Środowisko piłkarskie już niejednokrotnie udowodniło, że w razie potrzeby potrafi się zjednoczyć. Właśnie dostajemy kolejne potwierdzenie tego budującego zjawiska. Nasza akcja #NieKręćŻeWpłacisz, w której pomagamy chorym na mukowiscydozę dzieciom Jakuba Kowalskiego z Podbeskidzia Bielsko-Biała, zatacza coraz szersze kręgi. Z zadania wywiązują się nominowane osoby, wskazują one kolejnych i w ten sposób tworzy się piękny łańcuszek. 

#NieKręćŻeWpłacisz! Leśnodorski i Smokowski pomagają razem z nami

A przy okazji można się trochę pośmiać, bo takie też było założenie naszej akcji – przede wszystkim pomagamy, ale przy tym po prostu się wygłupiamy. Jedno wcale nie musi wykluczać drugiego. Mamy dla was kolejną transzę filmików. Przy okazji chcielibyśmy zachęcić i was do wzięcia udziału w akcji – nie czekajcie aż dotrze do was nominacja, sami rozkręcajcie zabawę, zapraszajcie do niej znajomych i podsyłacie nam filmiki. Z przyjemnością pokażemy je szerszej publiczności, więc kreatywność jest jak najbardziej wskazana.

Jeszcze dwie sprawy zanim przejdziemy do najnowszych produkcji.

Pierwsza: W TYM MIEJSCU znajdziecie poruszający wywiad z Jakubem Kowalskim z Podbeskidzia, ojcem Filipa i Oliwiera.

Druga: TUTAJ zebraliśmy pierwszą część filmików, kręcą się m.in. Krzysztof Stanowski, Czesław Michniewicz, Filip Modelski czy drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Zaczynamy od Bogusława Leśnodorskiego i Tomasza Smokowskiego, a więc duetu, który został nominowany na samym początku akcji przez Krzysztofa Stanowskiego. Cóż, trochę panowie zwlekali, ale za to naprawdę doceniamy rozmach przy realizacji…

Swój łańcuszek mają kluby Ekstraklasy. Zaczęło Podbeskidzie, Termalica już odpowiedziała na wyzwanie i wskazała kolejną drużynę.

W ostatnich dniach zadanie wykonało jeszcze kilka innych osób. Zaczynamy od absolutnie spektakularnej próby Radka Rzeźnikiewicza z kanału Kartofliska.
*

Chyba warto przypomnieć w tym miejscu nazwiska nominowanych. Do udziału w akcji zaproszeni zostali m.in.: Justyna Kowalczyk, Karol Klimczak, Piotr Nowak, Mariusz Piekarski, Kazimierz Węgrzyn, Kasper Hamalainen, Maciej Wandzel, Grzegorz Szamotulski, Sebastian Mila, Arkadiusz Milik, Zdzisław Kręcina, Paweł Zarzeczny, Maciej Sawicki, Grzegorz Krychowiak, Jacek Magiera, Żelisław Żyżyński i drużyna Korony Kielce.

No i oczywiście Kobe Bryant, na którego liczymy najmocniej!

*

Synom Kuby Kowalskiego możecie pomóc, kierując wpłaty pod ten numer konta:

Fundacja Matio
Bank BPH: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
Koniecznie z dopiskiem w tytule: Darowizna dla Oliwiera i Filipa Kowalskich