Po 26. kolejce wracamy z naszymi rankingami not. Zmian jest sporo, ale nie na pierwszym miejscu, na którym wciąż z dosyć bezpieczną przewagą plasuje się Bartłomiej Drągowski. A dalej? Obserwujemy prawdziwą ofensywę formacji defensywnej Lecha Poznań. W zestawieniu najlepszych bramkarzy na drugiej pozycji witamy Macieja Gostomskiego, który w końcu rozegrał wymaganą liczbę spotkań. Natomiast wśród siedmiu najlepszych obrońców ligi mamy aż pięciu przedstawicieli „Kolejorza”. Po naszych notach wyraźnie widać, który zespół Ekstraklasy traci najmniej goli.

Noty Weszło: Najlepsi obrońcy ligi grają w Lechu

WARSZAWA 27.09.2014 MECZ 10. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASA SEZON 2014/15 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAN 2:2 MACIEJ GOSTOMSKI MARCIN KAMINSKI FOT. PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Inna sprawa, że próżno szukać piłkarzy Lecha wśród czołowych pomocników i napastników ligi. W drugiej linii na pierwsze miejsce wysforował się Miroslav Covilo, który jest prawdziwą rewelacją sezonu i zdecydowanie najlepszym graczem Cracovii. Na drugie miejsce spadł natomiast Ondrej Duda, który notuje wyraźną zniżkę formy na przestrzeni ostatnich tygodni.

Wśród napastników czołowy duet jest dokładnie taki sam, jak w naszym wczorajszym podsumowaniu najskuteczniejszych snajperów Ekstraklasy. Orlando Sa zdobywa gola średnio raz na 96 minut, a Marcin Robak – po wczorajszym trafieniu w Bydgoszczy – raz na 119 minut.

Przypomnijmy, po każdej kolejce piłkarze otrzymują od nas noty w skali 1-10, natomiast sędziowie 1-6. Z kolei w zestawieniu U‑21 bierzemy pod uwagę wyłącznie graczy urodzonych w 1993 roku i młodszych. Tym klasyfikowaliśmy wszystkich zawodników i arbitrów, którzy zostali przez nas ocenieni przynajmniej dwanaście razy.

noty