Autor:Piotr Tomasik

19 listopada 2016, 12:26 • 2 min czytania 0 komentarzy

1. Liderem jest Chojniczanka z Chojnic – miasta, które zamieszkuje 40 tysięcy ludzi, czegoś pomiędzy Łęczną a Lubinem.

2.

W pierwszej lidze dwa sezony temu 39-letni dziś Maciej Kowalczyk strzelił 11 goli, sezon temu – siedem, w obecnym – żadnego. Napisalibyśmy, że chyba już czas kończyć, ale połowę spotkań zaczynał od pierwszej minuty.

Nie mamy jednak pewności, czy grą w pierwszym składzie Kluczborku należy się dziś chwalić. Jedno zwycięstwo w 16 meczach i ostatnie miejsce w tabeli.

/Długo wydawało się, że rolę czerwonej latarni pełnić będzie Stal Mielec. Dziesięć meczów – pięć remisów i pięć porażek. A potem… pięć zwycięstw w sześciu meczach.

Stal jest też autorem najwyższego jesienią wpierdolu. 0:6 w Suwałkach.

Ciekawie układają się losy tych, którzy w poprzednim sezonie zasiadali na ławce pierwszoligowego Zawiszy. Rumak, wiadomo, w Ekstraklasie. Bartoszek po świetnych wynikach z Chojniczanką został wytransferowany do Ekstraklasy. Hermes zastąpił w Chojnicach Bartoszka. A Smółka ma w Stali bilans 4-0-1.

Smółka jest też odpowiedzialny za najbardziej imponujące odwrócenie losów meczu – gol na 0:2 w 76. minucie i zwycięstwo 3:2 z GKS-em Tychy.

Nie będzie jednak dobrze w Tychach, jeśli opaska kapitańska ma przypadać Łukaszowi Grzeszczykowi.

Na razie okazuje się, że jedyne godne uwagi, z czym GKS Tychy po rocznej nieobecności wrócił do pierwszej ligi, to stadion. I nic więcej. Miejsce przedostatnie, trener już wymieniony.

Do tej pory miejsce miało siedem zmian na ławce szkoleniowej, z czego dwie to były trenerskie awanse – Bartoszka do Korony i Magiery do Legii.

Za parę dni stuknie trenerowi Ireneuszowi Mamrotowi szósta rocznica pracy w Chrobrym.

Dariusz Dźwigała po niezłych efektach pracy w Dolcanie Ząbki szybko odbił się od ściany w Podbeskidziu – posadę stracił po czterech miesiącach.

Robert Złotnik i Adam Łopatko to naprawdę nazwiska trenerów zespołów zaplecza Ekstraklasy.