post
Avatar

Opublikowane 11.06.2017 11:15 przez

redakcja

Kilkanaście lat temu trybuny tego stadionu wypełnione były do ostatniego miejsca, a twarze świętujących kibiców roześmiane. Polonia odbierała właśnie Legii prymat w Warszawie, a i całej piłkarskiej Polsce pokazywała plecy. W efektownym stylu zdobywała mistrzostwo Polski, przy okazji zgarniała też w tamtym czasie Puchar i Superpuchar. Słowem – dominacja. Dziś z rozanielonego tłumu pozostała tylko garstka, która ze szczęściem za wiele wspólnego nie ma. Radość i euforię zastąpiły trwoga i niepokój, a jedyne kolejki na stadionie nie wiodą do kasy biletowej, by zaklepać już wejściówki na europejskie puchary, a w kierunku loży VIP, gdzie zasiada kierownictwo Polonii. I na próżno też czekać aż na Konwiktorską wybiegnie FC Porto prowadzone przez stojącego u progu wielkiej kariery Jose Mourinho. Prędzej zawita tutaj Sokół Ostróda lub Huragan Morąg. W obecnej sytuacji „Czarne Koszule” są już bowiem tylko przykrym wspomnieniem silnego klubu, który w XXI. wiek wchodził ze złotymi medalami na szyi.

ZŁOTE CZASY, GDY POLONIA BYŁA NA SZCZYCIE

Dla Polonii to był sezon jak z bajki. Rok wcześniej zajęła w ówczesnej I lidze piąte miejsce i kompletnie nic nie zwiastowało tego, że znienacka odpali z tak piorunującym efektem. Za sterami zespołu – Jerzy Engel (co ważne dla tej historii) i młodziutki Dariusz Wdowczyk. W składzie? Maciej Szczęsny, Arkadiusz Bąk, Igor Gołaszewski, Emmanuel Ekwueme, Emmanuel Olisadebe i wielu, wielu innych.

W tamtym sezonie “Czarne Koszule” szybko dały sygnał, że będą chciałby walczyć o najwyższe cele i praktycznie przez cały sezon swoje aspiracje potwierdzały. Jasne, czasem noga się powinęła, zdarzały się porażki, jak choćby z Ruchem u siebie, Amicą na wyjeździe (Jerzy Engel podkreślający w pomeczowym wywiadzie, że po stronie gospodarzy występowali też sędziowie), czy z Odrą w Wodzisławiu Śląskim, ale były to wyjątki. Ostatecznie sezon udało się skończyć z bardzo dobrym bilansem 20-5-5 i aż dziewięcioma punktami przewagi nad krakowską Wisłą i to nawet mimo tego, że zimą Engel opuścił klub na rzecz reprezentacji Polski.

Mistrzostwo zresztą udało się zapewnić w meczu derbowym z Legią i to na Łazienkowskiej. Nokaut, 3:0 dla Polonii.

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE

W tych ponurych retrospekcjach nie trzeba się rzecz jasna cofać aż o blisko dwie dekady, bo przecież jeszcze kilka lat temu weekend na Konwiktorskiej spędzić można było choćby na podziwianiu Ekstraklasy. Czasem bywało lepiej, czasem gorzej, ale cały czas klub był na powierzchni, a przez księgowość przechodziły przelewy na naprawdę sporą kasę. Przykład? Pierwszy z brzegu. W 2011 roku na konto warszawskiego klubu wpłynęło ponad pięć milionów euro za Adriana Mierzejewskiego, a Warszawę z satysfakcją udanego interesu opuszczali tureccy biznesmeni z Trabzonsporu. Dziś ani o takich nazwiskach, ani tym bardziej o takich pieniądzach mowy nie ma.

IMG_4445

IMG_4446

IMG_4449

Przez długi czas w Polonii bawiono się ponad stan, bo ani Józef Wojciechowski, ani Ireneusz Król nie stworzyli projektu o jakim marzyli kibice. Miało być wspaniałe zaplecze finansowe, mądrze przeprowadzane transfery, stabilizacja i konsekwentna budowa klubu na miarę stolicy. Były jednak nietrafione strzały, głupie decyzje i statek, który dzień po dniu szedł na dno. Zamiast regularnych wypłat były tylko wieczne obietnice i choć wówczas piłkarze podchodzili jeszcze z dystansem i ironią, to wielu pewnie przeczuwało jak to wszystko może się skończyć. Nie trzeba było być przecież Nostradamusem, by dodać dwa do dwóch i przewidzieć jak potoczy się ta cała farsa.

O samym Królu, grabarzu Polonii, tak pisaliśmy jakiś czas temu.

W tym wypadku kłamstwo ma krótkie nogi i – jak żartowali kibice Polonii na jednym z transparentów – podwójny podbródek. „Królu złoty, gdzie są banknoty?”, koszulkami z takim hasłem żegnali niedoszłego zbawcę „Czarnych Koszul” zawodnicy. 30 maja 2013 roku, meczem z Piastem, Polonia mówiła „do widzenia” Ekstraklasie, bez cienia nadziei na licencję w kolejnym sezonie. Król po raz kolejny nie spełnił obietnicy wypłat zaległych pensji piłkarzom i trenerom. Na meczu oczywiście się nie zjawił. Karykatura zarządzania. Od pierwszej (gdy chciał przenosić Polonię do Katowic), do ostatniej chwili. Oto za rządy w ekstraklasowym klubie wziął się człowiek, który przez dwa lata funkcjonowania w pierwszej lidze zainwestował góra milion złotych. Bogacz z szeregówki w Katowicach, i to w starym budownictwie. Nie potrzebował nawet roku, by od wotum zaufania otrzymanego od kibiców doprowadzić do kompletnego rozpadu zasłużonego klubu. Zresztą, jeśli prześledzić najświeższe informacje o jego innych biznesowych osiągnięciach, tam też nie jest zbyt wesoło. Windykatorzy, wierzyciele, komornicy…

21 czerwca 2013 roku „Czarne Koszule” oficjalnie nie otrzymały licencji na to, by wciąż występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pogrążył ich wspomniany Król. Spadły w konsekwencji tego aż do IV ligi, gdzie z czystą kartą miały rozpocząć odbudowę klubu. Wiadomo, czasem lepiej jest wykonać krok, albo nawet dwa w tył, rozpędzić się i pomknąć przed siebie. Taki też był plan na Konwiktorskiej.

PUSTKI NA TRYBUNACH, NIENAWIŚĆ DO ENGELA I PIŁKARSKI KATAKLIZM

Zaczęło się znakomicie – zespół pod dowództwem kochającego klub z wzajemnością duetu Piotr Dziewicki – Emil Kot poradził sobie w towarzystwie, do którego, nie ma co ukrywać, przyzwyczajony nie był.

90minut.pl

90minut.pl

Przed kolejnym sezonem obaj panowie niespodziewanie jednak Konwiktorską opuścili. – Przez rok pracowałem charytatywnie. Nie brałem pieniędzy. Krzysztof Węgier, który jest magazynierem i był na każde zawołanie, bo też kocha Polonię, musiał podjąć pracę w piekarni, od czwartej rano, bo nie mógł się doczekać wypłaty w klubie. Kiedy wprowadziliśmy Polonię do III ligi, uznałem, że wypadałoby przestać być jedynym trenerem w Polsce, który pracuje za darmo – tłumaczył Dziewicki w “Rzeczpospolitej”.

W pierwszym sezonie po awansie stołeczni uplasowali się na 14. lokacie w III lidze, ale już w kolejnym awansowali do II ligi. Teraz cel był tylko jeden – utrzymać się na tym poziomie i powoli myśleć o szturmie na zaplecze Ekstraklasy. To jednak się nie udało, bo w ostatniej kolejce, w meczu o życie z pewnym już awansu Rakowem Częstochowa, “Czarne Koszule”  przegrały na własnym stadionie 1:2.

90minut.pl

90minut.pl

W międzyczasie zresztą kolejne trupy wypadały z szafy. Jerzy Engel w pięknych, okrągłych słowach opowiadał o świetlanej przyszłości jaka czeka klub oraz o nowym, wspaniałym stadionie. W 2015 roku Radosław Majdan, ówczesny dyrektor ds. marketingu Polonii Warszawa, zapowiadał w rozmowie z TVP: – Daliśmy sobie pięć lat na powrót do Ekstraklasy i zagramy ten pierwszy mecz na wspaniałym, nowym stadionie.

No cóż – powiedzieć, że realizacja planu może okazać się trudna, to nic nie powiedzieć.

Jak odbierają całe to zamieszanie kibice? W tym celu najprościej porozmawiać było z Emilem Kotem, którego sylwetkę kiedyś już przedstawialiśmy. To człowiek, który wychował się na Konwiktorskiej, prowadził doping wśród kibiców, a z czasem – trafił do sztabu szkoleniowego. Dziś na Muranów ma już daleko, bo mieszka na Wyspach, ale z wciąż ma kontakt z fanatykami i żyje tem, co dzieje się w klubie.

Masz pewnie cały czas kontakt z kibicami Polonii, więc powiedz – jak zapatrują się na przyszłość klubu z Jerzym Engelem za sterami?

Patrzą na to wszystko pesymistycznie, atmosfera jest w ostatnim czasie mocno zagęszczona. Choć zobaczymy jeszcze jak zakończą się te wszystkie sprawy licencyjne, bo tradycyjnie, jak zawsze w Polsce, mimo spadku jest szansa się jednak utrzymać. Natomiast co do Jerzego Engela. Wiem, że jest ważna osoba, dość blisko związana z miastem, która interesuje się przejęciem klubu. Nazwiska niestety nie podam, bo nie chcę spalić tematu, ale tak jak mówię – mowa o znanym człowieku, który miałby ułatwiony start w klubie. To osoba ze środowiska piłkarskiego, rozmowy trwają, ale co z nich wyniknie – nie wiadomo. Wiadomo, to że będzie nowy to nie znaczy, że będzie lepszy, ale i gorzej być już chyba nie może.

Pilka nozna. Charytatywny mecz dla Rafala Kosca. Polonia Warszawa 2000 - RAP. 09.10.2016

fot. FotoPyk

Klub się najwyraźniej mocno przejechał na obietnicach Engela w sprawie nowego stadionu.

Z tego co czytałem, to miasto jest już w pewnym sensie postawione przed faktem dokonanym, że ten obiekt miałby powstać, ale z wypowiedzi pani wiceprezydent nie wieje optymizmem. Mam wrażenie, że to swego rodzaju chwyt typowo amerykański. Ktoś obiecuje, opowiada „zbudujemy, zbudujemy” i a nuż ludzie w to uwierzą. Taktyka dość dziwna, bo oparta na tym, że im więcej będzie się o tym mówić, tym większe prawdopodobieństwo że może nam ten stadion postawią, a jeżeli chodzi o konkrety to droga do tego jest bardzo daleka.

Generalnie była kiedyś taka koncepcja, żeby dostawić trybuny za bramką, by zamknąć ten stadion w prostokąt i na to miasto chciało się zgodzić, ale oczywiście apetyt urósł w miarę jedzenia, pojawiło się jeszcze kilka innych pomysłów na to, co mogłoby powstać dookoła i ostatecznie pomysł nie przeszedł. A szkoda, bo patrząc na to z perspektywy czasu wydaje mi się, że byłoby to najlepsze dla naszego klubu.

Był jakiś konkretny moment, może wydarzenie, gdy kibice stwierdzili, że czas dać sobie spokój z regularnymi wizytami na stadionie?

Jeszcze w czasach gdy prowadziliśmy zespół z Piotrkiem Dziewickim czuliśmy takie niewygodne ciśnienie wokół klubu, to wszystko stopniowo narastało i w pewnym momencie kibice odwrócili się od klubu. Rządził już wówczas prezes Engel i ludzie czuli się w pewnym stopniu oszukiwani w tamtym czasie i zaczęli znikać z trybun, ze stadionu. To boli, bo przecież kibice tworzą ten zespół, a nie ludzie w zarządzie, trenerzy czy piłkarze. Nie od dziś wiemy, że tak jest wszędzie, więc gdy stadion pustoszeje, to drużyna na tym bardzo traci.

Kiedyś ci ludzie na trybuny powrócą. Mam kontakt z wieloma osobami, oni nadal śledzą losy Polonii, obserwują jak radzi sobie w kolejnych meczach, jak jest transmisja to oglądają, ale na razie odsunęli się na chwilę na bok. Doskonale wiem jednak, że oni wkrótce wrócą, ale kwestia jest taka, że uzależniają to od wydarzeń w klubie w najbliższych kilku miesiącach. To najważniejsza rzecz w tej chwili.

A ty – wrócisz do Polonii?

Przyznam szczerze, że pan prezes… Może nie prezes – Engel junior, bo nie chcę mówić pan, wstępnie się ze mną kontaktował i poruszył temat tego, czy chciałem powrócić do Warszawy, ale póki co nie widzę tego. Nie w tym składzie osobowym, na pewno nie przez najbliższe trzy, cztery lata. Są też sygnały i z pierwszej, i z drugiej ligi, ale tak jak mówię – na razie się nie ruszam. Ale nie ukrywam, że jestem w kontakcie z Piotrkiem Dziewickim i obaj doskonale wiemy, że na pewno tam wrócimy, ale w jakich rolach? Kiedy? Tego nie wie nikt. Może kiedyś Piotrek będzie dyrektorem sportowym, może prezes, nie wiadomo. Czas pokaże.

*

Kibice. Oni właśnie mocno wspierali projekt w czasach IV-ligowych, gdy Emil Kot prowadził zespół do spółki z byłym zawodnikiem Polonii, Piotrem Dziewickim. Dziś w klubie nie ma już żadnego z nich. – Były takie a nie inne okoliczności na które nie mogłem pozwolić, by firmować je swoim nazwiskiem i dlatego z tej współpracy zrezygnowałem. Wyłącznie dlatego. Polonia dalej jest mi bliska i życzę jej jak najlepiej. – mówi nam Piotr Dziewicki. Mimo wszystko jednak okres spędzony na ławce trenerskiej “Czarnych Koszul” wspomina bardzo dobrze i jest praktycznie przekonany, że jeszcze wróci na Konwiktorską.

Piotr Dziewicki oraz Igor Gołaszewski

Piotr Dziewicki oraz Igor Gołaszewski/fot. FotoPyk

– To był dobry rok, gdy prowadziliśmy zespół. Myślę jednak, że to nie chodziło o to, czy ja byłem trenerem, czy kto inny. Chodziło o to, że bardzo mocno to środowisko zostało połączone, skonsolidowane i wszyscy czuli, że razem tworzą ten klub i to było kluczową rzeczą. W końcu na Polonii było mniej osób które dzieliły, a więcej które łączy łączyły, więc kibice również czuli się bardzo odpowiedzialni za odbudowę tego klubu. Ostatnimi czasy miałem mniej okazji, by śledzić to, co się dzieje. Niemniej jednak sytuacje teraźniejsza troszeczkę mnie boli, bo widnieje nad Polonią znowu możliwość spadku do niższej klasy rozgrywkowej, więc na pewno nie jest to ani przyjemne, ani pomocne w odbudowie wizerunku i konsolidacji całego środowiska. Ten rok czasu, kiedy byłem trenerem Polonii, kosztował mnie bardzo dużo zdrowia i czasu rodzinnego, więc musiałem troszeczkę te straty nadrobić, ale myślę że jeszcze kiedyś będzie taki czas, że na Konwiktorskiej zawitam. Zobaczymy tylko w jakiej roli.

SPADEK DO III LIGI I UTOPIJNE WIZJE NOWEGO OBIEKTU

Piłka piłką, ale jak sprawa wygląda ze stadionem? Jerzy Engel plany ma niezwykle ambitne, ale i jednocześnie… mało wiarygodne. Wstępnie idea zakładała kompletnie nową budowlę, pomysłodawca opowiadał o niej jako o “salonie stolicy”. Projekt miał być kilkupiętrowy, wyposażony niezwykle nowocześnie i bogato. Inne zdanie w tej kwestii miały jednak dotychczas władze miasta, więc nie pozostało nic innego jak porozmawiać z Renatą Kaznowską, wiceprezydent Warszawy.

IMG_4439

Zapytam wprost: jak dziś wygląda sprawa stadionu dla Polonii?

Na chwilę obecną, zgodnie z posiadaną dokumentacją w sprawie, możemy mówić wyłącznie o wstępnych planach koncepcji zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Przedstawiona przez Polonię wstępna koncepcja ww. zagospodarowania została przesłana do Wojewody Mazowieckiego do zaopiniowania.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” mówiła pani niedawno, że w kierunku budowy obiektu zostały wykonane trzy ze stu kroków? Czy od tamtego czasu udało się ruszyć do przodu?

Tak jak mówię – aktualnie oczekujemy na stanowisko Wojewody Mazowieckiego tej sprawie. Należy podkreślać, że m.st. Warszawa otrzymało przedmiotową nieruchomość od Skarbu Państwa na podstawie umowy darowizny, która zawiera szereg obostrzeń dla obdarowanego. Dlatego też przedstawiciele władzy wykonawczej miasta zwrócili się do Wojewody z ww. wnioskiem. Dopiero po otrzymaniu stanowiska przedstawiciela Darczyńcy w sprawie proponowanej przez Polonia Warszawa S.A. koncepcji zagospodarowania nieruchomości możliwe będzie rozpoczęcie gromadzenia wszelkich możliwych i wymaganych dokumentów i informacji związanych z planowaną przez klub inwestycją. Dopiero tak skonstruowany i opisany stan faktyczny i prawny będzie mógł stanowić podstawę do podjęcia właściwej decyzji o przeznaczeniu lub nieprzeznaczaniu przedmiotowej nieruchomości do wieloletniej dzierżawy. Ostateczną decyzję w tej sprawie – właśnie na podstawie tak zgromadzonego materiału – podejmować będzie ostatecznie Rada m.st. Warszawa. Na tym etapie nie sposób określić kiedy, przy spełnieniu szeregu niezbędnych wymogów formalnych, możliwe byłoby przedłożenie pod obrady ww. organu uchwałodawczego odpowiedniego wniosku w powołanym zakresie.

A jaki wpływ na decyzję dotyczącą budowy ma aktualna sytuacja sportowa Polonii?

Obecna sytuacja klubu nie napawa optymizmem. Budowa wartego kilkaset milionów złotych stadionu w sytuacji odnotowanego spadku zespołu musi powodować pytania o sens takiej inwestycji, a pańskie pytanie jest tego najlepszym potwierdzeniem. W chwili obecnej urząd miasta w ogóle nie rozważa tej kwestii ponieważ, po pierwsze, prawdopodobny spadek do III ligi to informacja sprzed paru dni, bo wciąż trwają procedury przyznawania odpowiednich licencji, które mogą „uratować” Polonię, a po drugie oczekujemy na wiążące decyzje urzędu wojewódzkiego.

*

Mecz ostatniej kolejki sezonu 2016/2017 w II lidze w pozytywnej atmosferze odbywał się tylko przez pierwsze 45 minut. Gospodarze prowadzili, ale po zmianie stron szybko stracili gola. A potem drugiego. Grali żałośnie, bo mimo że piłkę mieli po swojej stronie to kompletnie nie potrafili zrobić z niej użytku. Walili głową w mur, a czas płynął, minuta po minucie. A każda z nich przybliżająca Polonię do spadku do III ligi. Ostatecznie nie udało się wyrównać, więc gdy tylko sędzia wskazał na środek, ci najwierniejsi zalali się łzami. Mało kto opuszczał stadion, w pierwszym odruchu ludzie albo zbierali się jak najbliżej murawy, albo pozostawali na krzesełkach łkając. Smutny, bardzo smutny widok, gdy upada kolejny zasłużony dla polskiej piłki klub.

Co można było usłyszeć w rozmowach młodszych i starszych fanatyków z Konwiktorskiej? O dziwo na zawodników nie narzekał nikt. Ci podeszli po spotkaniu, pożegnali się oklaskami, wrócili do szatni. Wszystkie problemy sprowadzono do jednego nazwiska  – tego zaczynającego się na “E” a kończącego na “l”. Jeśli to trybuny miałyby zdiagnozować bolączkę Polonii i znaleźć na nią remedium, to prawdopodobnie jeszcze tamtej soboty pozbyliby się z gabinetów całego kierownictwa.

IMG_4454

IMG_4456

IMG_4457

Teraz historia spina się więc klamrą, bo Jerzy Engel znów działa w Polonii. Tym razem jednak nie w atmosferze sukcesu, a porażki. Nie z ławki trenerskiej, a z gabinetu dyrektorskiego. Nie w duecie z Dariuszem Wdowczykiem, a wraz ze swoim synem – Jerzym Engelem Juniorem. I nikomu ta współpraca póki co nie wychodzi na dobre. Kibice są w odwrocie, na każdym kroku krytykują kierownictwo i domagają się jego dymisji. Po meczu z Rakowem… Dobrze, że loże VIP od trybun oddziela ogrodzenie, bo syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski mógłby odczuć nieco nieprzyjemności ze strony tych, którzy najchętniej wywieźliby go z Konwiktorskiej na taczkach. A i chyba druga strona nie wytrzymuje ciśnienia.

Czy Polonia jednak się utrzyma? Jest taka możliwość, wszystko zależy od tego, jaki finał będą miały sprawy walki o licencję klubów z wyższych lig. Być może cudem uda się II ligę na Konwiktorskiej utrzymać, a jeśli nie – znów będzie trzeba budować wszystko od początku. Znów wyburzona zostanie postawiona niedawno prowizoryczna budowa, a ktoś spróbuje wznieść ją od początku. Tym razem jednak tak łatwo, jak w IV lidze wcale być nie musi, a wiele wskazuje na to, że będzie wręcz trudniej. Nowy stadion jest w tej chwili utopią, kadrę też będzie trzeba pewnie wymienić, a zabraknie jednak tego, o czym mówił i Emil Kot, i Pi0tr Dziewicki. Kibiców. Wspólnych chęci i walki o to, by “Czarne Koszule” powróciły na swoje miejsce. Atmosfery tworzenia czegoś krok po kroku tak, by miało to trwałe fundamenty. I wcale niewykluczone, że trybuny, i tak już mocno przetrzebione, będą coraz bardziej samotne. Bo wkrótce za próby walki o lepsze jutro w takim bałaganie podziękować mogą nawet ci najcierpliwsi.

MARCIN BORZĘCKI

redakcja

Opublikowane 11.06.2017 11:15 przez

redakcja

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło Extra
08.04.2021

Piłkarze w walce z rakiem. Bądź jak Robben, nie bądź jak Hartson

Mohamed Abarhoun umarł dwa miesiące po tym, jak ogłosił, że wyzdrowiał. Stilian Petrow życie zawdzięcza żonie. Jonas Gutierrez musiał pożegnać się ze swoimi bujnymi czarnymi włosami. Sola Bambę najbardziej rozśmieszyła peruka żony Neila Warnocka. Eric Abidal wyglądał już jak trup. Francesco Acerbi uznał raka za karę i szansę na odkupienie. Germana Burgosa rak uczynił piłkarsko […]
08.04.2021
Weszło Extra
28.03.2021

13 dni królestwa. Jak czarujący oszust z Wilna został władcą Andory?

Z łatwością zdobywał serca arystokratek i milionerek, choć czasami nie było go stać nawet na kupno maślanej bułeczki. Suchą stopą przeszedł przed dwie wojny światowe, mimo że w trakcie obu znajdował się w centrum wydarzeń. Nie złamał go pobyt we francuskim i hiszpańskim więzieniu, nie złamała sowiecka, amerykańska i francuska niewola. Rozmachu w rozpychaniu się […]
28.03.2021
Weszło Extra
27.03.2021

Chcę tylko, by Hania nie była więźniem swojego ciała…

– Marzę, żeby Hania była samodzielna i mogła korzystać z życia. To tyle. Chcemy doprowadzić do tego, by nie była więźniem swojego ciała. O to walczymy, o tym marzymy – opowiada Adrian Błąd. Jego córka, Hania, wskutek komplikacji przy porodzie, ma poważne problemy neurologiczne. Zaburzenia ruchu, zaburzenia wzroku, zaburzenia mimiki twarzy. W rozmowie z nami […]
27.03.2021
Weszło Extra
20.03.2021

“Jeśli na Ziemi wylądowaliby kosmici, nie byłoby to dla mnie zaskoczeniem”

To nie jest klasyczny wywiad ze sportowcem. Właściwie nie pada w nim ani jedno zdanie o piłce nożnej. Martin Chudy, bramkarz Górnika Zabrze, pasjonuje się światem. Tak to nazwijmy. Sam tłumaczy, że kiedy się nakręci, nie da się zatrzymać jego słowotoku. Rozstrzał tematów, który poruszał w rozmowie z nami, jest wprost nieprawdopodobny. Osho, Bill Gates, […]
20.03.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

“To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. “Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 75
Subscribe
Powiadom o
guest
75 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski (@sebastian-rolewski)
3 lat temu

Derby Warszawy tylko na Służewcu.

absinth
absinth (@absinth)
3 lat temu

Na Łazienkowskiej stadion jak bajki, a na Polonii taki chujowy 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  absinth

Treść usunięta

Hala Madryt
Hala Madryt (@katalonscyfanatycy)
3 lat temu
Reply to  absinth

Teraz na wszystkich stadionach w Warszawie są bazary albo żużel leci, tylko na Łazienkowskiej, na pięknej trawie trenują bohaterzy

v. Lynden
v. Lynden (@v-lynden)
3 lat temu

Parafrazując klasyczne słowa Krzysztofa Stanowskiego – słodkopierdzący Engel nie jest lekiem na całe zło Polonii Warszawa. Wszystko wskazuje na to, że historia zweryfikowała jego przydatność dla futbolu.

Urkides
Urkides (@urkides)
3 lat temu
Reply to  v. Lynden

Lekiem na całe zło jest jakaś skoordynowana polityka sportowa w Wawie. Ostatnio zrobiłem sobie przejażdżkę rowerową po “obiektach sportowych” Wawy. Byłem na Gwardii (chwasty i ruina), potem na Skrze (chwasty i ruina) potem na Spójni, Hutniku i Marymoncie (trochę chwastów ale jakieś zycie sie toczy). Naszła mnie taka refleksja że w czasach słusznie minionych na tych obiektach toczyło się burzliwe życie sportowe. Sam w dzieciństwie jeździłem na Marymont i Hutnika ogledac mecze (oprócz Legii oczywiscie)
A dzisiaj wszystko jest pogrążone w chaosie nawet jak coś sie dzieje w sensie sportowym to nie wiadomo co dalej.
Uważam że Polonia powinna być drugim wiodącym klubem Warszawy a do tego kilka lokalnych dobrze działających. Ursus, Hutnik, Dolcan, Marymont i okliczne.
Czy ktoś ma jakąś koncepcję na funkcjonowanie sportu w Wawie? Odnoszę wrażenie że najlepsza ma Legia ale to zbyt mało dla naszego miasta.

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  Urkides

Poza Ł3 znam dobrze tylko obiekty GKP Targówek i Olimpii, a tam akurat tragedii takiej jak na Skrze nie ma, ale pełna zgoda co do tego że polityka miejska jest tu tragiczna… Stolica, bogate, ponad 2-milionowe miasto, a zarządzanie obiektami sportowymi gorsze niż w weilu mniejszych i biedniejszych ośrodkach… Najgorzej podobno ma Gwardia, ale tak się na nich chyba MSW uwzięło bo nie chce ich na swoim terenie, tylko gdzie ta biedna Gwardia ma stamtąd pójść…

Dawidp
Dawidp (@dawidp)
3 lat temu
Reply to  Urkides

Wydaje mi się że Legia się powinna zająć resztą małych klubów. Stworzyć coś takiego żeby male kluby sobie działały, a sama L miala z tego korzyści. Mioduski chce akademii co jest fajne ale mając kilka mniejszy filii w całej Wa-wie miałby większy przegląd mlodych zawodników, Chyba Stano kiedyś napisał artykuł o tym że dawniej na kazdym osiedlu byl klubik i szkolil młodych, a on sam teraz wozi syna na legie bo chyba wygodniej czy cos takiego.

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
3 lat temu
Reply to  Dawidp

Przecież Legia współpracuje z mniejszymi klubami w Warszawie i okolicach. Znalazłem na stronie:
“Od sezonu 2013/2014 Legia Warszawa rozpoczęła ścisłą i długoterminową współpracę z sześcioma Klubami Partnerskimi: Ursusem Warszawa, SEMP Warszawa, Varsovią Warszawa, Drukarzem Warszawa, Legionovią Legionovo oraz Zagłębiem Sosnowiec.”
Tylko, że sama Legia nie uratuje wszystkich warszawskich klubów.

Dawidp
Dawidp (@dawidp)
3 lat temu
Reply to  Stan Levy

Wydawalo mi sie ze tak nie jest. Chodziło mi o kopaną, mój błąd. Nie mam rozeznania czy kwestie finansowe, czyli najczęstsze, grają tutaj role, czy organizacja albo jej brak, a może tak jak w polonii zarządzają tym ludzie którzy, jak wszystko na to wskazuje, robić tego niepowinni.

Urkides
Urkides (@urkides)
3 lat temu
Reply to  Stan Levy

Legia dobrze rozwija współpracę z klubami ale sama nie podniesie poziomu sportu w Wawie. Poza tym ilu piłkarzy moze legia objąć szkoleniem w wieku juniora? W tym wieku Legia może miec po 2 druzyny w każdym roczniku a wiec około 30 zawodników. Gdyby każdy z tych małych klubów miał podobną piramidę szkoleniową jak Legia to ile talentów miałoby szansę na dalszy rozwój? Każdy z tych klubów powinien mieć rozbudowane szkółki, współpracę ze szkołami ze swojej okolicy a dalej takie kluby jak Legia czy Polonia mogłyby wybierać najzdolniejszych.
Jestem ciekawy jaką pracę w zakresie rozwoju szkolenia wykonuje MZPN? Czy szkoli trenerów dziecięcych, monitoruje poziom szkolenia?
Jest od pyty szkółek dla dzieci w wieku 7-11 lat a co dalej? Gdzie ci chłopcy mogą kontynuować szkolenie na wysokim poziomie?
Może nie jestem dobrze poinformowany ale wydaje mi się że w Wawie tylko Legia, Polonia i Znicz Pruszków prezentują jakiś poziom szkolenia. A, no jeszcze Escola Varsovia. A co z resztą?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu
Reply to  Urkides

No niestety, do Londynu to nam daleko pod tym kątem. Ba, nawet do Krakowa.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu
Reply to  Urkides

Stadionik Olimpii na Woli wygląda jako tako.

stasiekl
stasiekl (@stasiekl)
3 lat temu

Nie płacz polonio twa z żalu co serce rwie, nie płacz warszawski psoe bo w 3 lidze nie jest źle….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  stasiekl

Treść usunięta

headcharge
headcharge (@headcharge)
3 lat temu

Trochę się dziwię, że nikt z kasą nie chce przejąć klubu Polonia Warszawa. – Zasłużony, z tradycją, marką w naszym kraju, do wzięcia z III ligi byłoby niedrogo. A no i oczywiście jest jakakolwiek perspektywa na nowy stadion, no bo jak nie w Warszawie na Polonii, to gdzie wybudują? – W Łomży? – A jeśli nawet, to ilu przyjdzie kibiców? – 100?

Poker
Poker (@poker)
3 lat temu
Reply to  headcharge

Polonia Warszawa to najstarszy warszawski klub, miasto takie jak Warszawa powinno miec nawet trzy kluby w ekstraklasie

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM (@goodomadom)
3 lat temu
Reply to  Poker

Lepiej jeden dobry niż 3 chujowe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  GooDOMaDOM

Treść usunięta

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  Poker

“Polonia Warszawa to najstarszy warszawski klub(…)”
Najstarsza jest Korona (data zał. 1909 rok)

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu
Reply to  Poker

Marymont nie jest przypadkiem starszy od Polonii?

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu
Reply to  headcharge

W czym zaslużony klub ? Jednak życzę Wam powrotu do e-klapy , to jednak bardziej mnie boli: Hutnik,Marymont,Olimpia,Gwardia,Okęcie,Ursus ,Dolcan….

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
3 lat temu
Reply to  Krzysiek111

Krzysiek, pytasz w czym zasłużony? Poczytaj o początkach Polonii, oraz o tym, że przed wojną to był główny i najpopularniejszy warszawski klub. Legia zawdzięcza swoją pozycję resortowemu zapleczu za komuny, podczas gdy Polonia jako zaledwie klub kolejowy nie mogła liczyć na wiele. Mało jest tak zasłużonych historycznie klubów jak Polonia

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  zuy_pan

Wtedy nie robiono oficjalnych rankingów, choć faktycznie Polonia była w okresie międzywojennym chyba bardziej popularna, a na pewno wpływ na to miało też to że jej stadion zlokalizowany jest na obszarze przed wojną najgęściej zaludnionym. Frekwencja na meczach tego jednak nie pokazywała- Legia miała podobnie jak Polonia frekwencję w okolicach 15-20k/mecz. Natomiast dopóki Legia grała w Lidze, to ona przeważnie kończyła sezony wyżej niż Polonia, więc jeżeli chciałeś przekazać tu też, że to “Czarne Koszule” lepiej grały wtedy w piłkę to popełniasz błąd.

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu
Reply to  zuy_pan

Znam te brednie na pamięć. Ale pytałem poważnie. W czym zasłużony. Wykreowała Olisadebe ? ok jakiś argument. Dał nam wyjazd na MŚ.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  headcharge

Treść usunięta

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu
Reply to  headcharge

Też uważam, że Polonia powinna wrócić, zawsze to jeden ciekawy mecz w stolicy więcej. W Polsce jednak jest taka mentalność, że nikt nie chce inwestować w kluby. Chcą mało włożyć, a dużo wyjąć, a wiadomo jak to z tym w KSP jest. Kibiców nie za wielu, stadion niedzisiejszy więc i możliwości zarobku średnie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM (@goodomadom)
3 lat temu

Nie załatwili sędziów w ostatniej kolejce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  GooDOMaDOM

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

aitor
aitor (@aitor)
3 lat temu

W minionym sezonie spuszczono drużynę do III ligi (przy czym rola “mistrza taktyki” była zdaniem kibiców nie do przecenienia), przy okazji marnując wysoki jak na II ligę budżet. Jesienią faktycznie wypchnięto z trybun ultrasów. A jeszcze wcześniej rozbito jedność środowiska kibicowskiego, które wielkim nakładem sił i środków próbowało odbudowywać Polonię. Warto też spojrzeć, jakie były obietnice, a jakie są rzeczywiste dokonania, w sprawie modernizacji stadionu. Jak na razie skończyło się na obiecankach i paru banerach wywieszonych na płocie… Jednocześnie zarobki zarządu są podobno (jak się słyszy) nieadekwatne do skali tych “sukcesów”.

Legionista
Legionista (@legionista)
3 lat temu

Sądzę, że są tam gdzie lubią 😉 jak się słucha Polonistów to opowiadają takie osobiste i traumatyczne historie, że faktycznie lubią taką drogę. Martyrologia Polonisty. Wiecznie oszukiwani przez Właścicieli/Zarząd/Prezesów, oszukiwani przez miasto, przez dzielnicę, przez własne legendy, sami podzieli na kilkuosobowe grupy, śmiertelnie nienawidzące się nawzajem. No i tak okropna Legia w dodatku … Stawiam, że nawet jak się pozbierają to tylko po to by znowu szorować o dno ku uciesze i realizacji swoich wewnętrznych potrzeb.

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  Legionista

Podobnie mają też Cracovia (jak można nazwać SWOJĄ grupę w odniesieniu do jednego wroga-“Anty-Wisła”??!!! To dopiero trzeba mieć kompleks) i Atletico w Madrycie. Kompleksy wobec bardziej utytułowanego rywala i doszukiwanie się spisków, no bo przecież co złego to nie my, cały świat się na nas zmówił i jeszcze pomaga naszym rywalom, bo to podejrzane że im się wiedzie lepiej niż nam… A wypadku kibiców z K6 dochodzi jeszcze zadzieranie nosa jakby dopiero co grali co najmniej w 1/4 finału LM… Życzę im powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, w końcu jako Warszawiak uważam że to miasto zasługuje na co najmniej 2 kluby w elicie, ale nie cierpię tej ich mentalności, więc mam nadzieję, że po powrocie będą trochę taką drugą Pogonią- za mocni na spadek, za słabi na puchary.

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  adrian92

Szkoda ze nie macie zgody: “Dwie dumy PRLu: GTS & CWKS na zawsze razem” aka “damy kazdemu za sukces nie wazne HGW, komunisci, POgrobowcy komunizmu, milicja czy ITI”.

Cracovia i Polonia to dwa kluby co komuszka sie niesprzedaly co honor i godnosc zachowaly, i dlatego jest wieczna zgoda.

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Nie sprzedały się bo nie musiały- komuniści i tak je kontrolowali, jak wszystko… Poducz się bo żyjesz bajkami o tamtych czasach. A mimo wszystko i tak życzę tego stadionu bo to przynajmniej będzie sprawiedliwie (jakie to komunistyczne, nie? 😉 )
PS Zobacz gdzie jest teraz Cracovia, a gdzie KSP- i opowiedz sobie sam, dlaczego Polonia jest tam gdzie jest…

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  adrian92

Nie musialy, Polonia powiedziala milicji stanowcze nie podczas gdy CWKS musial szukac kibicow po podmiejskich wioskach bo ci prawdziwi Legii ktora zbankrutowala w 1938mym pewnie nie wszyscy chcieli chodzic na symbol PRLu stworzony przez Borodzilowskiego.

A GTS tak samo chetnie przyjal milicyjny protektorat. Karma juz spotkala: GTS, Ruch i Gornika. Polonie spotkala za Dyskobolie. Licze mocno na to ze dla CWKSu szykuje sie cos wyjatkowego od losu 😀

A co do stadionu to rzeczywiscie komunistycznie zgodnie z tradycja CWKSu obrobic podatnikow w Warszawie pod przymusem z 500 mln PLN a potem dac to wszystko na stadion dla CWKSu, nie ma co tradycja zachowana POgrobowcy komunizmu zrobili swoje. A podobno nie ma pieniedzy na “chore dzieci” o ktorych lewaczki cos miaucza ale wola dac na CWKS.

Zgodnie z komusza tradycja HGW wyslala konserwatora zabytkow aby JW niezbudowal za wlasne pieniadze stadionu dla Polonii w kapitalistyczny sposob, bo jakze to tak ich CWKS mialby miec rywala i czesciej zbierac 3-0 w derbach, partyjni nie mogli do tego dopuscic.

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Za wikipedią (żeby nie było, że podaje z portali Legijnych) “:: “W 1938 roku większość sekcji drużyny rozwiązano, pozostawiając jedynie trzy: tenisową, pływacką i motorową[16].” Skąd więc ten mit o rozwiązaniu Legii- kluby do lat 90-tych były w Polsce wielosekcyjne, a to że zlikidowano sekcję piłkarską, nie równa się rozwiązaniu klubu. I skąd te głupoty z pokaraniem? Polonia spadła, nie za “fuzję” z Dyskobolią, tylko dlatego że wychuja;li was JW (nie mów że nie wiedział komu sprzedaje klub) i pewien “byznesmen” z Katowic- jeżeli chcesz to nazywać karmą to proszę, ja uważam że to po prostu było .chujowe zarządzanie…

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  adrian92

Jakos karma dopadla kazdego Ruch, Gornika a nawet GTS, tylko na CWKS jeszcze karma czeka….. i ma dla nich cos wyjatkowego mam nadzieje.

Co do CWKSu to tak samo jak z Polonia chodzi mi o tylko o sekcje pilkarska. Nie interesuje mnie co robia inne sekcje CWKSu czy Polonii. Ja ogladam pilke nozna.

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Historia nośnikiem pięknej propagandy. Legia wojskowa była od samego początku, rozumiem, że kibic KSP w swej chronologii nie uzna pierwszego MP zdobytego w czasie najbardziej stalinowskich czystek, to 1946, jeszcze pod patronatem resortowym – bardzo nielubianym przez Polaków..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Treść usunięta

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Żeby honor i godność zachować najpierw trzeba te wartości posiadać.

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  Legionista

Nie kazdy sie sprzeda za “kielbaske w bulce” jak CWKS komuszka, a kibice ktorych jest tak wielu to potomkowie tych z lapanki w latach 50-tych ktorych po podmiejskich wioskach pakowano do autobusu i jechali na mecz CWKSu bo darmowa kielbaska i wycieczka do centrum 😀

Legionista
Legionista (@legionista)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Wiesz, idąc tym tokiem rozumowania, i stawiając “kreskę” na 89′ to Legia, liczbowo większość trofeów wywalczyła już w “kapitalistycznej” Polsce. Ciężko nawet zrobić miarę w której można porównać sukcesy Legii i Polonii w “wolnej Polsce” …

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  Legionista

CWKS bo Legia to zbankrutowala w 1938mym i nie zaczela od nowa jak Polonia teraz od IV ligi. A co do kapitalistycznej Polski to POgrobowcy komunizmu juz zapewnili ten “kapitalizm” jak zrobili w dawnym stylu co sie dalo dla CWKSu.

Rzeczywiscie komunistycznie zgodnie z tradycja CWKSu obrobic podatnikow w Warszawie pod przymusem z 500 mln PLN a potem dac to wszystko na stadion dla CWKSu, nie ma co tradycja zachowana POgrobowcy komunizmu zrobili swoje. A podobno nie ma pieniedzy na „chore dzieci” o ktorych lewaczki cos miaucza ale wola dac na CWKS.

Zgodnie z komusza tradycja HGW wyslala konserwatora zabytkow aby JW niezbudowal za wlasne pieniadze stadionu dla Polonii w kapitalistyczny sposob, bo jakze to tak ich CWKS mialby miec rywala i czesciej zbierac 3-0 w derbach, partyjni nie mogli do tego dopuscic.

PS. Wasi kibice to potomkowie “sebixow” z lapanki zwozonych na stadion w latach 50-tych przez PRL. Zwozili ludzi skad sie dalo i dawali darmowe kielbaski na stadionie i tak powstala kibicowska potega CWKSu bo przedtem pelen stadion w nizszej lidze na K6 a na CWKS pustki byly w Ekstraklasie.

Legionista
Legionista (@legionista)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Gościu, ale jakieś fakty. Sukcesy Legii i POlinii w latach 89 – 2004 (pozwolenie na budowę), frekwencja, perspektywy rozwoju. LEgii właśicielami w tym czasie były naprawdę duże firmy. Takie Deawoo chciało kupić poł Polski swego czasu. Cechujesz w sobie właśnie to co kocham w Polonistach 🙂 wylać wiadro pomyj sobie tylko znanym kodem i odtrąbić sukces. Spadliście do III ligi (CZWARTY poziom rozgrywek w Polsce, a największe zmartwienie to biurowniec obok potencjalnego stadionu, porażka Legii z BVB i śledzenie z wypiekami na twarzy potknięć Legii). Dlatego prawdziwe zycie was odrzuca…

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu
Reply to  Legionista

A zauwazyles moze ze sukcesy CWKSu w wolnej Polsce wziely sie z tego ze na CWKSie bylo wiecej kibicow ergo wieksza mozliwosc marketingu i reklamy? A skad sie wzielo tych wiecej kibicow skoro po wojnie na K6 pelen stadion a na CWKSie pustki?

Ano wzielo sie bo komuszki zwozili z pod Warszawskich wiosek kogo tylko sie dalo na CWKS w latach 50-tych. Typowa lapanka “sebixow” na kielbaske i piwko oraz odwiedziny w miescie za darmo + mecz w bonusie. No i z czasem to zalapalo zwlaszcza ze jedyna konkurencja byla zniszczona…. a dzis potomkowie tych “sebixow” z lapanki to wlasnie te rzesze kibicow na CWKSie o ktorych slyszala cala Europa jak najechali na Wilno, podpalili dzieci w Kopenhadze, zrobili rekonstrukcje odsieczy Wiedenskiej we Wiedniu a w Rzymie chcieli rozbic schody hiszpanskie, chociaz nic nie przebije walki z glosnikami w samolocie 😀 Ot “zuleta” utrzymuje proletariackie tradycje: https://www.youtube.com/watch?v=iAOq2z2ZdOE

Legionista
Legionista (@legionista)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Nie, ludzie chodzili na Legię bo Legia ma WYNIKI. Fantatyków pewnie każdy klub w PL ma podobnie. Tj podobnie proporcjonalnie. Kilka procen sportowców, 10-15 procent wariatów co będą zawsze i wszędzie, drugie tyle “Janków” co chcodzą z nudów podłubać słonecznik w niedzielne popołudnie. Reszta zależy tylko od mody. Skoro Legia dawała gwarancję walki czy to o tytuły czy to o mecze w Europie to ludzie chodzili, trudno żeby w takich warunkach Warszawa wybudowała stadion dla Skry lub Marymontu … Wybudowała najlepszemu, doszukiwanie się tu drugiego dna jest śmieszne, a snucie terorii spiskowych dziejów żenujące. Gdyby Polonia utrzymała poziom z czasów 97 -2002 to na pewno ten stadion by powstał już dawno i nie było by tematu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Treść usunięta

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

XardasKSP – a kto sprzedał się za fuzję i chodził na przeniesiony do Warszawy Groclin? Kto przyjął Króla? Kto chodził z Olejniczakiem z SLD na marsze? To nie Oleksy pracował w Polonii jako prezes?
Strasznie wybiórcza jest wasza pamięć oraz wybieranie z historii najbardziej pasujących do opowieści elementów. Komuna upadła, Legia zdobyła 9 tytułów, Polonia upadła dwa razy. A jej kibice za srebrniki przyjęli przefarbowanie Groclinu.. Honor i wierność, nie ma co…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Legionista

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu

taka ciekawostka… na jednym ze zdjęć jest sztandar z datami 1915 – 1965… jak to się ma do obecnej historii klubu, że ten powstał w 1911?

adrian92
adrian92 (@adrian92)
3 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Jako klub sportowy powstali własnie w 1915- co prawda wcześniej istnieli, ale była to chyba nieformalna grupa… Dla mnie bardziej ciekawa jest ta notka z wikipedii:
“Maj 1912 roku jest podawany jako oficjalna data założenia klubu przez ich pierwszych graczy (Jan Gebethner, Janusz Mück i inni) w ich oświadczeniu złożonym w 1959 roku przed notariuszem. Ze względu na ostry zakaz władz carskich dotyczących tworzenia stowarzyszeń o większym zasięgu, nazwy Klub Sportowy użyto po raz pierwszy nie wcześniej niż w roku 1914.”

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM (@goodomadom)
3 lat temu

Kogo to obchodzi w ogóle. Chyba są tam gdzie być powinni.

MiodekBralczyk
MiodekBralczyk (@kodym1)
3 lat temu

Skurwienie się z Groclinem wyszło bokiem. I gra “na licencji”.
Teraz – niech odrabiają i pokażą, że Warszawa NAPRAWDĘ ma dwie drużyny.
Mimo, że jestem Legionistą – życzę Polonii powrotu. Na taki poziom, na jaki ten klub stać.
Jeśli eKlapa – to zapraszam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP (@xardasksp)
3 lat temu

Tez tego zycze CWKSowi niech w koncu ich PRLowska a pozniej POwska historia zakonczy sie tam gdzie powinna wedlug karmy ktora o tych lewaczkow sie w koncu takze upomni jak upomniala sie o GTS, Ruch i Gornika za te 40 komuszych lat.

Polonie karma dopadla za Dyskobolie, ale CWKS spotka cos znacznie ciekawszego bo naprawde dlugo sobie pracowali a karma w koncu zatoczy krag.

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

A co życzyłeś Olejniczakowi, jak razem z wami na marsz szedł? Albo Oleksemu? Rozumiem, że kibice KSP nie uznają pierwszego tytułu MP z 1946 zdobytego pod patronatem resortu Milicyjnego?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  XardasKSP

Treść usunięta

Specjal
Specjal (@specjal)
3 lat temu

Jako kibic Legii napiszę: Polonio wracaj do ekstraklasy.Warszawa zasługuję na co najmniej dwa kluby w elicie.Polonia tak jak nasza Legiunia to przedwojenna warszawska tradycja,której należy się szacun!!! Czekam na derby nara

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Specjal

Treść usunięta

Specjal
Specjal (@specjal)
3 lat temu

Wolałbym żebyś nie oceniał/oceniała moich wypowiedzi.Mam wrażenie,że brakuje Ci niezbędnej dobrej woli aby móc prowadzić z Tobą uczciwą dyskusję.Pozdrawiam

Krzysiek111
Krzysiek111 (@krzysiek111)
3 lat temu

Teraz już nie żartuje. Weź się kurwa zakochaj w kimś.

Łomot
Łomot (@zielson1)
3 lat temu

“Kilkanaście lat temu trybuny tego stadionu wypełnione były do ostatniego miejsca, a twarze świętujących kibiców roześmiane.”

Obalmy wreszcie ten mit. W tamtych czasach na polską ligę, a zwłaszcza na Polonię chodziła garstka kibiców. Klub ten nawet w swoim mistrzowskim sezonie nie potrafił przyciągnąć regularnie kompletu widowni na swój siedmiotysięczny stadion w półtoramilionowym mieście.

Bojlero
Bojlero (@szymon94)
3 lat temu

Nie wiem co za gamoń pisał ten tekst, ale wystarczy minimalny “research’ albo po prostu odrobina kompetencji dziennikarskich, żeby wiedzieć, że stadion przy Konwiktorskiej nie został wypełniony do ostatniego miejsca NIGDY w nowożytnej historii polskiej klubowej piłki nożnej. Ani na żadnych “derbach” z Legią, ani na żadnym meczu w sezonie 99/00. Polecam chociażby stronę 90minut.pl.

Co do świętowania rzeczonego mistrzostwa, to garstka kibiców KSP, która odważyła się wyjść z kanałów została bardzo szybko wygoniona ze Starówki przez kibiców Legii. Tutaj polecam: http://www.dumastolicy.pl/kibice/kalendarium-kibicow/

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka (@moshe-ohayon)
3 lat temu

Niech gniją w czeluściach, nie ma gorszych Polonii niż ta z Warszawy i Pasłęka, jebać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Dawidp
Dawidp (@dawidp)
3 lat temu

Pamiętam że Wojciechowski przebakiwal cos o Narodowym… Ale chciał najpierw awansu do CL. Czyli caly swoj plan oparł na jednorazowym strzale. To takie typowe dla ludzi zarządzających polskimi klubami. Zamiast najpierw stworzyć struktury do awansu żeby klub zdrowo funkcjonował nawet w przypadku jego braku. Fajnie działają w Legii, Lechu, Jadze, Lechii… Co w sumie pokazuje tabela.

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
3 lat temu

Polonia lubi awanse przy zielonym stoliku to i utrzymanie dzięki licencjom będzie im pasować.

Szalony Azjata
Szalony Azjata (@szalony-azjata)
3 lat temu

Są dwie wielkie drużyny w Warszawie. Legia Warszawa i rezerwy Legii Warszawa.

A tak na poważnie, to szkoda kurwa. Brakuje w Warszawie derbów i tyle w temacie. Tak samo, jak Widzewa brakuje…

Grandal
Grandal (@grandal)
3 lat temu

Buszewska, pyra najaktywniejsza w temacie. Wszędzie napomyka o Legii… jadem plując na lewo i prawo. Niby błyskotliwie, niby oryginalnie, niby retorycznie, niby… wszystko niby.
Zamknij już swoją paszczę i zadaj sobie pytanie co z Wartą w Poznaniu? Ciągłe pitolenie o Legii stało się w twoim wykonaniu żałosne.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Mimo wszystko życzę Polonii powrotu do Ekstraklasy bo chcę by stolica miała jak najliczniejszą reprezentację w najwyższej klasie rozgrywkowej. Polonia mimo całej wrogości między nią, a Legią to jednak zasłużony dla Warszawy jak i całej Polski klub.

sixyears
sixyears (@sixyears)
3 lat temu

Nikt po nich płakać nie będzie w Warszawie.

N.
N. (@n)
3 lat temu

Fajny reportaż, tylko brakuje jednego, bardzo istotnego wątku, który ma ogromny wpływ na dzisiejszą Polonię – kupno licencji przez Polonię, która grała w dzisiejszej I lidze mimo pieniędzy pompowanych przez Wojciechowskiego i nie potrafiła sportowo awansować do Ekstraklasy. Od tego zaczęły się wszystkie nieszczęścia Polonii – pompowanie przez Wojciechowskiego wielkich pieniędzy, brak sukcesów sportowych, po kilku latach zawijka z klubu, a potem nieszczęsny Król, którego jednak przyjęło towarzystwo na K6. Jak widać, to nie komuna była największym wrogiem Polonii, tylko ludzie, którzy się w niej zainstalowali – po 1990 r Polonia dwa razy była na szczycie i dwa razy spadał na sam dół. Zwyczajnie, zawsze problemy Polonii wynikały z decyzji ludzi z Polonii – działaczy, kibiców, prezesów. A piękne opowieści o gnębieniu , bo Polonia była patriotyczna można włożyć między bajki – pierwszy tytuł w historii Polonia zdobyła pod patronatem resortu Milicji Obywatelskiej…

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021