No dobra, narzekanie na wiatr w konkursie skoków narciarskich byłoby mniej więcej tak samo sensowne, jak żalenie się, że Otylia Jędrzejczak wyszła mokra z basenu, a Artur Szpilka w czasie walki przyjął kilka ciosów. Ale faktem jest, że Maciej Kot dziś do wiatru zdecydowanie szczęścia nie miał. W czasie pierwszego drużynowego konkursu turnieju Raw Air w obu skokach powiało mu tak, że miał spore problemy w locie. Na szczęście, jak wiadomo, kot zawsze spada na cztery łapy, więc wylądować się udało. Wystarczyło to do zajęcia miejsca za Austrią i Niemcami.

Maciej Kot wystawiony do wiatru – Polacy na trzecim miejscu

Polacy do Norwegii przylecieli jako świeżo upieczeniu mistrzowie świata z Lahti. Siłą rzeczy byli więc faworytami zawodów w Holmenkollen. To kultowe miejsce dla skoków narciarskich, coś jak MGM Grand dla boksu czy kort centralny Wimbledonu dla tenisa. Magia magią, ale dziś na Holmenkollbaken decydujący był wiatr. Warunki były generalnie dobre, ale na koniec pierwszej serii powiało mocno z boku. Niefartowna była też chyba zmiana kolejności. Do tej pory zazwyczaj jako ostatni w naszej drużynie skakał Kamil Stoch. Tym razem Stefan Horngacher na ostatnią zmianę wybrał Kota. Niewykluczone, że mistrz olimpijski z Soczi z arcytrudnymi warunkami poradziłby sobie nieco lepiej.

Kot po wyjściu z progu dostał dwa boczne podmuchy wiatru i miał spore problemy. 124,5 metra w tej sytuacji to i tak dobre osiągnięcie. Po pierwszej serii Polacy zajmowali czwarte miejsce. W drugiej znów świetnie latał Piotr Żyła. Po brązowym medalu mistrzostw świata najzabawniejszy skoczek narciarski świata ewidentnie utrzymał wysoką formę. Gdyby dziś rozgrywano konkurs indywidualny, zająłby drugie miejsce (za Stefanem Kraftem). Stoch i Kubacki w drugiej serii także skakali dalej niż w pierwszej (odpowiednio o 5,5 i 7,5 m. Maciej Kot w ostatniej próbie także nie zawiódł (128,5), choć znów miał kłopoty z wiatrem. To dało mistrzom świata trzecie miejsce w konkursie. Trochę szkoda, bo do Niemców zabrakło zaledwie pół punktu, ale przecież turniej dopiero się zaczął, jeszcze będzie okazja do wyrównania rachunków.

To pierwsza edycja turnieju Raw Air. Impreza jest o tyle nietypowa, że pod uwagę w klasyfikacji generalnej będą brane wyniki z konkursów (także drużynowych) oraz z kwalifikacji. W tej sytuacji w turnieju prowadzi Stefan Kraft. Piotr Żyła jest czwarty, Kamil Stoch siódmy. Jutro konkurs indywidualny w Holmenkollen.

Najnowsze

Suche Info

Majewski: – Oferta za Myszora przyszła o jedno zero mniejsza

redakcja
1
Live

LIVE: Najpierw doświadczenie kontra młodość, czyli Fornalik vs Szulczek

redakcja
Suche Info

Probierz: – Zasłużyłem na tę szansę. Poświęciłem wiele piłce

redakcja
12
Suche Info

Bułka: – Pomyślałem sobie, czy jest dziś jakaś seria rzutów karnych

redakcja
1
Suche Info

Guardiola: – Jestem na niego wściekły. Mam nadzieję, że czegoś go to nauczy

redakcja
1
Suche Info

Kuszczak: – Praca w kadrze to propozycja nie do odrzucenia

redakcja
13

Inne sporty

Inne sporty

Mateusz Gamrot zwyciężył w walce wieczoru po kontuzji Fizieva

Szymon Szczepanik
5
Inne sporty

Tak jest! Polki pokonały wielkie faworytki i są o krok od Paryża

Kacper Marciniak
6
Inne sporty

Zaklejanie ust podczas snu i wysiłku, czyli co kombinują Haaland i Świątek?

Kacper Marciniak
22
Inne sporty

Najgorszy scenariusz nie wszedł w życie. Polki pokonały Niemki

Kacper Marciniak
9
MMA

Muay thai, Matrix i kirgiska policja. Kim jest Rafael Fiziev, rywal Mateusza Gamrota?

Szymon Szczepanik
Lekkoatletyka

Najlepsi lekkoatleci 2023 roku. Kto zaimponował najbardziej? [RANKING]

Sebastian Warzecha