwszej trójce, a może nawet i na pierwszym miejscu – dodaje.

Głowa

Kiedy w 2014 r. zostawał pierwszym polskim zawodowym mistrzem świata, dziennik „Polska The Times” obszerny artykuł o nim zatytułował „Michał Kwiatkowski, kolarz niebezpiecznie wręcz inteligentny”. W punkt.

Mowa tutaj oczywiście przede wszystkim o inteligencji kolarskiej. „Kwiato” należy do zawodników, którzy najlepiej czują peleton, czytają go i potrafią dobrać odpowiednią taktykę. Gdyby posłużyć się tutaj terminologią szachową, może nie jest w tej dziedzinie jeszcze arcymistrzem, ale mistrzem już na pewno. Warto przypomnieć chociażby 2014 r. i ostatnie kilometry Strade Bianche, kiedy najpierw dał się wyszumieć Saganowi uczepiając się go jak rzep psiego ogona, by w samej końcówce wykończyć go. Wyprzedził go z taką łatwością, jakby jechał BMW, a Słowak starym Oplem Vectrą.

Walka z Saganem (są rówieśnikami, dobrze znają się z czasów juniorskich), czyli jedną z największych gwiazd światowego peletonu, pokazuje też inną rzecz. Kwiatkowski nie pęka przed największymi. W jego kolarskim DNA coś takiego jak pierwiastek strachu nie występuje. Pisząc o nim nie trudno uderzać w pompatyczne tony, ale można powiedzieć, że „Kwiato” – podobnie jak Majka – jest symbolem nowego pokolenia polskich kolarzy. On nie czuje się już się na wielkich imprezach jak dekoracja. On wie, że może być tam głównym aktorem. Gwiazdy z innych krajów nie są dla niego nadludźmi, bo i on jest obywatelem świata. Jeździł we Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Anglii, widział już wiele, zna kilka języków.

No i jest wygadany, co podoba się dziennikarzom. Przed mediami nie ucieka, mało tego, czasami je nawet wyręcza w robocie. Podczas tegorocznego Tour de France po każdym etapie przeprowadza bogatą relację live na Facebooku, podczas której dzieli się z kibicami swoimi spostrzeżeniami, opowiada o swoim dniu, odpowiada na ich pytania. A tych jest cała masa. Kibice chcą wiedzieć, o nim wszystko, włącznie z tym, co wsunął na kolację.

Ci, którzy go znają, podkreślają też jego inteligencję poza trasą. W czasach, kiedy sportowcy po treningach łomoczą godzinami w PlayStation lub szukają jak najlepszego ujęcia do selfie na wakacjach, on woli inne rozrywki. Też jest wprawdzie zapalonym gadżeciarzem, ale idą za tym praktyczne umiejętności. Pomóc naprawić sprzęt koledze? Proszę bardzo. Rozłożyć komputer i złożyć go na nowo? Spoko, robił tak już za dzieciaka z pierwszym PC-em. Jeśli ma z czymś problem, będzie kombinował, aż wykombinuje.

Jest zadziorą. Jeśli ma coś zrobić, ale mu nie idzie, to będzie dłubał i siedział nad tym tak długo, aż sobie z tym poradzi – potwierdza brat Radosław.

Ego

Ambicja to jego drugie imię, ale kiedy trzeba, potrafi schować swoje ego do kieszeni. Doskonale widać to dziś we Francji, gdzie od samego początku jest płucami Frooma, co Brytyjczyk podkreśla praktycznie po każdym etapie. – Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy chciałbym wygrać etap na Tour de France, to powiedziałbym: „Jasne, chcę”. Ale gdyby ktoś zapytał mnie, co chcę osiągnąć w tej edycji, to jestem tu po to, żeby pomóc w stu procentach Chrisowi – mówił kilka dni temu Kwiatkowski, chociaż większość polskich kibiców już teraz chciałaby, żeby to na niego pracowano.

kwiato

Spójrzmy na kolarzy, którzy walczą dziś o wygraną w klasyfikacji generalnej. Każdy z nich zaczynał od roli pomocnika, Froome też pracował na Bradleya Wigginsa – dodaje Radosław Kwiatkowski. – Jeśli wszystko dobrze się poukłada, będzie moc i Tour bardziej otworzy się na kolarzy uniwersalnych, to jak najbardziej. Myślę, że jest szansa na walkę o generalkę. Dziś Michał jest przede wszystkim bardzo zadowolony z tego, że zrobił progres jeśli chodzi o jazdę po górach i ogólną wytrzymałość.

Najpierw trzeba nauczyć się rzemiosła, żeby później być liderem. Bo liderem nikt się nie rodzi – podkreśla Zenon Jaskuła.

Ale raz porządnie oberwało się mu za – zdaniem niektórych – wybujałe ego i jazdę pod siebie. Mowa oczywiście o igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie uciekał przez 200 km. Pierwszy trener Rafała Majki Zbigniew Klęk zarzucił mu na gorąco po wyścigu, że zamiast pomagać koledze, jechał egoistycznie. Później okazało się to bzdurą, bo taki był plan, żeby poprzez szybki atak ułatwić później sytuację Majce. Co ostatecznie zakończyło się jak wiadomo brązowym medalem Rafała wywalczonym w dramatycznych okolicznościach. I ciętą ripostą Kwiatkowskiego w mediach społecznościowych względem szkoleniowca.

Teraz dla odmiany obrywa od niektórych kibiców – oczywiście tych najmniej zorientowanych w kolarskich realiach – za to, że we Francji pracuje na sukces kolegi z teamu, zamiast na swój. „Mistrz świata robi za woła roboczego! I jeszcze jest z tego dumny. Polacy, murzyńska mentalność. Porażka…” – to jeden z przykładów.

Czy taki ktoś w ogóle zna się na kolarstwie? Czy taki ktoś przejechał na rowerze 40 tys. kilometrów w ciągu roku? – irytuje się natychmiast Jaskuła, kiedy go o to pytamy. – Komentarze takich anonimów w ogóle nie powinny wisieć w internecie. Owszem, kibice jeżdżą na rowerach, kibicują, ale nie mają o wszystkim wiedzy. Listonosz też codziennie jeździ na rowerze, rozwozi paczki po mieście, ale czy jest kolarzem? Ja takiego nie znam.

RAFAŁ BIEŃKOWSKI 

Fot. teamsky.com

Bundesliga
23.05.2022

Hertha pewnie wybroniła się przed spadkiem

Dzisiejsze spotkanie na Volksparkstadion miało kluczowe znaczenie dla składu następnego sezonu Bundesligi. Po pierwszej części tego dwumeczu, ku lekkiemu zaskoczeniu, do awansu zbliżył się zespół z Hamburga, który wywiózł z Berlina skromne 1:0. Ale to nie wystarczyło. HSV Hamburg miał wówczas jedynie lekką przewagę, którą przypieczętowało centrostrzałem Ludovita Reisa. Można było jednak zakładać, że Hertha […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

PSG rozpocznie starania o Frenkiego de Jonga

W ostatnich tygodniach dużo się mówi o potencjalnym odejściu Frenkiego de Jonga z FC Barcelony. W gronie zainteresowanych usługami holenderskiego pomocnika pojawił się nowy klub, który z pewnością stać na wyłożenie dużej kwoty na stół. Holendra niedawno łączono z Manchesterem United, gdzie mógłby znowu pracować z Erikiem ten Hagiem, z którym doszedł do półfinału Ligi […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Ivi Lopez Piłkarzem Sezonu 2021/22 [KOMPLET NAGRÓD]

W sobotę dobiegł końca sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zwieńczeniem rozgrywek jest Wielka Gala Ekstraklasy, która już za nami. Komplet nagród rozdanych podczas Wielkiej Gali Ekstraklasy: Numer Sezonu 2021/22 – setny gol Flavio Paixao w Ekstraklasie Turbokozak Sezonu 2021/22 – Łukasz Zwoliński Młodzieżowiec Sezonu 2021/22 – Jakub Kamiński Gol Sezonu 2021/22 – Fabian Piasecki […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Oscar kontra Sterjovski I BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę Bramy dnia. Dzisiaj światowo, na pewno ciekawie. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. Mile Sterjovski vs Ghana (23.05.2008) Reprezentant Australii równo 12 lat temu ładnie przylutował na bramkę Ghany. Poszedł jak dzik w żołędzie i nie dał golkiperowi żadnych szans. Oscar vs Manchester City (23.05.2013) Ależ to […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Media: Robert Lewandowski odbył dwie wideorozmowy z Xavim

Liczba informacji na temat transferu kapitana reprezentacji Polski rośnie. Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował, że FC Barcelona złożyła pierwszą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Zagraniczne media nie pozostają w tyle i ujawniają kolejne szczegóły negocjacji Dumy Katalonii z Bayernem Monachium. Florian Plattenberg (reporter Sky) uważa, że oferta FC Barcelony opiewa na kwotę […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

WESZŁOPOLSCY PODSUMOWUJĄ SEZON EKSTRAKLASY

To ostatni odcinek Weszłopolskich w tym sezonie! Musicie być z nami. Start 22:00. Skład: Białek, Paczul, Janczyk, Piórek.
23.05.2022
Tenis
23.05.2022

Iga po swojemu. Szybko, skutecznie i z setem do zera. Jest II runda Roland Garros

Bez trenera, którego z przyczyn osobistych na razie w Paryżu zabrakło. Ale i bez kłopotów. Iga Świątek 6:2, 6:0 ograła w I rundzie French Open Łesię Curenko i w niespełna godzinę awansowała do kolejnej fazy turnieju. Była z tego zresztą zadowolona, bo – jak mówiła – został jej czas na zwiedzanie Paryża. Celem na dziś […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Nie bądźmy zdziwieni, jeśli ZAKSA wygra Ligę Mistrzów po raz trzeci

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu wygrali wczoraj Ligę Mistrzów. W finale znów nie pozostawili wątpliwości włoskiemu Itasowi Trentino. Pytanie, które można sobie teraz zadać, brzmi: gdzie leży granica ich możliwości? W końcu już przed tym sezonem mówiono, że tym razem szans na końcowy triumf nie mają. W poprzednim też nie byli faworytami. […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Bosek: ZAKSA zdominowała Trento pod każdym względem

Po finale Ligi Mistrzów porozmawialiśmy z Ryszardem Boskiem. Legendarny polski siatkarz, który w barwach Płomienia Milowice wywalczył Puchar Europy, podzielił się z nami wrażeniami z meczu. W jakim elemencie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywarła na mistrzu olimpijskim z Montrealu największe wrażenie? Jak ocenia grę Marcina Janusza i Kamila Semeniuka? Czy kędzierzynian czeka powtórka sprzed roku […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam78
Adam78(@adam78)
4 lat temu

Polacy jak zwykle pierwsi do krytyki, a na zagranicznych forach mozna poczytać same pochwały Kwiatka i opinie, że jest jednym z najlepszych zawodników tego Touru.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Adam78

Treść usunięta

bennua
bennua(@bennua)
4 lat temu
Reply to  Adam78

E no spokojnie,ja jestem Polakiem i mogę wypowiadać się o Kwiatkowskim tylko i wyłącznie w samych superlatywach. Niektórzy mówią że jest trochę zarozumiały ale Kwiato po prostu zna swoją wartość i jest pewny siebie. Jakby popatrzeć jest to kawał konia i jest to komplement.

martinezr
martinezr(@martinezr)
4 lat temu

Kwiato na tym TDF pokazał się wszystkim szefom ekip. Takiego kozaka chcą wszyscy u siebie.
IMO – nie jest gotowy wygrać w wielkim turze w tej chwili, ale Dumolain pokazał, że można nie być wybitnym góralem i w szczycie formy powalczyć ze wszystkimi. Ten i następny sezon w SKY jako pomocnik w tourach, lider na klasyki i za 2 lata może być liderem w lepszej ekipie niż Majka (BORA – skład na góry mają średni)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  martinezr

Treść usunięta

Matinho88
Matinho88(@matinho88)
4 lat temu

wczoraj na eurosporcie mówili że w Tour do France prawdopodobnie będzie coraz to mniej gór (już w tym roku jest mniej niż zwykle) i to dobrze dla Michała

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Matinho88

Treść usunięta

Matinho88
Matinho88(@matinho88)
4 lat temu

obawiam się że możemy nie dożyc momentu w którym różnica będzie zauważalna

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

pep pep
pep pep(@pep-pep)
4 lat temu

Kwiatkowski dobrze i długo wykonuje robotę na swoim odcinku jest w dobrej formie, ale

1. nieprzypadkowo jest pomocnikiem Frooma nr 5 w hierarchii pomocników (zanim zawsze jądą/jechali Thomas,Landa,Henao,Nieve), gdyby był mocniejszy to on byłby tym nr 2 lub 3 i tylko wywalenie Thomasa awansowało go o 1 miejsce ,ale hierarchia sie nie zmienia. Froome wolał kolo od niego a nie chciał od Nieve który był bliżej niego bo uznał najwyrażniej Nieve za przydatniejszego
2. Jak dobra jest ta jego forma? Myślę ze gorsza niż w 2013, raczej poza top 13 gdyby jechał na generalkę. Jak był w ucieczce z Quintaną i mógłby niby wygrać to oczywiście jest hipoteza że był wezwany fo Frooma do pomocy. Mogło tak być (Froomowi był ktoś potrzebny choć by po to aby oddać rower w razie czego) ,ale jednak pierwsze wrażenie jest takie, że nie puścił wtedy koła dobrowolnie. Przez jakiś czas jechał z niewielkim odstępem, co by wskazywało na to że to brakowalo sił i dopiero po jakimś czasie wyrażnie zluzował czekając, jak tak odpoczał to dał radę jeszcze utrzymać się w grupie lidera prawie do szczytu ale tez nie do końca
3. ok 60 % z grona 25 najlepszych etapowców na świecie jest młodszych i od niego i (ciut więcej) od Majki. Te argumenty o młodości są bez sensu. Kiedyś była tam masa weterenów, teraz jest masa,,młodych ” etapowców, a następni czekają w kolejce

zaccardo
zaccardo(@zaccardo)
4 lat temu

http://fixedmatchesspl.blogspot.com – Kurs 420 mają na dzis aktualny i dostępny! polecam szczerze, gdyz sam gralem ostatni ich ten kupon z 15.07 i trafilem kurs 450 ! na blogu mają archiwum wygranych!

Bundesliga
23.05.2022

Hertha pewnie wybroniła się przed spadkiem

Dzisiejsze spotkanie na Volksparkstadion miało kluczowe znaczenie dla składu następnego sezonu Bundesligi. Po pierwszej części tego dwumeczu, ku lekkiemu zaskoczeniu, do awansu zbliżył się zespół z Hamburga, który wywiózł z Berlina skromne 1:0. Ale to nie wystarczyło. HSV Hamburg miał wówczas jedynie lekką przewagę, którą przypieczętowało centrostrzałem Ludovita Reisa. Można było jednak zakładać, że Hertha […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

PSG rozpocznie starania o Frenkiego de Jonga

W ostatnich tygodniach dużo się mówi o potencjalnym odejściu Frenkiego de Jonga z FC Barcelony. W gronie zainteresowanych usługami holenderskiego pomocnika pojawił się nowy klub, który z pewnością stać na wyłożenie dużej kwoty na stół. Holendra niedawno łączono z Manchesterem United, gdzie mógłby znowu pracować z Erikiem ten Hagiem, z którym doszedł do półfinału Ligi […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Ivi Lopez Piłkarzem Sezonu 2021/22 [KOMPLET NAGRÓD]

W sobotę dobiegł końca sezon 2021/22 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zwieńczeniem rozgrywek jest Wielka Gala Ekstraklasy, która już za nami. Komplet nagród rozdanych podczas Wielkiej Gali Ekstraklasy: Numer Sezonu 2021/22 – setny gol Flavio Paixao w Ekstraklasie Turbokozak Sezonu 2021/22 – Łukasz Zwoliński Młodzieżowiec Sezonu 2021/22 – Jakub Kamiński Gol Sezonu 2021/22 – Fabian Piasecki […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Oscar kontra Sterjovski I BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę Bramy dnia. Dzisiaj światowo, na pewno ciekawie. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. Mile Sterjovski vs Ghana (23.05.2008) Reprezentant Australii równo 12 lat temu ładnie przylutował na bramkę Ghany. Poszedł jak dzik w żołędzie i nie dał golkiperowi żadnych szans. Oscar vs Manchester City (23.05.2013) Ależ to […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Media: Robert Lewandowski odbył dwie wideorozmowy z Xavim

Liczba informacji na temat transferu kapitana reprezentacji Polski rośnie. Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował, że FC Barcelona złożyła pierwszą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Zagraniczne media nie pozostają w tyle i ujawniają kolejne szczegóły negocjacji Dumy Katalonii z Bayernem Monachium. Florian Plattenberg (reporter Sky) uważa, że oferta FC Barcelony opiewa na kwotę […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

WESZŁOPOLSCY PODSUMOWUJĄ SEZON EKSTRAKLASY

To ostatni odcinek Weszłopolskich w tym sezonie! Musicie być z nami. Start 22:00. Skład: Białek, Paczul, Janczyk, Piórek.
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Al-Khelaifi: Tebas może boi się, że Ligue 1 stanie się lepsza od ligi hiszpańskiej

Przedwczoraj Javier Tebas (szef ligi hiszpańskiej) stwierdził, że PSG jest równie niebezpieczne jak Superliga. Ponadto LaLiga złożyła skargę do UEFA w sprawie działalności francuskiego klubu, która zdaniem Tebasa nie jest zgodna z przyjętymi regułami. Dziś prezes francuskiego klubu odniósł się do słów Hiszpana. Kilka godzin temu odbyła się konferencja, na której prezes PSG i Kylian […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Przemysław Tytoń podpisał kontrakt z Twente

Przemysław Tytoń ostatnie miesiące spędził w Ajaksie Amsterdam, gdzie pełnił rolę rezerwowego bramkarza. Była to swego rodzaju duża historia, że znajdujący się zupełnie poza radarami polski piłkarz, wylądował w kadrze zespołu, który walczył o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Teraz 35-latek przechodzi do ligowego rywala. Transfer Przemysława Tytonia do Twente lobbował Ron Jans. Trener klubu z Enschede […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Benjamin Mendy zaprzeczył wszystkim zarzutom

W poprzednim roku Benjamin Mendy został oskarżony o popełnieniu wielu przestępstw na tle seksualnym. Francuz wciąż nie otrzymał wyroku, ale po nagłośnieniu sprawy przez brytyjskie media Manchester City zawiesił swojego gracza. Według relacji The Athletic piłkarz stanął przed sądem i zaprzeczył wszystkim stawianym mu czynom. Usłyszał zarzuty popełnienia dziesięciu przestępstw w tym gwałtów i napaści […]
23.05.2022
1 liga
23.05.2022

Widzew do Ekstraklasy dobrnął, ale czy sobie w niej poradzi?

Widzew Łódź zameldował się w Ekstraklasie dokładnie w ósmą rocznicę dnia, w którym się z nią pożegnał. Powrót do najwyższej ligi nie był jednak usłany różami, a obfitował w liczne potknięcia oraz zastoje. Koniec końców, liczy się jednak końcowy rezultat. A on cieszy nie tylko połowę Łodzi, ale i sporą część piłkarskiej Polski. W końcu […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Istanbul Basaksehir nowym klubem Patryka Szysza

Odejście Patryka Szysza z Zagłębia Lubin było kwestią czasu. Drugi najlepszy Polak w punktacji kanadyjskiej w Ekstraklasie od dłuższego czasu był przymierzany do zagranicznych klubów. Ostatecznie opuści polską ligę na rzecz ligi tureckiej. Nieco ponad tydzień temu klub z Lubina oficjalnie pożegnał Patryka Szysza. W sezonie 2021/22 rozegrał w barwach Zagłębia aż 34 mecze, zdobył […]
23.05.2022
Anglia
23.05.2022

Najlepsza jedenastka Premier League 2021/2022

Powoli dochodzimy do siebie po wczorajszym zakończeniu sezonu Premier League i dochodzą do nas wszystkie jego najważniejsze rozstrzygnięcia. Wiemy już, kto został mistrzem Anglii, kto spadł do Championship, kto został królem strzelców ligi, a kto jej najlepszym zawodnikiem. Aby postawić kropkę na zakończonym sezonie, postanowiliśmy wybrać najlepszą jedenastkę minionych rozgrywek. ALISSON (LIVERPOOL) Zaczynamy, rzecz jasna, […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Runjaić: Niektórzy zadawali mi pytania, dlaczego przychodzę do Legii

O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/2024, a więc na dwa lata. Kosta Runjaić na dzisiejszej konferencji odniósł się do kilku istotnych […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Oficjalnie: Edin Terzić zastąpi Marco Rose

Trzy dni temu Borussia Dortmund zwolniła Marco Rose, który był krytykowany m.in. za postawę drużyny w europejskich pucharach, ale też za katastrofalną grę Borussii w defensywie. Dziś klub z Dortmundu poinformował, że zespół ponownie obejmie Edin Terzić, który w sezonie 20/21 pełnił rolę szkoleniowca tymczasowego. Marco Rose został zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund. Choć […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Mbappe: To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć

W sobotę zakończyła się niezwykle długa saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej. Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało, że 23-letni napastnik przedłużył kontrakt z klubem do 2025 roku. Tym samym wieszczony od dłuższego czasu transfer do Realu Madryt nie doszedł do skutku. Dziś w tej sprawie została zwołana kolejna konferencja, na której Francuz wyjaśnił, dlaczego […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Brosz kandydatem na następcę

Piotr Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, ale jego misja dobiega końca. Taką informację podało „TVP Sport”, które typuje na jego następcę Marcina Brosza. Informacje o tym, że posada Tworka nie jest pewna i bezpieczna, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz potwierdza je Bartosz Wieczorek z „TVP Sport”. Po weekendzie miało się odbyć spotkanie […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Kulesza: PZPN przedstawi plan modyfikacji przepisu o młodzieżowcu

Sprawa przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie wzbudza emocje. Dziś zarząd PZPN zdecyduje o przyszłości tego zapisu, ale Cezary Kulesza już podzielił się sugestią dotyczącą ostatecznej decyzji. Prezes polskiej federacji w social mediach skomentował sprawę, która zostanie dziś przegłosowana przez zarząd PZPN. – Temat młodzieżowca wywołuje szeroką dyskusję. Zwolennicy i przeciwnicy mają swoje argumenty. Łączy nas cel: […]
23.05.2022