Reklama

Kaczmarek trenerem Arki

redakcja

Autor:redakcja

04 lipca 2008, 21:31 • 2 min czytania 0 komentarzy

Bogusław Kaczmarek został dziś trenerem Prokom Arki Gdynia. 58-letni szkoleniowiec, do czerwca asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski, podpisał z naszym klubem rocznym kontrakt z opcją przedłużenia go na kolejne lata. Popularny „Bobo” poprowadzi Arkę niezależnie od tego, w której lidze ostatecznie przyjdzie grać żółto-niebieskim w nadchodzącym sezonie – czytamy w oświadczeniu gdyńskiego klubu.
Jutro Bogusław Kaczmarek zostanie przedstawiony swoim nowym podopiecznym, po czym poprowadzi ich w pierwszym tego lata sparingu. Rywalem Arki będzie zespół Polonii Warszawa, a spotkanie zostanie rozegrane w Olsztynku.

Nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich jest doskonale znany kibicom na Wybrzeżu. Jako piłkarz występował m.in. w zespołach MRKS-u Gdańsk, Polonii Gdańsk, Lechii Gdańsk, a także Arki Gdynia, z którą w 1979 roku zdobył Puchar Polski. Przypomnijmy, że trenerem Arki wtedy był Czesław Boguszewicz, obecnie wiceprezes ds. sportowych w naszym klubie. Później swoich szans próbował Rovaniemi PS (Finlandia), Östärtelje IF (Szwecja) oraz Pittsburgh Spirit (USA).

Swoją karierę szkoleniową rozpoczynał w Lechii Gdańsk, gdzie najpierw pracował z juniorami, a potem przejął opiekę nad zespołem seniorów (1989-1992). Później prowadził takie zespoły jak Stomil Olsztyn (z tym klubem awansował do ekstraklasy), Sokół Tychy, GKS Bełchatów, Petrochemia Płock, GKS Katowice. W 2001 roku przejął Groclin Dyskobolię Grodzisk Wlkp., z którym dwa lata później odniósł swój największy sukces w postaci wicemistrzostwa Polski, ale nie było mu dane poprowadzić tego zespołu w europejskich pucharach. Później objął jeszcze stery w Górniku Łęczna, aby w 2006 roku zostać współpracownikiem Leo Beenhakkera w kadrze narodowej. Po nieudanych dla niej Mistrzostwach Europy, na własną prośbę zakończył współpracę z reprezentacją.

Kaczmarek zastąpił na stanowisku trenera Arki Roberta Jończyka, który przejął nasz zespół w połowie rundy wiosennej i ani razu nie odniósł porażki, co w efekcie dało czwarte miejsce w lidze i duże szanse na miejsce w Ekstraklasie. Niestety trener Jończyk nie zdołał uzyskać licencji od PZPN, umożliwiającej dalsze prowadzenie Arki. Wszyscy pracownicy klubu, Zarząd oraz piłkarze pragną podziękować trenerowi Jończykowi za udaną współpracę i życzyć sukcesów w dalszej karierze szkoleniowej.

Arka Gdynia

Najnowsze

Hiszpania

Jose Mourinho pogratulował Luisowi de la Fuente i… samemu sobie

Patryk Stec
1
Jose Mourinho pogratulował Luisowi de la Fuente i… samemu sobie
1 liga

Moskal: Wiemy, że 2:0 to niebezpieczny wynik

Patryk Stec
6
Moskal: Wiemy, że 2:0 to niebezpieczny wynik

Komentarze

0 komentarzy

Loading...