Kaczmarek trenerem Arki

redakcja

Autor:redakcja

04 lipca 2008, 21:31 • 2 min czytania

Reklama

Bogusław Kaczmarek został dziś trenerem Prokom Arki Gdynia. 58-letni szkoleniowiec, do czerwca asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski, podpisał z naszym klubem rocznym kontrakt z opcją przedłużenia go na kolejne lata. Popularny „Bobo” poprowadzi Arkę niezależnie od tego, w której lidze ostatecznie przyjdzie grać żółto-niebieskim w nadchodzącym sezonie – czytamy w oświadczeniu gdyńskiego klubu.
Jutro Bogusław Kaczmarek zostanie przedstawiony swoim nowym podopiecznym, po czym poprowadzi ich w pierwszym tego lata sparingu. Rywalem Arki będzie zespół Polonii Warszawa, a spotkanie zostanie rozegrane w Olsztynku.

Reklama

Nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich jest doskonale znany kibicom na Wybrzeżu. Jako piłkarz występował m.in. w zespołach MRKS-u Gdańsk, Polonii Gdańsk, Lechii Gdańsk, a także Arki Gdynia, z którą w 1979 roku zdobył Puchar Polski. Przypomnijmy, że trenerem Arki wtedy był Czesław Boguszewicz, obecnie wiceprezes ds. sportowych w naszym klubie. Później swoich szans próbował Rovaniemi PS (Finlandia), Östärtelje IF (Szwecja) oraz Pittsburgh Spirit (USA).

Swoją karierę szkoleniową rozpoczynał w Lechii Gdańsk, gdzie najpierw pracował z juniorami, a potem przejął opiekę nad zespołem seniorów (1989-1992). Później prowadził takie zespoły jak Stomil Olsztyn (z tym klubem awansował do ekstraklasy), Sokół Tychy, GKS Bełchatów, Petrochemia Płock, GKS Katowice. W 2001 roku przejął Groclin Dyskobolię Grodzisk Wlkp., z którym dwa lata później odniósł swój największy sukces w postaci wicemistrzostwa Polski, ale nie było mu dane poprowadzić tego zespołu w europejskich pucharach. Później objął jeszcze stery w Górniku فęczna, aby w 2006 roku zostać współpracownikiem Leo Beenhakkera w kadrze narodowej. Po nieudanych dla niej Mistrzostwach Europy, na własną prośbę zakończył współpracę z reprezentacją.

Kaczmarek zastąpił na stanowisku trenera Arki Roberta Jończyka, który przejął nasz zespół w połowie rundy wiosennej i ani razu nie odniósł porażki, co w efekcie dało czwarte miejsce w lidze i duże szanse na miejsce w Ekstraklasie. Niestety trener Jończyk nie zdołał uzyskać licencji od PZPN, umożliwiającej dalsze prowadzenie Arki. Wszyscy pracownicy klubu, Zarząd oraz piłkarze pragną podziękować trenerowi Jończykowi za udaną współpracę i życzyć sukcesów w dalszej karierze szkoleniowej.

Arka Gdynia

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama