post Avatar

Opublikowane 09.01.2017 10:35 przez

redakcja

W rozmaitych zestawieniach „make or break” jego nazwisko przewija się stosunkowo najczęściej. Tomasz Jodłowiec, czyli wciąż aktualny reprezentant Polski, znalazł się chyba na największym zakręcie, odkąd trafił do Legii. Jesienią wyglądał fatalnie, zatracił wszystkie swoje atuty i przegrał rywalizację o miejsce w podstawowym składzie Legii. Doszło nawet do tego, że dziś jest to zawodnik, z którym w Warszawie wielu pożegnałoby się bez żalu.

W przypadku Jodłowca taka sytuacja to absolutna nowość. Jeszcze niedawno ciężko było wyobrazić sobie środkową linię Legii bez tego zawodnika. Defensywny pomocnik był liderem i płucem całej drużyny, a na wieść o licznych zagranicznych ofertach miejscowi kibice rwali sobie włosy z głowy. Na początku swojej przygody z Legią Stanisław Czerczesow był pod wielkim wrażeniem jego gry i – po starciu z Cracovią, w którym „Jodła” zaliczył trzy asysty – wypalił w swoim stylu, że dla niego to piłkarz wart 15 milionów euro. Inni z kolei widzieli legionistę w pierwszym składzie reprezentacji Polski, i to jeszcze podczas niedawnego Euro 2016. Głosy, że Jodłowiec powinien grać w miejsce powszechnie niedocenianego Mączyńskiego, słychać było naprawdę często.

Dzisiaj jednak brzmi to jak odległa, bardzo zamierzchła przeszłość. Jodłowiec w Legii został posadzony na ławie przez nieopierzonego Kopczyńskiego, a jego pojedyncze występy za kadencji Jacka Magiery były naprawdę słabe. Do tego doszły pozasportowe problemy wiadomej natury, przez które piłkarz został wysłany na wcześniejszy urlop. Nowy szkoleniowiec Legii nie należy bowiem do ludzi, którym nie przeszkadza szeroko rozumiane nocne życie swoich podopiecznych. Jodłowiec dostał więc proste zalecenie – miał uporządkować sprawy prywatne, by wiosną skupić się wyłącznie na piłce. Czy to mu się udało, czas pokaże, ale światełkiem w tunelu może być tu opinia Bogusława Leśnodorskiego, który niedawno stwierdził na Twitterze, że jego zdaniem „Jodła” rozegra teraz rundę życia.

Jeżeli Jodłowiec upora się ze swoimi problemami i z czystą głową przystąpi do przygotowań, to będzie już połowa sukcesu. Drugi aspekt, przez który piłkarz mocno obniżył loty – nazwijmy go fizycznym – również powinien zmienić się na plus. A to dlatego, że – przy przedłużonym urlopie – „Jodła” wreszcie miał czas na odpoczynek, którego wcześniej bardzo mu brakowało. Kiedy przyjrzymy się liczbom legionisty i jego ostatnim okresom przygotowawczym, drastyczna obniżka formy staje się jak najbardziej zrozumiała.

Początki tego kryzysu mogą sięgać nawet 2015 roku, który był najbardziej intensywny w całej karierze Jodłowca. We wszystkich rozgrywkach w Legii oraz w reprezentacji Polski zaliczył 57 meczów, w których na boisku łącznie przebywał przez 4720 minut. Co więcej, pod koniec 2015 roku śruba została jeszcze mocniej dokręcona, bo przyszedł trener Czerczesow, który z miejsca ostro się wziął za swoich piłkarzy, czego kulminacja przypadła na zimowy okres przygotowawczy. Wielu zawodników otwarcie mówiło, że były to najcięższe treningi w ich dotychczasowych karierach, a taki Dominik Furman przyznał nawet, że nie był w stanie wytrzymać reżimu rosyjskiego szkoleniowca i przez to musiał odejść.

Jodłowiec akurat wytrzymał, a przynajmniej tak mogło się wydawać. Dobrze wszedł w sezon w narzucającej wysokie tempo gry Legii, ale już w marcu – na zgrupowaniu reprezentacji – nabawił się problemów z achillesem, przez które stracił półtora miesiąca. Później wrócił do gry, dokończył sezon w Legii, po czym zaliczył pełne przygotowania do Euro, gdzie potem wystąpił w każdym z pięciu meczów. Ostatnie spotkanie we Francji rozegrał 30 czerwca, a pierwsze spotkanie w Legii 12 lipca, czyli miał całe kilka dni, by odpocząć po starym sezonie i przygotować się do nowego. Jakkolwiek spojrzeć, do bieżących rozgrywek Jodłowiec przystąpił zaorany jako koń po westernie i zwyczajnie nie miał prawa dobrze wyglądać na boisku.

Dołek fizyczny legionisty świetnie widać także w raportach InStata. Po wiośnie pod względem liczb Jodłowiec był najlepszym regularnie grającym defensywnym pomocnikiem w lidze, a jesienią spadł aż na 25. miejsce. Przede wszystkim spadły mu wszystkie statystyki ofensywne. W tamtym sezonie ponad trzy raz częściej tworzył kolegom sytuacje do strzelenia gola i ponad dwa razy częściej celnie zagrywał w pole karne przeciwnika. Wtedy wygrywał 53 procent pojedynków w ataku, ostatnio już tylko 46. W poprzednim sezonie częściej i celniej uderzał na bramkę, a także notował więcej odbiorów i przejęć. Zbierając wszystko do kupy – to tak znacząca różnica, jak pomiędzy piłkarzem dobrym i słabym.

Teraz jednak Jodłowiec powinien powrócić wypoczęty i głodny piłki. Raz, że w listopadzie i grudniu łącznie rozegrał ledwie 167 minut i dwa, że miał przedłużony urlop. Jeżeli udało mu się także uporządkować sprawy prywatne, będzie miał wszystko, by ponownie wejść na poziom, do którego kiedyś wszystkich przyzwyczaił. Problemem może być jednak jego boiskowa pozycja i panująca w zespole rywalizacja. Pewny plac mają Vadis i Moulin, którzy w dodatku czują się najlepiej, kiedy za ich plecami biega pracujący i dobrze ustawiający się „Kopa”. Jeżeli Jodłowiec poważnie myśli o odzyskaniu miejsca w podstawowym składzie Legii, największe szanse będzie miał podejmując walkę o pozycję numer sześć, na której w świetnym stylu jesień zakończył właśnie Kopczyński.

Problem także w tym, że „Jodła” nigdy nie czuł się dobrze w takim graniu. Nawet kiedy był w szczycie formy, lepiej wypadał mając u boku bardziej defensywnego pomocnika – w Legii zazwyczaj był to Vrdoljak bądź później Furman, a w reprezentacji Krychowiak. Granie na szóstce w taktyce Magiery wymaga bardzo wysokich umiejętności taktycznych, utrzymywania koncentracji i poruszania się w odpowiednich sektorach boiska, a to nigdy nie należało do silnych stron Jodłowca. Wydaje się więc, że wiosną w Legii będzie musiał nauczyć się trochę innego grania i dodatkowo rozwinąć, by móc w ogóle myśleć o regularnych występach.

Szczęśliwie Jodłowiec współpracuje teraz z trenerem, który sam był typową boiskową szóstką, i który potrafi dotrzeć do piłkarza oraz przekazać mu, czego od niego oczekuje. Magiera to także pierwszy szkoleniowiec, który wyraźnie sprzeciwił się nocnym nawykom Jodłowca, i który uznał, że potrzebuje tego piłkarza w pełni skoncentrowanego na grze, a nie – tu przykład pierwszy z brzegu – zastanawiającego się, ile wieczorem wrzuci w jednorękiego bandytę. Wydaje się więc, że z tej sytuacji są tylko dwa wyjścia, i że może być bardzo dobrze lub bardzo źle. Albo skończy się pełną klapą, czyli ławką i rychłym rozstaniem, albo – podążając za Bogusławem Leśnodorskim – Magierze uda się dotrzeć do zawodnika, a ten wiosną rozegra swoją rundę życia.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 09.01.2017 10:35 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 52
Subscribe
Powiadom o
guest
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu

Tak, to będzie przełomowa runda. Runda na ruletce. W końcu wejdzie mu 0 za 10tys, wygra 360tys i się odkuje

Ukwial Grodzkiej
Ukwial Grodzkiej (@ukwial-grodzkiej)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

za mało

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski
4 lat temu

nawet nie wiadomo czy będzie siedział na ławce bo mamy rado, vako, odzidzie, moulina, kope ja pierdole jaka sila ;))) a jeszcze lesny obiecal ze sprowadzi nam grajka za 4-5 mln euro, wiec odjedziemy reszcie ligi juz w marcu

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu

WOOOOW, ja myślę że za 8-10mln wam sprowadzi. Żeby odjechać to najpierw trzeba być liderem, tak tylko gwoli przypomnienia.

rad
rad (@rad)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

Wilhelm a ile myślisz kolejek zajmie Legii żeby zostać liderem? Można lubić lub nie lubic, ale fakty sa takie a nie inne. Nie ma w tej lidze takiej paki i to w dodatku tak dobrze grającej paki jak w Legii. Jaga i Lechia? fajnie grają ale na MP to za mało.

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu
Reply to  rad

Zobaczymy 🙂 Balonik pęknie już w dwumeczu z Ajaxem 🙂 Zakład ?

rad
rad (@rad)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

zakład, o kratę bronka 😉 wchodzisz? btw wydaje mi się że i Ajax przejdziemy 🙂

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu
Reply to  rad

Ok, ale o flaszkę 0,7 finlandii. Ja mówię że nie przejdą Ajaxu i nie zdobędą MP.

qbas2309
qbas2309 (@qbas2309)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

zakład pedale. Jak przejdą Ajaxa to podasz swoje prawdziwe namiary i każdy będzie miał radochę, a jak tak nie będzie, to ja podam swoje. Wchodzisz, czy wymiękasz jak twoje dildo?

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu
Reply to  qbas2309

Wchodzę. Jak w waginę twojej dziewczyny, czyli codziennie gdy cię nie ma 🙂 Zakład.

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

no zakład, ja obstawiam conajmniej ćwierćfinał rozgrywek, mecenas leśnodorski myśli nawet o finale, wiec ten ajax to na śnadanie zjemy tak samo jak lecha, lechie itd

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu

Mecenas leśnodorski z zakazem wykonywania zawodu 🙂

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

cos ci przypomne, jestesmy wasza stolica PYRO

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu

Nie jestem z Poznania. Słoiku przyjezdny 🙂

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

a ja nie jestem słoikiem, pochodzę z Elbląga i studiuję w warszawie juz 4 rok

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu

Toś dupa nie warszawiak. Zwykły słoik. I to taki obskurny, z klopsami w sosie pomidorowym. Uważaj by w plecaku się nie potłukły w drodze do kawalerki na spółę z 3 kolegami gejami

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

o swoich fantazjach nie pisz publicznie bo mi sie niedobrze robi gdy czytam o pedalach

rad
rad (@rad)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

a tu z Elblągiem akurat nie trafiłeś z tymi słoikami. Zobacz sobie rozkład ulic w Elblągu i w Wawie, i poczytaj trochę w netach na temat co łączy oba miasta 🙂 i do cholery przestańcie sobie ubliżać!!! Wracam do tematu czy zakład powazny czy nie?

Reyman
Reyman
4 lat temu

Czyli jesteś typowym słojem

rad
rad (@rad)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

No to jakoś się trzeba na privie złapać 😉 może być 0,7 Finki, choć wolę piwo. Ale niech stracę 🙂 mam nadzieję że jesteś poważny klient 🙂

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu
Reply to  rad

Oczywiście, napiszę na PW

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

 bartosz Mulawski : spadaj tęczowa psiocho

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Reyman
Reyman
4 lat temu

Tak, wiemy że jesteście naszymi stolcami

Reyman
Reyman
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

Wszystko przez dopalacze

technojezus
technojezus (@technojezus)
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

Wilhelm, dlaczego tacy ludzie jak ty są aż tak głupi?
Aż tak was dupa boli?
Przegrają z Ajaxem to przegrają.Wygrają to będzie fajnie.Zresztą co cie to obchodzi jak zapewne masz w dupie Legię?.Jakiś kompleks?
Mieli zostać najgorszą drużyna w LM.Mieli przegrywać tam po 10:0 a co się okazało?Jakaś biedna i słaba Legia w obecnych rozgrywkach LM wyszła z 3 miejsca z najtrudniejszej grupy w LM.Kurwa wstyd! Pewnie nie mogłeś tego przeboleć.
Liderującą Jagielonię czy ,,znakomitą” Lechię która celuje w MP, Legia zmiotła z powierzchni ziemi.No ale co tam hehe Legia to dno, nikomu nie odjechała hehe.Legia przynosi wstyd polskiej piłce.!
Jak Legia utrzyma formę z końca 2016 roku to wiadomo kto zdobędzie MP, ale patrząc na wypowiedzi takich dryblasów jak ty to współczuję takim ludziom z całego serca.

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu
Reply to  rad

Tak sobie myślę,choć lekka nutka niepewności zostaje ,żę za jakieś 20 kolejek to Legia rzeczywiście może być liderem- niestety dla nich do końca sezonu zostało 17.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Wilhelm Krupa

Treść usunięta

Janusz Kibol-Cebula
Janusz Kibol-Cebula (@janusz-kibol-cebula)
4 lat temu

W rozmaitych zestawieniach „make or break”
——————————————

A gdzie te zestawienia? Bo poza jednym, waszym, zadnego innego nie ma. Pompujecie temat Jodlowca, tak jak Tomek pompuje automaty w kasynach.

Reyman
Reyman
4 lat temu

Czyim słupem jest leśny? (pozdro z Pruszkowa)

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski
4 lat temu
Reply to  Reyman

po ile stoją dragi u sharksow? za jednego lodzika cos kupie? bo chorzowianie mają takie promocje

Kfiatek
Kfiatek (@kfiatek)
4 lat temu

@bartosz-mulawski Jak rozumiem korzystałeś? 😛

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa (@wilhelm-krupa)
4 lat temu
Reply to  Kfiatek

On oferuje. Na pigalaku. Za darmo. Czasami nawet dopłaca

Reyman
Reyman
4 lat temu

Przyślij mamusię, lubię stare to może worka za gałę dostanie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Reyman

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Reyman

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Dawid Jankowiak the Perpetrator
Dawid Jankowiak the Perpetrator
4 lat temu

Na pewno Kopczyński o wiele lepiej od Jodłowca umie pilnować centralnej strefy. Jodłowca łatwo wyciągnąć, łatwo kiwnąć, a potem zostaje dziura. No i Kopczyński jest nieco bardziej mobilny.

Mocnymi stronami Jodłowca zawsze były siła (co wiązało się z wygrywaniem pojedynków, ale też holowaniem piłki pomimo braku techniki) i wytrzymałość, ale to drugie teraz zawodzi. No i z czasem dołożył świetne średnie i długie podanie, czego Kopczyński nie ma, ale też nie musi się tym zajmować. A i Jodłowiec ostatnio gorzej podawał.

patryk utd
patryk utd (@patryk-utd)
4 lat temu

Jodłowca naprawde lubie i szanuje jako piłkarza, ale mysle ze Kopczyński ma jeden atut którego nie ma Jodła. Przede wszystkim to ze Kopa jest młodszy i mozna go jeszcze taktyki nauczyć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

pm
pm (@pm)
4 lat temu

Bzdura, Jodłowiec za kadencji Czerczesowa to był jeden z najlepszych technicznie grajków w ekstraklasie.

Dawid Jankowiak the Perpetrator
Dawid Jankowiak the Perpetrator
4 lat temu
Reply to  pm

Masz jakiekolwiek dowody? Filmy? Poza tym, techniki się nie nabywa ani nie gubi w miesiąc, czemu przed Czerczesowem i po nim już nie był wśród najlepszych technicznie?

Damiano_L
Damiano_L (@Damiano_L)
4 lat temu

Oczywiście że technikę w piłce nożnej można zgubić w miesiąc – wystarczy się zapuścić fizycznie i po 20 minutach gry nogi będą zawodzić. Jodłowiec, będąc takim koniem, jakim był, przez cały mecz technikę miał na swoim najwyższym poziomie, dlatego pod koniec meczu grał zwykle dokładniej niż rywale.

Technika nie jest bytem oderwanym, wpływają na nie również inne czynniki i piłkarz w formie jest lepszy technicznie niż piłkarz bez formy. Vadis też jest tu dobrym przykładem.

Oczywiście są fenomeny, które mają technikę na takim poziomie, że po pijaku będa wiązać stopami krawaty, ale dalej bez formy będą świetni, a w formie jeszcze lepsi.

Hefajstos
Hefajstos (@legia)
4 lat temu

Artykuł o Jodłowcu, a hejty lecą na Leśnego gdzie tu sens? gdzie logika? Szczególnie, że prezes wierzy w niego ale kto zrozumie krzykaczy.

podgor5
podgor5 (@podgor5)
4 lat temu

Oby miał rundę życia ale juz w Piascie Gliwice albo gdzieś daleko stad

kolor100
kolor100 (@kolor100)
4 lat temu

Grosik też kasę przegrał, ale na wesoło, a ten drewniak na smutno. Bardzo sie zmęczył na ME, jeden mecz od początku zagrał.

Pawel
Pawel (@pawel)
4 lat temu

Ja mocno trzymam kciuki za Tomka.

fronda
fronda
4 lat temu

Tyle słów,jakieś wspomnienie o jakichś problemach…może weszło napisze jakich co jest tajemnicą poliszynela,bo tak to zwykła amatorka.

kolor100
kolor100 (@kolor100)
4 lat temu
Reply to  fronda

Powinni ze szczególami napisać ile przegrał, ile mu zostało $ na koncie, ew. ile ma długów u ludzi…

mazi krk
mazi krk (@mazi-krk)
4 lat temu

Przy takich zarobkach ciupać ma automatach…Niebywałe

Remige
Remige (@remige)
4 lat temu
Inne sporty
24.01.2021

Rok temu król wrócił. Dziś król upadł. McGregor pokonany!

Conor McGregor był zdecydowanym faworytem starcia z Dustinem Poirierem. Conor McGregor miał dziś zapewnić sobie miejsce w walce o pas kategorii lekkiej. Conor McGregor miał znów przynieść UFC miliony w pojedynku o mistrzostwo. Nic z tego nie wyszło – Poirier wziął rewanż za porażkę sprzed ponad sześciu lat i w drugiej rundzie mocnymi ciosami rzucił […]
24.01.2021
Weszło
23.01.2021

Milik przypomniał sobie, że gra w piłkę. Szkoda, że reszta Marsylii o tym zapomniała

Pamiętacie jeszcze, jak Krzysztof Piątek trafiał do Milanu, Rossoneri bili rekordy oglądalności w telewizji, a wszyscy nagle zaczęli się fascynować Serie A? Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii sprawił, że mamy małe deja vu. Tyle że sam zainteresowany raczej nie będzie go wspominał dobrze. Nieco ponad 30 minut, które dostał od Andre Villasa-Boasa, okazało się zbyt wysoko […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Real rozsierdzony, kibic zadowolony

Jeśli można w jakikolwiek sposób próbować zmyć plamę na śnieżnobiałej królewskiej koszulce – to w taki sposób jak dzisiaj. Real Madryt świeżo po pucharowej wtopie pojechał do Kraju Basków i przynajmniej częściowo zrehabilitował się w oczach kibiców. Rozwścieczony i rozdrażniony Real rzucił się na to biedne Alaves z taką zaciekłością, że w przerwie było już […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kiedyś ten moment musiał nadejść: porażka Milanu po bardzo słabej grze

Zero argumentów. AC Milan dzisiaj ugościł u siebie Atalantę Bergamo po królewsku, z tradycyjnym hasłem „nie zdejmujcie butów” oraz oprowadzeniem przyjezdnych po wszystkich pokojach. Tak słabego meczu lider Serie A w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a z drugiej strony – Atalanta potwierdziła, że niepowodzenia z pierwszej części ligi były wypadkiem przy pracy, a może […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Dzień drugich miejsc. Skoczkowie w Lahti, Maliszewska na gdańskim lodzie

Za każdym razem czegoś brakuje. W Zakopanem zadecydował jeden skok Andrzeja Stękały. Dziś Stękała latał znakomicie, ale w swojej pierwszej próbie gorzej zaprezentował się Dawid Kubacki. I ostatecznie nasi skoczkowie przegrali w konkursie drużynowym z Norwegami. Również druga była Natalia Maliszewska w mistrzostwach Europy w rywalizacji na 500 metrów  – swoim koronnym dystansie.  Znów jeden […]
23.01.2021
Niemcy
23.01.2021

Gikiewicz wyciągnął karnego. Gumny i Białek zaliczyli wejście do statystyk

Spotkanie pomiędzy Augsburgiem a Unionem Berlin było zwyczajnym starciem. Ot, zmierzyli się ze sobą: typowy ligowy średniak oraz jedna z rewelacji sezonu. Jednak dla Rafała Gikiewicza ten mecz miał szczególne znaczenie. Zagrał bowiem przeciwko swojej byłej drużynie i bardzo długo będzie wspominał dzisiejszy dzień. Jego zespół pokonał berlińczyków 2:1, a on sam został jednym z […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Oferta specjalna na walkę McGregor vs Poirier w TOTALbet

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował dla swoich graczy sporo atrakcji na walkę McGregor vs Poirier. U tego buka znajdziemy blisko 60 zdarzeń dotyczących końcowego rezultatu walki wieczoru dzisiejszego UFC. Co możemy obstawić? Dosłownie wszystko. No, może poza tym, że śladem pewnego polskiego „wojownika” McGregor pomyli sporty walki i złamie regulamin. Irlandzki wojownik jest zdecydowanym faworytem […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Niekończące się kłopoty Barcelony. Tym razem Setien idzie walczyć z nią w sądzie

W ostatnich miesiącach wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że w kontekście FC Barcelony głównymi tematami są sprawy pozaboiskowe. Zresztą Katalończycy na murawie też niczego specjalnego nie prezentują. Kiepska gra na wyjeździe, ostatnio przerżnięty finał Superpucharu Hiszpanii. Na palcach jednej ręki można policzyć udane występy pod pieczą Ronalda Koemana. W skrócie – bryndza. Natomiast w […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Hit transferowy Lecha. Karlo Muhar wy… wyjeżdża z Poznania!

Fenomen społeczny. Posłaniec niewielkich wiadomości i jeszcze mniejszych nadziei. Co tydzień zasiadaliśmy jak do telenoweli by sprawdzić, czy tym razem prosto kopnie piłkę. Był powodem ogromnej zbiorowej radości – u wszystkich, którzy nie kibicują Lechowi Poznań. Dał im wiele, bardzo wiele. 45 minut w 0:4 z Pogonią. Jego ostatni występ i wielka radość w Szczecinie. […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Bohaterowie złotej ery Piasta. XI dekady

Piast Gliwice zaliczył w minionej dekadzie swój złoty okres. Mistrzostwo, wicemistrzostwo i brązowy medal – takich wyników nie osiągnął jeszcze nigdy. A wszystko w drugiej części dziesięciolecia, więc siłą rzeczy zobaczycie w naszej XI dekady głównie piłkarzy, których jeszcze nie pokrył kurz.  Kogo wybieraliśmy w poprzednich odcinkach naszego cyklu? Szybka przypominajka: LEGIA WARSZAWA – XI […]
23.01.2021
Anglia
23.01.2021

Solidny Bednarek, drzemka VAR-u. Southampton pokonuje Arsenal

Nie obronią Pucharu Anglii podopieczni Mikela Artety. Arsenal nie sprostał dzisiaj Southamptonowi i pożegnał się z rozgrywkami, zresztą zupełnie zasłużenie, choć nie obyło się bez sędziowskich kontrowersji. „Święci” na wyższym pułapie W pierwszej połowie piłkarze Southampton byli lepsi. Zdecydowanie lepsi. Wręcz o klasę lepsi niż gracze Arsenalu. O podopiecznych Mikela Artety właściwie nic pozytywnego nie […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

„Informacje nie wychodzą zza rogu. Jesteśmy poważną federacją”

– Obecny PZPN pokazuje, że pewne rzeczy nie wychodzą zza rogu. Nikt z zarządu nie mówi o rzeczach, które się dzieją. Jesteśmy poważną federacją i takie rzeczy muszą być robione bardzo poufnie. Rozumiemy pracę dziennikarzy, ale tak musiało być. I tak nakazywała przyzwoitość wobec trenera Brzęczka – mówił w „Stanie Futbolu” Maciej Sawicki. Jak wyglądały […]
23.01.2021
Francja
23.01.2021

Wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy. Dziś Milik zadebiutuje w Marsylii?

Nie chcemy po raz 420523535 wyciągać przykładu Niedzielana z Nijmegen, ale zastanówmy się: Arkadiusz Milik mnóstwo czasu w karierze stracił przez kontuzje. Ostatnie pół roku nie grał nigdzie. W kadrze jest piłkarzem, na którego liczymy, ale bez którego potrafimy wyobrazić sobie życie. W Polsce określenie „Milik” jest synonimem pudłowania, uniwersalnym memem, wykorzystywanym w serialach komediowych […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Conor i Noc Czerwonych Majtek. Jak działa efekt McGregora?

– Mieliśmy w UFC wielkie gwiazdy. Wielu z nich pozwoliło nam na otwarcie potężnych rynków, sporty walki zdobyły dzięki nim gigantyczne zainteresowanie. Ale Conor… On po prostu wszedł i włożył w to dynamit. Dzięki niemu MMA wybuchło na całym świecie – mówi Dana White, prezydent największej organizacji MMA. Choć nie jest najbardziej dominującym mistrzem w […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Sousa i Milik – czy z tych zmian będzie chleb?

Od kilku dni tematy wokół naszej reprezentacji są dwa. Pierwszy to zmiana klubu przez Arkadiusza Milika. Drugi to zmiana selekcjonera, bo Milik walczy już o grę nie u Jerzego Brzęczka, a u Paulo Sousy. Co z tych roszad wyniknie? Ciężko zgadnąć, ale zgadywać nie musimy, bo możemy się o to założyć. eWinner oferuje nam kilka […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Stan kadry Legii tydzień przed ligą? Dyskusja o pomocnikach na stoperze

– Zdajemy sobie sprawę z tego, gdzie mamy luki i słabości. Mamy 30 zawodników zakontraktowanych, a 12 kończy swoje kontrakty latem. Nie możemy jednak czekać do lata, tylko zimą szykować się do pucharów. Jednocześnie nie możemy zmienić trzonu drużyny, bo ostatnio tych zmian było dużo. Mamy dobrych bocznych obrońców. Slisza, Kapustkę, Luquinhasa, Pekharta. Ten trzon […]
23.01.2021
WeszłoTV
23.01.2021

STAN FUTBOLU. Borek, Błoński, Kowalczyk, Rokuszewski

O 11:30 w TVP Sport i Weszło TV kolejny odcinek programu „Stan Futbolu”. Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Mateusz Borek, Robert Błoński, Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. Jak się zapewne domyślacie, panowie nie będą rozmawiać ani o pogodzie, ani o politycznych następstwach bitwy pod Cecorą, ani o plusach i minusach traktatu lizbońskiego. Tematem dyskusji będzie rozstanie […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kurs 20.00 na zwycięzcę walki McGregor vs Poirier w Superbet!

Jan Błachowicz został nowym ambasadorem marki Superbet, więc bukmacher z miejsca atakuje nas promocją na UFC! Hitowy pojedynek Conora McGregora z Dustinem Poirierem u tego buka zagramy po ekstremalnie wysokim kursie. Wygraną jednego z wojowników możemy obstawić po kursie 20.00! Sprawdźcie szczegóły promocji. Takiej promocji na sporty walki jeszcze nie było. Przed nami prawdziwy hit […]
23.01.2021